Jak rozpropagować fotoblog

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Witam,
Mam na imię Dawid i wśród blogowej braci jestem jeszcze mało znany choć może nie do końca... i tu tkwi problem. Chciałbym podzielić się paroma refleksjami, jak to z fotoblogami jest.
Prowadzę go już niemal pół roku a jedyne czego się dorobiłem to garść wyświetleń i 5 obserwatorów. Wobec tego odnoszę wrażenie, że robię to sam dla siebie.
Czy to jest recepta na sukces:
1. Ogłaszać się niemal gdzie popadnie - na innych blogach, portalach społecznosciowych, przy okazji komentując inne prace etc. Nie zawsze jest na to czas no ale rozumiem - coś za coś.
2. Zawrzeć merytoryczne treści w blogu - w tym przypadku także wysokiej jakości fotografie - domyślam się, że kiepskawych zdjęć nikt nie zamierza oglądać, co zresztą nieraz ludzie dawali mi do zrozumienia. Oglądałem masę blogów - jedne martwe jak mój, inne z masą wejść i komentarzy. Czy głównym czynnikiem jest w tym przypadku jakość fotografii oraz ich tematyka? Problem jest na tyle istotny, że to z fotografią wiążę swoją zawodową przyszłość, więc chciałbym się jakoś pokazać. Z drugiej strony wstawiam tam też zdjęcia, sprzed lat - jeszcze wtedy nie miałem zbyt dużego doświadczenia w fotografii - w związku z tym potencjalny przeglądający akurat ten post uzna, że ogólnie moja praca, jest niskich lotów i to go odstraszy.
3. Sukcesywne i regularne wstawianie postów - z nowym rokiem obiecałem sobie wstawiać minimum raz na tydzień post. To i tak niewiele, mimo, że za każdym razem trwa to z 4-6 godzin (wliczam w to obróbkę zdjęć oraz dosyć wnikliwe opisy na blogu).

Ogólnie rzecz biorąc zauważyłem, że jednak fotoblogi są mało popularne.

Czyli jak widać, w pewnym sensie nie jestem początkującym ale też kompletnie nieznany.

Czy w powyższej "rozpisce" zapomniałem jakiegoś składnika na sukces?
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Nie wiem co mam rozumieć pod pojęciem wyróżnienia się z tłumu - jeśli chodzi o odniesienie do jakości zdjęć. Widziałem parę fotoblogów, gdzie zdjęcia były naprawdę średniej jakości a mimo to miały branie.
A co do braku regularności - to faktycznie mój błąd. Ale z drugiej strony co za dużo to niezdrowo. Też widzę odstępy czasowe w jakich inni blogerzy wstawiają swoje posty. Są najrozmaitsze.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Zaoferowanie potencjalnemu odwiedzającemu coś czego nie znajdzie na innych stronach tego typu.
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Czyli na dobra sprawę nie dowiedziałem się nic nowego. Ale dzięki za dobre chęci.
 

Gressil

®
Administrator
Dołączył
17 Kwiecień 2009
Posty
6 075
Punkty reakcji
561
Jeżeli sam nie jesteś w stanie stworzyć ciekawego bloga to nikt za Ciebie tego nie zrobi. Liczyłeś na jakiś magiczny sposób? Jeżeli to co robisz jest dobre, połączysz to z minimum przeciętnym SEO to twój blog bardzo szybko stanie się znany. To jest cała tajemnica.
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Tak to jest gdy ma się takie mało popularne zainteresowania...
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Powracam ponownie z zagadnieniem. Czy są jakieś chwyty związane z pozycjonowaniem własnego bloga w Google aby trafił do jak największej liczby odbiorców? Czy tu chodzi o jakieś katalogi blogów czy coś - nie znam się, więc w sumie nawet nie wiem czego mam poszukać w necie.
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Dziwnym jest dla mnie nadal ta mała popularność - znając niemało "regionalnych" blogów, widzę jaką ogromną mają liczbę wyświetleń.
Może to kwestia częstotliwości dodawania kolejnych postów? Myślę poważnie nad zmianą formuły - zamiast budowy pewnych historii z 5-10 fotografiami, będę dodawał jedynie zdawkowe info oraz po 1-3 zdjęcia (co się kłóci z ideą fotoblogowania, którą zakładam). Co o tym sądzicie?
Chciałbym także powolutku prowokować pewne rozmowy albo wprost - jakieś komentarze. Może kończyć każdy swój wywód jakimś zagadnieniem, pytaniem?
 

Dejw93

Nowicjusz
Dołączył
29 Lipiec 2013
Posty
86
Punkty reakcji
0
Wracam ponownie w poczuciu klęski. Odnoszę dalej wrażenie, że tego bloga robię chyba tylko dla siebie.
Wszyscy się dziś interesują blogami tzw. eksperckimi a nie zwykłymi - niezwykłymi pasjami...
 
Do góry