Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
653
Punkty reakcji
41
Znów moja wpadka, pisałem z głowy ...jak widac z niczego, masz rację.
Ale wygląda że dzisiejsi ukraincy to trzecie pokolenie od ostatnich kanibalu europy.
Nie byli ostatni. Polacy również dopuszczali się kanibalizmu np. w obozach koncetracyjnych. Nałkowska opisała to bodaj w ''Medalionach''
Poza tym trudno wyzywać kogoś od kanibali, gdy taka dieta jest przymusem, nie preferencją.
Sam nie wiesz co byś zrobił, gdybyś poczuł zwierzęcy głód.
Prawdziwy kanibal był tak w Rosji, jak w Niemczech i to całkiem niedawno...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
653
Punkty reakcji
41
Nie jedząc ,,dwa razy przez 5-6 dni'' miałeś dostęp do pożywienia i było to Twoim świadomym wyborem lub przymusem spowodowanym chorobą. Człowiek chory inaczej odczuwa głód.
Dalej nie wiesz, co byś zrobił będąc zdrową, głodną osobą, która nijak nie ma dostępu do pożywienia, przez o wiele dłuższy czas niż kilka dni... I lepiej, żebyś się nie dowiedział!
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
229
Punkty reakcji
45
Miasto
Los Angeles
Chłopaku - tak z ciekawości zapytam, ile Ty masz lat ???

Obstawiam że albo zbyt mało by zrozumieć pewne rzeczy lub odwrotnie masz tych lat za dużo i Twoja głowa nie jest w stanie przyjąć i zrozumieć tego co się wokół dzieje.

Dzięki Bogu bardzo szybko rośnie liczba ludzi którzy zauważają co się odpindala w temacie tego konfliktu i coraz więcej ludzi zdaje sobie sprawę z ogromu kłamstw jakim pakują wszystkim głowy.

Ile razy można powtarzać że na tą "napaść" Rosji składa się kilka rzeczy bardzo z resztą istotnych.
I za tą napaść w największym stopniu odpowiada zachód wraz z największą szują tego zachodniego szajsu a dokładniej USA. Mnie już zupełnie nie dziwią sytuacje w których to nikt inny jak nie Polacy przodują w okazywaniu swojej głupoty i to na skalę światową. Najlepej tego zupełnie nie komentować.

Aczkolwiek odniosę się do trzymania faktów. "Kto przekroczył czyją granicę? Rosja ukraińską czy ukraińska rosyjską?"

Po Twojemu - rozumiem że ten kto przekroczy granice jest agresorem i jego zdanie się zupełnie nie liczy. Naturalnie wszystko co powie jest już propagandą. Idąc Twoim "myśleniem" to Polska w czasie pandemii zaatakowała Republikę Czech. Nasze wojsko przekoczyło granicę i zajęło jakąś tam kapliczkę. Można by powiedzieć że była to zbrojna agresja z racji tego że polscy żołnierze weszli uzbrojeni na teren należący już do innego państwa i okupowali ten teren kilka dobrych godzin. Rozumiem że tłumaczenie Polskiego rządu było propagandą. Dobrze że Czesi nie odpowiedzieli militarnie ponieważ mogłoby to doprowadzić do wojny ;)

Aczkolwiek mogło by się potoczyć to trochę inaczej i czysto teoretycznie Czesi mogliby jedynie protestować, swojego wojska nie wysyłać a Polacy nadal kapliczkę okupować. Może z czasem Czesi mieszkający na tym okupowanym terenie zrobili by sobie referendum do którego mają konstytucyjne prawo a w wyniku tego referendum doszło by do sytuacji w której by się opowiedzieli za przyłączeniem tych terenów do Polski. Czesi najpewniej by protestowali, świat by się pewnie nieco zirytował i co drugie państwo by nie uznawało tych terenów jako Polskich. Natomiast Polacy i rządem na czele jak najbardziej zgodzili by się tereny te przyłączyć. Logika... Przecież to trochę więcej Polskiej ziemi nieco więcej mieszkańców kraju i w ogóle ta duma w świecie że ktoś chciał się zrobić Polakiem. Jestem pewien że rządzący nie mieli by nic przeciwko. I tak by sobie to mogło trwać kilka lat. Przez te kilka lat zapewne jakieś tam oddziały samozwańcze Czeskie w pewien sposób by nękały mieszkańców z terenów należących całkiem niedawno do Czech. Możliwe że z czasem te nękanie by się nasilało aż doszło by do tego że nękani Czesi ale już Polscy zgłosili by się z prośbą o pomoc do Polskich rządzących twierdząc że chcieli się przyłączyć, przyłączeni zostali a teraz potrzebują pomocy bo każdego dnia jakiś Czeski mundurowy jak nie wali z kałacha to legalnie z RPG a nawet z czołgu potrafi przypaprać w stodołę choćby... Myślę że rząd Polski byłby równie bitewny co aktualnie w sprawie Rosji i wysłałby część wojska na przyłączone tereny celem ich obrony.
Według Ciebie i Twojego myślenia kto byłby agresorem ? Polacy czy Czesi ?


To tylko jeden malutki szczególik. A dlaczego nikt nie mówi o władzach Ukraińskich ? Przecież ten ich cały prezydent zajmuje stanowisko którego nie zdobył wygrywając w wyborach demokratycznych prezydenckich. Więc jakim cudem jest prezydentem ? Trzeba pamiętać że na Ukrainie kadencja prezydencka trwa 5 lat. W 2010 wybory wygrał Janukowycz. Co do ich legalności jest wiele wątpliwości jednak ostatecznie przyklepano że odbyły sie zgodnie z Ukraińską konstytucją. Następne wybory planowo miałyby się odbyć w 2015 roku. Przed przedterminowymi wyborami w 2014 roku prezydent Janukowycz odkładając podpisanie umowy z Unią Europejską doprowadził do euromajdanu. Janukowycz musiał się zwinąć bo by go pewnie zabili. Rada Ukrainy stwierdziła że prezydent porzucił stanowisko i rozpisali nowe wybory. Janukowycz zaprzeczył. Zgodnie z konstytucją Ukrainy odsunięto go od władzy nielegalnie i nawet nie było przesłanek do takiego działania. Mimo wszystko funkcje głowy państwa przejął tymczasowo Ołeksandr Turczynow. Wybory wygrał Poroszenko. Był rok 2015 ;) Kolejne wybory planowo powinny się odbyć w 2020. Jednak ponownie z dziwnych przyczyn rok przed wyborami rozpisane zostają nowe wybory i ponownie dziwnym trafem odwołany ze stanowiska zostaje Poroszenko tylko ten już nie protestuje a nawet nie komentuje tej sytuacji. Jakimś dziwnym trafem wybory wygrywa Żełenski z poparciem 70% LOL - (co ciekawe z wyborów zostały wyłączone republiki anektowane przez Rosje wraz z Krymem) a wyłączono je z powodu - Niemożliwości głosowania w wyborach prezydenckich obywateli Rosji - Rozumiecie ??? Władze Ukrainy nazwały oficjalnie republiki donbaską i tą drugą oraz Krym Rosją którą zamieszkują Rosjanie ;D

To teraz łopatolologicznie - Skoro Ukraina uznała zaanektowane republiki wraz z Krymem za Rosyjskie wraz z ludnością tam mieszkającą (nazywając ich Rosjanami) pozbawia ich z tego powodu prawa do głosowania i w ogóle wyklucza z przynależności do Ukrainy to chyba tłumaczyć nie trzeba że wszelkie akcje zbrojne które przeprowadzało wojsko Ukraińskie na tereny obu republik oraz Krym były atakiem na Rosję ?

Z resztą bombardowanie i zbrojne wypady na te tereny Ukraińcy regularnie przeprowadzali od 2014 roku a głównym punktem kampanii prezydenckiej komika było co ? Ano obietnica zakończenia wojny... No to zakończył...

Więc skoro Rosja obiecała pomóc mieszkańcom terenów które same z siebie zgodnie z prawem które dała im ich konstytucja i zgodnie z tą konstytucją i przeprowadzonym referendum w którym mieszkańcy opowiedzieli się za chęcią przyłączenia do Rosji na co Rosja przystała - obietnicy dotrzymała i poniekąd pomoc wysłała - kto tu jest agresorem ?

Przekroczyli granicę owszem. Ale jak mieli jej nie przekroczyć i dostać się na tereny należące do niej ???


Ja wiem że większość Polaków jest niereformowalna i nie dociera do nich nic innego jak to co w książkach od historii napisali. Aczkolwiek powracając do II WŚ i paktu Ribbentrop - Mołotow zgodnie z treścią którego ZSRR zobowiązał się zaatakować wspólnie z III Rzeszą państwo Polskie.

Przypomnę że III Rzesza rozpoczęła atak 1 września 39 roku (oficjalnie) ZSRR tego nie zrobiło... 1 września wraz z Niemcami na Polskę napadło inne państwo. Byli to Słowacy. Wtedy bardziej Czechosłowacy. O tym się nie mówi. Żeby było ciekawiej to tereny wschodniej Polski napadli nie Rosjanie a Ukraińcy (bardziej jako naród nie państwo) oba te narody napadli na Polskę za namową Niemiec. Ale... Jakbyście nie wiedzieli to grupą Ukraińców która napadła na Polskę dowodził Ukrainiec będący agentem UK. Poczytajcie jak nie wierzycie. Oznacza to że UK doskonale wiedziały co się dzieje długo przed wojną. Jako onuca ruska dopowiem że ZSRR zaatakował Polskę dopiero 17 września. Co więcej Stalin rozpoczął atak dokładnie tam gdzie działały oddziały Ukraińskie. I regularna Armia Czerwona nie patrzyła na to kogo biją. Tylko szli i robili swoje. W tamtym okresie na wschodzie Polski nie było już Polskiego wojska ;)

A i jeszcze jeśli chodzi o agresję Rosji aktualnie to zgodnie z konwencją międzynarodową z 1933 roku dokładnie Londyńskiej konwencji i kryteriów w niej zawartych odnoście agresora "Poparcie użyczone bandom uzbrojonym, które zorganizowawszy się na jego terytorium dokonują najazdu na terytorium innego Państwa..." - wskazują że aktualnie to Ukraina jest agresorem - dotyczy to ochotniczych Legionów o nazwie Wolność Rosji i korpus Rosyjki oba walczące po stronie Ukrainy na terytorium Rosji... ;)

Podobnie było kiedyś w Polsce. Gdy niewielka jednostka ochotnicza złożona z Polaków walczących po stronie państwa trzeciego rozpoczynając działania zbrojne na terenie naszego kraju poniekąd była agresorem ;) Celem było ruszenie reszty Polaków do obalenia rządu w Polsce. Plan się nie powiódł a grupka "agresorów" trafiła pod sąd ot co.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
785
Punkty reakcji
49
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Nie wierzcie naprawdę w każdą informację na temat wojny, Ukrainy i Rosji, bo sporo z tego to są bzdury i kłamstwa Zachodu i samej Ukrainy.
Oni się odgrywają cały czas Na Rosji za to, że Rosja przeszkadza zachodnim politykom w interesach politycznych na Ukrainie, podczas wojny w tle.
Wiadomo, że za tym idzie dużą kasa, a z tego oni nie zrezygnują, jak i sam Kijów nie zrezygnuję, bo Zachód płaci dużą kasę dla Kijowa za interesy polityczne na Ukrainie i za to, aby zachodni, unijni politycy rządzili Ukrainą, za prezydenta ukraińskiego.
A skąd wiadomo, że ukraiński prezydent nie sprzedał się Zachodowi, a w szczególności USA egoistycznemu za kasę dużą?
Nie ma tam bezinteresowności.
Bezinteresownie pomagają tylko wolontariusze, z dobrego serca.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
229
Punkty reakcji
45
Miasto
Los Angeles
Wrzucam kilka ciekawostek zupełnie niedostępnych normalnie w sieci. Trzeba się nakombinować. Aczkolwiek się udało.

Wrzucam w języku angielskim. Jak ktoś nie rozumie angielskiego polecam translator lol...


Yesterday, Russian air defense units operating in the Ukrainian conflict zone shot down two Storm Shadow missiles, as well as several other airborne threats.

"Air defense systems have intercepted two Storm Shadow long-range cruise missiles, 19 HIMARS MLRS rockets and two HARM anti-radiation missiles," the Russian Ministry of Defense said in a statement.
Also, some 12 UAVs operated by Kiev forces were shot down by Russian air defense units in Russia's Lugansk People's Republic, Donetsk People's Republic and Zaporozhye region.
The United States and its allies have supplied billions of dollars worth of weapons and military hardware - including small arms, artillery, multiple launch rocket systems and air defense systems - to Ukraine, fanning the flames of the ongoing conflict in the country and effectively helping prolong the fighting and the suffering of the Ukrainian civilians.Announcing this week’s signing of a deal on maintaining Russian tactical nuclear weapons on Belarusian soil, Russia and Minsk reiterated that this is a response to the aggressive policies pursued by unfriendly countries. What prompted Moscow to deploy its non-strategic nukes in Belarus?

Russian Defense Minister Sergey Shoigu and his Belarusian counterpart Viktor Khrenin inked a string of documents in Minsk earlier this week to define the procedure for maintaining Russia's non-strategic nuclear weapons at a special storage facility on the territory of Belarus.
This was preceded by Russian President Vladimir Putin announcing in late March that Moscow and Minsk had agreed to station Russia's tactical nuclear weapons in Belarus, in a move that he stressed does not breach Russia's commitments on the non-proliferation of nuclear weapons.
"Over the last two and a half years, the Republic of Belarus has been subjected to unprecedented political, economic and information pressure from the United States, the United Kingdom and its NATO allies, as well as the member states of the European Union. In view of these circumstances, and the legitimate concerns and risks in the sphere of national security arising from them, Belarus is forced to respond by strengthening its own security and defense capabilities," the Belarusian Foreign Ministry said in a statement.Warto również wspomnieć z racji ciągłego szczekania że Rosjanie już nic nie potrafią zrobić, nic nie mają i niczego nie niszczą... Otóż walcząc o Bachmut Rosjanie wytoczyli największę możliwe działo i użyli 2S4 Tulipan. Działa te strzelają potężnym ładunkiem bojowym który jest umieszczony w 240mm granacie. Poza tym Rosjanie użyli pocisków 1K113 Smielczak. Są to rzadko spotykane pociski choćby dlatego że są one kierowane laserowo.
 

Gulden

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
64
Punkty reakcji
2
-mandrake-
Ciekawie piszesz, z częścią można się zgodzić, z częścią polemizować.
Tylko, na dobrą sprawę, jak dla mnie sprawa jest prosta, tak jak już napisałem wcześniej...Putinowi puściły nerwy.
Zamiast POCZEKAĆ na uruchomienie NS2, i zacząć współpracować z Niemcami w tym zakresie, bo to u nich był końcowy kurek z surowcem, który mogli odkręcać i przykręcać, dystrybuując, i co za tym idzie wpływając na działanie poszczególnych krajów UE, ich gospodarki, przemysł i domowe budzety...zaczeli się brać za zmianę rządów na Ukrainie.
Co by się mogło udać, w 2014, lub trochę póżniej, gdy jeszcze się cała Ukraina chwiała jak nie wiem co.
Obecnie, to już się nie udało, i na chwilę obecną mamy przelew krwi.

A gdyby poczekał Kreml, choćby z roczek, to po dokręceniu śruby, tym z Kijowa, czyli albo podniesieniu im cen an surowce, albo po prostu zakręceniu kurka z surowcami...bo można by to było SPOKOJNIE zrobić, w czasie, gdy NS2, juz by działał, sami ukraińcy robią porządek w Kijowie, i zaczynają gadać z ruskimi.
Tak na dobrą sprawę, coraz więcej ludzi na Ukrainie ma serdecznie DOSYĆ tej sytuacji jaka jest obecnie, tylko się za bardzo onie odzywają, bo ich główny demokrata w koszulce military, z miejsca zamyka im usta.
Jest super, zwyciężają, strat nie ma, ruscy juą na kolanach, zachód i cały świat nas kocha i zazdrości, i tego typu brednie i się serwuje.
Ba, wejdą niby do NATO, Bóg wie kiedy, wejdą niby do UE i zostaną zasypani pieniędzmi, i robić nie trzeba będzie, dobrobyt nastanie....Akurat.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
785
Punkty reakcji
49
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Rosja, jak już uznała niepodległość Republik w Donbasie: doniecka i ługańska to jest to już terytorium Rosji i prawnie Rosja ma prawo bronić wszelkimi sposobami tych terenów przed Kijowem i Zachodem i Rosja to robi.
Nawet jest w stanie Rosja uderzyć na Kijów i Zachód bronią nuklearną w przypadku zagrożenia ze strony Zachodu i wtedy dopiero sprowadziliby sobie sami tragedię na własne kraje zachodnie.
Rosja już na Białorusi rozmieszcza głowice nuklearne, blisko Polski i Unii Europejskiej w obronie przed Polską, Kijowem i Zachodem.
Rosja współpracuje z Białorusią: militarnie, ekonomicznie i gospodarczo i mają te kraje umowy podpisane.
Jeśli, Polska, Ukraina i Zachód będą dalej "fikali" do Rosji i będą się dalej wtrącali do nie swojego konfliktu, to pożałują tego te kraje, na swoje własne życzenie.
Bo Rosja z Białorusią odpowiedzą na każde zagrożenie.
A oni dalej będą "fikali" do Rosji i sami sprowadzają sobie na siebie zagrożenie, bo nikt nie każe tym krajom tego robić.
Jak ktoś szuka guza na siłę, to w końcu go będzie miał nabitego i tyle.

Ciekawostką jest też fakt, że Rosja nie uznała niepodległości republik w Donbasie przez prawie 8 lat walk w Donbasie.
Tam głównie sami separatyści prorosyjscy walczyli z armią ukraińską, natomiast Rosja oczywiście wspierała już wtedy separatystów, wysyłając najemników rosyjskich.
Zawodowych wojsk rosyjskich nie było wtedy jeszcze w Donbasie i na Ukrainie.
Wjechały dopiero ponad rok temu, i to po ogłoszeniu przez Rosję niepodległości: donieckiej i ługańskiej republiki.
 

Gulden

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
64
Punkty reakcji
2
-stalowy-
A po jakiego grzyba jeszcze DODATKOWE środki do przenoszenia broni A na Białorusi rosjanie montują, skoro mają tego pełno w obwodzie Kaliningradzkim, skąd mają w zasięgu całą Polskę, i sporą część UE?
Od kilkunastu lat z górką FR i Białoruś, na mocy podpisanych umów, tworzy Związek Białorusi i Rosji, to dla każdego zainterseowanego jest wiadome.
Są ściśle powiązani gospodarczo, przemysłowo, militarnie.

Ba, docelowo Moskwa montowała tzw "Unię Celną", czyli pracowali nad powiązaniem jednolitymi przepisami, umowami handlowymi, celnymi, gospodarczymi i całą resztą ułatwiającą handel, przesył towarów, pieniężny i dóbr, pomiędzy byłymi krajami Sojuza, można to uznać jako RWPG-bis.
I też im nieżle do pewnego momentu szło dobrze, w tym zakresie, a nawet Ukraina była w tym gronie dość dużym graczem i uczestniczyła w rozmowach, naradach, jak to wszystko powiązać, popodpisywali dość sporo dokumentów w tym zakresie.
I wszyscy zgodnie uważali, że BEZ Ukrainy ten projekt jest bez sensu, a sama Ukraina byłaby tam kluczowym wręcz elementem.
Wyszło jak wyszło, Kijów się wypiął na ten projekt i poszedł na zachód, w stronę UE, NATO, z wiadomym skutkiem.

Co do reszty Twojej wypowiedzi o niby pokojowej misji FR na Ukrainie, to ja się z tym jakoś nie zgadzam.
Tak samo jak na Krymie działała w pełni, na całego armia FR, to i tak samo działali w Donbasie, jak się zajmowali przejęciem Krymu, i zajęciu wybrzeża Morza Azowskiego, wraz z portami, z rąk Kijowa.
Tak, aniołki pokoju, nie ma co.
Co innego że zostali zmuszeni do takiej reakcji, inna kompletnie sprawa, widocznie "czerwoną linią" dla Kremla, była chęć wejścia Kijowa w struktury NATO...co już można było wywnioskować z tego, że po ogłoszeniu że UA chce wpuścić na Krym NATO, USA...raz dwa się Kijów pozbył Krymu. I nie tylko Krymu.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
653
Punkty reakcji
41
Warto również wspomnieć z racji ciągłego szczekania że Rosjanie już nic nie potrafią zrobić, nic nie mają i niczego nie niszczą... Otóż walcząc o Bachmut Rosjanie wytoczyli największę możliwe działo i użyli 2S4 Tulipan. Działa te strzelają potężnym ładunkiem bojowym który jest umieszczony w 240mm granacie. Poza tym Rosjanie użyli pocisków 1K113 Smielczak. Są to rzadko spotykane pociski choćby dlatego że są one kierowane laserowo.
Akurat tego, że Rosjanie niszczą wszystko wokół nikt specjalnie nie poddaje w wątpliwość...
I teraz pytanie, to co tu napisałeś, to dla Ciebie powód do sympatyzowania z nimi??
Rosja opływa w takie bogactwa, że jej obywatele powinni żyć w luksusach, jak Dubajczycy, a jak jest? Odpowiedz sobie sam. Co to za rządy, co nie potrafią jakiejś rozsądnej gospodarki zaprowadzić w takich warunkach, a jedyny pomysł jaki mają to wojna i niszczenie sąsiedniego kraju? De facto walenie do swoich, bo to głównie Rosjanie- potomkowie Rosjan na tamtych terenach mieszkają!
I nie pisz mi, że obywatelstwa porozdawali. To co nie mogli ich rozdać bez wojny? Zaprosić obywateli ukraińskich rosyjskiego pochodzenia do siebie, skoro rzekomo zależało im na ochronie ich? Jak np. Polska sprowadza repatriantów z Kazachstanu. Przecież obywatele ukraińscy od dawna jeździli do nich do pracy! Mogli ich u siebie zatrzymać oferując dobre warunki.
Ta rosyjska ochrona ma polegać na waleniu bombami w ich domy? No to świetnie! Jak się ma takich ,,przyjaciół i obrońców'', nie trzeba mieć wrogów...
Powiem Ci co tam się dzieje- tam jest rozlewana krew własnych obywateli, aby Putin mógł dalej pławić się we władzy i wciskać Rosjanom kit. Żerować na nich dalej, bo są tak ogłupieni i zastraszeni, że mu na to pozwalają.
USA ta wojna też jest na rękę, ale to Rosja zaczęła inwazję. Mogła nie dać się sprowokować i np. naustawiać wokół granicy ukraińskiej cały arsenał dla ochrony, jeśli czuła się zagrożona NATO.
Wtedy to nie byłaby wina Rosji, tylko NATO, jeśli by wlazło na jej teren.
Były różne zaszłości etniczne polsko ukraińskie, tak jak pańsko chłopskie na całym terenie RP. Fakt faktem, że Ukraina jako państwo nigdy nie zaatakowała Polski. Rosja wiele razy...
I trzeba to uczciwie przyznać, nawet z ciężkim sercem, bo to nie jest już ta sama Rosja, co była jeszcze 10-15 lat temu, którą dało się lubić. Obecnie wraca do czasów i metod obrzydliwie sowieckich i nie wiadomo czym to się skończy.
A to, ze USA jest krajem bandyckim i przereklamowanym tego nie zmienia i nie usprawiedliwia. Paradoks takich krajów, jak Rosja i USA jest taki, że mieszkają tam świetni ludzie. Różnica jest taka, że przy okazji każdej wojny Amerykanie wylegają na ulice protestować. Mogą to zrobić. Rosjanie nie. Samo to już o czymś świadczy.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
843
Punkty reakcji
107
Miasto
Polska
Co to za rządy, co nie potrafią jakiejś rozsądnej gospodarki zaprowadzić w takich warunkach, a jedyny pomysł jaki mają to wojna i niszczenie sąsiedniego kraju?
Przecież to idealne opisanie państwa USA. Przecież to USA od 100 lat cały czas atakuje jakieś państwo. pokaż mi taki rok gdy USA nie niszczyło jakiegoś kraju na swiecie? Rosja tow porównaniu do USA kraj pokoju.
Zaprosić obywateli ukraińskich rosyjskiego pochodzenia do siebie, skoro rzekomo zależało im na ochronie ich?
Jesteś taka naiwna i naprawde i nie wiesz o co chodzi? Rosja zaatakowała ukrainę bo ukraina miała szanse na wejscie do NATO. A Rosja w NATO to zguba dla Rosji. Rosja musi miec bufor między swoim terytorium a terytorium NATO, szczególnie na obszarze ukrainy i Białorusi..
Teraz jeszcze Finlandia im się zdarzyła i to też bardzo żle, dla nas też. ale na całe szczescie Finowie to naród dużo mądrzejszy od ukraińców i to lepiej rokuje.

No dobra a co teraz dzieje sie na ukrainie, ogólnie nudy, zielone ludziki zaatakowały w sile około 100 ludzi na terenie Rosji i zostali zniszczeni, Rosjanie pokazali zniszczony amerykański i..... Polski sprzęt wojskowy oraz kilkadziesiąt trupów.
Bachmut zdobyty i ten rajd miał byc odwróceniem uwagi od klęski ukrainskiej.

Prigozin, szef Wagnerowców powiedział że ukraincy stracili w Bachmucie 50-70 tysiecy zabitych żołnierzy, plus 100-150 tysiecy rannych.
Pewnie sporo przesadził ale straty były na tyle wielkie na dodatek w elitarnych brygadach że teraz brakuje ukraincom ludzi do ataku.
A Rosjanie mieli też duże straty ale w..... kryminalistach, mordercach, i innym odpadzie społecznym.
Im te straty wyjdą tylko na dobre jako społeczeństwu.
 

Gulden

Nowicjusz
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
64
Punkty reakcji
2
-saymon-
Tak na dobrą sprawę, nie trzeba daleko szukać, JAK się zachowują chłopaki z Pentagonu, czy Waszyngtonu, jak się im za płotem ich kraju, montuje coś, co się im nie podoba.
Na takiej Kubie, swego czasu, ruscy chcieli przekazać i zamontować kubańczykom, systemy OPL, czy rakietowe, o dość mikrym zasięgu, i CO się okazało?
W USA tak nad tym przeszli do porządku dziennego, że świat stanął na krawędzi wojny z użyciem broni A.
No, ale oni byli usprawiedliwieni, no bo jak tak można?
:))
Ba, ponoć uparcie, do tej pory, szukają broni masowego rażenia, czy tam chemicznej, w Iraku, co było powodem wyzwolenia narodu irackiego, od ucisku ludożerców z BAAS-u.
Pewnie Saddam zjadł całą, przed zejściem.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
229
Punkty reakcji
45
Miasto
Los Angeles
Akurat tego, że Rosjanie niszczą wszystko wokół nikt specjalnie nie poddaje w wątpliwość...
I teraz pytanie, to co tu napisałeś, to dla Ciebie powód do sympatyzowania z nimi??
Rosja opływa w takie bogactwa, że jej obywatele powinni żyć w luksusach, jak Dubajczycy, a jak jest? Odpowiedz sobie sam. Co to za rządy, co nie potrafią jakiejś rozsądnej gospodarki zaprowadzić w takich warunkach, a jedyny pomysł jaki mają to wojna i niszczenie sąsiedniego kraju? De facto walenie do swoich, bo to głównie Rosjanie- potomkowie Rosjan na tamtych terenach mieszkają!
I nie pisz mi, że obywatelstwa porozdawali. To co nie mogli ich rozdać bez wojny? Zaprosić obywateli ukraińskich rosyjskiego pochodzenia do siebie, skoro rzekomo zależało im na ochronie ich? Jak np. Polska sprowadza repatriantów z Kazachstanu. Przecież obywatele ukraińscy od dawna jeździli do nich do pracy! Mogli ich u siebie zatrzymać oferując dobre warunki.
Ta rosyjska ochrona ma polegać na waleniu bombami w ich domy? No to świetnie! Jak się ma takich ,,przyjaciół i obrońców'', nie trzeba mieć wrogów...
Powiem Ci co tam się dzieje- tam jest rozlewana krew własnych obywateli, aby Putin mógł dalej pławić się we władzy i wciskać Rosjanom kit. Żerować na nich dalej, bo są tak ogłupieni i zastraszeni, że mu na to pozwalają.
USA ta wojna też jest na rękę, ale to Rosja zaczęła inwazję. Mogła nie dać się sprowokować i np. naustawiać wokół granicy ukraińskiej cały arsenał dla ochrony, jeśli czuła się zagrożona NATO.
Wtedy to nie byłaby wina Rosji, tylko NATO, jeśli by wlazło na jej teren.
Były różne zaszłości etniczne polsko ukraińskie, tak jak pańsko chłopskie na całym terenie RP. Fakt faktem, że Ukraina jako państwo nigdy nie zaatakowała Polski. Rosja wiele razy...
I trzeba to uczciwie przyznać, nawet z ciężkim sercem, bo to nie jest już ta sama Rosja, co była jeszcze 10-15 lat temu, którą dało się lubić. Obecnie wraca do czasów i metod obrzydliwie sowieckich i nie wiadomo czym to się skończy.
A to, ze USA jest krajem bandyckim i przereklamowanym tego nie zmienia i nie usprawiedliwia. Paradoks takich krajów, jak Rosja i USA jest taki, że mieszkają tam świetni ludzie. Różnica jest taka, że przy okazji każdej wojny Amerykanie wylegają na ulice protestować. Mogą to zrobić. Rosjanie nie. Samo to już o czymś świadczy.
Świetny, merytoryczny post. Spieszę z odpowiedzią. Otóż to co tu napisałem nie jest żadnym powodem do sympatyzowania z Rosją. Nie jestem jakoś szczególnie zakochany w Rosji czy nie dzielę tego kraju sympatią. Ponownie napiszę Rosja jest dla mnie neutralna. Aczkolwiek można by napisać że sympatyzuję z nimi (Rosją) w równym stopniu co Ty sympatyzujesz z Ukrainą (podobnie reszta jak i większość osób na forum). Próbuję często przedstawić w małym stopniu tą drugą stronę medalu co nie znaczy że jestem za Rosją. Jednak bardzo cenię sobie szczerość więc w ogólnej dyskusji należy znać wersję obu stron konfliktu a nie opierać się wyłącznie na przekazie jednej. Co do Rosyjskiej ochrony. Pragnę przypomnieć że Ukraina przez 8 lat waliła bombami do niczego winnych obywateli poniekąd własnego kraju tylko dlatego że postanowili się odłączyć od Państwa które miało poniekąd ich gdzieś a nawet i gorzej bo mówili z akcentem Rosyjskim czy nie za bardzo chcieli iść w kierunku UE... Nikt wtedy nie wspominał o tym ile osób każdego dnie ginęło. Ukraińcom tudzież Ukraińskiej armii nie przeszkadzało jak to mówisz "walenie do swoich" i to nawet bardziej niż w przypadku walenia Rosjan do Ukraińców. Sama napisałaś że są to potomkowie Rosjan. Owszem Ukraina jest jakby "dzieckiem" Rosji. Ale resztę pomijam bo znowu musiałbym pisać o powstaniu Ukrainy itd. itp... Żebyś zrozumiała - Republiki Ługańska i Doniecka oraz Republika Krymu z miastem Sewastopol zostały anektowane przez Rosję a więc do Rosji włączone. Stało się tak w wyniku referendum przeprowadzonych na terenie tychże republik. Referendum odbyło się tak samo nielegalnie jak i legalnie. O legalności referendum można pisać książki i wątpię by ktokolwiek kiedyś poznał prawdę. Poniekąd referenda się odbyły wyniki zostały podane publicznie i jak mnie pamięć nie myli to na terenach zaanektowanych przez Rosję ZA opowiedziało się ponad 80% osób tam mieszkających. Zgodnie z Ukraińskim prawem takie odłączenie jest w pełni możliwe i legalne. Republiki mogły działać niezależnie powołując swój rząd, prezydenta, itd. itp. tak jak w przypadku innych państw i uzyskać niepodległość bądź poprosić jakiekolwiek Państwo na świecie o przyłączenie. Równie dobrze republiki te mogły poprosić Państwo Polskie i przyłączyć się do Polski o ile Polski rząd z prezydentem na czele wyraziliby chęć tudzież zgodę. Mieszkańcy tych republik poprosili Putina o włączenie ich do swojego Państwa i ten to zrobił. Od tego momentu republiki te są państwem Rosyjskim. Dostali obywatelstwo mogą się identyfikować flagą Rosji. Są częścią Rosji w innym państwie. ZGODNIE Z PRAWEM. Zatem bombardowanie tych terenów od 2014 roku przez regularną armię Ukraińską było niczym innym jak atakowaniem Rosji. Przez 8 lat zabijano tam ludzi. Wielu było torturowanych tylko dlatego że chcieli a nawet byli bardziej Rosyjscy niż Ukraińscy. TO według Ciebie jest okej ? Wtedy Rosja nikogo nie atakowała. Na Ukrainie wystarczyło mówić po Rosyjsku by dostać solidny wpierdziel a nawet kulkę w łeb. To było według Ciebie okej ? Nie do końca znamy i wątpię byśmy poznali prawdziwy powód ataku Rosji na Ukrainę. Liczba użytego wojska i sprzętu jest trochę sprzeczna z przekazem zachodu o chęci zajęcia całej Ukrainy. Ale w to też nie wnikam. Owszem obywatelstwa rozdano bez użycia siły. Kto chciał ten otrzymał i wytłumacz mi dlaczego prawie 100% mieszkańców terenów zaanektowanych zdecydowała się na paszport Rosyjski ??? Mogli sobie mieszkać przecież pozostając Ukraińcami. Dziwne prawda ? To tak jak w Polsce ze Śląskiem. Zapytaj Ślązaka kim jest to Ci powie że Niemcem ;) Ile to razy Śląsk chciał się odłączyć od Polski i zostać włączony do Niemiec ? Problem w tym że nie do końca wiedzieli jak się za to zabrać a dwa nie za bardzo Niemcy chciały włączyć Śląsk do swojego Państwa.

Czy Rosja dała się sprowokować ? Myślę że i tu się mylisz. Rosja od 2014 roku nie dawała się sprowokować. Problem w tym że pomimo dostępnych już od dłuższego czasu dokumentów potwierdzających przygotowanie armii Ukraińskiej do odzyskania terenów anektowanych dalej do ludzi to jakoś nie dociera. Nie wiem widocznie TVP lepiej pierze mózg jak papiery które ujrzały światło dzienne choć nie powinny. Plany ataku na republiki donbaską i Ługańska wypłynęły od Ukraińców nie od Rosjan więc nie są Rosyjską propagandą. Żeby całość kupy się trzymała to w jednym czasie prośbę o pomoc jaką dostał Putin można co drugie słowo połączyć z resztą a dokładniej z planami ataku Ukraińców. Pozycje żołnierzy Ukraińskich data i godzina ataku oraz z jakiego kierunku Ukraińcy planują zaatakować. Putin nie poczekał do momentu ataku tylko wyprzedził Ukraińców i zaatakował pierwszy. Dlaczego Rosjanie szybko doszli do terenów obu republik nie napotykając zbyt wielkiego oporu ? Zaczęło się dopiero głębiej i tam Rosjanie poczuli prawdziwy opór. Prosty powód. Ukraińska armia koncentrowała się do ataku na republiki. Jak się zaczęli trzaskać tak trzaskają do dziś.

Co do Rosji i Dubaju. Poniekąd masz dużo racji. Owszem Rosja mogłaby być bardziej rozwinięta i bardziej bogata a nie jest nie dla tego że mieszkają tam głupcy a dlatego że zawsze Rosja była izolowana. Zawsze zachód trzymał Rosję na odległość i nie pozwolili im się rozwinąć. Rosjanie od zawsze byli sami ze sobą zawsze izolowani przez takich właśnie zadumanych w sobie Amerykanów. To zachód powbijał do głów reszcie świata o tym że to co Rosyjskie jest beee że Rosja jest beee i albo jesteś z nami albo jesteś beeee i jesteś z Rosją. Powiedz mi dokąd ten zachód zaprowadzi taki pryszcz na mapie świata jak Polska ? Już historia pokazała dokąd doszliśmy trzymając się tego zachodu i gdzie w razie potrzeby zachód taką Polskę ma. Otóż ma ją w dupie. I w dupie będzie ją miał gdy tylko przyjdzie na to pora. Teraz jesteśmy przyjaciółmi Amerykanów ale wyłącznie w słowach prezydenta USA i będziemy przyjacielem dotąd do póki będziemy kupować u nich broń. Oczywiście za miliardy. Gdy przestaniemy kupować przestaniemy być przyjacielem i postąpią z nami tak jak z każdym swoim przyjacielem z którym robili jakieś deale. Kurdowie również byli przyjaciółmi jak byli potrzebni. Gdy sami potrzebowali pomocy Amerykanie się wypieli. I gdyby nie Rosja Kurdów by dziś nie było ;)
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
229
Punkty reakcji
45
Miasto
Los Angeles
Powiesz mi co się dzieje na Ukrainie ? Putin niszczy wszystko ? To jak wytłumaczysz sytuację w której świat oskarżał armię Putina o zrównanie z ziemią miasta które zajęli i zajęli bez oddania choćby jednego strzału ? Owszem miasto zniszczono praktycznie w całości ale nie podczas zajmowania miasta tylko gdy już w nim byli. Ostrzał na pozycje Rosyjskie prowadziła artyleria Ukraińska niszcząc miasto i zabijając zamieszkujących tam Ukraińców... Żeby było ciekawiej to większą połowę miast Ukraińskich ostrzelali nie Rosjanie a sami Ukraińcy. Więc kto kogo zabija ? Nie twierdzę że Rosja zupełnie nie korzysta z artylerii bo wiadomo że korzysta. Wiadomo że i oni niszczą ale czy równają z ziemią ? No nie wiem. Z całą pewnością nie walą z czołgów bezpośrednio w budynki cywilne które nie służą armii Ukraińskiej do obrony. A zdarzały się sytuacje w których niezajęte przez Rosjan miasta niszczyła armia Ukraińska. Na to też są dowody, nagrania video, zeznania samych Ukraińców. To jest według Ciebie okej ?

BTW mówisz o tym że w Rosji powinno być jak w Dubaju. A dlaczego w Polsce nie jest jak w Dubaju ? U nas rządzą mądre głowy ? Nie patrz na czyjś ogródek nie dbając o swój. A może Rosjanom się podoba to w czym żyją to jak żyją ? Może oni nie są głupi ? Może głupi jesteśmy my ? Dlaczego twierdzisz że oni są głupim narodem że nic nie robią tylko kłamią i w tym kłamstwie żyją ? A może to my żyjemy w jakimś kłamstwie ? Może my kłamiemy ? Większość naszej historii jest zakłamana ale tego nie widzimy o tym nie mówimy. Łatwiej mówić o kimś. Przecież większość dzisiejszych "informacji" to jedno wielkie gówno. Mimo wszystko nadal w to gówno wszyscy wierzą choć świadomi są że to gówno...
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
843
Punkty reakcji
107
Miasto
Polska
Rosja zaatakowała ukrainę bo ukraina miała szanse na wejscie do NATO. A Rosja w NATO to zguba dla Rosji. Rosja musi miec bufor między swoim terytorium a terytorium NATO, szczególnie na obszarze ukrainy i Białorusi..
No tuytaj trochę pojechałem, chodzi oczywiscie że ukraina w NATO to zguba dla Rosji.
A tutaj kolejny film młodej mieszkanki Mariupola.
Powiesz mi co się dzieje na Ukrainie ? Putin niszczy wszystko ? To jak wytłumaczysz sytuację w której świat oskarżał armię Putina o zrównanie z ziemią miasta które zajęli i zajęli bez oddania choćby jednego strzału ? Owszem miasto zniszczono praktycznie w całości ale nie podczas zajmowania miasta tylko gdy już w nim byli. Ostrzał na pozycje Rosyjskie prowadziła artyleria Ukraińska niszcząc miasto i zabijając zamieszkujących tam Ukraińców.
Akurat w internecie można znależć raporty ONZ i Amnesty International w których można przeczytać że i ukraina i Rosja robią to samo.
Na dodatek w ciągu roku wojny na ukrainie zgineło tylu cywili ilu gineło w ciągu tygodnia-dwóch w Iraku podczas pacyfikacji tego kraju przez USA i NATO.
Chciałbym też przypomniec jak NATO bombardowało szpitale, szkoły, ambasady innych państw w Jugosławi i ilu zabili cywili.

 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
785
Punkty reakcji
49
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Odgrywają się na Rosji cały czas.
Kłamali w Polsce i na Zachodzie, że Ławrow ( dyplomata rosyjski ) miał jakiś tam zawał serca, podczas pobytu na Bali, na szczycie G7.
Potem, że Putin też chory na raka, bo były takie informacje w sieci i w telewizji, a okazało się to... bujdą...
W taki sposób się odgrywają na Rosji, bo tylko to mogą robić.
No ale myślący ludzie nie wierzą w takie rzeczy, jak czytają takie informacje.
Wiedzą, że Rosji nie pokonają, no to mogą tylko się w mediach odgrywać na Rosji, różnymi manipulacjami medialnymi.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
653
Punkty reakcji
41
Saymon, poważnie?
Kolejny raz ta sama typiara. Ciekawe ile jej dali za udział w tej propagandzie?
Gdzie Ty takie pierdoły wyszukujesz?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
653
Punkty reakcji
41
Mand4rake
Ja nie sympatyzuję z Ukrainą. Zawsze o wiele bardziej lubiłam Rosjan, od Ukraińców. Do Ukraińców się przekonuję od niedawna, bo akurat ostatnio się z samymi pozytywnymi przypadkami stykam.
Ja jestem przeciwna wojnie!
A tak się składa, że to Putin zaatakował terytorium Zełeńskiego, nie odwrotnie. I nie ma dla mnie najmniejszego znaczenia historia, ani czy takie państwo istnieje od 2 tyś, czy 2 lat...
Wojennego bandytyzmu USA też nie popieram i nie jest to dal mnie żaden argument.
W dzisiejszych czasach państwa się dzielą na mniejsze, nie podbijają nawzajem.
To co obecnie wyprawia Putin, to dowód na to, że nie wie jak rozsądnie pokierować krajem, by utrzymać się u władzy, a tej nie chce oddać. Więc wymyślił wojnę, jako zasłonę dymną do innych problemów kraju. Na zasadzie- nastraszyć naród zagrożeniem zewnętrznym, wyizolować go a potem bombardować dowolnie propagandą odcięty od świata naród, który w tej sytuacji zjednoczy się przy wodzu, jaki by nie był...
W tym nie ma żadnych szlachetnych zamysłów, ani sensownych racji.
Jest czysty cynizm i polityczna gra kosztem życia obywateli- w tym tych własnego państwa.

I jeszcze raz do Saymona
-Ukraińcy robią to samo?
Tak wygląda wojna... Tylko kto ją zaczął? Kto czyje terytorium zbombardował i najechał czołgami?
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
785
Punkty reakcji
49
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ukraina bez Polski i Zachodu byłaby krajem nie tylko całkowicie upadłym gospodarczo i ekonomicznie, ale też byłaby taką "słabizną" wojskową i przed Rosją padłaby od razu.
Ukraina i Kijów są teraz całkowicie zdani na Zachód, na litość Zachodu, jeżeli można to tak określić.
Bo to jest bankrut gospodarczy w tej chwili, a wcześniej jeszcze przed wojną to był cztery razy, a może i pięć razy biedniejszy od Polski i sami, Ukraińscy do tego doprowadzili.
Tylko przed wojną nikt się Ukrainą i ich problemami nie interesował.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
843
Punkty reakcji
107
Miasto
Polska
Saymon, poważnie?
Kolejny raz ta sama typiara. Ciekawe ile jej dali za udział w tej propagandzie?
Gdzie Ty takie pierdoły wyszukujesz?
Wpisuje w YT Mariupol po Rosyjsku i wyskakuje.
I dlaczego typiara? Ładna , młoda dziewczyna . Dla mnie ok, tylko za dużo tatuaży, ja ze starej szkoły, nie lubię tego u kobiet, ale co zrobic, aby nie na cyckach. xD.
Ona ma duże zasięgi i wyswietlenia w setkach tysiecy. Według ciebie to nie Mariupol? Ona kłamie tak jak i inni blogerzy z tego miasta?
Pewnie ukraincy mają rację że tam nic nie budują, remontują i tam praktycznie nie ma ludzi... w końcu ukraincy... nasi panowie.
 
Do góry