Jak schudnąć bez ćwiczeń

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
W każdym wieku wystarczy jeść pięć posiłków dziennie.Śniadanie, obiad i kolacja ograniczone wagowo - połowa tego, co zwykle, z zachowaniem wszechstronności potraw. Po każdym z tych posiłków wejść co najmniej na drugie piętro i szybko zbiec z powrotem, ale lepiej pójść na dwór i pomaszerować szparko p[rzez dwadzieścia minut i wrócić nieco wolniej, a w domu chłodny prysznic (latem zimny) z szorowaniem czyś szorstkim a nienamydlonym.

Drugie śniadanie - jeden polski owoc. Kolacja - jeden owoc POpołudniowy.
Nie słodzić napojów.

Gwarancja: p o sześciu tygodniach waga drgnie! A potem nas ubywa.
 

mcwl

Nowicjusz
Dołączył
19 Luty 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Warszawa
Słowo klucz: intermittent fasting.

Jedzenie tylko w kilkugodzinnym oknie czasowym. Po pewnym czasie organizm adaptuje się i pali tłuszcz dla energii.

Dużą rolę odgrywają tu leptyna i insulina - zaburzenia w odczuwaniu sytości. Jesteście wciąż głodni, gdy nie spożywacie odpowiednich minerałów, np. apetyt na słone przekąski oznacza, że brak Wam pierwiastków śladowych, które są np. w soli himalajskiej, apetyt na słodkie to często niedobór wapnia lub zbyt wysoki ładunek glikemiczny spożywanych posiłków.
 

princess_r

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Miasto
Wrocław
Tak jak napisano wyżej - jeść częściej, kilka razy dziennie, ale małe porcje - przyznam, że na początku to prawdziwa katorga, bo współczesnie jesteśmy przyzwyczajemnie do najadania się do syta ale po jakimś czasie żołądek się przyzwyczaja, metabolizm przyspiesza a tłuszcz nie jest odkładany, skoro nasz organizm "wie", że za kilka godzin znowu zostanie "doładowany"
 

Dieta Pod Lupą

Nowicjusz
Dołączył
4 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Nie zapominajmy o tym, że zbyt niski podaż energii (diety niskokaloryczne) nie daje prawdziwych efektów. Jeżeli dostarczasz za małą ilość kalorii to organizm zaczyna magazynować zapasy w postaci tkanki tłuszczowej w razie jeszcze mniejszej podaży energetycznej. Odpowiednio zbilansowane posiłki, 5 razy dziennie o stałych porach dają pozytywne rezultaty. :) Śniadanie powinno stanowić 25-30% całodziennej dawki energetycznej, II śniadanie i podwieczorek po 10%, obiad 35-40% natomiast kolacja 20-25% :) Łatwo policzyć i dostosować się do tego :)
 

kasiaamol

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
111
Punkty reakcji
0
5 posiłków i regularność to podstawa;) Ja jestem na pysznej diecie i trzymam się zasady 5+reg i efekty są. Do tego dorzuciłam rower.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
Oczywiście regularne posiłki + dobrze zbilansowana dieta ale uważam że po pewnym czasie waga jednak stanie bo potrzeba jakiegoś ruchu/aktywności fizycznej do zrzucania wagi nie musi być to mordęga na siłowni wystarczą ćwiczenia w domu.
 

raudex

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2012
Posty
176
Punkty reakcji
0
OlA xD napisał:
Hej! Chciałabym trochę schudnąć. Niestety nie mogę ćwiczy, ani szybko i długo chodzić ponieważ mam zerwane wiązadła w kolanie, więc ruch kompletnie odpada. Przy wzroście 163cm ważę prawie 60 kg. Mam trochę tłuszczyku na brzuchu, udach i nóziach. Zna ktoś jakąś dietkę tylko niezbyt surową
smile.gif
i nadającą się dla uczennicy Liceum (biorąc pod uwagę w ogóle to że chodzę do szkoły i np. nie jem regularnie o tej samej porze obiadku a nawet czasem śniadanka)
smile.gif
No i oczywiście żeby nie była to dieta na całe życie... Bardzo proszę o odpowiedź
smile.gif
Pozdrawiam
Tylko dobry dietetyk pomoże skutecznie schudnąc .Sama cale moje życie walczylam z nadwagą ,diety ,siłownia i marne efekty .W końcu zdecydowałam się na wizytę u specjalisty .Po ulożeniu dla mnie diety (co 4 godz posilek ) i bez gimnastyki ,w pierwszym miesiącu schudłam 6 kg a teraz już po 3 kg w miesiącu .Trzeba przestrzegać diety ,nie jest to trudne i nie chodzę głodna .Spróbuj takiego rozwiązania .Pozdrawiam i życzę powodzenia .
 

anx5

Nowicjusz
Dołączył
27 Czerwiec 2014
Posty
4
Punkty reakcji
0
Wiek
33
Miasto
literatura, film, gotowanie
Próbował ktoś hydrominum, Hydrastop i tym podobnych leków zapobiegających gromadzeniu wody? Już nie chce mi sie pompować w siebie dużych iości wody, bo robiłam to długo, aż rozregulowałam sobie układ moczowy i miałam problemy z tym...
Ogólnie jednak jestem zwolenniczka ustabilizowanego i zdrowego trybu życia. sama dzięki niemu schudłam 10 kg i mogę potwierdzić, że opowieści o regularnych posiłkach, ograniczeniu węglowodanów, oczyszczaniu z toksyn itp, to prawda. Ja na efekty nie czekałam długo, ale mam tez mody organizm. Zainteresowanych tematyką zapraszam na mojego bloga o dietetyce, zdrowiu i urodzie kosmetyki-i-zdrowie.blogspot.com,będę dzielić się swoimi doświadczeniami, zapraszam do wymiany doświadczeń.
Ostatnio wdrażam do swojego trybu życia sporty: rolki i orbitrek na początek. jednak jestem z natury leniuchem, więc zobaczymy, ile wytrwam...
 

widel80

Nowicjusz
Dołączył
13 Lipiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
1
Proste wystarczy jeść pięć posiłków dziennie, systematycznie! ograniczyć słodkie oraz gazowane. Możesz zastąpić to owocami:) na kolacje się nie obiadać, no i według mnie to jakiś ruch jest wskazany:p
 
M

Mama Dobra Rada

Guest
Masz dobrą wagę, nie musisz wyglądać jak szkielet. Dbaj o zrównoważoną dietę, zgrabną sylwetkę i rozwój umysłowy, a będzie z ciebie idealna kobieta.
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Dieta 1750 kalorii ale wszechstronna. Rozłożona na 5 regularnych posiłków. W każdym posiłku coś surowego. 3 kilo w kwartał
 

ToLa01

Nowicjusz
Dołączył
6 Sierpień 2014
Posty
82
Punkty reakcji
2
Da się schudnąć bez ćwiczeń, np. na Dukanie. Schudłam 10kg, ale potem wszystko wraca! Będąc na diecie i ćwicząc chudnę i czuję się lepiej, mam fajniejszą kondycję. Także nie tylko dieta ale i ćwiczenia!
 
N

Naxxramas

Guest
Jak schudnać bez ćwiczeń ?

ortodoksyjny weganizm. Wit B12 można czerpać z kapusty kiszonej, pieczarek i w dużej ilości z chlorelli.
 

rosa_te

Nowicjusz
Dołączył
3 Wrzesień 2014
Posty
44
Punkty reakcji
0
nie ma drogi na skórty, trzeba się ruszac, szczupli tez sie musza ruszac, bo pozniej bedzie gorzej i trudniej, wejsc po schodach, podniesc dziecko, schylic sie
 

Granola

Nowicjusz
Dołączył
7 Czerwiec 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
Wagę masz bardzo dobrą do zwrostu , tak więc z czego chcesz się odchudzać. Popij sobie po obiedzie suplement slim coffee na pobudzenie trawienia, to te trochę tłuszczyku odejdzie w niepamięć bardzo szybko.
 

katrins

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2014
Posty
9
Punkty reakcji
0
Wiek
40
Wydaje mi się, że nie da się efektywnie schudnąc bez cwiczeń. Jakiś ruch musi byc do tego odpowiednia dieta.
 

elx

Nowicjusz
Dołączył
9 Październik 2014
Posty
57
Punkty reakcji
0
Warto zacząć od oczyszczenia i regulacji pracy jelit, więcej na ten temat na pewno powie Ci dietetyk, ja mogę tylko polecić trilac plus, którego stosowanie mi pomogło schudnąć nie mniej niż dieta, ale ja rzeczywiście miałam problemy trawienne, może Tobie pomoże coś innego
 

Ammelia

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2014
Posty
34
Punkty reakcji
0
elx napisał:
Warto zacząć od oczyszczenia i regulacji pracy jelit, więcej na ten temat na pewno powie Ci dietetyk, ja mogę tylko polecić trilac plus, którego stosowanie mi pomogło schudnąć nie mniej niż dieta, ale ja rzeczywiście miałam problemy trawienne, może Tobie pomoże coś innego
To zależy z czego się zrzuca. Ja jestem generalnie szczupła ale co jakiś czas mam fazę na zdrowe jedzenie i jest różnica w mojej wadze.
 

luna40

Nowicjusz
Dołączył
13 Październik 2014
Posty
164
Punkty reakcji
0
Warto zdrowo się odżywiać a zarazem ćwiczyć.Masz lepszą wtedy figurkę i da Tobie to dużo satysfakcji jak i radości:)
 

xcmv10

Nowicjusz
Dołączył
29 Styczeń 2015
Posty
6
Punkty reakcji
0
A korzystaliście z takich ćwiczeń na płaski brzuch jak :

zdomowejapteczki.pl/a,4-cwiczenia-na-plaski-brzuch.html
Ciekawe rozwiązanie, słyszałam że skuteczne..
 
Do góry