Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

BetMan

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
101
Punkty reakcji
13
Kibic, zrób coś pożytecznego i jedź na front bronić swych pobratymców, przecież oni już mają u siebie legię cudzoziemską!
Przy okazji zapytaj kiedy przeproszą za Wołyń i czy dalej będą korzystać z głupoty naszego rządu i jak później się odpłacą...
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
438
Punkty reakcji
40
Miasto
Polska
Kibic, zrób coś pożytecznego i jedź na front bronić swych pobratymców, przecież oni już mają u siebie legię cudzoziemską!
Przy okazji zapytaj kiedy przeproszą za Wołyń i czy dalej będą korzystać z głupoty naszego rządu i jak później się odpłacą...
W zasadzie to ich przepraszanie i tak będzie nieszczere więc może niech chociaż pozwolą na ekshumacje zamordowanych Polaków bo tego nawet zabronili.
No i oczywiście ze będą korzystali z...... głupoty? W internecie pisze się że wysoko postawieni baronowie PiSu są szantażowani pewnymi nagraniami filmowymi i muszą robić co im każą służby ukraińskie. Ale czy to prawda to my nigdy się nie dowiemy.... jesli będą robili to co robią.
A tutaj analitycy z OSW mówią o tym jak może skończyć się konflikt na ukrainie a w zasadzie mówią jaki rózne kraje w NATO i UE mają stosunek do wojny.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
438
Punkty reakcji
40
Miasto
Polska
Informacje i komentarz Osrodka Studiów Wschodnich po 102 dniach wojny
skrót informacji.
Strona ukraińska przekazuje sprzeczne informacje o sytuacji w Siewierodoniecku. Według danych oficjalnych w weekend miał nastąpić kontratak, w rezultacie którego wyparto siły rosyjskie z niektórych rejonów i objęto kontrolą blisko połowę obszaru miasta. Z kolei doniesienia części mediów ze źródeł lokalnych (m.in. od obrońców) wskazywały na brak ukraińskich działań zaczepnych i ciągły napór agresora oraz utrzymywanie się obrońców jedynie w tzw. rejonie przemysłowym i jednym z przyległych doń kwartałów w zachodniej części Siewierodoniecka (6 czerwca rano potwierdziły to ukraiński Sztab Generalny oraz lokalna administracja wojskowo-cywilna, wskazując, że sytuacja „nieco się pogorszyła”).
Siły rosyjskie kontynuują działania na rzecz zamknięcia zgrupowania ukraińskiego w obwodzie ługańskim wzdłuż granicy z obwodem donieckim (atakując w okolicach miejscowości Biłohoriwka nad Dońcem oraz Mykołajiwka na południowy zachód od Lisiczańska) oraz przejęcia kontroli nad szosą Lisiczańsk–Bachmut (Berestowe–Biłohoriwka w obwodzie donieckim)
Rosyjskie artyleria i lotnictwo kontynuują uderzenia na pozycje przeciwnika na całej linii styczności oraz na bezpośrednie zaplecze wojsk ukraińskich (w tym Charków, Mikołajów, Słowiańsk i Kramatorsk), a także w przygranicznych rejonach obwodów czernihowskiego i sumskiego.
. Celami rosyjskich uderzeń rakietowych były infrastruktura kolejowa i przemysłowa w rejonach darnyckim i dnieprowskim Kijowa (strona ukraińska zdementowała doniesienia o zniszczeniu w ich wyniku uzbrojenia dostarczonego z Zachodu, m.in. czołgów T-72), lotnisko Korotycz na zachodnich obrzeżach Charkowa oraz magazyny zbożowe w Mikołajowie
Komentarz

Sytuacja w Siewierodoniecku upodabnia się do tej obserwowanej w Mariupolu (w odpowiednio mniejszej skali) i wysoce prawdopodobne jest, że – o ile wcześniej nie dojdzie do okrążenia – wojska ukraińskie zostaną wycofane. Przemawiają za tym negatywne doświadczenia z Mariupola – utrata najlepszych żołnierzy, którzy po kapitulacji zakładów Azowstal znajdują się w niewoli i najprawdopodobniej nie zostaną zwolnieni w ramach wymiany jeńców. Perspektywę wycofania sugeruje zmiana stanowiska wyrażona przez Hajdaja – według jego słów Siewierodonieck utracił dotychczasowe znaczenie strategiczne na rzecz Lisiczańska. Podawaną przez stronę ukraińską informację, jakoby siły wroga dostały rozkaz zajęcia miasta oraz drogi życia Lisiczańsk–Bachmut do 10 czerwca, należy postrzegać jako mającą uzasadnić ogłoszenie przez Kijów przynajmniej krótkotrwałego sukcesu obrony w obu lokalizacjach. Należy przyjąć, że władze ukraińskie liczą na skuteczne odpieranie ataków nieprzyjaciela przez co najmniej kilka dni dłużej, a w dłuższej perspektywie pogodziły się z koniecznością opuszczenia ostatniego skrawka obwodu ługańskiego. Za wątpliwe należy uznać, by w najbliższych dniach (a nawet tygodniach) kraj otrzymał wzmocnienie umożliwiające wystawienie sił zdolnych do odparcia ofensywy wroga w rejonie Siewierodoniecka.

I jeszcze jedna wiadomość, ukraincy zestrzelili kolejny samolot, w internecie jest film gdy udaje się im trafić i są okrzyki .... sława ukrainie, herojom slawa ale..... okazało się że strącili własny samolot.... Su-27 o numerze 38, bo nawet wrak się znalazł, co jest rzadkoscią jak ukraincy strącają samoloty, przeważnie wraków nie ma.
Zabili też wlasnego pilota. Ciekawe czy operator wyrzutni dostanie order jak ci posmiertni bohaterzy z Wyspy Węzy.
 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Nowicjusz
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
112
Punkty reakcji
10
Miasto
Los Angeles
Co do tego SU27 to wydaje mi się ze został on zestrzelony przez Rosyjski myśliwiec. Pocisk ziemia - powietrze powinien pozostawić za sobą widoczny ślad. Na nagraniu widać myśliwiec oraz rozbłysk po uderzeniu pocisku pożar i nic więcej. Sugeruje to zestrzelenie tego SU pociskiem powietrze - powietrze takie pociski nie zostawiają żadnego śladu na niebie nawet na dużej odległości. W tamtym rejonie ponoc operował Rosyjski SU30 możliwe ze to on stracił Ukraińskiego SU27

A tak ogólnie to Google od wczoraj zupełnie nie indeksuje takiej wiadomości :D wczoraj można było to zindeksować a dzis juz nie. Taka informacja sie rozpłynęła, zniknęła jest nie do odnalezienia przez typowego Kowalskiego.
I niech ktos mi wmowi ze niewygodne informacje nie sa skrzętnie ukrywane. Po co?


"To ze ta operacja wojskowa czy tam nawet wojna jest tak naprawdę imitacja prawdziwej wojny i bardziej kibicowska ustawka jest dla wielu po 100 dniach cyrku oczywiste.
Ale wciąż tez utrzymuje sie spora ilość lemingów które nie zadają trudnych pytań i wierzą w to co mówi TV. Szczególnie TVP... Przy okazji może któryś wie dlaczego Ukraina otrzymuje pieniądze od Rosji za tranzyt gazu? Dlaczego Rosja otrzymuje pieniądze za gaz który oczywiście wciąż dostarcza...??? Wszytko dziala tak jakby wojny nie było. Łatwiej kibicować niz pomyśleć ze dziwnym trafem nie ma prawdziwych dziennikarskich reportaży z pola walki bo pewnie nie ma pola walki... Jest za to strzelanie rakietami i artyleria po ustalonych wcześniej pustych obiektach w tym również tych cywilnych i tyle....
"
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
438
Punkty reakcji
40
Miasto
Polska
Film nazywa się .....Siły specjalne Rosji przeciw siłom specjalnym ukrainy.

Kolejny dzien wojny i komentarz OSW z 104 dnia tej wojny.

Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że aby przejść do kontrnatarcia, kraj potrzebuje co najmniej dziesięciokrotnie więcej uzbrojenia i co najmniej dziesięciokrotnie więcej ludzi.
Kijów konsekwentnie stara się przekonać państwa zachodnie do znaczącego zwiększenia pomocy wojskowej. Ponawiane przez przedstawicieli władz apele o wsparcie nie przyniosły dotychczas satysfakcjonujących efektów, a wypowiedzi dla zachodnich mediów świadczą o coraz większej desperacji. W ukraińskim przekazie trwa eskalacja potrzeb, o czym świadczą komentarze prezydenta Zełenskiego. W ciągu kilku dni dwukrotnie zwiększył on szacunkową liczbę żołnierzy niezbędnych jego zdaniem do odparcia agresora. Strona ukraińska deklaruje, że pod bronią już znajduje się 700 tys. osób. Wartość ta jest najprawdopodobniej zawyżona, niemniej obrońcy i tak dysponują w rejonach walk przewagą liczebną (Rosjanie wprowadzili na Ukrainę 100–120 tys. żołnierzy wszystkich formacji). Za niepodlegającą dyskusji należy uznać dysproporcję walczących stron w wyposażeniu, zwłaszcza pogłębiający się po stronie ukraińskiej niedobór ciężkiego uzbrojenia. Z przebiegu starć wynika, że dotychczasowe dostawy są zbyt małe, aby pokryć ponoszone przez armię straty, a tym bardziej – zmienić sytuację militarną na korzyść obrońców.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
438
Punkty reakcji
40
Miasto
Polska
Jak się rozwinie sytuacja na ukrainie nikt nie wie ale co teraz się dzieje można posłuchac między innymi na tym kanale, człowiek który go prowadzi zobaczył szanse na wypromowanie się w sieci i pomimo że wczesniej był takim Putinowskim betonem zaczął szukac informacji też z ukrainskich i zachodnich żródeł. No i wyszlo to mu na dobre, kanał ma około milion subskrypcji i dużo ludzi go codziennie ogląda.

Co według niego ostatnio działo się na froncie? Rosjanie przełamali się w Donbasie i okrązyli w kotle według ukrainskich danych około 2 tysięcy żolnierzy ukrainskich.
Rosjanie prą naprzód i są już o 2 kilometry od ostatniej drogi którą ukraincy dostarczają zaopatrzenie do Lisyczanska . To ostatnia już dostepna dla ukrainców droga i teraz jest ostrzeliwana ogniem bezposrednim przez artylerię Rosyjską.
Okrązone ukrainskie wojska są prawie bez oficerów bo większość uciekła wczesniej.
A nowe haubice kalibru 155 milimetrów które ukraincy dostali od NATO w tym i od Polski ostrzeliwują Donieck i cele cywilne w miescie.
Ukraincy boją sie je dawac na Donbas bo tam je stracą więc ostrzeliwują cywili w miescie Donieck.

A to informacje z Osrodka Studiów Wschodnich, można powiedzieć że potwierdzają to co jest w filmie.
Wojska rosyjskie kontynuują natarcie na południowy zachód od Lisiczańska, szturmując Wowczojariwkę. Po zajęciu miejscowości Łoskutiwka i Raj-Ołeksandriwka w pełnym okrążeniu znalazło się zgrupowanie ukraińskie w rejonie Hirśke–Zołote, atakowane przez nieprzyjaciela ze wszystkich kierunków. Trwają walki o wzniesienia w pobliżu m. Berestowe, dominujące nad drogą Lisiczańsk–Bachmut (która jest nieprzejezdna), a także wieś Syrotyne na południowych obrzeżach Siewierodoniecka. Siły rosyjskie na styku obwodów charkowskiego, donieckiego i ługańskiego mają przygotowywać kolejną próbę desantu przez Doniec w celu okrążenia Lisiczańska, jak również wznowienie natarcia na Barwinkowe i Słowiańsk.
 

BetMan

Nowicjusz
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
101
Punkty reakcji
13
Szczerze to nie rozumiem wczorajszego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku...
Chodziło o zastraszenie ludności cywilnej, czy co gorsza była to jakaś pomyłka?
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
438
Punkty reakcji
40
Miasto
Polska
Szczerze to nie rozumiem wczorajszego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku...
Chodziło o zastraszenie ludności cywilnej, czy co gorsza była to jakaś pomyłka?
Z tego co mówią Rosjanie ale w końcu przyznali też Ukraińcy(częściowo)to atak był na zakłady przemysłowe obok tego centrum handlowego. Tam powstał pożar który przeniósł się do centrum handlowego.
 
Do góry