Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
A na wschodzie ukrainy znów atakują ukraińcy tym razem nie pod Chersoniem ale w okolicach Charkowa, Według Rosjan jest to największa ofensywa ukrainska do tej pory. Ukraińcy rzucili do walki według Rosjan do 90 tysiecy żołnierzy i kilka brygad pancernych.
Jak na razie Rosjanie wycofali się z kilku miejscowosci i ukraińcy cały czas atakują.
 

Mandr4ke

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
134
Punkty reakcji
15
Miasto
Los Angeles
Dopadłem pewne info dotyczące osoby zwanej dzis mężem stanu na Ukrainie a dokładniej chodzi o Zelenskiego.
Otóż nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z tego kim ogólnie jest ten człowiek, skąd się wziął i jak został on prezydentem Ukrainy.
Ktoś tu zawsze tak głośno morde darł prosząc o dowody itd itp.
Może co nie którym otworzą się trochę szerzej oczy na to całe kino zwane "wojną"...
Ale od początku.
Istnieje na świecie takie coś jak Pandora Papers.

Pandora Papers to jakieś 2,94 TB plików (coś koło 12 mln) dokumentów. Wyszczególniając ilościowo to na te 12 mln plików składa się 6,4 mln dokumentów, 2,9 mln zdjęć i 1,2 mln wiadomości e-mail i wszystko to zostało pozyskane, utworzone, zdobyte przez grupę dziennikarzy śledczych ICIJ. Grupa dziennikarzy sklada się z 600 reporterów ze 150 redakcji działających w 117 krajach a celem ich pracy jest ujawnianie informacji dotyczących przede wszystkim transferów pieniędzy do tzw. rajów podatkowych przez polityków, biznesmenów czy innych celebrytow.
W dokumentach ktore zostały ujawnione całkiem niedawno można znaleźć informacje (bardzo ciekawe z reszta) na temat pana Zelenskiego. Dzięki tym informacją można również pójść o krok dalej i poznać trochę bardziej tego osobnika oraz kilka innych lecz poniekąd bardzo ważnych wydarzeń z jego udziałem.

Gdy połączy się wszystkie kropki... Poznaje sie drogę jaka przebył Zelenski do dnia dzisiejszego. Nie koniecznie ta prosta drogę ;)
Do rzeczy.

Zelenski znany byl głównie z występów kabaretowych na których to jego popisowym numerem była gra na fortepianie penisem. - Tak, dokładnie tak było. Zelenski grał na fortepianie stukając własnym penisem w klawisze fortepianu. Najczęściej robił to z kolegą. Oczywiście na żywo przed publicznością. Komik wraz z dwójką kolegów tworzyli kabaretowy zespół ktory żartował najczęściej z kogo? - Tak dokładnie, z Rosjan.
Rosjanie byli wyśmiewani praktycznie w każdym skeczu, programie, kabarecie, żarcie, anegdotce.
Jak Zelenski trafił do programu w TV?
Zelenski utworzył wytwórnie programów kabaretowych o nazwie Kwartał 95. Natomiast telewizja w której rozpoczął występy nosi nazwę 1+1 i należy do oligarchy Kolomojskiego.
Kolomojski mial również spory udział w PrywatBanku... W 2012 roku Zelenski oraz jego koledzy z grupy kabaretowej zarejestrowali 10 firm na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, Belize i na Cyprze. Trzonem tych 10 firm była nikomu nieznana firma Maltex Multicapital Corp.
Teraz trochę bardziej zamotamy sytuacja...
Firma Maltex byla równo podzielona między firmami Zełenskiego oraz braci Serhija i Borysa Szefirów oraz Andrija Jakowlewa, scenarzystę i reżysera Kwartału 95.

Właścicielem firmy Maltex była inna firma a dokładniej Davegra Limited, której właścicielem był Iwan Bakanow. Bakanow jest dziś szefem SBU ale o tym później. Bakanow podpisał deklaracje zaufania która wyznacza stosunki między nominalnym i rzeczywistym właścicielem firmy. Robi sie tak zazwyczaj w przypadku zachowania w tajemnicy informacji o prawdziwym właścicielu firmy. Zatem firma Bakanowa czyli Davegra Limited występowała jako nominalny właściciel Maltex Multicapital by ukryć prawdziwego właściciela firmy Maltex Multicapital Corp czyli Zelenskiego oraz jego partnerów (tak tych od kabaretów)...

Dokumenty mówią o wpłacie 40 mln dolarów jako wklad do kapitału zakładowego.
Te 40 mln dolarów natomiast to pieniądze pochodzące z PriwatBanku oczywiście juz wyprane.

Trochę to skomplikowane ale można to łatwo ogarnąć. Kolomojski wyprowadził z PriwatBanku 5,5 mld dolarów gdy bank należał do niego. Jego TV współpracowała z Zelenskim pokazując kabaret. Wszystkie zarejestrowane firmy miały konta w rajach podatkowych i nikt by nie wpadł na to wszystko ale Kwartał 95 posiadał konto w PriwatBanku tylko ze na Cyprze. I to taki gwóźdź do trumny. Dokumenty ujawnione przez dziennikarzy pokazują skad dokąd trafiały pieniądze, gdzie były "prane" a późniejsze działanie Zelenskiego (po objęciu fotela prezydenta kraju) sa wyłącznie po to by to wszystko zamieść pod dywan bądź jeśli jednak wypłynie to prawnie zablokować możliwość odpowiedzialności karnej np...
Ale idąc za koleja to oligarcha Kolomojski wykreował Zelenskiego w TV. Wymyślili sposób zarobku niemałej gotówki oraz możliwość zdobycia władzy. Po czasie TV 1+1 emituje film o Prezydencie człowieku który jest jak zwykły obywatel. Blisko obywateli. Film następnie emitowany jest w postaci serialu również w TV 1+1. Główna role gra nikt inny jak Zelenski. Wszystko sponsoruje Kolomojski.

Chwilę przed wyborami Zelenski często rozmawia, spotyka się z Putinem. Deklarując chęć współpracy na każdych płaszczyznach, mówi o bliskości ich narodu jednocześnie jedzie po unii europejskiej i twierdzi że mu nato nie potrzebne skoro Rosja blisko. Zdobywa poniekąd zaufanie Putina a na pewno w kwestii NATO i UE. Naród ukraiński idzie na wybory w dziwnych okolicznościach i dziwnej sytuacji (majdany itd) znają Zelenskiego doskonale z TV. Znają go z serialu. Wiedzą że kandyduje a kandyduje zapowiadając bliskość jego osoby z reszta narodu. Wybory wygrywa. Zostaje prezydentem.
I co następuje?

Ano trochę sie dzieje. Po objęciu stanowiska prezydenta Zelenski podporządkowuje sobie wszystkie stacje TV w kraju. Oczywiście mowa o stacjach takich jak u nas TVP czyli publicznych. Aczkolwiek Ukraińskie prywatne stacje tv wszystkie należą do grup. Grupy sa juz 2 (inne mniejsze grupy i tak wchodzą w skład jednej z dwóch głównych grup). 1+1 Media Group (8 kanałów) oraz Inter Media Group (6 kanałów)
Co ciekawe Inter Media wchodzi w skład 1+1 a i jedno nazwisko występuje w obu grupach. Zelenski posadził na fotelu prezesa będącego również właścicielem grupy 1+1 Kolomojskiego który jest również udziałowcem i v-ce prezesem grupy Inter Media.
:D Ponadto trwa łączenie grup w jedna grupę która rządzić będzie Kolomojski jednak podlegać będzie on Zelenskiemu.
Dając mu 100% kontroli nad emitowanym materiałem.
Kolomojski w dodatku sponsoruje od zawsze Azow w pełnym wymiarze.

Dalej...

Większość posad tych najbliższych i tych trochę dalszych prezydent obsadza swoimi ludźmi. Koledzy z kabaretu mają stołki. Bakanow za pomoc przy tworzeniu firmy i kryciu informacji o tym ze Zelenski jest właścicielem Maltexu dostaje posadę szefa SBU (Służb Bezpieczeństwa Ukrainy)

Następnie szybkim tempem PriwatBank. Gdy Kolomojski wyciągnął z banku tyle ile sie dało pozbył sie swoich 50% udziałów następnie bank ogłosił niewypłacalność a następnie bank nabył za kwotę 1 BIH rzad Ukraiński nacjonalizujac tym samym PriwatBank.

Następnie Zelenski delegalizuje 11 innych partii politycznych.
Aktualnie nie ma opozycji będącej prawną partia polityczna. Z resztą, wszystkie partie polityczne sa na Ukrainie nielegalne. Poza partia Zelenskiego.

Do tego głównym prokuratorem generalnym Ukrainy jest oczywiście człowiek Zelenskiego w pełni przez niego kontrolowany. Wcześniejszy prokurator stracił posadę dlatego że zaczął węszyć wśród oligarchów a to groziło ujrzeniem światła dziennego przekrętu z PriwatBankiem...

Zelenski byl multimilionerem zanim został prezydentem. Posiada wiele posiadlosci na świecie. Np Miami czy UK na przeciwko biura Sherlocka.

Ogólnie Zelenski planował zostać prezydentem juz w 2015 roku. Ale cos nie wypaliło. Film czy serial o którym wyżej wspominam był poniekąd 3 letnia kampania wyborcza a jego tytuł to "Sługa narodu"

Na finał dodam ze Prezydent Ukrainy Zelenski naukę języka Ukraińskiego rozpoczął dopiero w 2017 roku.

Jaki to maz stanu?


W tej sytuacji oraz to wszystko czego można się dowiedzieć samemu z internetu tym bardziej jestem przekonany że to Putin ma rację robiąc to co robi a to co mowil i mowi jest bardziej wiarygodne jak to co mówi Zelenski.
Co ciekawe amerykanie o wszystkim wiedzą ale ograniczyli się jedynie do odpowiedzi typu "trzeba uważać na swoje pieniądze na Ukrainie"
Dziwny jest ten świat. Ale najbardziej "wolnym" panstwem na tej planecie jest właśnie Rosja. A przez jej niepoprawność i odmienne podejście do wszystkiego sa najbardziej suwerenni aczkolwiek również i najbardziej biedni. Gospodarczo i w ogóle.
Rosja nigdy się nie dala podporządkować i nigdy tego nie zrobi. Podobnie jak Chiny oraz Korea Kim-a. Reszta świata to państwa marionetki.

Z resztą widać to juz wszędzie i gołym okiem.
 

Mandr4ke

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
134
Punkty reakcji
15
Miasto
Los Angeles
Dziś na jakimś zebraniu które miało sie odbyć normalnie, osobiście pomiędzy Putinem a jego generałami (a odbyło sie "online" za pomocą internetu) jeden z generałów odważył się i wykrzyczał Putinowi poniekąd prawdę. Wykrzyczał że Rosja przegrała wojnę z Ukrainą ze nie maja szans na ofensywę, nie maja szans na utrzymanie zdobytych i okupowanych aktualnie terenów a i nie maja szans na nic innego poza szybkim wycofywaniem sie...

Putin wiadomość przyjął i na tym przekaz sie skończył. Nie wiadomo co było dalej... Wypowiedzi generała nie skomentował - a przynajmniej nie zrobił tego na wizji.


Swoja droga myślę ze Putin zdawał sobie sprawę ze innych wiadomości nie usłyszy ponieważ odwlekał z tym spotkaniem jak mógł az w końcu zrobili telekonferencje. Widać było ze gdyby mógł to by tej konfy zupełnie nie robił.


Ciekawy jestem co on teraz sobie w tej swojej glowce myśli, co planuje i jak zamierza z tej sytuacji wyjść...
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
Bez mobilizacji to Rosjanie nie mają dużych szans na sukces. Tylko czy ta mobilizacja nie jest już spóżniona? Ukraincy zmobilizowali i wyszkolili setki tysięcy żołnierzy. NATO uzbroiło i wyposazyło ich w sprzęt i umundurowanie. Zmobilizowanych cywili trzeba szybko przeszkolic a to jednak trochę trwa, ukraińcy robili to całą wiosną i latem.
Ale Rosjanie cały czas mogą jeszcze wygrać. Muszą doczekać do zimy a w międzyczasie niszczyc ukraińcom elektrownie, ciepłownie, wodociągi i tym podobne.
Ja nie wiem dlaczego do tej pory tego nie robili. Udawali że to jakaś humanitarna wojna a takich nie ma. Niszczyc ukraincom mosty, tory itd.
 

Kibic Polski

Bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 211
Punkty reakcji
102
Demonstracja w St Petersburgu
Taką ilością demonstrantów to oni Putina nie obalą.

A tu Chiny wzywają do zawieszenia broni.

- Powinny być wspierane wszelkie wysiłki, sprzyjające pokojowemu rozwiązywaniu kryzysów - mówił. - Wzywamy zainteresowane strony do wdrożenia zawieszenia broni, rozpoczęcia dialogu i konsultacji oraz do jak najszybszego znalezienia rozwiązania, które rozwieje uzasadnione obawy wszystkich stron w zakresie bezpieczeństwa - dodał rzecznik.

Oni tak serio czy tylko dobre wrażenie robią?

Dziwne
W tym Petersburgu gdzie jakby nic się nie działo ponoć zatrzymano 126 osób.
 
Ostatnia edycja:

Kibic Polski

Bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 211
Punkty reakcji
102
Życie to jest jednak pełne niespodzianek.
Ten gość deklaruje że pojedzie walczyć na Ukrainę.
Popiera mobilizację.
Kogo by to obchodziło gdy nie to że nie bardzo wiadomo czemu milicja go zgarnia
sądząc jak myślę że jest protestującym przeciw wojnie na Ukrainie.
Można sobie wyobrazić coś bardziej zabawnego?

A ciekawe gdyby to była "ruska onuca"
Czy zdążyłby opowiedzieć swoją wersję nim by dostał tradycyjny łomot?
Czy ktoś będzie słuchał tłumaczenia, zanim w ruch pójdą pałki?
I czy po tym doświadczeniu dalej będą popierać Rosję?
Chyba nikt tak "nie popiera" tej wojny jak ktoś kto na nią trafi.

Ponoć jednak...
Utajniony punkt 7 dekretu prezydenta Rosji Władimira Putina pozwala ministerstwu obrony na mobilizację miliona osób - pisze niezależny portal Nowaja Gazieta. Jewropa, powołując się na źródło w administracji prezydenta. Oficjalnie władze mówią o 300 tys. osób.


Media niezależne już w środę zwróciły uwagę, że opublikowany skan dekretu prezydenta w sprawie "częściowej mobilizacji" na wojnę z Ukrainą zawiera nieujawniony fragment.

https://wiadomosci.wp.pl/zniszczymy-wszystk...14893522561856a 
Ostatnia edycja:

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
Putin pewnie czyta Forumowisko i zobaczył co napisałem 14 wrzesnia. pomyslał i mnie poosłuchał.xD
Tylko to trochę pózno, powinni mieć już sfoormowane odziały rezerwistów i powinni zacząć mobilizację najpóżniej w lato.
Teraz będzie trudno i te 300 tysiecy to może być za mało. Ale kto policzy ilu zmobilizują? Jak raz zaczeli to mogą to robić do skutku.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 038
Punkty reakcji
553
A ile z tych których uda się zmobilizować faktycznie będzie miało morale by walczyć?
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
A ile z tych których uda się zmobilizować faktycznie będzie miało morale by walczyć?
Nie mam pojęcia, mieszkam w Polsce. Ale wszystko przed nami. W internecie jest mnóstwo filmów z mobilizacji, zgłaszają się.
Ci bogatsi uciekają za granicę ale ogromna większość zgłasza się do punktów mobilizacyjnych.

Ja odwrotnie do ciebie uważam że zwycięstwo ukrainy nie jest dobre dla Polaków. Ukraińcy nawet wtedy gdy są zależni od pomocy z Polski kultywują kult Bandery i nawet nie myślą o zgodzie na ekshumacje zamordowanych Polaków. To co będzie gdyby wygrali?

Rosja już nie ma szans na zajęcie całej ukrainy. Nawet Putin mówi teraz o Donbasie.
Ja cały czas twierdzę że dla mojego kraju, Polski , najlepiej by było gdyby Rosja zajeła wschód ukrainy i południe.
Odcieła ukrainę od morza Czarnego i wtedy ukraina, dużo mniejsza była by na łasce Polski.

Ukraina była by tym czym zawsze była, terenem pod kontrolą Polski, bez znaczenia gospodarczego ale takim buforem i miejscem walk.
W czasie I Rzeczypospolitej tereny ukrainy to były tereny przeznaczone na pole bitwy, z Turcją, Tatarami i Rosją.
Aha, Lwów i okolice to nigdy nie była ukraina, to jest Małopolska Wschodnia , część Królestwa Polskiego.
Reszta dzisiejszej ukrainy to była kraina geograficzna nazwana ukrainą które to po staropolsku oznaczało coś na skraju.... zadupie.
I ta część dzisiejszej ukrainy należała do Wielkiegoo Księstwa Litewskiego.

Aha, ukraina naprawdę jest teraz na łasce Polski. Całe paliwo na ukrainie idzie z Polski. Codziennie idzie kilka pociągów z paliwem , każdy poo kilka tysięcy ton...... i węgiel.... też idzie i....... też idzie.
 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
134
Punkty reakcji
15
Miasto
Los Angeles
1,2 mln maja zmobilizować Rosjanie.
Mi sie wydaje ze Putin zrobi wszystko by ta Ukrainę zrównać z ziemią. 300 tys to za malo i dobrze o tym w Rosji wiedzą. Dlatego banka pęknie. A jak nie wystarczy i Wladka nikt nie odstrzeli to atom pójdzie w ruch.
Putin juz nic do stracenia nie ma i dziwnym byłoby przegranie tej wojny przez Rosję. Dlatego wciąż twierdzę ze Rosja wygra nie wiem jedynie czy zrobi to konwencjonalnie czy tez nie..
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 038
Punkty reakcji
553
Tylko, że Ci zmobilizowani muszą jeszcze mieć co jeść, mieć transport, broń. Czy Rosja jest w stanie zapewnić to wszystko ponad milionowej armii?
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
Tylko, że Ci zmobilizowani muszą jeszcze mieć co jeść, mieć transport, broń. Czy Rosja jest w stanie zapewnić to wszystko ponad milionowej armii?
Rosja jest najwiekszym na swiecie eksporterem żywności. Widzisz jakoś im udało się wyslać ludzi w kosmos. budują elektrownie jądrowe.
Jest szansa że uda im się zapewnić broń. Oni tej broni mają na kilka milionów. W dobrych czasach Polska mogła uzbroić milion żołnierzy.
Tak przy okazji w 1939 roku Polska zmobilizowała prawie milion żołnierzy.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
2 957
Punkty reakcji
81
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Rosja jest najwiekszym na swiecie eksporterem żywności. Widzisz jakoś im udało się wyslać ludzi w kosmos. budują elektrownie jądrowe.
Jest szansa że uda im się zapewnić broń. Oni tej broni mają na kilka milionów. W dobrych czasach Polska mogła uzbroić milion żołnierzy.
Tak przy okazji w 1939 roku Polska zmobilizowała prawie milion żołnierzy.
Tylko epoce broni palnej pospolite
Ruszenie które staje się partyzantką ,
Zastępuje albo uzupełnia armię
Ma większe szansę wygnać wroga
Albo na wyczerpanie sił wroga
Nawet jak są wstanie werbować
Kilka milionów np Wielka Brytania
Przegrała osadnikami Ameryki a
Później Afganistanie , sowieci
Afganistanie, Irak przegrał Iranem,
Francja pomimo przewagi przegrała
Wietnamie i Algierii, Chiny przegrały
Wietnamie, USA przegrały Wietnamie ,
Chile pomimo zdobycia Peru wycofali
Powodu partyzantów i oporu ludności.
Te potęgi przegrały powodu oporu
Ludności przez werbunek a ich
Wrogowie wygrali przez upór i pospolite
Ruszenie które pomimo braków
Uzbrojenia przez opór wygrali.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
Tylko epoce broni palnej pospolite
Ruszenie które staje się partyzantką ,
Zastępuje albo uzupełnia armię
Ma większe szansę wygnać wroga
Albo na wyczerpanie sił wroga
Nawet jak są wstanie werbować
Kilka milionów np Wielka Brytania
Przegrała osadnikami Ameryki a
Później Afganistanie , sowieci
Afganistanie, Irak przegrał Iranem,
Francja pomimo przewagi przegrała
Wietnamie i Algierii, Chiny przegrały
Wietnamie, USA przegrały Wietnamie ,
Chile pomimo zdobycia Peru wycofali
Powodu partyzantów i oporu ludności.
Te potęgi przegrały powodu oporu
Ludności przez werbunek a ich
Wrogowie wygrali przez upór i pospolite
Ruszenie które pomimo braków
Uzbrojenia przez opór wygrali.
Panie K tylko ze na wschodzie ukrainy mieszkają Rosjanie i mówią po rosyjsku. Wschód ukrainy, Krym to tereny zamieszkane w ogromnej większości przez Rosjan.
Prawdziwych ukrainców na ukrainie to może 60% ludnosci.

Ale czas pokaże kto miał rację. Tak dla przypomnienia Krym ukraina dostała w roku 1954 w darzę od I sekretarze parti komunistycznej Nikity Chruszczowa który też był ukraińcem.

Polski Lwów i Wołyń ukraina dostała w darze od I sekretarza parti komunistycznej Stalina w 1945 roku
. Lwów nigdy nie był ukraiński i nie leżał na ukrainie. Lwów to miasto we Wschodniej Małopolsce. Ukraina to kraina geograficzna leżąca na terenach dawnego Wielkiego Księstwa Litewskiego.
SAma nazwa ukraina to staropolskie słowo oznaczające coś na skraju.... zadupie.
Ukraina to sztuczny twór stworzony przez komunistów.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
136
Punkty reakcji
2
1,2 mln maja zmobilizować Rosjanie.
Mi sie wydaje ze Putin zrobi wszystko by ta Ukrainę zrównać z ziemią. 300 tys to za malo i dobrze o tym w Rosji wiedzą. Dlatego banka pęknie. A jak nie wystarczy i Wladka nikt nie odstrzeli to atom pójdzie w ruch.
Putin juz nic do stracenia nie ma i dziwnym byłoby przegranie tej wojny przez Rosję. Dlatego wciąż twierdzę ze Rosja wygra nie wiem jedynie czy zrobi to konwencjonalnie czy tez nie..
Rosja to powoli nie ma kim walczyć, dlatego ta mobilizacja by zapełnić braki. Ale za dużo nie ugrają tym ,poza tym zagrywka propagandowa. Praktycznie na obecną chwilę to Rosja już nie jest wstanie robić ofensyw.
Generalnie to całe te planowanie ich jest słabe , i oni powinni robić mobilizację nie teraz a w czerwcu 2021 .

A więc Kibic daje film którego sam nie oglądał? To dużo mówi. To długi film więc obejrzałem fragmenty i trochę jest tam prawdy i dużo z propagandy ukrainskiej.
Na przykład człowiek mówi że Rosjanie ostrzeliwują elektrownie atomową w której...... stacjonują oddziały rosyjskie i gdzie rosjanie magazynują broń i amunicję. Tak to bardzo mądre, typowe ukrainskie myslenie.
Ogólnie to Rosjanie robili tego typu praktyki w Chersoniu, część miejscowej ludności dawała takie relacje. Zabieg propagandowy , by wyglądało że niby Ukraińcy. Więc najprawdopodobniej też tak działają w Zaporoskim. Aby straszyć stronę ukraińską.

Co według Ciebie Kibic jest wypisaną głupotą tutaj w temacie II WŚ?

Ciekawi mnie to bardzo
To nie dział o II wojnie światowej.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
Rosja to powoli nie ma kim walczyć, dlatego ta mobilizacja by zapełnić braki. Ale za dużo nie ugrają tym ,poza tym zagrywka propagandowa. Praktycznie na obecną chwilę to Rosja już nie jest wstanie robić ofensyw.
Generalnie to całe te planowanie ich jest słabe , i oni powinni robić mobilizację nie teraz a w czerwcu 2021 .
Rosja ma około 200 tysiecy ludzi na ukrainie a ukraińcy samej armii mają już ponad 700 tysięcy i są to już żołnierze przeszkoleni.
Nie ma szans aby 200 tysiecy dało radę 700 tysiącom. To cud że rosjanie dają radę się bronić.

A mobilizacje rosjanie powinni zrobić najpózniej w czerwcu tego roku, to dzisiaj mieli by już gotowych do walki żołnierzy.
Oni co roku mają około 200 tysiecy poborowych bo w Rosji prawie połowa armi to pobór a reszta to armia zawodowa.
Rosjanie mogą zmobilizować ostatnie trzy roczniki z poboru i mają w zasadzie kilkaset tysięcy w miarę wyszkolonych żołnierzy.

Do tego w Roosji co roku około 60 tysiecy mężczyzn jest wzywanych doo rezerwy na szkolenia, oni też są w zasadzie gotowi do armii bez specjalnego szkolenia. Problemem może być kadra oficerska. Skąd wziąć tylu oficerów, ci z rezerwy mogą być trochę zardzewiali.

Na korzyść Rosji działa pora roku, za kilka tygodni działania na froncie będą coraz trudniejsze i będzie raczej spokój do wiosny.
To da czas na mobilizację i szkolenia w Rosjii. Będzie też czas na rozkonserwowanie sprzętu i naprawy tego sprzętu bo na pewno po wieloletnim postoju na placach i składowiskach ten sprzęt, czołgi, BWP trzeba będzie zrobić jakieś naprawy .

Ale zakłady naprawcze i zbrojeniowe pracują teraz w Rosji 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. I pracownicy tych zakładów cieszą się bo oni na front nie pójdą.

A tutaj film Rosjanina z Florydy. Według według niego a jest zdecydowanie pro-rosyjski żle się dzieje dla Rosjan. Mobilizacja obejmuje wszystkich mężczyzn a nie tak jak mówiły władze że tylko przeszkolonych .
A na froncie bardzo żle. Liman jest operacyjnie okrążony, jedyna droga odwrotu jest pod ostrzałem ukrainskim. Ludzie zmobilizowani są rzucani na front bez szkolenia.
 
Ostatnia edycja:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 038
Punkty reakcji
553

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
579
Punkty reakcji
51
Miasto
Polska
Gdzie znalazłeś takie dane? Wedlug tego co udało mi się znaleźć to Rosja nie jest nawet w pierwszej piątce.
No dobra, Rosja jest największym eksporterem zboża na świecie i jednym z największych eksporterów żywności.
Co by nie było głód im nie grozi i dadzą radę wyżywić armię bo o to się bałeś. Zboża eksportyją kilka razy tyle co ukraina a przecież wszyscy krzyczeli że to ukraina żywi swiat. A to nieprawda.
Swoją drogą postawa wyżywienia w Rosji, ukrainie czy Białorusi to własnie kasza a więc coś ze zboża.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 038
Punkty reakcji
553
Co by nie było głód im nie grozi i dadzą radę wyżywić armię bo o to się bałeś.
O to się nie boję, poprostu jeżeli przytaczasz jakieś dane to najpierw sprawdź czy mają pokrycie w rzeczywistości. Swoją drogą teraz wkleiłeś link do artykułu z 2016 roku z danymi z 2015r. Ciężko uznać te dane za aktualne...
Problemem Rosji nie jest ilosc jedzenia czy jak tam wolisz zbóż ale logistyka i zapewnienie wszystkiego co niezbędne na froncie. Tutaj mogą mieć problemy.
 
Do góry