Jak Sensownie Wyrazić Bunt?

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Chciałbyś się buntować przeciwko Satanizmowi?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Nie, przeciwko satanizmowi postrzeganemu jako zło, diabeł, gwałcenie dziewic, picie krwi, jedzenie cotów i czarna msza.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Czyli przeciwko szatanizmowi - ten bunt uważam za dobry oraz dołączam się do Ciebie.

A wracając do tematu, postawmy hipoteze.

Ja i Daniel buntujemy się przeciwko szatanistom, lecz jak możemy to zrobić? Jak wyrazić ów bunt? Bo w tym przypadku bunt intelektualny nie spełni zadania, gdyż nawet gdybyśmy ich spotkali to zapewne jako typowi szataniści byli by zagłupi by z nami rozmawiać, więc co pozostaje? Rozwiązanie siłowe? To poniżej naszej godności. Bo koszulki z napisem Jezus Cie kocha nie nałoże :D.

Więc ów bunt jednak pozostanie w naszych głowach, gdyż w sumie szatanistów prędko nie spotkam bo nie szlajam się po cmentarzach i po lasach, a walczyć z nimi intelektualnie też nie mam wielu okazji, bo trudno ich spotkać cywilizowanych miejscach, a strony typu http://free.of.pl/s/szatanism/ omijam z daleka bo to nawet nie jest śmieszne.
 

VBR

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
326
Punkty reakcji
0
hm.. czytając ten temat doszedłem do wniosku że sie starzeję. Teraz bunt manifestowany światu jakoś do mnie nie przemawia, bunt intelektualny jak najbardziej.
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
A weź się teraz buntuj antyglobalnie, odrazu Cie za terroryste wezmą !
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Bo to muzyk i mieszka w Brazylii, ja mówiłem raczej o Europie, ostatnio w Bombaju 7bomb wybuchło tak swoją drogą.
 

VBR

Nowicjusz
Dołączył
15 Kwiecień 2006
Posty
326
Punkty reakcji
0
ja mówiłem raczej o Europie, ostatnio w Bombaju 7bomb wybuchło tak swoją drogą.
genialna stylistyka :D jesli sie wyrwie z kontekstu. Buntować "antyglobalnie" można, nie rozwalając przy tym niczego i nie plądrować sklepów. Bardziej ideowo, samemu... sikać na mcdonalda w nocy czy cuś ;)
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
Cóż, u nas niedawno kilku dojrzałych inaczej mężczyzn nasikało na blok, zobaczył to dzielnicowy, wlepił mandat, na drugi dzień chodził do pracy na piechote, ale ta historyjka swoją drogą.

No cóż ale buntować się antyglobalnie samemu nie przynosi z reguły efektów chyba że zrobisz coś kontrowersyjnego typu strajk głodowy czy przypniesz się do drzewa które chcą ściąć by postawić hipermarket.

Z drugiej strony, jeśli ten bunt ma wpływać na Ciebie, nie na świat to owszem, można sikać na Mac'Donald albo KFC - to zależy czy buntujesz się przeciwko zabijaniu kurczaków, czy higienie pracy. Wszystko w barwach antygloblalnych.

Aż zaraz wyjde na taras i spróbuje nasikać sąsiadowi do ogródka, VBR podjudzasz mnie do buntu!:D
 

DzIuBeJ

!dead eyes see no future!
Dołączył
21 Luty 2006
Posty
1 462
Punkty reakcji
2
Wiek
34
Miasto
"że ten"
Aż zaraz wyjde na taras i spróbuje nasikać sąsiadowi do ogródka, VBR podjudzasz mnie do buntu!:D

oj Berials co Ci ten biedny sąsiad zrobił ?? :p
buntujesz się przeciw jego kwiatkom ?? teraz to już pewnie zwiędły ;x
 

Berials

Ex Moderator / Ex użytkownik
Dołączył
21 Wrzesień 2005
Posty
7 372
Punkty reakcji
3
W sumie nic mi nie zrobił, ale bunt to bunt.

ps: koniec OT:p
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
"Jak sensownie wyrazić BUNT w naszym systemie (moze np. w sztuce)...aby nie dac się zmarganalizowac ,ale by wyrazic swój bunt np.wobec systemu?" - p!eprząc go, być jego zaprzeczeniem.
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Ale co da ci samo besztanie i olewanie systemu? ciebie jakoś przytłumią a nic sie nie zmieni i nadal mocher bedzie górą nad szatanistą. Po prostu albo dokopać sie do władzy i zmienić to po swojemu albo siedzieć cicho i przyjąć wszystko z pokorą. Ale my chyba na tym forum jesteśmy zbyt mądrzy zeby iść w polityke :) (ach ta skromność)
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
"Ale co da ci samo besztanie i olewanie systemu?" - przyznaje; moja wypowiedź była dość oględna_ więc sprostowanie;
Takie postępowanie mimo wszystko zwróciłóoby uwage szarego człowieczka, może nawet skłoniło do przemyśleń w konsekwencji postępowanie podobne do mojego. Wiesz, to tylko system. Najmniejszy zgrzyt w maszynie może spowodować zatrzymanie jej pracy. To tylko gdybanie, ale czy niemożliwe?<zmasowany bunt> Bunt szeroko pojęty ma prawo bytu. Jeśli teraz zbuntujesz sie przeciw czemuś, będziesz odosobniony...zaraź tym kogoś.

"Po prostu albo dokopać sie do władzy i zmienić to po swojemu albo siedzieć cicho i przyjąć wszystko z pokorą." - oba rozwiązania są nie do przyjęcia.

Z tego co tu wyczytałem, satanista ma przewage intelektualną nad beretem. Czemu tego nie wykorzystuje?
 

mtllc

Nowicjusz
Dołączył
6 Czerwiec 2006
Posty
2 164
Punkty reakcji
13
Wiek
44
Miasto
z lasu
Bunt to myślenie po swojemu. Bycie zawsze z mniejszością. Nie chodzi tu o ubiór, ale poglądy. Czasem nawet jak się z czymś zgadzam, a jest to pogląd wyrażany przez ogół to staję w poprzek. Ot tak, dla zasady.
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Troche kreatywności a wszystko przed nimi.
Mochery to tylko pionki, królem Tadeusz. Gdy go zabraknie, może być interesująco, bo kto po nim przejmie imperium?
 

Daniel Lipka

Nowicjusz
Dołączył
16 Grudzień 2005
Posty
1 676
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Ja zrobie zamach na tadeusza i napisze za niego testamęt w którym przejme władze nad radiem a potem świat stoi przedemną otworem hahahahahahaszyderczyśmiechhahahahahha
 

M't

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2006
Posty
876
Punkty reakcji
1
Daniel, będę cie osłanaił. Jeśli jednak znajdziesz przyziemniejszy sposób, daj znać.
 
Do góry