Jak rzucić palenie i nie przytyć?

renowator

Nowicjusz
Dołączył
19 Styczeń 2010
Posty
34
Punkty reakcji
0
To może od razu trzeba zapisać się na terapię, słyszałem też o akupunkturze, pestkach dyni, landrynkach i innych tego typu metodach ale ciężko czymkolwiek zastąpić palenie...
 

szpilowska23

Nowicjusz
Dołączył
23 Styczeń 2010
Posty
28
Punkty reakcji
0
Akupunktura i dynia? Dobre sobie :) To tak jak z tymi wszystkimi dietami-cud na odchudzanie hehe. Ludziom się nie chce zmieniać nawyków i myślą, że dieta nagle cudownie pomoże. Żeby stracić kilogramy trzeba powoli ale systematycznie zmieniać dietę oraz ruszyć tyłek i zabrać się za ćwiczenia - to jest najlepszy sposób. To samo z papierosami - jak ktoś pali długo to żadne igiełki i nasionka nie pomogą, trzeba stopniowo zmieniać swoje nawyki i odzwyczajać organizm od dawnego trybu życia. Najlepiej jest właśnie zamienić papierosy na e-papierosy, zmniejszać dawki nikotyny i stopniowo palić coraz mniej/rzadziej.
 

AneczQ

Nowicjusz
Dołączył
22 Kwiecień 2012
Posty
11
Punkty reakcji
0
Dużo wody niegazowanej. Przyspiesza ruch robaczkowy w jelitach przez co masz szybszy metabolizm i zmniejsza Ci apetyt ;) Troche ruchu , nie jemy 2 godziny przed położeniem się do łóżka i nie opychamy się. Jednakże to wszystko zależy od przypadłości ogranizmu. Bo nie jest też powiedziane że gdy rzucisz palenie to przytyjesz. Ale tak szczerze jeśli rzucisz palenie to nawet pare kilo do przodu będzie niczym w porównaniu z tym co na prawdę zyskasz.
 

monni_1980

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2012
Posty
35
Punkty reakcji
0
Mi po rzuceniu palenia udało się w ogóle nie przytyć. Nie palę już ponad rok. Trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia. Dużo ruchu, dieta i będzie dobrze.
 

iofod

Nowicjusz
Dołączył
18 Maj 2012
Posty
7
Punkty reakcji
0
co do metody Davida Allena to sama osobiście znam kilka osób, które przeczytały i rzuciły dnia na dzień i to po wielu latach palenia. Ja sama palę od czasu do czasu, jeśli już to wieczorem (wiem, że gdybym nie zapaliła to pewnie bym sięgnęła po jakieś jedzonko
jezyk.gif
)
Co do samego tycia po rzuceniu palenia to te osoby faktycznie przytyły, może nie mocno, ale jednak. Nie ma innego sposobu niż uważanie na to co się je, niepodjadanie, bo to niestety zastępuje zapalenie papierosa, aktywności fizyczne. Trochę szerzej, jeśli ktoś by szukał, co wtedy jeść artykuł: Jak nie przytyć po rzuceniu palenia? z książki dr Witolda Zatońskiego "Jak skutecznie rzucić palenie"
 

Huehuecoyotl

Bywalec
Dołączył
20 Wrzesień 2011
Posty
2 732
Punkty reakcji
54
Najlepsze rozwiazanie, jakis sport.

Dieta odpowiednia swoja droga oczywiscie.
 

Deadalus

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
70
Punkty reakcji
0
Dieta sport, ale przede wszystkim kontrola nad jedzeniem, jeśli dasz się ponieść i zaczniesz jeść to przytyjesz, jak będziesz kontrolować ilość posiłków kalorii to nic złego się nie stanie. Przez tydzień mogą wystąpić problemy z przemianą materii, ale jakieś otręby i będzie ok.
 

basiaO

Nowicjusz
Dołączył
27 Marzec 2014
Posty
65
Punkty reakcji
1
Ja wcinałam pokrojone w paski marchewki i trochę mi to pomagało w chwilach słabości
 

GreenKat

Nowicjusz
Dołączył
17 Styczeń 2014
Posty
148
Punkty reakcji
2
Wiek
39
Wszystko zależy od naszego podejścia. To nie jest tak, że rzucimy palenie i od razu przytyjemy. Ja polecam zajrzeć na stronę jakrzucicplenie.pl tam jest wszystko na temat tego jak się przygotować, zacząć i definitywnie rzucić palenie.
 
N

nianiaSweet

Guest
każdy sposób jest dobry oby tylko przyniósł zamierzone skutki. Dobrze jest, jak ktoś cię motywuje do rzucenia palenia, wtedy łatwiej się przełamać, poza tym zawsze można sobie pomyśleć ile pieniędzy zaoszczędzimy po odstawieniu palenia, które moglibyśmy przeznaczyć na inne przyjemności. Zdaje sobie sprawę, że rzucenie palenia to nie jest taka prosta sprawa, ale warto szukać pomocy, jest nawet specjalna telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym, tak więc możliwości i sposobów jest wiele.
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
[SIZE=100%]Oj znam ten ból :) stosunkowo niedawno przestałam palić za to zastąpiłam to słodkościami i to chyba w za dużych ilościach bo przytyłam 2 kg. Jak tylko starałam się odłożyć je na bok to na powrót wracałam do fajek i tak w kółko macieju. Ale obecnie jestem bardziej zdeterminowana więc może tym razem uda mi się nie palić dłużej niż ostatnio albo raz na zawsze je rzucić. A was co zmotywowało do rzucenia ? i od czego zaczynaliście ?[/SIZE]
 
D

Dorka123

Guest
A podasz numer do tej poradni? Rzuciłam juz co prawda palenie, ale na plusie miałam prawie 10 kg, teraz już to zgubiłam, ale palenie własnie rzuca moja przyjaciółka. Może rzuca to za duże słowo, bo ograniczyła papierosy, bardzo się boi, że jeśli rzuci definitywnie to przytyje, może tam jej coś poradzą?
 
D

Dobrawa

Guest
Tak myślę, że nałóg siegania po papierosa trzeba czymś zastąpić. Bieganie chyba się nie zawsze sprawdza, bo nie można pobiegać sobie np w przerwie pracy. Może dobrze by było zająć się czymś takim co można zawsze, kiedy chce się po papierosa sięgnąć jak lizak czy guma do żucia. Koleżanka mi kiedyś mówiła, że jak rzucala palenie z poradnią to tam pomagali znaleźć skuteczną alternatywę dla fajek.
 
N

nianiaSweet

Guest
każdy sposób jest dobry oby tylko przyniósł zamierzone skutki. Dobrze jest, jak ktoś cię motywuje do rzucenia palenia, wtedy łatwiej się przełamać, poza tym zawsze można sobie pomyśleć ile pieniędzy zaoszczędzimy po odstawieniu palenia, które moglibyśmy przeznaczyć na inne przyjemności. Zdaje sobie sprawę, że rzucenie palenia to nie jest taka prosta sprawa, ale warto szukać pomocy, jest nawet specjalna telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym, tak więc możliwości i sposobów jest wiele.
 

KarolowaOla

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2014
Posty
217
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Warszawa
Ja jak rzucałam palenie, panicznie bałam się przede wszystkim tycia. Wiadomo, że wtedy papierosa zastępujemy czymkolwiek, najlepiej jedzeniem. U mnie tak było na początku, przytyłam 3kg ale się nie poddawałam. Pomyślałam, coś kosztem czegoś ale przynajmniej będę zdrowa. Kg kiedyś zrzucę i tak było, po trzech miesiącach zaczełam więcej się ruszać. O fajkach już nie myslałam tyle co na początku a reszta już jakoś sama poszła. Także nie obawiajcie sie tycia tylko działajcie a ja trzymam kciuki.
 
D

Dorka123

Guest
Znalazłam tricki na podjadanie ;) "Problem podjadania można rozwiązać przygotowując: pokrojoną w paski marchewkę lub inne warzywa bezcukrowe gumy do żucia niewielkie porcje posiłków - Pomocne też będzie jeśli skoncentrujesz się na delektowaniu się jedzeniem (np.: dokładne przeżuwanie, małe kęsy)" cytat ze strony jakrzucicpalenie.pl
 

Yo_lanta

Nowicjusz
Dołączył
22 Maj 2014
Posty
198
Punkty reakcji
6
Wiek
35
Miasto
Świnoujście
[SIZE=100%]No cóż mi osobiście nie było w stanie pomóc ani bieganie , basen , ćwiczenia czy też dieta chyba jedynie hipnozy nie próbowałam :) Zaczełam się już zastanawiać czy w ogóle jestem w stanie rzucić a tu proszę dzięki chłopakowi który mnie bardziej zmotywował nie palę już kilka dni. W zamian za to codziennie chodzi do sklepu po coś słodkiego :D ale jak mówi Ola coś za coś najpierw postaram się rzucić papierosy a potem pomyślę nad zrzuceniem wagi.[/SIZE]
 
Do góry