Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
248
Punkty reakcji
7
Obecnie jest takie bezprawie i hipokryzja, pogwałcenie zasad i traktatów, że mnie nie zdziwi, jeśli ich przyjmą i do NATO i do UE bez żadnych warunków wstępnych.
Generalnie to bezprawie i hipokryzja były zawsze , przejawem hipkryzji był atak USA na Irak . USA nie miało zgody ONZ , nigdy nikt nie udowodnił broni masowego rażenia . Interwencja spowodowała destabilizacje sytuacji w regionie. Irak poszedł w kierunki pro irańskie , tak lawirując miedzy USA a Iranem. Saddam Hussein był krwawym dyktatorem , ale np. sytuacj chrześncijan w tym krau była całkiem dobra , obecnie jest coraz mniej chrześcijan w Iraku. Osadzenie dyktatora za zbrodnie moze było ok. , ale interwencja była nie legalna i również Polska w tym uczestniczyła.
To samo w LIbii było , dyktator Libii był nie wygodny dla zachodu.
Natomiast uważam , że niezbyt jest to wygodne dla NATO przyjmowanie Ukrainy bo duża szansa , że w przyszłości będzie zmuszone do pomocy militarnej , plus nie wszystkie kraje chcą Ukrainy w NATO. Obecnie to jest to taka pomoc hybrydowa , oficjalnie nie jest NATO w wojnie ,ale osłąbia Rosje.

Np. atak na Afganistan przez ZSRR było bardzo podobne do Ukrainy. Też moze się kiedyś okazać , że za wiele lat np. osłabnie Rosja przestanie być siłą liczącą się , nie wiem USA vs Chiny będa już jedyną walką. To równie dobrze Ukraina , może stać się państwem nie przyjaznym dla USA.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 874
Punkty reakcji
180
Myślę , że Putin chciał obalić prezydenta Ukrainy i wprowadzić tam rząd marionetkowy i styl operacji na to wskazuje . Jest to raczej prawdopodobny powód operacji. Putin raczej chciał obalić prezydenta , na papierze siły zbrojne Ukrainy nie były za duże plus bezwład decyzyjny , więc Rosja przejmuje Ukraine.
Zgadzam się ale wydaje mi się że już wcześniej coś w tym rodzaju pisaliśmy.
Putin chciał stworzyć BIAŁORUŚ bis.
Przy okazji zyskać połączenie lądowe z Krymem.

Tak się zastanawiam
gdyby to nie Rosja graniczyła z Ukrainą lecz
Niemcy, Francja czy USA to czy te kraje by nie przeciągnęły Ukrainy na swoją stronę bez konfliktu zbrojnego?
Dla mnie to najlepiej pokazuje do jakiego stopnia Kreml jest beznadziejny.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
Ale Ukraina raczej i tak by do NATO nie weszła . Nie ma stabilnych granic z Rosją oraz jest w stanie wojny od 2014 roku. Rosja już w 2014 roku zablokowała możliwośc wejścia Ukrainy do NATO.
Może na mapie owszem taki kraj by istniał , ale byłby to kraj marionetkowy coś jak Białoruś , więc wychodzi praktycznie na to samo jakby Ukraina zmieniła się w Rosje. Poza tym Rosja wtedy mogłaby np. probować robić jakies prowokacje na Polskę na całej wschodniej granicy.
No i właśnie o to miało chodzić. Rosja ma agentów wszędzie, do robienia prowokacji nie potrzebuje zagarnięcia Ukrainy.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
Generalnie to bezprawie i hipokryzja były zawsze , przejawem hipkryzji był atak USA na Irak . USA nie miało zgody ONZ , nigdy nikt nie udowodnił broni masowego rażenia . Interwencja spowodowała destabilizacje sytuacji w regionie. Irak poszedł w kierunki pro irańskie , tak lawirując miedzy USA a Iranem. Saddam Hussein był krwawym dyktatorem , ale np. sytuacj chrześncijan w tym krau była całkiem dobra , obecnie jest coraz mniej chrześcijan w Iraku. Osadzenie dyktatora za zbrodnie moze było ok. , ale interwencja była nie legalna i również Polska w tym uczestniczyła.
Nie tyle nie mieli dowodów, co doskonale wiedzieli, że tam żadnej broni masowego rażenia nie ma. Irak musiałby mieć uran do jej produkcji. Zakup takiej ilości uranu w Nigrze nie umknąłby uwadze służb specjalnych. Był raport eksperta, z którego jasno wynikało, że żadnej broni jądrowej tam nie ma możliwości być.
Husajn chciał współpracować z zachodem, wpuścić zachodnich ekspertów.
Tam wyłącznie chodziło o przejecie pól naftowych, o nic więcej.
Irakijczycy nienawidzą Amerykanów , którzy z ich kraju zrobili syf i ruinę.
Wyrolowali przy okazji Polaków wykorzystanych do tej walki. Miały przecież być kontrakty na odbudowę kraju, korzystne dla Polska. Tymczasem Polska tylko na tym straciła.
To samo robią teraz, też wykorzystują nas dla swoich biznesów w Ukrainie. My i Ukraina będziemy mieć z tego tytułu tylko straty.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 108
Punkty reakcji
132
Miasto
Polska
Polska ma dziurę demograficzną, grożącą gospodarcza katastrofą. Te dzieci z Ukrainy to okazja na podratowanie demografii.
No to mniej dawaj w szyję.Jakie dzieci? Ci ukraincy posiedzą w Polsce wydoją Polski socjal ile się da i w końcu uciekną do bogatszego kraju. Poczytaj sobie ankiety robione wsród ukrainców. Zrobią w Polsce chlew i wyjadą. Akurat ze wyjadą to dobrze ale dlaczego ja mam im sponsorowac pobyt w Polsce? Może TY TO ZRÓB? NIE ZA MOJE!
,,Polska dla Polaków''? XX wiek pokazał do czego prowadzi nacjonalizm,
No to dla kogo Polska? Po co walczyli moi przodkowie? O Polskę dla banderowskich ukrainców? To po co były powstania, po co były cierpienia?
Jestes wzorową lewaczką. DLA KOGO POLSKA JAK NIE DLA POLAKÓW???????
W tej chwili żadne europejskie państwo nie utrzyma się bez imigrantów
Bo tak ty twierdzisz? Swoją drogą jestes wrogiem ukrainy! Bo to ukraina nie przetrwa bez ukrainców, Polska bez problemu da sobie bez nich radę.
Ukraina 30 lat temu miała ponad 50 milionów mieszkanców, ostatnio przed wojną miała trochę ponad 40 milonów. Tak jest problem.
U nas wystarczy aby kobiety nie dawały w szyję jak powiedział mędrzec. No i zamiast dawac obcym ukraincom 500+ trzeba zwiekszyc sumę dla Polskich dzieci. Bo podobno chodziło banderowcom z PiSu o Polski Naród!
. Lepiej, żeby w dużej mierze byli to imigranci podobni kulturowo, zasymilowani,
Ja nie czuje bliskosci kulturowej z ukraincami ty byc może tak. To może wyjedziesz na ukrainę jesli tak ich kochasz? Ukraina wymiera, ludzie uciekają z ukrainy od dziesiecioleci. POmóż ukrainie i żyj z tymi dobrymi ludzmi a nie zmuszasz Polaków aby pracowali na roszczeniowych trutni. W ciągu 30 lat istnienia banderowskiej ukrainy straciła ponad 20% ludnosci i to do czasów wojny. Teraz uciekają jak szczury .
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
990
Punkty reakcji
60
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ukraina to nie było i nie jest nic dobrego.
Sami, Ukraińcy do tego doprowadzili, a ja im tego nie kazałem robić.
Wielu ludzi młodych z Ukrainy już wyjeżdżało za lepszym życiem do Polski i nie tylko do Polski od samego początku niepodległości tego kraju. I to trwa do teraz, a wojna obecna tylko jeszcze bardziej to wszystko pogłębiła i to też była decyzja rządów ukraińskich.
Przecież teraz, obecnie gospodarka Ukrainy jest prawie na dnie... Wiele milionów ludzi ewakuowali z Ukrainy do innych krajów w Europie, w tym często do Polski. Oni musieli tam zostawić swoje miejsca pracy ( ci, którzy mieli pracę ) i wyjechać do innych krajów. To pogłębiło jeszcze bardziej bezrobocie i to nie tylko w samym Donbasie, ale już na terenie całej Ukrainy.
Przecież z całej Ukrainy ewakuowali ludność, wielomilionową z powodu wojny, ale wyjechali ci, co mogli wyjechać. Bo niektórzy tam zostali, gdyż z różnych względów nie mogli wyjechać z kraju.
Np. często ludzie starsi, chorzy, niepełnosprawni. Bo takich ludzi nie brakuje na Ukrainie. Kraj się wyludnił jeszcze bardziej, z powodu wojny i z winy Kijowa ( nie boję się tego powiedzieć, bo tak jest ) i na tym coraz bardziej osłabili gospodarkę.
Jak jest w kraju coraz mniej ludzi, to coraz mniej ludzi ma pracę i jest mniej podatków płaconych do budżetu państwa. A to jest... bieda i nędza dla takiego kraju. Bo są duże braki w budżecie, gdyż nie ma więcej z podatków.
No to można zadłużać kraj, pożyczając środki ( to, co PiS robi w Polsce od prawie 7 lat ), tylko kto to spłaci w przyszłości?
To też prowadzi do jakiegoś upadku kraju.
I Ukraina znalazła się w takim... bagnie... I teraz nie wiadomo, jak to się potoczy.
Ile ludzi ukraińskich będzie chciało wrócić na Ukrainę po zakończonej wojnie ( bo też nie wiadomo ile będzie trwała tam wojna i walki )? A ilu ludzi ukraińskich nie będzie chciało wrócić na Ukrainę i będą chcieli się na stałe albo na długie lata osiedlić w Polsce i w innych krajach? Kto będzie pracował dla gospodarki Ukrainy na przyszłość? Kto będzie finansował starszych emerytów, których przybywa i będzie przybywało na Ukrainie? Tam może się stać jakaś katastrofa demograficzna, gospodarcza i ekonomiczna, a praktycznie już tak się prawie tam dzieje.
Bo teraz rząd ukraiński dostaje ogromne środki finansowe z Zachodu, ale także z jakichś krajów ze świata, które zastępują w połowie nawet podatki.
Tylko na co przeznaczają te środki? Na wojnę i na walki.
Po prostu, Zachód, razem z Polską też finansują wojnę ukraińską, bo środki, które przekazują biednej Ukrainie rząd ukraiński nawet w większości przeznacza na armię, bo armia ma potrzeby finansowe, co jest oczywiste.
I to jest marnowanie środków ogromnych, z cudzych pieniędzy, bo ta "wojna" nikomu tam nic dobrego nie przyniesie.
Oni się biją ze sobą jedynie dlatego, że nie chcą się porozumieć i dogadać i nie chcą kompromisu.
Ale bardziej to Kijów nie chce, bo Moskwa i Donbas chce porozumienia.
Natomiast, Unia Europejska i USA na tym korzystają, bo też mają z tego korzyści. Im może być wygodna nie swoja wojna, tylko oni, bezpośrednio nie "poskoczą" do Rosji, bo się Rosji obawiają.
Wykorzystują do tego kraj zniszczony, który można poświęcić na wojnę i tak się dzieje.
Oni to wiedzą dobrze, w Unii, w Polsce i w USA.
Oni zrobili sobie z Ukrainy, za zgodą prezydenta tego kraju taki "przyczółek" dla swoich korzyści i dla jakichś interesów na tle wojny.
Przypuszczam, że to tak tam wygląda.
Tylko też do tego się otwarcie nie przyznają.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
No to mniej dawaj w szyję.Jakie dzieci? Ci ukraincy posiedzą w Polsce wydoją Polski socjal ile się da i w końcu uciekną do bogatszego kraju. Poczytaj sobie ankiety robione wsród ukrainców. Zrobią w Polsce chlew i wyjadą. Akurat ze wyjadą to dobrze ale dlaczego ja mam im sponsorowac pobyt w Polsce? Może TY TO ZRÓB? NIE ZA MOJE!
🤣🤣🤣 Brawo najbardziej debilne zdanie prezesa, a przynajmniej podium.:) Ciekawe dlaczego na melinach się najwięcej dzieci rodzi? Prezes powinien wpajać to nastolatkom- oprócz wysypu nastoletnich ciąż kliniki leczenia nałogów miałyby co robić.:p
Choćbym miała 10 dzieci sama demografii nie podratuję.

No to dla kogo Polska? Po co walczyli moi przodkowie? O Polskę dla banderowskich ukrainców? To po co były powstania, po co były cierpienia?
Jestes wzorową lewaczką. DLA KOGO POLSKA JAK NIE DLA POLAKÓW???????
Dla każdego kto chce w niej mieszkać i uczciwie pracować na jej gospodarkę.
Bo tak ty twierdzisz? Swoją drogą jestes wrogiem ukrainy! Bo to ukraina nie przetrwa bez ukrainców, Polska bez problemu da sobie bez nich radę.
Ukraina 30 lat temu miała ponad 50 milionów mieszkanców, ostatnio przed wojną miała trochę ponad 40 milonów. Tak jest problem.
U nas wystarczy aby kobiety nie dawały w szyję jak powiedział mędrzec. No i zamiast dawac obcym ukraincom 500+ trzeba zwiekszyc sumę dla Polskich dzieci. Bo podobno chodziło banderowcom z PiSu o Polski Naród!
Bo tak twierdzi każdy, kto ma choć nikłe pojęcie o gospodarce i ekonomii. Po tobie się tego jednak nie spodziewam:)^:D
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
990
Punkty reakcji
60
Wiek
39
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jakoś nie współczuję bardzo Ukrainie, bo to nie ja kazałem im zniszczyć i osłabić kraj z takim potencjałem. I nikt inny też nie kazał.
Natomiast, jeżeli chodzi o polskie rządy PiS-owskie to oni naprawdę mają gdzieś wojnę na Ukrainie i to, że tam giną zarówno ludzie cywilni, jak i niektórzy żołnierze ukraińscy.
Nie współczują na pewno.
Pozornie wspierają Ukrainę bardziej "na pokaz", żeby tak to widziało społeczeństwo polskie, ale w tym mają swój interes polityczny i jakieś korzyści.
Oni są zdeprawowani i zepsuci, nie od dziś i do różnych rzeczy się posuną, różnymi sposobami, aby tylko mieli własną korzyść egoistyczną. I tu nie chodzi tylko o rozdawanie kasy w programach, jak: 500 plus, żeby tym sobie "kupować" wyborców i głosy, ale też chodzi o inne rzeczy.
Tylko wierzę, że im się już nic więcej nie uda, bo po pierwsze, nie mają już najwyższego poparcia w sondażu ( tylko PiS-owskie media zakłamują i pokazują, że oni cały czas prowadzą w sondażu, co nie jest już prawdą ).
Po drugie, będą teraz wybory i przegrają, a będą próbowali fałszować wybory, bo są zdolni do tego.
A to, że już nie mają najwyższego poparcia to świadczy o tym, że już połowa społeczeństwa w Polsce ma ich dosyć. Ale powinni nie mieć już żadnego poparcia, czyli: zero w sondażu...
Bo jeszcze ich popierają ich sympatycy i ludzie zaślepieni.

I mam nadzieję, że cały PiS źle skończy w tym roku...
Wojna ukraińska i prezydent ukraiński im nie pomogą, jak będą skończeni.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
A kogo to? W polityce nie współczucie się liczy, tylko biznesy, które są raz trafione, raz nie. O ile nad zasadnością militarnego wsparcia Ukrainy można się spierać. (Ja jestem przeciwniczką), lub zastanawiać na ile tu mieliśmy tu wolność decyzji bez nacisków ze strony USA, tak dzieci w Polsce brakuje i to jest fakt. Stąd ukraińskie dzieci są okazją na poprawę tej demografii. Tylko tyle i aż tyle.
A polityka historyczna, to już zupełnie inna bajka. Ta jest cały czas niezałatwiona w sposób satysfakcjonujący dla Polski.
A nie załatwiona jest też dlatego, że dominują skrajne postawy a to ukrofobia dążąca wyłącznie do konfliktu, a to ukrofilia tłumacząca z kolei ukraińskie łajdactwa czy to na Wołyniu czy w Galicji Wschodniej (gdzie też były przecież pogromy Polaków przez ukraińskich szowinistów, ale mówi się tylko Wołyń, co już mówi wiele o pojęciu tych co wycierają sobie gęby Wołyniem, jako pretekstem mającym usprawiedliwić współczesny szowinizm wobec Ukrainców tym razem. Robią to zwykle ludzie nijak nie dotknięci szowinizmem upa, jedynie tacy co gdzieś tam coś poczytali i na tym budują swoją abstrakcyjną niechęć) hłodomorem i innymi trudnymi doświadczeniami narodu ukraińskiego, rzekomym złym traktowaniem Ukraińców przez Polaków. Nie! Zbrodniczej działąlności upa nie można usprawiedliwiać- niczym! Nie powinni być lansowani na bohaterów, bo to zbrodniarze, ludobójcy, faszyści!
Dlaczego Petlura nie jest bohaterem Ukrainy? Ano dlatego, że mogliby się odezwać Żydzi i przypomnieć, że członkowie jego oddziałów urządzali im pogromy/prześladowania. Dlaczego więc strona polska nie protestuje jednogłośnie w sprawie pomników Bandery, stadionów imienia Suchewycza, czy szkół imienia kłyma?
Ano dlatego, że mamy albo ukrofobów, albo ukrofilów, zamiast rzeczowego, twardego stanowiska w tej sprawie.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
77
Punkty reakcji
18
Kilkanaście lat temu pracowałam we Włoszech. Jak ktoś rozpytywał o chętnych do pracy to z góry zaznaczał: "tylko nie z Ukrainy". Tyle w temacie opinii o "braciach" nam wciśniętych na chama.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 874
Punkty reakcji
180
Zamiast pisania głupot o banderowcach o tym kto kogo lubi bądź nie czy o Wołyniu jakby to miało wpływ na przyczyny przebieg czy zakończenie wojny zadam pytanie czy Putin utrzyma się na swoim stanowisku do końca wojny?
Jeśli tak bądź nie to dlaczego?
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
Zdziwiona bym była, gdyby było inaczej. Skoro utrzymał się po Dubrowce i Biesłanie, kiedy Rosjanie byli naprawdę wściekli na władzę, tym bardziej teraz, gdy jednoczą się przy wodzu jaki by nie był, w obliczu zagrożenia z zachodu, którego poczucie jest im wpajane.
Dlaczego niby miałby się nie utrzymać? Nie widzę takiej przesłanki.

Wątpię, by Włosi orientowali się w tym, kto to są Ukraińcy, nie mówiąc o uprzedzeniach do nich, bo niby z jakiej racji? No ale ,,dziwny jest ten świat'', więc może i taki cudaczny przypadek się trafił.
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
77
Punkty reakcji
18
Wątpię, by Włosi orientowali się w tym, kto to są Ukraińcy, nie mówiąc o uprzedzeniach do nich, bo niby z jakiej racji? No ale ,,dziwny jest ten świat'', więc może i taki cudaczny przypadek się trafił.
Może raczej doświadczenie, a nie uprzedzenie. Skoro okradają, piją, zaniedbują się w pracy to fama idzie z ust do ust. Stąd zła opinia. W tamtym czasie we Włoszech o polityce na schodzie się nie mówiło. Zresztą ich mało co i kto obchodzi oprócz swoich nosów. Są bardzo skupienie na swoim podwórku. Nawet wiadomości ogólnokrajowe to prawie w całości o ich kraju i ich sprawach. Ja mam wątpliwości, czy wielu z nich w ogóle wie, co się w tej chwili na rubieżach Ukrainy dzieje.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 874
Punkty reakcji
180
Zdziwiona bym była, gdyby było inaczej
Czyli "operacja specjalna rozwija się zgodnie z planem"?

Wojnę napastniczą nie rozpoczyna się po to aby trwała ona latami.
Wtedy pojawiają się wątpliwości co do przywództwa czy też jej sensu.

Oczywiście niczego nie sugeruję ale Biesłan czy Dubrowka
wydają mi być czymś mniejszego kalibru.

Swego czasu kumplowi dom Ukraińcy stawiali.
Dawno tamtędy nie przechodziłem ale przypuszczam że nadal stoi.
A kumpel na nich nie narzekał.
Może to Włosi nie znają się na ludziach a my jak idioci ich bzdety powtarzamy.
Pomyślał ktoś o tym?

Zaraz pojawi się "strateg" i wszystko wytłumaczy!
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
Czyli "operacja specjalna rozwija się zgodnie z planem"?

Wojnę napastniczą nie rozpoczyna się po to aby trwała ona latami.
Wtedy pojawiają się wątpliwości co do przywództwa czy też jej sensu.

Oczywiście niczego nie sugeruję ale Biesłan czy Dubrowka
wydają mi być czymś mniejszego kalibru.

Swego czasu kumplowi dom Ukraińcy stawiali.
Dawno tamtędy nie przechodziłem ale przypuszczam że nadal stoi.
A kumpel na nich nie narzekał.
Może to Włosi nie znają się na ludziach a my jak idioci ich bzdety powtarzamy.
Pomyślał ktoś o tym?

Zaraz pojawi się "strateg" i wszystko wytłumaczy!
Człowieku, tam wojna toczy się od blisko 10 lat!
Jeśli Dubrowka i Biesłan to był dla Ciebie mały kaliber, to znaczy, że masz bardzo nikłe pojęcie o tym co się stało.
Rosjanie nienawidzą ,,chachłów''(chochołów), jak nazywają Ukraińców i operacja wojskowa prowadzona przez Putina w niczym im nie przeszkadza. Sankcji żadnych też nie odczuwają.
Wojna ta nie jest prowadzona tak jak się u nas pokazuje. Rosja małymi kroczkami swoje cele osiąga, a ukraińskie wojska wcale nie są tak heroiczno-krystaliczne jak się u nas maluje. Raport Amnesty International mówi sam za siebie.

No i co z tego, że Twojemu kumplowi Ukraińcy zbudowali dom? Świadczy to tylko o tym, że panowała tam taka bida, że Polska im się opłacała jako kierunek zarobkowy. Są różni, jak to ludzie. Jedni w porządku, inni nie. Jak, kto trafi tak sobie opinię wyrabia, bo taki jest mechanizm ludzkiego myślenia.

Nie wiem kto to ,,strateg'' i do kogo z tym pijesz, i szczerze mówiąc mam to w d...
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
Może raczej doświadczenie, a nie uprzedzenie. Skoro okradają, piją, zaniedbują się w pracy to fama idzie z ust do ust. Stąd zła opinia. W tamtym czasie we Włoszech o polityce na schodzie się nie mówiło. Zresztą ich mało co i kto obchodzi oprócz swoich nosów. Są bardzo skupienie na swoim podwórku. Nawet wiadomości ogólnokrajowe to prawie w całości o ich kraju i ich sprawach. Ja mam wątpliwości, czy wielu z nich w ogóle wie, co się w tej chwili na rubieżach Ukrainy dzieje.
Dużo poznałam Ukraińców w życiu i miałam powiedzmy... średnie zdanie na ich temat i nie chodzi tu o wykonywaną pracę, ale o intrygi, zawiść, dwulicowość. Ale poznałam też trochę takich bardzo ok. Różni są, jak różni są ludzie. Obecnie te relacją coraz bardziej idą w dobrą stronę, acz tez do końca nie wiadomo co z tego wyjdzie- z różnych powodów.
Faktem jednak jest, że z tych, co obecnie napłynęli do Polski poznaję praktycznie same pozytywne przypadki(choć wiem, że bywają też negatywne) i zmieniam swoje zdanie na lepsze. Najbardziej ujęły mnie ukraińskie dzieci.

Może ten konkretny Włoch źle trafił, bo Ukraińcy zazwyczaj dobrze pracują. Co najwyżej ich mentalność nie wszystkim musi pasować. W ogóle to jestem zdziwiona, że ich aż tyle we Włoszech i to kilkanaście lat temu. Do Włoch masowo wyjeżdżają Rumunii, bo rozumieją język włoski bez nauki. Rumunów bardzo lubię.
A Włosi lubili Rosjan(nie wiem jak jest teraz?) Nawet panowała we Włoszech moda na rosyjskie imiona.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 874
Punkty reakcji
180
Jeśli Dubrowka i Biesłan to był dla Ciebie mały kaliber, to znaczy, że masz bardzo nikłe pojęcie o tym co się stało.
Tak to jest za mały kaliber.
Bo to są zdarzenia jednorazowe natomiast wojna która miała trwać kilka dni trwa od roku.
Dalszą dyskusję sobie daruje.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 086
Punkty reakcji
65
Tak to jest za mały kaliber.
Bo to są zdarzenia jednorazowe natomiast wojna która miała trwać kilka dni trwa od roku.
Dalszą dyskusję sobie daruje.
Po pierwsze po czym doszedłeś do absurdalnego wniosku, że miała trwać kilka dni?
Po drugie tak jak podejrzewałam kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Wielu podobnych mędrków wypowiada się o Rosji nie mając pojęcia o niej i mentalności jej mieszkańców. Mogę trochę rozjaśnić, ale skoro chcesz sobie darować, to może lepiej to faktycznie zrób, bo to trochę tak jak bym ja się zaczęła o Etiopii mądrować.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 874
Punkty reakcji
180
Po pierwsze po czym doszedłeś do absurdalnego wniosku, że miała trwać kilka dni?
Po drugie tak jak podejrzewałam kompletnie nie wiesz o czym piszesz. Wielu podobnych mędrków wypowiada się o Rosji nie mając pojęcia o niej i mentalności jej mieszkańców. Mogę trochę rozjaśnić, ale skoro chcesz sobie darować, to może lepiej to faktycznie zrób, bo to trochę tak jak bym ja się zaczęła o Etiopii mądrować.
Sorry ale nie będę polemizował z forumowym pieniaczem.
 
Do góry