Jak schudnąć bez ćwiczeń

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
Na początek nie jest potrzebna dieta - wystarczy wprowadzić kilka zdrowych nawyków, czyli:
- picie min 1,5l wody dziennie ( herbaty, kawy się do tego nie wliczają, 1,5l to czysta woda mineralna - pamiętaj że picie kawy odwania organizm, więc jesli pijesz 2-3 kawy dziennie to powinieneś pić jeszcze więcej wody )
- ograniczenie słodyczy do minimum, ja np przestałem słodzić herbate, kawe (ciężko było z kawą, ale po kilku tygodniach przywykłem do tego smaku :D )
- nie stosować zbyt dużo soli bo ona zatrzymuje wode w organiźmie
- do każdego posiłku ( przynajmniej do 2 dziennie też będzie dobrze ) jeść różnego rodzaju warzywa - wszystkie zielone warzywa = zdrowe warzywa
oczywiście pomidory, papryka itp, różnego rodzaju warzywa, ważne żeby była ródnorodność
- zamiast słodkości jeść owoce, ale bez przesady nie połykać ich w kilogramach tylko np zamiast batona zjedz jablko lub banana :p
- można też zamienić zwykły olej do smażenia na np olej kokosowy nierafinowany - niektóre oleje są tylko na zimno, a inne nadają się też do smażenia, więc warto poczytać w googlach, wystarczy wpisać 'zdrowe oleje'- kokosowy nadaję się do obu rzeczy, jest uniwersalny, a w dodatku w kosmetyce można go używac jako balsamu/ do włosów itp, ma wiele zastosowań. :)
- I oczywiście jak to wyżej napisano, codziennie jakiś ruch, 30min zwykłego spaceru każdego dnia w zupełności wystarczy.

Podsumowanie: Żeby schudnąć nie trzeba od razu biegać lub chodzić na siłownie, wystarczy wprowadzić kilka zdrowych nawyków + codzienny lub przynajmniej co drugi dzien chodzić na taki spacer po przynajmniej 30min i wszystko będzie dobrze, a waga nie będzie szła w góre. :)
 

reznowsko

Nowicjusz
Dołączył
11 Październik 2016
Posty
6
Punkty reakcji
0
Habubu napisał:
Na początek nie jest potrzebna dieta - wystarczy wprowadzić kilka zdrowych nawyków, czyli:
- picie min 1,5l wody dziennie ( herbaty, kawy się do tego nie wliczają, 1,5l to czysta woda mineralna - pamiętaj że picie kawy odwania organizm, więc jesli pijesz 2-3 kawy dziennie to powinieneś pić jeszcze więcej wody )
- ograniczenie słodyczy do minimum, ja np przestałem słodzić herbate, kawe (ciężko było z kawą, ale po kilku tygodniach przywykłem do tego smaku :D )
- nie stosować zbyt dużo soli bo ona zatrzymuje wode w organiźmie
- do każdego posiłku ( przynajmniej do 2 dziennie też będzie dobrze ) jeść różnego rodzaju warzywa - wszystkie zielone warzywa = zdrowe warzywa
oczywiście pomidory, papryka itp, różnego rodzaju warzywa, ważne żeby była ródnorodność
- zamiast słodkości jeść owoce, ale bez przesady nie połykać ich w kilogramach tylko np zamiast batona zjedz jablko lub banana :p
- można też zamienić zwykły olej do smażenia na np olej kokosowy nierafinowany - niektóre oleje są tylko na zimno, a inne nadają się też do smażenia, więc warto poczytać w googlach, wystarczy wpisać 'zdrowe oleje'- kokosowy nadaję się do obu rzeczy, jest uniwersalny, a w dodatku w kosmetyce można go używac jako balsamu/ do włosów itp, ma wiele zastosowań. :)
- I oczywiście jak to wyżej napisano, codziennie jakiś ruch, 30min zwykłego spaceru każdego dnia w zupełności wystarczy.

Podsumowanie: Żeby schudnąć nie trzeba od razu biegać lub chodzić na siłownie, wystarczy wprowadzić kilka zdrowych nawyków + codzienny lub przynajmniej co drugi dzien chodzić na taki spacer po przynajmniej 30min i wszystko będzie dobrze, a waga nie będzie szła w góre. :)
dokładnie tak! nie musisz od razu rezygnować z wszystkiego i jeść tylko sałatę. ważne jest żebyś stopniowo zaczęła zmieniać swoje nawyki. W moim przypadku wystarczyło tylko wyeliminować podjadanie między posiłkami i waga spadła mi o 3 kg ;D wiem, że to dziwne, ale stałe podjadanie jakichś czekoladek robiło swoje w moim przypadku ;/ dodatkowo warto wprowadzać zamienniki, tzn. zamiast smażyć mięso, przygotuj je na parze itd. dodatkowo jeśli nie ćwiczysz to nie zobaczysz szybko efektów zewnętrznych. ja żeby sprawdzać czy są efekty przede wszystkim się ważyłam. tyle, że nie zwykła wagą (bo takie wagi zwykle nie są dokładne), tylko zakupiłam sobie wagę medyczną. wiem, że to spory wydatek, ale taka waga (kredos.pl/waga-medyczna/waga-medyczna-plaska-seca-875-specyfikacja) daje najbardziej dokładny pomiar ;)
 

krystynadal

Nowicjusz
Dołączył
13 Czerwiec 2014
Posty
107
Punkty reakcji
1
Jeśli chcesz schudnąć bez ćwiczeń to przede wszystkim musisz się skupić na diecie. Ale osobiście nie polecam takiego sposobu. Bo można naprawdę sporo schudnąć, zrzucić kilkanaście kilogramów, ale jeśli się czegoś nie ćwiczy to ciało i tak nie wyglada atrakcyjnie. Chude ciało nie jest ładne, zadbane ciało owszem. Dlatego naprawdę warto poświęcić chociażby pół godziny na jakiś trening, a najlepiej chodzić na zajęcia fitness lub na siłownię http://www.energym.com.pl/bo jest dużo ciekawiej niż ćwicząc samemu w domu. A poza tym nigdy nie wiesz, a może znajdziesz swoją pasję :)
 

Fiolek3

Nowicjusz
Dołączył
3 Styczeń 2017
Posty
5
Punkty reakcji
0
trochę ćwiczeń jednak by się przydało, aczkolwiek samą dietą też można trochę schudnąć. ja jednak wolę nieco więcej zjeść i później poćwiczyć na siłowni niż stosować samą ciężką dietę, bo chyba bym nie wytrzymała :D
 

Habubu

Nowicjusz
Dołączył
29 Listopad 2016
Posty
19
Punkty reakcji
1
Adamm9998 napisał:
Musi być ostra siłka
z tą ostrą siłką to trochę przegięcie, żeby schudnąć wystarczy nie jeść zbyt dużo słodyczy i jeść pełnowartościowe produkty + jakiś ruch 2-4 razy w tygodniu wystarczy - np szybki spacer (lub lekki trucht, nie musi to być bieg) i po kilku miesiącach zobaczysz ciekawe efekty :)
 

szymonn_on

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
19
Punkty reakcji
2
Najlepszy i najzdrowszy efekt osiąga się wtedy kiedy połączy ćwiczenia z dietą. I kiedy nad tym wszystkim czuwa jakiś specjalista. Ludzie często ćwiczą albo odchudzają się tragicznie ^^
 

wikii

Nowicjusz
Dołączył
24 Styczeń 2017
Posty
21
Punkty reakcji
1
skoro bez ćwiczeń to dieta to podstawa i suplementacja, ogranicz węglowodany, więcej białka, pij 3-4 litry wody, z suplementów pij ocet jabłkowy, coś rozgrzewającego kapsaicynę, dużo wit C, Gaba , i na wygląd skóry i jędrność Bigup
 

KotPad

Nowicjusz
Dołączył
20 Sierpień 2013
Posty
54
Punkty reakcji
0
Będzie wolniej ale chyba się da, trzeba tylko trzymać się zasad zdrowe diety i jadać najlepiej 5 posiłków dziennie o stałych porach
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Można chudnąć bez ćwiczeń - na samej diecie. Pamiętajcie, że chudnięcie głównie polega na tym, że ciało jest na tzw. deficycie kalorycznym - przez co powoli chudnie, bo dostarczasz mniej energii niz powinienieś. Trening jest po prostu sposobem na zwiększenie deficytu, nie ucinając pokarmu. Oczywiście jednak, lepiej ćwiczyć - bo wpływ odpowiednich treningów na gospodarkę hormonalną jest niedoceniony.
 

kamzim

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2017
Posty
3
Punkty reakcji
3
Sama dieta jest OK, ale jednak organizm potrzebuje trochę ruchu. Mam kolegę, który jadł regularnie i nie przesadzone porcje oraz codziennie spacerował po ok. 8 kilometrów - chodził do pracy, zamiast jeździć komunikacją. Schudł ze 103 do 76 kilo :)
 

Amabilis

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
Tylko warto pamiętać o tym, że jest duża różnica w wyglądzie ciała jak się chudnie bez ćwiczeń w porównaniu z tym jak się chudnie i ćwiczy. Ja kiedyś schudłam 15 kg w 8 mcy , ale tylko mniej jedząc, bez ćwiczeń i owszem waga spadła (łatwo nie było ale jakoś się udało) ale ciało się zrobiło takie hmmm mało jędrne... i myślę, że to przez to, że nie ćwiczyłam. Teraz ćwiczę, ale jakoś nie mogę się ujędrnić :D
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Nie rozumiem czemu ludzie w dzisiejszych czasach tak się bronią przed jakąkolwiek aktywnością fizyczna. :huh:
 

Amabilis

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
17
Punkty reakcji
0
kotka10 napisał:
Nie rozumiem czemu ludzie w dzisiejszych czasach tak się bronią przed jakąkolwiek aktywnością fizyczna. :huh:
Pewnie najczęściej z wygody i braku czasu...
 

Mr Papuga

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2017
Posty
237
Punkty reakcji
5
Miasto
Warsaw
Można przecież schudnąć bez ćwiczeń, szczególnie początkujący, ale... O wiele łatwiej jest jednak ćwicząc, co zresztą nie zajmuję dużo czasu i znałem ludzi pracujących po 12h dziennie 6x w tygodniu na budowie, którzy znaleźli czas na 2, 3 treningi w tygodniu: P
 

kotka10

Nowicjusz
Dołączył
30 Maj 2017
Posty
223
Punkty reakcji
0
Poza tym moze da się coś schudnąć ale zeby potem ujedrnic cialo to juz gorzej dlatego trzeba cwiczyc
 
Do góry