Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Rosja broni terytorium mieszkańców rosyjskich w Donbasie na Ukrainie i nie zaczęła żadnej wojny.
To Zachód tak to przedstawia, razem z Polską, a ja mam inne zdanie w tej sprawie.
Gdyby Rosja chciała, to nie taką Ukrainę by zaatakowała, i to już wiele lat temu, a nie teraz.
A nigdy nie było takiej sytuacji, po 89 roku, żeby Rosja zaatakowała Ukrainę, Polskę czy też jakiś inny kraj.
Czegoś takiego nigdy nie było.
A wojna obecna w Donbasie, tak jak od 2014 roku trwa dlatego, że Kijów od ponad 8 lat wysyłał swoich "bojowników" na Donbas, by tam strzelali i zabijali cywilnych ludzi.
I dlatego separatyści prorosyjscy też bronili swojego terytorium, a od ponad roku wjechały tam wojska rosyjskie, aby pomóc mieszkańcom i separatystom w obronie mieszkańców rosyjskich i rosyjskojęzycznych, którzy w większości opiwiadają się za Rosją i mają pełne prawo do takliej decyzji.
Gówno to interesuje Polski i Zachodu, że większość mieszkańców albo bardzo wielu popiera Rosję, a nie Zachód.

I takiego zdania będę się zawsze trzymał w tej sprawie.

Poza tym rosyjskie wojska mogły już kilka lat temu wjechać na Donbas i Ukrainę, a nawet rok po rozpoczętych walkach w samym Donbasie, a nie było tak.
Rosja wtedy nawet jeszcze nie uznała niepodległości republik w Donbasie, a zrobiła to dopiero ponad rok temu i to świadczy o czymś i powinno to dawać do myślenia.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Ale to Rosja napadła na Ukrainę i dlatego trzeba jej pomagać. Gdyby Ukraina napadła na Rosję, to byśmy wspierali ruskich!!!
Ale to Polska napadła na Irak i Afganistan! Powinnismy pomóc tym krajom i zaatakowac Polskę?
Mało mnie interesuje kto napadł, nie jestem matką Teresą i nie muszę nikomu pomagac. Do tego oba narody do wrogowie Polaków które jeszcze kilkadziesiąt lat temu mordowali Polaków.
A na dodatek na ukrainie stawia sie pomniki tym którzy to robili. Ukraina to oficjalnie banderowskie państwo które przejeło tradycje, zawołania faszystowsko-banderowskie.
Własnie niedawno Sąd Najwyższy ukrainy uznał że symbole ukrainskiej dywizji SS Galicja to nie są symbole nazistowskie i służacy tam mordercy którzy mordowali Polaków to bohaterowie ukrainscy.
Dobry banderowiec to banderowiec wbity na pal ale jeszcze żywy...trochę.

Ale dobra możemy pomóc ukrainie i deportowac wszystkich zdolnych do służby wojskowei ukrainców! Niech zdychają na froncie. Chała ukrainie .
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
284
Punkty reakcji
39
Taak, oczywista, Kijów to jest bez winy, że krew się leje.
Akurat.
Kijów chciał się zapisać już dawno, do NATO, chciał zainstalować bazy USA, na Krymie, jak jeszcze był pod ich jakąś tam jurysdykcją.
Kijów chciał za pomocą opłaconego przez zachód przewrotu, podważyć wybory samych ukraińców, i zainstalować w Kijowie, rząd posłuszny zachodowi, na czele z USA, bo z głównie z USA, płyneły pieniądze , na opłacanie "dobrowolnych" demonstracji, opłacenie opozycji, i za pomocą ulicy zmienić władze.
UE dołożyło swoje, obiecując ukraińcom zapisanie ich do UE, i deszcz dobrodziejstw, a nawet manny z nieba, która już-już popłynie na Ukrainę, i z miejsca będzie się im żyło jak w raju, BEZ wysiłku z ich strony.
Ukraińcy złapali się na ten lep. I to jeszcze jak!
I poszło z górki.
Ruscy weszli na Krym ( na którym nota bene, mieszkało ich mnóstwo ), i pozamiatane w zakresie baz NATO, na tym terenie.
Ruscy na poczet długu Kijowa względem Moskwy, weszli na Donbas- surowce, przemysł, przeszedł w ręce Moskwy.
Bo nie dość, że ukraińcy kradli surowce z sieci przesyłowej idącej przez ich terytorium, to chcieli przestać spłacać pożyczki, zaciągnięte na Kremlu, przez Janukowycza, na ratowanie bankrutującej gospodarki UA.
Przy okazji, Kijów, pozbył się portów, i dostępu do Morza Azowskiego, bo i tam się zainstalowali rosjanie.
No, same plusy poliyki prowadzonej przez Kijów, prawda?

Na chwilę obecną, praktycznie CAŁA Ukraina działa na zasadzie kroplówki, którą dawkuje zachód napływ gotówki, by to się nie zawaliło na amen.
Plus oczywista, dostarczanie im amunicji i sprzętu, by mieli czym walczyć, bo to, co im pozostało po Układzie Warszawskim, a czego mieli PEŁNE magazyny- od czołgów, poprzez artylerię, samoloty i całą resztę....albo posłali do huty, albo rozkradli, albo sprzedali, Bóg wie komu.
Ukraina jest na chwilę obecną KOMPLETNIE ubezwłasnowolniona politycznie, gospodarczo, finansowo. I to na LATA do przodu, lub, co gorsza, jak się zachodowi, na czele z USA, przestanie się opłacać, robić tam biznesy. Wtedy dopiero dojrzą, w jakim bagnie siedzą.

Na koniec, historia się kłania, zobaczmy, JAK zareagowało USA, gdy ruscy tylko zamierzali zainstalować systemy rakiet na Kubie?
Co, przeszli nad tym do porządku dziennego w Waszyngtonie, czy nie odpalili na całego swej armii?
A tu proszę, ruskim pod nosem chcą zakładać bazy wojskowe, systemy rakietowe, i co, Moskwa ma się z tym pogodzić, przejść do porządku dziennego?
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
-dawid128-
Kapitał nie po to wchodzi na jakiś rynek, by zrobić komuś dobrze, na miejscu.
Wchodzą tam firmy po to, by ZARABIAĆ, i tylko na tym im zależy.
I jak tylko się połapią, że rynek się kurczy, klienci nie mają kasy, bądż nie kupują tego, co wyprodukują, bądż też robole na miejscu za drogo ich kosztują, co za tym idzie ich produkt końcowy jest za drogi, przez co mniej konkurencyjny, po prostu zwijają interes, i przenoszą się tam, gdzie się im bardziej opłaca zainwestować, czyli na zdrowy chłopski rozum, wyciągnąc co najmniej pięć razy tyle, ile się włożyło.

Zagraniczny kapitał w RP, ma się wręcz wspaniale, bo zainwestowali w przyciski do głosowania, w Sejmie RP, zwane posłami/senatorami , przez co mają bezpoeśredni wpływ na to, jakie są warunki do prowadzenia ich biznesów.

I tak samo jest w zakresie Ukrainy, tak długo, jak się będzie opłacało kontynuować wojenkę kosztem Kijowa, tak długo będzie ona trwała, a inwestorzy, będą na niej zarabiać.
Trzeba mieć nie po kolei w głowie, by choć przez sekundę mieć złudzenia, że kogokolwiek na zachodzie obchodzi los ukraińca, czy innego rosjanina.
Tak na dobrą sprawę, zachodni macherzy, międzynarodowe konsorcja, koncerny, rządy, aż przebierają nogami, by przewrócić do góry nogami FR, ustawić tam swoje rządy, i doić do upadłego, cały ten kraj, a tam jest co ukraść.
Za niejakiego Jelcyna, szło im w tym zakresie jak po maśle...
Owszem, zagraniczne korporacje inwestują po to aby zarobić. Ale nie w tym jest problem, problem leży w prawodawstwie i faworyzowaniu korporacji względem małych firm.
Na początku lat 90 dużo ludzi narzekało że jest brak surowców i kapitału zagranicznego do inwestycji, obecnie jest dużo kapitału zagranicznego natomiast brak regulacji które by pomagały małym firmą... , problem leży nie w zagranicznych firmach a w polskim prawie i polskim rządzie...

A co do Ukrainy to Rosja atakuje Ukrainę, więc to zależy kiedy Rosja wytraci potencjał militarny do ataku, natomiast w aspekcie dozbrajania to do końca tego roku kraje Europy zużyją poradziecki sprzęt i jeśli nie włączy się z pomocą USA to będą braki w sprzęcie odnośnie pomocy Ukrainie i szacuje się że wojna będzie do końca tego roku raczej potem albo traktat pokojowy albo zamrożona wojna jak w 2014 roku i może kolejna dogrywka za 10 lat może być chyba że Ukraina będzie mieć dyswage jak Korea Południowa i północna. Jeśli Ukraina będzie mocna militarnie za 10 lat to raczej wojny nie będzie znowu coś jak na półwyspie koreańskim może być...
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Nadal mamy rynek pracownika, nie pracodawcy. Gdy tych rąk do pracy brakuje za bardzo, gospodarka traci.
Ps. Widzę, że coś się zadziało w Twoim podejściu do Ukraińców, co wnioskuję z małej litery;)
Z tego, co pamiętam byłeś im bardzo życzliwy. (A może pamiętam źle?)
Czyżby większe do czynienia z nimi, Cię z tej przychylności wyleczyły?;)
Ze mną stało się odwrotnie. Kiedyś zdecydowanie nie lubiłam tej nacji. Nie była to niechęć abstrakcyjna, ale poparta stycznością z nimi np. w pracy. Teraz ich akceptuję- spotykam pozytywniejsze przypadki.
Co będzie dalej? Zobaczymy...
Co do oceny ich państwa, to jest taka, jaka była. Każdy, kto czytał moje wpisy wie jaka...
Nie wiem, czy to się kiedykolwiek zmieni na lepsze. Mamy w tym roku 80 rocznicę ludobójstwa na Wołyniu. Zobaczymy jak się wobec tego zachowają nasi siłą przyszywani ,,bracia''...
Moje podejście się nie zmieniło do Ukraińców , ja piszę całokształt o imigrantach obojętnie jaka nacja, słyszałem opinie, że gdyby był mniejszy napływ immigantow to byłby w Polsce szybszy wzrost zarobków... , Polska jest w czołówce krajów przyjmujących imigrantów. I słyszałem, że ten napływ immigantow jest zbyt duży. Nie uważam, że nie powinno być immigantow w Polsce.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Problem polega na tym, jak śmieszne podatki ten obcy kapitał zostawia w PL...
A to ,,wyprzedanie Polski'' co jest sztandarowym hasełkiem rozmaitych politycznych pieniaczy, też w jakimś stopniu musiało zajść, bo polska gospodarka była nierentowna. Rzecz w tym, jak to sprzedawano, za ile i co można było uratować?
Z tego co kojarzę to żabka miała kiedyś polskiego właściciela i była to firma prywatna,nie spółka skarbu państwa. Natomiast ten właściciel sprzedał ją firmie amerykańskiej. Dużo firm w Polsce tak działa, że polak rozwinął firmę a potem ją sprzedaje jakiejś wielsze firmie zagranicznej. Mówię o firmach prywatnych, że państwo samo w sobie nie ma na to wpływu. Oczywiście powody mogą być indywidualne.

A co do zagranicznych firmach to problem polega na tym że prawo jest jednakowe dla każdego więc zagraniczne korporacje zmiotą polskie małe firmy, powinna być ochrona małych firm od np dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców po inne niższe podatki oraz niższe wymagania dla małych firm. Tak by móc wyrównać możliwości dużych korporacji i małych firm.

Duże korporacje mogą być jak walec zmiotą małe firmy i te małe firmy bez odpowiednich regulacji i ochrony to nie mają szans.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
No przecież każdy, kto nie jest skrajnie naiwny, wie, że oni przeprowadzają swoje wojenki, by pomóc swojemu portfelowi, nie jakimś tam ,,uciskanym'' narodom.
Owszem dlatego wybiera się w jakiej strefie wpływów ma się więcej korzyści. UE i USA dają więcej korzyści takiej Ukrainie niż Rosja. Mówię tu o kapitale, otwarciu na rynki UE itp. Rosja nie mając nic do zaoferowania była zmuszona do wojny, natomiast efekt jej jest taki że póki co ją przegrała.

Irak chciał wyjść na niezależność,ale nie miał wsparcia np Rosji, sam nie był wstanie się obronić to przegrał.

Syria miała wsparcie Rosji i dzięki temu tylko Asad przetrwał... , plus udział USA był tam na pół gwizdka, Syria nie była aż taka istotna dla USA.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Rosja nie mając nic do zaoferowania była zmuszona do wojny, natomiast efekt jej jest taki że póki co ją przegrała.
1. Nie przegrywa bo póki co imigranci w Polsce to Ukraińcy a nie Rosjanie.
2. Do zaoferowania być może by coś mieli.
Jednak nie za obecnych rządów.
3. Proponuję sobie wyobrazić na miejscu Rosji Francję Niemcy czy USA.
Czy oni by potrzebowali wojny z Ukrainą?
Wątpię!
Ukraińcy być może sami by się wyzbyli części niepodległości
licząc na osiągnięcie wyższego poziomu ekonomiczno-gospodarczego
i pewnie licząc na wyższe własne dochody.
4. Ile się tu bzdur napisało o skali korupcji na Ukrainie.
Dlaczego więc Rosjanie po prostu nie przekupili "kogo trzeba"?
Wtedy by wojna trwała rzeczywiście trzy dni jak planowano no dobra może tydzień
a cel zostałby osiągnięty.
Gdzie Rosji do cywilizowanego kraju kiedy nawet przekupić "kogo trzeba" nie potrafią?

Swoją drogą zastanawiam się jak ci nieudacznicy rządzący Rosją by wyglądali na tle polskich polityków?
Tyle na Kaczyńskich i Tusków się narzeka ale ciekawe jakie "sukcesy" by taki Putin w Polsce jako polityk odniósł?
Przecież tu nie można tak po prostu zabić Litwinienkę, Politkowską czy Niemcowa
czy wmawiać społeczeństwu "denazyfikację" sąsiedniego kraju.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
A co do Ukrainy to Rosja atakuje Ukrainę, więc to zależy kiedy Rosja wytraci potencjał militarny do ataku, natomiast w aspekcie dozbrajania to do końca tego roku kraje Europy zużyją poradziecki sprzęt i jeśli nie włączy się z pomocą USA to będą braki w sprzęcie odnośnie pomocy Ukrainie i szacuje się że wojna będzie do końca tego roku raczej potem albo traktat pokojowy albo zamrożona wojna jak w 2014 roku i może kolejna dogrywka za 10 lat
A skąd te USA mają brać ten sprzęt? I dlaczego?
Tego się nie mówi w Polsce ale dzieki temu że zachód dał ukrainie zachodni sprzęt to Rosja a zatem i Chiny i Iran nauczyła się zwalczac ten sprzet.
Na przykład słynne Himarsy są juz ogłupiane przez Rosjan i nie trafiają w cel, piszą o tym media zachodnie w Polsce mało o tym słychac.
To samo z dronami Tureckimi dronami bojowymi bayraktar. Ostatnio Rosjanie osmieszyli te drony i nad Kijowem przejeli taki dron pod swoją kontrolę.... ukraincy musieli zestrzelic swój własny dron bojowy i jest to nagrane na filmie.
Każda nowoczesna broń którą dostaną ukraincy przestaje być skuteczna po jakims czasie bo Rosja to potęga technologiczna i szybko opracowują sposoby walki z tą bronią. W końcu to Rosjanie latają w kosmos i to USA musi prosić Rosję aby amerykanscy astronauci mieli na czym poleciec w kosmos i wrócic. USA nie ma do tego rakiet i płaci Rosji za podwózkę na stacje kosmiczną.... nawet teraz.

I ty myslisz że USA dadzą ukrainie swoją nowoczesną broń? Po to aby Rosja zaczeła ją niszczyć i cały swiat o tym się dowiedział?
Jak myslisz dlaczego nikt nie chce dawac ukrainie nowoczesnych czołgów itd?
Bo Rosjanie zaczną je niszczyc i nagrywac o tym filmy. I kto potem kupi im tą broń która jest niszczona przez.... prymitywną... broń Rosyjską?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
I te stare czołgi i broń ich powstrzymują?
Wielka Rasija do swoich wali i tu nie ma czego bronić, Saymon.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Gdyby Zachód, USA nie mieli interesów politycznych na Ukrainie, to by się nie mieszali do nie swojej wojny i to jest proste.
Ale robią to za przyzwoleniem prezydenta ukraińskiego, który zgodził się na to za kasę, jaką od Zachodu dostaje, a to się jemu opłaca.
Wiadomo, że za nic jemu nie dają dużej kasy, tylko za to, że mają swoje interesy polityczne na Ukrainie.
Nie ma za nic kasy, nigdzie.
Zawsze jest coś za coś.
Dlaczego nie wtrącają się do konfliktu w Armenii i Azerbejdżanie, gdzie tam też się biją o Górski Karabach i też, co jakiś czas trwają tam walki? Bo te, dwie byłe Republiki Radzieckie są zbliżone do Rosji: ekonomicznie i gospodarczo.
A jak jakiś polityk na Zachodzie, jeden z drugim i trzecim ma okazję do "interesów politycznych", no to z tego skorzysta.
On nie będzie współczuł, że na takiej Ukrainie trwają walki i, że tam giną cywile, a także żołnierze ukraińscy.
Bo to nie w jego kraju trwa wojna, tylko w innym kraju, w którym on nie mieszka.
Natomiast, Kijów także widzi w tym swój interes polityczny, bo dostaje od USA i Unii dużą kasę i to im pasuje.
Budżet ukraiński jest już niewydolny, a kraj osłabiony gospodarczo, więc Ukraina i Kijów są zdane na Zachód i za bardzo wyjścia już nie ma.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
Nie rozumię o czym tutaj piszesz. O jakich czołgach? I do jakich swoich?
Saymon, do ciężkiej cholery- naucz się wreszcie- umieM, rozumieM! Bo aż oczy bolą...
O co mi chodzi? Piszesz powyżej, że Ukraina dostaje stary sprzęt. I Ruskich ten stary sprzęt powstrzymuje. Nie dają mu rady.
A walą do swoich, bo niby kto mieszka we wschodniej Ukrainie?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Saymon, do ciężkiej cholery- naucz się wreszcie- umieM, rozumieM! Bo aż oczy bolą...
O co mi chodzi? Piszesz powyżej, że Ukraina dostaje stary sprzęt. I Ruskich ten stary sprzęt powstrzymuje. Nie dają mu rady.
A walą do swoich, bo niby kto mieszka we wschodniej Ukrainie?
Piszę tak jak chcę, bo lubię i mogę.A Rosjanie strzelają do żołnierzy ukrainskich, od kiedy to oni są swoi dla Rosjan? Co do sprzętu to jaki sprzęt powstrzymuje Rosjan? Bo właśnie zdobyli Bachmut.
I to właśnie propaganga mówi że Rosjanie mają stary sprzęt.... tylko to równolatki sprzętu zachodniego.
Zachodnie Leopardy 2 i Abramsy to mniej więcej równolatki T-72B i T-90 które są podstawowymi czołgami Rosjan i zostały włąsnie stworzone do walki z tymi zachodnimi czołgami. I zachodnie czołgi są modyfikowane i rosyjskie.
Nie wiem czy wiesz że ukraincy mają około milion żołnierzy a Rosjanie na lini frontu..... okolo 200 tysiecy.
Rosjanie atakują mając mniej żołnierzy niż ci co się bronią. To coś do tej pory niesłychanego.
No i czołgi ukrainskie to w większości T-64 a więc też podobny poziom. Ukraina miała ogromne ilosci czołgów ale..... sprzedali te czołgi do afryki, do azjii a teraż żebrzą o podobne...... To samo z amunicją.... Na terenie ukrainy były najwieksze składy broni i amunicji na swiecie. Wszystko zostało rozkradzione.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
Zrzucając bomby na miasta, zabijają tylko żołnierzy... A to ciekawe...
Wierzysz w tępawą ruską propagandę, która jest jak tvp pomnożone przez tysiąc tvn...
Misiu, na wojnie dzieją się świństwa, zbrodnie wojenne. Tak jest zawsze. Na każdej wojnie. Nie wiem, jak trzeba być naiwnym, aby wierzyć w szlachetne działania wojenne.
Owszem, Ukraińcy na pewno też się ich dopuszczają na jakąś skale, bo w wojnie ujawniają się skrywane patologię i puszczają hamulce. Tylko kto to zaczął i otworzył puszkę Pandory, zwaną wojną?
Nie znam się specjalnie na wojskowości i szczerze mówiąc- nie chcę znać. Ale widzę tyle, że po ponad roku wojny siedzą dalej na jakimś wschodnim pasie, a przecież byli już pod Kijowem. To chyba coś im jednak nie idzie, nie?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
Moje podejście się nie zmieniło do Ukraińców , ja piszę całokształt o imigrantach obojętnie jaka nacja, słyszałem opinie, że gdyby był mniejszy napływ immigantow to byłby w Polsce szybszy wzrost zarobków... , Polska jest w czołówce krajów przyjmujących imigrantów. I słyszałem, że ten napływ immigantow jest zbyt duży. Nie uważam, że nie powinno być immigantow w Polsce.
A moje się zmieniło... na lepsze. Początkowo byłam mocno uprzedzona do nich i nieobiektywna.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
Owszem dlatego wybiera się w jakiej strefie wpływów ma się więcej korzyści. UE i USA dają więcej korzyści takiej Ukrainie niż Rosja. Mówię tu o kapitale, otwarciu na rynki UE itp. Rosja nie mając nic do zaoferowania była zmuszona do wojny, natomiast efekt jej jest taki że póki co ją przegrała.
Oczywiście. Putin nie wie teraz jak z tego wybrnąć i brnie dalej.
Te metody przywodzą mi na myśl dawne czasy, jak Stalin sprzedawał zboże Ameryce głodząc miliony obywateli, by budować pływające czołgi. Niedożywiona i biedna, jak myszy ludność cywilna miała atrakcje- wierze do skoków spadochronowych. Bo szykowali się do ,,wojny obronnej''- na spadochronach...
Może porównanie na wyrost, ale poziom absurdu podobny...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 510
Punkty reakcji
87
Nie mam większych problemów z ortografią. Nie wiem, co ja z tą ,,wierzą''. Prawie, jak Saymon z tym ,,rozumię''...
Ja się nie obrażam o to, że ktoś mnie poprawi. Wręcz jestem za to wdzięczna.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
A moje się zmieniło... na lepsze. Początkowo byłam mocno uprzedzona do nich i nieobiektywna.
Ja nie mam nic do Ukraińców samych w sobie , bardziej chodzi o to ,że w Polskim PKB rośnie mocno innowacyjność , czyli wydajnośc pracy jest coraz wyższa , natomiast udział płac w relacji do PKB spada , co znaczy ,że zarobki w Polsce rosną dużo wolniej niż rozwija się Polska. Wpływ na to ma właśnie relacja popytu na pracę , im trudniej znaleźć pracownika tym trzeba mu dać ,wiecej pensji aby podjał pracę.
 
Do góry