Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
33
Miasto
Los Angeles
Narodu, bo Państwo jako takie raczej istnieje na papierze. Instytucje państwowe nie stoją w obronie obywateli, a wręcz są szkolone do tępienia ludzi i utrudniania im życia na każdym kroku. Antynarodowa postawa państwa, co widać na każdej płaszczyźnie. Obcym wolno więcej, o wiele więcej.

Niestety, taka prawda. Smutna prawda.

👍🍀
Państwo, co do państwa to tez jest nie do końca tak jak chyba powinno... Bo na logikę to skąd aktualnie jest V Rzeczpospolita skąd w ogóle była IV Rzeczypospolita??? Wciąż powinna być II Rzeczpospolita...

Mówi się ze III rozpoczął Lech Wałęsa gdy złożył przysięgę. Ale przecież Wałęsa składał przysięgę taka samą jak składali w PRL - u... Więc złożył przysięgę PRL-owską więc logicznie nie zapoczątkował nowej Rzeczypospolitej Polskiej... Czyz nie?

Co by jednak nie pisać do wiadome jest ze do niczego dobrego nas ten rząd nie prowadzi
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
48
Punkty reakcji
10
Mówi się ze III rozpoczął Lech Wałęsa gdy złożył przysięgę. Ale przecież Wałęsa składał przysięgę taka samą jak składali w PRL - u... Więc złożył przysięgę PRL-owską więc logicznie nie zapoczątkował nowej Rzeczypospolitej Polskiej... Czyz nie?

Co by jednak nie pisać do wiadome jest ze do niczego dobrego nas ten rząd nie prowadzi
Jest tak, jak mówisz. Wałęsa "nastał" i ten cały ruch solidarnościowy, bo tak amerykańska polityka chciała w tamtym czasie.
A wszystko ma złożony charakter. Był to element walki Zachodu z Rosją. Jelcyn i Gorbaczow, jak się okazuje to były osoby sterowane przez USA. Udało się osłabić Rosję na 20 dobrych lat. Niestety, porozumienia jakie zawarto w tamtym czasie z Rosją (na linii Zachód-Rosja) łamała cały czas i teraz złamała ostatecznie strona Anglosaska/Zachodnia.
Porozumienia zawierały zapisy, że na terenach przygranicznych, w państwach, które Rosja opuściła, NATO nie będzie umieszczać żadnej broni. A co się stało? Jak popatrzeć, to z każdej strony otoczyli Rosję. Nie tylko u nas, ale i w Mołdawii, na Morzach, na płw.Krymskim, nawet na dalekim wschodzie, wszędzie amerykanie mają bazy, laboratoria bakteriologiczne (na Ukrainie już udowodniono, że diabli wiedzą co stwarzali), rozmieścili ciężki sprzęt, okręty wojenne cały czas, od lat kursują wokół terenów rosyjskich itd.
Na 1 marca 2022 była przygotowana przez NATO otwarta agresja od strony Odessy, w celu odbicia Krymu. A przecież Krym to osobne państwo. Sprawdźcie status. Rosja po prostu wyprzedziła atak. Już dawno ta operacja wojskowa by się zakończyła, gdyż Rosja swoje plany zrealizowała. Jednak zachodowi było mało i postanowili prowokować, wysyłać coraz więcej broni na Ukrainę i mamy to, co mamy. A będzie konflikt narastał i rozszerzał się tak długo, aż Rosja i USA nie powiedzą: dość.
Ja obawiam się obecnie reakcji Zełeńskiego. Widać, że facetowi w głowie się poprzewracało, a do tego jest ewidentnie "pod wpływem", na prochach. On dobrze wie, że jak zostanie odsunięty (a zostanie) to już po nim. Taki człowiek jest nieobliczalny. Widzę tu poważne zagrożenie.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
33
Miasto
Los Angeles
Zgadzam się. Problem w tym ze większość ludzi nie rozumie tego o czym napisałaś i zaraz zrobią Cie ruskim trollem. Od początku tematu pisze tu w podobnym tonie ale do takiego np. Kibica nic nie dociera. I nie jest on sam. Takich buców jak on jest w Polsce bardzo dużo. I łykają to czym Biden ich karmi, osrane galoty przed Rosja (bo uwierzyli ze Rosja chce tez zaatakować Polskę) gotowi sa oddać wszystko czym można walczyć byle tylko zagrać tak jak Biden chce.

Tacy wszyscy prawilni ale ciężko przyznać rację inna niz twierdzi ogół. I przez takie puste wlasnie lby wpierdzielamy jako kraj nos w nieswoje sprawy kozaczymy jakbyśmy byli naprawdę silnym militarnie Państwem i czekamy na pomoc.

Mówiłem ze podczas orędzia Putina wszystko to co wtedy powiedział byli logiczne, trzymało się kupy i ogólnie z jego strony patrząc to prawidłowe. Jak się okazuje ponad pol roku później, Putin wtedy nie był odklejony od rzeczywistości, a większość informacji z Rosji nie jest propaganda. Jednak nikt nie brał pod uwagę tego co Putin mówił. Wszyscy przyjeli wersję podana zza oceanu i tak klepią bez większego sensu jęzorami, powielając te amerykańskie brednie.

Pewnie niektórzy jeszcze zrozumieja o co w tym wszystkim chodzi. Szkoda ze tak późno. Ale Polacy zawsze opornie myślą... Gdyby nie zachód czy chocby szczekanie Morawieckiego i ta cala pomoc Ukrainie dawno byłby juz spokój. Nie zginęło by tylu ludzi niewinnych, w Polsce nie byłoby tyle trzody i malo kto by pamiętał o tym wydarzeniu...

No ale lepiej oddawać sprzęt wojskowy Ukrainie, lepiej ich tu żywić, rozdawać socjal i ogólnie robić im lody (w końcu jesteśmy sługami narodu Ukraińskiego) i wmawiać światu ze Rosja sie nie zatrzyma i pochłonie wszystko po Francję... Bo Biden cos tam powiedział...

Płać Polaku za chleb 10 zł, paliwo 10 zł, rob za miskę ryżu i jeszcze utrzymaj kilkadziesiąt milionów nierobów z Ukrainy...Ciekawi mnie jeszcze sprawa Białorusi... Dokładniej co jest powodem gromadzenia wojska na granicy z tym państwem... Polskie wojsko w dosyc dużych ilościach zostało rozmieszczone na całej granicy z Białorusią i nie sa to Wojska Obrony Terytorialnej tylko regularna armia... Dzis Morawiecki podniósł o jeden stopień alarmowy BRAVO oraz CHARLIE-CRP... Czyli aktualnie mamy II stopień BRAVO czyli zwiększyło się zagrożenie o charakterze terrorystycznym... Bo III stopień CHARLIE CRP akurat mnie wyjątkowo bawi. III stopień zagrożenia cyberatakiem... Ale niby czego atakiem? Rządowych gov-ów chyba :D stojących na linuxach z ostatnia aktualizacja w 2007 roku :D

I te stopnie mają obowiązywać do końca lutego 2023... Obawiam sie ze wyborów nie będzie w przyszłym roku ;) Sisiory zostaną przy korycie tak długo jak długo Putin będzie atakował Ukrainę...

I coz to Morawiecki podpisał za porozumienie z Litwa i Ukrainą... Nigdzie o tym nie napisali słowa. Jakim w ogóle prawem jakis Morawiecki podpisuje cos w imieniu całego Polskiego kraju? W dodatku zupełnie nie wiadomo co zawiera to porozumienie. Podpisywać sobie może we własnym imieniu axnie w imieniu wszystkich...

Wypoce jeszcze kilka zdań dotyczących Rosyjskich kanałów informacyjnych które to szerzą dezinformacje na całym świecie - bo o tym w naszym kraju całkiem sporo... No właśnie o czym? Bo co chwilę ktoś mówi że Rosjanie sieją propagandę bardzo ostro i robią to ciągle. No ale gdzie sie pytam? I o czym bo tego juz tez nikt nie mówi... To ze sieją propagandę u siebie to mnie gowno obchodzi. Ich malpy ich cyrk mogą sobie robić co chcą. Gdzie ta propaganda w Polsce? Przecież Rosjanie maja wywalone jajco na Polskę i średnio o Polsce mówią w ogóle. Jeśli już jest mowa o Polsce to w przypadku np czegoś co sie wydarzyło i może mieć związek z Rosją... Np wypowiedź posla Brauna - Rosjanie wyemitowali kawałek tej wypowiedzi u siebie. U nas od razu stwierdzili ze Rosjanie użyli nagrania wywiadu z posłem Braunem do siania propagandy ze w Polsce nie chcą Ukraincow... Jaka to propaganda? Braun dokładnie mówił o tym żeby zatrzymać Ukranizacje Polski... Więc tu żadnej propagandy nie widzę. W sprawie tych rakiet to samo. U nas jeblo i choć nikt nie wiedział skąd i co to było oskarżono Rosję. Gdy Rosja odpowiedziała że to nie oni to u nas od razu była mowa ze to dezinformacja oczywiście Rosyjska bo nie chcą sie przyznać... No i później wyszlo szydło z worka... Ale dopiero wtedy gdy stanowisko zajęła w tej sprawie Ameryka ;) Biden stwierdził ze to nie moglay byc rakieta z Rosji i od razu w Polsce zmieniono zdanie baaa, nawet Zelenski zmienił zdanie choć wcześniej mówił ze to na pewno Rosyjskie rakiety wystrzelone z terytorium Rosji... I tak jest ze wszystkim. Każda informacja z Rosji z góry jest dezinformacją. A powtórzę - Rosjanie maja w dupie Polskę i nie maja zbytnio po co wysyłać tu jakichs lewych informacji. Ogólnie to Rosja siedzi cicho jeśli mowa o sianiu kłamstw po świecie. To ze u siebie mówią tak czy siak to mnie gowno interesuje. Z resztą skad świat wie co jest dezinformacją a co nie jest jak większości przypadków nie ma możliwości sprawdzenia tego o czym informują... Przecież nikt nie liczy trupów czy nikt nie śledzi wydarzeń w samej Rosji by móc stwierdzić czy podawane info jest czy nie jest propaganda. Jeśli mówimy o świecie...

Jedno wielkie śmierdzące gówno z tego wszystkiego jest i zamiast sie trzymać od tego z daleka to dzięki takim Morawieckim czy Dudą w tym gównie zaczynamy się bawić.
Obyśmy w tym gownie nie utonęli...
 

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
48
Punkty reakcji
10
Zgadzam się. Problem w tym ze większość ludzi nie rozumie tego o czym napisałaś i zaraz zrobią Cie ruskim trollem. Od początku tematu pisze tu w podobnym tonie ale do takiego np. Kibica nic nie dociera. I nie jest on sam. Takich buców jak on jest w Polsce bardzo dużo. I łykają to czym Biden ich karmi, osrane galoty przed Rosja (bo uwierzyli ze Rosja chce tez zaatakować Polskę) gotowi sa oddać wszystko czym można walczyć byle tylko zagrać tak jak Biden chce.
Ja również podzielam twoje zdanie. Już na własnej skórze z wielu stron doznałam ataków werbalnych, dlatego obecnie nie dyskutuję z nawiedzonymi rusofobami. Oglądam programy geopolityczne i podobne. Żadnych kłamliwych mediów krajowych. Co dziwne, często z mediów amerykańskich można dowiedzieć się co się u nas w Europie dzieje. Bo nasze media, jak nakręceni każdą ukraińską brednię jak dogmat traktują. A ci kłamią w żywe oczy.
Warto też poczytać wpisy na Telegramie. Mam także kilka stron internetowych skąd można prawdziwy obraz tego co się tam dzieje odczytać.
Mówiłem ze podczas orędzia Putina wszystko to co wtedy powiedział byli logiczne, trzymało się kupy i ogólnie z jego strony patrząc to prawidłowe. Jak się okazuje ponad pol roku później, Putin wtedy nie był odklejony od rzeczywistości, a większość informacji z Rosji nie jest propaganda. Jednak nikt nie brał pod uwagę tego co Putin mówił. Wszyscy przyjeli wersję podana zza oceanu i tak klepią bez większego sensu jęzorami, powielając te amerykańskie brednie.
Wkleję ci link do przemówienia, które jest tłumaczone przez lektora. Nosi tytuł :"

W. Putin: Rosja buduje NOWY PORZĄDEK ŚWIATA! \\ Wolność TV"

Ja jestem po wysłuchaniu tego pełna szacunku dla Prezydenta Putina. To głos rozsądnego, poważnego męża stanu.
Zachodni politycy (o naszych w ogóle nie ma co mówić - dno dna) powinni uczyć się od niego, a nie psy wieszać i kłamliwie szczekać na niego.
I coz to Morawiecki podpisał za porozumienie z Litwa i Ukrainą... Nigdzie o tym nie napisali słowa. Jakim w ogóle prawem jakis Morawiecki podpisuje cos w imieniu całego Polskiego kraju? W dodatku zupełnie nie wiadomo co zawiera to porozumienie. Podpisywać sobie może we własnym imieniu axnie w imieniu wszystkich...
Tak, to jest bardzo tajemnicza sprawa i niepokojąca. Również jestem zbulwersowana, że partia i rząd, które dawno straciły mandat poparcia społecznego (mają raptem 20%poparcia) wypowiadają się w imieniu narodu. Mało tego, że wypowiadają się, ale umowy wątpliwej treści podpisują, które nie wiadomo czym będą skutkować. Na bank niczym dobrym.
O ile mnie pamięć nie myli to jakiś program dr Leszek Sykulski o tych sprawach zrobił. Jednak nie umiem ci konkretnie wskazać w której wypowiedzi zawarta jest ta informacja. Co najwyżej podam ci jego stronę https://www.youtube.com/@SykulskiLeszek , ale penie znasz.
Ciekawi mnie jeszcze sprawa Białorusi... Dokładniej co jest powodem gromadzenia wojska na granicy z tym państwem... Polskie wojsko w dosyc dużych ilościach zostało rozmieszczone na całej granicy z Białorusią i nie sa to Wojska Obrony Terytorialnej tylko regularna armia...
Ja jeszcze wiem, że dużo oddziałów policji tam zgromadzono. Obawiam się, że nasi lub Ukry jakąś prowokację szykują. Tyle ich tu jest z nielegalnie sprowadzoną bronią, że naprawdę mamy, my Polacy, się czego obawiać. Już w Przewodowie pokazali w jaki sposób nam dziękują za tą gigantyczną pomoc. Brak słów. Drugi Wołyń na skalę kraju mogą nam zrobić.
Przecież Rosjanie maja wywalone jajco na Polskę i średnio o Polsce mówią w ogóle
Dokładnie. To nasi politycy i rusofoby mają fioła na tym punkcie. Polska nie jest w żadnym razie jakimkolwiek tematem ważnym dla Rosji.
Mają nas w czarnej dziurze.
Tu się rozstrzygają kwestie nowego gospodarczego rozdania na skalę świata, nowego układu sił w gospodarce, a nie chodzi o Polskę, nic a nic.
Rosja, Chiny i Am.Płd, może też Afryka będą teraz rozdawać karty.
Mam nadzieję, że hegemonia amerykańska się skończy.
Pozdrawiam cię.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 050
Punkty reakcji
83
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Prezydent Duda zdradził
Ofiary rzezi UPA i
Podczas ich święta ani
Razu nie potępił tego
Czynu i nie brał udziału
Tym świecie przeciwieństwie
Do wielkiego głodu a ksiądz
Zalewski dostał od niego
Na pytanie o pochowanie ofiar
Ja bym prosił, żeby ksiądz się
miarkował w słowach –
odpowiada duchownemu Duda.
Niestety innego wyboru nie
Było by nie wygrał wyborów i
Był mniejszym złem .
To samo robił by Prezydent
Komorowski a Trzaskowski
Też to samo i dodatkowo
Za pieniądze państwa mitologia tęczy
I wysokie ryzyko sponsorowania
Przez miesiąc urojonego dnia
Dumy i branie udziału cyrku parada
Równości i prawnie powinnien
Zostać wykluczony że startu wyborach
Za serię wypadków autobusów
I jeden wypadek śmiertelny
I opowiada za niego powodu
Kosztów i firma ta kierowała się
Zyskiem niż bezpieczeństwem.
 
Ostatnia edycja:

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 050
Punkty reakcji
83
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Prezydent Duda zdradził
Ofiary rzezi UPA i
Podczas ich święta ani
Razu nie potępił tego
Czynu i nie brał udziału
Tym świecie przeciwieństwie
Do wielkiego głodu a ksiądz
Zalewski dostał od niego
Na pytanie o pochowanie ofiar
Ja bym prosił, żeby ksiądz się
miarkował w słowach –
odpowiada duchownemu Duda.
Niestety innego wyboru nie
Było by nie wygrał wyborów i
Był mniejszym złem .
To samo robił by Prezydent
Komorowski a Trzaskowski
Też to samo i dodatkowo
Za pieniądze państwa mitologia tęczy
I wysokie ryzyko sponsorowania
Przez miesiąc urojonego dnia
Dumy i branie udziału cyrku parada
Równości i prawnie powinnien
Zostać wykluczony że startu wyborach
Za serię wypadków autobusów
I jeden wypadek śmiertelny
I opowiada za niego powodu
Kosztów i firma ta kierowała się
Zyskiem niż bezpieczeństwem.
Na początku rządów dobrze
Wypadał i symbolem dobrego
Początku było weto
Zatrzymujące fantastykę
By każdy płacić za urojenia
Zmiany płci i też sposób
Obronił pieniądze państwa.
Teraz brak zdolności by
Potępić ofiary rakiety ukraińskiej
I pomimo tego nadal traktuję
Prezydenta Ukrainy jak
Znajomego pomimo że
Po tej rakiecie gardził niby
Przyjacielem.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
660
Punkty reakcji
82
Miasto
Polska
Bardzo ciekawe spotkanie Zelenskiego z Kongresem USA.
Zeleński i Nancy Pelosi w Kongresie USA, czy Zeleński jest nowym panem Pelosi?
Ale Zeleński to łaskawca, nie pozwolił się pocałować w ręke przewodniczącej Kongresu USA .
Wygląda że obywatele USA i jej kongresmeni to też słudzy ukrainy.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
33
Miasto
Los Angeles
Ogólnie to wydaje mi się że ingerencja USA w sprawie Ukrainy oraz ta chętna i coraz większa pomoc jakiej USA udziela przede wszystkim w sprzęcie jaki do Ukrainy jest wysyłany ma na celu sprawdzenie poniekąd tego jaką technologią i dokładnie czym dysponuje Rosja. I prawie pewnym jest że Rosjanie jednak nie są tak głupi jak większość myśli że są. Co za tym idzie wysyłają na Ukrainę wszystko to co zalega w magazynach i zajmuje jedynie miejsce by się tego złomu pozbyć. To co lepsze trzymają w razie większej konieczności czy choćby do momentu kiedy będzie naprawdę potrzeba. Pamiętajmy że Putin jest skurwyxxxxem ale nie jest głupcem. Rosjanie trzymają ten lepszy sprzęt w razie starcia pełnowymiarowego ze Stanami Zjednoczonymi a nie teraz gdy nie za bardzo jest sens użycia bądź narażenia się na straty.

Podniecenie "wygrywaniem" Ukrainy również pozostawił bym na trochę późniejszy okres. Wróćmy do historii II WŚ i do momentu w którym Armia Czerwona podobnie dostawała sromotny wpierdziel. Wtedy również wielu myślało że jest już po związku radzieckim i Niemcy zatrzymają się na granicy z Chinami. Jak wiemy stało się zupełnie inaczej. Jak Ruscy zaczeli od Staliningradu tak pędzili Niemców do samego Berlina a gdyby była potrzeba doszli by do Francuskiego miasta Rennes...

Nie od dziś wiadomo że to co mówią w TV jest gówno prawdą. Tyle "wygranych Ukrainy" tyle odbitych terenów. Nie sposób już zliczyć straconego sprzętu Rosyjskiego. Mimo to Rosjanie nadal są w stanie walczyć, nadal okupują tereny na Ukrainie nadal toczy się wojna. Zgodnie z liczbami podawanymi przez masmedia to armia Rosyjska powinna walczyć wyłącznie sztachetami i to w ilości wojska nie przekraczającym 100 żołnierzy ;)

Na zakończenie dodam że według mojego zgodnie z tym co się dzieje i coraz większym "pozwalaniem" sobie Amerykanów dojdzie do momentu w którym Rosja odpali się arsenałem nuklearnym. Póki co jeszcze cierpliwie czekają ale tej cierpliwości w końcu może braknąć. A skoro Putin mówi o rozmowach pokojowych to można przypuszczać że zrobi odwrotnie ;)
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
33
Miasto
Los Angeles
Skoro Rosjanie stracili większość dobrego sprzetu to skad się wziął transport wojskowy zauważony na Białorusi w okolicach miejscowości Mohylew? Na platformach jadą wyłącznie czołgi T72B3 oraz T90?
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
660
Punkty reakcji
82
Miasto
Polska
Obecnie na froncie jest równowaga z tym że więcej akcji ofensywnych przeprowadzają rosjanie szczególnie ci z Grupy Wagnera.
WAgnerowcy wcielili do swojej organizacji podobno do 40 tysiecy więżniów a więc dla Rosjan smierć tych ludzi to żaden problem, to są kryminalisci i czym więcej ich zginie tym dla Rosji lepiej.

Z nowo zmobilizowanych rezerwistów na froncie jest już około 100 tysiecy reszta się jeszcze szkoli lub czekają na rozkazy.
Zima lub wiosna może być bardzo ciekawa, ukraincom konczą się rezerwy ludzkie a Rosjanie dopiero rozpoczeli mobilizację.
Na terenach pod kontrolą ukrainy jest max 25 milionów ludzi , mężczyzni ukrywają się przed poborem lub dają łapówki więc panstwo ukraina w ostatnim poborze brało na front już 60-latków.
Na ukrainie w większosci miast i wiosek prąd jest dziennie 2-4 godziny nawet w Kijowie gdzie jest najlepsza obrona przeciwlotnicza.
Zakłady przemysłowe praktycznie nie pracują, ukraina żyje z pomocy humanitarnej z europy i z USA.

To nie może trwać wiecznie bo w europie też kryzys. Gaz, ropa, węgiel kupowane przez europę z innych zródeł niż Rosja jest dużo droższe, gaz nawet 2-3 razy droższy z USA niż z Rosji. Kto kupi europejskie towary do wyprodukowania których potrzeba dużo drogiej energi? Przecież te towary są niekonkurencyjne cenowo teraz.
Eksport Niemiec działał dzieki taniej energi z Rosji, teraz już nie ma taniego gazu, ropy, węgla.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
660
Punkty reakcji
82
Miasto
Polska
Ukrainski oddział dywersyjny miał pecha.... Rosjanie ich zauważyli,,, ale już na terenie Rosji.
Mieli przy sobie dużo ładunków wybuchowych.
Film raczej nie dla tych którzy brzydzą się krwią.Dużo z nich nie zostało.
A tutaj film z frontu, ukraincy zbierają swoich zabitych, z tego co zrozumiałem to ich trzeci kurs dzisiaj.
Nawet w tytule jest o tym.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
660
Punkty reakcji
82
Miasto
Polska
Policja i wojsko ukrainskie łapią chętnych do wojska. Mobilizacja na ukrainie, to było jeszcze lato teraz zimą łapią już 60 latków i oni raczej nie uciekną.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
33
Miasto
Los Angeles
Dziś dostarczono pierwsza partie SU57... Nie wiem ile dokładnie sztuk na pewno więcej niz 5... Ciekawe, ciekawe. SU57 wyprodukowali, posiadają sporo czołgów T72B3 oraz T90... Czyli naprawdę wygląda na to że Rosja nie zaatakowała Ukrainy "normalnym" sprzętem tylko użyli starszych maszyn przeplatając jedynie kilkoma szt. tych nowszych. Podejrzewam że Rosjanie po nowym roku wjadą do Moldawii i użyją tego państwa do ponownego ataku Ukrainy...
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
660
Punkty reakcji
82
Miasto
Polska
No i jeszcze trochę informacji z ukrainy. Nasi kochani ukraincy znów plują Polakom w twarz a rząd PiSu, rząd Polski zlizuje to i mówi że pada deszcz,
Miasto Izium w obwodzie charkowskim przeprowadza derusyfikację nazw ulic. Nie byłoby w tym nic zdrożnego, gdyby nie fakt, że otrzymują one imiona banderowskich zbrodniarzy. Ostatnio jedną z ulic nazwano na cześć Stepana Bandery, przywódcy OUN-B, a teraz kolejną ulicę przemianowano na ul. Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA, odpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach.
Inną z ulic przemianowano na ul. Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcę Ukraińskiej Powstańczej Armii (UPA), przewodniczącego Sekretariatu Generalnego Ukraińskiej Głównej Rady Wyzwoleńczej i zbrodniarza wojennego. To Szuchewycz, jako główny dowódca UPA, ponosi bowiem bezpośrednią odpowiedzialność za przyjęcie Rzezi Wołyńskiej jako taktyki walki z Polakami. W wyniku czystki etnicznej przeprowadzonej przez Ukraińców na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej śmierć, w bestialski sposób, zadano około 100 tys. Polaków. Na Wołyniu zamordowano ok. 40-60 tys. Polaków, w Małopolsce Wschodniej – od 20 tys. do 40 tys., a na ziemiach współczesnej Polski od 6 tys. do 8 tys.


Matsokin, jak przystało na przedstawiciela państwa ukraińskiego, nazwał Szuchewycza „wybitnym Ukraińcem”, który wraz ze zmianą nazwy ulicy otrzymał „swoje należne miejsce”

No cóż jak to powiedział nasz mędrzec prezydent Rzeczypospolitej Polski Polacy to słudzy ukrainy.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
660
Punkty reakcji
82
Miasto
Polska
Dziś dostarczono pierwsza partie SU57... Nie wiem ile dokładnie sztuk na pewno więcej niz 5... Ciekawe, ciekawe. SU57 wyprodukowali, posiadają sporo czołgów T72B3 oraz T90... Czyli naprawdę wygląda na to że Rosja nie zaatakowała Ukrainy "normalnym" sprzętem tylko użyli starszych maszyn przeplatając jedynie kilkoma szt. tych nowszych. Podejrzewam że Rosjanie po nowym roku wjadą do Moldawii i użyją tego państwa do ponownego ataku Ukrainy...
A możesz wytłumaczyc z jakiego kierunku wjadą do Mołdawi? Z ukrainy czy z Rumuni? Bo Mołdawia graniczy tylko z tymi państwami.

No jest Nadniestrze ale tam jest około 1500 .żołnierzy ze sprzętem z czasów ZSRR bo tylko taki tam został.

Rosja ma tam bazę wojskową ale żołnierze to miejscowi obywatele Nadniestrza mający też obywatelstwo Rosji.. Obecnie Rosja praktycznie nie ma mozliwosci nawet wyslac żołnierzy samolotami bo zostały by zestrzelone.

Do zajęcia Nadniestrza ukrainie wystarczy 1 max 2 brygady i pewnie by wystarczyły brygady obrony terytorialnej. Ukraina tylko czeka na sposobność aby zająć Nadniestrze. Tylko że Nadniestrze formalnie to część Mołdawi która jest bardzo bliska Rumuni.
Mogło by z tego wyjsc cos złego dla ukrainy.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
33
Miasto
Los Angeles
A możesz wytłumaczyc z jakiego kierunku wjadą do Mołdawi? Z ukrainy czy z Rumuni? Bo Mołdawia graniczy tylko z tymi państwami.

No jest Nadniestrze ale tam jest około 1500 .żołnierzy ze sprzętem z czasów ZSRR bo tylko taki tam został.

Rosja ma tam bazę wojskową ale żołnierze to miejscowi obywatele Nadniestrza mający też obywatelstwo Rosji.. Obecnie Rosja praktycznie nie ma mozliwosci nawet wyslac żołnierzy samolotami bo zostały by zestrzelone.

Do zajęcia Nadniestrza ukrainie wystarczy 1 max 2 brygady i pewnie by wystarczyły brygady obrony terytorialnej. Ukraina tylko czeka na sposobność aby zająć Nadniestrze. Tylko że Nadniestrze formalnie to część Mołdawi która jest bardzo bliska Rumuni.
Mogło by z tego wyjsc cos złego dla ukrainy.
Plan inwazji Mołdawii mówi o dacie początku 2023 roku. Więc zbiega się z informacjami o planach ofensywy ponownej z resztą na Ukrainie.
Jak Rosjanie planują to zrobić to wie chyba jedynie sam Putin aczkolwiek podejrzewam że Rosjanie mają w zamyśle skorzystać z uzbrojenia nagromadzonego we wsi Cobasna. Mają tam magazyn uzbrojenia. I jak napisałeś jest to region Naddniestrza. Pewnie wymyślili sobie otworzenie korytarza lądowego do Naddniestrza.

Oczywiście uzależnione jest to od rozwoju konfliktu na Ukrainie. Nie za bardzo można się zorientować ani też nie da się zbytnio przewidzieć tego co Rosyjska armia planuje zrobić bo oni są totalnie nieobliczalni żadnej logicznej taktyki. Ruch Rosjan to wielka niewiadoma... Zobaczymy co nowy rok przyniesie...

Ostatnio jedną z ulic nazwano na cześć Stepana Bandery, przywódcy OUN-B, a teraz kolejną ulicę przemianowano na ul. Romana Szuchewycza, naczelnego dowódcy UPA, odpowiedzialnego za ludobójstwo na Polakach.

Troszkę muszę naprostować... Otóż ludobójstwo na Polakach i ogólna odpowiedzialność to temat trochę bardziej skomplikowany. I nie do końca można mówić że UPA mordowała Polaków bo UPA tego nie robiła. Ktoś pomyśli że bredzę ale takie są fakty. UPA (ta prawdziwa UPA) nie zabijała Polaków a nawet przeciwnie - Broniła Polaków przed śmiercią.

Żeby trochę rozjaśnić temat należy wspomnieć o pewnym człowieku. Taras Bulba Boroweć - założyciel oddziału partyzantki któremu nadał nazwę UPA. Tej samej nazwy użyli Banderowcy tworząc powstańczą armię. Dlaczego tak ? Nie wiem. Aczkolwiek UPA - ta prawdziwa którą dowodził Taras Bulba Boroweć działała w Wołyniu w tym samym czasie co Banderowcy. Stosunek Tarasa Bulby Boroweć-a wraz z jego oddziałem do tego co banderowcy robią Polakom był skrajnie negatywny. Taras twierdził że uwolnienie jakiegoś terenu od mniejszości narodowej może jedynie suwerenne państwo drogą wymiany. Czyny banderowców Taras Bulba Boroweć nazywał - barbarzyństwem.

Co ciekawsze pomimo że oddział Bulby normalnie walczył z polskimi oddziałami partyzantki to jednocześnie kilkukrotnie oddział ten bronił Polaków przed mordami z rąk banderowców.

Za współczucie okazywane Polakom oraz za próby ratowania Polaków od mordów Taras Bulba Boroweć zapłacił wysoką cenę.
Pod koniec roku 1943 banderowcy zamordowali jego żonę zarzucając jej to że jest Polską agentką. (z pochodzenia była Czeszką) Natomiast sam Bulba został oskarżony o zdradę Ukrainy i szpiegowanie dla Niemiec i Związku Radzieckiego jednocześnie.
Oczywiście oskarżyli go banderowcy.

Oddziały UPA (Tarasa Bulby) zostały siłą wcielone do armii powstańczej stworzonej przez banderowców o tej samej nazwie (UPA) (banderowcy zniszczyli sztab główny, tych co się nie chcieli podporządkować zamordowali)

Sam Taras Bulba Boroweć został zatrzymany przez siły Brytyjskie na ich strefie okupacyjnej. Zatrzymany został pod zarzutem dokonania zbrodni przeciwko polskiej ludności cywilnej. W wyniku śledztwa ustalono że oddziały UPA podporządkowane Bulbie nie brały udziału w mordowaniu mniejszości narodowych na Ukrainie, a winę za to ponoszą wyłącznie banderowcy. Ostatecznie Borowca wypuszczono w 1946 roku. Zmarł w 1981


Do wysłania do Was tego listu otwartego zmusiła mnie Wasza robota w terenie, która wchodzi w takie stadium, w którym do walk bratobójczych został jeden tylko krok. O tym mówią Wasi przywódcy, odrzucając wszelkie rozmowy i porozumienia, wymagając absolutnego podporządkowania wyłącznie przywództwu Waszej OUN. Oni otwarcie oświadczają, że dla osiągnięcia swej partyjnej dyktatury nie zawahają się rozpocząć bratobójczej wojny, nawet gdyby ona miała narodowi ukraińskiemu kosztować nie setki, a miliony ofiar.

Z tych względów pozwolę sobie zapytać Was: o co Wy walczycie? O Ukrainę, czy o Waszą OUN? O Państwo Ukraińskie, czy o dyktaturę w tym państwie? O naród ukraiński, czy tylko o swoją partię- Taras Bulba Borowec
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
175
Punkty reakcji
33
Miasto
Los Angeles
Napiszę jeszcze może trochę kontrowersyjnie ale tak jak na onucę przystało ;) Otóż na logikę - Czy Rosji zależy na szybkim zakończeniu tego konfliktu lub ewentualnie na szybkim podboju Ukrainy ? Choć przed momentem napisałem że jest to nielogiczne (bo jest dla obserwatorów takich jak zachód) ale z punktu widzenia władz Rosji to już inna bajka. I ogólnie nie sądzę by na Kremlu przebywali sami głupcy - jak się na zachodzie o nich myśli. Szybkie zdobycie Ukrainy to obciążenie się tą masą upadłościową. Niech ta masa upadłościowa będzie na utrzymaniu zachodu. Proste.

Pójde dalej jednocześnie proponując przeczytanie książki pt. Czarne. Odniosę się do postaci Łukaszenki którego również zachód wraz z Polakami na czele traktuje tak jak Putina i najchętniej by się go pozbyli. A dlaczego ?

Ogólnie Lukaszenka jest jedynym człowiekiem na świecie który mówił prawdę o Covid-19 od samego początku i nadal żyje. ;) A co dziś robi Łukaszenka ?
Łukaszenka długo przed pandemią ratował i ratuje nadal nasz region. On doskonale zdaje sobie sprawę z tego że tutaj gdzie żyjemy czeka nas zagłada. Dosłownie. I tam w Mińsku w przeciwieństwie do tych naszych pożal się Boże decydentów z Wiejskiej wiedzą że są dwa państwa które zapłacą największą możliwą cenę krwią i pieniędzmi ponieważ te dwa państwa te dwa narody znajdują się na drodze przemarszu ;) Te dwa państwa to Polska i Białoruś.. W Miśku to wiedzą i co mogą to robią dla ratowania równowagi sił w europie.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
660
Punkty reakcji
82
Miasto
Polska
Na Rosję nałożono sankcje to pewnie tam głód i nędza? No cóż, zobaczmy jak jest w świeżo przyłączonym do Rosji Mariupolu, tam to już musi być głód bo tak mówią ukraincy. Na ukrainie bród, nędza, brak prądu, wody, ogólnie jesien sredniowiecza... dosłownie a Mariupol?
Zajrzyjmy na miejski rynek.
Ludzie pieniądze mają bo całe miasto sie odbudowywuje i pracy w bród, jest dużo pracowników z Uzbekistanu i innych byłych republik z Azji.
A tutaj film innego autora ale też z Mariupola, pokazuje on nowo zbudowane osiedla i domy oraz te w budowie. Co ciekawe o ile dobrze zrozumiałem budują w tym miescie nawet firmy z Turcji.
No i jeszcze jeden film z Mariupola i znów inni autorzy filmu. Film pokazuje nie budowe nowych domów ale odbudowe starych.
 
Ostatnia edycja:
Do góry