Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1


Ten jeden co go widać w 7-8 sekundzie, co stoji z tyłu to jakby do Leszka Millera podobny :D
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1






Działa Wam ta stronka ?
Kilka miesięcy temu patrzyłem sobie na tej stronie jakie samoloty latają wkoło Ukrainy w związku z inwazją Rosji... Rózne latały, z Angli, z Niemciec z lotniska Rammstain itd. Oczywiście chyba nie wszystkie samoloty są pokazywane na tym radarze.
Patrze teraz na stronie tvp że dziśznowu coś siędzieje na Ukrainie
Coś leciało nad moim miastem jakoś tak z godzine. może pół godziny temy własnie ale nie działa mi ta strona z radarem (pewnie wina mojego rupieciowategho komputera...) co by sprawdzić co leci. Kilka miesięcy temu to było słychać i widać na radarze jakiśtankowiec z paliwem chyba czy co to było jak krążył nad moim miastem.
Taki odgłos w nocy kilka miesiecy temu też było nad miastem jak od silników ze śmigłami ? Tak jak w tym filmie jak rozpętałem 3 wojną światową kiedy franek Dollas leciał samolotem ze spadachroniarzami....
Chyba nie ma w Internecie tego konkretnego fragmentu ale jest inny
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Jak wszyscy wiedzą mamy teraz bardzo mądrego prezydenta Andrzeja Dudę. Ten mędrzec kolejny raz dał się wkręcić rosyjskim kabareciarzom którzy zadzwonili do niego i przedstawili się jako prezydent Francji. Dwa lata temu też do niego dzwonili i też zrobili z niego durnia.
Ale Duda nie jest mądry po szkodzie jak normalny Polak bo i podobno polakiem nie jest.

Znów mądry prezydent Duda dał sie oszukać..... norma dla niego, każdy go traktuje jak sługę.... zresztą on sam stwierdził kiedyś że on i cała Polska to słudzy ukrainy.
A tutaj nagranie rozmowy dwóch komików z prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej...... Andrzejem Dudą.
Do końca nie wiedział że to nie prezydent Francji. Rosjanom się znudzilo więc skończyli rozmowę.
Rozmowa przetłumaczona na Polski, napisy.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles






Działa Wam ta stronka ?
Kilka miesięcy temu patrzyłem sobie na tej stronie jakie samoloty latają wkoło Ukrainy w związku z inwazją Rosji... Rózne latały, z Angli, z Niemciec z lotniska Rammstain itd. Oczywiście chyba nie wszystkie samoloty są pokazywane na tym radarze.
Patrze teraz na stronie tvp że dziśznowu coś siędzieje na Ukrainie
Coś leciało nad moim miastem jakoś tak z godzine. może pół godziny temy własnie ale nie działa mi ta strona z radarem (pewnie wina mojego rupieciowategho komputera...) co by sprawdzić co leci. Kilka miesięcy temu to było słychać i widać na radarze jakiśtankowiec z paliwem chyba czy co to było jak krążył nad moim miastem.
Taki odgłos w nocy kilka miesiecy temu też było nad miastem jak od silników ze śmigłami ? Tak jak w tym filmie jak rozpętałem 3 wojną światową kiedy franek Dollas leciał samolotem ze spadachroniarzami....
Chyba nie ma w Internecie tego konkretnego fragmentu ale jest inny
Wystarczy zwykły fight radar i każdy samolot będzie tam widoczny o ile pilot włączy transponder... Ogólnie jest obowiązek używania transpordera jednak jest możliwość przełączenia go w tryb w którym nie będzie można zidentyfikować maszyny... Jednak nadal będzie ona widoczna na radarze... Takich samolotów na radarach jest pełno każdego dnia. Zakładam że to maszyny wojskowe.

Co do Dudy nie odniosę się totalnie bo to jest kpina. Wstyd na cały świat

Dawid...

Nie sądzę że to wtopa PiSu. PiS jest za glupi na takie rzeczy baa na jakiekolwiek rzeczy. To po prostu Ukraińska akcja w celu wciągnięcia Polski i NATO do wojny. Nie tak to inaczej ale w końcu do tego dojdzie. Przez właśnie głupotę tych którzy rządzą naszym państwem. Co do Twojego podejście czy tam myślenia o Azach również to przemilczę. Nie ma czegoś takiego jak faszyzm i inny faszyzm. Faszyzm to faszyzm ten sam co kiedyś i nie wolno o tym zapominać. Szczególnie jesli nadal uzywa sie chocby korpusowki rodem z SS. Azowcy to skurwiele i nie ma tych czy tamtych. Zostali wciągnięci pod Ministerstwo Ukraińskie wlasnie po to żeby można było ich uznawać za jakis tam odlam wojska. Realnie to oni mają gdzies podleganie komukolwiek na Ukrainie. To o czym mówię to wewnętrzne sprawy Ukrainy owszem. Tak jak i wewnętrzną sprawą Ukrainy jest jej problem z Rosją ale tego już nikt nie widzi. W imię czego ta braterska pomoc? Tak bardzo sie zesraliscie przed Rosja ze pozapominaliscie jak Polaków Ukraińcy traktowali, faszyzm Wam przestal przeszkadzac i nawet twierdzicie ze to inny faszyz niz kiedys a co najlepsze oddaliście większość uzbrojenia za darmo a przecież Polska jest w najsilniejszym sojuszu na świecie NATO...

Wy sie w ogole widzicie? I to cale Wasze logiczne myślenie? Polska juz ledwo dzwiga ten ciężar Ukrainski który trzeba jakoś utrzymać za niedługo większość Polaków będzie pruc sobie zyly zapierdalajac na tych iles tam milionow Ukraincow placac krocie za podstawowe produkty żywnościowe. Od nowego roku diesel będzie dla bogatych. Benzyna podobnie z reszta. Jeszcze trochę i masowo będziecie robic Ukraincom lody dosłownie tylko dlatego ze wbiliscie sobie do tych dzbanów Rusofobie.


I szczerze nie zal mi ani Polakow ani Polski. Zas rozbiorą ta kraine a ludność zukranizuja. Ten kraj jest skazany na zaoranie. Nakwiekszy kraj bufonów
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
BTW tych rakiet które spadły na Polskę i zabiły dwie osoby...

Od początków jest mowa o rakietach. Nie o rakiecie tylko rakietach...
Dokładnie to dwóch. Jedna spadła a Przewodowie. Wszelkie kanały informacyjne mówią o rakietach i pocisku produkcji Rosyjskiej.

Spadły dwie rakiety pocisk był produkcji Rosyjskiej. Okej ogarnąłem ze rakiet było 2 ta w Przewodowie byla Rosyjska. No ale gdzie jest ta druga? Bo ani jej nie znaleziono ani nic innego nie wybuchło. Szczątków tez nie ma.
Czyli gdzie jest? :)
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Po ukrainskim ataku rakietowym na Polskę rząd Niemiec chciał wysłać swoje baterie przeciwlotnicze i przeciwrakietowe do Polski do obrony naszego kraju..... ale rząd PiSu nie chce tych rakiet.
Jarosław Kaczyński oraz minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak chcą aby Niemcy zamiast wysłać baterie do obrony Polskiego nieba oddali te baterie przeciwlotnicze..... ukrainie.
Wczesniej PiS zrobił to z polską obroną przeciwlotniczą, wszystko oddali na ukrainę.
To jawna zdrada.
Minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zwrócił się do Niemiec, by proponowane Polsce baterie Patriot zostały przekazane Ukrainie i rozmieszczone przy zachodniej granicy tego kraju z Polską. "To pozwoli uchronić Ukrainę przed kolejnymi ofiarami i blackoutem i zwiększy bezpieczeństwo przy naszej wschodniej granicy" - napisał szef MON na Twitterze.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Od początków jest mowa o rakietach. Nie o rakiecie tylko rakietach...
Dokładnie to dwóch. Jedna spadła a Przewodowie. Wszelkie kanały informacyjne mówią o rakietach i pocisku produkcji Rosyjskiej.
Była jedna rakieta, jest jeden lej po wybuchu.
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Do wybuchu doszło na terenie firmy Agrocom. Na stronie Fakt'u jest krótki filmik z miejsca zdarzenia (z drona). Wszelkie prace służb zakończono już.
w9Jk9kuTURBXy84NjY3MDA2Ny01MzJkLTQxMzgtYTAxZi1jZGY3M2E3MGM4MTEuanBlZ5GTAs0DSM0B5d4AAqEwBaExAQ


W pierwszych dniach czytałem na stronie bodaj lubelskiego portalu, że szukano miejsca gdzie spadła druga rakieta... nie znaleźli tego miejsca ? Były zdjęcia do tego artykułu - być może podałem linka wcześniej.
Więcej info:
Na tych stronach są odnośniki do innych artykułów o tym zdarzeniu.

Amerykańska Agencja Prasowa Associated Press zwolniła reportera, który podał informację błędnie sugerującą, że to Rosja wystrzeliła pocisk, który spadł w Polsce, powodując śmierć dwóch osób w Przewodowie – podał dziennik "Washington Post". "Kiedy nasze standardy zostają złamane, musimy powziąć kroki konieczne do ochrony integralności wiadomości" – poinformowała AP w oświadczeniu przekazanym PAP.

W Polskie Radio 24 wczoraj mówili, że: Większośc Ukraińców pozbawiona prądu, 3 elektrownie atomowe odcięte od zasilania (oni mieli chyba 4 elektronie - na jakiejś mapce widziałem ich lokalizacje, zresztą może na wikipedi pisze gdzie mieli te elektrownie...), jakiś Paweł Jabłoński czy ktoś inny straszy a on po nium powtarza (?), że Polska może być następnym krajem w kolejce do potraktowania rakietami (a może miał na myśli "specjalną operację wojskową") ?

ps. No było coś takiego, że Andrija Dudę ;-) nagrali podczas jakiejś rozmowy ale teraz nie pamiętam z kim rozmawiał i o czym była ta rozmowa. Ktoś przypomni ?

Przecież Makron ma inny głos, pozbawiony ruskiego akcentu :) Dziwna ta rozmowa była, bo Duda nie czekał, aż "Macron" się wypowie, tylko od razu zaczał do niego nawijać, a kto do kogo dzwonił ? Nie wiem jak to tam jest z tymi telefonami, czy ktoś zestawia te połączenia, czy nadzoruje takie sprawy , autoryzuje rozmówców itd itp. Może to wina tego, że jest brak odpowiednich procedur ?
French President Macron: I always prefer having direct discussion

Emmanuel Macron interview (English): Getting “tough” on Brexit
Rozpisywały się o tym różne media. Przekopiowałem z pamięci przęglądarki:
Live: Polish foreign ministry confirms 'Russian-made missile' fell on village



[/URL]
 
Ostatnia edycja:

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Błaszczak niby polski minister obrony a włazi bez mydła Ukraińcom, którzy na vice ministra spraw zagranicznych wybrali człowieka o banderowskich poglądach...
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
96
Punkty reakcji
22
Jak wszyscy wiedzą mamy teraz bardzo mądrego prezydenta Andrzeja Dudę.
Cytuję Saymona i dodam, że ten sam mądry nie omieszkał podpisać, że w przyszłym roku wyborów nie będzie, co jest złamaniem Konstytucji RP.
Przyjaciel komika nie pierwszy raz przechodzi samego siebie. Szkoda, że konsekwencje ponosi polski naród.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Cytuję Saymona i dodam, że ten sam mądry nie omieszkał podpisać, że w przyszłym roku wyborów nie będzie, co jest złamaniem Konstytucji RP.
Przyjaciel komika nie pierwszy raz przechodzi samego siebie. Szkoda, że konsekwencje ponosi polski naród.
To co on podpisał i jakieś ponoszenie konsekwencji jest wyłącznie z winy tych którzy na niego i cały PiS głosowali... Ponadto bawi mnie podejście narodu Polskiego do tego co ten caly rząd robi. Polacy lubią być dymani w anusa i pokazują to odkąd historia pamięta.

Zamiast sie postawić i sie nie dać jak nikt inny na świecie Polak sie wypnie i jeszcze będzie sie cieszył ze został wydupczony. Dlatego wciąż powtarzam ze totalnie mi nie zal narodu Polskiego. Na świecie jest kilka narodów które sie nie dały dupczyc. Ukraincy np... W 2014 roku naród nie wytrzymał no i siłą wyciągnęli swoich parlamentarzystów. Prezydent spierdzielił w podskokach do innego kraju. Reszta pojechała taczkami... Gdzies tam w Wenezueli tak podobnie. Podnoszenie podatków zbyt często i zbyt mocno zakończyło się obaleniem rządu. Wszyscy skończyli w śmietnikach. Jedna z kobiet sprawujących jakas tam władze została ogolona na lyso pomalowana na czerwono i przegoniona przez miasto.

Tam granice zostały przekroczone. U Nas chyba weszlo Polakom w nawyk bycie w Schengen. Nie ma granic - moga dymać do oporu a potem znowu i znowu :) PiSiory juz tak zamieszają ustawami, regulacjami, i innymi mniej lub bardziej zgodnymi z prawem pierdolami ze jeśli wybory sie odbędą to i tak PiS je wygra a najprawdopodobniej sie nie odbędą wcale i tez PiS wygra. PiS juz wygrał i tej władzy nikomu nie odda. Wyprowadza Polskę z Unii a jeśli nie wyprowadza to sami z niej będziemy chcieli wyjść. Przepaścili środki z KPO a to kwota prawie 200 miliardów Euro... Nie dostaniemy ani eurocenta. Juz nie pamiętamy ze wszystko co nowe w tym kraju było sfinansowane badz dofinansowane z Unii Europejskiej.

Dlatego ponownie powtórzę. Przestańcie teraz psy wieszać na PiSie Premierach czy Prezydencie. Sami żeście wybrali tych ludzi. Bo nie nauczyła nikogo i niczego historia w tym kraju.

Z resztą jaki kraj taki rzad lol. Kto mądrzejszy to wziął zwinął mandzur i pojechał w świat i na pewno nie żałuje. 30 lat temu mowili ze w tym kraju nie ma przyszłości. I sie nie mylili. Polska mentalność lol...

Do zaorania...
 

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
To tu rozergać się miała akcja zdarzenia:


Zadzwońcie sobie do banku, w którym macie konto i poproście żeby wam podali np. saldo...
Coś mi siękiedyś obiło o uszy że są jakieś specjalne linie telefoniczne do prowadzenia takich rozmów pomiędzy różnymi krajami... tzn. słuchałem kiedyś, kiedyś chyba (o ile dobrze świta mi w głowie:), wiele lat temu coś że ktośdzwonił z PL do USA itp.

Jaki jest numer do prezydenta ? ZAłóżmy że chielibyśmy zadzwonić do Prezydenta...

ps. Mandr4ke, a Ty lubisz być dymany ? Ja nie lubię. Dlaczego piszesz, że Polacy lubią być dymani ? Jak długo Polska ma swoją niepodległość a jak długo inne kraje ? Pozatym my mamy specyficzne położenie na mapie. Rozejrzyjcie się dookoła np. co dzieje się w waszych miastach czy miasteczkach, w różnych urzędach itd. np. różne przetargi, uchwały , obrady rady miasta, powiatu, w sejmikach wojewódzkich co sie dzieje, jak gospodaruje się pienięzmi podatnika itd itp. Jaka firma odbiera w waszym miejscie śmieci od mieszkańców ? Polska czy zagraniczna ?
Albo piszesz, że nie jest Ci żal narodu polskiego. A ty z jakiego narodu jeste ? Już się przefarbowałeś na obcokrajowca ? ;-) Dobrze , że nie wstydzisz się pisać po polsku :D Jerzy Stuhr miał powiedzieć, że jak jest za granicą to tak sięzachowuje, żeby się nikt nie dowiedział, że jest Polakiem czy cośw tym stylu.... a ostatnio go policja złapała pijanego jak miał 0,7 promila (tzn. jakiś motocyklista dokonał obywatelskiego zatrzymania....) a jego synek też lubi se wypić, ale nie wiem czy wsiada za kółko po alkoholu.
Resortowe dzieci: https://www.policja.pl/pol/aktualno...antka-mistrzynia-swiata-w-Beach-Soccerze.html
Właściwie to komuna w PL raczej się nie skończyła jeszcze chyba , niby ja obalono ale ...

Przyszłość jest dla różnych koryciarzy małych i dużych, na państwowych stołkach, samorządowych, w spółkach miejskich, czy państowych itd. Różne kliki ... Oni się wyżywią :) Własnie zgłebiam takie różne tematy. Różne fundacje skąd maja pieniądze? A jest ich co nie miara wszędzie chyba... Kto ma to wszystko wzić za morde ? Sami musimy, czy wyp[racować pewne standardy...

Przepraszam za offtopic ;-)


No przypomnijcie sobie 2 wojnę światową i eksterminację polskich elit przez Niemców i przez Ruskich...

I te niekończące sięrozmowy PiS to PO tamto PSL też coś , rozmowa o transparentach...


Nie mogęteraz znaleśc linka ale czytałem cos o polskiejh energetyce, węglu... i czasach dawnych jak w polskicj miejskich spółkach siedzili obcokrajowcy i nic nie robili... TO były komentarze internautów pod jakimś artykułem takim o RWE niemiecki i cośtam turbinach wioatrowych może..... bla bla bla
Tu coś jest ale innego https://chelm.naszemiasto.pl/chelm-prezesi-ktorzy-zadluzali-miejskie-spolki-beda-sie/ar/c1-5191857

nie mogęznleść linka tego co chce ale np. takie coś https://www.facebook.com/TVPSzczeci...ękach-sprawą-zajmuje-się-abw/453733402413708/

wiem ze nagryzmolilem ale niechce mi sie już tego poprawiąc....

Wiecie.... Ch** du** i kamieni kupa :]
 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Znalazłem ten artykuł: https://www.wnp.pl/energetyka/niemcy-opuszczaja-czeskie-cieplownie,538051.html
Komentarze pod artykułem:

Wojtek 2022-02-11 10:21:41
Wyeksploatowali je i porzucaja?

Łukasz 2022-02-10 07:11:06
Ciekawe kiedy z Polski zacznie uciekać E-On i inne tego typu koncerny. 20-30 lat doiły kasę teraz jak czeka nas transformacja energetyczna (czyli duże inwestycje-koszty) to zwijają zabawki i za zarobioną kasę zrobią transformację w Niemczech.

Czesław 2022-02-10 10:44:46
Przecież to nie wina niemców, tylko sprzedajnych samorządowców w Czechach czy w Polsce.

Nmnn 2022-02-11 10:23:17
Mielismy to w przedwojennej Warszawie. Starzynski wyrzucal francuzow ze spolek miejskich bo te nie robily zadnych inwestycji, dewastowaly infrastrukture.


Jeszcze nie czytałem tego: https://chelm.naszemiasto.pl/chelm-prezesi-ktorzy-zadluzali-miejskie-spolki-beda-sie/ar/c1-5191857

Polska jest dojona przez zagrniczne firmy. Mówili kiedyś , że kapitał nie ma narodowości ?

Jest na tvp vod gdzieś ten odcinek: https://ekspedyt.org/2017/10/26/wic...adanym-przez-kogos-z-zagranicy/?cn-reloaded=1


 
Ostatnia edycja:

tommy001

Nowicjusz
Dołączył
14 Lipiec 2012
Posty
109
Punkty reakcji
1
Może to jest i "spam" co robię w tym temacie, ale taki edukacyjny. Nie można zafixować się na jednym temacie, czy dwóch, bo dookoła dzieje się wiele różnych "rzeczy"...
Warto też czytać opisy pod filmikami. Wiele jest różnych takich interesujących tematów


Zakładał / organizował kiedyś lokalne struktury Porozumienia Centrum ? (z tego wyrósł PiS ?)


"
Płonie już tęcza i płaczą geje:
– Dominika jest wśród nas.
Odbudują znów tęczę złodzieje…
Podpalimy ją nie raz !

Patrzcie tęcza płonie już nad nami,
bo jest z nami dziewczynka z podpaskami..."
 
Ostatnia edycja:

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
96
Punkty reakcji
22
To co on podpisał i jakieś ponoszenie konsekwencji jest wyłącznie z winy tych którzy na niego i cały PiS głosowali... Ponadto bawi mnie podejście narodu Polskiego do tego co ten caly rząd robi. Polacy lubią być dymani w anusa i pokazują to odkąd historia pamięta.
Ja bym tak ujęła sprawy. Sama nigdy na PiS nie głosowałam, ale przypomnij sobie wybory. Jaki ludzie mieli wybór? Jak głosować między dżumą a cholerą? Na co lepiej umierać na raka płuc, czy na raka wątroby? Te wszystkie partie są dla naszego kraju, jak rak. Od ponad 30 lat tylko stołkami się wymieniają te same osoby i jedyne co robią, to nowe nazwy swoim partiom nadają. Winna jest ordynacja wyborcza i że mamy jedynie ułudę demokracji. Od 89r. nie ma polskiego rządu. Oddaliśmy włądzę amerykańskim korporacjom i jak kundle rządzący wykonują ich rozkazy.
Nie, Polacy nie lubią być dymani. Wiele razy Polacy dali temu wyraz.
Dlatego wciąż powtarzam ze totalnie mi nie zal narodu Polskiego.
Przykro to czytać. Bardzo powierzchowna i stronnicza, bezrefleksyjna treść.
Wyprowadza Polskę z Unii a jeśli nie wyprowadza to sami z niej będziemy chcieli wyjść. Przepaścili środki z KPO a to kwota prawie 200 miliardów Euro... Nie dostaniemy ani eurocenta. Juz nie pamiętamy ze wszystko co nowe w tym kraju było sfinansowane badz dofinansowane z Unii Europejskiej.
Taaak, ale przedtem zabrali za przysłowiową złotówkę wszystkie firmy, zakłady pracy, które powojenne pokolenia własnymi rękami zbudowały. Rozszabrowano calutki majątek naszego narodu, a resztki właśnie zabierają. Wraz z resztkami wolności obywatelskiej. Następnym krokiem tego nierządu będzie ogłoszenie stanu wojennego. Zobaczycie. A wtedy z jakimikolwiek wyborami możemy się pożegnać na długie lata. PiS nie ma innego wyjścia, a władzy nie odda. Gdyby zostali odsunięci wraz z innymi partiami, jak PO czy jak tam się zwą obecnie, to by skończyli w kryminale. Wszyscy. Zasłużenie, bo to co zrobili z naszym krajem to nic innego, jak zdrada stanu.
Przestańcie teraz psy wieszać na PiSie Premierach czy Prezydencie. Sami żeście wybrali tych ludzi.
Nie mów tak, bo czuję się dotknięta, a wraz ze mną ponad połowa Polaków. PiS ma poparcie jakichś 25% ludzi.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
285
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Ja bym tak ujęła sprawy. Sama nigdy na PiS nie głosowałam, ale przypomnij sobie wybory. Jaki ludzie mieli wybór? Jak głosować między dżumą a cholerą? Na co lepiej umierać na raka płuc, czy na raka wątroby? Te wszystkie partie są dla naszego kraju, jak rak. Od ponad 30 lat tylko stołkami się wymieniają te same osoby i jedyne co robią, to nowe nazwy swoim partiom nadają. Winna jest ordynacja wyborcza i że mamy jedynie ułudę demokracji. Od 89r. nie ma polskiego rządu. Oddaliśmy włądzę amerykańskim korporacjom i jak kundle rządzący wykonują ich rozkazy.
Nie, Polacy nie lubią być dymani. Wiele razy Polacy dali temu wyraz.

Przykro to czytać. Bardzo powierzchowna i stronnicza, bezrefleksyjna treść.

Taaak, ale przedtem zabrali za przysłowiową złotówkę wszystkie firmy, zakłady pracy, które powojenne pokolenia własnymi rękami zbudowały. Rozszabrowano calutki majątek naszego narodu, a resztki właśnie zabierają. Wraz z resztkami wolności obywatelskiej. Następnym krokiem tego nierządu będzie ogłoszenie stanu wojennego. Zobaczycie. A wtedy z jakimikolwiek wyborami możemy się pożegnać na długie lata. PiS nie ma innego wyjścia, a władzy nie odda. Gdyby zostali odsunięci wraz z innymi partiami, jak PO czy jak tam się zwą obecnie, to by skończyli w kryminale. Wszyscy. Zasłużenie, bo to co zrobili z naszym krajem to nic innego, jak zdrada stanu.

Nie mów tak, bo czuję się dotknięta, a wraz ze mną ponad połowa Polaków. PiS ma poparcie jakichś 25% ludzi.
Oo to tu jednak można porozmawiać merytorycznie i sa tu ludzie używający głowy do czegoś więcej niz hodowanie włosów... Naliczyłem juz tych osób hmm z 4 ewentualnie 4,5...

Co mieliśmy do wyboru... No myślę że ze wszystkich możliwych strzałów można było strzelić sobie albo w kolano albo w głowę. Strzeliliśmy sobie w głowę. Wybierając mniejsze zło czyli wszystkich ale nie PiS nie tylko nie było by az takiego gówna, nie rozniesiono by wymiaru sprawiedliwości, Polska dostała by pieniądze z KPO a co najważniejsze nie sądzę by którąkolwiek partia polityczna tak rozgrzebała ustawodawstwo, pozmieniała konstytucję a na koniec nie oddało władzy nikomu.

Polacy lubią być dymani. Pokazali to nie raz i nie raz jeszcze pokażą. Przykro Ci czytać jak piszę ze nie zal mi tego narodu czy tego państwa? Naszym dziadkom pradziadkom, tym którzy ginęli za niby wolność czy ojczyznę tez jest przykro. Zginęli po nic. Wszystko o co kiedyś walczyli dziś sie sprzedaje a większość narodu zamiast to ratować gdy była taka możliwość wolała to sprzedawać za granicę.

Polacy nie pokazali nic poza własną głupotą. Przykre fakt ale prawdziwe. Te Polskie myślenie i "kozaczenie" nigdy do niczego dobrego nie doprowadziło. Juz pomijam wszystkie rozbiory naszego Polskiego kraju, inne mniejsze wydarzenia o ktorych szkoda mówić poprzez totalnie niedorzeczne rządzenie tym krajem przed w trakcie i po II WŚ...
Większość bohaterów to bardziej zdrajcy. Większość historii to jakieś mity totalnie odklejone od rzeczywistości i tego sie uczy w szkołach... Az do dziś to trwa. Baśnie o potędze kiedyś o potędze w przyszłości a od wieku jedno powiększające się gówno. Bezrefleksyjnie? To jest bardzo refleksyjne tylko trzeba się nad tym głębiej zastanowić.
Co do Unii i dotacji. Może i owszem cos zabrali cos jednak również od siebie dali. Skoro zle w Unii to po cholere w niej tkwić? Gdyby nie ta Unia to by tu bylo jak na Ukrainie. Jak nie gorzej.

Mówisz ze czujesz się dotknięta jak wypowiadam się o wszystkich polakach a Ty jesteś z innego sortu. Widzisz ja tez czuje się dotknięty jak Duda mówi że jest prezydentem wszystkich Polaków. Praktycznie to samo.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
96
Punkty reakcji
22
nie rozniesiono by wymiaru sprawiedliwości, Polska dostała by pieniądze z KPO a co najważniejsze nie sądzę by którąkolwiek partia polityczna tak rozgrzebała ustawodawstwo, pozmieniała konstytucję a na koniec nie oddało władzy nikomu.
W pełni się zgadzam. Do tego dochodzi fobia prezesa na temat Rosji i Niemiec oraz zawierzenie "demokracji" zza Oceanu.
Spapraliśmy na własne życzenie stosunki gospodarcze z sąsiadami. Teraz kupujemy ropę rosyjską za pośrednictwem kapitału Wall Streett i napychamy kieszenie szulerom, pośrednikom i wszelkiej maści oszustom.
Chorzy ludzie nami rządzą.
Chorzy z nienawiści do tych, z którymi powinni dobre stosunki gospodarcze utrzymywać dla dobra kraju. W sprawach geopolityki emocje powinny iść na bok i jedynie dobro kraju, narodu powinno mieć priorytet.
Przykro Ci czytać jak piszę ze nie zal mi tego narodu czy tego państwa?
Narodu, bo Państwo jako takie raczej istnieje na papierze. Instytucje państwowe nie stoją w obronie obywateli, a wręcz są szkolone do tępienia ludzi i utrudniania im życia na każdym kroku. Antynarodowa postawa państwa, co widać na każdej płaszczyźnie. Obcym wolno więcej, o wiele więcej.
Większość bohaterów to bardziej zdrajcy.
Niestety, taka prawda. Smutna prawda.
Mówisz ze czujesz się dotknięta jak wypowiadam się o wszystkich polakach a Ty jesteś z innego sortu. Widzisz ja tez czuje się dotknięty jak Duda mówi że jest prezydentem wszystkich Polaków. Praktycznie to samo.
👍🍀
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 414
Punkty reakcji
165
Miasto
Polska
Władze ukrainy zakazały stawiac flagi ukrainy na grobach zabitych żołnierzy ukrainskich.
Powodem zakazu jest to że ludzie widzą ogrom grobów z flagami a przecież ukraincy wygrywają i nie ma wielkich strat.
Ale ukraincy mają ogromne straty w ludziach, tak jak to widac na filmach.
To cmentarze wiejskie, tak pisze przynajmniej.

A to cmentarz w Charkowie.
A tutaj i banderowska flaga.
I jeszcze jeden cmentarz, groby bez flag to groby żołnierzy bez nazwisk.
Teraz wszystkie groby mają być bez flag aby nie straszyć ludnosci ich liczbą.
 
Ostatnia edycja:
Do góry