jak rozszerzyć dietę dziecka?

lissica

Nowicjusz
Dołączył
4 Grudzień 2015
Posty
89
Punkty reakcji
4
Od którego miesiąca życia rozszerzaliście dietę u w swoich maluszków? Stawiacie na gotowe produkty czy sami gotujecie?
 

scandal

Nowicjusz
Dołączył
23 Czerwiec 2007
Posty
271
Punkty reakcji
1
Wiek
43
U nas na spokojnie, po szóstym miesiącu. Zaczęłam od słoiczków HiPPa "pierwsza łyżeczka". Jednoskładnikowe i fajna, nieduża pojemność. Na początek warto kupić warzywka, marchewkę lub dynię.
 

selerka

Nowicjusz
Dołączył
17 Grudzień 2017
Posty
31
Punkty reakcji
0
u nas też dania hipp się sprawdziły, mają dużo różnych produktów, zależało mi na ekologicznym jedzeniu bo wiem że one mają bardziej restrykcyjne normy produkcji
 

waler1

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2021
Posty
39
Punkty reakcji
1
Miasto
łódź
dzieci powinny pić soki naturalne 100% tłoczone na zimno cos tego typu. Wiem że dzieci najbardziej lubią marchwewkowe, jablkowe i gruszkowe no bo slodkie ale powinno sie próbować przemycać soki warzywne, buraczane, pomidorowe, z selerem.

marc - Kopia.jpg
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Dzień dobry

Post zawierał link reklamujący jakąś firmę. Z perspektywy tematu był on tam kompletnie zbędny ponieważ autor tematu nie prosił o wskazanie firmy a jeżeli już było to bardzo potrzebne wystarczyło podać jej nazwe.

Pozdrawiam
 

blaszanozeba

Zbanowany
Dołączył
3 Marzec 2016
Posty
89
Punkty reakcji
1
Przy pierwszym dziecku sama gotowałam - oczywiście wszystkie produkty bio, eko i w ogóle. Nawet na ogrodzie warzywa hodowałam żeby dziecko miało zdrowe jedzenie :D PRzy drugim dziecku, które pojawiło się na świecie, gdy to pierwsze miało 2 lata i dalej wymagało mnóstwa uwagi, dawałam gotowe słoiczki i uwierzcie, że nie miałam wyrzutów sumienia :p Obydwoje dzieci zdrowych. Aha, zarówno jedno jak i drugie miało kolki i problemy brzuszkowe przy rozszerzaniu diety pomimo, że jedno jadło gotowane a drugie gotowe ;) Probiotyk i Viburcol załatwialy sprawę.
 

KalinaFu

Nowicjusz
Dołączył
14 Marzec 2022
Posty
5
Punkty reakcji
0
Ja myślę, że to wszystko zależy od dziecka. Prawda jest taka, że każde reaguje inaczej. Ogólnie przyjęło się, że dietę rozszerza się po 4 miesiącu życia albo po 5 miesiącu. Przy pierwszym dziecku pamiętam jak zaczęłam wprowadzać pokarmy stałe po 4 miesiącu. Był to gotowany ziemniak, gotowana marchewka. Podawało się oczywiście pojedynczo. Przy drugim dziecku to wszystko wprowadzałam dopiero po 5 miesiącu życia. Także tak to wygląda. Przy starszych dzieciach ważne jest aby dieta była odpowiednio bogata w składniki i minerały, witaminy itd. o czym wspomniano w jednym z artykułów tutaj https://belchatow24.pl/
 
Do góry