Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Dzisiejszy internet składa się:
  • w 50% z kitu
  • w 30% z mitu
  • w 15% z reklam
i w 5% z uczciwych informacji.

Dzisiejsza klientela internetu składa się:
  • w 50% z trolli
  • w 30% z upośledzonych genetycznie
  • w 10% niekumatych i nieświadomych
  • w 5% z życzliwych i normalnych ludzi
  • w 5% z ormo/gestapo/US/KAS/ZUS/fiskus i podobnych obywateli

PS. Wiecie co jest w dzisiejszych czasach naj, najlepsze? Ino to, że gdy w dawnych czasach każdy miał po 1-2GB na miecha za 25-30zł:
  • ściągał więcej :)
  • widział więcej
  • czytał więcej
  • uczył się więcej
  • był bardziej zadowolony z internetu
  • w necie był większy porządek
  • poznawało się więcej fajnych ludzi
  • z miłą chęcią tu się wracało

A dziś mobilnie każdy ma po 100-200-300 gigsów albo nolimit na światłowodach i jest pierdolnikus z pustynią na czele.
Moim zdaniem net się skończył, skończył tak jak na zachodzie. W wielu znanych mi krainach mało ludzi to używa, tylko w bloku wschodnim jest jeszcze taki pier.do.lec. Skajp, fejs, trochę twittera, poczta, gazetki sklepowe a reszta kosz.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska

Skajp, fejs, trochę twittera, poczta, gazetki sklepowe a reszta kosz.
Kto teraz używa tego twojego Skypa? Internet teraz to filmy online , gry tym multiplayer i tym podobne.
W wielu znanych mi krainach mało ludzi to używa
Co ty powiesz, a jakie to krainy tak dobrze znasz, San Eskobar? Tam podobno internet malo popularny, fakt
PS. Wiecie co jest w dzisiejszych czasach naj, najlepsze? Ino to, że gdy w dawnych czasach każdy miał po 1-2GB na miecha za 25-30zł:
  • ściągał więcej
No fakt, teraz nikt normalny nie sciąga bo wszystko jest online. Ale to po prostu nowe technologie, większa szybkość itd.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Ja sobie mogę być odklejony nawet totalnie. I najlepsze jest w tym to że mimo tego nadal jestem w normie LOL

Tymczasem...


Dlaczego zabijanie Ukraińców przez Rosjan nazywane jest ludobójstwem, a zabijanie Rosjan przez Ukraińców nazywa się Incydentem ?

Przecież stosunek zabitych na dziś wynosi 25 do 15 dla Ukrainy ;)

ONZ posiada informacje o egzekucji co najmniej 25 rosyjskich jeńców wojennych. Według tych danych do takiego "incydentu" doszło w 2022 roku w obwodzie Ługańskim. Raport ONZ mówi że niektórzy członkowie grup zbrojnych powiązanych z Rosją zostali zabici przez Ukraiński persolnel wojskowy po odmowie ogłoszenia zamiaru poddania się.

Raport mówi też o egzekucji 15 Ukraińskich jeńców wojennych przez wojska Rosji dokładniej użyto ich jako żywych tarcz oraz śmierci dwóch osób rannych z powodu złej opieki medycznej lub poprzez zastosowanie tortur.


Idąc dalej przeglądając informacje podawane przez ONZ (czyli nie jakieś tam TVN, Pudelek czy WP z Onetem na spółkę) można trafić na ogłoszenie publiczne w którym to ONZ głośno informuje o tym że Rosja NIE POPEŁNIŁA ŻADNYCH ZBRODNI wojennych przeciwko ludności podczas tej wojny... Oznacza to wymownie nic innego jak to że w Buczy zbrodni dokonali Ukraińcy !!! .


W świecie słychać natomiast przekaz względem Polski. Otóż już jawnie mówi się że jeżeli Ukraina nie wygra to Europa Zachodnia odbuduje stosunki z Rosją zaś Polska zostanie ukarana ;) Słowa te wypowiedziała Prof. Ewa Thompson...


Rozbawiła mnie do łez również informacja pochodzaca z Polszy. Matousz premier cebulandii pochwalił się zamówieniem na 100 Rosomaków które wyprodukujemy w Polsce. Zamówienie jest z Ukrainy. Zapłata za te Rosomaki pochodzić będzie z pozyskanych przez Polske pieniędzy od Unii Europejskiej. Czyli Ukraina zamawia u nas sprzęt wojskowy my go produkujemy następnie płacimy za ten sprzęt pieniedzmi które otrzymaliśmy od Unii Europejskiej na jakiś inny cel ? I jeszcze Matousz mówi głosem całego narodu że Ukraina to szaniec wolności i przedmurze wolnego świata :)

No we łbach to się POPIERDOLIŁO
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Polityka polityką ale trochę szacunku do własnego kraju by się przydało, bo to razi.
Co do samej wojny- może niedługo znajda sobie nowy ,poligon' i z obecnego się przeniosą? Czego życzę mieszkańcom Donbasu, trochę mniej Tajwańczykom...
 
Ostatnia edycja:

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Najlepsze jest to, że aż 75% Ukraińców w Polsce (tak lekką ręką) ma ubaw po pachy z tej wojny. Chyba nie zaprzeczycie, co?
Gdy się jakiego ukra weźmie na bok i pogada z nim w cztery ślipa, wtedy wszystko wychodzi. Płaczą raczej tylko Ci, którzy aktualnie czegoś od nas potrzebują a gdy już to dostaną, bardzo szybko zapominają, że jest jakaś wojna.
Tak, ta wojna jest, cicha, podstępna, często tajemnicza i na bank nie jest to nalot Rosji na Ukrainę a ... nalot Ukrainy na Polszę.

Kolejna sprawa, sam Putin, ja gościa podziwiam, serio! Bardzo, bardzo podziwiam jego wytrzymałość bo gdybym to ja był Putin - z moją nerwicą, z moim wy..baniem na Świat, z moją listą zadośćuczynienia oprawcom (moim) i tak dalej to pewnie pół planety już by nie było począwszy od.... Warszawy. Widzę też po necie, że polaczki zaczęły oczęta otwierać, nareszcie. Szkoda tylko, że tak późno. Szkoda, że wielu z nas musiało dostać szyderczym uśmieszkiem ukra po swojej twarzy, aby wreszcie zacząć rozumieć, że przyjaciela z tego nie będzie. Ukraińce są mili i cudowni gdy ich namiastka w jakimś - choćby zakładzie pracy a gdy zrobi się przewaga - wtedy naszych szmacą jeszcze lepiej jak my siebie sami.

ONZ?
ONZ to taka sama kpina jak:
  • Unia Europejska ze swoim parlamentem na czele
  • Europejski trybunał praw człowieka
  • NATO
  • SANEPID, KAS, ZUS, US, NFZ i całe XYZ.GOV.PL :cool:

Polityka polityką ale trochę szacunku do własnego kraju by się przydało, bo to razi.
Niby racja, lecz sumienie często nie zezwala, albowiem szacunek prawdziwy to ten, w którym choćby hula w dwie mańki a od jakiegoś czasu nasz KRAJ na NASZYCH ma WY...BANE po całości. Kto by pomyślał, że obcy z nalotu wschodniego dostaną zasiłki, pomoc i wsparcie znacznie wyższe, aniżeli rok wcześniej nasze rodzime samotne matki z balastem dzieciaczków, co?
Naszym mamom samotnym hoteli na rok czy dwa nie najmowali a w warszawce pod hotelami to teraz same ukraińskie fury stoją, białoruskie też, bo sprzedawczyków i stamtąd przyjechało trochę tu possać hajsu. Szli Polaki do MOPSu czy UP po szkolenia, to dostawali szkolenia na miarę 21 wieku: szkolenie na kasę, minimum sanitarne, sztaplarki .... a ukry jak najechały i szkolić się zachciały, nagle okazało się że PIERDOLINIKOWO umiało znaleźć hajs na choćby prawa jazdy kat. C+E+D łącznie z takowymi jak PRZEWÓZ RZECZY czy OSÓB!
Polakom zabraniano jechać do dużego miasta, aby choćby na TAXI dorabiać - wielkie urwa wojny były a teraz co?
Okazało się że czeczeny, asfalty i inni łącznie z rumuńskimi cyganami i ukraińcami w UBERZE nowymi TOYOTAMI hulać jednak mogą?
Już ich INSPEKCJA TRANSPORTU DROGOWEGO nie gania?
ha,ha!

Szacunek to będzie, ale gdy będzie w obie strony, tymczasem nie pozostało nic innego jak wiać w inne rejony globu a na Polskę po prostu siusiać. Który Polak kiedykolwiek dostał zapomogę 1000zł na wynajem stancji i to na rok czy dwa?
Druga sprawa, chyba już pora aby nikt nas nie brał za głąbów betonowanych, prawda?
Miliony ludzi w Polsce ma internet, ma TVSAT, rozumiemy w wielu językach, oglądamy, czytamy i co wtedy?
Przykre jest wtedy oglądać wycinki w TVP/TVN, prawda?
Jadą na zatrzymanych zdaniach po przecinku...
Jadą na wycinkach z kontekstu...

Dosłownie - jak świadowie Jehowy, otwierają hit (biblię), jeb palcem byle gdzie, czytają dwa wyrazy pod palcem a potem wedle widzi im się przyklejają do tego, co na mocy są przykleić. Wychodzi z tego taka żenada, że człowiek kumaty (a takich w Polsce na szczęście jeszcze mnogo) nie ma już czym rzygać. I w tym miejscu właśnie rodzą się: hejt, agresja, pogarda, obojętność, wy...je..banie na wsio wokół, także na Polskę bo z jednej strony pitolą o uczciwości, o prawie, o sumieniu a z drugiej przyzwalają na "mentalny wrestling".

Mam film na dysku! Chcecie?
Pozwoli admin tu wrzucić?
Film z początku wojny, jak Ukraińce tłuką swoich Ukraińców uznanych za zdradę. Film był w necie może max. 2 doby i w Polsce został tak wyczyszczony, że z każdego miejsca do którego to wrzucałem od razu kopa dostawałem.
To jest urwa demokracja?
A je..bał ją pies!
Im więcej takich sytuacji, im więcej wciskania kitu nad Wisłą tym Putin więcej w siłę rośnie, niestety. Ameryka myśli, że społeczeństwo w UE jest identycznie po...bane jak w USA. Na szczęście jeszcze nie i gdy neta się czyta, widać gołym okiem, że Putin w UE to ma tak na mądre oko spokojnie +35 jak nie i +40% poparcia i cyferki te z dnia na dzień rosną.
Przyczyna?
Chora, nieuczciwa, zakłamana, monostronna pseudo demokratyczna ... telewizja i to bez względu która, bo RAI czy grupa ARD/ZDF też sobie na za dużo pozwalają.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Ten kraj to istny paradoks. Świetni ludzie pod ównianymi rządami. Tak było w czasach, gdy polska szlachta rozrzucała zagranicą złote podkowy, wypracowane na grzbiecie chłopa, by przyszpanować. Tak jest i teraz.
Podobnie jest w Rosji.
Także przyhamuj z podziwem dla Władka. Rozumiem, że córkom się w Moskwie dobrze żyje, ale nich Ci to całego obrazu nie przesłoni.;)
 

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Ja nie oceniam społeczeństw po propagandzie internetowo/telewizyjnej. Podam wzór, jakim się kieruję:
  • trzeba jechać do Rosji (ja byłem około 350 razy w czasie 30 lat)
  • odwiedzić minimum 10 dużych miast
  • ocenić ceny produktów i usług
  • powiązać ceny produktów i usług z ilością osób robiących zakupy
  • hurtowo/masowo zaglądać ludziom do koszyków i patrzeć, na co i na ile ich stać
  • ocenić jakość ubioru społeczeństwa
  • ocenić jakość samochodów hulających po ulicach
  • sprawdzić zarobki lokalne (i porównać z wydatkami)
  • porównać jakość mieszkalnictwa z innym narodem (Rosja vs Polska)

Do tego, jeszcze:
  • łatwość uzyskiwania pozwoleń na działalność, budowy i podobne
  • stosunek ludzi młodych do starych
  • liczba rozwodników w stosunku do ogólnej liczny ludności (oraz nadal hajtniętych)
  • liczba singli bezdzietnych (w stosunku do ogólnej liczby ludności)
  • liczba dzieci w rodzinach
  • średnia wieku mężczyzny i kobiety
  • jakość wody, powietrza i ilość obszarów leśnych w stosunku do pustyń
  • średnia zarobkowa moskiewskiego furmana kat. C + przeliczenie, co ten pacjent może kupić ( co i ile) z pensji w stosunku np. do Polaka
  • jakość usług telekomunikacyjnych
  • jakość żywności
  • poparcie dla władz
  • leczenie
  • emerytury

W prawdzie, lista jest większa lecz najważniejsze wymienione. Gdy, posiedzi się nad tym choćby z kwartał z dobrym kalkulatorem w łapie i rzetelnymi informacjami - wyniki potrafią postawić pióra dęba.
Jedź do choćby Woroneża albo do Niżnego Nowogrodu, wpadnij na chwilę do Petersburga albo nawet i do Kazania!
Popatrz, jak tam wyglądają budynki, ulice, ludzie, auta i porównaj to choćby z Gdańskiem Orunią - która w UE jest prawie 20 lat a asfaltu do wielu domów zapomnieli dowieźć. Baaaaa, co ja gadam, po co Gdańsk, weźmy na jęzory Falenicę, Otwock i okoliczne wokół Warszawki. Tam tyszzzz afalta nie ma :) chyba że Uber jakiś "przejedzie"
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Jeszcze jako dygresję wplącze.
Gdy nasz ,genialny' rząd postanowił się wtrącać na Białoruś... Baćka się wkurzył i zaczął na nas uchodźców nasyłać, a ja akurat miałam covid i siedziałam odseparowana od chłopa razem z synkiem, który też miał covid. Dostawaliśmy zakupy pod drzwi i oglądaliśmy trochę tv- mały bajki, jak się zdrzemnął, to ja z nudów kanały info- z naciskiem na zagraniczne- wliczając Al Jazeere, która obecnie jest po angielsku. Dzieląc to wszystko na 4 miałam niezły obraz ściemy płynącej z naszych mediów.
Ale do sedna- na jednym z takich przekazów pokazano tą straszną Białoruś! Nowe autobusy, czyściutkie budynki. Zaczęli coś klepać o dysydentach i więźniach politycznych. Z tej okazji pokazali więzienie- bielutkie, odmalowane.
Ja potem patrzę na ratusz w moim rodzinnym mieście... konsternacja... Jeżeli ratusz w Łodzi wygląda gorzej, niż więzienie w Białorusi, nie jest dobrze...
Ciekawą rzecz dowiedziałam się też od własnego ojca. On się bardziej piłką interesuje, ja oglądam tylko wielkie turnieje. Powiedział mi, że jakiś polski piłkarz grający na Białorusi zapytany odpowiedział, że mu się tam podoba. Więcej go do mediów nie zaproszono.:p
Takie to są obiektywne media.🙈🙉🙊
Inna sprawa, że przez tą zieloną granicę ponoć wpuścili połowe tego, co Tusk chciał wpuścić na legalu.
Genialne! Po prostu genialne!
Pośladki same składają się do oklasków...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Nie mam już czasu siedzieć w necie, wiec pobieżnie, co mi się rzuciło w oczy- W Rosji jest akurat sporo rozwodników, bo szybko się żenią. Jest sporo samotnych matek z dziećmi, a małżeństwa np. drugie.
To na razie tyle. Reszta może później.
 

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Siennna to samica? Ups! Ja myślał że z samcem koresponduję, zatem "się przeprasza" za wcześniejsze mięcho.
Wracając do tematu, tak, tak, właśnie tak, tyle że ja na zaproszenie Baćki pojechałem aż trzy razy na zakupy ale ponoć wizy nadal nie są potrzebne.
To co zastałem na Białorusi dało mi wiele do myślenia, od razu zrozumiałem jakie to frajery, kanty, przekręty stamtąd wieją zapitalać w pocie czoła do Polszy i tu ujadają na swój kraj. Polskie a raczej amerykańskie media w Polsce na siłę ludziom kit wciskają, bo doskonale sobie sprawę zdają, że u nas każdy kto pomyśli ROSJA od razy portami ze strachu trzęsie (mafia, zło, bieda) i nikt do Rosji nie chce jechać i na tym bazują - 95% naszych internautów nigdy nosa na wschód nie wystawiło, nie mają bladego pojęcia jacy są w realu Kazachowie, Gruzini, Rosjanie i nawet cześć Białorusinów. Fakt, bardzo dużo starszych ludzi na Białorusi Polaków niestety nie trawi ale u nas jest w druga mańkę identycznie.
A co do stacji TV na satelitce, no niestety, ręką lekką 75-80% Świata jest za Rosją, tego nie da się przekłamać / zakłamać gdy rozumie się trochę po angielsku i obce TV ogląda. Na koniec jeszcze jedno - gdy już zaczniemy oglądać światowe telewizje, bardzo często zaczniemy szybko rezygnować z naszych. Ja to już nawet NC+ nie mam, serio, w czasie tejże całej pseudo wojny zrezygnowałem, głupio mi było przed samym sobą - za to płacić, płacić za wciskanie mi kitu.

PS> Wiem, wiem, rozwodników w Rosji sporo ale ... tam jest 165.800.000 człeka policzonego i około 45.000.000 na dziko :) (Azja dolna i zaUral).
 

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Co do samej wojny- może niedługo znajda sobie nowy ,poligon' i z obecnego się przeniosą?
Nie sądzę aby w tej części Świata amerykanie znaleźli innego głąba tak samo dobrego jak rząd polski, co sfinansowałby część tej wojny.
Tylko Duduś jest na mocy kupować od amerykańców sprzęt i ukraińcom oddawać :)
zatem ten plac zabaw musi być blisko Polszy, tak aby Duduś myślał że CUŚ se USKUBIE z Ukrainki :cool:
Nooo, po wojnie Żellu zaprosi Dudusia na lody i będzie po robocie.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
To było jakieś ,,mięcho''? Nie zauważyłam.
Co do Rosji, nie popadajmy w mity.
Moskwa to jedno z najdroższych i najbardziej zakorkowanych miejsc. Fakt- słowiańska fantazja sprawia, że wielu Rosjan żyje jakby jutra miało nie być, przez co żyją ponad stan, martwią się później. Są przyzwyczajeni do rozmaitych kryzysów.
Potrafią budować koszmarki architektoniczne i dziką deweloperkę na miarę Krakowa. Np. wybudowali bardzo drogie apartamentowce, w okolicy śmierdzących zakładów. Już nie pamiętam jakich. Nikt tego nie chciał kupić, bo okna się nie dało otworzyć.
Drogie auta? No cóż... Z takiego autka wychodzi szary, smętny, zmęczony mużyk, ma to auto na pokaz na całej reszcie musi oszczędzać. Chyba, że mowa o nowych Ruskich, to już inna bajka nie do ogranięcia dla zwykłego śmiertelnika. Dla nich złote krany na Rublówce i tłumiki w inteligentnych, wyłożonych marmurem sraczach. Muszą bogactwo zamanifestować przesada i totalnym bezguściem w doborze najdroższych marek założonych naraz z logo na wierzchu. Może coś się ostatnio zmieniło? Nie wiem.
Piszesz o dużych miastach, a na głubince byłeś? Zaśmiecone wybrzeże pięknego Bajkału widziałeś?
W Rosji bogata jest Moskwa i Piter, reszta Rosji i pół Kaukazu, oraz dawnych republik radzieckich tam wali drzwiami i oknami. Stąd zapchane urzędy migracyjne. Nie wiem skąd wziąłeś łatwość załatwiania w urzędach? W Rosji urzędnik jest świętą krową, od humoru zależy. Łapówki...brzydkie słowo... powiedzmy- prezenciki pomagają.
Do tych aut dodaj gigantyczne chamstwo na drogach. Ten co ma gorsze czerpie satysfakcje, że zajechał temu co ma lepsze. Aby nie było, że Rosjanie zamknięci na USA, oddają hołd amerykańskiemu sportowi narodowemu- zakupują kije bejsbolowe. Przydają się jako wyposażenie do bagażnika na co bardziej awanturniczego kierowcę. Ot tak, gdyby sam kwiecisty ruski mat nie wystarczył.
Narkomania, alkoholizm, bezprizorni, hordy bezdomnych psów( nawet w bajecznie pięknym moskiewskim metrze ) dopełniają folkloru.
A ponieważ Rosjanie kochają zwierzeta i potrafią mieć w mieszkaniu mminischronisko, potrafią zasmrodzić całą klatkę schodową gotowanymi mięsnymi odpadami dla takiego stada. Czasem można tez znaleźć inną niespodziankę na półpiętrze.
Rosjanie to świetni ludzie ale raczej nieufni. Unikają pogawędek sąsiedzkich. Siedzi w nich post sowiecki strach przed podkablowaniem i wszechobecną agenturą.
Tyle w temacie antylaurki na odtrutkę do przesłodzonego obrazu, bo oprócz tego Rosja ma też sporo zalet, a Rosjanie okazują się świetnymi, szczodrymi ludźmi, gdy już się tę nieufność przełamie i ich lepiej pozna.

Ps. Pierwsze słyszę by Białorusini mieli coś do Polaków.
 
Ostatnia edycja:

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Moskwa to jedno z najdroższych i najbardziej zakorkowanych miejsc. Fakt- słowiańska fantazja sprawia, że wielu Rosjan żyje jakby jutra miało nie być, przez co żyją ponad stan, martwią się później. Są przyzwyczajeni do rozmaitych kryzysów.
Oj, kochana, różne zdania na ten temat ludzie mają a różne, bo w różnych epokach Rosję odwiedzali, serio. Wierz mi na słowo honoru, tak mniej/więcej od 2005 roku bagno moskiewskie ulegało zmiano z dnia na dzień. Fakt, jest trochę korków no ale tam jest 12.000.000 ludzi. Nie ma miasta na Świecie, które poradziłoby sobie z czymś takim, no może za wyjątkiem Tokio.
Zakorkowane miasta to dwa główne powody produkują:
  • zamożność obywateli (bo po co tłuc się busem jak można Mercedesem)
  • chora komunikacja miejska (jak np. w Warszawie, 2/3obwodnicy na krzyż i półtora śmiesznego metra).
Rosja, próbowała odkorkować Moskwę, popatrz na istniejące od dekad trzy RINGI, że tak to ujmę. To, tak jakby trzy obwodnice.
Na dłuższą metę to i tak nic nie da, liczba samochodów ze względu na bogacące się społeczeństwo i taniejące auta robią swoje.

Co do drożyzny, hm, ja nie wiem gdzie "panienka" o tym słyszała, bo ja np. na własne oczy nie widziałem a Moskwę znam jak Warszawę, prawie całą. Są oczywiście sklepiki dla pokemonów (jak w Warszawie) ale jest też masa innych, w których tanizna aż piszczy. Mowa o ofercie z lat 2018-2020 a teraz to nie wiem.
Nie to, abym chwalił pod niebiosa całą Rosję i ich gospodarkę lecz na szacun zasługują między innymi:
  • przełaziłem solo dziesiątki nocy po Moskwie, nigdy w ryja za nic od kogokolwiek nie zarobiłem, nikt na mnie nie napadał
  • mój samochód (wiele lat na polskich blachach) stał nocami w różnych dziurach, nikt nigdy choćby gwoździem po lakierze nie przejechał
  • nigdy w Rosji śmigając na polskich blachach nie miałem tylu kontroli policyjnych co ... w Polsce (także na polskich blachach :)
  • nigdy w życiu brzusio mnie nie bolało gdy poźarłem coś w barze/resto (a w PL często nawet zatruciem i wymiotami niestety się kończyło)
  • 25 lat temu jeździłem złomem, kilka razy miałem poważną awarię, raz nawet pod Samarą, grosza nie wzieli za holowanie w środku nocy, za mus otwarcia przydomowego warsztatu i co ważne - kuśśśfa - za wuja mnie na części nie naciągnęli (a miałem awarię sprzęgła, Audi 100CC).
  • bardzo, bardzo, bardzo przyjaźni ludzie! Im dalej na wschód tym lepiej, jedynie pokemony trafiały się w rejonie Petersburga i granicy z ... z... niestety Ukrainą.
  • wbrew wszelakim pozorom bardzo czysto, identycznie jak w Czechach.
  • bardzo zajebiste paliwo, nasze to się chowa
  • cisza i spokój w małych miastach po godz. 20, to nie to co u nas z tym hukiem
  • ludzie jacyś mniej opętani, nie spieszą się, nie wrzeszczą, mniej nerwowi, więcej uśmiechnięci

Najdalej jak udało mi się dojechać to aż do Krasnojarska, a raczej jeszcze kawałek za do małego miasta Bratsk. Taka mała dziura. Nad jeziorem Białym (oz.Beloje) można było do czajnika wodę lać i kawę parzyć, taka czysta a ryb w ciul i ciut ciut, gołymi rękoma można było wyjmować (cały czas mowa o roku 2018). Rosja różna jest - zależy kim jesteśmy. Gdyby tak odplątać ją od Putina i polityki to Rosja byłaby moim zdaniem chyba najlepszym miejscem urlopowym na planecie. Tam to dopiero można się wyciszyć.
Kiedyś, gdy byłem młody i miałem jechać pierwszy raz do dużej Rosji (mała Rosja to obwód Kaliningradzki) to o mały włos sobie pieluch nie nakupowałem, tak się o Rosji nasłuchałem tu po tej stronie kurtyny.
pojechałem pierwszy raz z myślą, że wrócę obity, bidny i pieszo. A gówno prawda :)
Ile ja za dzieciaka gorzałek z przypadkowymi ekipami zrobiłem to wiem sam ja, oni i pan Bóczek :) Polak? Ty z polszy? A szto ty tu diełajusz?
A urlop robię!! A nie u niemca, francuza albo i anglików? A nieeee, bo ja Słowianin i do braci na flachę przyjechał.
Urfafa, co wiocha to impra była i nigdy w życiu włos z głowy mi nie spadł a z ludźmi poznanymi z ulicy to do dziś kontakty trzymam, serio.

Czy miałem jakieś śmieszne sceny tak w ogóle?
Pewnie że tak, na początku lat 2000 kochałem znaki widmo! Serio! To taki znak co się pojawia i znika. Jedziesz sobie prostą za miastem spokojnie, lecisz sobie powiedzmy 90-100, nagle milicjanty zatrzymują no i pełna kulturka - ale tu jest 80km/h informują!
Na początku - kilka razy zawracałem po to, aby mi pokazali gdzie te 80 stoi no i stało , hahahahah, słupek w oponie w której trochę betonu a na słupku faktycznie 80kmh hahaha, taki mobilny urafafafa, sztraf płaciłaś i znak za chwilę znikał :) no ale to grosze były wtedy a teraz już praktycznie nie ma takich numerów. Najwyższy mandat w Rosji (taki numer a nie prawdziwa kontrola) to chyba 11 zł było :)
Potem, wiele razy już nawet nie wracałem się znaku szukać tylko od razu po 2 dychy do łapy i kazałem im ze śmiechem na twarzy szybko schować znak bo im zwinę i wyrzucę :) tyle że to wszystko było tak max. do 2005 roku, potem Putin wziął się za to wszystko.
Jeszcze ponoć gdzieś tam na wschodzie daleko panuje z deka bezprawia, ale udokumentowane Putin z miejsca nałagry pakuje od 8 do 12 lat za branie w łapę, boją się jak nie wiem co.
U nas z resztą to samo było, jeszcze w roku 2000 można było spokojnie koperty pchać byle gdzie i byle komu - byle za co, prawda?

Ja to kocham Rosję za pustkowia, politykę omijam, tak na serio wsio mi ryba kto i gdzie oraz jak rządzi, mam to gdzieś. Ja, z tych co nie nadają się na stanowiska dowodzenia, niestety. Nie potrafiłbym być aż tak perfidny jak politycy i celebryci. Jednak bieda lepiej wychowała aniżeli bogactwa i dostatek, człowiekowi przynajmniej serce, dusza i choć trochę rozumu zostało no i ja za stary już jestem na dobrodziejstwa technologiczne, nie da się mnie zatem kupić byle czym. Wszystko po 40 roku życia się odwraca do góry nogami. Kiedyś śniłem o metropoliach, autostradach, o zachodzie, super komputerkach, super telefoniku, super samochodziku a teraz ... im dalej od cywilizacji przyszło by mi żyć, tym lepiej a najlepiej to dzicz we wschodniej Rosji, bez internetu, telewizora i ze skromnym choćby Fiatem Punto obok. Mała chatka z drewna, dzieciaki i żona na miejscu, ogródeczek, własne zwierzątka, produkcja żarcia, mały handelek a reszta won w kosmos.

A co do Biaorusinów, tego nie słychać, to widać, trzeba tam pobyć choćby z kwartał, nie mniej, wtedy wszystko widać i dotyczy to tylko ludzi pow. 60 roku życia. Mają awersję i to równą, mi np. 8 razy odmówiono wynajmu mieszkania bommmm.... z Polszy Polak - serio.
Białoruś w połowie to tak samo cudownie fałszywy i kłamliwy naród jak pół Polski i pół Ukrainy.

Moim zdaniem - aby przerwać jakiekolwiek wojny w tym rejonie trzeba byłoby:
  • podzielić Białoruś, Polskę, Litwę, Ukrainę, Słowację, Bułgarię i Węgry na pół
  • po połowie podłączyć podzielone pod UE i Rosję
  • zezwolić ludziom na dowolną migrację w dowolną stronę
  • wstrzymać ogień, dać na luz, przestać się lać!

tylko tak da się to załatwić - w formie - kto chce niech jedzie i żyje gdzie chce.
Tymczasem UE ma zwolenników i przeciwników...
W każdym z tym kraju jest podział obywateli pół na pół, jedni drugich gryzą!
Po co to komu?

No i na koniec "kochanie" najważniejsze, wszak to powinno być pierwsze, ale powyższe tak .. jakoś mi się "wymskło", zatem:
  • z bejzbolami biegają ruskie czy ... czeczeńskie, kazachskie, ormiańskie i pochodne (a nawet i tureckie) ?? hm? Mnogo tego tam!
  • w łapkę biorą tylko ruskie czy pochodne też? A polskie nie biorą? :)))) (w podsłuchach było, że biorą, nawet łopatami zagarniają)
  • zwierzyńce w chałupach? No cóż, taki urok dobroduszności, u nas pieski i kotki z tego co widziałem w telewizorze często śmiercią głodową za istnienie nagradzają. W rosyjskich TV nie widziałem, aby komuś koniki, krówki zabierali a zwierzątka wyglądały jakby z Oświęcimia wróciły ...

Mam jeszcze kilka pytań,m ściśle związanych z mentalnością obu narodów, zatem:
  • w którym kraju więcej braczy dopalaczy?? :)
  • w którym kraju mamusie częściej mordowały swoje dzieci?
  • w którym kraju wnuczki częściej ukatrupiają swoich dziadków?
  • w którym kraju mamusie częściej kisiły zwłoki swoich dzieci w beczkach?
  • a z którego kraju pochodzi historia, w której pijani rodzice uwędzili noworodka w mikrofali i opitolili na kolację?
  • a w którym kraju jest mniej afer korupcyjnych?

Pytać dalej ? :D


-
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Że też Ci się chce tyle pisać...o_O
Ale dobra! Spróbujmy się do tego odnieść;)

  • Co do drożyzny, hm, ja nie wiem gdzie "panienka" o tym słyszała, bo ja np. na własne oczy nie widziałem a Moskwę znam jak Warszawę, prawie całą. Są oczywiście sklepiki dla pokemonów (jak w Warszawie) ale jest też masa innych, w których tanizna aż piszczy. Mowa o ofercie z lat 2018-2020 a teraz to nie wiem.

  • ,,Panienka'' zna Rosję nie tylko ze słyszenia. Moskwa to w cholerę drogie miasto, co jest faktem obiektywnym. Warszawka razem z Sopotem się mogą schować. Ja nie piszę tu o sklepikach dla bidy, tylko np. o galeriach handlowych.
Żeby to było bardziej wymierne dla postronnych, przytoczę nieodżałowanego Anthonego Bourdaina, który robiąc swój program w Rosji m/w tak skomentował zakup tam butów włoskiej firmy- ,, We Włoszech w tej cenie dostałbym
z najlepszej skóry, własnoręcznie grawerowanej przez dziewice'':)
  • przełaziłem solo dziesiątki nocy po Moskwie, nigdy w ryja za nic od kogokolwiek nie zarobiłem, nikt na mnie nie napadał
A w Polsce/Austrii ktoś Cię napadł?:) Wiesz, bo dla mnie życie nocne, to do niedawna był element obowiązkowy każdego weekendu i jakoś włos mi z głowy nie spadł. Znajomym też nie. Chyba, że już na siłę szukali guza.;)
  • nigdy w życiu brzusio mnie nie bolało gdy poźarłem coś w barze/resto (a w PL często nawet zatruciem i wymiotami niestety się kończyło)
To gdzie Ty jadasz, że masz takie sensacje w PL? Ile razy jadałeś w Rosji, ile w Polsce? Jaka jest tego relacja?
  • 25 lat temu jeździłem złomem, kilka razy miałem poważną awarię, raz nawet pod Samarą, grosza nie wzieli za holowanie w środku nocy, za mus otwarcia przydomowego warsztatu i co ważne - kuśśśfa - za wuja mnie na części nie naciągnęli (a miałem awarię sprzęgła, Audi 100CC).
No bo Rosjanie są super! Nie wiedzieć też za co lubią Polaków? Chodź to już na nasze własne życzenie robi się pieśnią przeszłości, co zaczyna być zauważalne w egzotycznych kurortach.
  • cisza i spokój w małych miastach po godz. 20, to nie to co u nas z tym hukiem
Takie rzeczy akurat mnie kompletnie nie kręcą. Może to dobre dla starych ludzi? Ja wolę ten, jak to nazwałeś ,,huk''.
Zawsze żartuję, że od niemieckiego ordnungu wole ruski bardak;) Zabawniejszy, ciekawszy i coś się tam dzieje, żeby z nudów nie usnąć. Takie uśpione kraje jak Skandynawia mogę uszanować za dobrobyt, bezpieczeństwo, praworządność... Sama bym jednak tam chyba pier dolca na dłuższą metę dostała!
  • ludzie jacyś mniej opętani, nie spieszą się, nie wrzeszczą, mniej nerwowi, więcej uśmiechnięci
Wykłócać też się potrafią i wyciągnąć kogoś ,,za mordę'':) Ale fakt raczej są dość spokojni, co ma zalet i wady. Bo przekłada się to też na totalną bierność wobec władzy, urzędników. W normalnym kraju po czymś takim, co ruski specnaz odpietrolił na Dubrowce czy w Biesłanie(zagraniczni obserwatorzy przecierali oczy ze zdziwienia) władza by za to beknęła i poleciała na łeb na szyję! Rosjanie jednak się boją zmian, aby nie były gorsze. Putin im trochę wyrównał i poprawił, to już przymykają oko nie chcąc widzieć, co tam się dzieje źle.

Kiedyś, gdy byłem młody i miałem jechać pierwszy raz do dużej Rosji (mała Rosja to obwód Kaliningradzki) to o mały włos sobie pieluch nie nakupowałem, tak się o Rosji nasłuchałem tu po tej stronie kurtyny.
Bez jaj. To ja nigdy czegoś takiego w sobie nie miałam. Odwrotnie- natura niedowiarka, każąca podważać forsowane mi teorie- szczególnie te ,ładowane łopatą' powodowała automatyczne wyśmiewanie ich i tym większe zainteresowanie, by móc je obalać.
pojechałem pierwszy raz z myślą, że wrócę obity, bidny i pieszo. A gówno prawda :)
Nie wiem, skąd Ci się to wzięło? Tym bardziej w dawnych czasach. Ja słyszałam różne brednie o Rosji, ale raczej oscylujące w okolicach, że tam nic ciekawego nie ma.

Ile ja za dzieciaka gorzałek z przypadkowymi ekipami zrobiłem to wiem sam ja, oni i pan Bóczek :) Polak? Ty z polszy? A szto ty tu diełajusz?

A urlop robię!! A nie u niemca, francuza albo i anglików? A nieeee, bo ja Słowianin i do braci na flachę przyjechał.
Urfafa, co wiocha to impra była i nigdy w życiu włos z głowy mi nie spadł a z ludźmi poznanymi z ulicy to do dziś kontakty trzymam, serio.
No bo to jest świetny naród, ale jak wspomniałam wcześniej z polskiej winy to się psuje.
Jeszcze było coś o policji. Ja z polską nigdy problemów nie miałam. Tej ruskiej to się po prostu boję. A tu chyba nie o to chodzi, abym ja jako obywatel się jej bała? Ona ma mi zapewniać poczucie bezpieczeństwa, a nie strachu! Nie raz widział jak doszli z pałami do jakiegoś chłystka, który nic złego w sumie nie robił. brr! Masakra.

Ja to kocham Rosję za pustkowia, politykę omijam, tak na serio wsio mi ryba kto i gdzie oraz jak rządzi, mam to gdzieś. Ja, z tych co nie nadają się na stanowiska dowodzenia, niestety. Nie potrafiłbym być aż tak perfidny jak politycy i celebryci. Jednak bieda lepiej wychowała aniżeli bogactwa i dostatek, człowiekowi przynajmniej serce, dusza i choć trochę rozumu zostało no i ja za stary już jestem na dobrodziejstwa technologiczne, nie da się mnie zatem kupić byle czym. Wszystko po 40 roku życia się odwraca do góry nogami. Kiedyś śniłem o metropoliach, autostradach, o zachodzie, super komputerkach, super telefoniku, super samochodziku a teraz ... im dalej od cywilizacji przyszło by mi żyć, tym lepiej a najlepiej to dzicz we wschodniej Rosji, bez internetu, telewizora i ze skromnym choćby Fiatem Punto obok. Mała chatka z drewna, dzieciaki i żona na miejscu, ogródeczek, własne zwierzątka, produkcja żarcia, mały handelek a reszta won w kosmos.
Rosja ma przyrodę piękną i warto ją zobaczyć. Jednak dla mnie najważniejsi są ludzie. Za zwierzątkami jakoś szczególnie nie przepadam, nie mówiąc o produkcji żarcia. No ale każdy lubi co innego.
W Rosji na prowincji najfajniejsi są ci szczerzy ludzie właśnie.
A co do Biaorusinów, tego nie słychać, to widać, trzeba tam pobyć choćby z kwartał, nie mniej, wtedy wszystko widać i dotyczy to tylko ludzi pow. 60 roku życia. Mają awersję i to równą, mi np. 8 razy odmówiono wynajmu mieszkania bommmm.... z Polszy Polak - serio.
Białoruś w połowie to tak samo cudownie fałszywy i kłamliwy naród jak pół Polski i pół Ukrainy.
Ja o poznanych Białorusinach mogę się wypowiedzieć tylko dobrze, ale fakt nie poznałam ich wielu. Na samej Białorusi nie byłam.
z bejzbolami biegają ruskie czy ... czeczeńskie, kazachskie, ormiańskie i pochodne (a nawet i tureckie) ?? hm? Mnogo tego tam!
Tu się nie zrozumieliśmy. Mi nie chodzi o ,,bieganie z bejsbolami'' i o mafie kaukaskie, tylko o zjawisko kupowania przez zwykłych ludzi kijów bejsbolowych i wożenie ich w aucie dla ochrony przed co bardziej agresywnymi piratami drogowymi.
  • w łapkę biorą tylko ruskie czy pochodne też? A polskie nie biorą? :)))) (w podsłuchach było, że biorą, nawet łopatami zagarniają)
Skala ruska a polska, to jednak róznica. Nie mówiąc o zachodzie. Nie przeczę, ze z tym (być może?) walczą. A na ile to jest walka skuteczna?;)
  • zwierzyńce w chałupach? No cóż, taki urok dobroduszności, u nas pieski i kotki z tego co widziałem w telewizorze często śmiercią głodową za istnienie nagradzają. W rosyjskich TV nie widziałem, aby komuś koniki, krówki zabierali a zwierzątka wyglądały jakby z Oświęcimia wróciły ...
Bo rosyjska tv takich zjawisk Ci nie pokaże. Nikt na to nie zwróci uwagi nawet. Bo obok tych miłośników zdarzają się też zwyrodnialcy, jak wszędzie. Pytanie jak kraj na to reaguje. W Polsce już za skatowanie zwierzęcia grozi więzienie i bardzo dobrze!

 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
Mam jeszcze kilka pytań,m ściśle związanych z mentalnością obu narodów, zatem:
  • w którym kraju więcej braczy dopalaczy?? :)
  • w którym kraju mamusie częściej mordowały swoje dzieci?
  • w którym kraju wnuczki częściej ukatrupiają swoich dziadków?
  • w którym kraju mamusie częściej kisiły zwłoki swoich dzieci w beczkach?
  • a z którego kraju pochodzi historia, w której pijani rodzice uwędzili noworodka w mikrofali i opitolili na kolację?
  • a w którym kraju jest mniej afer korupcyjnych?

Pytać dalej ? :D


-
Możesz pytać, ale odpowiedź będzie jedna- w Rosji!
Jest większa. Patologii też w niej nie brakuje. Choć narracja mediów jest tam trochę inna. O przypadkach kryminalnych pisze tam sensacyjna prasa. Główny nurt się tam nad tym tak nie skupia, tworząc idyllę dzielnej, dobrej Matuszki Rasiji.
U nas się robi z tego temat zastępczy i zasłonę dymną w razie czego. Coś nie idzie w państwie?- Kasia W. i żenująca telenowela z nią. Wiadomo, że ludzi zbulwersuje i odwróci uwagę od wydarzeń politycznych.
Na marginesie, jak Rutek te Kasię przywiózł do mojego miasta i ludzie się kapnęli, to dzień i noc stali pod mieszkaniem. Chcieli zlinczować. Musieli ich ewakuować stamtąd.
Ja informacji o takich sprawach unikam. Jestem wrażliwa na krzywdę dzieci. Po co mam sobie nerwy psuć, jak i tak nic nie pomogę? Niech policja i prokuratura się tym zajmuje, bo im za to płacą.
A propos dzieci właśnie- Czy Rosja uporała się wreszcie z problemem bezprizornych? W Polsce bezdomnych dzieci nie ma. Tam są całe grupy, a przynajmniej odkąd pamiętam były całe grupy młodocianych wąchaczy kleju- niektórzy po 7-8 lat. Śpiących gdzieś na rurach grzewczych, sprzedających się pedofilom na dworcach typu Leningradzki. Władze te dzieci olały.
Coś się wreszcie zmieniło w tej bulwersującej sprawie? Ktoś wreszcie tym dzieciom pomógł?
Wróćmy też do Dubrowki, gdzie ruski scpecnaz otworzył gaz nie bacząc na zakładników, gdzie było wiele dzieci. Dodatkowo utajnili jaki. Karetki przyjeżdżały ale lekarze nie wiedzieli jak ludzi ratować, bo ,,tajemnica wojskowa''!
Ludzie umierali dusząc się własnymi wymiocinami.
W Polsce/USA takie działanie byłoby NIE DO POMYŚLENIA! Ludzie nie wybaczyliby. Taką władzę by na taczkach wywieźli. A tam? Byli wściekli ale władza została ta sama...

Podsumowując- o Rosjanach myślę bardzo ciepło. Jedna z moich ulubionych nacji. Sama Rosja też ma wiele zalet, ale ma też spore wady i ja nie jestem na nie ślepa, ani nie zamierzam tej ślepoty udawać.
Co mi się tam bardzo podobało, a czego nie widziałam w Polsce- metki na ubrankach dla dzieci! Tam ktoś pomyślał, by naszyć je od zewnątrz, najlepszy smak chipsów jaki w życiu jadłam- krabowy.
Teraz już spotkałam w polskim Auchanie w ukraińskiej wersji.
Co ciekawe widziałam też rybiec. Podobno świetny do piwa, ale nie odważyłam się spróbować. Taki przywieziony z Moskwy, kiedyś mi całą szafkę kuchenną zasmrodził. Może teraz się przełamię? Z nostalgii i smutku, że polityka wbija klin kłócąc nasze dwa narody, i że synowi nie mogłam nawet Kaliningradu w wakacje pokazać, a co dopiero pięknej Syberii...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 462
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Najlepsze jest to, że aż 75% Ukraińców w Polsce (tak lekką ręką) ma ubaw po pachy z tej wojny.
Mają teraz inne cele , własnie wszystkie przejscia graniczne z ukrainą są zapchane bo ukraincy jądą do swojej ojczyzny na swięta, w swięta wojny się nie boją, ale po świętach wracają do Polski uciekając od wojny na Polski socjal.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 527
Punkty reakcji
87
ps. Piszesz takie kobyły, że aż musiałam na dwa dzielić.
Postaraj się zwięźlej;)
 

NIwduduNIwoko

Nowicjusz
Dołączył
1 Kwiecień 2023
Posty
69
Punkty reakcji
12
Miasto
Волгоград
Eeee, to .... to....
to właśnie ... jest zwięźle!!
:cool:

A co do wpisu Saymona, fakt, mnie to tez bawi do łez, sama prawda. Mam gdzieś filmik z granicy, kolejka kilka km z lawetami, ciągną fury zamiast czołgów aż miło. A tak na serio, wojna na Ukrainie trwa tylko tam na wschodzie, reszta Ukrainy żyje jakby nic się nie działo.
To jest arcy komedia!
Na wschodzie niby się leją, strzelają a na zachodzie po dyskotekach biegają.
Wnioskuję za OSKAREM dla pana ŻELEŃSKIEGO :)

Znacie Ukraińskie odpowiedniki OLX?
Mnie, z każdego innego forum od strzała katapultowali banem gdy tylko zamieściłem choćby jeden wpis z portali ogłoszeniowych.
Dlaczego? Bo w środku wojny - a celowo wybierałem miasta w których Rosjanie niby bombki zrzucali 24/24/7 ... - pokazywałem ludziom, jak łatwo w środku strzelanki umówić się na wynajem mieszkania, odbiór osobisty laptopa czy zakup samochodu.
Mówię Wam - serio - ban za banem - od razu!
 
Do góry