Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Kibic, zrób coś pożytecznego i jedź na front bronić swych pobratymców, przecież oni już mają u siebie legię cudzoziemską!
Przy okazji zapytaj kiedy przeproszą za Wołyń i czy dalej będą korzystać z głupoty naszego rządu i jak później się odpłacą...
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Kibic, zrób coś pożytecznego i jedź na front bronić swych pobratymców, przecież oni już mają u siebie legię cudzoziemską!
Przy okazji zapytaj kiedy przeproszą za Wołyń i czy dalej będą korzystać z głupoty naszego rządu i jak później się odpłacą...
W zasadzie to ich przepraszanie i tak będzie nieszczere więc może niech chociaż pozwolą na ekshumacje zamordowanych Polaków bo tego nawet zabronili.
No i oczywiście ze będą korzystali z...... głupoty? W internecie pisze się że wysoko postawieni baronowie PiSu są szantażowani pewnymi nagraniami filmowymi i muszą robić co im każą służby ukraińskie. Ale czy to prawda to my nigdy się nie dowiemy.... jesli będą robili to co robią.
A tutaj analitycy z OSW mówią o tym jak może skończyć się konflikt na ukrainie a w zasadzie mówią jaki rózne kraje w NATO i UE mają stosunek do wojny.
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Informacje i komentarz Osrodka Studiów Wschodnich po 102 dniach wojny
skrót informacji.
Strona ukraińska przekazuje sprzeczne informacje o sytuacji w Siewierodoniecku. Według danych oficjalnych w weekend miał nastąpić kontratak, w rezultacie którego wyparto siły rosyjskie z niektórych rejonów i objęto kontrolą blisko połowę obszaru miasta. Z kolei doniesienia części mediów ze źródeł lokalnych (m.in. od obrońców) wskazywały na brak ukraińskich działań zaczepnych i ciągły napór agresora oraz utrzymywanie się obrońców jedynie w tzw. rejonie przemysłowym i jednym z przyległych doń kwartałów w zachodniej części Siewierodoniecka (6 czerwca rano potwierdziły to ukraiński Sztab Generalny oraz lokalna administracja wojskowo-cywilna, wskazując, że sytuacja „nieco się pogorszyła”).
Siły rosyjskie kontynuują działania na rzecz zamknięcia zgrupowania ukraińskiego w obwodzie ługańskim wzdłuż granicy z obwodem donieckim (atakując w okolicach miejscowości Biłohoriwka nad Dońcem oraz Mykołajiwka na południowy zachód od Lisiczańska) oraz przejęcia kontroli nad szosą Lisiczańsk–Bachmut (Berestowe–Biłohoriwka w obwodzie donieckim)
Rosyjskie artyleria i lotnictwo kontynuują uderzenia na pozycje przeciwnika na całej linii styczności oraz na bezpośrednie zaplecze wojsk ukraińskich (w tym Charków, Mikołajów, Słowiańsk i Kramatorsk), a także w przygranicznych rejonach obwodów czernihowskiego i sumskiego.
. Celami rosyjskich uderzeń rakietowych były infrastruktura kolejowa i przemysłowa w rejonach darnyckim i dnieprowskim Kijowa (strona ukraińska zdementowała doniesienia o zniszczeniu w ich wyniku uzbrojenia dostarczonego z Zachodu, m.in. czołgów T-72), lotnisko Korotycz na zachodnich obrzeżach Charkowa oraz magazyny zbożowe w Mikołajowie
Komentarz

Sytuacja w Siewierodoniecku upodabnia się do tej obserwowanej w Mariupolu (w odpowiednio mniejszej skali) i wysoce prawdopodobne jest, że – o ile wcześniej nie dojdzie do okrążenia – wojska ukraińskie zostaną wycofane. Przemawiają za tym negatywne doświadczenia z Mariupola – utrata najlepszych żołnierzy, którzy po kapitulacji zakładów Azowstal znajdują się w niewoli i najprawdopodobniej nie zostaną zwolnieni w ramach wymiany jeńców. Perspektywę wycofania sugeruje zmiana stanowiska wyrażona przez Hajdaja – według jego słów Siewierodonieck utracił dotychczasowe znaczenie strategiczne na rzecz Lisiczańska. Podawaną przez stronę ukraińską informację, jakoby siły wroga dostały rozkaz zajęcia miasta oraz drogi życia Lisiczańsk–Bachmut do 10 czerwca, należy postrzegać jako mającą uzasadnić ogłoszenie przez Kijów przynajmniej krótkotrwałego sukcesu obrony w obu lokalizacjach. Należy przyjąć, że władze ukraińskie liczą na skuteczne odpieranie ataków nieprzyjaciela przez co najmniej kilka dni dłużej, a w dłuższej perspektywie pogodziły się z koniecznością opuszczenia ostatniego skrawka obwodu ługańskiego. Za wątpliwe należy uznać, by w najbliższych dniach (a nawet tygodniach) kraj otrzymał wzmocnienie umożliwiające wystawienie sił zdolnych do odparcia ofensywy wroga w rejonie Siewierodoniecka.

I jeszcze jedna wiadomość, ukraincy zestrzelili kolejny samolot, w internecie jest film gdy udaje się im trafić i są okrzyki .... sława ukrainie, herojom slawa ale..... okazało się że strącili własny samolot.... Su-27 o numerze 38, bo nawet wrak się znalazł, co jest rzadkoscią jak ukraincy strącają samoloty, przeważnie wraków nie ma.
Zabili też wlasnego pilota. Ciekawe czy operator wyrzutni dostanie order jak ci posmiertni bohaterzy z Wyspy Węzy.
 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
238
Punkty reakcji
48
Miasto
Los Angeles
Co do tego SU27 to wydaje mi się ze został on zestrzelony przez Rosyjski myśliwiec. Pocisk ziemia - powietrze powinien pozostawić za sobą widoczny ślad. Na nagraniu widać myśliwiec oraz rozbłysk po uderzeniu pocisku pożar i nic więcej. Sugeruje to zestrzelenie tego SU pociskiem powietrze - powietrze takie pociski nie zostawiają żadnego śladu na niebie nawet na dużej odległości. W tamtym rejonie ponoc operował Rosyjski SU30 możliwe ze to on stracił Ukraińskiego SU27

A tak ogólnie to Google od wczoraj zupełnie nie indeksuje takiej wiadomości :D wczoraj można było to zindeksować a dzis juz nie. Taka informacja sie rozpłynęła, zniknęła jest nie do odnalezienia przez typowego Kowalskiego.
I niech ktos mi wmowi ze niewygodne informacje nie sa skrzętnie ukrywane. Po co?


"To ze ta operacja wojskowa czy tam nawet wojna jest tak naprawdę imitacja prawdziwej wojny i bardziej kibicowska ustawka jest dla wielu po 100 dniach cyrku oczywiste.
Ale wciąż tez utrzymuje sie spora ilość lemingów które nie zadają trudnych pytań i wierzą w to co mówi TV. Szczególnie TVP... Przy okazji może któryś wie dlaczego Ukraina otrzymuje pieniądze od Rosji za tranzyt gazu? Dlaczego Rosja otrzymuje pieniądze za gaz który oczywiście wciąż dostarcza...??? Wszytko dziala tak jakby wojny nie było. Łatwiej kibicować niz pomyśleć ze dziwnym trafem nie ma prawdziwych dziennikarskich reportaży z pola walki bo pewnie nie ma pola walki... Jest za to strzelanie rakietami i artyleria po ustalonych wcześniej pustych obiektach w tym również tych cywilnych i tyle....
"
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Film nazywa się .....Siły specjalne Rosji przeciw siłom specjalnym ukrainy.

Kolejny dzien wojny i komentarz OSW z 104 dnia tej wojny.

Prezydent Wołodymyr Zełenski stwierdził, że aby przejść do kontrnatarcia, kraj potrzebuje co najmniej dziesięciokrotnie więcej uzbrojenia i co najmniej dziesięciokrotnie więcej ludzi.
Kijów konsekwentnie stara się przekonać państwa zachodnie do znaczącego zwiększenia pomocy wojskowej. Ponawiane przez przedstawicieli władz apele o wsparcie nie przyniosły dotychczas satysfakcjonujących efektów, a wypowiedzi dla zachodnich mediów świadczą o coraz większej desperacji. W ukraińskim przekazie trwa eskalacja potrzeb, o czym świadczą komentarze prezydenta Zełenskiego. W ciągu kilku dni dwukrotnie zwiększył on szacunkową liczbę żołnierzy niezbędnych jego zdaniem do odparcia agresora. Strona ukraińska deklaruje, że pod bronią już znajduje się 700 tys. osób. Wartość ta jest najprawdopodobniej zawyżona, niemniej obrońcy i tak dysponują w rejonach walk przewagą liczebną (Rosjanie wprowadzili na Ukrainę 100–120 tys. żołnierzy wszystkich formacji). Za niepodlegającą dyskusji należy uznać dysproporcję walczących stron w wyposażeniu, zwłaszcza pogłębiający się po stronie ukraińskiej niedobór ciężkiego uzbrojenia. Z przebiegu starć wynika, że dotychczasowe dostawy są zbyt małe, aby pokryć ponoszone przez armię straty, a tym bardziej – zmienić sytuację militarną na korzyść obrońców.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Jak się rozwinie sytuacja na ukrainie nikt nie wie ale co teraz się dzieje można posłuchac między innymi na tym kanale, człowiek który go prowadzi zobaczył szanse na wypromowanie się w sieci i pomimo że wczesniej był takim Putinowskim betonem zaczął szukac informacji też z ukrainskich i zachodnich żródeł. No i wyszlo to mu na dobre, kanał ma około milion subskrypcji i dużo ludzi go codziennie ogląda.

Co według niego ostatnio działo się na froncie? Rosjanie przełamali się w Donbasie i okrązyli w kotle według ukrainskich danych około 2 tysięcy żolnierzy ukrainskich.
Rosjanie prą naprzód i są już o 2 kilometry od ostatniej drogi którą ukraincy dostarczają zaopatrzenie do Lisyczanska . To ostatnia już dostepna dla ukrainców droga i teraz jest ostrzeliwana ogniem bezposrednim przez artylerię Rosyjską.
Okrązone ukrainskie wojska są prawie bez oficerów bo większość uciekła wczesniej.
A nowe haubice kalibru 155 milimetrów które ukraincy dostali od NATO w tym i od Polski ostrzeliwują Donieck i cele cywilne w miescie.
Ukraincy boją sie je dawac na Donbas bo tam je stracą więc ostrzeliwują cywili w miescie Donieck.

A to informacje z Osrodka Studiów Wschodnich, można powiedzieć że potwierdzają to co jest w filmie.
Wojska rosyjskie kontynuują natarcie na południowy zachód od Lisiczańska, szturmując Wowczojariwkę. Po zajęciu miejscowości Łoskutiwka i Raj-Ołeksandriwka w pełnym okrążeniu znalazło się zgrupowanie ukraińskie w rejonie Hirśke–Zołote, atakowane przez nieprzyjaciela ze wszystkich kierunków. Trwają walki o wzniesienia w pobliżu m. Berestowe, dominujące nad drogą Lisiczańsk–Bachmut (która jest nieprzejezdna), a także wieś Syrotyne na południowych obrzeżach Siewierodoniecka. Siły rosyjskie na styku obwodów charkowskiego, donieckiego i ługańskiego mają przygotowywać kolejną próbę desantu przez Doniec w celu okrążenia Lisiczańska, jak również wznowienie natarcia na Barwinkowe i Słowiańsk.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Szczerze to nie rozumiem wczorajszego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku...
Chodziło o zastraszenie ludności cywilnej, czy co gorsza była to jakaś pomyłka?
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Szczerze to nie rozumiem wczorajszego ataku na centrum handlowe w Krzemieńczuku...
Chodziło o zastraszenie ludności cywilnej, czy co gorsza była to jakaś pomyłka?
Z tego co mówią Rosjanie ale w końcu przyznali też Ukraińcy(częściowo)to atak był na zakłady przemysłowe obok tego centrum handlowego. Tam powstał pożar który przeniósł się do centrum handlowego.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
A to najnowsze informacje z wojny na ukrainie, Aby nie było że jako ruska onuca podaje tylko informacje podawane przez Rosjan kanał YT z USA i po angielsku.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
Tytuł tematu to jak rozwinie sie sytuacja na ukrainie, Tego nie wiem ale widać co na razie się dzieje.
Ukraincy stracili dwa duże miasta w Donbasie i wiele mniejszych, ale trzeba przyznać że paniki u nich jeszcze nie ma.
Wycofali się w sposób w miarę zorganizowany i nie dali się okrążyć. Straty ukrainców są ogromne bo Rosjanie niszczą ich artylerią i tym zmuszają do wycofania.
A tutaj komentarz Osrodka Studiów Wschodnich. Najbardziej podoba mi się kawałek że Sztab Głowny ukrainców ogłasza wyzwolenie miejscowosci które nigdy nie były zajete przez Rosjan.
Ludnosc ukrainy to jednak bardzo inteligentni ludzie i wierzący, ale ogólnie tylko Bandera może im pomóc i trzeba ogłosic że rok 2023 to też rok Bandery, trzeba też zaprosic prezydenta Andrzeja Dudę na uroczystosci ku czci Bandery. Andrzej ucieszy się bo jak widac było wczesniej też kocha Banderę całym swoim ukrainskim serduszkiem.
Kijów w zakresie polityki informacyjnej stara się przeciwdziałać negatywnym w odbiorze społecznym skutkom niepowodzeń militarnych w Donbasie. Utratę pozycji w obwodzie ługańskim ma przesłonić nagłaśnianie braku postępów agresora na innych kierunkach bądź wręcz podjęcia kroków ofensywnych przez armię ukraińską. Przekaz bywa jednak wewnętrznie sprzeczny, czego przykładami są ostatnie komunikaty Sztabu Generalnego. Donoszono w nich o wyzwoleniu przez siły ukraińskie miejscowości, których utraty wcześniej Kijów nie potwierdzał. W ostatnich dniach walk o Lisiczańsk źródła ukraińskie znacząco ograniczyły swoje relacje – o sforsowaniu rzeki Doniec powiadomiły kilka dni po fakcie, a utratę kolejnych miejscowości na północ od miasta i toczące się w nim boje przemilczały.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
No i nowa mapa z pola walki, anglojęzyczna. Pewnie jakas amerykanska onuca ją zrobiła.
Sała ukrainie, herojom sała.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
KIbic smiał się z broni jaką używają żołnierze z Republik Donieckich.nA ukraincy? Ukraincy sprzedali nową broń jaką zostawił im ZSRR, sprzedawali to do Azji, Afryki oligarchowie się bogacili a teraz ukraincy muszą walczyc bronią wyżebraną od NATO lub wyciągniętą z muzeum.
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Bez broni z NATO, ogólnie z Zachodu Ukraina już by dawno padła...
O to właśnie prosi, a właściwie żebrze prawie codziennie Żeleński, a to widać też po Ukraińcach których przyjął nasz rząd, słychać tylko "daj" a sami tacy biedni że wożą się dobrymi zagranicznymi furami, które kupują na potęgę a do tego whiskey w naszych marketach, zamiast bronić swojego kraju!
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 074
Punkty reakcji
560
Bez broni z NATO, ogólnie z Zachodu Ukraina już by dawno padła...
O to właśnie prosi, a właściwie żebrze prawie codziennie Żeleński, a to widać też po Ukraińcach których przyjął nasz rząd, słychać tylko "daj" a sami tacy biedni że wożą się dobrymi zagranicznymi furami, które kupują na potęgę a do tego whiskey w naszych marketach, zamiast bronić swojego kraju!

W interesie NATO jest trzymać Rosję jak najdalej od swoich granic wiec to nic dziwnego, że wysyłają broń do UA. Pewnie nie uwierzysz, ale nie wszyscy Ukraińcy to biedacy. Najbogatsi uciekli z kraju jako pierwsi a Ci naprawdę biedni zostali w kraju. W mojej okolicy jest bardzo dużo Ukraińców i od rozpoczęcia wojny nie spotkałem żadnego mężczyzny, sporo jest za to kobiet z dziećmi którym notabene kilka razy woziłem jedzenie do ośrodka dla uchodźców w którym przebywają. Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę na temat Ukraińców w Polsce ale z mojego doświadczenia wygląda to nieco inaczej.

btw. które markety są "nasze"?
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Do Twojej wiadomości, mieszkam na zachodzie Polski i widzę codziennie młodych "byczków" z Ukrainy ze swoimi kobietami i dzieciakami (pewnie zapłacili na granicy żeby wjechać)
Zaczynają się panoszyć, wozi i handlować samochodami a do tego na osiedlach wzmogły się kradzieże, a jak mówią sami mieszkańcy są to osoby ze wschodnim akcentem...
Dla mnie to wystarczy, albo do obozu dla uchodźców, albo won, a nie wsparcie większe niż dla rodowitych mieszkańców (500+ do tego pierwszeństwo w sądach, u lekarza!
Jak ich stać na wystawne życie u nas, niech wyjeżdżają z powrotem na zachód Ukrainy, tam wojny nie ma...
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 074
Punkty reakcji
560
(pewnie zapłacili na granicy żeby wjechać)

To tylko Twoje przypuszczenia. W miastach jak Wrocław czy Poznań było wielu Ukraińców jeszcze przed wojną więc nie wiesz tego czy są to uchodźcy wojenni czy wcześniejsi, ekonomiczni. Co do tego, że nie powinni żadnych specjalnych świadczeń dostawać poza tym niezbędnym na start to pełna zgoda.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
238
Punkty reakcji
48
Miasto
Los Angeles
Nie tak dawno temu Biden zasugerował że nie ma większego sensu wysyłać Ukrainie kolejnych dostaw ze sprzętem a na pewno nie takich dużych jak dotychczas jeśli chodzi o sprzęt USA. Wygląda na to że Biden i ogólnie Stany powoli tracą wiarę w powodzenie tej pomocy Ukrainie i powoli dociera do nich to ze Ukraina nawet z pomocą zachodu tej wojny nie wygra.
Powoli ogarną się też inni. Francja czy Niemcy bardzo niechętnie wysyłają sprzęt na Ukrainę. I pewnie lada moment zupełnie przestaną to robić. Małe państwa jak np Czechy wysłać nie mają zbytnio juz czego. Wciąż najgłośniej krzyczy Polska i wtórująca nam Anglia.

Ciekaw jestem jak i kiedy za to bekniemy...

No i dzieje się to co od początku powtarzam. Ukraina nie poradzi sobie z Rosja i dziwił mnie ogólny śmiech tudzież kpina z Rosyjskiego nie tyle sprzętu co ogólnie do działań Rosji.
Najśmieszniejsze w tym wszystkim okazuje się to właśnie wyśmiewanie Rosyjskiej armii. Z resztą w PL najgłośniejsze. Śmiech jest z wprowadzenia do walk czołgów T-64 czy T-62...
Śmiech jest z taktyki jakiej używaja Rosjanie śmiech ogólnie ze wszystkiego co Rosyjskie z przekonaniem ze sie Rosja wykańcza, wystrzelała i zaraz upadnie, przegra zostanie zniszczona i zniknie z mapy.

Taka pchła na mapie świata jak Polska powinna w ogóle się nie odzywać a na całą sytuację należało się odwrócić dupa i nic nie widzieć.

No ale my musimy się wpieprzać tam gdzie nie powinniśmy. Jak np kibic i jego bratnie podejście do Ukrainy.
Jakiś polski minister bodajże o nazwisku Sasina publicznie powiedział przed kamerami że cytuje "JESTEŚMY SŁUGAMI NARODU UKRAIŃSKIEGO" - Tak sie zastanawiam czy to nie kibic bądź może ktoś krewny tudzież z jego otoczenia...

Jakimi mi do uja pana jesteśmy sługami? Wasi ojcowie, matki, sąsiedzi, moja siostra, ja, ty, wasze żony, dzieci jesteśmy sługami narodu Ukraińskiego. Komus się popierdulilo w głowie. I to na konferencji prasowej takie słowa.
Osobiście tez słyszałem słowa Ukraincow zalacych się jak "bracia" Rosjanie mogli im to zrobić... Ukraińcy nie nawidzą od dawna Polaków a większość sie z nimi brata? I jeszcze takie teksty... Jesteśmy sługami narodu Ukraińskiego...

No szlag człowieka może trafić. I te kłamstwa. Bo juz nie jest propaganda na podtrzymanie morale. Łącząc to z tym ogólnym śmiechem jest jak w Polsce wszystko - Żenujące.

Z tym całym przekazem Rosja powinna juz dawno zostać podbita przez Ukraincow. A mimo wszystko zdobywają coraz to więcej terytorium Ukrainy. Samo to jest impulsem do użycia szarych komórek. Ale jak widac niestety nie działa.

Rosja zupełnie nie musi wysyłać sprzętu lepszego jak ten który wysyła. Jak widać jest wystarczający do choć powolnego to jednak skutecznego dążenia do osiągnięcia celu.
Te wszystkie akcje z pomocą militarna doprowadziły do zrównania części Ukrainy i zabicia sporej ilości Ukraincow. Nic więcej. Im większa pomoc tym wieksze zniszczenia. No ale lepiej niech wytłuką Ukraincow.
Później nas sługów narodu Ukraińskiego. Zenada

Sława Polsce a nie jakiejś jebaney Ukrainie.


Sory ale krew mnie zalewa
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
W interesie NATO jest trzymać Rosję jak najdalej od swoich granic wiec to nic dziwnego, że wysyłają broń do UA. Pewnie nie uwierzysz, ale nie wszyscy Ukraińcy to biedacy. Najbogatsi uciekli z kraju jako pierwsi a Ci naprawdę biedni zostali w kraju. W mojej okolicy jest bardzo dużo Ukraińców i od rozpoczęcia wojny nie spotkałem żadnego mężczyzny, sporo jest za to kobiet z dziećmi którym notabene kilka razy woziłem jedzenie do ośrodka dla uchodźców w którym przebywają. Nie wiem skąd czerpiesz wiedzę na temat Ukraińców w Polsce ale z mojego doświadczenia wygląda to nieco inaczej.

btw. które markety są "nasze"?
To masz dziwne doswiadczenie z ukraincami. To fakt ze czesc tych mezczyzn którzy pracowali wczesniej w Polsce wyjechała na ukraine ale nie po to by walczyc ale do rodzin aby byc przy zonach i starają sie teraz z nimi wrocic, ale to kosztuje dużo, trzeba zaplacic łapówki.
Zresztą teraz panstwo ukraina samo bierze kilka tysiecy doilarów za wypuszczenie mezczyzny w wieku poborowych, coś o tym czytałem.
W każdą sobotę, niedziele w centrum dużych miast duża czesc ludzi którzy tam się bawią to ukraincy, kobiety i mężczyzni w wieku poborowych.
Ale masz rację, biedni zawsze byli mięsem armatnim dla bogatych.

No i masz rację że NATO ma interes aby walczyć do ostatniego ukrainca, ja też nie mam z tym problemu.
Tylko mądre rządy większosci panstw NATO albo dają broń w ilosciach sladowych al;e dużo o tym mówią, albo sprzedają broń ukrainie.
Tak Wielka Brytania i USA NIE DAJĄ UKRAINIE BRONI! ONI SPRZEDAJĄ JEJ BROŃ, na kredyt.
TYlko frajerzy z Polski dają broń za darmo.
A UKRAINA JEJ AMBASADOR W PODZIECE MÓWI ŻE WOŁYN to POLACY MORDOWALI UKRAINCÓW.
CO CIEKAWE MELNYK TEN AMBASADOR PRZEPROSIŁ ŻYDÓW ZA SWOJE SŁOWA.....tylko żydów.
POLACY TO FRAJERZY! Rząd PISu to albo frajerzy, głupcy albo zdrajcy i banderowcy.
Nie wiadomo co gorsze.
Tak przy okazji ambasador ukrainy w Niemczech , ten który smiał się z na polskich ofiar zbrodni ukrainskich na Wołyniu dostaje awans..... ma zostac wieceministrem spraw zagranicznych ukrainy.
Plują nam w usta a my to połykamy.
 

Saymon

Bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 083
Punkty reakcji
131
Miasto
Polska
To tylko Twoje przypuszczenia. W miastach jak Wrocław czy Poznań było wielu Ukraińców jeszcze przed wojną więc nie wiesz tego czy są to uchodźcy wojenni czy wcześniejsi, ekonomiczni. Co do tego, że nie powinni żadnych specjalnych świadczeń dostawać poza tym niezbędnym na start to pełna zgoda.
Przecież sam napisales ze ci ekonomiczni wyjechali na ukrainę i ty ich nie widzisz. To jednak widzisz?
 
Do góry