Jak przebiega leczenie kanałowe ?

Mute

Nowicjusz
Dołączył
11 Marzec 2010
Posty
87
Punkty reakcji
0
no właśnie, dlatego, jak chcemy, żeby było dobrze zrobione trzeba wybrać jak najlepszy gabinet, żeby wszystko było zrobione dokładnie i nie było większych problemów. A jak ktoś będzie szukał dobrego gabinetu w Krakowie do leczenia kanałowego to polecam się wybrać do Dental Services.
 
B

bajderman

Guest
Wystarczy ajona i systematyczne mycie - zdołacie barwę zębów odmienić diametralnie. Wiem jak to wyglądało w moim przypadku - zęby całkowicie inne. Jeśli myjecie je systematycznie, to po prostu nie dopuszczacie do kanałowego. Ostatni raz miałam leczenie kanałowe 10 lat temu, ale wtedy inaczej podchodziłam do zębów.
 

CypusM

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
Mnie dopiero to czeka, wczoraj założono mi trutkę i boli do teraz, wspomagam się ibupromem mam nadzieję ze przejdzie to wszystko jak najszybciej... A jak pomyślę o kosztach to juz w ogóle mi słabo ;)
 

klaressa

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
[SIZE=11pt]U mnie przebiegało to tak:[/SIZE]
[SIZE=11pt]1. konsultacja z mikrotomografią na miejscu (umożliwia zobaczenie kanałów korzeniowych w 3d)[/SIZE]
[SIZE=11pt]2. Endo z mikroskopem[/SIZE]
[SIZE=11pt]To było trudne leczenie, górna szóstka, ale udało się uratować [/SIZE][SIZE=14.6667px]zęba[/SIZE][SIZE=11pt]. Nic mnie nie bolało. Ale pewnie zależy to od przypadku i od gabinetu, do którego się udasz.[/SIZE]
 

Marta_34

Nowicjusz
Dołączył
22 Marzec 2016
Posty
23
Punkty reakcji
0
Ja ze swoim zębem kanałowo leczyłam się prawie rok :( Odsyłali mnie tylko od jednego specjalisty do drugiego. Gdzieś tam juz podczas leczenie okazało się że pani stomatolog znalazła jeszcze jeden kanał, zakrzywiony, do którego nie mogła się dostać. I tak w koło macieju. W końcu skończyło się na leczeniu pod mikroskopem, ale trochę to trwało i zepsuło mi nerwy :(
 

Pepitka

Nowicjusz
Dołączył
1 Grudzień 2015
Posty
74
Punkty reakcji
0
Powiem Wam, że ja z leczeniem kanałowym mam bardzo niemiłe wspomnienia. Miałam leczoną górną lewą szóstkę kanałowo kilka lat temu. I babrała mi się niemiłosiernie. Pani stomatolog przebiła mi kanał, a drugiego nie doczyściła. Ząb zaczął mi infekować zatoki szczękowe i trzeba było się z nim pożegnać - w bólu. Przegadałam sprawę ze stomatologiem i polecił mi implant firmy nobel biocare. Przekonał mnie tym, że firma ma najlepsze implanty, co jest potwierdzone badaniami. Od momentu wszczepienia nie mam żadnych powikłań, ani żadnych stanów zapalnych. Zmiana jest odczuwalna - na lepsze.
 
M

magiczna

Guest
Ja na szczęście tylko jeden ząb miałam leczony kanałowo, niestety kilkanaście lat temu i został równo spartaczony. Ale szkoda o tym gadać.
 

jonsnow

Nowicjusz
Dołączył
23 Maj 2016
Posty
2
Punkty reakcji
0
[SIZE=10pt]Ja mogę Ci napisać, jak to było u mnie – miałem trudne leczenie kanałowe górnej szóstki. Leczyłem w gabinecie Indexmedica, w którym mają możliwość zrobienia na miejscu mikrotomografii, dzięki czemu jest możliwość zobaczenia kanałów korzeniowych w 3D. Potem było endo z mikroskopem i zęba udało się uratować :) Ogólnie nie było to straszne.[/SIZE]
 

alicjea

Nowicjusz
Dołączył
28 Czerwiec 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
Cześć wszystkim,
jakiś czas temu miałam skomplikowane leczenie kanałowe, troszeczkę rozbiegło się w czasie ale nie było zbytnio bolesne. Leczenie kanałowe wygląda nieco inaczej niż zwykłe leczenie zęba, nie jest jednak tak straszne jak wszyscy opisują.
 

markettta

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2011
Posty
167
Punkty reakcji
0
wczoraj pierwszy raz w życiu miałam leczenie kanałowe... strasznie się bałam bo to pierwszy raz i tyle się nasłuchałam od znajomych i... na szczęscie nie było tak źle, fakt faktem że dostałam znieczulenie więc nic nie czułam ale i tak jestem wdzięczna dentystce (swoją drogą bardzo ją polecam p. Dominika Romanik) miała do mnie bardzo dużo cierpliwości i wyrozumiałości :)
 

antracyt

Nowicjusz
Dołączył
19 Maj 2013
Posty
51
Punkty reakcji
0
markettta napisał:
wczoraj pierwszy raz w życiu miałam leczenie kanałowe... strasznie się bałam bo to pierwszy raz i tyle się nasłuchałam od znajomych i... na szczęscie nie było tak źle, fakt faktem że dostałam znieczulenie więc nic nie czułam ale i tak jestem wdzięczna dentystce (swoją drogą bardzo ją polecam p. Dominika Romanik) miała do mnie bardzo dużo cierpliwości i wyrozumiałości :)
Oj bez znieczulanie nie da się. Byłoby ciężko przetrwać. Ale brawo dla Twojej dentystki, że udało się wszystko poprowadzić bezboleśnie i mam nadzieję, że skutecznie. :)
 

gorskamagda69

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
12
Punkty reakcji
0
Kiedyś miałam robione leczenie kanałowe prawie bez znieczulenia ale to było na nfz....i przez długie lata bałam się chodzić do dentysty. Ja jakiś czas tremu miałam leczenie kanałowe prywatnie i może trwało to dość długo ale nic praktycznie nie czułam. Zapisałam się do stomatologa u siebie w miejscowości w Jarocinie do SOS Jarocin na Kościuszki 12a.
 

Paulapaula1985

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2018
Posty
14
Punkty reakcji
0
A ja się nie boje stomatologa od kiedy zaczęłam chodzić do stomatologa w Maxdencie na Hallera 53. Leczenie jest bezbolesne i można powiedzieć spokojne. nikt nie komentuję nikt nie mówi, że jak się nie chodziło do dentysty to teraz tego są efekty.... Mnie takie rzeczy zawsze zniechęcały i koło sie zamykało.
 

Kasia1985Kasia

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2018
Posty
58
Punkty reakcji
0
Ja chodzę do stomatologa w Jarocinie i jest t Gabinet stomatologiczny SOS, który mieści się na Gen. Dąbrowskiego 16. Leczenie jest zawsze bezbolesne, bo ze znieczuleniem. W gabinecie można liczyć na miłe i fachowe podejście do pacjenta.
 

Nika123

Nowicjusz
Dołączył
12 Kwiecień 2018
Posty
16
Punkty reakcji
0
Leczenie kanałowe nie musi być straszne. Wystarczy tylko wybrać się do dobrego stomatologa. W Warszawie polecam Eurodental. Pracują tam naprawdę świetni dentyści z dużym doświadczeniem.
 
Do góry