Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Nie wymieniam tu takich państw które nie mają zbytnio siły przebicia typu Laos czy Kambodża LoL

Jednak biorąc pod uwagę sojusz NATO i udział Stanów Zjednoczonych w nim to wyłączając wspomniane USA z sojuszu
to pozastający w nim uczestnicy nie będą w stanie wygrać z samą Rosją no bo czy mieli by to zrobić ? Oczywiście Rosja również nie będzie w stanie pokonać NATO chyba że użyje bronii nuklearnej. Przypomnę również że tylko dwa państwa na świecie są w stanie odpowiedzieć atakiem nuklearnym na atak nuklearny szczególnie przy wykryciu już lecących pocisków tego rodzaju broni. Są to : Stany zjednoczone oraz Rosja. Jeżeli USA będzie wyłączone z NATO walcząc z Chinami nikt nie będzie w stanie odpowiedzieć kontruderzeniem atomowym w Rosję.

Logiczne jest że wystarczy że Rosja wystrzeli kilka pocisków atomowych w kilka państw w europie i będzie po zawodach. Rosja będzie mogła wspomóc Chiny w potencjalnej walce z USA... A nie sądzę że USA użyje broni atomowej przeciwko Rosji nie będąc z nia w konflikcie 1v1

To moje założenia i mam nadzieję że do czegoś takiego nie dojdzie aczkolwiek liczenie na kogoś jest bardzo błędne.
No i najważniejsze skoro liczy się na sojusz należy wziąć pod uwagę to że druga strona również ma sojuszników. Może i mniej ale mniej nie zawsze znaczy że gorzej... Przykładowe Indie sojusznik Rosji i Chin w razie potrzeby mógłby zadeptać europę pieszo bez użycia broni... To europie brakło by amunicji żeby wszystkich powybijać. Iran również bez problemu poradzi sobie z Polską czy choćny Niemcami. Żadne państwo w europie nie posiada znaczącej siły. Hiszpania ? Włochy ? Najsilniejsza jest Francja oraz UK ale to wciąż za mało na państwa tak wielkie jak Chiny Indie czy Rosja.
Trzeba też wziąć pod uwagę że Stany muszą się pilnować również i na własnym podwórku. Bo ani Brazylia, Argentyna czy Chile, Meksyk i podobne strony USA nie trzymają i szybciej będą przeciwko nim jak z nimi...

USA owszem są potęgą i jeszcze najsilniejszą armią świata. Ale jak wspomniałem mają więcej wrogów jak przyjaciół. Ilość nie znaczy siła w tym wydaniu. Co z tego że NATO to setka państw jak 90% siły NATO to USA ? Nikt też nie liczy państw neutralnych a tym również bliżej do niepomagania USA niż do pomagania...

Dlatego jestem za uniknięciem konfliktu ze wschodem i proponowałbym zamknąć gębę całemu NATO bo jak dojdzie do konfliktu NATO - Wschód to wcale NATO takim wygranym może nie być jak się wszystkim wydaje. O ile wschód się sklei jak zachód skleił się w sprawie Ukrainy tak NATO będzie pozamiatane
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
,,wspomnisz moje słowa :p''
Bez urazy, ale wątpię.;)
Nakreśliłeś skrajnie fatalistyczną wizję, biorąc pod uwagę wyłącznie czynniki militarne, nie biorąc mnóstwa innych, jak powiązania gospodarcze, wpływy zakulisowe, czynnik ludzki.
Powtarzam raz jeszcze- światem nie rządzą szaleńcy, którzy pozwolą go zniszczyć, bo wtedy nie będzie miejsca dla nich samych i zabraknie ludzi do robienia na nich.:)
Także- tak- głównie straszak. Taka polityczna gadka też.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
A jednak światem rządzą szaleńcy ;) Bo to co się tu odjaniepawla zupełnie normalnym nie jest. A całością ktoś jednak kieruje... Z niczego się to nie wzięło.

A dlaczego nakreśliłem takie fantasy ? Dlatego że wszyscy patrzą wyłącznie na USA i Rosję. Co gorsza praktycznie wszyscy są przekonani o nadzajebistości wręcz USA i sile tak potężnej że może walczyć z każdym w każdym zakątku świata i oczywiście wygrywać.

Za dużo filmów... Podobnie wszyscy myślą że Rosja z Putinem na czele da się tak dymać jak dyma się naród Polski, I tu też jest błąd. Rosja ma w poważaniu aspekty inne niż militarne szczególnie teraz gdy większość państw się wypięła na Rosję i jej ropę tudzież gaz. Więc jedyną stroną która może patrzeć na to inaczej tzn gospodarczo np. jest wyłącznie zachodnia część europy. I zobaczysz że Putin użyje taktycznej broni atomowej w odpowiedzi na użycie przez Ukrainę pocisków dostarczonych przez Anglię wraz z czołgami Challanger. I powód będzie bardzo błachy. Jeśli Ukraina wystrzeli choćby jeden pocisk ze zubożonym uranem poniekąd będzie to użycie przez Ukrainę broni atomowej (pociski ze zubożonym uranem również promieniują radioaktywnie) i wtedy Rosja śmiało może odpowiedzieć używając taktycznych pocisków atomowych. I co wtedy zrobi NATO ? To samo NATO nie robi nic innego tylko rozpocznie konflikt atomowy.

Przestańcie myśleć że Rosja się boi bo się zupełnie nie boi... Szczególnie Ty Sienna jako znająca kulturę Rosyjską. Putin ma wywalone jądra na wpływy zakulisowe czy taki przywódca Chin. Dla nich bardziej liczy się USA i spuszczenie im wpierdolu. Czynnik ludzki ? :D Jaki czynnik ludzi Ty bierzesz pod uwagę ? Właśnie większość tych psychopatów których jednak nie nazywasz szaleńcami ma totalnie w dupsztalu czynnik ludzki i im jest to na rękę jak ten czynnik ludzki się pomniejszy. Im więcej tego czynnika ludzkiego zginie tym lepiej dla nich. I właśnie nie tylko pozwolą zniszczyć świat ale dokładnie do tego wszystko zmierza. Tylko pomyliłaś trochę pojęcia. Nie świat tylko cywilizację jaką znamy.

Na tych o których mówisz nikt pracować póki co nie musi. Oni mają tyle pieniędzy że są w stanie nimi choćby srać. I stać jest ich na to żeby właśnie zmniejszyć czynnik ludzki choćby dlatego że matka natura nie daje rady wszystkich wykarmić.

Myślisz że skąd po co i dlaczego pojawił się COVID ? Skąd po co i dlaczego zakazauje się powoli mięsa zastępując to robakami ? Przyjdzie taki czas że mięsa totalnie nie będzie bo choćby hodowla krów to emisja CO2. Jakby ktoś nie wiedział wpierdzielanie robactwa w przeróżnej postaci nie wpłynie na ludzkość dobrze. A wręcz odwrotnie. Człowiek nie jest w stanie przetrawić tego co powoli nam serwują. Ssak to nie ptak i nasz układ pokarmowy się prędzej zesra sam sobą jak zacznie trawić to robactwo....


Cieszę się że wątpisz ale przyjdzie czas że jednak wspomnisz moje słowa. Wrócę tu choćby za 10 lat i napiszę "a nie mówiłem" ;P
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Najlepiej jest samemu coś eskalować, zamiast przestać i się zastanowić, a potem winę za to przerzucać na kogoś innego.
Tak teraz robią zachodni politycy i w Kijowie.
Eskalują cały czas sytuację na Ukrainie, zamiast zaprzestać to robić ( razem z Polską, z nieodpowiedzialnymi rządami PiS-owskimi ), a jak Rosja na to reaguję i ma też prawo reagować, aby bronić swojego terytorium i Rosji, to od razu zarzuty lecą z Europy zachodniej i Polski w kierunku Rosji.
Sami przekazują broń, amunicję i pojazdy wojskowe i to eskalują i im wolno to robić, a jak Rosja broni Krymu, terenów rosyjskojęzycznych w Donbasie, ale i Rosji i także dostarcza dla swojej armii broń, amunicję i pojazdy, również z poza Rosji, to oni, w Unii, w USA oskarżają za to Rosję.
A sami, co robią? Po co "ładują" broń i pojazdy wojskowe na Ukrainę i to nie jest ukraińska broń i pojazdy, a zachodnia?
Im wolno to robić, Rosji nie wolno dostarczać własnej szczególnie broni i pojazdów wojskowych dla armii rosyjskiej dla obrony terenów rosyjskich? Tutaj Rosja nie da się im przechytrzyć... Jak Rosja będzie zmuszona, to ostatecznie uderzy na Zachód i za to będą odpowiedzialni zachodni politycy, którzy oczywiście się do własnej winy nie przyznają.
Tylko to będą jakieś straty dla Zachodu.

Pytanie, po co jest im to potrzebne? Dla biednej i zniszczonej Ukrainy?

Uważam, że w takich wojnach i konfliktach nie jest tylko winna jedna strona, ale dwie strony są winne, choć to różnie z tym może być.
Bo jeśli jedna strona specjalnie eskaluje jakiś konflikt, to nie jest bez winy? To tak nie działa.
Rosja będzie miała prawo odpowiedzieć Zachodowi na każde zagrożenie i na każdy atak i oni nie mają prawa mieć do Rosji o to pretensji i żadnych zarzutów.
Jak będą dalej "fikali" do Rosji i będą odgrywali "kozaków" to się dla nich to, na ich życzenie źle skończy i tyle. I ja im, ani trochę nie będę współczuł.

Tak uważam i tak będę uważał.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
A jednak światem rządzą szaleńcy ;)
Bynajmniej. Chłodni kalkulanci(jak Putin np.), do szaleństwa przeciwny biegun.

Za dużo filmów...
A u Ciebie teorii spiskowych. Nie gniewaj się na mnie, ale bodaj tylko kosmitów i reptilian zbrakło... Cała raeszta zdaje się jest. Od zagłady nuklearnej, przez zły światowy rząd- knujący jak tu zniszczyć ludzkość, po covid;)
Przestańcie myśleć że Rosja się boi bo się zupełnie nie boi... Szczególnie Ty Sienna jako znająca kulturę Rosyjską. Putin ma wywalone jądra na wpływy zakulisowe czy taki przywódca Chin. Dla nich bardziej liczy się USA i spuszczenie im wpierdolu. Czynnik ludzki ? :D Jaki czynnik ludzi Ty bierzesz pod uwagę ? Właśnie większość tych psychopatów których jednak nie nazywasz szaleńcami ma totalnie w dupsztalu czynnik ludzki i im jest to na rękę jak ten czynnik ludzki się pomniejszy. Im więcej tego czynnika ludzkiego zginie tym lepiej dla nich. I właśnie nie tylko pozwolą zniszczyć świat ale dokładnie do tego wszystko zmierza. Tylko pomyliłaś trochę pojęcia. Nie świat tylko cywilizację jaką znamy.
No z tym czynnikiem ludzkim, to trochę o coś innego mi chodziło, niż zrozumiałeś. Oczywiście dyktatorzy tego świata średnio przejmują się stratami ludzkimi, wśród maluczkich, mimo to jakąś sporą grupę ich potrzebują- nimi się przecież ,,żywią'', przez nich są utrzymywani.:) Stąd cały świat globalnej północy robi zabiegi, by np. zwiększyć dzietność.
Ale wróćmy do sedna- czynnik ludzki mógłby dać się poprowadzić w jakimś tylko stopniu.

Na tych o których mówisz nikt pracować póki co nie musi. Oni mają tyle pieniędzy że są w stanie nimi choćby srać. I stać jest ich na to żeby właśnie zmniejszyć czynnik ludzki choćby dlatego że matka natura nie daje rady wszystkich wykarmić.
Owszem musi. Same pieniądze nic Ci nie załatwiają. Są tylko bezwartościowym papierkiem, bez towarów i usług, które można za nie nabyć.
Jeszcze następna logiczna sprzeczność z matką naturą. To w końcu chcą ją Twoim zdaniem chronić czy wyjaławiać atomem?:)
A Putin akurat jest wręcz uzależniony od uwielbienia i władzy. Bo to uzależnia, a aby władać trzeba mieć kim, co nie?;) Bez tego skończyłby jak Bierezowski.:]
Myślisz że skąd po co i dlaczego pojawił się COVID ? Skąd po co i dlaczego zakazauje się powoli mięsa zastępując to robakami ? Przyjdzie taki czas że mięsa totalnie nie będzie bo choćby hodowla krów to emisja CO2. Jakby ktoś nie wiedział wpierdzielanie robactwa w przeróżnej postaci nie wpłynie na ludzkość dobrze. A wręcz odwrotnie. Człowiek nie jest w stanie przetrawić tego co powoli nam serwują. Ssak to nie ptak i nasz układ pokarmowy się prędzej zesra sam sobą jak zacznie trawić to robactwo....
Ludzie na całym świecie uzupełniają dietę owadami, pajęczakami od tysięcy lat. Bardzo dobre źródło białka. Tylko biały świat ma uprzedzenia czysto estetyczne. Chociaż są wyjątki np. casu marzu.:] Kwestia przyzwyczajenia. Jedyne co jest w świecie pewne, to zmiany. Morze Cię to zaskoczy spod palców kobiety, ale ja się zupełnie tego nie obawiam, wręcz przeciwnie. Pamiętam jak ludzie w Polsce się na krewetki krzywili. Wielu do tej pory. Dla mnie pycha!

Cieszę się że wątpisz ale przyjdzie czas że jednak wspomnisz moje słowa. Wrócę tu choćby za 10 lat i napiszę "a nie mówiłem" ;P
To w końcu świat zmierza do globalnej zagłady, czy przetrwa- wliczając to forum, jeszcze 10 lat?;)
Na jakiej zasadzie miałabym wtedy wspominać Twoje słowa, skoro by się nie sprawdziły, bo siedziałabym sobie wtedy jak gdyby nigdy nic w necie?
Sam widzisz, z której strony nie spojrzeć, to co piszesz się nie broni. Coś, co jest logicznie sprzeczne nie może być prawdą.:)

A teraz już na poważnie- nie jest wcale tak fajnie i bezpiecznie. Grozi nam wciągnięcie w ten konflikt, przez moim zdaniem durną do bólu politykę Polski. Całe szczęście niedługo wybory.
Gdybyśmy jednak zostali w to wciągnięci, byłaby to wojna podobna do wszystkich, które są obecnie prowadzone. Bez fajerwerków atomowych. Ostatecznie w jakimś marginalnym stopniu. Dlaczego? Patrz wyżej- nie zniszczą planety, na której sami żyją. A tych maluczkich też pewną ilość potrzebują i to wcale niemałą, by utrzymać swój standard życia.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam.
Gdyby nie Zachód i Polska, to armia ukraińska już by dawno... padła...
I oni to wiedzą na Zachodzie.
Kraj zaniedbał własną armię, bo nie dofinansował, tak samo jak i inne zawody państwowe.
Ukraina do NATO nie należy i nie należała, podobnie jak do Unii Europejskiej.
Bo jeszcze kraj, który nalezy do NATO ma wsparcie wojskowe od USA, a także od krajów Unii Europejskiej.
A ja myślę, że Europa zachodnia i USA litują się nad biedną Ukrainą, a kraj swoje "za uszami" ma.
Tylko za tym wszystkim idzie dużą kasa i interes polityczny.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
I tak będzie dopóki na świecie nie wyrówna się dysproporcja płciowa w rządach.
Kto wywołuje/podżega do wojen? Faceci. Najbardziej pokojowe są kraje sfeminizowane. USA nie jest takim krajem. Tam na najwyższych szczeblach kobiety pełnią funkcje fasadowo ozdobne. Realną władzę mają mężczyźni.
W Rosji jest podobnie. Nie mówiąc o Azji, gdzie dysproporcja jest nie tylko we władzy, ale też liczebna, bo przez wieki wybijali dziewczynki. Teraz mają armię sfrustrowanych inceli, w których testosteron się buzuje, nie mając naturalnego ujścia i prowadzi do agresji.
Dlatego na spokojny świat póki co widoków specjalnie nie ma, niestety.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
I tak będzie dopóki na świecie nie wyrówna się dysproporcja płciowa w rządach.
Dlaczego tylko w rządach? Ja proponuje wyrownac to w kopalniach węgla, w przemyśle hutniczym i wszędzie tam gdzie jest ciężka i niebezpieczna praca.
Jesli chodzi o rządy, parlamenty to sprawa jest bardzo prosta, kobiet jest trochę więcej niż mężczyzn i wystarczy aby kobiety głosowały tak jak ty chcesz.
Ale one głosuja na chłopów..... ciekawe dlaczego? Kobiety przeważnie głosują na młodych przystojnych facetów, dlatego w Kanadzie wygrywa pajac, głosami kobiet i nie tylko tam.
Nie mówiąc o Azji, gdzie dysproporcja jest nie tylko we władzy, ale też liczebna, bo przez wieki wybijali dziewczynki. Teraz mają armię sfrustrowanych inceli, w których testosteron się buzuje, nie mając naturalnego ujścia i prowadzi do agresji
A gdzie ty widzisz tą agresję w Azji? W którym to kraju tylu inceli mają?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja się zastanawiam co na to ukraiński prezydent i rząd, że PiS w Polsce jest przestępczy, że łamie w Polsce praworządność, łamie prawo, że Polska nie dostaje przez to środków unijnych? Albo to ukraiński prezydent ma gdzieś, co się w Polsce dzieje, albo to toleruję? Bo ja nie widzę innego wytłumaczenia.
Niby PiS tak się lituję nad Ukrainą i przekazuje duże środki unijne, a także pojazdy wojskowe, ale to jest korzyść dla ukraińskiego prezydenta, że dostaje takie "prezenty" darmowe od Polski.
A to, co się w Polsce dzieje, to jest problem Polaków, nie Ukraińców.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83

Dlaczego tylko w rządach? Ja proponuje wyrownac to w kopalniach węgla, w przemyśle hutniczym i wszędzie tam gdzie jest ciężka i niebezpieczna praca.
W kopalniach węgla podejmują decyzje co do wojen? A tych kopalni to nie chcą pozamykać? Na marginesie:)
Jesli chodzi o rządy, parlamenty to sprawa jest bardzo prosta, kobiet jest trochę więcej niż mężczyzn i wystarczy aby kobiety głosowały tak jak ty chcesz.

Ale one głosuja na chłopów..... ciekawe dlaczego? Kobiety przeważnie głosują na młodych przystojnych facetów, dlatego w
I dlatego wybrały Jarosława Kaczyńskiego?:🤣
Kanadzie wygrywa pajac, głosami kobiet i nie tylko tam.
Coś złego dzieje się w Kanadzie? Wpakowała się w jakąś wojnę? Bo nie słyszałam. Mam tam jakiegoś dalekiego ,,wujka''- kolegę taty, co wyemigrował za ,,komuny''. Z tego co wiem nie narzeka.
A gdzie ty widzisz tą agresję w Azji? W którym to kraju tylu inceli mają?
Od Afganistanu po Pakistan. Przez cały niemal alfabet: gwałty, uprowadzenia, mordy, tortury
A w razie wojny globalnej beczka prochu.(lekkie nawiązanie, do słów Mandr4ke o liczebności armii Indyjskiej;))
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
W kopalniach węgla podejmują decyzje co do wojen? A tych kopalni to nie chcą pozamykać? Na marginesie
No to mogą być kopalnie soli czy czegokolwiek, ale jak ma być po równo to wszędzie? Czy tylko tam gdzie dobrze, czysto itd?
I dlatego wybrały Jarosława Kaczyńskiego?
Nie wiem, może babciom z ogniska różańcowego spodobał się.
Od Afganistanu po Pakistan. Przez cały niemal alfabet: gwałty, uprowadzenia, mordy, tortury
Akurat od Afganistanu do Iraku, Pakistanu itd to mordowali i torturowali raczej amerykanie.
Poczytaj sobie o torturach w więzieniach amerykańskich w Iraku, tak przy okazji najbardziej sadystyczna była tam kobieta, jest trochę z nią zdjęć.
A tutaj kochane miłe kobiety, bardzo delikatne.
Z kobietami jest problem że nie wiedzą kiedy odpuscic, są czesto bardziej okrutne od mężczyzn.
Tak przy okazji wlasnie teraz w USA kobieta uważająca się za mężczyzne zabiła troje dzieci i troje starszych ludzi z nienawisci do religi lub to hetero, wybrala szkołę chrzescijanską do mordowania.
Tak że bez przesady z tymi dobrymi kobietami. Jestescie słabe fizycznie i tylko to powoduje że jestescie mniejszym zagrożeniem.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
No to będąc słabsze fizycznie mamy pracować w kopalniach?:)
Swoją drogą w niektórych kobiety pracują.
Nigdzie nie napisałam, że wszystkie kobiety są dobre. Napisałam, że tam gdzie jest mniejsza dysproporcja płciowa w rządach, jest zwykle większy dobrobyt i lepsze, bardziej sprawiedliwe rządy, bo maja oba pierwiastki męski i żeński w równowadze. Nigdzie nie napisałam, że chciałabym odsunąć od władzy mężczyzn.

Co mnie jakieś torturowanie terrorystów?
Oni torturują i więżą własne kobiety. Potrafią zamordować własną córkę, bo się zakochała w kim nie trzeba, obciąć nos żonie, oblać ją kwasem.
W Indiach/Chinach plagą są gwałty zbiorowe. Podstępne wabienie kobiet- rzekomo do pracy, by je uwięzić i zmusić do małżeństwa z jakimś chłopkiem, co czasem się wiąże z jawnym wykorzystywaniem seksualnym przez całą męską część rodziny. W Indiach gwałty są taką plagą, że musiały powstać specjalne taksówki prowadzone przez kobiety, aby bezpiecznie mogły podróżować w biały dzień...
Wszystko efekt dysproporcji płciowej, którą w tych dzikich krajach stworzono mordując małe dziewczynki. A to jako płody, a to jako noworodki. Kobiet brakuje. Do tego nawiedzony patriarchat odcinający kobiety od edukacji, sprawił, ze są ciemne i mają w sobie dużo skumulowanej agresji, którą wyładowują na młodszym pokoleniu kobiet. Na zasadzie- ,,skoro ja miałam ciężko, czemu tej młodej ma być lepiej?''. Mszczą się za swoje krzywdy wchodząc w buty oprawcy, bo ten jest silniejszy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Co mnie jakieś torturowanie terrorystów?
Twierdzisz ze to byli terrorysci? ONZ twierdziło inaczej, ale co tam oni wiedzą, to przeważnie faceci. No i widzę że tutaj wykazałaś dużo kobiecego ciepła i dobroci.
Wszystko efekt dysproporcji płciowej, którą w tych dzikich krajach stworzono mordując małe dziewczynki. A to jako płody, a to jako noworodki
Przecież płody to nie ludzie? Tak mówiły kobiety na strajku kobiet. W końcu one wiedzą.
Swoją drogą czy kobiety powinny mieć takie same prawa jak ludzie? Kiedyś na kanale YT PYTA zadano takie pytanie kobietom na Kongresie Kobiet i dużo kobiet twierdzilo że tak. Ja też jestem za tym. A ty?

Było już parę kobiet przy władzy i jakąś łagodnoscią nie popisały się.

Na przykład Katarzyna Wielka mordowała Polaków i nie tylko tysiącami.
A Margaret Thatcher jest tak kochana przez rodaków że jej pomniki muszą być pilnowane całą dobę przez policje bo są dewastowane przez wdzięcznych obywateli.
Kobiety które rządziły w sredniowieczu były znane z tego że lubiły używac trucizny, takie kobiece sposoby na zabijanie, nie potrzeba dużo siły.

Tak ogólnie to swiat ma podwójne standarty dla kobiet i mężczyzn.
Jak polityk mężczyzna robi bunga bunga w swoim domu za swoje pieniądze to jest skandal.
A jak premierka [według Gazety Wyborczej] Finlandi coś podobnego zrganizowała w budynku rządowych za pieniądze państwa to.... taka radosna nowoczesna kobieta, córka dwóch lesbijek, żona biseksa, sama radość, oboje mają wspólnych kochanków.... nowoczesnie i postępowo.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Twierdzisz ze to byli terrorysci? ONZ twierdziło inaczej, ale co tam oni wiedzą, to przeważnie faceci. No i widzę że tutaj wykazałaś dużo kobiecego ciepła i dobroci.
W warunkach wojennych złapali dorosłych facetów, z którymi walczyli. Mieli im nagotować kaszki i pogłaskać po główkach? Może musieli z nich wyciągnąć ważne informację, od których zależało np. przeżycie iluś tam osób, zneutralizowanie poważnego zagrożenia, bądź powodzenie istotnej operacji? Nie wiem. Nie znam okoliczności, więc powstrzymam się od oceny metod.
Puin np. zdecydował się nie uwalniać 23 marynarzy z Kurska. Kto wie czemu tym samym zapobiegł? Może straty w ludziach byłyby dużo większe, gdyby postąpił inaczej? Żołnierz to zawód wysokiego ryzyka. Musi liczyć się z tym, że może na służbie zginąć. Gorzej gdy ginie cywil. Dlatego na mnie Katyń nie robi takiego wrażenia jak Wołyń.
Przecież płody to nie ludzie? Tak mówiły kobiety na strajku kobiet. W końcu one wiedzą.
Swoją drogą czy kobiety powinny mieć takie same prawa jak ludzie? Kiedyś na kanale YT PYTA zadano takie pytanie kobietom na Kongresie Kobiet i dużo kobiet twierdzilo że tak. Ja też jestem za tym. A ty?
Płody to ludzie zależni od organizmu matki. To trochę tak jakby użyczyli komuś twoich narządów wbrew twojej woli. Np. za ciebie zdecydowaliby, aby przetaczać komuś twoją krew, bo inaczej umrze. Może i zamysł szlachetny, ale czy nie pogwałcałby twoich praw?
Mężczyźnie niechciana ciąża nie grozi, z jakiej racji on ma więc decydować za kobietę?
Mnie akurat aborcja brzydzi. Jest to moje prywatne zdanie. Trudno mi sobie wyobrazić sytuację, w której bym się na to zdecydowała. Musiałaby się jakaś niewyobrażalna tragedia zdarzyć. Podejrzewam, że wiele kobiet uważa podobnie, także tych ze strajków. Chcą po prostu mieć możliwość decydowania w swojej sprawie. Czuć się jak podmiot, nie przedmiot. Chcą mieć poduszkę bezpieczeństwa, z której raczej nie chciałyby skorzystać.
Gdzież tu porównanie, do wyrywania z łona rozwiniętych płodów, których płeć można bez wątpliwości określić, tylko za tę płeć właśnie? Gdzież tu porównanie do topienia i duszenia żeńskich noworodków- na masową skalę(!)? Oraz wszystkich następstw, do których taki proceder prowadzi?
Było już parę kobiet przy władzy i jakąś łagodnoscią nie popisały się.

Na przykład Katarzyna Wielka mordowała Polaków i nie tylko tysiącami.
A Margaret Thatcher jest tak kochana przez rodaków że jej pomniki muszą być pilnowane całą dobę przez policje bo są dewastowane przez wdzięcznych obywateli.
Kobiety które rządziły w sredniowieczu były znane z tego że lubiły używac trucizny, takie kobiece sposoby na zabijanie, nie potrzeba dużo siły.
Te kobiety poruszały się jednak po męskim środowisku. Miały doradców, ministrów mężczyzn i rządziły w bardzo specyficznych czasach.
Musiały się dostosować do panujących reguł. Co tylko udowadnia, że kobieta jest w stanie to zrobić i często z większym sukcesem, niż mężczyzna. Anglię na pozycję imperium wyprowadziły kobiety. Rosję za czasów carycy stała się potęgą.
Jednak im u władzy pojawiało się kobiet więcej, im większy miały wpływ, te reguły łagodniały, państwa stawały się bardziej humanitarne.
Na marginesie, jest przypadek matriarchalnej kultury w Chinach. Panuję w niej swoboda seksualna, ale jakimś dziwnym trafem rozwiązłość jest rzadka.;] Nie ma tez wojen i większych konfliktów, a wszystkie dzieci są zaopiekowane. Ogólnie żyją w harmonii i dobrostanie. Generalnie szczęśliwa, spokojna społeczność.
Tak ogólnie to swiat ma podwójne standarty dla kobiet i mężczyzn.
Jak polityk mężczyzna robi bunga bunga w swoim domu za swoje pieniądze to jest skandal.
A jak premierka [według Gazety Wyborczej] Finlandi coś podobnego zrganizowała w budynku rządowych za pieniądze państwa to.... taka radosna nowoczesna kobieta, córka dwóch lesbijek, żona biseksa, sama radość, oboje mają wspólnych kochanków.... nowoczesnie i postępowo.
Mężczyzna zrobił bunga bunga kreując się na konserwatywnego, chrześcijańskiego polityka.
Premier liberalnej obyczajowo Finlandii na nikogo takiego się nie kreowała. Poza tym co szokującego jest w bawiącej się na imprezie kobiecie? Skoro mają wspólnych kochanków i im to nie przeszkadza nawzajem, to co innym do tego?
Jej przypadek przy okazji udowadnia prawicowym zacietrzewieńcom, że ich absurdalna teoria o wychowaniu na ,,geja'' się nie sprawdza.
Patrz- wychowana przez dwie lesbijki(wierzę ci na słowo, bo nie wiem o niej zbyt wiele) i wyszła za mąż, została premierem kraju, osiągnęła sukces. Nie jest nieszczęśliwym wykolejeńcem jak sugerują bigoci. Ciekawe, jak swoja drogą sobie tłumaczą w tej swojej teorii pojawienie się homoseksualistów w ogóle? Przecież urodzili się w rodzinach hetero.:)
Może więc wystarczy przestać napiętnować tych homoseksualistów, bo to uprzedzone społeczeństwo krzywdzi ich dzieci, nie oni sami?
W społeczeństwie tolerancyjnym rozwijają się normalnie, jak ich rówieśnicy z rodzin hetero.
Uważam, ze lepiej być kochanym przez dwie matki, albo dwóch ojców, niż nikogo nie obchodzić w domu dziecka. I mówię to jako heteroseksualna matka.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
W warunkach wojennych złapali dorosłych facetów, z którymi walczyli. Mieli im nagotować kaszki i pogłaskać po główkach? Może musieli z nich wyciągnąć ważne informację, od których zależało np. przeżycie iluś tam osób, zneutralizowanie poważnego zagrożenia, bądź powodzenie istotnej operacji?
No i już wytłumaczyłaś Niemców za zbrodnie. To logiczne. Niemcy identycznie mówili o Polskich partyzantach. Przecież Niemcy [amerykanie] zdobyli sobie kraj i mogą robic z ludnoscią co chcą. Prawdziwa z ciebie socjaldemokratka, prawa człowieka, demokracja, brawo.
Żołnierz to zawód wysokiego ryzyka. Musi liczyć się z tym, że może na służbie zginąć. Gorzej gdy ginie cywil.
Tylko że jedynymi zołnierzami i żołnierkami byli oprawcy amerykańscy. Więżniowie to ludzie którzy podpadli albo okupantom albo kolaborantom którzy wspólpracowali z okupantami.
Mężczyźnie niechciana ciąża nie grozi, z jakiej racji on ma więc decydować za kobietę?
No to dlaczego kobieta chce pieniądze od ojca dziecka? jesli on nie może o niczym decydowac chociaż dziecko ma połowę genów od niego?
Jesli kobiety uważają że mężczyzna nie ma praw do dziecka, do płodu to niech nie wyciągają pieniedzy od mężczyzn. Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.
Te kobiety poruszały się jednak po męskim środowisku.
No niestety, połowa ludzkosci to mężczyzni, pech. Dla feministek swiat w filmie Sekmisja to byłby raj..... tylko że i tam rządził w przebraniu facet.
Feministki szczególnie te z LGBT szykują sobie czarną przyszlość. Homoseksualisci oraz faceci trans zniszczą was.
Już to się zaczeło i na zachodzie prawdziwe kobiety zaczynają być drugim sortem. Bo w zasadzie dla takich mężczyzn jestescie niepotrzebni.
A popieracie ich. Popieracie swoich wrogów.
Swoją drogą jesli masz faceta a dziecko to chłopak to ty też poruszasz się po męskim srodowisku, na dodatek do twojego urodzenia przyczynił sie mężczyzna, ojciec.... kurde... ty jesteś mieszancem, w zasadzie ja też, mam połowę genów od kobiety,matki.
Mężczyzna zrobił bunga bunga kreując się na konserwatywnego, chrześcijańskiego polityka.
I nie miał do tego prawa? Zrobił to u siebie za swoje pieniądze. Może stworzyć policję obyczajową i zabronić chrzescijanom seksu? Tam były panie ktore pracowaly na kawalek chleba. Polityk zapłacil, wywiązał sie z umowy, obie strony zadowolone, dorosli ludzie w prywatnym domu robili to co chcieli.

Premier Finlandi za pieniądze podatników w rządowym budynku. Jest róznica? Ona też miala prawo, ale nie za pieniądze państwowe, ale lewacy lubią na krzywy r......za darmo.
Obywatele protestowali, chcieli ją usunąć ale lewackie sądy murem za premier. Bo taka postępowa.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
No i już wytłumaczyłaś Niemców za zbrodnie. To logiczne. Niemcy identycznie mówili o Polskich partyzantach. Przecież Niemcy [amerykanie] zdobyli sobie kraj i mogą robic z ludnoscią co chcą. Prawdziwa z ciebie socjaldemokratka, prawa człowieka, demokracja, brawo.
Jakich Niemców? Co mają Niemcy do tego?
Tylko że jedynymi zołnierzami i żołnierkami byli oprawcy amerykańscy. Więżniowie to ludzie którzy podpadli albo okupantom albo kolaborantom którzy wspólpracowali z okupantami.
No i co z tego? Nie wiem o co tam chodziło? Jakoś mało mnie wzrusza los facetów z tamtej kultury.
No to dlaczego kobieta chce pieniądze od ojca dziecka? jesli on nie może o niczym decydowac chociaż dziecko ma połowę genów od niego?
Jesli kobiety uważają że mężczyzna nie ma praw do dziecka, do płodu to niech nie wyciągają pieniedzy od mężczyzn. Nie można zjeść ciastko i mieć ciastko.
Owszem może. Może nie sypiać z tą kobietą. :] Kto ci powiedział, że ja jestem fanką urawniłowki? Cały czas piszesz do mnie w tym tonie, bełkocząc jak lewak, których tak podobno nie lubisz.:)
Poza tym prawo musi zabezpieczać interesy najsłabszego. W tym wypadku dziecka. A w interesie dziecka jest by ojciec łożył na nie pieniądze. Matka, zresztą tez jeśli to ojciec wychowuje. Inaczej jest tylko wtedy, gdy dziecko ma trafić do adopcji/rodziny zastępczej/domu dziecka. Wtedy opiekę nad dzieckiem przejmuje państwo.
I nie wyskakuj mi tu czasem z interesem embrionu, bo to jeszcze pełnoprawny człowiek nie jest, gdyż bez organizmu matki się nie obędzie. Nie da się go wyjąć z łona i przełożyć do zastępczego. W dowodzie masz datę narodzin, nie zapłodnienia.
Więc o ile można się tu spierać o etykę i mieć różne zdania. Ja np. zwolenniczką aborcji nie jestem. O tyle embrion/płód to nie to samo co narodzone, oddzielone od organizmu matki dziecko.
No niestety, połowa ludzkosci to mężczyzni, pech. Dla feministek swiat w filmie Sekmisja to byłby raj..... tylko że i tam rządził w przebraniu facet.
Swoją drogą feministki szczególnie te z LGBT szykują sobie czarną przyszlość. Homoseksualisci oraz faceci trans zniszczą was.
Już to się zaczeło i na zachodzie prawdziwe kobiety zaczynają być drugim sortem. Bo w zasadzie dla takich mężczyzn jestescie niepotrzebni.
A popieracie ich. Popieracie swoich wrogów.
Dlaczego pech? Mężczyźni są super. Szkoda tylko, że niektórzy z nich prostego tekstu nie potrafią zrozumieć i usiłują nadrobić pełnym nadinterpretacji i własnych skrzywień bełkotem.:)
Homoseksualiści i faceci trans rodzą się w podobnej liczbie od zarania dziejów. Jeżeli coś zrobili w sprawie kobiet, to pomogli im wywalczyć większe prawa. Jako istoty od wieków dyskryminowane, potrafiąc zrozumieć jak te kobiety się czuły.
Nie mam dzisiaj specjalnie weny do obśmiewania głupot, więc powiem jedno- paranoję podobno można leczyć.;)
I nie miał do tego prawa? Zrobił to u siebie za swoje pieniądze. Premier Finlandi za pieniądze podatników w rządowym budynku.
Obywatele protestowali, chcieli ją usunąć ale lewackie sądy murem za premier. Bo taka postępowa.
Ludzie nie lubią zakłamania i bezlitośnie je piętnują.
Jeśli ludziom w Finlandii nie podoba się premier, to niech w następnych wyborach zagłosują inaczej, albo niech właśnie protestują. Od tego jest demokracja.:)
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Jakich Niemców? Co mają Niemcy do tego?
Niemcy w czasie II wojny swiatowej robili to samo co amerykanie w Iraku i tłumaczyli to tak jak ty tłumaczyłas amerykanów i amerykanki którzy torturowali więzniów w Iraku. Z tym że amerykanie i amerykanki torturowali więzniów dla zabawy. Te twoje dobre kobiety były w tym bardziej okrutne od mężczyzn. Lubiły torturować, mordować.
No i co z tego? Nie wiem o co tam chodziło? Jakoś mało mnie wzrusza los facetów
Fakt, no ale co z moim pytaniem? Czy twoim zdaniek kobiety powinny mieć takie same prawa jak ludzie?
Poza tym prawo musi zabezpieczać interesy najsłabszego. W tym wypadku dziecka.
Jesli mężczyzna ma płacić za dziecko do którego nie ma żadnych praw to może kobieta powinna płacic mężczyznie za materiał genetyczny potrzebny do zrobienia dziecka? Mężczyzna traci dużo zdrowia podczas przekazywania genów dziecka... to droga rzecz, niedostępna dla kobiet.
Moim zdaniem kobiety powinny płacić za możliwość zapłodnienia. Bo przecież mężczyzna po zapłodnieniu ma prawo tylko za płacenia nic więcej.

Nie mam dzisiaj specjalnie weny do obśmiewania głupot, więc powiem jedno- paranoję podobno można leczyć.
Tak ci powiedział lekarz? Jestes w trakcie leczenia? Zdrowia zyczę.

Swoją drogą te forum strasznie podupadło ostatnio, chyba nie ma już żadnego moderatora. Piszemy głupoty w temacie admina o wojnie na ukrainie i...... nic.
Jeszcze pare miesięcy takie posty by zostały skasowane lub modek by zrobił odzielny temat o tym o czym piszemy...... tylko tak naprawde piszemy o niczym...
Na dodatek na forum robione są tematy r reklamujące jakies firmy i.... nic.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 448
Punkty reakcji
83
Jakich Niemców? Co mają Niemcy do tego?

No i co z tego? Nie wiem o co tam chodziło? Jakoś mało mnie wzrusza los facetów z tamtej kultury.

Owszem może. Może nie sypiać z tą kobietą. :] Kto ci powiedział, że ja jestem fanką urawniłowki? Cały czas piszesz do mnie w tym tonie, bełkocząc jak lewak, których tak podobno nie lubisz.:)

Dlaczego pech? Mężczyźni są super. Szkoda tylko, że niektórzy z nich prostego tekstu nie potrafią zrozumieć i usiłują nadrobić pełnym nadinterpretacji i własnych skrzywień bełkotem.:)
Homoseksualiści i faceci trans rodzą się w podobnej liczbie od zarania dziejów. Jeżeli coś zrobili w sprawie kobiet, to pomogli im wywalczyć większe prawa. Jako istoty od wieków dyskryminowane, potrafiąc zrozumieć jak te kobiety się czuły.
Nie mam dzisiaj specjalnie weny do obśmiewania głupot, więc powiem jedno- paranoję podobno można leczyć.;)

Ludzie nie lubią zakłamania i bezlitośnie je piętnują.
Jeśli ludziom w Finlandii nie podoba się premier, to niech w następnych wyborach zagłosują inaczej, albo niech właśnie protestują. Od tego jest demokracja.:)

Niemcy w czasie II wojny swiatowej robili to samo co amerykanie w Iraku i tłumaczyli to tak jak ty tłumaczyłas amerykanów i amerykanki którzy torturowali więzniów w Iraku. Z tym że amerykanie i amerykanki torturowali więzniów dla zabawy. Te twoje dobre kobiety były w tym bardziej okrutne od mężczyzn. Lubiły torturować, mordować.
Ponawiam pytanie- Co to ma do drugiego? Kiedy to np. ci źli Amerykanie zbudowali obozy koncentracyjne, gdzie torturowali kobiety, dzieci, przeprowadzali koszmarne eksperymenty medyczne?
Nie wiem kogo i za co wzięli do niewoli. Możliwe, że terrorystów pokroju ćpuna psychopaty Basajewa.
Fakt, no ale co z moim pytaniem? Czy twoim zdaniek kobiety powinny mieć takie same prawa jak ludzie?
Nie będę zniżała się do odpowiedzi na debilna tautologię, którą aby wymyślić, trzeba być mielizna intelektualną. A jeszcze większą, by ją powtórzyć.:)
Jesli mężczyzna ma płacić za dziecko do którego nie ma żadnych praw to może kobieta powinna płacic mężczyznie za materiał genetyczny potrzebny do zrobienia dziecka? Mężczyzna traci dużo zdrowia podczas przekazywania genów dziecka... to droga rzecz, niedostępna dla kobiet.
Moim zdaniem kobiety powinny płacić za możliwość zapłodnienia. Bo przecież mężczyzna po zapłodnieniu ma prawo tylko za płacenia nic więcej.
Jeśli mężna/kobieta nie pomaga drugiemu rodzicowi w wychowaniu, to ma płacić. Chyba, że wolisz to robić ty z własnych podatków, bo mało ci jeszcze świadczeń socjalnych:)
Nom, mężczyzna traci dużo zdrowi spuszczając się w kobietę. Normalnie trzeba mu oszczędzić zdrówka i profilaktycznie wykastrować:D
Tak ci powiedział lekarz? Jestes w trakcie leczenia? Zdrowia zyczę.
Ja jestem zdrowa i się leczyć nie muszę, ale podobno chorych leczyć można.
Ja tobie życzę rozumu.:)
 
Ostatnia edycja:
Do góry