Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 049
Punkty reakcji
65
Caly swiat to NATO? Cały swiat handluje z Rosja, i głęboko w ......... na ukrainę i tą wojnę.
Ba nawet kraje NATO takie jak Turcja sankcje mają w głębokim poważaniu. Turcja na wojnie robi biznes, sprzedaje wszystko i ukrainie i Rosji. Ba Tureckie firmy budują w Mariupolu domy dla Rosji.

A co ty wiesz co mówi ten bloger? Bo on mówi i pokazuje filmy zakazane na zachodnich portalach. I informuje o tym ze wszystkich żródel, ukrainskich, Rosyjskich, amerykanskich. Jest pro-rosyjski ale podaje fakty ze wszystkich stron.
Na przykład pokazał ukrainski film jak morski dron uderza w Rosyjski okręt . Był niezadowolony ze ukraincom udał się atak.

Ale na nastepny dzien pokazał film jak ten okret rosyjski wpływa do portu i udowodnił że ukraincy zrobili fotomontaż.
Zapomnieli na swoim filmie zrobic na okrecie rosyjskim okrągłe bulaje[okna] i na ukrainskim filmie nie ma tych okienek..... niestaranne oszustwo.

A dlaczego mieszka w USA.... byc może dlatego że jest obywatelem tego kraju. Jest amerykaninem pochodzenia rosyjskiego.
Nie ma prawa?
Uuu i zamiast w tej wspaniałej, wojującej Rosji, woli mieszkać w znienawidzonym przez nią USA?:D:cool:

Guzik mnie obchodzi, co dokładnie mówi, wystarczy, że mówi o wojnie i pokazuje ruskie zniszczenia w obcym kraju.
Trzeba być człowiekiem chorym aby popierać wojnę! Ci co pociągają za sznurki i do niej doprowadzają, też są chorzy, ale oni chociaż na na tym zarabiają. A taki ktoś jak Ty? Ty tylko na tym tracisz: masz wyższe ceny w sklepach, napływ Ukraińców, których tak nienawidzisz i jeszcze cieszysz się z tego jak głupi do sera. Więc Twoja postawa nie tylko jest chora, ale też świadczy o nierozgarnięciu jakimś...

Tak cały świat się sprzeciwił tej wojnie, wyłączając pojedyncze, dzikie państwa. Że handlują? Usiłują ten handel ograniczyć, jak się da, ale nie jest to proste przy takich zależnościach, jak były wcześniej. Władze każdego państwa muszą myśleć przede wszystkim o sytuacji na własnym podwórku, co zrozumiałe, a ta przez długie lata uzależnione była częściowo od Rosji. No i poza wszystkim w Rosji są też normalni ludzie, którzy żadnej wojny nie chcą. Zostawianie im na rynku niektórych sklepów nie jest do końca nieetyczne.

I na koniec- banderowcy byli 80 lat temu! Dawno nie żyją... I nie byłoby żadnych banderowców, gdyby nie stworzyła ich wojna! Takie zjawiska jak hitleryzm i stalinizm! To wojna tworzy podobne zezwierzęcenie. Dlatego wojna to najgorsze co może być! I tylko skończony kretyn może wojnę popierać! Ewentualnie psychopata, co na niej w jakiś sposób zarabia...
(psychopatia jest chorobą)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 049
Punkty reakcji
65
56zł, 30 gr za setę? Grubo!
Myślisz, że PiS aż taką inflację wywoła?😵
ps. Putin bodaj nie pije. Przynajmniej mocnych alkoholi. Jest znany z walki z pijaństwem w Rosji
Nawet można kpiąco powiedzieć- Nie ma to jak być wegetarianinem jak Hitler i abstynentem jak Putin😎
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 092
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Ciekawe tylko dlaczego ten bloger nie mieszka w tak wspaniałej, obecnej Rosji i nie bierze udziału w ,,specjalnej operacji wojskowej'', tylko pisze te swoje pierdoły ze ,,zgniłego zachodu'' i to tego najstraszniejszego USA?:)
Jest wolnym czlowiekiem i mieszka tam gdzie chce, jest amerykaninem.
No i dziwi mnie twoja wypaczona logika.
Rosja okupuje czesc terytorium ukrainy i to jest bardzo złe, jest zbrodniczym krajem? No ale Rosja w zasadzie ma jakies powody, ukraincy mordowali rosyjskojęzyczną ludność na ukrainie. No ale ok.
USA aktualnie okupuje w Syrii część terytorium tego kraju, okupuje złoża ropy naftowej, amerykańskie firmy wydobywają tą ropę i sprzedają.... i co?
No i te USA głośno krzyczą jaka tak Rosja jest zła bo okupuje ukrainę.........
Podwójne standarty?
Bo kraj złodziej i morderca krzyczy że inny kraj morduje? Przecież jeszcze kilkanascie miesięcy temu USA i.... Polska okupowały Afganistan!!! Jak Kali ukraść krowę to dobrze? Ale jak Kalemu ukradli to żle?

Największy międzynarodowy kraj bandycki i zbrodniczy który zamordowal w Wietnamie ponad 2 miliony ludzi, w Iraku prawie milion, w Afganistanie kilkaset tysięcy cywili i w Syrii...... nikt nie wie krzyczy bo Rosja napadła na ukrainę i w czasie roku zgineło tam z rąk obu armii 6 tysiecy cywili? Tyle to USA mordowało w tydzien w Iraku.

Są spomnienia żołnierzy USA którzy opowiadali że jak wkraczali do Faluddzy to wszedzie czuc było zapacxh spalonego ludzkiego ciała.
W Faluddzy było powstanie i USA spaliło te kilkusettysięczne miasto fosforem i napalmem, większość mieszkanców spalili żywcem, dzieci, kobiety......
Uuu i zamiast w tej wspaniałej, wojującej Rosji, woli mieszkać w znienawidzonym przez nią USA?:D:cool:

Guzik mnie obchodzi, co dokładnie mówi, wystarczy, że mówi o wojnie i pokazuje ruskie zniszczenia w obcym kraju.
Trzeba być człowiekiem chorym aby popierać wojnę! Ci co pociągają za sznurki i do niej doprowadzają, też są chorzy, ale oni chociaż na na tym zarabiają.
A skąd wiesz że on popiera? On ją komentuje i pokazuje, masz pretensje że ktoś pokazuje prawdę?
Tak cały świat się sprzeciwił tej wojnie, wyłączając pojedyncze, dzikie państwa.
Jaki cały swiat? Masz jakies urlojenia? Cały swiat ma t5ą wojnę w poważaniu, tak jak wczesniej Irak i Afganistan. Nikogo już to nie interesuje.
Ba już rok temu mówiłem że na wiosnę ukraincy będą najb ardziej znienawidzoną nacją w europie.... i tak powoli staje się.
Tylko w banderowskim PiSolandzie jeszcze tego nie widac w mediach głownego scieku.
Ale zwykli ludzie też już mają dość ukrainców. Są o tym prowadzone badania społeczne i PiS ma już duży problem.

I na koniec- banderowcy byli 80 lat temu! Dawno nie żyją... I nie byłoby żadnych banderowców, gdyby nie stworzyła ich wojna!
Co ty powiesz? To mówisz że na ukrainie w programie szkolnym nie ma piosenek o Ojczulku Banderze? Że zawołanie Sława ukrainie, herojom słava to nie zawołanie banderowskie?
A więc te ulice, stadiony, szkoły imienia Stepana Bandery, pomniki ku jego czci to....... urojenia?
A czy Stepan Bandera nie został uznany przez ukrainski Parlament za bohatera ukrainy.... długo przed wojną.
Zmierz sobie IQ bo widzę jakąś demencję.... może to przekwitanie?

Mam radę nie pisz o rzeczach o ktorych nie masz zielonego pojęcia... a o większosci nie masz.
Może pisz w tematach o pomadkach, operacjach plastycznych, długosci prącia...itd.

Albo lepiej załóż temat, jesli wiesz jak i pisz sobie z temp1, to czlowiek na twoim poziomie. Młodzieżówka PiSu...
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
248
Punkty reakcji
7
No i piszesz to na podstawie......? Bachmut atakowali Wagnerowcy, twierdzisz że oni maja taką ogromną armię? Jak widzę jestes albo bardzo naiwny albo..... Za dużo ukrainskiej propagandy.
Bachmut to maszynka do mielenia mięsa ale nie aż taka. No i dla Rosjan to czysty zysk.
Rosjanie wysyłali kryminalistów którzy są im całkowicie niepotrzebni i są szkodliwi dla spoleczenstwa, praktycznie same zyski dla Rosji.
Giną wyrzutki spoleczensta, recydywa, mordercy, złodzieje, dewianci itd.

A w tym czasie po stronie ukrainskiej walczą i giną elitarne brygady ukrainskie, ludzie którzy są zawodowymi żołnierzami szkolonymi przez NATO.

Swoją drogą szef Wagnerowców chwalił sie że pod Bachmutem Rosjanie zabili lub ranili generała Załużnego głownego dowódcę armi ukrainskiej który był tam na inspekcji. I co najciekawsze informacje o miejscu jego pobytu Rosjanie mieli dostac od ludzi Zelenskiego.
Załużny stał się bardzo popularny na ukrainie i był zagrożeniem dla Zeleńskiego.
Załużnego nie widziano od miesiąca, być może to prawda i co ciekawe Zeleński tez od miesiąca jest poza ukrainą tak jakby bał się tam wrócić.
To co mówisz , świadczy , że nie mieli kim walczyć , a obecnie Rosja się wystrzelała i w sumie Rosyjska ofensywa się kończy...
Na to samo generalnie wychodzi , przez 10 mc walk zginęli żołnierze rosyjscy , jak i kryminaliści z grupy wagnera. Zdobyli miasto , kosztem dużych strat by finalnie nie mieć nic z tego...


To była pomoc za pieniądze, USA nigdy nikomu poza Izraelem nie dają nic za darmo. Rosja ostatnie raty za tą pomoc spłaciła w XX! wieku.
No ok. za pieniądze , ale finalnie pokonali III Rzesze be tego by tego nie osiągneli.
No tak jaki sens ma zdobycie miasta.... bez sensu.... ale jaki sens ma obrona miasta?
Mariupol miał sens bo domykał korytarz na krym , Siewierdoieck miał wartośc przmysłową , plus finalnie zdobyli cały obwód ługański. Bahmut nie miał żadnego sensu...
No i to może sami zobaczymy, w końcu pare tych czołgów może trafi na front i zobaczymy czy palą się tak dobrze jak inne czołgi.
W Iraku Abramsy były palone przez ISIS uzbrojone w stare granatniki. W Syrii Tureckie Leopardy 2 też nieżle sie paliły niszczone przez ludzi z granatnikami.
W Turcji to były stare wersje leopardów i z tego co słyszałem to operowanie tymi maszynami było niewłaściwe... , nie modernizowane leopardy , też mogą być przestarzałe i być celem....
A o abramsach nie słyszałem...
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
248
Punkty reakcji
7
Największy międzynarodowy kraj bandycki i zbrodniczy który zamordowal w Wietnamie ponad 2 miliony ludzi, w Iraku prawie milion, w Afganistanie kilkaset tysięcy cywili i w Syrii...... nikt nie wie krzyczy bo Rosja napadła na ukrainę i w czasie roku zgineło tam z rąk obu armii 6 tysiecy cywili? Tyle to USA mordowało w tydzien w Iraku.
Akurat wojna we wietnamie to jest kilku wymiarowa , równie dobrze można powiedzieć , że ZSRR i Chiny okupowały , albo wpływały na Wietnam północny a USA na wietnam południowy. Obie siły były okupantami .
Francja źle traktowała ludzi we wietnamie i ta ludność nie była zbytnio pro amerykańska. Ale to też były trochę inne czasy

Atak na Afganistan jakiś sens miał bo osłabił al-kaide , ale za długo tam siedzieli. Jedynie inwazja na Irak miała wątpliwości prawne oraz czy realnie słusznie ten kraj zaatakowali...
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 092
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
To co mówisz , świadczy , że nie mieli kim walczyć , a obecnie Rosja się wystrzelała i w sumie Rosyjska ofensywa się kończy...
W sumie to od pól roku czekamy na wielką ukrainska ofensywę,ale jakoś ukraincy nie mogą sie zebrac, podobno czekają aż ktos im da Gwiazdę Smierci.
No ok. za pieniądze , ale finalnie pokonali III Rzesze be tego by tego nie osiągneli.
Skąd wiesz że by nie osiągneli? Ta zachodnia pomoc to może 10% tego co Rosjanie sami wyprodukowali. Powiem inaczej, żeby nie ZSRR to Niemcy teraz rządzili by całą europą i pewnie z pól Afryki. A Japonia zajeła by Azję.
W Turcji to były stare wersje leopardów i z tego co słyszałem to operowanie tymi maszynami było niewłaściwe... , nie modernizowane leopardy , też mogą być przestarzałe i być celem....
A o abramsach nie słyszałem...
W Turcji były czołgi Leopard 2A4 takie same jakie wysłało wiekszość państw na ukrainę. TYylko 14 niemieckich Leopardów jest w nowszej wersji.
A oprócz tych Leopardów 2 NATO wysyła też około 100 Leopardów 1 ktore są na poziomie Rosyjskich T-62 wysmiewanych w Polsce.
Z tym że te T-62 są trochę zmodernizowane i mają lepszy pancerz od tych Leopardów 1 z lat 60 XX wieku.
A Abramsy miała armia Iracka i też sie paliły po ostrzelaniu starymi rosyjskimi ręcznymi wyrzutniami przeciwpancernymi.
Irak 2014


W wyniku walk z bojownikami Państwa Islamskiego armia iracka straciła około 30% posiadanych Abramsów. W sumie USA dostarczyły w latach 2010-2012 do Iraku 140 czołgów. Większość straconych maszyn została zdobyta przez islamistów, a następnie zniszczona w wyniku amerykańskich nalotów. Ponad 15 Abramsów straconych zostało przez armię iracką w bezpośredniej walce lub na skutek użycia przez bojowników improwizowanych ładunków wybuchowych.
Akurat wojna we wietnamie to jest kilku wymiarowa , równie dobrze można powiedzieć , że ZSRR i Chiny okupowały , albo wpływały na Wietnam północny a USA na wietnam południowy. Obie siły były okupantami .
Francja źle traktowała ludzi we wietnamie i ta ludność nie była zbytnio pro amerykańska. Ale to też były trochę inne czasy

Atak na Afganistan jakiś sens miał bo osłabił al-kaide , ale za długo tam siedzieli. Jedynie inwazja na Irak miała wątpliwości prawne oraz czy realnie słusznie ten kraj zaatakowali...
To ZSRR i Chiny miały setki tysiecy żołnierzy w Wietnamie? Masz wyobrażnie.
Amerykanie według oficjalnych danych zamordowali w Wietnamie około 2 miliony cywili. Są filmy nakręcone przez reporterów z USA gdzie widać dzieci wietnamskie popażone napalmem biegnące przed siebie i krzyczące z bólu.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
969
Punkty reakcji
60
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Rosja ma Wielkich Sojuszników i to nie jest tak, że wszyscy są przeciwko Rosji.
Chiny są i będą największym sojusznikiem Rosji. Indie również. Kilka krajów Afryki, Brazylia.
Także zawsze jakieś kraje będą popierały Rosję.
Są też kraje, które nie mieszają się w sprawy wojny ukraińskiej i nie przekazują tam żadnej broni i sprzętu wojskowego.
Niech się Polska przestanie mieszać do Ukrainy i nie swojej wojny i zrobi mądrą rzecz Polska.
To jest dobra rada.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 092
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Rosja ma Wielkich Sojuszników i to nie jest tak, że wszyscy są przeciwko Rosji.
Chiny są i będą największym sojusznikiem Rosji. Indie również. Kilka krajów Afryki, Brazylia.
Także zawsze jakieś kraje będą popierały Rosję.
Jesli chodzi o wojnę na ukrainie Rosja nie ma sojuszników. Ale ukraina też nie ma.
Sojusznik to ktoś kto ci pomaga wojskowo, wysyła żołnierzy na wsparcie.

Ukraina ma tylko sponsorów i tych ktorzy ją podjudzają do walki, w zasadzie to ci sami.

Rosja ma cichych pomocników ale nikt otwarcie jej nie pomaga.
Ale ogólnie Rosja i Chiny to sojusznicy, Chiny bez Rosji były by bezbronne wobec USA i jego potęgi nuklearnej. A Rosja też bez Chin została by zjedzona sankcjami.
A Indie i reszta państw BRICS to państwa neutralne które nie wtrącają się w wojnę z ukrainą. Nie zabierają po prostu w tym temacie głosu.
Ale gospodarczo pomagają Rosji bo są partnerami handlowymi Rosji. BRICS to około 4 miliardy ludnosci. Połowa swiata.
Tak ze sankcje nie są w stanie zniszczyc Rosji, mogą co najwyżej osłabic wzrost PKB Rosji o 1-3%, nic więcej.
W zasadzie panstwa ktore te sankcje robią same na tym więcej tracą bo muszą kupować suroiwce o wiele drożej niż by było kupować od Rosji.
I co najciekawsze czesto kupują towar Rosyjski przez posredników z USA , Indii czy podobnych.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 049
Punkty reakcji
65
Ale gospodarczo pomagają Rosji bo są partnerami handlowymi Rosji. BRICS to około 4 miliardy ludnosci. Połowa swiata.
Połowa świata głównie bidy z nędzą. Bogata połowa nałożyła sankcje.
Dlatego też Chiny nigdy nie poprą otwarcie Rosji. Chińczyk jest pragmatyczny i nie zepsuje sobie licznych biznesów z bogatą częścią świata.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 092
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Połowa świata głównie bidy z nędzą. Bogata połowa nałożyła sankcje.
Dlatego też Chiny nigdy nie poprą otwarcie Rosji.
Połowa swiata to BRICS a więc organizacja do ktorej Rosja należy. Sankcje to mniej niż miliard ludzi i około 30-35 panstw na swiecie.
Sankcje to UE plus Australia,Japonia i chyba czesciowo Kore Południowa. Można powiedzieć że to NATO plus trzy kraje.

A co do biedy, to Chiny to taka bieda? Przeciętne zarobki w Chinach są już wyższe od zarobków Polaka w Polsce. Do tego za towary płaci się tam mniej niż my w Polsce bo są wyprodukowane na miejscu. Arabia Saudyjska też pewnie z biedy handluje z Rosją?
Rosja handluje prawie z całą Azją, z całą Afryką, z całą Ameryką Południową itd.
Swoją drogą miasta w Chinach wyglądają jak miasta przyszlosci i USA już jest drugim sortem w tym temacie.

A co do poparcia Rosji przez Chiny, to moim zdaniem będzie ostatecznosć ale jesli by Rosja naprawdę miala ogromne problemy na ukrainie Chiny muszą jej pomóc... dla własnego dobra.
Bez ochrony rosyjskich sił jądrowych Chiny są bezbronne wobec USA. Siły jądrowe Chin to poziom Francji, bez szans do USA.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 049
Punkty reakcji
65
Czyli bogata i rozwinięta część świata nałożyła sankcje! Boda wstrzymała się od głosu. Chiny nigdy nie popsują sobie stosunków z rozwinięntymi krajami zachodu. Nie będą działały na własną szkodę.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 092
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Czyli bogata i rozwinięta część świata nałożyła sankcje! Boda wstrzymała się od głosu. Chiny nigdy nie popsują sobie stosunków z rozwinięntymi krajami zachodu. Nie będą działały na własną szkodę.
Chiny nie przetrwają bez Rosji. USA tylko czekają aby Chiny zostaly same. Na swiecie nie ma miejsca dla dwóch potęg gospodarczych.
Wystarczy że swiat zrezygnuje z dolarów na rzecz Chinskich Juanów i USA są nędzarzami z ogromnym długiem.
A tą bogatą czesc swiata czeka pewnie taki los jak starożytny Rzym.
Oni też mysleli że są pępkiem swiata i barbarzyncy ich zniszczyli.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 049
Punkty reakcji
65
Chiny nie przetrwają bez Rosji. USA tylko czekają aby Chiny zostaly same. Na swiecie nie ma miejsca dla dwóch potęg gospodarczych.
Wystarczy że swiat zrezygnuje z dolarów na rzecz Chinskich Juanów i USA są nędzarzami z ogromnym długiem.
A tą bogatą czesc swiata czeka pewnie taki los jak starożytny Rzym.
Oni też mysleli że są pępkiem swiata i barbarzyncy ich zniszczyli.
Chiny mają mnóstwo biznesów z zachodem. Powtarzam Ci.
A teraz nie mam już czasu i ewentualnie później tu zajrzę. Wtedy też postaram się odpowiedzieć, na wpis, który pominęłam. Teraz to za dużo pisania.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 863
Punkty reakcji
179
Chiny mają mnóstwo biznesów z zachodem.
W 2049 roku Chiny chcą być być może jedynym mocarstwem na świecie.
Do tego jest im potrzebna kasa.
Czy poprzez handel i inwestycje w Rosji ją uzyskają?
Myślę że nie.
Zatem nie mogą się od Zachodu odwrócić
To sugeruje że nie pozwolą Rosji na konflikt z Nato.
Innymi słowy tak naprawdę sojusznikiem Rosji nie są.
Zachód jest bogatszy a to oznacza że inwestycje tam szybciej się zwrócą.
Więc jeśli będzie trzeba wybierać między Zachodem a Rosją.....
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 049
Punkty reakcji
65
Jest wolnym czlowiekiem i mieszka tam gdzie chce, jest amerykaninem.
Ależ ja cały czas o tym.
Jest wolnym człowiekiem i na miejsce zamieszkania woli USA, niż Rosję. O czym to świadczy?
To coś jak Lennon, który śpiewał piosenki zachwalające utopijną komunę, by na miejsce zamieszkania wybrać stolice kapitalizmu- Nowy Jork.
Jak się nazywa taka postawa, gdy czyny przeczą słowom?
- Czy czasem nie obłuda? A może tu po prostu jakaś naiwność/ nieświadomość wchodzi w grę?
I wreszcie- Jak traktować poważnie kogoś takiego?

No i dziwi mnie twoja wypaczona logika.

Rosja okupuje czesc terytorium ukrainy i to jest bardzo złe, jest zbrodniczym krajem? No ale Rosja w zasadzie ma jakies powody, ukraincy mordowali rosyjskojęzyczną ludność na ukrainie. No ale ok.
:DTy naprawdę wierzysz, że takie są powody tej wojny?:)
USA aktualnie okupuje w Syrii część terytorium tego kraju, okupuje złoża ropy naftowej, amerykańskie firmy wydobywają tą ropę i sprzedają.... i co?
No i te USA głośno krzyczą jaka tak Rosja jest zła bo okupuje ukrainę.........
Podwójne standarty?
Bo kraj złodziej i morderca krzyczy że inny kraj morduje? Przecież jeszcze kilkanascie miesięcy temu USA i.... Polska okupowały Afganistan!!! Jak Kali ukraść krowę to dobrze? Ale jak Kalemu ukradli to żle?

Największy międzynarodowy kraj bandycki i zbrodniczy który zamordowal w Wietnamie ponad 2 miliony ludzi, w Iraku prawie milion, w Afganistanie kilkaset tysięcy cywili i w Syrii...... nikt nie wie krzyczy bo Rosja napadła na ukrainę i w czasie roku zgineło tam z rąk obu armii 6 tysiecy cywili? Tyle to USA mordowało w tydzien w Iraku.
Nigdzie nie napisałam, że popieram wojny prowadzone przez USA. Wręcz przeciwnie- określiłam je jako bandyckie. Co więcej! Uważam, że i przy tej w Ukrainie majstrowali, bo ich zbrojeniówce się opłaca i dolar się też wzmocnił. Nie zmienia to jednak faktu, że to Rosja oficjalnie tę wojnę zaczęła, a przez to idzie ona na konto Rosji! Jest jeszcze jeden, dość istotny z punktu widzenia Polaka ,szczegół'- Państwo USA nigdy nie zaatakowało Polski! Rosja niestety wiele razy!
Są spomnienia żołnierzy USA którzy opowiadali że jak wkraczali do Faluddzy to wszedzie czuc było zapacxh spalonego ludzkiego ciała.
W Faluddzy było powstanie i USA spaliło te kilkusettysięczne miasto fosforem i napalmem, większość mieszkanców spalili żywcem, dzieci, kobiety......
Są wspomnienia rosyjskich żołnierzy, jak łapali młode Czeczenki, by je żywcem rozrywać czołgami i wiele innych tym podobnych i gorszych. Tak wygląda wojna. Dlatego jest tak obrzydliwa! Dlatego na potępienie zasługuje ten co ją wszczyna. A w tym wypadku jest to Rosja.
A skąd wiesz że on popiera? On ją komentuje i pokazuje, masz pretensje że ktoś pokazuje prawdę?
No właśnie. Pokazuje wojnę i rosyjskie zniszczenia na Ukrainie. Dostarczając kolejnych dowodów bandyckich działań Rosji w sąsiednim kraju.
Jaki cały swiat? Masz jakies urlojenia? Cały swiat ma t5ą wojnę w poważaniu, tak jak wczesniej Irak i Afganistan. Nikogo już to nie interesuje.
Ba już rok temu mówiłem że na wiosnę ukraincy będą najb ardziej znienawidzoną nacją w europie.... i tak powoli staje się.
Tylko w banderowskim PiSolandzie jeszcze tego nie widac w mediach głownego scieku.
Ale zwykli ludzie też już mają dość ukrainców. Są o tym prowadzone badania społeczne i PiS ma już duży problem.
Ja tu piszę o sankcjach, nie nic tak naprawdę nie wnoszącej opinii, jakiś pojedynczych grupek krzykaczy. Bardzo możliwe, że działających na zlecenie Kremla.
A teraz przypomnij mi, jakie sankcje nałożył świat na USA w związku z atakiem na Afganistan, czy Irak?:)
Powiedz mi też jeszcze, że może w Afganistanie Ruskich nie było.:)
Co ty powiesz? To mówisz że na ukrainie w programie szkolnym nie ma piosenek o Ojczulku Banderze? Że zawołanie Sława ukrainie, herojom słava to nie zawołanie banderowskie?
A więc te ulice, stadiony, szkoły imienia Stepana Bandery, pomniki ku jego czci to....... urojenia?
A czy Stepan Bandera nie został uznany przez ukrainski Parlament za bohatera ukrainy.... długo przed wojną.
Zmierz sobie IQ bo widzę jakąś demencję.... może to przekwitanie?
Więc chcesz spuszczać bomby na dzieci, bo śpiewają piosenki? Oni się zupełnie inaczej tej historii uczą. Tam Wołyń jest wspominany zdawkowo- jako pierepałki miedzy chłopstwem.
I owszem ta historia wymaga wyprostowania. Dla dobrych stosunków polsko ukraińskich na przyszłość. Jednak wyprostowania, nie zemsty na współcześnie żyjących, niewinnych pokoleniach!
Na marginesie- Mongołowie czczą Czingis Chana, niemal jak Boga. Czy to znaczy, że nadal najeżdżają sąsiednie narody, stosując technikę spalonej ziemi? Oczywiście, że nie.
Podejrzewam, że lwia część bohaterów narodowych różnych krajów, gdyby zostali prześwietleni pod kątem współczesnych standardów, szybko spadłaby z piedestału. A wielu zyskałoby miano zbrodniarzy.
Dlaczego?
Gros bohaterów narodowych wywodzi się z wojskowości.
U nas np. są ulice Bora Komorowskiego, który również kazał palic żywcem całe wsie, nie bacząc na płeć i wiek. Robił to z pobudek odwetowych, tak rozumując obronę. Ale czy zagrożenie jego zdaniem stanowiły niemowlęta w kołyskach?
Czy to było etyczne działanie, czy zbrodnia wojenna podobna do tych stosowanych przez oprawców?
Moim zdaniem to drugie.
Obecnie od wielu dziesięcioleci nie ma banderowców ganiających z toporami, piłami i kosami, by napadać sąsiadów. Przed jakimi uciekała moja ciocia( de facto uratowana przez Ukrainkę, która tym samym ryzykowała okrutną śmierć). Nie ma takich, których mój dziadek, jako młody żołnierz polskiego wojska ganiał po bieszczadzkich lasach tuż po wojnie.
To odeszło do odmętów historii.
Teraz jest zupełnie inna sytuacja. Inne problemy. Są już inni ludzie, a tamci zbrodniarze dawno nie żyją!

Mam radę nie pisz o rzeczach o ktorych nie masz zielonego pojęcia... a o większosci nie masz.
Ja też mam radę- nie udzielaj rad, bo sam do własnych zarzutów pasujesz.
Może pisz w tematach o pomadkach, operacjach plastycznych, długosci prącia...itd.
Pomadki bardzo lubię, ale tylko te mleczne i białe. Piszingera już tak sobie.
Nie wiedziałam, że z Małopolski jesteś.
Operację plastyczne umiem zauważyć u innych, ale specjalnie się na nich nie znam. Nigdy nie czułam potrzeby bliższego interesowania się tym. Może w przyszłości, gdy ząb czasu mocniej mnie nadgryzie? Póki co podoba mi się to, co dostałam od natury. Nawet się nie maluję na co dzień. A na wyjście najczęściej delikatnie, albo wcale.
Wywoływanie tematu penisa, to raczej Twoja specjalność. Jakieś kompleksy?
 
Ostatnia edycja:
Do góry