Jak promować stronę internetową?

mariannaj

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2012
Posty
5
Punkty reakcji
0
Google nie jest wstanie wypromować dobrych treści, bo jest pozycjoner który miesza w wynikach i przedstawia mało wartościowe strony jako te najlepsze. Gdyby ludzie przestali pozycjonować strony.... Było by to piękne:)
Trochę jest w tym racji...jednak nigdy tak się nie stanie. Agencje będą pozycjonować strony klientów, bo jest na to popyt, który z resztą rośnie. Było by fantastycznie gdyby wszystkie strony były wartościowe. Co do promowania - Fb ma za zadanie właśnie budować wizerunek. A co do pozycjonowania wiadomo, że jest to czasochłonne jeśli ma przynieść trwałe efekty.
 

gonz0

Nowicjusz
Dołączył
6 Styczeń 2010
Posty
4
Punkty reakcji
0
Miasto
Warszawa
Sposoby promocji stron:

- katalogi - tak ale nie wszystko jak leci - w Polsce nadaje się do tego ok 50-100 sztuk
- precle - odpadają - ostatnio za to jest wiecej kar niż zysku
- facebook - fanpejcz - tak, ale oparty nie tylko o wrzycanie tam samych artykułów z własnego bloga czy strony ale również rozwijanie go socialowo o jakieś ciekawe njusy, konkursy etc...
- goldenline i inne portale - tak warto zostawić tam linka oraz wykonać stronę o swojej firmie/witrynie - pomimo że link nofollow
- google plus - w polsce rozwija się bardzo powoli - ale warto mieć profil własny oraz firmy/strony
- fora, blogi - warto komentować czyjes blogi zwłaszcza jeśli jest on powiazany tematycznie z twoją stroną - takie sygnały pozytywnie wpływają na Twoją stronę - "jedzie do góry"

Automaty do SEO - tak można kupić - w odpowiednich 'ręcach' i odpowiednio użyte przynosza efekt pozytywny, niewłasciwie użyte powodują, że mam zarobek :)
Linki sponsorowane - dobre na etapie ruszania z biznesem - potem trzeba się zastanowić. Ważny jest przyjęty model rozliczęń z firmą bo czasem 50% kwoty to jest zysk netto firmy :)
Artykuły prasowe - tak ale w wyważonej ilosci - ostatnio Googl eukarało jedną ze stron florystycznych zachodnich za nadmiernąlczbę linków z artykułów - reklama była zbyt natarczywa

Ot takie krótkie resume :)
 

Incubus3

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2013
Posty
60
Punkty reakcji
10
Miasto
Toruń
Facebook, twitter, katalogi, unikalna treść... jak się postarasz i zapełnisz serwis odpowiednią treścią i na dodatek będziesz starał się reklamować swój serwis na Facebooku, Twitterze czy też innych portalach społecznościowych - użytkownicy z pewnością przybędą.
 

Marek Adkontekst

Nowicjusz
Dołączył
1 Czerwiec 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Nikt chyba nie wspomniał w tym wątku o ContentStream.pl - czyli promowaniu strony w sieci cotent marketingowej.

Działa to bardzo prosto, zgłaszasz bloga/serwis do sieci, jest on otagowany, dzięki czemu wpisy są zaciągane automatycznie do systemu, a następnie wyświetlane kontekstowo na zewnętrznych stronach partnerów sieci.

Oczywiście trzeba mieć pewien, nawet niewielki budżet, żeby móc się promować w ten sposób. Jedno przekierowanie kosztuje tylko kilka groszy, więc kilkadziesiąt złotych = kilka tysięcy wejść na stronę. Jeśli blog/strona jest ciekawa można w ten sposób pozyskać stałych czytelników. Polecam.
 
P

Paulinkaa80

Guest
A mi się wydaje, że w obecnych czasach wystarczy być na Facebooku i w wyszukiwarkach internetowych. Sama swoją stronę tak promuję i myślę, że efekt jest niezły. Warto zainwestować w reklamę na FB i w Adwords. Ja sama prowadzę Adwords, ale ostatnio znajomy zaczął współpracę z agencją Advox i mówi, że ma dużo niższe stawki za kliknięcie, więc może warto zlecić to jednak komuś. Co do FB możesz to robić samodzielnie, nic skomplikowanego.
 
M

MuszkaAlbert

Guest
Wystarczy dobrać odpowiednią firmę, która zajmie się wszystkim w sposób profesjonalny. Działania tego typu na własną rękę mogą okazać się mało skuteczne. Pare razy próbowałem wypromować swoją stronę, niestety z czasem znikała z wysokich pozycji. Po czasie uznałem, że nie ma to większego sensu. Wszystkie moje strony są oblegane przez setki użytkowników każdego dnia. Efekt ten uzyskuje dzięki pozycjonowaniu witryny w wyżej wymienionej firmie i jestem z tego niezmiernie zadowolony.
 

Szymon Maziar

Nowicjusz
Dołączył
2 Październik 2013
Posty
3
Punkty reakcji
0
Powiem tak, ciężko .. musisz trafić do odbiorców zainteresowanych tematem. Na fb nie dawaj reklamy na polubienia, jest teraz mnóstwo fikcyjnych kont które nawet nie wchodzą na twój profil a 'lubia' twój fanpages. To nie działa, wyświetlenia bardziej bądź klikniecia. Wstawienie miniaturki i reklamowanie tez maly rezultat będzie :) zastanawiałem się na googleADS .. nie sprawdzałem ale jak sprawdze to może tu wroce i dam znac :)
 

ebiznes-manager

Nowicjusz
Dołączył
31 Sierpień 2012
Posty
17
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
Drzewica
Możesz też czytać różne artykuły na podobno tematycznych blogach i tam zostawiać komentarz i link do swojej strony.

Tam na pewno jest dobry ruch a ty możesz mieć go za free.

Taki mały trick marketingowy ;)
 
K

Kaja Metrowska

Guest
W związku z tym, że niedawno uruchomiłam bloga starałam się go sama promować. Ale nie przyniosło to dobrego rezultatu. Od niedawna współpracuję z SEO Venture. Są już pierwsze efekty. Strona wskoczyła na trudną frazę do pierwszej 20. mi nie udało się wskoczyć nawet do pierwszej 100:(
 

marmadella

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2014
Posty
9
Punkty reakcji
1
Kaja Metrowska napisał:
W związku z tym, że niedawno uruchomiłam bloga starałam się go sama promować. Ale nie przyniosło to dobrego rezultatu. Od niedawna współpracuję z SEO Venture. Są już pierwsze efekty. Strona wskoczyła na trudną frazę do pierwszej 20. mi nie udało się wskoczyć nawet do pierwszej 100:(
Jeżeli blog młody to i zawartości pewnie nie wiele. Staraj się na początek zbudować wartościową i merytoryczna treść. Pamiętaj też o optymalizacji na stronie...
 

Teodor

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja osobiście prowadzę stronę, na której posiadam również sklep internetowy (branża motoryzacyjna). Osobiście sporadycznie korzystam z płatnych form reklamy, jednak na co dzień staram się skupić na darmowych sposobach zwiększenia ruchu. W jaki sposób? Mianowicie posiadam stale aktualizowany blog, który posiada ciekawostki i nowinki z branży. Publikuje tam artykuł przynajmniej raz dziennie. Dodatkowo prowadzę aktywnie fanepage na FB, gdzie staram się dostarczyć ludziom ciekawe informacje oraz odrobinę rozrywki. Raz na jakiś czas wrzucę też jakieś oferty promocyjne (należy pamiętać aby nie robić tego za często). Kolejnym, bardzo istotnym krokiem jest promocja swojej strony i osoby na innych serwisach skąd mogą przybyć do mnie ludzie. Chodzi mi tutaj o serwisy z artykułami do przedruku jak artelis.pl, gdzie za darmo mogę umieścić swój artykuł zostawiając w stopce autorskiej swoje „ZAPRASZAM DO MNIE” w postaci linku. Sposób ten jest o tyle ciekawy, że osoby czytające moje wiedzowe artykuły sa zainteresowane tematem, co zwiększa szansę, że wejdą na moją stronę. Co więcej, każdy ciekawy i dobrze napisany artykuł może być przedrukowany na inną stronę z zachowaniem linku do mojej strony. Polecam wam ten sposób jeżeli macie trochę czasu i samozaparcia to można fajnie wypromować swoją stronę i to za darmo.

Pozdrawiam
 

BandaiWanda

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2010
Posty
226
Punkty reakcji
1
Miasto
Fotelik :)
Teodor, to chyba niezły sposób, a znasz więcej takich serwisów, gdzie można pochwalić się artykułem i zaprosić na swoja stronke?
 

sandal_wood

Nowicjusz
Dołączył
10 Luty 2013
Posty
34
Punkty reakcji
0
promocja zależy od rodzaju strony, ja promuję się głównie za pomocą takich serwisów jak np. http://www.publikuj.org/ gdzie publikuje swoje eksperckie artykuły, które są powielane na inne serwisy, pod warunkiem, że jest on ciekawy
 

Patryk Bawiaski

Nowicjusz
Dołączył
4 Sierpień 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
bilq napisał:
Witam,

Chciałbym zapytać jakie macie metody na promocję strony internetowej?
Założyłem niedawno stronę/ bloga, którą chciałbym w jakiś skuteczny i w miarę możliwości niedrogi sposób wypromować. Czekam na Wasze pomysły i doświadczenia!
W przypadku darmowych działań - internetowe katalogi biznesowe, jak np. biznes-katalog.pl. Wizytówka nic nie kosztuje, można opublikować adres, mail, adres strony i opis. Same korzyści: pozycjonowanie strony, reklama, itp. Dodatkowo aktywny fanpage bizne-katalogu pozwala na publikację dowolnych postów.
 
Dołączył
8 Lipiec 2014
Posty
13
Punkty reakcji
0
Działania promocyjne w dużej mierze zależą od rodzaju strony i jej tematyki. Pozycjonowanie to rzecz podstawowa, w każdym razie. Poza tym, warto działać zgodnie z ideą content marketingu, czyli publikować dodatkowo treści ciekawe i przydatne, które zainteresują ściśle sprecyzowaną grupę odbiorców (porady, ciekawostki itp.) - można stworzyć coś w rodzaju bloga. Zwłaszcza istotne jest to przy stronach firmowych. Wówczas potencjalni klienci mogą do nas trafić "przypadkiem" ;) Gdy już zyskamy grono czytelników, warto też ich informować o nowych wpisach, utrzymując w ten sposób ruch na stronie. Ciekawym rozwiązaniem mogą być powiadomienia smsowe :) Ja osobiście do komunikacji z klientami korzystam z usług serwersms.pl - jest to bardzo tanie (0,03zł za sms), a firma ma w ofercię opcję umożliwiającą klientom samodzielne zapisanie się na "newsletter" (tzw. nr ShortCode). Warto zapoznać się z takim narzędziem :)
 

Dutchess

Nowicjusz
Dołączył
26 Wrzesień 2014
Posty
16
Punkty reakcji
0
gonz0 napisał:
Sposoby promocji stron:

- katalogi - tak ale nie wszystko jak leci - w Polsce nadaje się do tego ok 50-100 sztuk
- precle - odpadają - ostatnio za to jest wiecej kar niż zysku
- facebook - fanpejcz - tak, ale oparty nie tylko o wrzycanie tam samych artykułów z własnego bloga czy strony ale również rozwijanie go socialowo o jakieś ciekawe njusy, konkursy etc...
- goldenline i inne portale - tak warto zostawić tam linka oraz wykonać stronę o swojej firmie/witrynie - pomimo że link nofollow
- google plus - w polsce rozwija się bardzo powoli - ale warto mieć profil własny oraz firmy/strony
- fora, blogi - warto komentować czyjes blogi zwłaszcza jeśli jest on powiazany tematycznie z twoją stroną - takie sygnały pozytywnie wpływają na Twoją stronę - "jedzie do góry"
Zgadzam się w zupełności, jeżeli chodzi o pozycjonowanie. Daje dużo, ale nie jest łatwo zrobić to dobrze - dokładniej opisał to gonzo.
Poza tym z reklamą na blogach i forach też trzeba uważać, bo w wielu miejscach spam nie jest mile widziany, a co po reklamie, jeżeli nikt z niej nie skorzysta.
 

forrest77

Nowicjusz
Dołączył
11 Listopad 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Generalnie rzecz biorąc, teraz najlepsze efekty przynosi marketing w mediach społecznościowych. Duża liczba lików na FB potrafi zdziałać cuda :D
 
B

bajderman

Guest
Hosting ma bardzo duże znaczenie. Trzymam wszystkie pliki na Hekko, jest ok, strony cały czas dostępne, działają szybko. A miałem już kiedyś taką sytuację, że dostałem na jednym hostingu blokadę i przez kilka dni nawet nie napisano mi dlaczego.
 
Do góry