Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Choćbym miała 10 dzieci sama demografii nie podratuję.
No to spróbuj z facetem, podobno tak łatwiej.xD
Dla każdego kto chce w niej mieszkać i uczciwie pracować na jej gospodarkę.
A więc twierdzisz że Polska nie jest dla Polakow tylko dla każdego kto chce tutaj mieszkać? To po co te powstania, walki, po co to bylo? Polska dla wszystkich którzy chcą. Polacy nie mogą sami decydować.
Bo tak twierdzi każdy, kto ma choć nikłe pojęcie o gospodarce i ekonomii. Po tobie się tego jednak nie spodziewam
Każdy to kto? Znam dużo takich którzy twierdzą inaczej, ale widocznie nie każdy może być każdy.
No ja fakt ekonomistą nie jestem, ale czytalem ekonomistow ktorzy twierdzą inaczej.
Pamiętam czasy gdy ukrainców nie było ale gospodarka rozwijała sie szybciej niż dzisiaj.... tak przy okazji mamy spadek PKB i zaczynają sie zwolnienia w firmach. Ciekawe kogo będą zwalniac pierwszych.. Polaków?
Bo rząd daje dla ukrainców dotacje do miejsca pracy , nie opłaca się zwalniac ukraincow. Oni zresztą zawsze chętni na nadgodziny a Polacy chcą troche odpocząć.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
No to spróbuj z facetem, podobno tak łatwiej.xD
A Ty może spróbuj pomyśleć zanim opublikujesz jakiś bzdet...
A więc twierdzisz że Polska nie jest dla Polakow tylko dla każdego kto chce tutaj mieszkać? To po co te powstania, walki, po co to bylo? Polska dla wszystkich którzy chcą. Polacy nie mogą sami decydować.
Zależy które powstania i walki. Generalnie chodziło o pozbycie się obcej przemocy i ucisku. Porównanie więc nietrafione, bo jaką przemoc stosują na Ciebie ukraińscy uchodźcy, jaką formę ucisku?
Polacy zadecydowali rzucając się zrywem na pomoc po 24 lutego, co bardzo szlachetnie świadczy o naszym narodzie.
Polska staje się krajem zachodnim, należącym do ,,globalnej północy'' a ta ma problem z demografią i potrzebuje imigrantów, by gospodarka dobrze działała.
Każdy to kto? Znam dużo takich którzy twierdzą inaczej, ale widocznie nie każdy może być każdy.
No ja fakt ekonomistą nie jestem, ale czytalem ekonomistow ktorzy twierdzą inaczej.
Pamiętam czasy gdy ukrainców nie było ale gospodarka rozwijała sie szybciej niż dzisiaj.... tak przy okazji mamy spadek PKB i zaczynają sie zwolnienia w firmach. Ciekawe kogo będą zwalniac pierwszych.. Polaków?
Bo rząd daje dla ukrainców dotacje do miejsca pracy , nie opłaca się zwalniac ukraincow. Oni zresztą zawsze chętni na nadgodziny a Polacy chcą troche odpocząć.
Widocznie zaczytujesz się populistycznych, skrajnie prawicowych oszołomach, kierujących się uprzedzeniami nie faktami.
Przypomnij mi kiedy to Ukraińców w Polsce nie było? Bo ja ich widzę od co najmniej kilkunastu lat i m.in. dzięki nim polska gospodarka dobrze się rozwijała, a bezrobocia praktycznie nie ma, więc teoria o zwalnianiu Polaków się rypie.
W Polsce z 10 mln emigrantów wojennych został 1 czy 1,5 a wszystkich Ukraińców w Polsce jest 4 mln. Co znaczy, ze te 3 mln były wcześniej. Były z tego powodu jakieś problemy? Nie przypominam sobie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Widocznie zaczytujesz się populistycznych, skrajnie prawicowych oszołomach, kierujących się uprzedzeniami nie faktami.
Przypomnij mi kiedy to Ukraińców w Polsce nie było? Bo ja ich widzę od co najmniej kilkunastu lat
No i już ci przypomniałem.... w zasadzie sama sobie odpowiedziałas. Pytasz się mnie i samo sobie odpowiadasz. Dwa w jednym.

No ale to temat o wojnie na ukrainie, o ukraincach w Polsce proponuje pisac w innych tematach, sam kilka rozpocząłem na tym forum.

A co z wojną? Zaczyna się ciekawie, Rosjanie nad morzem Czarnym strącili bardzo drogi amerykanski dron szpiegowski, strącili go bez użycia broń i nie staranowali go jak pisały polskojęzyczne media w Polsce ale sprawili ze operator i urządzenia straciły orientację i dron spadl do morza.
Po prostu oblali go paliwem z samolotów Rosyjskich. Jest film nagrany z drona z tego wydarzenia.
To pierwsze strącenie amerykanskiego drona przez Rosjan w tej wojnie i to bez użycia broni.

Ciekawe że Iran robi to inaczej, Iranczycy po prostu przejmują amerykanskie drony pod swoją kontrolę i lądują nimi tam gdzie to oni chcą.
Rosjanie jak widac nie potrafią tego.Ale za to mają świetnych pilotów.
Z tego może wyjść coś bardzo niedobrego bo USA już pęży muskuly i w odpowiedzi na te str acenie amerykanie straszyli już Rosjan atakiem nuklearnym na Petersburg.
Amerykanski bombowiec B-52 wystartował z lotniska w Polsce przelecial nad Bałtykiem pod granice Rosji i tam bardzo blisko Petersburga symulowal atak jądrowy na te miasto, następnie poleciał na Litwę i tam wylądowal.
Polska wmieszała się w konflikt mocarstw atomowych. Między wódkę a zakąskę albo jak mówią między młotem a kowadłem.... to nie jest fajne dla Polaków.
Baronowie z PiSu uciekną rządowymi samolotami w razie zagrożenia a reszta narodu.......?
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Jeśli umiejętność czytania ze zrozumieniem nie leży u Ciebie na całej linii, na pewno zdążyłeś zauważyć, że co do pomocy humanitarnej i wojskowej mam inne zdanie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Jeśli umiejętność czytania ze zrozumieniem nie leży u Ciebie na całej linii, na pewno zdążyłeś zauważyć, że co do pomocy humanitarnej i wojskowej mam inne zdanie.
Jesli chcesz pisac na inny temat niż jest na górze to zrób sobie własny. Piszesz tutaj calkowicie nie na temat, to bez sensu. Załóż wlasny temat o czyms co cię tak interesuje i nie przeszkadzaj tutaj.
Jesli nie potrafisz to poproś kogoś mądrzejszego, chociaż ty taka mądra, wykształcona, młoda z dużego miasta.
......................................................................................................................................................................................................................................................................................................
A tutaj film ze stracenia amerykańskiego drona szpiegowskiego wartego wiele milionów dolarów.
Rosjanie po prostu oblali go paliwem lotniczym i spadł do morza.....................a taki był piękny............. amerykański.
Chyba jednak lekko dostał w tylne smigło, wygląda jakby trochę wygięte pod koniec filmu.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Nie wiem czy jestem mądra- nie mnie to oceniać. Wykształcanie jak wykształcenie, żaden Harvard czy Sorbona. Duże miasto, tu już się nie wymigam, pozostanę bezradna wobec kompleksów małomiasteczkowego bubka.
A ponieważ mam do czynienia... z kim mam... najłopatologiczniej jak umiem- Nie uważam by mieszkańcy mniejszych miast/wsi byli gorsi/ głupsi od tych z większych, odniosłam się konkretnie do ciebie, a ty to przeniosłeś na ogół. A dlaczego wytknęłam tobie to małe miasteczko? Ponieważ podejrzewam(może niesłusznie?), że żyjąc w takim miasteczku nie miałeś do czynienia z ludnością ukraińską, którą to tak bardzo lubisz szkalować, podpierając się filmikami z netu...

Aczkolwiek, przyznaję, zatkało mnie. Zatkało mnie, że można nie zrozumieć tak prostego zdania, czy 2, jak te w poprzednim moim wpisie. To na jaki temat twoim zdaniem jest, jeśli nie Ukraińców i stanowiska wobec nich strony polskiej?
To już tak abstrahując od tego, że rozmowa jest zjawiskiem ,żywym' i w różną stronę może się potoczyć. Nie mówiąc o zjawisku dygresji, o które tak wybitnemu samozwańczemu intelektualiście aż się boję wspominać, bo skoro prostsze terminy stanowią przeszkodę...

Czego ty, człowieku, oczekujesz? Że ja, albo ktokolwiek inny z tego forum powie ci- jak się skończy wojna? My sobie tutaj możemy ,,pogdybać'' co najwyżej. Nic poza tym. Co ja o tym wszystkim myślę/podejrzewam napisałam już bardzo dużo. Aż tak cię to nurtuje, to się cofnij o kilka stron, ,,a jeśli nie potrafisz, poproś kogoś mądrzejszego''.:) Ja nie lubię się powtarzać i niechętnie to robię.

Podejrzewam, że ta wojna jeszcze potrwa(obym się myliła!) i że armia rosyjska nie jest tak słaba jak się u nas wmawia, że swoje sprawy kosztem ludzkim(jak zwykle) załatwia. A najlepszy interes ubija amerykańska zbrojeniówka. Dlatego nie ma wielkich starań by tę wojnę zakończyć. Są tylko wygłaszane przemowy- na pokaz. Dla zamydlenia oczu gawiedzi.
Takie jest moje zdanie. Mogę się mylić, bo żadnym ekspertem nie jestem i nie znam kulisów/tego co jest utajniane.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Aczkolwiek, przyznaję, zatkało mnie. Zatkało mnie, że można nie zrozumieć tak prostego zdania, czy 2, jak te w poprzednim moim wpisie. To na jaki temat twoim zdaniem jest, jeśli nie Ukraińców i stanowiska wobec nich strony polskiej?
Ja po prostu nie rozumię tego co napisalaś, co autor miał na myśli. O czym ty teraz piszesz ? Temat jest o wojnie na ukrainie, nie o ukrainach w Polsce czy gdziekolwiek indziej niż na ukrainie.
Jesli chcesz pisac o pomocy dla ukrainców itd to stwórz własny temat. Tutaj piszemy o wojnie KTÓRA TRWA NA UKRAINIE. Tak jest napisane na górze, przeczytaj proszę.
Malo mnie interesuje tak naprawdę czy jestes z dużego miasta czy z małego, czy jesteś młoda czy stara, co mi do tego?
Mam to gdzieś, to ty wypominasz innym że są z malego miasta, swoją drogą to takie ukrainskie, oni też nienawidza małych miast, jednak masz dużo z nimi wspólnegomentalnie pasujecie do siebie, miałaś rację. Ogólnie jestes strasznie męcząca i niezbyt lotna, ja lubię się kłócić ale z kimś bystrym.
Jak się inteligentnie kłocić z kimś kto nawet nie zrozumię że ktoś sobie z niego kpi i robi jaja. Nawet jesli ta ktoś jest taka wyksztalcona i wielkiego miasta. Aha ,,,,ta,,,, napisałem specjalnie dla ciebie, abyś zrozumiała.
Dobra ja już kończę i będę starał się unikać konfrontacji bo to mnie już nudzi.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witajcie, ludzie.
Ja to powiem jeszcze raz, Zachód, razem z Polską specjalnie eskalują sytuację na Ukrainie, wykorzystując ten, zniszczony gospodarczo kraj, bo mają z tego korzyści.
Dla nich Ukraina stała się bazą dla swoich korzyści, za zgodą ukraińskiego prezydenta.
Rosja prowadzi swoją wojskową operacje, chroniąc mieszkańców rosyjskich szczególnie i rosyjskojęzycznych w całym Donbasie i chroni Rosja też cały Krym.
A poza tym są przywódcy separatystów w Donbasie, którzy sami poprosili Rosję o pomoc w ochronie swoich terenów, budynków i mieszkańców na tych terenach.
Nie wierzę w to, jak się próbuję to przekłamywać ( a robią to polskie media i zachodnie media, ale też media ukraińskie i przede wszystkim te media ), że "Rosja, niby celowo zaatakowała Ukrainę". Na to dają się nabierać naiwni.
Ja wiem, że to jest normalna operacja wojskowa Rosji, który nie tylko chroni tereny rosyjskich mieszkańców, ale to jest na prośbę zresztą przywódców separatystycznych.
Bo niech mi ktoś odpowie na pytanie, dlaczego od początku albo dwa lata później od rozpoczęcia walk w samym tylko Donbasie ( 2014 rok ) Rosja nie wjechała na teren Ukrainy, a dopiero rok temu, po 8 latach walk w samym Donbasie? Rosja, gdyby chciała spokojnie mogłaby i kilka razy wjechać na teren Ukrainy już kilka lat wcześniej. Nawet od samego początku walk w Donbasie. A nie było tak.
Oczywiście, jak walki już były na terenie samego Donbasu, to pewnie byli tam wysyłani jacyś, rosyjscy najemnicy do pomocy separatystom w walce z Ukraińcami, ale wojska rosyjskie, bezpośrednio wtedy nie wjechały jeszcze na Ukrainę.
Głównie to sami separatyści prorosyjscy ( trzeba wiedzieć, że "separatysta" może się opowiadać nie tylko za Rosją, ale za różnymi innymi krajami, jeśli o coś walczy dla własnej sprawy. Nie chodzi tylko o samą Rosję ) bili się z Ukraińcami w Donbasie.
To były głównie sprawy, pomiędzy: Ukraińcami, a prorosyjskimi separatystami.
A przypomnę też, jakby ktoś tego nie wiedział, iż: separatysta prorosyjski to nie jest tylko Rosjanin rodowity. To też jest rodowity Ukrainiec, który nie popiera własnego kraju, a popiera Rosję i walczy pod flagą rosyjską, a nie ukraińską.
Nie każdy wie o tym, a to jest istotne.
I niektórzy separatyści w Donbasie to są mieszkańcy od urodzenia w Donbasie i na Krymie i są wprawdzie rodowitymi Ukraińcami, ale opowiadają się za Rosją i za flagą rosyjską. Własnego kraju nie popierają, co nie znaczy, że nie szanują własnego kraju.
Także, nie ma znaczenia narodowość, tylko ma znaczenie, kto za kim się opowiada i kogo popiera.
Tak samo ktoś jest rodowitym Niemcem, ale nie popiera własnego kraju, a popiera Polskę lub Czechy, bo ma taki pogląd i tak jest przekonany.
I tu nie ma w tym nic złego, bo jest: wolność poglądowa.
Co do Ukrainy, to nie ma co wierzyć w wymyślone bzdury, jakie w mediach pokazują i próbują przekonać dziennikarze odbiorców, iż "Polska też będzie zaatakowana przez Rosję, skoro Ukraina została zaatakowana. Czechy zostaną zaatakowane przez Rosję, skoro Ukraina została najechana" i pewnie także inne kraje w Europie.
To są wszystko bzdurne banialuki, żeby straszyć odbiorców, bo media też jakąś tam władzę mają w społeczeństwie.
Po co Rosja miałaby atakować Polskę i inne kraje w Europie, tym bardziej kraje w NATO? Czy Rosja chce konfrontacji z NATO? Komu jest to potrzebne? Tutaj nikt nie byłby wygrany, gdyby do czegoś takiego doszło i o tym wspomnieli w Rosji.
Takie bzdury rozpowszechniają dziennikarze w różnych mediach, co nie jest w ogóle prawdą, ale robią to, żeby straszyć społeczeństwo.
Ja nie pierwszy raz o tym gdzieś przeczytałem i zobaczyłem audycję, jakie bzdury wypowiadają na taki temat dziennikarze.
Ale komuś jest to też "na rękę", żeby rozpowszechniać nieprawdziwe informacje, wykorzystując do tego konflikt na Ukrainie.
Ja w bzdury nie wierzę i ja nabrać się na takie rzeczy nie dam. Ktoś by dał się nabrać, ale ja nie.

A Zachód po to przekazuje broń i pojazdy wojskowe na Ukrainę, zamiast to zakończyć, bo mają z tego korzyść jakąś, polityczną.
I oni nie biorą pod uwagę, że to: eskaluje konflikt i to jest złe dla samej przede wszystkim Ukrainy, bo to Ukraińcy przez to cierpią, z nie swojej winy.
Tylko że sentymentów nikt w takich sprawach nie ma, ani w Polsce, ani na Zachodzie Europy, ani w USA. Bo jeśli polityk ma na czymś korzyść polityczną ( a tak się dzieje na świecie ), to on też zrobi różne rzeczy dla takiej właśnie korzyści.
A to, że Ukraina przez to cierpi... To, że tam są rozbijane domy... Że niektórzy muszą uciekać z takich domów... to co to interesuje takich polityków? Interes polityczny, dzięki jakiejś wojnie, przesłania uczucia i sentyment i taka jest prawda.
I tak się działo i tak będzie się działo.
Nie ma co się oszukiwać.
Dlatego im, w Unii Europejskiej być może jest wygodna, przedłużająca się wojna ukraińska, bo po pierwsze: nie dzieje się to w ich krajach, tylko w kraju i tak zniszczonym, rozkradzionym, biednym i skorumpowanym.
Po drugie, można taki kraj poświęcić na walki i zniszczenia i tutaj nie ma tym bardziej do tego sentymentów.

I przypuszczam, że to tak wygląda.

Także, nigdy nie zna się do końca intencji polityków, nawet w najlepszych krajach.
Są też czasami jakieś pozory... a w rzeczywistości może być inaczej.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Ja po prostu nie rozumię tego co napisalaś, co autor miał na myśli. O czym ty teraz piszesz ? Temat jest o wojnie na ukrainie, nie o ukrainach w Polsce czy gdziekolwiek indziej niż na ukrainie.
Jesli chcesz pisac o pomocy dla ukrainców itd to stwórz własny temat. Tutaj piszemy o wojnie KTÓRA TRWA NA UKRAINIE. Tak jest napisane na górze, przeczytaj proszę.
Malo mnie interesuje tak naprawdę czy jestes z dużego miasta czy z małego, czy jesteś młoda czy stara, co mi do tego?
Mam to gdzieś, to ty wypominasz innym że są z malego miasta, swoją drogą to takie ukrainskie, oni też nienawidza małych miast, jednak masz dużo z nimi wspólnegomentalnie pasujecie do siebie, miałaś rację. Ogólnie jestes strasznie męcząca i niezbyt lotna, ja lubię się kłócić ale z kimś bystrym.
Jak się inteligentnie kłocić z kimś kto nawet nie zrozumię że ktoś sobie z niego kpi i robi jaja. Nawet jesli ta ktoś jest taka wyksztalcona i wielkiego miasta. Aha ,,,,ta,,,, napisałem specjalnie dla ciebie, abyś zrozumiała.
Dobra ja już kończę i będę starał się unikać konfrontacji bo to mnie już nudzi.
Ja się nie lubię kłócić, ale jak widzę tępawego bubka z kompleksami, który ma się za wielka mądralę, to mnie taka rozmowa zwyczajnie bawi.:)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Proponuję najpierw przeczytać pisaninę owego użytkownika adresowaną do mnie. No chyba, że jesteś na poziomie pana ,,nie rozumię'' hahaha:D
Wtedy nie mam pytań.:)
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja uważam, że im dłużej trwają konflikty na Ukrainie ( chociaż głównie to nadal odbywają się walki w Donbasie, gdyż na większości terenie Ukrainy działań wojennych prawie nie ma i tak też było od 2014 roku ), to bedzie to coraz gorsza sytuacja dla całej Ukrainy.
Mają tam wysoką inflację, bo jest dużo wyższa niż w Polsce, a i tak waluta ukraińska była zawsze słaba i była bieda.
Teraz jest jeszcze gorzej.
Przez walki w Donbasie pogarsza się jeszcze bardziej jakość życia tych ludzi, którzy zostali na Ukrainie. A wiecznie nikt nie będzie też pomagał Ukrainie, bo to kosztuje. Kraj musi w końcu zacząć sam funkcjonować gospodarczo i ekonomicznie, żeby zarabiał jakoś na siebie.
A i tak jest już prawie ten kraj... bankrutem. Budżet ma słaby, bo przez wojnę, przez ewakuację ileś milionów ludności ( przypuszczam, że nawet prawie połowa ludności była ewakuowana z kraju do innych, różnych krajów, w tym do Polski ), fatalnie jest z podatkami.
Mało ludzi gdzieś tam pracuje ( ci, co mają pracę oczywiście, bo niektórzy nie mają żadnej pracy ) i przez to jest też mniej podatków do budżetu. To powoduje biedę państwa.
A z tego, co przeczytałem, ale na ile jest to prawdą, to tego nie wiem, to prezydent ukraiński i rząd obniżyli o połowę prawie wszystkie podatki na Ukrainie, w związku z wojną, aby tym zachęcić może tych ludzi, którzy wyjechali z Ukrainy, by powrócili, żeby uratować budżet ukraiński, pracując.
Nie wiem czy to dobry był pomysł, gdyż jeszcze niższe podatki w takim kraju, to jeszcze większa bieda.
A skąd ogromne środki budżetowe na finansowanie wielu, różnych rzeczy, np. zawodów państwowych na Ukrainie, ale też urzędników? Przecież to kosztuje budżet ogromne środki, w każdym kraju właściwie.
A skąd mają na finansowanie swojej armii? To są głównie środki z Zachodu i z Polski.
Gdyby nie otrzymywali żadnych pieniędzy z Zachodu, to sam budżet ukraiński już by dawno... padł... Armia ukraińska nie miałaby pieniędzy i musiałaby się poddać. I nie tylko armia, bo także inne zawody państwowe, jak np. policja.
Ci pracownicy mają pensję z budżetu państwa, jak i całe finansowanie pochodzi z budżetu, z podatków.

No ale jak Ukrainą już tak naprawdę rządzi Zachód... Czyli: Unia Europejska i USA, a prezydent ukraiński na to wyraził zgodę, za kasę jaką dostaje od Unii i USA, to znaczy, że politycy zachodni mają tam swój interes polityczny.
Nie ma nic bezinteresownie. Kasy też się za nic tak nie dostaje.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Proponuję najpierw przeczytać pisaninę owego użytkownika adresowaną do mnie. No chyba, że jesteś na poziomie pana ,,nie rozumię'' hahaha:D
Wtedy nie mam pytań.:)
To możesz o mądra przetłumaczyć na polski to coś?
. Zatkało mnie, że można nie zrozumieć tak prostego zdania, czy 2, jak te w poprzednim moim wpisie. To na jaki temat twoim zdaniem jest, jeśli nie Ukraińców i stanowiska wobec nich strony polskiej?
Ja naprawdę nie mam pojęcia o czym ty piszesz w tym tekscie na górze ktory podałem. Myślę że pewnie sama tego nie wiesz geniuszko z dużego miasta.

Na mnie twoje fochy nie dzialają. Napisz coś z sensem i tak aby można było cię zrozumieć. No i na temat kobieto. A tematem jest Wojna na ukrainie.
Jestes trochę żenską wersją Prziymka [czy jakoś tak] który tutaj kiedyś wpadł.....
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Dobrze. Zacznijmy jeszcze raz.
Otóż tylko tylę, że jeśli się czegoś nie rozumie, to się pisze nie rozumieM. Normalnie bym się do tego nie przyczepiła, ale gdy ktoś się wymądrza obrażając rozmówcę od chwastów i mało bystrych, kiedy to on niewiele rozumie z czytanego tekstu i trzeba mu tłumaczyć jak 4letniemu dziecku, to trochę sam się prosi.
Nie mam żadnych fochów. Obce jest mi zjawisko obrażania się w internecie. Kłócić się nie lubię, ale umiem.

Na temat wojny dużo już się wypowiedziałam. Bardzo mi się nie podoba stanowisko polskiego rządu, czemu dałam wyraz wiele razy. Ja jednak rozróżniam politykę od jej ofiar- uchodźców. Jak mam to jeszcze bardziej wytłumaczyć? Czy to dalej jest niejasne?

Owego Przyimka spotkałam. Bardzo daleko mi do niego. W wielu kwestiach wręcz zupełnie się mijamy. Podziwiam jednak jego kulturę osobistą, do której również mi daleko. Ja mam zupełnie inny temperament.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 338
Punkty reakcji
80
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Pytanie, jak długo mogą trwać te konflikty na Ukrainie i w Donbasie szczególnie? Bo wiadomo, że Rosja nie odpuści i będzie do końca broniła terenów w Donbasie i Krymu, tym bardziej że Rosja zainwestowała ogromne środki w inwestycję na Krymie i tak też zrobi na terenach Donbasu. Tego na pewno Rosja nie odpuści i będzie tego broniła, bo każdy by bronił swoich interesów, co jest oczywiste.
Więc, przedłużający się zbrojny konflikt na kilka lat na Ukrainie pogorszy coraz bardziej złą i tak sytuację szczególnie w samej Ukrainie, która jest już... nędzą...bankrutem prawie gospodarczym.
A będzie tak, że to zagraniczne firmy, z zachodniej Europy również, a może najczęściej będą zarabiały na biednej Ukrainie, a tak już się tam dzieje.
Sami, Ukraińcy będą mieli we własnym kraju niewiele do powiedzenia. Będą na Ukrainie, poza terenami kontrolowanymi przez Rosję i Krym, rządzili Amerykanie, Niemcy, Holendrzy, a nawet Polacy. Bo Polska też się wtrąca do Ukrainy i robi to PiS.
Już zachodnie korporacje zarządzają tysiącami hektarów ziemi na Ukrainie i na tym zarabiają.
Wykorzystują też, po części konflikt zbrojny w Donbasie, aby z tego były zyski.
I oni nie patrzą na to, że tam się biją ze sobą, że tam giną cywile, że są ranni. Oni patrzą tylko na swoje interesy, w których nie ma sentymentów i nie będzie.
A jak Ukraina, poza Krymem i terenami pod kontrolą Rosji upadnie gospodarczo ( niestety, może tak się stać, bo wszystko na to wskazuje ), to przejmą ten kraj zagraniczni inwestorzy, również z krajów Unii Europejskiej, z USA i będą rządzili w tym kraju, za zgodą rządów ukraińskich.
Bo: kraj zniszczony i upadły dla innych, z innych krajów może być "łatwym kąskiem" do interesów. Wojna ukraińska, a nawet ta, która trwała tylko w samym Donbasie od 2014 roku osłabiła całą Ukrainę i osłabiła jeszcze bardziej walutę ukraińską.
Teraz jest i będzie jeszcze gorzej. Ale też przedłużająca się wojna wpłynie jeszcze bardziej negatywnie na Unię Europejską i na prawie całą Europę.
Mogą być przez to nie małe protesty w krajach unijnych, bo mieszkańcy tychże krajów będą mieli dosyć gorszej jakości życia i na pewno na to sobie nie pozwolą. Tak jak we Francji sobie mało kto pozwoli na gorszą jakość życia i dlatego tam robią duże protesty, co widać w mediach.
Tak też może być w Niemczech, Holandii i Belgii.
Jak nie chcą się dogadać i porozumieć w sprawie Ukrainy, to tak będzie się działo. Unia Europejska sama sobie tym zaszkodzi i ja nie będę politykom unijnym współczuł.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
1. Jak widzę legendowanie agresji Nato, na biedną Rosję ma się całkiem dobrze, to Rosja napadła (po raz drugi) na Ukrainę, niezależnie od tego, czy komuś mielonka medialna się podoba, czy też nie.
2. Kraje NATO weszły ze wsparciem sprzętowym w konflikt ,gdy okazało się, że Ukraina sobie poradziła z pierwszym atakiem
3. Jedyną stroną, która utrzymuje wojnę aktywną jest Rosja, zaatakowała i dalej wysyła mobików na śmierć, mimo, że żadne cele militarne nie zostały osiągnięte.
4. Apologetom zrobienia dobrze Putinowi i poddania się Ukrainy, mogę zadać pytanie, czy gdyby Putin zaatakował Polskę, też równie sprawnie by chcieli mu się poddać
5. Ludnościowo, gospodarczo, Ukraina po sowieckim ataku jest wrakiem, natomiast mentalnie jest dużo silniejsza, to, tak naprawdę Putin stworzył naród Ukraiński, co więcej ludzie, którzy potrafili wcześniej posługiwać się jedynie rosyjskim, dzisiaj udają, że go nie znają, nawet etniczni Rosjanie, widząc "sowiecki mir" sami z siebie robią Ukraińców.
6. Sam atak na Ukrainę, jest jedynie objawem skretynienia Putina, który podjął decyzję o 3-dniowym konflikcie, wynikającego z wcześniejszej, nieudanej akcji FSB z Navalnym, co spowodowało, że FSB utraciło jego zaufanie, a jedynie FSB miało obraz sytuacji na Ukrainie, drugim czynnikiem, była naiwna wiara Putina, że na zachód od Buga, w polityce funkcjonują głównie ludzie pokroju Gerharda Schroedera, naprawdę trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby tak uważać.
to, tak, na szybko
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Powyższe^ można jedynie obśmiać, bo tych bzdur jest za dużo naraz, by człowiekowi się chciało do nich odnosić.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
to Rosja napadła (po raz drugi) na Ukrainę, niezależnie od tego, czy komuś mielonka medialna się podoba, czy też nie
Czy ktoś to neguje, tak Rosja napadła i co z tego, mamy umierac za to? USA wspólnie z Polską napadły na Irak, Afganistan i co?
Wojska USA cały czas są na terenach Syrii i tam okupują pola naftowe Syryjskie., amerykanskie filmy kradną tam ropę naftową..... im wolno?
Powiem że ja mogę zrozumiec dlaczego Rosja napadła na ukraine...... ale dlaczego Polska napadła na Irak i Afganistan....... tego nie rozumię.
2. Kraje NATO weszły ze wsparciem sprzętowym w konflikt ,gdy okazało się, że Ukraina sobie poradziła z pierwszym atakiem
Kto to się pojawił.... zaginiony w akcji......?
No tutaj wykazałes się brakiem wiedzy ale za to dużą wiarą w przekaz medialny z TVN,TVP ,Gazeta Wyborcza i inne media głownego scieku.
Informuję uprzejmie ze ukraina miesiące przed inwzazją rosyjską uzbrajana była przez NATO. Z tym że nie w broń ciężką ale na przykład w lekką broń przeciwpancerną i taką samą przeciwlotniczą, do tego armia ukrainska od 2014 roku szkolona była przez instruktorów NATO.
mogę zadać pytanie, czy gdyby Putin zaatakował Polskę, też równie sprawnie by chcieli mu się poddać
Nie widzisz róznicy między atakiem na ukrainę a Polskę? Uwazasz ze Polacy mają umierać za banderowską ukrainę? Ja osobiscie uważam że ukraincy nie powinni sie poddawać i trzeba walczyć z Rosją do ostatniego ukrainca!
Ale Polska powinna NIE DAWAC ZA DARMO sprzetu wojskowego i paliwo ALE ROBIC TO CO INNE PANSTWA!
POlska powinna SPRZEDAWAC UKRAINIE sprzęt wojskowy, paliwo i wszystko co DAJE TERAZ ZA DARMO.
SPRZEDAWAC NA KREDYT. może kiedyś oddadzą albo w jakiś inny sposób będzie można to załatwic.

No i Rosja nie zaatakuje Polski bo Polska jest w NATO!
Dlaczego ukraina chce do NATO? ________Bo chce być bezpieczna.
i, co więcej ludzie, którzy potrafili wcześniej posługiwać się jedynie rosyjskim, dzisiaj udają, że go nie znają, nawet etniczni Rosjanie, widząc "sowiecki mir" sami z siebie robią Ukraińców.
Ci ludzie na ukrainie nie mówią w swoim ojczystm języku BO SIE BOJĄ, BOJĄ SIE BO UKRAINCY MORDUJĄ TYCH KTÓRZY MÓWIĄ PO ROSYJSKU.
Ale już ukraincy w Polsce nie boją się i mówia po Rosyjsku
.Większość ukrainców którzy robią filmy na YT i którzy mieszkają w Polsce te filmy robią po rosyjsku.

Tak przy okazji na ukrainie ludzie mówią w 2 językach oraz wymyslili gwarę mieszankę ukrainsko-rosyjską.
Na zachodzie na terenach które przed wojną należaly do Polski i tam jedynie przetrwał ukrainski mówią w tym języku.
Na środkowej ukrainie ludzie przeważnie używają gwary która jest mieszanką i ktorą rozumią w zasadzie wszyscy mieszkancy ukrainy.
Ta miejscowa gwara to surzyk,https://pl.wikipedia.org/wiki/Surżyk
Na wschodzie mówi sie po Rosyjsku ukrainski to tylko język urzędowy.

Daję film ukrainki ze wschodu która od lat mieszka w Polsce z Polakiem, jej rodzina , matka z ojcem uciekli do Polski podczas wojny.
Ona mówi własnie o rosyjkim który jest jej językiem ojczystym, ukrainskiego nauczyła się w szkole. Mówią też jej rodzice.
Film po Polsku.

6. Sam atak na Ukrainę, jest jedynie objawem skretynienia Putina, który podjął decyzję o 3-dniowym konflikcie, wynikającego z wcześniejszej, nieudanej akcji FSB z Navalnym,
To fakt, Putin popełnił wielki błąd, wywiad Rosyjski wykazał sie ogromną niewiedzą o ukrainie.
Co do Nawalnego nic o tym nie wiem i myślę że to nie miało nic wspólnego z wojną.


Otóż tylko tylę, że jeśli się czegoś nie rozumie, to się pisze nie rozumieM. Normalnie bym się do tego nie przyczepiła, ale gdy ktoś się wymądrza obrażając rozmówcę od chwastów i mało bystrych, kiedy to on niewiele rozumie z czytanego tekstu i trzeba mu tłumaczyć jak 4letniemu dziecku, to trochę sam się prosi.
No i ten bład językowy , jedna litera...........? Ale ja nie jestem polonistą tylko zwykłym robolem z wykształceniem technicznym.
Moja wina, moja wina, moja bardzo................
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 446
Punkty reakcji
83
Ten Navalny to jest lepszy cwaniaczek. Raptem postanowił wykreować się na wielkiego opozycjonistę i wroga systemu, z którego kiedyś chętnie korzystał. Koniunktura się zmieniła? Teraz bardziej mu się opłaca być marionetką zachodu? A nóż Władimirowi Władimirowiczowi faktycznie powinie się noga i wtedy liczy na posadkę dla siebie.
 

Brave

Recenzent
Moderator
Dołączył
1 Marzec 2007
Posty
19 988
Punkty reakcji
360
Miasto
lsm
Czy ktoś to neguje, tak Rosja napadła i co z tego, mamy umierac za to? USA wspólnie z Polską napadły na Irak, Afganistan i co?
Wojska USA cały czas są na terenach Syrii i tam okupują pola naftowe Syryjskie., amerykanskie filmy kradną tam ropę naftową..... im wolno?
Powiem że ja mogę zrozumiec dlaczego Rosja napadła na ukraine...... ale dlaczego Polska napadła na Irak i Afganistan....... tego nie rozumię.

Kto to się pojawił.... zaginiony w akcji......?
No tutaj wykazałes się brakiem wiedzy ale za to dużą wiarą w przekaz medialny z TVN,TVP ,Gazeta Wyborcza i inne media głownego scieku.
Informuję uprzejmie ze ukraina miesiące przed inwzazją rosyjską uzbrajana była przez NATO. Z tym że nie w broń ciężką ale na przykład w lekką broń przeciwpancerną i taką samą przeciwlotniczą, do tego armia ukrainska od 2014 roku szkolona była przez instruktorów NATO.

Nie widzisz róznicy między atakiem na ukrainę a Polskę? Uwazasz ze Polacy mają umierać za banderowską ukrainę? Ja osobiscie uważam że ukraincy nie powinni sie poddawać i trzeba walczyć z Rosją do ostatniego ukrainca!
Ale Polska powinna NIE DAWAC ZA DARMO sprzetu wojskowego i paliwo ALE ROBIC TO CO INNE PANSTWA!
POlska powinna SPRZEDAWAC UKRAINIE sprzęt wojskowy, paliwo i wszystko co DAJE TERAZ ZA DARMO.
SPRZEDAWAC NA KREDYT. może kiedyś oddadzą albo w jakiś inny sposób będzie można to załatwic.

No i Rosja nie zaatakuje Polski bo Polska jest w NATO!
Dlaczego ukraina chce do NATO? ________Bo chce być bezpieczna.

Ci ludzie na ukrainie nie mówią w swoim ojczystm języku BO SIE BOJĄ, BOJĄ SIE BO UKRAINCY MORDUJĄ TYCH KTÓRZY MÓWIĄ PO ROSYJSKU.
Ale już ukraincy w Polsce nie boją się i mówia po Rosyjsku
.Większość ukrainców którzy robią filmy na YT i którzy mieszkają w Polsce te filmy robią po rosyjsku.

Tak przy okazji na ukrainie ludzie mówią w 2 językach oraz wymyslili gwarę mieszankę ukrainsko-rosyjską.
Na zachodzie na terenach które przed wojną należaly do Polski i tam jedynie przetrwał ukrainski mówią w tym języku.
Na środkowej ukrainie ludzie przeważnie używają gwary która jest mieszanką i ktorą rozumią w zasadzie wszyscy mieszkancy ukrainy.
Ta miejscowa gwara to surzyk,https://pl.wikipedia.org/wiki/Surżyk
Na wschodzie mówi sie po Rosyjsku ukrainski to tylko język urzędowy.

Daję film ukrainki ze wschodu która od lat mieszka w Polsce z Polakiem, jej rodzina , matka z ojcem uciekli do Polski podczas wojny.
Ona mówi własnie o rosyjkim który jest jej językiem ojczystym, ukrainskiego nauczyła się w szkole. Mówią też jej rodzice.
Film po Polsku.


To fakt, Putin popełnił wielki błąd, wywiad Rosyjski wykazał sie ogromną niewiedzą o ukrainie.
Co do Nawalnego nic o tym nie wiem i myślę że to nie miało nic wspólnego z wojną.



No i ten bład językowy , jedna litera...........? Ale ja nie jestem polonistą tylko zwykłym robolem z wykształceniem technicznym.
Moja wina, moja wina, moja bardzo................
tak dawno mnie nie było, ale ten bełkot wywołał mnie do tablicy, o sytuacji językowej na Ukrainie pisałem do prasy przed wybuchem wojny
błędy, to efekt pisania na komórce, nie tłumaczą, ale szybko i tak wyszło
https://l.facebook.com/l.php?u=https://i.redd.it/u7ho5eqdebq71.jpg tak wyglądał rozkład języków przed wybuchem I wojny światowej
PS proszę nie epatuj sowiecką propagandą, aż tak nachalnie
 
Do góry