Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

wieslawa

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Polecam oglądnąć dokument w tym temacie o podłożu konfliktu. I zaznacza, że to nie jest "ruska propaganda", ale rzetelna analiza sytuacji
od 2014 r. poparta materiałami z oficjalnych mediów z całego świata.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
510
Punkty reakcji
48
Miasto
Polska
W tym , że nie są dla Polski zagrożeniem militarnym , w porównaniu do Rosji nie planują rozszerzyć swojej strefy wpływów na teren Polski.
I znów bredzisz.
Rosja nic od Polski nie chce bo Polska jest JUZ dokładnie taka jak to wymyslili Rosjanie.
To dzieki Rosjanom mamy Szczecin, Wrocław itd , to oni nam dali te miasta.

I to dzieki Rosjanom nie mamy Lwowa , Wilna, Brzescia nad Bugiem. A w zasadzie dzieki Gruzinowi który rządził wtedy w ZSRR.
Polska jest taka jak wymyslił sobie Stalin.

I jedynym krajem w którym są siły chcące zabrać Polsce jakieś tereny jest właśnie twoja ukraina, masz zerowe pojęcie o swiecie.
– Po wojnie operacja „Wisła" spowodowała, że Ukraińcy z tych ziem etnicznych zostali wyrzuceni i sprawiedliwość nakazywałaby, aby te ziemie do Ukrainy wróciły. Mówię o Przemyślu i kilkunastu innych powiatach – powiedział "Rzeczpospolitej" Andrij Tarasenko, rzecznik ukraińskiego, skrajnie nacjonalistycznego Prawego Sektora.
 

Mandr4ke

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
123
Punkty reakcji
13
Miasto
Los Angeles
Nie będę cytował i odniosę się do większości ostatnich wpisów... Cytowaniem stworzyłbym chyba kilkukilometrowy komentarz więc...

Polacy to strasznie, naprawdę strasznie dziwno glupi naród z kilkoma wrecz maniami. Do tego strasznie krzywo zapatrzony w siebie slepo wierzący w swoją hmm zajebistosc czy może inaczej w swoją wyższość czy lepszość od innych. Wszędzie i od zawsze było nas pelno wtykalismy i wtykamy nos w nie swoje sprawy. Od zawsze myślimy ze nalezy nam sie wszystko a gdy nie pójdzie jak chcemy stajemy okoniem. I jak historia nie raz juz pokazała nam miejsce w szeregu nadal glupio robimy tak samo. Od zawsze tez widzimy wszystko dookola wszystko tez krytykujemy a szczególnie wtedy gdy jestesmy pominięci.

A pomijani jestesmy przeważnie często z prostego powodu. Nie za wiele mamy do zaoferowania poza jedynie swoim narodowym wielkim ego które to również opieramy na historii naszego kraju nazywając sie potęga... Bo kiedyś Polska byla wielka i potężna i ble ble ble podobny bełkot. Choć tak naprawdę nasz naród nigdy potężny nie był. Nie mówiąc już o tym ze 98% dzisiejszych Polaków nigdy nimi nie byli nie sa i nie beda. Ale to inny temat.

Żeby osądzać inne pakstwa czy narody o cos takiego jak zbrodnie powinniśmy najsampierw rozliczyć sie z tego co my mamy za uszami. A trochę niestety mamy. Dalej gdy juz tak głośno domagamy sie od innych wytłumaczenia czy rozliczenia ich ze swoich zbrodni w stosunku do nas należało by również ogarnąć samą genezę takich rozwiązań jakie w stosunku do naszego panstwa zastosowano. Bo z nikąd sie to nie wzięło...
Co gorsze po części sami sobie jesteśmy winni tego co nas spotkało. A spotkało nas to poniekąd przez nieudolne prowadzenie polityki zagranicznej od praktycznie zawsze.

Polacy to taki typowy "rudy" a przypomnę ze na 10 rudych 13 jest fałszywych. Mówiąc slangiem "pucujemy" każdemu do czasu kiedy cos potrzebujemy. Co gorsza nam sie nic nie podoba. Niemcy sa zle. A dlaczego sa zle? Bo IIWS. Rosja jest zla. A dlaczego jest zla? Bo IIWS. Czechy sa zle. A dlaczego sa zle? Bo niby trzymały z Hitlerem wiec II WS na Anglików i Francuzów tez psioczymy a psioczymy bo nie pomogli nam gdy Hitler napadał na Polskę i krytykujemy ich za brak szybkiej reakcji.

Pewnie nie każdy wie jak wygladalo porozumienie tudzież sojusz Polski z Francuzami... A pretensje słychać do dziś.
Otóż w większym skrócie Polska gwarantowała Francji uderzenie na wschodnia granice Rzeszy w przypadku ataku Rzeszy na Francję. I to natychmiast. Gwarancję odwrotne tzn Francuskie dla Polski były hmmm zle sprecyzowane. Przede wszystkim żeby mogły mieć moc konieczne bylo podpisanie umowy politycznej której nie podpisano nigdy. Jednak Francja miała zagwarantować natychmiastowe działanie lotnictwa w przypadku zaatakowania Polski oraz najpóźniej 3 dni po ataku pełne siły ofensywne Francji miały sie rozpocząć dopiero po 15 dniach od ataku na Polskę.... Co więcej dokładny zapis brzmiał "Francuskie siły miały uderzyć po zaistnieniu „głównego wysiłku” wojsk niemieckich."... Głównego wysiłku? Mniejsza o większość jednak ponownie "Polska legendarna sila" znowu opierana była o historie a dokładnie historie wojny Polsko Bolszewickiej i odparciu ataku Bolszewików... Jednak rzeczywistość byla inna a nasza armia choc uzbrojona po zeby w honor to w sprzęt juz niestety tylko ten dosyc leciwy. Samo zacofanie armii zawdzięczać należy wychwalanemu Piłsudskiemu który w dziedzinie wojskowości byl totalnym ignorantem. Mial głęboko w dupie bron pancerna czy lotnictwo. Nie wspominając już o nowoczesnych sposobach prowadzenia wojny. A w tym kraju robi sie z niego bohatera i pomniki stawia...
Następne odklejenie sie od rzeczywistości nastąpiło po śmierci Piłsudskiego gdzie stwierdzono że w 1942 roku Polska armia będzie siła dorównywać armii Francuskiej. Największym sukcesem bylo zbudowanie średniego bombowca PZL P 37 „Łoś”... LoL
 

Mandr4ke

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
123
Punkty reakcji
13
Miasto
Los Angeles
Cala strategia, pomysły dowództwa wojsk Polskich opierały się na jednym. Na pomocy sojuszników. Stąd tez cala obrona naszego kraju była zupełnie nietrafiona i odklejona od rzeczywistości, jak i cale dowództwo armii Polskiej wraz z rządem. Co więcej dowodzenie nasza armia już podczas trwania wojny bylo jeszcze bardziej nie trafiane. Decyzję byly tak nielogiczne ze wyglądały na działanie specjalne których celem było najszybsze zniszczenie naszych oddziałów... Nie dosyc ze wszyscy decydenci dawno byli juz za granicą to jeszcze wydawali rozkazy zupełnie nietrafne. Przykładem jest sytuacja w której gen. Kutrzeba dowódca Armii Poznań widząc jakie baty dostaja oddziały gen. Rommla zdecydował sie mu pomóc. Jednak naczelne dowództwo odrzuciło ten pomysł. Dziwne ponieważ gdyby armia Poznań pomogła Rommlowi oddziały Niemieckie zostały by zniszczone. Podobnie było z rozkazami dla innych oddziałów. Każdy rozkaz był gwoździem do trumien wszystkich poległych dlatego że rozkazy te były zupełnie bez sensu. Wynikiem tych decyzji było dotarcie Niemców do stolicy Polski juz tydzień po rozpoczęciu ataku.

Dlaczego o tym pisze? Dlatego że wtedy Polacy przekonani byli o tym że Wielka Brytania i Francja wypowiedzą wojnę III Rzeszy zaraz po agresji na Polskę.
Tak naprawdę jednak w przypadku Francji było zupełnie inaczej. Otóż Francuzi nie byli zobowiązani do wypowiadania wojny Niemcom ani angażowania się w działania zbrojne przeciwko Rzeszy. Jak pisałem wyżej, kwestię przymierza wojskowego uzależniono od umowy politycznej, a ta nie została podpisana.
Wspomnę o trochę żałosnym wydarzeniu a dokładniej o tym jak Polski ambasador w UK zadzwonił do Churchilla i wypowiedział słowa „Ufam, ufam… że Anglia dotrzyma swego…” po czym sie rozpłakał... 4 dni po tym telefonie Anglia wypowiedziała wojnę Rzeszy, po kilku godzinach zrobiła to Francja. Polska w euforii a sojusznicy walczą za pomocą ulotek.

Trochę nie w temacie ale podeprę swoją teorię o dowodzeniu naszą armia. Otóż Rydz rozkazał dowódcy armii Poznań wymarsz na Radom. Jednak gen. Kutrzeba nie zrozumiał bądź źle zrozumiał rozkaz i rozpoczął natarcie w kierunku Strykowa. Rydz był wściekły jednak dwa dni później okazało się że dzięki działaniom armii Poznań Polacy rozbili 10. Dywizję Piechoty gen. von Briesena. To z kolei pozwoliło odbić z rak wroga Łowicz. Co więcej armia Poznań uświadomiła von Rundstedtowi realność zagrożenia zniszczeniem sil Rzeszy ze strony Polski przez co kierowano kolejne jednostki (m.in. XI Korpus Pancerny, III Korpus)... Dopiero wówczas gen. Kutrzeba zdecydował się na przerwanie natarcia i odwrót...

W Anglii pierwsze słowa po zdobyciu Warszawy przez Rzeszę brzmiały tak "Polacy niewiele zdziałali” a postrzeganie naszych żołnierzy było takie że oddali oni swój kraj bez walki.
Co więcej, juz samo opuszczenie przez rzad i dowództwo Warszawy było znakiem dla całego świata, iż następuje rozpad polskiej państwowości... Całkiem śmieszne sa dla mnie słowa Józefa Becka który to przed Niemcami chwilę przed rozpoczęciem wojny wypowiedział te oto słowa

"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”
 

Mandr4ke

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
123
Punkty reakcji
13
Miasto
Los Angeles
Kończąc moje wypociny - Napisałem tyle po to by zobrazować ogrom głupoty i ślepego zapatrzenia w sojusze, deklaracje innych państw po to by niektórzy zdali sobie sprawę z tego ze juz kiedyś były sojusze. Ze juz kiedyś były zobowiązania co do pomocy Polsce. Już kiedyś obiecano nam pomoc militarna. Ze juz kiedyś klapalismy licząc na wszystkich dookola. Juz kiedyś mówiliśmy tak jak dziś ze przecież nam pomogą. Juz kiedyś byliśmy tego wszystkiego pewni. Zakończyło sie to tak że ze stolicy zostal tylko gruz dosłownie. Podobnie z większością dużych miast. Cala Polska byla jednym wielkim gruzem.

Ktos napisze, ale co to ma wspólnego z dzisiejszą wojna na Ukrainie. Co to ma wspólnego z poparciem dla Ukrainy czy Rosji... Otóż sporo.

Dokładniej to przekonanie Polaków co do słuszności aktualnie podjętych działań mianowicie pomoc i to znaczna Ukraincom która jest oparta na wierze w pomoc sojuszników... Co jest totalnie głupie. Nikt nie zwraca uwagi na inne wydarzenia bo pochłonięci są Ukraina i oglądaniem głupot w TV.

Podobnie było juz kiedyś... Gdyby dzień przed atakiem ZSRR na Polskę Związek Radziecki nie podpisał z Japonia zawieszenia broni to nie zaatakowal by naszego kraju. Malo kto w ogóle o tym wie. Dziś mało kto widzi co się dzieje w okolicach Tajwanu. Tam wojsko Chinskie ostro zaczepia Tajwan niby ćwicząc jednak od konfliktu dzieli ich włos... Jeżeli Chiny zaatakują Tajwan to USA uwikła sie tam w konflikt ponieważ ich interesem jest niedopuszczenie do tego by Tajwan przegrał co gorsza zostal wchloniety przez Chiny.

Jesli do tego dojdzie USA nie będzie w stanie walczyć z Chinami i ewentualnie pomagać Polsce w ranach sojuszu NATO. A i bronić swój teren będą musieli. Logicznym jest ze nie pozostawia Tajwanu dla Polski bo tam jest większy zysk.
Dlatego matołki twierdzące że trzeba pomagać Ukrainie jak to tylko możliwe sa w czarnej dupie i sprowadza jedynie tym ujadaniem kłopoty (podobnie jak w 39')
USA postanowilo wysłać trochę sprzętu bo muszą byc gotowi na Chiny. Wywala chuja na NATO jak będzie potrzeba. Europa nie poradzi sobie z Rosją bez USA.

Najlepszym rozwiązaniem byłoby być totalnie neutralnym i kompletnie się nie mieszać w ten konflikt. Wtedy w przypadku agresji Rosji nie mielibyśmy totalnie przejebane. Niemcy głupie nie sa i robią co mogą by sobie nie zaszkodzić bardziej niz inni.
Dlatego tez jestem zupełnie neutralnym i nie trzymam kciuków za żadna ze stron. Tym bardziej ze Ukraina jest tworem posowieckim którego powstanie nie było by możliwe gdyby Związek Radziecki nie upadł. Ukraina jest bardziej Rosyjska niz Ukraińska. Co więcej nie ma jasności co do poczynań Ukrainy po wydarzeniach związanych z Majdanem. Gdzie władza nad Państwem została przejęta siła i bezprawnie przez grupę można powiedzieć terrorystów blisko związanych jak nie pochodzących z UPA tudzież tych nazywanych dzis Nazistami...
I to jest ta niewygodna prawda o której nikt głośno nie mówi. A demokracji w 2014 roku na Ukrainie nie było chocby pol %
I to jest według zachodu "normalne" i takich wartości się broni i to w imię "wolności" ROTFL - Boże widzisz i nie grzmisz.


Reasumując - Odklejeni od rzeczywistości jesteście większości. Świadomi wydarzeń w 2014 sposobu w jakim do władzy doszli ci którzy rządzą Ukraina dziś jesteście za tym by im pomagać twierdząc że to jest najlepszym rozwiązaniem okłamując siebie samych w te klamstwa wierząc. Jak Morawiecki lol... I nie da sie nikomu przemówić do rozsądku bo jesteście mądrzejsi.
Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią byście w to nie brnęli ale Wy brniecie w to z całych sił przekonani że tak trzeba.

Śmiejecie sie z wystąpień wspomnianego Morawieckiego na których kłamie tak bardzo że się tego słuchać nie da. Następnie na niego głosujecie. Wyglądacie tak samo... Robicie tak samo.
Osobiście nie mam juz siły i nie widzę sensu dyskusji w tym temacie bo to strata mojego czasu.

Rząd tego ogłupionego kraju prowadzi Was/Nas w jedna stronę i to stronę bardzo zła. Większość jak owce na rzeź ida za tym rządem z uśmiechem na twarzy wierząc w to ze ida tam gdzie jest zajefajnie. Zdziwicie się gdy dojdziecie/dojdziemy do miejsca w ktorym prócz większego gowna niz to w ktorym jesteśmy będzie jedynie śmierć. Szczekajcie nadal, pomagajcie Ukrom jak tylko sie da. I badzcie pewni ze to niczego nie zmieni.
To ze Ukraina jakimś cudem nie przegra czy nawet wygra nie zwiększy bezpieczeństwa Polski. Polska jest w dupie bez względu na wynik tej wojny. Kończąc nadmienię iż według wielu wywiadom w tym UK czy USA Chiny przygotowują się do ataku na Tajwan od kilku lat. Planowo mieli być gotowi na atak w 2030 roku. Jednak poszlo im lepiej niz zakladali sami i gotowość osiągnęli w tym roku. Pewnym jest ze Chiny do 2025 roku zaatakują Tajwan. O trafności tych informacji może świadczyć Chinskie poczynanie aktualnie w okolicy Tajwanu. Jesli dojdzie do ataku Rosja bardzo szybko posklada Ukrainę i możliwe ze pójdą dalej. A na pewno pójdą jak USA uwikla sie w konflikt z Chinami. Wtedy wątpliwe będzie działanie NATO bez większego udziału wojsk USA w obronę Polski chocby dlatego że arsenal atomowy Francji jest śmieszny w porównaniu z arsenalem Rosji. A przypomnę ze Chiny posiadają bron atomowa dlatego USA tym bardziej nie będzie myśleć nad użyciem jej w stosunku do Rosji broniąc Polski lol. Beda myśleć o sobie...

Tyle.

Sory za długość. Wiem jestem dalnem
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
I znów bredzisz.
Rosja nic od Polski nie chce bo Polska jest JUZ dokładnie taka jak to wymyslili Rosjanie.
To dzieki Rosjanom mamy Szczecin, Wrocław itd , to oni nam dali te miasta.

I to dzieki Rosjanom nie mamy Lwowa , Wilna, Brzescia nad Bugiem. A w zasadzie dzieki Gruzinowi który rządził wtedy w ZSRR.
Polska jest taka jak wymyslił sobie Stalin.

I jedynym krajem w którym są siły chcące zabrać Polsce jakieś tereny jest właśnie twoja ukraina, masz zerowe pojęcie o swiecie.
Po upadku ZSRR i bloku państw sowieckich obecna Rosja czyli kraj który kontynuje dawny związek radziecki . Utraciła ogromne tereny w europie jaką swoją strefę wpływów , Polska jest konkurentem i jest pewną dyswagą dla Rosji w europie środkowej i kontroluje też mocno przeływ towarów do zachodniej europy. Więc Rosja nie cieszy się z tego , że Polska jest w UE i NATO , więc gdyby mogła to by równie dobrze zrobiła z Polską to samo co z Ukrainą.
Ale póki co to Rosja jest mocno wychnięta na wschód , więc daleko jej do odbudowania wpływów jakie miała kiedyś. Może gdyby miała potencjał ekonomiczny i militarny jak Chiny to by było to realne a póki co dryfuje w kraj satelicki Chin.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
Cala strategia, pomysły dowództwa wojsk Polskich opierały się na jednym. Na pomocy sojuszników. Stąd tez cala obrona naszego kraju była zupełnie nietrafiona i odklejona od rzeczywistości, jak i cale dowództwo armii Polskiej wraz z rządem. Co więcej dowodzenie nasza armia już podczas trwania wojny bylo jeszcze bardziej nie trafiane. Decyzję byly tak nielogiczne ze wyglądały na działanie specjalne których celem było najszybsze zniszczenie naszych oddziałów... Nie dosyc ze wszyscy decydenci dawno byli juz za granicą to jeszcze wydawali rozkazy zupełnie nietrafne. Przykładem jest sytuacja w której gen. Kutrzeba dowódca Armii Poznań widząc jakie baty dostaja oddziały gen. Rommla zdecydował sie mu pomóc. Jednak naczelne dowództwo odrzuciło ten pomysł. Dziwne ponieważ gdyby armia Poznań pomogła Rommlowi oddziały Niemieckie zostały by zniszczone. Podobnie było z rozkazami dla innych oddziałów. Każdy rozkaz był gwoździem do trumien wszystkich poległych dlatego że rozkazy te były zupełnie bez sensu. Wynikiem tych decyzji było dotarcie Niemców do stolicy Polski juz tydzień po rozpoczęciu ataku.

Dlaczego o tym pisze? Dlatego że wtedy Polacy przekonani byli o tym że Wielka Brytania i Francja wypowiedzą wojnę III Rzeszy zaraz po agresji na Polskę.
Tak naprawdę jednak w przypadku Francji było zupełnie inaczej. Otóż Francuzi nie byli zobowiązani do wypowiadania wojny Niemcom ani angażowania się w działania zbrojne przeciwko Rzeszy. Jak pisałem wyżej, kwestię przymierza wojskowego uzależniono od umowy politycznej, a ta nie została podpisana.
Wspomnę o trochę żałosnym wydarzeniu a dokładniej o tym jak Polski ambasador w UK zadzwonił do Churchilla i wypowiedział słowa „Ufam, ufam… że Anglia dotrzyma swego…” po czym sie rozpłakał... 4 dni po tym telefonie Anglia wypowiedziała wojnę Rzeszy, po kilku godzinach zrobiła to Francja. Polska w euforii a sojusznicy walczą za pomocą ulotek.

Trochę nie w temacie ale podeprę swoją teorię o dowodzeniu naszą armia. Otóż Rydz rozkazał dowódcy armii Poznań wymarsz na Radom. Jednak gen. Kutrzeba nie zrozumiał bądź źle zrozumiał rozkaz i rozpoczął natarcie w kierunku Strykowa. Rydz był wściekły jednak dwa dni później okazało się że dzięki działaniom armii Poznań Polacy rozbili 10. Dywizję Piechoty gen. von Briesena. To z kolei pozwoliło odbić z rak wroga Łowicz. Co więcej armia Poznań uświadomiła von Rundstedtowi realność zagrożenia zniszczeniem sil Rzeszy ze strony Polski przez co kierowano kolejne jednostki (m.in. XI Korpus Pancerny, III Korpus)... Dopiero wówczas gen. Kutrzeba zdecydował się na przerwanie natarcia i odwrót...

W Anglii pierwsze słowa po zdobyciu Warszawy przez Rzeszę brzmiały tak "Polacy niewiele zdziałali” a postrzeganie naszych żołnierzy było takie że oddali oni swój kraj bez walki.
Co więcej, juz samo opuszczenie przez rzad i dowództwo Warszawy było znakiem dla całego świata, iż następuje rozpad polskiej państwowości... Całkiem śmieszne sa dla mnie słowa Józefa Becka który to przed Niemcami chwilę przed rozpoczęciem wojny wypowiedział te oto słowa

"My w Polsce nie znamy pojęcia pokoju za wszelką cenę. Jest jedna tylko rzecz w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna. Tą rzeczą jest honor”
Generalnie to Polska popełniła ogromen błędy w polityce międzynarodowej wtedy. Ponieważ w tamtych czasch to związek radziecki był traktowany jako wróg a nie niemcy. Paradoksalnie niemcy nie były traktowany wtedy dokońca jako wróg. nawet POlska miała porozumienia z Rumunią , ale w aspekcie walki ze związkiem radzieckim a nie niemcami. Polska powinna wejść w sojusz z niemcami aby wspólnie rozpocząc wojne ze związkiem radzieckim i go zupełnie pokonac aby mieć już tylko jedno konkurujące państwo czyli niemcy a by nie mieć wojny na dwa fronty. Poza tym wojna z POlską tez osłabiła wojska niemieckie , które szły potem na rosje.
Natomiast anglia celowo potraktowała tak Polskę bo chciała opóźnić wojnę która by dotknętła Anglie. I trochę tak było Niemcy trochę się wykrwawiły wojną w środkowej Europie i atakiem na Francje i potem już były słabsze w ataku na Anglie.
Generalnie Polityka prowadzona przez sanację w tamtych czasach była bardzo słaba. Polska to był jeden z najbiedniejszych krajów europy , ze słaba armią itp.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
Dokładniej to przekonanie Polaków co do słuszności aktualnie podjętych działań mianowicie pomoc i to znaczna Ukraincom która jest oparta na wierze w pomoc sojuszników... Co jest totalnie głupie. Nikt nie zwraca uwagi na inne wydarzenia bo pochłonięci są Ukraina i oglądaniem głupot w TV.
Obecnie mamy zupełnie inne realia polityczne niż te które były w 1939 roku. Obecnie mamy bufory w postaci innych krajów. Więc , gdyby Polska nie pomagała militarnie to Ukraina by ta wojne przegrała i mielibyśmy Rosję przy granicy z Polską a następna w kolejce byłaby wtedy już Polska w ataku przez Rosję. Zajmując Ukrainę mogłoby to podbudować Rosje gospodarczo , więc byałby silniejsza niż jest obecnie.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
510
Punkty reakcji
48
Miasto
Polska
, Polska jest konkurentem i jest pewną dyswagą dla Rosji w europie środkowej i kontroluje też mocno przeływ towarów do zachodniej europy.
Każdy towar który jedzie z Chin do Europy przez Polskę jedzie najpierw przez Rosję. Ja akurat o tym dokładnie wiem bo wiozę te towary od granicy Białoruskiej do Niemieckiej czy Czeskiej. Tak że Rosja już kontroluje przesył towarów z Chin.
Ale ty jak widac nie znasz nawet geografi.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
Każdy towar który jedzie z Chin do Europy przez Polskę jedzie najpierw przez Rosję. Ja akurat o tym dokładnie wiem bo wiozę te towary od granicy Białoruskiej do Niemieckiej czy Czeskiej. Tak że Rosja już kontroluje przesył towarów z Chin.
Ale ty jak widac nie znasz nawet geografi.
Dlatego Rosja słabnąć wpada we wpływy Chin bo jest źródłem surowców i łańcuchem dostaw dla Chin. Dlatego Rosja chce być jak najbardziej wypchnięta na zachód czyli zająć Ukraine , Polskę itp. by w całości kontrolować przepływ kapitału. Więc dlatego Rosja jest zagrożeniem dla Polski, bo ma sprzeczne interesy w przepływie kapitału i geopolityczne.
 

Kibic Polski

Bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 153
Punkty reakcji
88
Generalnie to Polska popełniła ogromen błędy w polityce międzynarodowej wtedy.
To jest odejście od tematu jakim jest wojna na Ukrainie.
Kiedy do wojen krzyżackich przejdziemy?
To że "ruska onuca" nie potrafi pisać na temat to musiałeś się do tego przyłączyć?
Polska powinna wejść w sojusz z niemcami aby wspólnie rozpocząc wojne ze związkiem radzieckim i go zupełnie pokonac aby mieć już tylko jedno konkurujące państwo czyli niemcy a by nie mieć wojny na dwa fronty.
Wskaż polityka bądź partię która takie działanie proponowała.
Natomiast anglia celowo potraktowała tak Polskę bo chciała opóźnić wojnę która by dotknętła Anglie.
Nie sądzę aby Anglia miała z klęską Polski cokolwiek wspólnego.
Że będzie wojna z Niemcami to była decyzja Polski a nie Anglii.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
Każdy towar który jedzie z Chin do Europy przez Polskę jedzie najpierw przez Rosję. Ja akurat o tym dokładnie wiem bo wiozę te towary od granicy Białoruskiej do Niemieckiej czy Czeskiej. Tak że Rosja już kontroluje przesył towarów z Chin.
Ale ty jak widac nie znasz nawet geografi.
A co do naszej rozmowy odnośnie tego jak Sowieci traktowali Polaków i jak ich mordowali możesz sobie tutaj obejrzeć.

 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
ie sądzę aby Anglia miała z klęską Polski cokolwiek wspólnego.
Że będzie wojna z Niemcami to była decyzja Polski a nie Anglii.
Czysto teoretycznie to pewnie chciała by Polska wygrała i się obroniła, sama miała by spokój. Natomiast nie pomogła Polsce, postępowała według swojego interesu a nim było opóźnienie ataku niemiec na zachód. Tam była walka o to kto jest super mocarstwem , Niemcy chciały być super mocarstwem i pokazali UK i USA teraz my chcemy rządzić światem. UK chciało opóźnić wojne na zachód i zrzucić ją by to Polacy walczyli zamiast nich. Jak Polska padła to dogadali się z Sowietami. Najcięższe walki i 80% walk było na froncie wschodnim.
Dlatego analogia wojny w 1939 a obecne realia nie są adekwatne.
Narazie Polsce nie grozi walka na dwa fronty. Gdyby np. teraz Niemcy powiedziały wychodzimy z NATO tworzymy super państwo europejskiej to wtedy było by bliżej bo byliby Anglosasi, Niemcy i Rosjanie.
Teraz są Anglosasi i Rosjanie w europie.
W 1939 byli Sowieci , Niemcy i Anglosasi, to spowodowało że stworzył się w europie kocioł ,ale mocno na terenie Polski.
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
Wskaż polityka bądź partię która takie działanie proponowała
Może jakieś pojedyncze jednostki, ale Polska wtedy była krajem autorytarnym , nie było wtedy pluralizmu. Z tego co słyszałem,to polskie elity uważały że Polska to mocarstwo , nie trzeba się przyjmować. A decyzja doprowadziła ich do tego , że mieli wojnę na dwa fronty.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
510
Punkty reakcji
48
Miasto
Polska
. Natomiast nie pomogła Polsce, postępowała według swojego interesu a nim było opóźnienie ataku niemiec na zachód
Jak i czym miała pomóc? WB nigdy nie była wielkim mocarstwem lądowym ale morskim. Czym miała pomóc?
A Francja też była słaba i nawet przy pomocy Angli i Polskich sił na zachodzie nie dała rady sama się obronić.
W zasadzie i Francja i Anglia wypełniły swoje zobowiązania a Francja przypłaciła to klęską.
Wybuchła wojna swiatowa własnie dzieki temu że te państwa wypełniły swoje zobowiązania.
 

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
Jak i czym miała pomóc? WB nigdy nie była wielkim mocarstwem lądowym ale morskim. Czym miała pomóc?
A Francja też była słaba i nawet przy pomocy Angli i Polskich sił na zachodzie nie dała rady sama się obronić.
W zasadzie i Francja i Anglia wypełniły swoje zobowiązania a Francja przypłaciła to klęską.
Wybuchła wojna swiatowa własnie dzieki temu że te państwa wypełniły swoje zobowiązania.
Wojnę wygrywa się politycznie , armia to jedynie środek rozgrywania polityki.
Nie raz można wygrać wojnę a politycznie przegrać , Egipt z Izraelem wygrał politycznie bo odzyskał półwysep Synaj.
Anglia nie musiała mieć mega wielkiej armii a była głównym z wygranych tej wojny. Potem trochę przypłaciła pozycję lidera na rzecz USA.
Polska też mogła się podstawić w lepszej pozycji mimo ciężkiego położenia.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
510
Punkty reakcji
48
Miasto
Polska
A co do naszej rozmowy odnośnie tego jak Sowieci traktowali Polaków i jak ich mordowali możesz sobie tutaj obejrzeć.
Rosjanie i ZSRR a więc w tym i ukraincy, Żydzi itd mordowali nie Polaków ale burżujów, kwestie narodowe dla nich nie istniały, tak samo mordowali swoich burżujów jak i Polskich.
Do tego mordowali na rozkaz i nie dzieci, nie torturowali dzieci dla przyjemnosci.

A ukraincy mordowali Polaków za to że byli Polakami. I co najgorzej torturowali ich dla przyjemnosci, dzieci, kobiety, starców.
Tego nawet zwierzęta nie robią a ukraińców to sprawiało przyjemnosci.

Ukraińcy to najgorszy naród na świecie, genetycznie zmutowany lubiący torturować, mordować, nawet tutaj na forum jest film jak mordują jeńców wojennych.

W 2014 mordowali cywili w Odessie, na YT jest film na którym mordują ludzi skaczących z okien płonącego budynku.
Ludzie skakali z pietra , łamali sobie nogi a ukraincy podchodzili z jakimis sztachetami i mordowali ich na filmie.
Sami ukraincy ten film nagrali, też dla przyjemnosci.
 

Kibic Polski

Bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
1 153
Punkty reakcji
88
Czysto teoretycznie to pewnie chciała by Polska wygrała i się obroniła, sama miała by spokój. Natomiast nie pomogła Polsce, postępowała według swojego interesu a nim było opóźnienie ataku niemiec na zachód
Zacznijmy od tego że powoływanie się na kampanię wrześniową w wojnie mającej miejsce 100 lat później jest już z reguły bzdurą ale "ruska onuca" jeszcze o tym nie wie.
Co do Anglii to co mogła zrobić? Wysłać eskadrę pancerników na Bałtyk? I Niemcy by wtedy nie zdobyli Warszawy?
Niemcy chciały być super mocarstwem i pokazali UK i USA teraz my chcemy rządzić światem.
Niemcy były w podobnym punkcie jak teraz jest Rosja. Pokonują Francję a potem się zobaczy.
Rosja ma za zadanie rozjechać Ukrainę i jeśli to zrobi będzie się zastanawiać czy iść na Polskę czy wybrać chyba łatwiejszy cel czyli państwa bałtyckie. Tutaj można szukać podobieństw więc celem jako słabsze powinny być kraje bałtyckie.
Niemcy miały zamiar napaść Francję i są takie głosy że Polska nie powinna się była jasno deklarować że wesprze Francję.
No dobra Francja upada ale co dalej?
Gdyby Rosja to nie były tłumoki to być może by im się udało odbudować część imperium na drodze pokojowej ale że mają intelekt małpy być może nigdy nie zajmą całej Ukrainy.


Może jakieś pojedyncze jednostki, ale Polska wtedy była krajem autorytarnym , nie było wtedy pluralizmu
Nie szukaj bo ich nie było.
Z tego co słyszałem,to polskie elity uważały że Polska to mocarstwo
Polskie elity wiedziały że wojna będzie przegrana. Nie rozumiem jednak skąd przekonanie że Francja przeprowadzi ofensywę.
Ostatnio jednak na innym forum znalazłem forumowicza z historia.org który wyjaśnił mi że czy to Rydz-Śmigły czy też Kasprzycki w maju 1939r.
zapewniali Francuzów że Polska będzie się bronić 3-6 miesięcy.
Informacja ta ma pochodzić od historyka Wojciecha Mazura znanego jako moderator Woj na forum historycy.org
Być może więc by miała miejsce w październiku.
Skoro więc Francuzi dowiedzieli się że po tygodniu Niemcy "goszczą" już pod Warszawą pewnie doszli do wniosku że upadek Polski nastąpi szybciej niż ich ofensywa,
W Polsce zaś się twierdzi że alianci zdradzili.

Wracając do tematu oto poziom "ruskich onuc":
Mandr4ke pisząc kilka miesięcy temu że Dwornikow obejmuje dowodzenie i jak to już wszystko się zmienia mało orgazmu od tego nie dostawał
Mija jakiś czas i mówi się że Dwornikowa odsunięto za "sukcesy" na Ukrainie.
Mandr4ke coś o tym wspomniał?
Słowem się zająknął?
NIE.
Skoro więc on zamiast o wojnie na Ukrainie pisze o kampanii wrześniowej czy też o "dziwnych" czyli jak ja to rozumiem głupich Polakach
to zadaje sobie pytanie skąd pewność że "ruska onuca" sam nie jest "dziwny" a tym samym "dziwne" są jego wpisy?
Co to forum straci jeśli jego "dziwności" na nim kiedyś zabraknie?

PS Jeszcze oftop

Rok temu ukazała się książka prof. K. Raka Polska niespełniony sojusznik Hitlera.
Autor ponoć w niej dowodzi że Hitler istotnie chciał się z Polską dogadać a nie walczyć.


.
 
Ostatnia edycja:

dawid128

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2022
Posty
108
Punkty reakcji
2
Zacznijmy od tego że powoływanie się na kampanię wrześniową w wojnie mającej miejsce 100 lat później jest już z reguły bzdurą ale "ruska onuca" jeszcze o tym nie wie.
Co do Anglii to co mogła zrobić? Wysłać eskadrę pancerników na Bałtyk? I Niemcy by wtedy nie zdobyli Warszawy?
Trudno , powiedzieć co by było gdyby Anglia wysłała swoje wojska. Tym bardziej że było uderzenie z dwóch stron Rosja Niemcy.
Kampania wrześniowa owszem mało ma wspólnego z wojną na Ukrainie dzisiaj ,ale temat kampanii wrześniowej wydaje mi się ciekawy.
 
Do góry