Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Mam to gdzieś. Bokiem mi ta Ukraina wychodzi! Mam jej dosyć! Tak jak mam dosyć niebiesko żółtych szmat na każdym kroku. Polskich flag tyle nie wisi, co ukraińskich. Gdzie ja jestem?
Rozumiem i popieram pomoc HUMANITARNĄ uchodźcom (Do zwykłych ludzi stamtąd nic nie mam)- w granicach zdrowego rozsądku i nie tylko z polskiej kieszeni. Jestem całkowicie przeciwna pomocy MILITARNEJ i mieszaniu w ten konflikt!
Szczerze mówiąc jeśli chodzi o politykę, bardziej wierzę Rosji, niż Ukrainie. Chociaż Rosja też kłamie i nagina na swoja korzyść.
Kiedy polski rząd zajmie się polską, nie ukraińską sprawą? Kiedy zniknie ten niebiesko żółty z każdego rogu i uprzywilejowanie tej nacji? Niech sobie tu mieszkają, tak jak Polacy np. w Anglii, ale to dalej POLSKA! nie jakaś nowa Ukraina! Przede wszystkim interesy Polek i Polaków powinny być reprezentowane.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
Mam to gdzieś. Bokiem mi ta Ukraina wychodzi! Mam jej dosyć! Tak jak mam dosyć niebiesko żółtych szmat na każdym kroku. Polskich flag tyle nie wisi, co ukraińskich. Gdzie ja jestem?
Rozumiem i popieram pomoc HUMANITARNĄ uchodźcom (Do zwykłych ludzi stamtąd nic nie mam)- w granicach zdrowego rozsądku i nie tylko z polskiej kieszeni. Jestem całkowicie przeciwna pomocy MILITARNEJ i mieszaniu w ten konflikt!
Szczerze mówiąc jeśli chodzi o politykę, bardziej wierzę Rosji, niż Ukrainie. Chociaż Rosja też kłamie i nagina na swoja korzyść.
Kiedy polski rząd zajmie się polską, nie ukraińską sprawą? Kiedy zniknie ten niebiesko żółty z każdego rogu i uprzywilejowanie tej nacji? Niech sobie tu mieszkają, tak jak Polacy np. w Anglii, ale to dalej POLSKA! nie jakaś nowa Ukraina! Przede wszystkim interesy Polek i Polaków powinny być reprezentowane.
Polać jej. Brawo. Popieram!

A tak w ogóle to czy ktoś się nas Polaków pytal o cokolwiek? Jakieś referenda były? To chyba nasz kraj. A nie bandy z Wiejskiej... Więc w takich sprawach oni powinni mieć do powiedzenia najmniej.

Jestem ciekaw po kiego grzyba Bidon przylatuje do Polski... Mi to śmierdzi na kilometry.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Mi też to śmierdzi. Nie mam za grosz zaufania do tej postaci.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Póki co Rosja zawiesiła udział w programie START 3 czując coraz większą presję i zagrożenie ze strony USA.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Gdyby USA chodziło o pokój, to już dawno by to wynegocjowały. Szkoda, że Trump nie rządzi. Bezsensowna wojna, w której bez sensu giną ludzie, a korzysta na tym ten co rzekomo pomaga i bynajmniej nie mam tu na myśli Polski.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
No więc przemowa sprowadzała się do podziękowań za to ile to Polska oddała... A dziennikarzyny w różnych polskojęzycznych stacjach pieją z zachwytu- jak to jako jedyni oddajemy nowy sprzęt bojowy na Ukrainę :O Podczas, gdy inne kraje przy tej okazji pozbywają się co najwyżej starego niepotrzebnego już sprzętu, opróżniając magazyny. Zwalniając sobie miejsce pod nowszy...
To już nie kabaret. Z tego się nawet pośmiać nie da. Człowiek tylko patrzy i wpada w konsternację. I tylko pytanie sobie zadaje- czy ci zachwyceni tym cyrkiem Polacy to tak na serio i czy jest ich dużo? Bo aż zimno się na sama myśl robi...
Od czasów, gdy polska szlachta rozrzucała złoto, by się pokazać zagranicą i przyszpanować kosztem ludu, jednak niewiele się zmieniło. Jak to się skończyło wtedy, wiemy z historii.
Niestety, jak to ktoś kiedyś powiedział- ,,Historia uczy tylko jednego, że nigdy niczego nikogo nie nauczyła'':(
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 456
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Jestem ciekaw po kiego grzyba Bidon przylatuje do Polski... Mi to śmierdzi na kilometry.
On przyleciał na ukrainę ale musiał przez Polskę więc i odwiedził swoich wasalów. Biden i jego rodzina od lat ma ogromne prywatne interesy na ukrainie.
Jego syn przez lata był jego przedstawicielem i robił biznes.
Jego syn stracił tam laptop i w tym laptopie były bardzo ciekawe rzeczy.
Co jakiś czas coś w internecie ktoś coś pokazuje z tego laptopa syna prezydenta USA. To jak wciąga biały proszek, to zdjecia w stringach i tylko w stringach , to znów rozmowę z z kolegą o ojcu gdzie skarży się że musi oddawac ojcu połowę tego co zarabia na ukrainie, a są to miliony.
jak to jako jedyni oddajemy nowy sprzęt bojowy na Ukrainę
Bo też jako jedyni musimy to robić. Podpisaliśmy z ukrainą w 2016 roku skrajnie głupią umowę międzynarodową w której zobowiązujemy się dawać ukrainie cokolowiek tylko zechce i ile zechce .... za darmo.
Za taką umowę to tylko kulka w głowę za zdradę. I PiS-bandera bał się pokazac tą umowe dlatego została opublikowana dopiero w 2019 roku i to tak aby nikt się nie zorientował.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 384
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No tak.
To pokazuje, że mają jakiś interes w tym skorumpowanym kraju. Skoro zachodnie korporacje zarzadzają na Ukrainie dziesiątkami tysięcy hektarów ziemi, to świadczy to o czymś.
Rządy ukraińskie, nawet wcześniejsze pozwoliły sobie, aby z krajów Europy zachodniej zarządzali hektarami ziemi i na tym zarabiali. I pewnie nie tylko na tym, ale też na innych rzeczach na Ukrainie.
Bezinteresownie nie mieszaliby się do Ukrainy. Dlatego im Rosja przeszkadza, która chroni tereny w Donbasie, a oni, z USA i krajów Europy zachodniej nie zrezygnują przecież ze swoich interesów.
Tam gra też toczy się o kasę, bo nie ma nic bezinteresownie.
Widzą, zniszczony i skorumpowany kraj, to dlaczego na tym nie skorzystać? Oni przecież nie mają współczucia i sentymentów dla Ukrainy, że tam trwa wojna, a i, że wczesniej przez lata kraj był niszczony i osłabiany.
To mogą być tylko pozory...
Zawsze ktoś na czyjejś słabości będzie korzystał. Tak jest wszędzie i nie tylko w Polsce.

A przecież taki kraj, jak Ukraina, z takim potencjałem, gdyby był zarządzany mądrze i gospodarnie to ten kraj mógłby być nawet bogatszy od Polski i to nie będąc w Unii Europejskiej.
A i tak ten kraj nie należy do tej struktury.
Oni tam mają tyle ziemi i hektarów, i pól, że jakby o to dbać to by kraj był naprawdę w lepszej sytuacji niż Polska.
No ale zamiast tego to kraj osłabiali, niszczyli i krzywdzili też własne społeczeństwo. I nikt się nie przejmował, ani w Polsce, ani w Unii Europejskiej. Bo nawet w krajach unijnych i USA też widzą dla siebie jakieś korzyści na cudzym.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Dlaczego twierdzisz że Rosja nie osiągnęła żadnych celów strategicznych? Wnioskujesz tak na podstawie informacji podawanych oficjalnie w TV ewentualnie na Onecie czy WP... To czym Cie nakarmili zwracasz teraz w postaci takich a nie innych teorii...
Nie słyszałem o tym że na Ukrainie zmienił się prezydenta na prorosyjskiego, więc jaki tu sukces?
Przecież gra nie toczy się tak naprawdę o Ukraine, Ukraina jest jedynie przedmiotem rozgrywek USA - Chiny.
Zajęcie sobie paru wiosek oraz części obwodów to nie jest to o co gra Rosja.
Celem Rosji jest wchłonięcie Białorusi oraz Ukrainy a Polska miałby mieć status podobny do tego jaki ma Finlandia.
Nic z tego nie zostało spełnione.

Mini sukcesy to głównie korytarz z Krymu do Rostowa nad donem. Być może jakieś kopalnie w rejonie Ługańska, Doniecka, z czego cały obszar przemysłowy jest zniszczony. Rosja jako potęga surowcowa bez tych paru kopalń by się obyła.
Takie są fakty.
Te straty są bardziej bolące dla Ukrainy a nie dla Polski czy innych krajów.
Większy problem z Ukrainą jest w aspekcie gospodarki.Ale to już po wojnie.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Zachód w tym chocby Ty twierdzicie zgodnie że Rosja zaatakowała Ukrainę by zagarnąć jej tereny i włączyć je do swojego państwa. Pokaz mi w którym miejscu ktokolwiek z Rosyjskich ludzi będących przy korycie wypowiedział słowa w których to właśnie tak mówi. Cele jakie Rosja sobie wyznaczyła były nieco inne. Fakt że przeliczyli sie na początku aczkolwiek większość celów została osiągnięta. Nie ogarniam tego jak ludzie myślą w naszym kraju i że w ogóle to państwo jeszcze funkcjonuje
Ja nic takiego nie powiedziałem, że Rosja chce zająć Ukrainę w celach terytorialnych tylko. A nawet jeśli coś brzmiało w ten sposób to nie to miałem na myśli.
Rosji chodzi o strefę wpływów, przepływ towarów, ludzi (Rosja ma problemy z demografią). Rosja próbuje stworzyć taką a'la "UE" swoją. Z przepływem towarów ludzi itp. Póki co słabo to idzie, Rosja nie ma dużo do zaoferowania, Kazachstan idzie w objęcia Chin, Armenia, Azerbejdżan też nie specjalnie już sympatyzują z Rosją, też bardziej to idzie w strefe wpływów Chin. Jedynie Białoruś jest całkowicie podporzadkwiana Rosji ale nie ma wyjścia.
Kolejna rzecz oddalenie ewentualnych baz NATO. Gdyby Białoruś była pro zachodnia to Moskwa jest pod zasięgiem rakiet do 250 km już.w drugą stronę warszawa jest pod zasięgiem rakiet.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
takim podejściem sprawiedliwości nigdy nigdzie nie będzie. Skąd się biorą materiały filmowe nakręcone przez Ukraincow w których to Ukraińcy płaczą i pytają samych siebie jak to jest możliwe ze ich własne wojska ostrzelały ich domy czy chocby bloki. Skąd sie biorą osoby które wracają z Ukrainy do domu i mówią o nazistach azowcach i o tym ze do Europy dochodzą jakieś zmyślone informacje
Filmiki to można zainscenizować, były już zagrywki nawet w 2014 roku że jedna propagandystka była wśród ludzi broniących słowiańska potem była w innym mieście niby mieszanką,potem była niby uchodźcą itp hehe Ja się nie znam na tym,ale nie które osoby które się coś znają na umundurowaniu to jakiś filmikach to widzieli elementy z mundurów rosyjskich na tych filmach.
Poza tym z prawdziwego życia można się zapytać Ukriańców są są Ukriańcy z południa itp. i nikt nigdy nie słyszał o żadnych nazistach by tam były jakieś mordy. Nawet kiedyś pamiętam w 2015 roku był moment że gadałem z jednym Ukraińcem w Polsce ze wschodu i on opowiadał ze tam w Doniecku nie było już żadnych walk ani ostrzałów , mimo że media mówiły o walkach. A one się już skończyły.Generalnie w realu Ukriańcy nic nie wiedzą o rzekomych nazistach.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Sprawa druga to gdzieś tam napisałeś ze zachód mógłby pokonać Rosję ble ble ble.
Znowu mowisz za wszystkich patrząc przez swoje jakieś tam wymysły. Skąd ten strach przed Rosja u Ciebie? Nie odpowiadaj to pytanie retoryczne...
Zachód myśli jakbyś nie zauważył i nikt z zachodu narażać sie nie chce.
Rosja może sobie byc militarnie biedniejsza niz Etiopia. Moze posiadać kilkuset żołnierzy a i tak jedyna rzeczą jaką zachód moze Rosji zrobić to co najwyżej opindolic kolbe
Widzę nie czytasz ze zrozumieniem, napisałem gdyby zachód chciał to by Rosja nie miała szans militarnych.
Polsce,Litwie, Finlandii, Rumunii, Ukrainie to może pokonanie permanentne Rosji byłoby na rękę,ale inne kraje patrzą na to inaczej.

Dla USA i UK to zbyt słaba Rosja to się równa że jest marionetką Chin. Wtedy Chiny stają się bardzo silne. Włochy Hiszpania oraz cala zachodnia europa to raczej patrzy na to przez pryzmat handlu oraz świętego spokoju w stylu to nie nasza wojna co nasz obchodzi jakaś ukraina 3000-4000 km .
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Rosja i tak będzie jednym z najsilniejszych państw na tej planecie z racji posiadanego arsenalu nuklearnego. I zaden zachód nie narazi cywili na śmierć bo jakas Polska sie za nich wypowiada. Żaden atak z zachodu bezpośrednio nie wchodzi w gre i każdy doskonale o tym wie. Logicznym jest ze żaden zachód nie moze i nie jest w stanie wygrać z Rosja czy zniszczyć Rosji. Dlatego wysylaja sprzęt na potęgę bo wyłącznie tyle albo az tyle moga zrobić. Daruj zatem pisanie takich bzdur... Proponuję tez trzymać sie zasady wyjasniania konfliktu zwanego "solo" masz problem to go wyjaśnij z tym do kogo go masz. 5 na 1 to i wasze kochane USA by nie ogarnęło. Jednak nikt jakoś nie mowi ze Europa czy Azja mogłaby ich zniszczyć ale tego nie robią bo coś tam cos tam...
Ja rozumiem ze pis co niektórym glowe zepsuł ale nie przesadzajcie.
Tylko że Rosja po upadku związku radzieckiego też się rozbroiła, ma dużo słabszą armię niż związek radziecki.
Prawie wszystkie kraje się rozbroiły. Poza Chinami i USA bo jednak Chiny zwiększają swój potencjał militarny.
A co do głosu polski to Polska jest zwykłym pionkiem na mapie, owszem może lobować swoje racje ale nie jest krajem niezlaznym w polityce międzynarodowej wynika to z wielu czynników. Generalnie mało krajów Europy jest hiper niezależna od USA.
Ogólnie aby Europa została mocarstwem to UE musiałby się stać jednym krajem na wzór USA i wtedy z potencjałem ludnościowym terytorialnym , produkcja przemysłowa itp to byłby to kraj wmiarę niezależny. Wtedy taki twór by mógł dołączyć do gry super mocarstw Typu Chiny,USA, UE ale jest to raczej mało prawdopodobne.

A co do broni nuklearnej to nawet Chiny nie akceptują ewentualnego ataku nuklearnego, więc to tylko propagandowe straszenie.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Dlaczego twierdzisz że Rosja nie osiągnęła żadnych celów strategicznych? Wnioskujesz tak na podstawie informacji podawanych oficjalnie w TV ewentualnie na Onecie czy WP... To czym Cie nakarmili zwracasz teraz w postaci takich a nie innych teorii...

Zachód w tym chocby Ty twierdzicie zgodnie że Rosja zaatakowała Ukrainę by zagarnąć jej tereny i włączyć je do swojego państwa. Pokaz mi w którym miejscu ktokolwiek z Rosyjskich ludzi będących przy korycie wypowiedział słowa w których to właśnie tak mówi. Cele jakie Rosja sobie wyznaczyła były nieco inne. Fakt że przeliczyli sie na początku aczkolwiek większość celów została osiągnięta. Nie ogarniam tego jak ludzie myślą w naszym kraju i że w ogóle to państwo jeszcze funkcjonuje.

Opierając sie wyłącznie na teoriach jednej strony w ogóle nie dopuszczając do słowa drugiej strony jest chyba dzis norma. A tak beczycie na Sądownictwo w Polsce :D To jest dopiero myślenie.

Z takim podejściem sprawiedliwości nigdy nigdzie nie będzie. Skąd się biorą materiały filmowe nakręcone przez Ukraincow w których to Ukraińcy płaczą i pytają samych siebie jak to jest możliwe ze ich własne wojska ostrzelały ich domy czy chocby bloki. Skąd sie biorą osoby które wracają z Ukrainy do domu i mówią o nazistach azowcach i o tym ze do Europy dochodzą jakieś zmyślone informacje. Skad sie biora świadkowie ktorzy mówią o zbrodniach Ukraińskiej armii na Ukrainskich cywilach??? To propaganda? Propaganda to może jest w Polsce. U Niemców czy Francuzów takie cos jest mówione wprost i tam ludzie trochę inaczej to widzą.

A najogólniej to polecam każdemu szukanie informacji u Amerykanów. Chocby w amerykańskich gazetach tv... Wystarczy trochę znać język albo posłużyć sie translatorem. Trochę Wam sie rozjaśni to myślenie bo aktualnie to w czarnej dupie z tym jesteście.
Info z USA dlatego ze tam sie szanuje społeczeństwo na tyle by im kitów nie żenić a na pewno nie w stopniu w jakim robią to tutaj.

Sprawa druga to gdzieś tam napisałeś ze zachód mógłby pokonać Rosję ble ble ble.
Znowu mowisz za wszystkich patrząc przez swoje jakieś tam wymysły. Skąd ten strach przed Rosja u Ciebie? Nie odpowiadaj to pytanie retoryczne...
Zachód myśli jakbyś nie zauważył i nikt z zachodu narażać sie nie chce.
Rosja może sobie byc militarnie biedniejsza niz Etiopia. Moze posiadać kilkuset żołnierzy a i tak jedyna rzeczą jaką zachód moze Rosji zrobić to co najwyżej opindolic kolbe.

Rosja i tak będzie jednym z najsilniejszych państw na tej planecie z racji posiadanego arsenalu nuklearnego. I zaden zachód nie narazi cywili na śmierć bo jakas Polska sie za nich wypowiada. Żaden atak z zachodu bezpośrednio nie wchodzi w gre i każdy doskonale o tym wie. Logicznym jest ze żaden zachód nie moze i nie jest w stanie wygrać z Rosja czy zniszczyć Rosji. Dlatego wysylaja sprzęt na potęgę bo wyłącznie tyle albo az tyle moga zrobić. Daruj zatem pisanie takich bzdur... Proponuję tez trzymać sie zasady wyjasniania konfliktu zwanego "solo" masz problem to go wyjaśnij z tym do kogo go masz. 5 na 1 to i wasze kochane USA by nie ogarnęło. Jednak nikt jakoś nie mowi ze Europa czy Azja mogłaby ich zniszczyć ale tego nie robią bo coś tam cos tam...
Ja rozumiem ze pis co niektórym glowe zepsuł ale nie przesadzajcie.
I wytrzyjcie usta bo od lizania dupy ameryce macie na nich cos brązowego ;)

Jak żyje tak nie widziałem komentarza typu jaki to zachód względem Rosji silny nie jest i jakby chciał to by Rosje zniszczył. Nie widziałem nigdzie indziej poza Polską. Niemiec, Czech, Hiszpan, Francuz no kurde nikt o czymś takim nie mówil. A w PL co drugi ekspert zbrojeniowy i sie wypowiada o nieswojej sile :D Polska tez by pokonała Rosję. Umowami na zakup sprzętu wojskowego :D z których nic nadal nie wynika. Ot papierowa potęga NATO w Europie - Polska
Zachód mą tą siłę że ma wiele krajów które się zrzucają z pomocą. Poza tym o sile kraju nie decyduje tylko armia ale i gospodarka. Kraje zachodu to zazwyczaj bogate kraje to możliwością handlu z nimi.
Akurat przy obecnych rzadach PIS to armia praktycznie została rozbrojona,nie chodzi tu tylko o oddawanie sprzętu,ale i złe zarządzanie tworzenie nowych brygad w sytuacji,gdy jest problem z uzupełnieniem już istniejących. Złe lokowanie sprzętu, przez to niszczenie potencjału bojowego. Złe zakupy, np zakupy kiepskiego sprzętu z Korei, niszcząc przy okazji Polski przemysł zbrojeniowy.
Politykę PIS to bym nazwał bardziej pro rosyjską, bo po cichu w wielu sytuacjach działa na korzyść Rosji.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
309
Punkty reakcji
8
Rosja ma drugą armię świata. Ma też broń nuklearną.
USA jest natomiast na rękę ten konflikt. Sami go wywołali grożąc, że Ukraina może przestać być krajem neutralnym i wejść w NATO, co poskutkowałoby natowskimi rakietami na Ukrainie tuż pod ruską granicą.
Zbrojeniówka USA robi biznes na Ukrainie i państwach ościennych, jakiego za Trumpa nie zrobiła w Iranie. A takie były wysiłki ku temu. To trzeba było urządzić cyrk i Trumpa zwalić. Psuł też interesy WHO, króre zakrawa na mafię.
Obecnie dolar się wzmocnił, a konkurująca z USA Unia osłabiła.
Rosja natomiast jest potęgą samą w sobie. Położona na wszystkich surowcach świata, samowystarczalna. Dogadana z Chinami i Indiami.
Putin niczym wytrawny szachista broni swoich złóż, odciągając uwagę od Arktyki, morza Karskiego, konfliktem na Ukrainie i wcześniej nie dopuszczając, by ta na Krym wpuściła kiedyś armie amerykańską.
Z tą drugą armią świata to bym polemizował, trudno to jednoznacznie ocenić.
Co do broni nuklearnej to nie tylko Rosja ją ma , poza tym mogłoby to odciąć Rosję od handlu już zupełnie gdyby jej użyła. Nawet Chiny nie popierają użycia broni atomowej.
Poza tym Chiny są raczej krajem który wykorzystuje Rosje w celu realizacji swoich celów.
USA ma swoje cele Rosja ma swoje cele, w drugą stronę zajęcie Ukriany byłoby niekorzystne dla USA bo granica Rosji i NATO byłaby w granicach Polski.
Każdy własną politykę realizuje więc ciężko tu określić kto wywołał wojnę. Politycznie to obie strony tworzyły wojnę, a militarnie zaczęła Rosja. I USA i Rosja mają rację ale względem swoich interesów.
Rosja nie jest samowystarczalna, surowce to nie wszystko. Obecnie rozwój gospodarek opiera się na rozwoju technologii. A kraj który bazuje tylko na surowcach to można porównać do krajów afrykańskich. Obecne sankcje pokazują że Rosji daleko do bycia samowystarczalnym.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 456
Punkty reakcji
168
Miasto
Polska
Poza tym z prawdziwego życia można się zapytać Ukriańców są są Ukriańcy z południa itp. i nikt nigdy nie słyszał o żadnych nazistach by tam były jakieś mordy
Co ty powiesz?! Na południu nie było żadnych mordów? A kto zamordował oficalnie ponad 40 osób w Odessie 2 maja 2014 roku?
Nieoficjalnie ukraincy zamordowali tam ponad 100 osób, są filmy na których widac jak ukraincy dobijają rannych którzy skakali z podpalonego budynku.
A ty twierdzisz ze nie było żadnych mordów? Ukraincy i brak mordowania?
A co mówił prezydent Poroszenko w swoim przemówieniu do ukrainców? Co będą robić z ludzmi z Donbasu? Ukrainskie dzieci będą chodzic do przedszkoli i szkół a te z Donbasu będą siedziec w piwnicach albo zginą?
Tutaj film przetłumaczony po polsku. Trzeba włączyc język polski.
Wez nie sciemniaj.
.Generalnie w realu Ukriańcy nic nie wiedzą o rzekomych nazistach.
Powiem więcej w realu to ukraincy twierdzą ze na Wołyniu nie było żadnych mordów na Polakach a jesli jakiś Polak zginął to zabiło go NKWD....... pod niemiecką okupacją w 1943 roku.
Ty wiesz co piszesz? Z siebie jaja robisz? W jakim kraju chodziłeś do szkoły i uczyłeś się histori...... bo na pewno nie w Polsce......ukriańcy......
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 384
Punkty reakcji
90
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Wiecie co, USA i Unia Europejska mają w planach, a przynajmniej mogą to mieć w planach, aby w jakimś stopniu skolonizować Ukrainę.
A dlaczego tak uważam? Ponieważ te kraje Zachodu mają w mentalności kolonizowanie innych państw.
Tutaj dobrym tego przykłądem są niektóre, jak nie większość krajów Afryki, które w dawnych latach były kolonizowane przez Wielką Brytanię, Francję, Hiszpanie, Portugalię, a nawet Niemcy. Te kraje czerpały zyski na "kolonizacji" krajów afrykańskich i to wszystko pokazuje historia, która nie kłamie.
I nie tak dawno przecież, bo w latach 50 - tych wycofały się te kraje Europy z krajów afrykańskich.
Także te kraje mają taką historię i mają to w pewnej mentalności.
Oni potrafią oskarżać Rosję, że "niby najechała Ukrainę" czy też wcześniej Gruzję i inne kraje w latach poprzednich, ale sami mają chęci do kolonizacji innych państw i zarabiania na tym.
Zresztą, Putin i Ławrow nie raz to przypominali Zachodowi, że oni mają chęci, aby mieć kontrolę nad innymi państwami i w tym przypadku też nad Ukrainą.
To wszystko jest logiczne.
Swojej historii się nie wyprą na Zachodzie, a teraz się zainteresowali Ukrainą i dlatego tak "huczą" na tę Rosję, bo im przeszkadza w interesach.
Widzą, że Ukraina jest zniszczona, biedna i słaba, to dlaczego nie korzystac na takim kraju? Tam też są politycy, którzy patrzą na własne korzyści, jak się pojawia do tego okazja.
Tak więc niech przestaną tak oskarżać i krytykować cały czas Rosję, bo sami chcą korzystać na cudzym.
A w Rosji dobrze wiedzą, bo znają historię i Putin dobrze zna historię, że kraje Europy zachodniej dla zysku kolonizowały biedne i zacofane kraje Afryki.
Bo na takich krajach się zarabia, jak się widzi, że są to kraje zacofane i biedne. A nie ma w interesach żadnych sentymentów i nigdy nie będzie.
Chcą teraz mieć Ukrainę pod kontrolą, dlatego tak biją się z Rosją i tak to wgląda.
Gdyby nie mieli tam żadnego interesu i zysku, to by sobie odpuścili. A przecież sam prezydent ukraiński musiał im na to w swoim kraju pozwolić i ich tam wpuścić. Bez jego zgody na siłę by nie wtrącali się do jego kraju.
I w Rosji bardzo dobrze powiedzieli i to przypominają Zachodowi i USA, iż: pchają się do tej Ukrainy nie bezinteresownie. A jak Rosja im o tym przypomina, to oni się wściekają od razu na Rosję i się odgrywają i wtedy różne zarzuty lecą pod adresem Rosji ze strony Zachodu.
Już na Ukrainie są korporacje zachodnie, z krajów unijnych, które "obracają" dziesiątkami tysięcy hektarów ziemi na wsiach i to nie rolnicy ukraińscy mają z tego duże zyski, a właśnie ci właściciele zachodni w nie swoim kraju.
To ziarno, które jest przywożone do Polski i jest wysypywane w Polsce, do elewatorów, to właśnie tym się zajmują zachodnie korporacje, które mają z tego dla siebie zysk i o tym też mówią rolnicy polscy. Oni się nie przejmują, że polscy rolnicy mają teraz problem, bo nie mogą przez to sprzedawać własnego ziarna. Nie ma współczucia w interesie i nie będzie dla nikogo.
Dlatego już zarabiają na biednej Ukrainie z krajów unijnych, ale i z USA i oni już, po części kolonizują ten kraj.
Rosja to widzi i wie, że tak to się odbywa tam i o tym przypomina.
No to Zachód zaraz się odgrywa na Rosji i taką "wojnę" ze sobą toczą, na słowa i informacyjną również. Bo to nie jest tylko wojna na karabiny i na strzelanie, na polach walki. To też jest wojna informacyjna, w sieci i mediach: Zachodu z Rosją, ale i teraz z Chinami.
To się dzieje teraz, od roku czasu.
Wojna i zabijanie ludzi cywilnych na Ukrainie to jest tylko pewna... przykrywka... W tle tego idzie dużą kasa i zyski dla Zachodu.
Nie ma sentymentów dla biednej Ukrainy, ani dla żadnego kraju, który byłby w takiej sytuacji. To tylko są stwarzane pozory przez Zachód.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Z tą drugą armią świata to bym polemizował, trudno to jednoznacznie ocenić.
Co do broni nuklearnej to nie tylko Rosja ją ma , poza tym mogłoby to odciąć Rosję od handlu już zupełnie gdyby jej użyła. Nawet Chiny nie popierają użycia broni atomowej.
Poza tym Chiny są raczej krajem który wykorzystuje Rosje w celu realizacji swoich celów.
USA ma swoje cele Rosja ma swoje cele, w drugą stronę zajęcie Ukriany byłoby niekorzystne dla USA bo granica Rosji i NATO byłaby w granicach Polski.
Każdy własną politykę realizuje więc ciężko tu określić kto wywołał wojnę. Politycznie to obie strony tworzyły wojnę, a militarnie zaczęła Rosja. I USA i Rosja mają rację ale względem swoich interesów.
Rosja nie jest samowystarczalna, surowce to nie wszystko. Obecnie rozwój gospodarek opiera się na rozwoju technologii. A kraj który bazuje tylko na surowcach to można porównać do krajów afrykańskich. Obecne sankcje pokazują że Rosji daleko do bycia samowystarczalnym.
To fakt obiektywny i tu nie ma z czym polemizować.
Rosja jest za mocna, by dawać się komukolwiek wykorzystywać. Ma za dużo bogactw, surowców i ludzi, by komukolwiek się podporządkowywać.
Rosji niepotrzebne zajmowanie Ukrainy. Ona ją tylko destabilizuje, bo to Rosja nie chce mieć granicy z NATO tam. Stąd też całkowicie bezkrwawo odebrała swój Krym, ku wielkiej radości większości mieszkańców. Nie chciała tam natowskiego wojska. Putin przewiduje ruchy przeciwników daleko do przodu. Uprzedza atak.
Technologie są w Chinach, sojuszniku Rosji. Mają też ogromne Indie, jako rynek zbytu.
To zachód traci na konflikcie z Rosją, nie odwrotnie.
Mówię o cywilizowanym zachodzie, nie bandyckim USA.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 523
Punkty reakcji
87
Co więcej, ten cywilizowany zachód to widzi i po cichu dalej z Rosją robi interesy.
 
Do góry