Jak schudnąć bez ćwiczeń

Arniq

Nowicjusz
Dołączył
23 Grudzień 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Ja walczyłam z oponka kilka miesiecy. Cwiczenia na brzuch nie wiele dały :( Dopiero jak zaczęłam brać therm line fast i do tego ćwiczyc zauważyłam efekty. W ciągu 6 tyg zgubiłam 4 kg. Jestem bardzo zadowolona bo znalazłam coś co działa !!
 
N

Naxxramas

Guest
OIA
Chciałabym trochę schudnąć. Niestety nie mogę ćwiczy, ani szybko i długo chodzić ponieważ(...)

To takie proste, przejdź na weganizm.
 

Kartie

Nowicjusz
Dołączył
29 Kwiecień 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
Wiek
38
Miasto
Poznań
No mi udało się zrzucić w sumie 9 kg ale znowu przybrałam 3 kg, bo zaczęłam ćwiczyć na masę mięśniową :) Nie byłam otyłą osobą ale miałam troche tłuszczyku, najpierw zaczęłam od diety z mniejsza ilością kcal. 9 kg spadło przez okres pół roku (na samej diecie :) ). Nie miałam mniej energii, bo posiłki były zbilansowane i zgodne z zasadą zdrowego żywienia. Poszłam na łatwizne, bo zamawiałam katering dietetyczny na cały dzień, czyli w sumie 5 posiłków. Teraz gdy włączyłam ćwiczenia jadam już dziennie książkową ilość kcal i dla dodatkowej energii koktajle energetyczne warzyw i owoców. Po 9 miesiącach od rozpoczecia swojej przygody z dietą mam lepszą cerę, smuklejsze ciało i czystszy umysł :) Dobry krok do lepszego samopoczucia :)
 

ronia31

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2015
Posty
15
Punkty reakcji
2
Ostatnio w internecie wyczytałam że dobra dieta to 70% sukcesu a 30% to ćwiczenia. Można więc na początek ogarnąć kwestie prawidłowej diety
 

pluto18

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
145
Punkty reakcji
4
Z teorii moze tak , duzo zalezy od genetyki tez. W praktyce roznie bywa.
 

kingajar

Nowicjusz
Dołączył
19 Listopad 2014
Posty
43
Punkty reakcji
0
Ja próbowałam ostatnio wielu zup i troche zrzuciłam m.in pomidorową robiłam i ziemniaczaną. Dodatkowo, żeby nie było nudno znalazłam jeszcze z brokułami zupke a raczej krem, o ile to jakaś różnica. Może ktoś sobie wykorzysta.
Przepis na zupę krem z brokułów ( 3-4 porcje)

Składniki :
  • 2 brokuły
  • 2 średnie marchewki
  • 1 cebula
  • 2 ziemniaki
  • 1 litr bulionu drobiowego ( może być z kostki)
  • 10 g groszku ptysiowego
  • ząbek czosnku
  • 100 ml śmietany

Wykonanie
  1. Brokuła gotuj w lekko osolonej i posłodzonej wodzie (aby nie stracił zielonego koloru).
  2. Marchew, cebulę i ziemniaki ugotuj osobno.
  3. Następnie przełóż ugotowane warzywa do jednego garnka.
  4. Zalej bulionem.
  5. Dodaj przeciśnięty czosnek.
  6. Zmiksuj.
  7. Doprowadź wszystko do wrzenia.
  8. Przypraw do smaku solą i pieprzem.
  9. Podaj ze śmietaną i groszkiem ptysiowym.
Dla mnie rewelacja. Zaczerpnięte z przepisów ancymonki. Nie mniej jednak konieczna jest równowaga w przyrodzie a więc sport, jakieś ruszanie się, chociażby spacer z psem albo dzieckiem. Byleby się nie zasiedziec, ponieważ nie jest to zdrowe - moja siostra nabawiła się ostatnio problemów z nogami a wszystko dlatego, że tylko sobie jezdzi samochodem nawet na zakupy i w pracy ma siedzący tryb zycia. Cud że jeszcze nie przytyła.
 

Osmiorniczka

Nowicjusz
Dołączył
22 Grudzień 2014
Posty
94
Punkty reakcji
5
Jakoś nie chce mi się wierzyć że bez ćwiczeń tak porostu da się schudnąć. Nawet lekki spacer to już ćwiczenia :) do tego kilka przysiadów i już się trochę ruszamy. Ale ważne jest bardzie systematyczne jedzenie i zdrowe odzywanie się.
 
D

Dorka123

Guest
No utarło się, ze ćwiczenia to ćwiczenia ;) bieganie, siłownia, fitness, ale prawda jest taka, że liczy się każda aktywność fizyczna, nawet spacery, czy korzystanie ze schodów zamiast windy.
Nawadnianie latem to też ważna rzecz, mogą to ułatwić smakowe dodatki do wody, jeśli ktoś samej wody pić nie lubi.
 

dbx

Nowicjusz
Dołączył
12 Grudzień 2012
Posty
156
Punkty reakcji
6
Wiek
40
Miasto
WLKP
Jak tylko zaczęło się ciepło zacząłem regularnie (raz w tygodniu) grać w tenisa i już 10kg w dół zjechało. Zero ograniczeń co do jedzenia - jak mam ochotę na tłusty kebab to jem tłusty kebab :) Myślę więc że regularny wysiłek to podstawa. Uważam że ćwiczenia bez diety są lepsze niż dieta bez ćwiczeń ...aczkolwiek jak ktoś już wcześniej wspomniał - genetyka też robi swoje...
 

madziulek1985

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2011
Posty
244
Punkty reakcji
0
Lepiej dodać ruch do diety, wtedy ciało będzie piękne, jędrne, a nie obwisłe, zwiodczałe.
 
A

Aleksa24

Guest
A ja nadal sądzę, że musisz policzyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne organizmu i wtedy od tego odjąć deficyt kaloryczny. I efekty na pewno przyjdą :)
 

Mari29

Nowicjusz
Dołączył
15 Sierpień 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
To liczenie ogólnej puli kalorii czasem się sprawdza, czasem nie. Takie jest moje zdanie:) Ważna jest jakość tego co jesz czyli ilość pełnowartoścowych białek, dobrych węglowodanów i zdrowych tłuszczy. Oczywiście wszystko musi byc dopasowane do Twego organizmu, tryby życia itd. Co do treningu siłowego: mięśnie są cięższe, jesli zaczynają się wzmacniać, więc ja bym sie skupiła nie tyle co na wadze, co na obwodach ciała:). Bez wzmacniania, na samych aerobach ciało jest flakiem. Ja kożystam z rad mojej koleżanki, która jest dietetykiem w Warszawie i wiem co pisze, jej strona link
 

kornelka87

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2014
Posty
146
Punkty reakcji
0
Uwazam ze przede wszystkim nalezy zwrocic uwage na to co jemy. Co z tego ze bede spozywac mniej kalorii, jesli beda to kalorie ze slodyczy czy mc donalda?
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
To prawda dobrze dobrana dieta to 70 % sukcesu, ale lepiej do tego dodać ćwiczenia. Ciało zupełnie inaczej wygląda jest jędrne i zdrowe. Skóra wydaje się być młodsza i gładsza. Do tego dochodzą endorfiny uwalniane podczas wysiłku. Nie polecam zażywania żadnych suplementów ani innych wynalazków farmakologicznych.
 

lolka55

Nowicjusz
Dołączył
18 Sierpień 2015
Posty
17
Punkty reakcji
0
a co myślicie o różnych kuracjach oczyszczających? moja koleżanka np. pije rano przed posiłkiem ocet jabłkowy z wodą. niektórzy stosują też różne oleje. działają takie rzeczy... ponoć w samych jelitach zalegaja nam nawet parę kilogramów ale czy takie kuracje na pewno są zdrowe? czy nie spowolnią mi później metabolizmu? albo czy np tym octem sobie nie zakwaszę organizmu?
 

orbite

Nowicjusz
Dołączył
27 Sierpień 2015
Posty
84
Punkty reakcji
2
Miasto
Warszawa
Zacząłem czytać co ludzie piszą "że bez ćwiczeń się nie da", "jajka migdały itd", "dużo białka!" - powiem wprost - bullshit.
Nie będę się rozwodził i motywował - jak do Ciebie trafi to co piszę, spróbuj przez miesiąc i będzie dobry efekt :)

Po pierwsze - zrzucanie kilogramów i rzeźba to w 80% dieta, w 20% trening. Jeżeli nie robisz rzeźby z 10 na 8% body fat - ćwiczenia nie są konieczne.

Po drugie - jakakolwiek dieta - bananowa, morelowa, białkowa - dieta, gdzie wycinasz jakieś składniki, które są Ci potrzebne, czy na przykład wcinasz dużo nabiału będzie miała negatywne odbicie na Twoim organizmie w długim terminie. A dieta, która wypłucze Ci wodę z organizmu, po tygodniu wrócisz do poprzedniej - nic nie zmieni bo Ty też ostatecznie nic nie zmieniasz. Jeżeli decydujesz się na "dietę" IMO powinno to być coś, co:
A. zapewnia Ci wszystkie składniki, których potrzebujesz,
B. możesz utrzymać DO KOŃCA ŻYCIA i być z tym szczęśliwa

Po trzecie - co zrobić aby schudnąć.
Ludzie dziś oczekują pigułki "łyknę i w 3 sekundy schudnę". "Będę przez miesiąc jeść tylko morele i schudnę". To tak nie działa.
Nie można mieć trawnika, cały rok go olewać, potem pospać magicznym proszkiem i nagle będzie piękny ogród. Trzeba go nie zapuszczać.

To, co w siebie wkładasz w dużej ilości tam zostaje. Dlatego polecam wycięcie najbardziej syfiastych rzeczy z diety + liczenie kalorii za małą pomocą.
Z początku może się to wydawać trudne, ale po tygodniu tak odczuwasz, że:
- oszczędzasz czas na gotowaniu(wiesz co i kiedy gotować)
- pieniądze, bo nie wydajesz na mieście
- lepiej się czujesz, bo się nie napychasz
- szybkie efekty - 0,25 do 0,5 kilo na tydzień (lub więcej jeżeli ktoś ma więcej do zrzucenia ;) )
- motywację, bo widzisz, że trzymasz się planu (jeżeli wykorzystujesz łatwy program do mierzenia tego - bez niego motywacja szybko siada)

Meritum jest takie:
- wchodzisz na stronę myfitnesspal.com (darmowa rejestracja i korzystanie)
- wpisujesz ile masz lat, płeć, ile ważysz, ile razy w tygodniu ćwiczysz i ile chcesz schudnąć w tydzień
- polecam ustalić 0,25 kg jak chcesz schudnąć ze 2 kg w sumie, jak więcej to 0,5 kg w tydzień. Ustalanie więcej na tydzień przestaje być zdrowe dla organizmu.
- codziennie wpisuj do aplikacji każdą rzecz jaką zjadłaś - aplikacja wyliczy Ci kalorie, zapotrzebowanie na białko, węglowodany i tłuszcze
- planuj delikatnie jedzenie - będziesz gotowała raz na dwa dni :)
- wyrzuć z diety napoje gazowane, słodycze, pieczywo z mąką pszenną - jeżeli byś czuła, że to za dużo to przez tydzień załóż, że jesz go trochę mniej - i co tydzień odrobinę obniżaj to ile syfu w siebie wkładasz. Może to być wyzwanie dla części osób ale nagroda - to jak się czujesz jest zdecydowanie warte.
- jedz dopóki nie jesteś głodna, a nie dopóki jesteś "pełna"
- pamiętaj aby dbać o obecność zdrowych tłuszczy w diecie: avocado, olej kokosowy, ryby, orzechy (nie ziemne)
- staraj się nie łączyć w jednym posiłku węglowodanów z tłuszczami - kiedy są jedzone razem wtedy lecą w tkankę tłuszczową
- wytrzymaj miesiąc - zobaczysz efekty, samopoczucie, łatwo będzie wytrzymać
* jeżeli jakiegoś dnia złamiesz dietę - to spoko, mi się to zdarzało, ważne żeby trzymać konsekwentnie wracać do programu :)
* wpisuj wszystko co jesz i pijesz poza wodą i herbatą. Sok, batonik, bułeczka - wszystko ma duże znaczenie. Ja odpuszczam wpisywanie warzyw, natomiast owoce koniecznie (są kaloryczne)
* jeżeli koniecznie chcesz ćwiczyć - zacznij od 30 minut spacerku - też wbij to w aplikację, spalasz kalorie i robisz nawyk. Najlepsze ćwiczenie to to, które będziesz wykonywała.

Sukcesów!
 
Do góry