Jak rozwinie się sytuacja na Ukrainie?

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
Dzięki temu, że OPL ukrainy zestrzeliwuje praktycznie WSZYSTKIE rakiety, którymi walą im ruscy po elektrowniach, ukraińcy mają spokój w zakresie tego, że prąd w gniazdku jest, i wszystko śmiga, na tym prądzie.
Akurat z tego ja bym się nie cieszył bo to Polska wysyla paliwo na ukrainę i agregaty prądotwórcze, to za moje! Tylko na te agregaty Polska zapłacila dobrze ponad miliard zlotych! Codziennie na ukrainę jedzie kilka pociągow z paliwem, każdy pociąg to minimum 1.2-1.5 tysiąca ton paliwa!
Jest to bardzo proste. Gościu z tindera - Gdzie ja napisałem że jestem bądź nie jestem Polakiem ???
To ja ci to wyjasnie, od dawna pisales że WY Polacy itd. Pisaleś że to MY jestesmy Polakami. Mi to lotto ale tak pisaleś od dłuższego czasu, sprawdz sobie. Mi to lotto bo tak jestem Polakiem. Dla mnie to nic złego, dla mnie Polacy to dobry narod, być może troche za miekki.... ale to też nic zlego.
Wczoraj do szpitala w Hajnówce wojskową karetką pogotowia zostało przywiezionych 3 polskich żołnierzy.
Martwych raczej do szpitala się nie zabiera, chyba że do kostnicy w szpitalu.

Tak ogólnie jesli chcesz przekonywac Polakow aby zmienili pogląd na sprawy na ukrainie to robisz odwrotnie. Nigdy nie atakuj Polski, naród Polski bo wtedy wszyscy Polacy pomimo ze sami między sobą sie kłocą będą przeciw tobie... taki mamy charakter, my możemy żle mówić o Polsce, Polakach.... obcy już nie.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 483
Punkty reakcji
104
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Teraz Ukraina ma nielegalnego prezydenta, ale to jest tolerowane przez Polskę i Zachód, bo mają z tego korzyści polityczne.
Kto by się tam w Polsce i w Europie zachodniej, a także w USA przejmował tym, że kraj bandycki, jakim jest Ukraina, ma nielegalnego prezydenta?
Jeżeli, korupcja na dużą skalę jest tolerowana w takim kraju i jest na to przyzwolenie, to tym bardziej jest tolerowane to, że tam siedzi gość, który już nie powinien być prezydentem, bo zakończył kadencję.
Ukraina już nie jest suwerenna i tam nie rządzi już żaden prezydent, ale rządzi polski i zachodni polityk tym krajem, bo za daje ogromną kasę dla Kijowa.
Nikt za nic nikomu nie daje kasy, i to ogromnych sum.
Jest jest zawsze za to jakieś oczekiwanie dla siebie.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
A co do tych trzech żołnierzy ktorych widziano w szpitalu w Hajnówce, nic im się nie stalo. Mieli wypadek z Z
żubrem, wyszedł im na drogę i hamowali awaryjnie, samochód się przewrócił.
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
354
Punkty reakcji
44
-saymon-
Ale o CO ci chodzi?
Toż jesteśmy wszyscy jak jeden mąż ( ponoć) za naszymi dozgonnie ostatnio przyjacielskimi, wręcz braćmi-ukraińcami, prawda?
Więc na mój rozum, ZA MAŁO im jeszcze pomagamy, w tym materiałowo, sprzętowo, finansowo, medialnie, czy jak tam jeszcze wychodzimy ze skóry, i wyskakujemy z kasy,by im dogodzić...

W sumie, jak nie pomagać naszemu sąsiadowi, na którego terenie, korupcja kwitnie, przewałki idą nawet na pomocy humanitarnej...
Jak nie pomagać naszym kochanym braciom, którego rząd, a raczej bandyterka w ichnim Sejmie, co rusz odbiera resztki praw obywatelskich, doi z kasy, i z uśmiechem na twarzy ora swoje własne społeczeństwo.
Jak nie popierać kwitnącej demokracji na wschodzie, w którym to ten, co siedzi pod żyrandolem, nie potrzebuje żadnej legitymacji, wyrażonej w głosach wyborczych, by sobie rządzić? Ano uznał, że naród go niby kocha,i po kija wybory, strata kasy i czasu.
Jak można nie popierać tego, co wyprawiają na ukrainie, w kwestii robienia z tego państwa, wręcz Obozu koncentracyjnego, na którego granicach brakuje tylko budek strażniczych( pewnie niedługo wprowadzą), by prowadzić odstrzał tych, którzy jeszcze nie zdążyli zwiać z tego raju na ziemi...
Itd, itp.

No, trzeba zintensyfikować pomoc, a już najbardziej "super",byłoby wejście ręka w rękę z nimi, w wojenkę z wrażym moskalem.
A jak, nasi sojusznicy by tylko przyklasneli takiemu zagraniu, po raz KOLEJNY Papuasi Europy, robiliby to, co do nich należy.
Interes by się kręcił, kasa by leciała, ludzie na zachodzie mieliby robotę, produkując wszystko to, za co musielibyśmy zapłacić, by mieć czym się lać z ruskimi, jak obecnie to dzielnie robią kozacy pod wodzą ujarańca w Kijowie.
Nie ma to jak póżniej od gruntów odbudowywać Kraj, no, będą to robić ci, którym się jakimś cudem uda nie załapać na cmentarz...

Tutaj, ze swej strony apeluję, by jakiś zdolny grafik/montażysta zrobił klip w którym zastapiłby flagi ukraińskie, na cmentarzach na kozaycznie, naszymi flagami...a zniszczone miasta, zdewastowe wsie, rozwalnone mosty, wiadukty, elektrownie popodpisywał, że to przykładowo Bełchatów, Chełm, Lublin, czy inny Krasnystaw.
Powinno dać do myślenia, co to takiego, PCHANIE się w wojenkę.
I z CZYM to się wiąże.

Historia lubi się powtarzać?
Pewnie tak, pewne symptomy powtórki z rozrywki już widać.
Kiedyś to leciało tak " nie oddamy ani guzika"...dziś ,to jak by to miało brzmieć?
"Nie damy zniszczyć ani metra autostrady wybudowanej dzięki dotacjom unijnym, za nie wiedzieć czemu, kosmiczną kasę"?
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
Toż jesteśmy wszyscy jak jeden mąż ( ponoć) za naszymi dozgonnie ostatnio przyjacielskimi, wręcz braćmi-ukraińcami, prawda?
Skąd masz takie informacje? Pytałeś wszystkich mężów? Państwa nie mają wiecznych sojuszy, państwa mają wieczne interesy.
Moim zdaniem naszym interesem jest to aby ukraincy i Rosjanie mordowali się wzajemnie. W ilosciach hurtowych.
No i przy jak najmniejszych naszych kosztach.
 
Ostatnia edycja:

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
354
Punkty reakcji
44
-saymon-
:)))
Oczywista, dyskurs społeczny, polityczny, odnośnie tego CO się dzieje na linii Moskwa-Kijów, jest w pełni merytoryczny, wyważony,dyskusja jest prowadzona na argumenty...
Tak, nie ma tak, że bezgranicznie wręcz maniakalnie, popieramy JEDNĄ ze stron konflktu, kompletenie wręcz nie biorąc pod uwagę argumentów drugiej strony...
Nasi rządzący, w szczególności, tak już mają.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
Tak, nie ma tak, że bezgranicznie wręcz maniakalnie, popieramy JEDNĄ ze stron konflktu, kompletenie wręcz nie biorąc pod uwagę argumentów drugiej strony...
Nie my popieramy tylko nasz rząd. I nikt w Polsce nie chce dłuższej granicy z Rosją. Nawet ci co nie lubią ukrainców. Ukraina jest potrzebna jako bufor. Dla Polski tereny dzisiejszej wschodniej i południowej ukrainy zawsze były buforem i polem bitwy. Nie miały znaczenia gospodarczego.Nic się nie zmieniło.

.Popiera sie zawsze tego kogo nam wygodniej. I nikogo tak naprawde nie interesują argumenty. Wygodniej nam popierac ukraine i przy okazji giną wszyscy i ukraincy i Rosjanie.... czysty zysk.
 

Gulden

Bywalec
Dołączył
24 Kwiecień 2023
Posty
354
Punkty reakcji
44
-saymon-
Nasz rząd, w NASZYM imieniu prowadzi taką a nie inną politykę, wobec tego konfliktu, która, niestety i coraz bardziej na to wskazuje, że Polska stanie się krajem frontowym z całym dobrodziejstwem inwentarza w tym zakresie-czyli, będziemy mieli TO SAMO, co ukraińcy obecnie.
To raz.
Dwa, nasza granica z FR, to nie TYLKO ten krótki odcinek z obwodem Kaliningradzkim, tylko należy do tego SPOKOJNIE dodać CALUSIEŃKĄ granicę z Białorusią, bo już od DAWNA to państwo unifikuje swoje prawo, gospodarkę, finanse i armię z Kijowem, więc należy to w końcu sobie uświadomić, iż w razie nie daj Bóg, konfliktu na serio z ruskimi, ruscy będą operować nie TYLKO z tego swojego niezatapialnego lotniskowca p.t. Kaliningrad.
Po trzecie, co moim zdaniem najważniejsze, w naszym właśnie interesie, powinno być to, by z OBOJĘTNIE jakiego kierunku, nie trwała TUŻ za naszymi granicami wojna, na całego,ba , podsycanie tego konfliktu to głupota w czystej postaci...bo to się może rozlać.
Zamiast dławić ogień, dolewamy benzyny do pożaru, głupkowato ciesząc się z tego, że się jara, że hej, a u nas akurat, chwilowo-nie.

Na koniec, niestety, za politykę tych naszych cyrkowców z Wiejskiej, docelowo ZAPŁACĄ obywatele RP, MY, w szczególności.
Oni sobie u koryta zapewnią bezpieczeństwo w razie czego,
WSZYSTKIE koszty poniesiemy My.
Sytuacja się bankowo zaogni, jak tylko zachód w końcu dostarczy kozakom F16, które po raz kolejny się pytam, SKĄD będą startować, skoro lotniska na kozaczynie są planowo, systematycznie bombardowane przez ruskich?
To wedle szefa NATO niby, "nie będzie eskalacją"konfliktu.
Akurat.
Ruscy już dostają piany, bo ukraińcy im zaczynają walić dronami po zapleczu, a dopiero będzie "wesoło", jak za pomocą tych samolotów zaczną dostawać po łbie.

Na koniec, ukraińcy nie przelewają krwi, nie dają sobie niszczyć tego swojego złodziejskiego grajdołka, zwanego "Ukraina", w naszym interesie, obronie czegoś tam.
Dlaczego są w takim a nie innym miejscy, należy zapytać tych z Waszyngtonu, czy Londynu.
Ci wiedzą, czemu tam tak wesoło i demokratycznie jest.
Że cmentarze pękają w szwach, łzy ludzi leją się ciurkiem, a ci, co mają zaszczyt tam przebywać, i mieć co gorsza obywatelstwo tego "raju",kombinują intensywnie, by stamtąd zwiać.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 483
Punkty reakcji
104
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jeżeli chodzi o ugodę Rosji z Ukrainą, w sprawie konfliktu to, gdyby się w to nie wtrącał Zachód i Polska, już dawno by się Kijów z Moskwą porozumiał i zakończyliby konflikt.
Rosja by zachowała Krym oraz te tereny w Donbasie, które kontroluje, a zdecydowanie największa część Ukrainy zachowałby Kijów.
Bo sam ukraiński prezydent jest za "za cienki" dla Rosji, dla Putina i on sam niewiele by mógł zrobić.
No ale to USA, Wielka Brytania, Polska i Unia Europejska zakazała ukraińskiemu prezydentowi ugody z Putinem, a to świadczy o tym, że polityk polski i zachodni rządzi nie swoim krajem.
Płacili dla Kijowa miliardy euro i dolarów, które szły w setkach miliardów i za to prezydent ukraiński musiał się im podporządkować.
Obecnie, a właściwie od początku wojny, to nie prezydent ukraiński i nie rząd ukraiński biję się z Rosją, ale to robi Polska i Zachód, poprzez i na terenie Ukrainy.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
Nasz rząd, w NASZYM imieniu prowadzi taką a nie inną politykę, wobec tego konfliktu, która, niestety i coraz bardziej na to wskazuje, że Polska stanie się krajem frontowym z całym dobrodziejstwem inwentarza w tym zakresie-czyli, będziemy mieli TO SAMO, co ukraińcy obecnie.
Mogę się z tobą założyć o pół litra że Rosja nie zajmie calej ukrainy. Bo jest na to za słaba i nie ma ani wojska ani pieniedzy aby okupowac całą ukrainę. Tak że niech się mordują wzajemnie, do woli i jeszcze trochę.
Dwa, nasza granica z FR, to nie TYLKO ten krótki odcinek z obwodem Kaliningradzkim, tylko należy do tego SPOKOJNIE dodać CALUSIEŃKĄ granicę z Białorusią
Ni i wystarczy nam tyle. Za dużo dobrego to żle. A co do Bialorusi to mamy czas, wszystko może się zdarzyć jeszcze. Łukaszenko już stary i chory .... jakiś majdan ....kiedyś...... Polska ma czas, istniejemy jako panstwo ponad 1000 lat. Bialoruś kilkadziesiąt.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 483
Punkty reakcji
104
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Mogę się z tobą założyć o pół litra że Rosja nie zajmie calej ukrainy. Bo jest na to za słaba i nie ma ani wojska ani pieniedzy aby okupowac całą ukrainę. Tak że niech się mordują wzajemnie, do woli i jeszcze trochę.

Ni i wystarczy nam tyle. Za dużo dobrego to żle. A co do Bialorusi to mamy czas, wszystko może się zdarzyć jeszcze. Łukaszenko już stary i chory .... jakiś majdan ....kiedyś...... Polska ma czas, istniejemy jako panstwo ponad 1000 lat. Bialoruś kilkadziesiąt.
Rosja nawet nie musi zajmować całej Ukrainy, a gdyby chciała to zrobić, to spokojnie by to zrobiła i uwierz mi, że Rosja miałaby do tego środki oraz ludzi.
Nie doceniasz Rosji, bracie chyba?
Rosja nie ma potrzeby, by zajmować całą Ukrainę, ale zgodzę się z tym ( bo to pominąłem ), że zajęcie całej Ukrainy, oznaczałoby konflikt na terenie już całej Ukrainy, a to już byłyby potężne koszty finansowe dla Rosji, jak i dla Ukrainy.
Potrzeba by potężnej ilości sprzętu wojskowego oraz broni po obu stronach, a także żołnierzy, których by brakowało, szczególnie po stronie ukraińskiej.
Ukraina już nie ma ludzi w armii, bo ich brakuję ( a przecież, konflikt odbywa się tylko na małym terenie Donbasu i to nie w każdym miejscu Donbasu ).
Nie ma kto obsługiwać pojazdów wojskowych z Polski i Zachodu oraz myśliwców w armii ukraińskiej, bo brakuje armii do tego ludzie.
I to jest jeden z powodów dla których Ukraina nie może wygrać tej wojny.
Bo same pojazdy nie pojadą bez kierowców. Same myśliwce nie polecą bez pilotów.
A Rosji nie chodzi o przejęcie całej Ukrainy, aż po granicę z Polską, ale Rosji chodzi o ochronę Donbasu przed Ukrainą i Zachodem i stąd ta: Operacja Wojenna Rosji.
Armia rosyjska także chroni własny kraj przez Banderą i zbrodniarzem ukraińskim i ma słuszną rację, że chroni własny kraj.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 483
Punkty reakcji
104
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Witam bardzo fajnie.

Politycy zachodni się boją Putina i Rosji.
Rosja zaczyna mocną współpracę z Koreą Północną, a sa to kraje bardzo przyjazne sobie.
Właśnie Putin teraz przebywa z wizytą w Korei Północnej, a potem poleci do Wietnamu z drugą wizytą.
Tak wynika z informacji.
Korea Północna bardzo ceni Rosję, bo to są też sprawy historyczne, kiedy podczas drugiej wojny światowej Związek Radziecki popierał Koreę z Północy.
Ja nie muszę mówić, co to jest: Korea Północna?
To jest małe państwo na dalekim Wschodzie Azji, ale z potężną bronią atomową, z bardzo mocną armią, z uzbrojeniem.
To jest: typowo - wojskowe państwo i wszystko jest temu podporządkowane od zawsze.
Wiem, że Korea Północna ma duże zakłady zbrojeniowe i wiele fabryk, w których wytwarza się niezliczone ilości amunicji, pocisków oraz różnego rodzaju uzbrojenia.
Współpraca: Rosji z Koreą Północną stanowi przewagę nad całym Zachodem i nie ma tutaj przesady.
A są jeszcze Chiny, które także mają potężne uzbrojenie, broń jądrową oraz armię już bardzo silną.
Chiny i Korea Północna nie tylko współpracują z Rosją gospodarczo, ale mają bardzo także przyjazne relacje.
Zachód nie ma żadnych szans z tymi, trzema państwami. Nawet USA nie ma szans.
I w USA się tego bardzo obawiają, bo widzą, jakie "relacje" i współpraca jest Rosji z Chinami i Koreą Północną.
Oni się wściekają na Zachodzie, widząc, jak: Rosja staje się bardzo mocna, bo nie jest sama, a ma przyjaciół praktycznie w całej Azji i nie tylko.
Nigdy, Zachód nie pokona Rosji i nie ma na to najmniejszych szans!
Co by polityk zachodni nie wygadywał na temat Rosji i Putina. Czego by nie wymyślał pod adresem Rosji i Putina, to i tak nigdy z Putinem nie wygra.

Taka jest prawda.

Rosja osiąga swoje cele i nic Rosji w tym nigdy nie zatrzyma.

Dla mnie Putin to jest najpotężniejszy przywódca na świecie i nie ma potęzniejszego człowieka na tej ziemi.
Zawsze ceniłem Putina i będę cenił.
Sam Steven Seagal: aktor, mistrz walk wschodu, który mieszka teraz w Moskwie i jest sympatykiem Rosji oraz Putina, powiedział o Putinie, iż "Putin, to według niego najwybitniejszy człowiek i przywódca Rosji oraz świata".
A Seagal wie o czym mówi.
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 483
Punkty reakcji
104
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ukraina już jest przegrana, a mówi o tym Pan Leszek Sykulski, który prowadzi kanały na YOUTUBE o sprawach międzynarodowych, ale jest też przewodniczącym takiej partii: przeciwko wojnie i przeciwko wciąganiu Polski do nie swojej wojny ukraińskiej.
Bardzo mądrze się wypowiada na temat: Ukrainy, wojny i ma słuszną rację.
No i on mówi, że: "Ukraina nigdy nie będzie miała szans z Rosją" i przekonają się o tym wszyscy, zachodni i polscy politycy.
Zobaczą, co Rosja potrafi, a już to zresztą widzą.
Polska straciła dziesiątki miliardów podatników na kraj bandycki, który zmarnował te pieniadze, nie swoje.
Zachód Europy, Unia straciła setki miliardów euro, która dała to Ukrainie, a i tak ten kraj nie wygra z Rosją.
Duża część środków od Polski i Zachodu została przemarnowana i za to zapłacili podatnicy, polscy i europejscy.
Jak Ukraina nie wygra, to wszystko, co dla tego kraju przekazał Zachód i Polska, pójdzie na zmarnowanie.
Za to zapłacili już podatnicy europejscy, rękoma polityków.

Czy to się opłaca Zachodowi i USA, aby marnować swoje środki?
Nigdy w życiu Rosja nie zrezygnuje ani z Krymu, ani z tych terenów, które już ma pod kontrolą w Donbasie.
Jeżeli kraj: banderowski i skorumpowany do cna... chce sobie wstąpić do struktury unijnej ( o ile taki kraj, w takim stanie w ogóle tam zostanie przyjęty, bo na razie to tylko o tym w mediach sobie gadają ), to proszę bardzo i Rosja też nie miałaby nic przeciwko temu.
Ale pod kilkoma warunkami: Nie może wstąpić Ukraina do NATO, bo to by zagrażało Krymowi i terenami w Donbasie, które Rosja ma już pod pełną kontrolą.
I także bez Krymu oraz bez tych terenów, które Rosja w pełni kontroluje.
Ale to trzeba uzgodnić z Kijowem i Zachodem i Rosja jest chętna, aby to uzgadniać.
Jeżeli, Zachód i Kijów ( który jest przez Polskę i Zachód sterowany ) tego nie chca, to nie jest to wina Rosji.
Niech robią, co chcą w Polsce i na Zachodzie, ale nigdy Krym ani też tereny w Donbasie nie zostaną oddane Ukrainie i o tym każdy polityk w Polsce oraz na Zachodzie musi zapomnieć na zawsze!
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
Raport i informacje z wojny na ukrainie.

A tutaj film z YT. Ten film ma ocieplić wizerunek ludzi którzy robią łapanki na ukrainie i zabierają ich do wojska. Tutaj pokazani są jaklo praworządni patrioci ktorzy sprawdzają tylko dokumenty, film nagrywany jest we Lwowie.
Można włączyć napisy po polsku.
 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
334
Punkty reakcji
56
Miasto
Los Angeles
To ja ci to wyjasnie, od dawna pisales że WY Polacy itd. Pisaleś że to MY jestesmy Polakami. Mi to lotto ale tak pisaleś od dłuższego czasu, sprawdz sobie. Mi to lotto bo tak jestem Polakiem. Dla mnie to nic złego, dla mnie Polacy to dobry narod, być może troche za miekki.... ale to też nic zlego.

Martwych raczej do szpitala się nie zabiera, chyba że do kostnicy w szpitalu.

Tak ogólnie jesli chcesz przekonywac Polakow aby zmienili pogląd na sprawy na ukrainie to robisz odwrotnie. Nigdy nie atakuj Polski, naród Polski bo wtedy wszyscy Polacy pomimo ze sami między sobą sie kłocą będą przeciw tobie... taki mamy charakter, my możemy żle mówić o Polsce, Polakach.... obcy już nie.
No Wy Polacy - Tak pisałem. Ale nigdzie nie napisałem że jestem bądź też nie jestem Polakiem. Nigdzie też nie pisałem że bycie Polakiem to dobrze czy źle. Naród może i dobry i nie tyle miękki co głupi. Sory no ale nic mądrego Wasz kraj a w nim naród nie robi. Ba mało tego nadal brniecie w odwrotną stronę co jedynie utwierdza mnie w swoich przekonaniach. Mi to również lotto. Średnio mnie interesuje kto i skąd jest. Amerykanie też są głupi ale w ich przypadku - mogą sobie na to pozwolić.

Co do tych trupów czy tez i nie... Napisałem że nie wiem czy żywi. Ciało jednego było zakryte kocem termicznym całe od stóp do głowy. Według dostępnych informacji ze źródeł ogólnie dostępnych to nikt nic i o niczym nie wie. Ale ktoś tam puścił fame ze szpitala do którego ci wojacy trafili. Dwóch rannych jeden martwy. Ale jaka jest prawda to Wy powinniście wiedzieć lepiej. Niemniej jednak po raz drugi wrzucasz wyjaśnienie rodem z kabaretów. Z żubrem :D
O tym wypadku mówią jedynie trzy portale i każdy z nich jest mega wiarygodny i oczywiście niezależny. wiadomości.wp.pl, wydarzenia.interia.pl i wiadomości.gazeta.pl. Z tego co tam wypisują to samochód się przewrócił bo jest "lekki" żubr bez zadrapania, żołnierze ranni. Naprawdę to łykasz ? Podobny wypadek miał miejsce 13 grudnia zeszłego roku. Tez wojsko tez z żubrem ale wtedy żołnierzom nic się nie stało. Żubr nie przeżył i auto się nie wywróciło. Widać różnicę ? Serio przecież to jest śmieszne no ale to Wasze małpy w Waszym cyrku.

Co do poglądów i przekonywania. Ja nie chce nikogo przekonywać do zmiany poglądów czy myślenia. Robię odwrotnie ? Hehe napisze tak - Mi zupełnie nie zależy na przekonywaniu kogokolwiek do swojego zdania. Każdy potrafi logicznie myśleć i z pewnością to robi. Was z reszta nie da się przekonać bo wiecie najlepiej. Taki macie charakter. Skoro obcy nie mogą mówić o Was źle to po co liczycie na tych obcych ? Ci właśnie obcy będą płacić za Wasza głupotę - dobra napisze delikatniej Wasza lekkomyslnosc. Kłócicie się między sobą... Wy się kłócicie ze wszystkimi :)

Bez obrazy ale Państwo wielkości Polski raczej powinno być bezstronnym i zamiast machać szabelkom to siedzieć cicho i obserwować. Póki co dosyć ostro igracie z Panstwem nuklearnym nie licząc się z konsekwencjami. Wy tam w tej Polsce jesteście przekonani że Wam nic nie grozi i Putina wdepczecie w ziemię. A ja Wam napiszę że USA nie będzie za Was walczyć a juz z całą pewnością z Rosjanami. Doprowadzicie swoja polityką do takiego momentu w którym ktoś na Kremlu może nacisnąć czerwony przycisk a wtedy zamiast Polski będzie jedna wielka dziura w ziemi. I nie - USA nie odpowie tym samym. USA owszem może użyć broni nuklearnej ale wyłącznie wtedy jeśli zostanie taka bronią zaatakowana. Z resztą tutaj w stanach bardzo dużo do powiedzenia ma naród. Na pewno więcej niż u Was. Żaden prezydent nie zrobi czegoś wbrew woli Amerykanów. A Amerykanie sa na NIE jakiejkolwiek wojny w Europie. Więc jeśli coś się tam wytworzy to będziecie z tym sami. Bądźcie tego świadomi.

Żebyście jako naród ponownie nie czuli się oszukani czy zdradzeni... Historia lubi się powtarzać...
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
No Wy Polacy - Tak pisałem. Ale nigdzie nie napisałem że jestem bądź też nie jestem Polakiem.
No wybacz, jesli ja będę pisał wy Rosjanie to co to znaczy? To znaczy że ja NIE JESTEM Rosjaninem. Tylko to znaczy.
Nie jestem i nie czuję się Rosjaninem. A miec obywatelstwo Polski to nie znaczy być Polakiem. Stepan Bandera też miał polskie obywatelstwo___ ale nie był Polakiem.
Z tym że przeciez nikt nie ma obowiązku być Polakiem czy vczuć się nim. Ja też mam jakieś geny Niemieckie ale nie czuje się Niemcem.
Tak naprawdę to czy czujemy sie Polakami, Niemcami, Francuzami itd to wynik wychowania przeważnie a nie żadne geny.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 483
Punkty reakcji
104
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
My nie wiemy dokładnie jak wygląda sytuacja na froncie, na Ukrainie.
Media nie pokazują wszystkiego o wojnie, co jest oczywiste.
Są niestety też manipulacje medialne o sytuacji na Ukrainie i to robią polskie media, ukraińskie media, jak i zachodnie media.
Ja nie wierzę we wszystko, co czytam i oglądam o wojnie i Ukrainie, bo nie chcę dać się nabierać...
Jak ktoś chce, to niech sobie wierzy w to, co czyta o wojnie.
Niech sobie wierzy we wszystko, co czyta.
Kogoś sprawa.
Fakt jest natomiast taki, że konflikt ukraiński trwa od 2014 roku na terenie samego Donbasu, i to nie w każdym miejscu, w Donbasie.
Są miejscowości, wsie w Donbasie gdzie walk nie ma, ale to nie znaczy, że jakaś rakieta albo pocisk tam nie spadnie...
Donbas to mała część wschodniej Ukrainy, a na zdecydowanej większości Ukrainy nie było i nie ma żadnych działań wojennych.
Są tylko alarmy, bo jakieś tam zagrożenie może i jest na terenie całej Ukrainy, ale walk tam nie ma.
Gra toczy się jedynie o "Donbas", i to pewnie nie cały...
Gdyby Rosja chciała zająć całą, po brzegi i po polską granicę Ukrainę, to już by to robiła.
Ale Rosja nie ma takiej potrzeby, aby przejąć całą Ukrainę.
Bzdury takie opowiadają w Polsce i w USA, iż "Rosja zajmie całą Ukrainę, to i następna będzie Polska... ".
To jest kpina polityków w Polsce, w Unii i w USA...
To "podburzanie Rosji" i prowokowanie Rosji.
Nigdy Rosja nie miała w planach zajęćia ani całej Ukrainy, ani Polski.

No oczywiście poza tylko tym, że wojska rosyjskie biorą za cel demilitaryzację Banderowców i wtedy "walą" rakietami, różnego rodzaju, pociskami w uzbrojenie ukraińskie, które jest porozmieszczane na terenie prawie całej Ukrainy.
I to jest już wina samej Ukrainy, że to robi, wina armii ukraińskiej, bo oni tym narażają niewinnych ludzi, cywilnych na terenie prawie całej Ukrainy.
Rosja nie kazała im chować broni, amunicji oraz pojazdów z Polski i z Zachodu w różnych miejscach Ukrainy, bo wiadomo, że to od ponad dwóch lat jest celem wojsk rosyjskich.
To Kijów jest temu winien, że naraża własnych cywili i robi z tych ludzi: "żywe tarcze".
Niech mają pretensję sami do siebie oraz do Zachodu i Polski!
 
Ostatnia edycja:

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
334
Punkty reakcji
56
Miasto
Los Angeles
No wybacz, jesli ja będę pisał wy Rosjanie to co to znaczy? To znaczy że ja NIE JESTEM Rosjaninem. Tylko to znaczy.
Nie jestem i nie czuję się Rosjaninem. A miec obywatelstwo Polski to nie znaczy być Polakiem. Stepan Bandera też miał polskie obywatelstwo___ ale nie był Polakiem.
Z tym że przeciez nikt nie ma obowiązku być Polakiem czy vczuć się nim. Ja też mam jakieś geny Niemieckie ale nie czuje się Niemcem.
Tak naprawdę to czy czujemy sie Polakami, Niemcami, Francuzami itd to wynik wychowania przeważnie a nie żadne geny.
Poniekąd mogę się z Tobą zgodzić. Z tym że w przypadku obywatelstwa Polski to nie jest takie proste go nie mieć. W Polsce otrzymuje się obywatelstwo z automatu rodząc się na Polskiej ziemi. Chocby przejazdem. A jeśli ktoś chciałby się zrzec obywatelstwa Polskiego zgodę musi wyrazić prezydent... Wspominałem że w końcu w którymś poście parę rzeczy na swój temat z wyjaśnieniem dlaczego tak a nie inaczej więc myślę że temat jest juz jasny i nie ma potrzeby tego kontynuować. Chyba ze ktoś jeszcze ma jakieś pytania to zapraszam :)
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 611
Punkty reakcji
179
Miasto
Polska
W Polsce otrzymuje się obywatelstwo z automatu rodząc się na Polskiej ziemi. Chocby przejazdem.
Kończąc już ten wątek muszę tylko sprostować, w Polsce aby dostac obywatelstwo trzeba miec co najmniej jednego z rodzicow który ma obywatelstwo Polskie. W Polsce obowiązuje prawo krwi a nie prawo ziemi. Dzieci urodzone w Polsce które nie mają rodzica z Polskim obywatelstwem nie dostają z automatu obywatelstwa.
Na szczescie bo co roku w Polsce rodzi się mnóstwo ukrainskich dzieci ktore nie dostają obywatelstwa za to że urodziły się w Polsce.

Tobie chyba Niemcy pomyliły się z Polską. Bo w Niemczech jest prawo ziemi...po wojnie. Wczesniej też tak nie było chyba.
 
Do góry