Jak schudnąć bez ćwiczeń

maximum

Nowicjusz
Dołączył
16 Styczeń 2014
Posty
178
Punkty reakcji
0
Dobra dieta to tak naprawdę 70% sukcesu. Choć moim zdaniem warto włączyć do tego jakąś aktywność fizycznę, choćby pół godzinne spacery czy rolki.
 

Marlona

Nowicjusz
Dołączył
17 Lipiec 2015
Posty
16
Punkty reakcji
0
Istnieją teraz wszelkiego rodzaju SPA, w których są sprzęty takie jka VACU bądz "masujące rolki", jest to tzw odchudzanie bez wsyiłkowe. Gdy pierwszy raz o tym usłyszałam, zaczęłam się smiac i nie dowierzałam no bo jak mozna bez wysilku chudnąc.ale faktycznie to działa! Także polecam.
 

Katarzyna Michalak

Nowicjusz
Dołączył
15 Lipiec 2015
Posty
91
Punkty reakcji
1
OlA xD napisał:
Hej! Chciałabym trochę schudnąć. Niestety nie mogę ćwiczy, ani szybko i długo chodzić ponieważ mam zerwane wiązadła w kolanie, więc ruch kompletnie odpada. Przy wzroście 163cm ważę prawie 60 kg. Mam trochę tłuszczyku na brzuchu, udach i nóziach. Zna ktoś jakąś dietkę tylko niezbyt surową
smile.gif
i nadającą się dla uczennicy Liceum (biorąc pod uwagę w ogóle to że chodzę do szkoły i np. nie jem regularnie o tej samej porze obiadku a nawet czasem śniadanka)
smile.gif
No i oczywiście żeby nie była to dieta na całe życie... Bardzo proszę o odpowiedź
smile.gif
Pozdrawiam
I tu masz pierwszy bląd. Powinnas raczej ZMIENIC nawyki żywieniowe (wiec na całe życie).
Teraz estem dość chuda, ale zmagalam się z wagą i ciągle robiłąm diety i nie rozumialam, czemu potem tyję, jak es przerywałam.

Jolcia05 napisał:
A może warto zacząć przyjmować jakiś sprawdzony suplement diety? Ja ostatnio słyszałam dużo pozytywnych opinii na temat http://www.milkoshake.pl/produkty/55-milkoshake-dietNa tej stronie dowiedziałam się, że może być on stosowany jako zastępnik drugiego i trzeciego posiłku w ciągu dnia , a maksymalną skuteczność uzyskamy stosując go także przed ćwiczeniami ruchowymi. Czy ktoś już może stosował ten suplement?
Boże. Dawno takich bzdur nie czytałam.
Dziubek_1 napisał:
A ja twierdzę że ostatni posiłek powinno się jeść o konkretnej godzinie, 18 lub 19.
Dobrze "nastrojony" metabolizm zwalnia już przed kolacją by przyspieszyć po przebudzeniu. Podczas snu zapotrzebowanie na energię jest minimalne a kolacja jest głównie po to by zregenerować i uzupełnić niedobory powstałe podczas dużej aktywności.
Metabolizm tylko wtedy będzie dobrze funkcjonował, gdy pojawi się regularność w dostarczaniu pożywienia.
Tak, ale jeśli chodzisz spać o 22. Jak chodzisz spać o 2-3 w nocy (są takie osoby) to jaki jest sens jedzenia 8 godzin przed snem?


Przeczytałabym resztę, ale nie mam za bardzo na to teraz czasu (ani siły po przeczytaniu tych kilku postów), więc powiem jedno:

IDŹCIE DO DIETETYKA. to jest osoba, która się na tym jednak zna. I dopasuje dietę indywidualnie.
 

Lorellai

Nowicjusz
Dołączył
8 Wrzesień 2015
Posty
184
Punkty reakcji
3
Wiek
29
Miasto
Katowice
Bez ćwiczeń schudniesz ale będzie to męczarnia dla organizmu. Chyba, że chcesz mieć zwiotczałe ciało to proszę bardzo.
 

Jankoo

Nowicjusz
Dołączył
30 Kwiecień 2015
Posty
63
Punkty reakcji
1
Wiek
37
Ćwiczenia przyspieszają cały proces ale dieta to około 80% sukcesu. Ja polecam zmianę stylu żywienia, na przykład na rawtill4 albo 80/10/10 - jeśli chcesz być szczupła na całe życie to musisz też dietę zmienić na całe życie. Ale nie mówię tutaj o restrykcjach kalorycznych - to najgorsze co można zrobić!!
 

ortodoks

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
Przeczytałam Twój post...i chyba najlepsze dla Ciebie byłoby uregulowanie diety. Noszenie jedzenia w pudełkach..wiem, że to nie wygodne. Ale wtedy i trawienie byłoby lepsze. Trudno schudnąć tak po prostu bez ruchu i zmiany diety. Tu chyba tylko maksymalne zestresowanie by pomogło :p a tego Ci nie życzę
 
M

Marta852

Guest
Oczywiście, że da się stracić na masie, ale nie będzie to ani szybko i podejrzewam, że też nie będzie dobrze wyglądało przez jakiś czas ponieważ Twoja skóra straci na jędrność i elastyczność. Ważne byś jadła regularnie posiłki, nie podjadała pomiędzy porami jedzenia. Nie najadała się na sen. Z diety musisz wyeliminować niezdrową żywność kupowaną na mieście, czipsy, napoje gazowane, słodycze w większości także. Do jadłospisu włącz dużą ilość wody i herbaty. Nie zapomnij także o spożywaniu owoców i warzyw.
 
P

pillka

Guest
ciężko będzie schudnąć na diecie bez ćwiczeń, ale da radę jest dieta kopenhaska, trochę męcząca, ale przeszłam przez nią, schudłam 8 kg w miesiąc :D pozdrawiam
 

lolka55

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
17
Punkty reakcji
0
moim zdaniem mniej się liczy co ale ile się tego je :p bo można sobie na wszystko z umiarem pozwalać i nie przytyć a można trzymać bardzo restrykcyjną dietę i nie mieć żadnych efektów.. ważna jest też jakość tego co się spożywa.. dobrym wartościowym jedzeniem szybko się najemy i dostarczy ono nam potrzebnych składników - a jedząc szajs z fastfoodów już 10 minut po zjedzeniu będziemy mieli ochotę na coś słodkiego... bo organizmowi nie dostarczymy tego co potrzebował i będzie się nadal dopominał
 

Irgman_80

Nowicjusz
Dołączył
28 Październik 2015
Posty
81
Punkty reakcji
3
Najlepiej chudnąć jak się łączy dietę z ćwiczeniami. Jedno bez drugiego nie daje takich świetnych efektów.
 

Agne

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2015
Posty
163
Punkty reakcji
4
Schudnięcie bez ćwiczeń jest możliwe. Trzeba zmienić sposób odżywiania. Możemy bardziej radykalnie przejść na weganizm lub witarianizm. Ewentualnie. wyrzucić na czas odchudzania z diety niezdrową żywność, czyli wszelkie słodkości, oraz fast foody. Żegnamy się z cukrem, i słodzonymi napojami. Powitajmy na ich miejsce herbaty bez cukru. Do wyboru mamy, między innymi: herbatę zieloną, czerwoną, czarną, a także miętową. Zacznijmy również prowadzić dziennik kalorii. Zapisujmy w nim co, i w jakiej ilości zjedliśmy. Potem to przeliczamy. Jeżeli osiągniemy już wymarzoną wagę, to nie rzucajmy się od razu na słodyczy, czy fast foody. Wydzielajmy sobie po kawałku. Pamiętajmy jednak, żeby cały czas przeliczać ilość spożytych kalorii. Gdy już nasza wymarzona waga będzie stała w miejscu. Wyrzućmy wtedy nasz dzienniczek kalorii, i cieszmy się życiem, z nową figurą. :)

Uwaga!
Nie odpowiadam za popadnięcie w bulimię, anoreksję, ortoreksje czy kompulsywne objadanie się.
 

Ysiakova

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja na diecie jadłam duuużo warzyw, raz w tygodniu jednego słodycza, raz dziennie pieczywo i schudłam :)
 

kokoszka

Nowicjusz
Dołączył
9 Listopad 2016
Posty
38
Punkty reakcji
1
Dieta to zmiana STAŁEGO sposobu żywienia. Wszystko inne to o d*upę potłuc i efekt jojo.
 

karrro889

Nowicjusz
Dołączył
10 Listopad 2016
Posty
10
Punkty reakcji
0
Wydaje mi się, że nie można schudnąć bez ćwiczeń. Dobra dieta i odpowiednie ćwiczenia tylko razem zadziałają, jeżeli chce się zrzucić zbędne kilogramy:D
 

Kamila Sobieska

Nowicjusz
Dołączył
7 Listopad 2016
Posty
13
Punkty reakcji
0
Mam takie wymiary jak Ty i powiem Ci, że schudnąć trochę nie ma z czego więc będzie trudno. Myślę, że całkowita zmiana diety na totalnie zdrową pomoże najbardziej.
 

mirela70

Nowicjusz
Dołączył
13 Wrzesień 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
Miasto
Katowice
karrro889 napisał:
Wydaje mi się, że nie można schudnąć bez ćwiczeń. Dobra dieta i odpowiednie ćwiczenia tylko razem zadziałają, jeżeli chce się zrzucić zbędne kilogramy:D
Własnie tak, dobra dieta (różnorodne produkty, pełnowartościowe, częste 4-5 razy dziennie) i aktywność fizyczna to przepis na sukces. Nie jakieś "naturalne" wspomagacze, suplementy czy głodówki.
Aktywność to przecież nie tylko bieganie. Można np. ćwiczyć pilates, chodzić na basen, wykonywać delikatne ćwiczenia nie obciążające nóg.
Dopóki nie wzięłam odpowiedzialności za swoje ciało też miałam problem, liczyłam na cud, co lato obiecywałam sobie, że za rok to już nie będę się krępować nosząc krótkie spodenki i spódniczkę. W końcu się udało, tylko pogoda nie dopisała bo zbyt ciepło to nie było. Dalej nad sobą pracuję i mam nadzieję, że lato 2017 będzie bardzo upalne! :)
 

Anna Moro

Nowicjusz
Dołączył
26 Listopad 2016
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja schudłam 34 kilo po prostu jak zmieniłam dietę i zaczęłam jeść 5 posiłków dziennie. No i od roku nie jem też słodyczy ani rzeczy smażonych. Jestem na diecie lekkostrawnej, czy jak kto tam woli wątrobowej. Tak czy inaczej, chciałabym jeszcze zrzucić tak z 5 kilo i wiem, że już bez ćwiczeń tego nie osiągnę. Wszystko zależy od organizmu, ale ja te 34 zrzuciłam bez żadnych ćwiczeń.
 

polissandra

Nowicjusz
Dołączył
26 Luty 2009
Posty
35
Punkty reakcji
0
Oczywiście, że można schudnąć bez ćwiczeń w klasycznym rozumieniu ale bez ruchu się nie dał. Chociażby 30 minutowy spacer każdego dnia. Wiem bo sama w ten sposób zrzuciłam pare kilo. Mimo wszystko podstawą i tak jest dieta, po tą najlepiej iść do dietetyka, który dopasuje do organizmu. Poźniej tylko trzeba się tego trzymać. No i trzeba samemu gotować :) W moim przypadku dominowały potrawy gotowane na parze. Poza chęciami najgorzej z czasem ale łączyłam to jakoś. Jak gotowałam to nastawiałam multicookera i wtedy szłam na spacer po okolicy. W ten sposób łączyłam przyjemne z pożytecznym. Spacer i posiłek załatwiony w tym samym czasie.
 
Do góry