jak prowadzić biznes?

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
jak prowadzić biznes? Co wam pomaga w prowadzeniu własnej firmy?
 

imbirowska

Nowicjusz
Dołączył
20 Marzec 2018
Posty
74
Punkty reakcji
3
regularnie uczestniczę w szkoleniach organizowanych przez Akademię Wiedza i praktyka, świetnie są prowadzone, wybór webinariów jest bardzo duży, można w łatwy sposób zdobyuc potrzebną wiedzę
 

RafaCoralowa

Zbanowany
Dołączył
18 Maj 2022
Posty
31
Punkty reakcji
3
Biorąc pod uwagę dzisiejsza inflację, podwyżki, podatki, zusy, vaty etc, ..... prowadzenie biznesu niesttey nie nalezy do łatwych ;)
 

BetMan

Zbanowany
Dołączył
29 Grudzień 2021
Posty
119
Punkty reakcji
14
Ja korzystam z marketingu rekomendacji...
W dzisiejszych czasach to się przydaje!
Biznes prowadzę głównie w Internecie 😉
 

mimikra

Nowicjusz
Dołączył
12 Październik 2016
Posty
102
Punkty reakcji
3
dzięki za polecenie tej Akademii, widziałam, że Wiedza i Praktyka ma też sporo czasopism branżowych i serwisów, zastanawiam się nad abonamentem w portalochronysrodowiska.pl treści mnie bardzo zainteresowały
 

Cayman

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2009
Posty
19
Punkty reakcji
3
nikt was nie nauczy prowadzic własneggo biznesu jak doświadczenie..ja juz działam kilka lat w branży budowlanej a ROI i jedno co moge wam powiedziec to to ze to ludzie załoga team tworzy waszą firme ..to o od nich zalezy jak stan waszego konta bedzie sie powiekszał...kiedyz myśłałem ze moja firma to ja..dzis wiem że moja firma to ludzie którzy dla mnie pracują..
 

wrzeszczot

Nowicjusz
Dołączył
11 Grudzień 2022
Posty
10
Punkty reakcji
0
Moim skromnym zdanie prowadząc biznes trzeba mieć kontrolę nad tym co dzieje się z towarem i wyposażeniem w firmie dlatego u siebie w firmie w miarę często robię inwentaryzacje, dzięki którym jeśli są jakieś nieprawidłowości, mogę szybko zareagować. Chcę nawiązać współpracę z firmą Rgis, która jest w inwentaryzacjach specjalistą cenionym na całym świecie, bo pracują szybko i dokładnie i nie trzeba angażować własnych pracowników.
 

merd72

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2023
Posty
1
Punkty reakcji
0
Moim zdaniem niezwykle ważne w prowadzeniu biznesu jest szukanie usprawnień i staranie się zautomatyzować jak najwięcej czasochłonnych procesów. Niezwykle istotny jest dobór odpowiednich narzędzi i sprawdzonego oprogramowania - dla niektórych będzie to system ERP, a dla innych system obsługi zgłoszeń.
 

KaroLa1515

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2023
Posty
35
Punkty reakcji
0
Projekt w biznesie stanowi tymczasowe przedsięwzięcie, skierowane na osiągnięcie określonych celów lub stworzenie unikalnego produktu czy usługi. Skuteczne zarządzanie projektami to kluczowa umiejętność w biznesie, pozwalająca na efektywne wykorzystanie zasobów oraz osiąganie zamierzonych rezultatów. Aby skutecznie zarządzać projektem, istotne jest precyzyjne zdefiniowanie celów i oczekiwań, co umożliwi klarowne określenie kierunku działań. Planowanie stanowi istotny etap, obejmujący rozdzielenie zadań, określenie terminów oraz alokację zasobów. Więcej można dowiedzieć się tutaj: https://leadership-center.pl/blog/projekt/
 

KaroLa1515

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2023
Posty
35
Punkty reakcji
0
W przypadku firm transportowych kradzież najczęściej kojarzy się z utratą przewożonego towaru. Niestety, zagrożeń jest tutaj znacznie więcej, a jedną z nich jest kradzież paliwa popełniana zarówno przez pojedyncze osoby, jak i w zorganizowane grupy przestępcze. Czujność kierowcy podczas pokonywania długiej trasy jest na wagę złota, ale niekiedy nawet to nie wystarcza. Kluczowa jest bowiem wyposażenie pojazdu w zabezpieczenie wlewu paliwa, do którego mogą próbować dostać się złodzieje. Szczegóły znajdziecie na https://plomby.biz/jak-zabezpieczyc-wlew-zbiornika-przed-kradzieza-paliwa/
 

Sparkly

Nowicjusz
Dołączył
4 Styczeń 2024
Posty
27
Punkty reakcji
0
Bardzo przydatne w prowadzeniu własnej firmy jest śledzenie nowinek ze świata biznesu, marketingu i finansów. Bycie na bieżąco z najważniejszymi informacjami w tym zakresie pomaga w ocenie w jakim kierunku dalej powinniśmy się rozwijać. Jeżeli szukacie miejsca, gdzie w jednym miejscu znajdziecie wszystkie te informacje, to polecam portal https://allebiznes.pl/. Można tam znaleźć artykuły zarówno związane bezpośrednio z biznesem, jak i wiele ciekawych materiałów na inne tematy.
 

KaroLa1515

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2023
Posty
35
Punkty reakcji
0
Prawo spółek jest dynamicznym obszarem, który ewoluuje w odpowiedzi na zmieniające się potrzeby biznesu i społeczeństwa. Osoby prowadzące działalność gospodarczą powinny być świadome aktualnych przepisów i korzystać z porad prawnych, aby skutecznie zarządzać swoimi przedsiębiorstwami. Wymaga zazwyczaj umowy spółki, która określa zasady działania, prawa i obowiązki wspólników czy akcjonariuszy. Proces założenia obejmuje często rejestrację w odpowiednim rejestrze handlowym.

 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
177
Punkty reakcji
19
Prowadzenie firmy, to jedno a może warto się promować za pomocą prezentów dla klientów...
Np. za pomocą takich figurek https://www.metaloplastyka.ruschke.pl/
Przyznacie że niezła opcja jako podziękowanie, do mnie przemawia!
;)
 

Aridn

Nowicjusz
Dołączył
5 Październik 2023
Posty
87
Punkty reakcji
0
Z drugiej strony często się opłaca. I daje sporą satysfakcję. Od siebie polecam zastanowić się nad odpowiednią reklama biznesu. Jeśli sporo jeździcie na mieście, dobrze jest wziąc pod uwagę oklejenie samochodu:
https://mocniwreklamie.pl/oklejanie-samochodow/

Reklama naszej firmy. Jak tutaj. Nie jest to wysoki koszt, a potrafi przynieść wymierne korzyści.
 

KaroLa1515

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2023
Posty
35
Punkty reakcji
0
E-commerce, skrót od elektronicznego handlu (ang. electronic commerce), odnosi się do procesu kupna i sprzedaży produktów lub usług za pośrednictwem internetu lub innych sieci komputerowych. W dzisiejszym cyfrowym świecie e-commerce stał się niezwykle popularny i powszechny, umożliwiając konsumentom zakupy bez konieczności wychodzenia z domu oraz umożliwiając firmom dotarcie do klientów na całym świecie. E-commerce obejmuje różnorodne modele biznesowe, takie jak sklepy internetowe, platformy aukcyjne, platformy zakupowe oraz usługi subskrypcyjne. Sklepy internetowe działają podobnie do tradycyjnych sklepów detalicznych, z tą różnicą, że transakcje są dokonywane online za pomocą kart płatniczych, systemów płatności elektronicznych lub innych metod cyfrowych. Platformy aukcyjne, takie jak eBay czy Allegro, umożliwiają użytkownikom kupowanie i sprzedawanie produktów poprzez licytacje online. Platformy zakupowe, jak Amazon czy Alibaba, oferują szeroki wybór produktów różnych marek od różnych sprzedawców. Usługi subskrypcyjne, takie jak usługi streamingowe czy dostawa produktów na stałą bazę, opierają się na regularnych opłatach od klientów w zamian za dostęp do określonych treści lub produktów. https://x-one.pl/
 

KaroLa1515

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2023
Posty
35
Punkty reakcji
0
Zaawansowana ochrona danych w wirtualnej sali danych (Virtual Data Room, VDR) jest kluczowym elementem zapewnienia bezpieczeństwa informacji w procesie udostępniania, przechowywania i wymiany poufnych danych wirtualnie. Obejmuje ona szereg środków bezpieczeństwa, które mają na celu zapobieganie nieautoryzowanemu dostępowi, kradzieży danych oraz manipulacji nimi. Szyfrowanie danych: Wszystkie przesyłane, przechowywane i udostępniane dane są szyfrowane, co zapewnia, że nawet w przypadku przechwycenia danych przez nieautoryzowane osoby, nie mogą one być odczytane. Kontrola dostępu: Zaawansowane VDR oferują zaawansowane mechanizmy kontroli dostępu, które pozwalają administratorom skrupulatnie zarządzać uprawnieniami użytkowników, określając, kto ma dostęp do jakich danych oraz na jakich zasadach. https://kodex.pl/zaawansowana-ochrona-danych-w-virtual-data-room
 
Do góry