Jak promować stronę internetową?

edek_77

Nowicjusz
Dołączył
27 Maj 2011
Posty
26
Punkty reakcji
0
A ja poszłam na łatwiznę i dałam się namówić mojemu bratu na program Adder, który załatwia za mnie pozycjonowanie. Można skupić się na treści i wyglądzie a nie na pozycjonowaniu

Nie pleć głupot. Ja Addera nie dalej jak przed wczoraj wywaliłem z serwera. Efektów zero, ale za to jakie obiciążenie maszyny? Klękajcie narody...
 
B

bilq

Guest
u mnie jak na razie najlepiej sprawdza się facebook. Najpierw promocja wśród znajomych, potem ciekawe newsy przez udostępnianie same się reklamują:)
 

rwtryb

Nowicjusz
Dołączył
5 Marzec 2010
Posty
650
Punkty reakcji
10
A ja poszłam na łatwiznę i dałam się namówić mojemu bratu na program Adder, który załatwia za mnie pozycjonowanie. Można skupić się na treści i wyglądzie a nie na pozycjonowaniu

Nie pleć głupot. Ja Addera nie dalej jak przed wczoraj wywaliłem z serwera. Efektów zero, ale za to jakie obiciążenie maszyny? Klękajcie narody...

i się nie powiodła akcja reklamowa,

Nie da się od tak wypromować, proponuję zacząć od stopki na forum, o dziwo konwersja z takich odwiedzin jest całkiem spora
edek_77 +1
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Wymieniać się wartościowymi linkami, ot zwykły klucz do sukcesu.
 

acidation

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2010
Posty
65
Punkty reakcji
1
Same wartościowe treści już nie wystarczają - stron jest tak dużo, że i tak się wtedy możemy nie wybić.
Facebooke nie jest do reklamowania. Można na nim budować wizerunek, trochę może uda nam się przenosić ruchu na naszą stronę, ale FB to nie miejsce na promowanie sowjej strony. Co innego, jeśli fanpage jest bardzo interesujący - ale strona, nawet taka sama jak fanpage, nie będzie tak popularna.
Promowanie strony - to mozolna praca. Albo to zrobić firma, albo my możemy trochę to pchać do przodu, jeśli się na tym znamy.
Jeśli dopiero zaczynamy tworzyć swoją stronę internetową, niech to robią osoby znające się na rzeczy - żeby potem przy pozycjonowaniu nie trzeba było przebudowywać strony, bo się nie nadaje do pozycjonowania.
Na początek przy promowaniu strony warto wydać parę stówek (a np. w firmie hostingowej 2BE.pl - w ramach hostingu mamy kampanię linków sponsorowanych), by się trochę wybić. Będziemy lepsi od tysiąca innych stron, które nie zainwestowały paru złotych. Trzeba pamiętać, że inwestycja to koszty, ale ona się w końcu zwraca z nawiązką
 

michalkortas

Bywalec
Dołączył
30 Czerwiec 2008
Posty
1 509
Punkty reakcji
52
Wiek
16
Wątek zaczyna się rozwijać. Przypinam go w dziale dla webmasterów.
Czekamy na dalsze sposoby promocji stron www!
 
B

bilq

Guest
Ja ostatnio zauważyłem dosyć dużo wejść z wyszukiwarki grafiki google'a. Macie jakieś doświadczenia z pozycjonowaniem grafiki, bo to może być bardzo efektywne?
 

Maniek_ko

Nowicjusz
Dołączył
18 Listopad 2006
Posty
116
Punkty reakcji
1
Wiek
34
Miasto
podlaskie
Tak jak robię to teraz ja. Pisanie postów na forach, wraz z linkiem do swojej strony w sygnaturze :310:
 
K

Kapitan Seo

Guest
Facebook z dużą ilością znajomych + intensywne pozycjonowanie...
 

reszord

Nowicjusz
Dołączył
3 Luty 2009
Posty
15
Punkty reakcji
0
Jak poprzednicy również potwierdzę na swoim przykładzie, tylko unikalna treść jest kluczem do sukcesu. Nie sztuką jest skopiować newsa czy nawet lekko przerobić. Jeżeli jesteś jedyny, to Google samo Ciebie pokaże światu :) tak jak mnie. Już po 3 m-cach moja strona wskoczyła na PR2. Ważne też są backlinki - jeżeli chcesz mieć swój link na mojej stronie użyj formularza :) Link na dobrej stronie to duży + dla wyszukiwarek.
 
T

tuks

Guest
Przede wszystkim takie prace zleca się osobom, czy tam firmom, które naprawdę się na tym znają.
Nam promocję organizowała agencja Funkymedia. Początkowo zabraliśmy się za to samodzielnie, ale efektów w zasadzie nie było żadnych.
Później pozycjonowali nam stronę, zrobili nową grafikę, a efekty naprawdę szybko nadeszły. Tak więc radzę wam obranie podobnego kierunku.
 
Dołączył
18 Październik 2012
Posty
18
Punkty reakcji
0
Na promocję naszej strony ma wpływ wiele współczyników:
- silnik na jakim zbdowana jest strona ( najszybciej promuje się strona na wordpressie)
- optymalizacja adresu i treści
- odpowiednie dobranie słów kluczowych
- treść wartościowa i unikalna
- linkowanie ( linki wewnętrzne i zewnętrzne)
 
J

juzeklbn

Guest
Pozycjonować?

Tylko powiedźcie mi co to jest te pozycjonowanie- Zdobywanie linków- W jaki sposób?

- Wymiana linków mało skuteczne rozwiązanie
- Artykuły? dobre rozwiązanie ale ile można ich napisać 1000?
- Stopki na forach = Co drugie forum bada stopki aby nie było w niej reklamy, zamiast dbać o poziom dyskusji, no ale za reklamę trzeba zapłacić nawet tą w stopce
- Marketing szeptany -- Ok zgodzę się przynosi efekt ale jest czasochłonne i drogie.(Polecam) PS. Post Wyżej masz przykład nieudanego Marketingu
-Katalogi stron - Większość to śmietniki, linki dodawane na masową skalę.
- FB a idź pan z fb daleko - Od groma botów, fikcyjnych kont, współczynnik konwersji zerowy, FB nadaje się tylko do budowania marki


Trzeba mieć swoje zaplecze które kosztuje. A i tak może zostać zbanowane


Google nie jest wstanie wypromować dobrych treści, bo jest pozycjoner który miesza w wynikach i przedstawia mało wartościowe strony jako te najlepsze. Gdyby ludzie przestali pozycjonować strony.... Było by to piękne:)



Stawiaj na dobrą treść+ Kilka dobrych linków:)
 
K

kabol

Guest
Po pierwsze strona internetowa musi być naprawdę dobra. Kolejna kwestia to działania promocyjne - pozycjonowanie, działania w serwisach społecznościowych.
To faktycznie przynosi oczekiwane efekty. Tylko to musi być realizowane przez profesjonalistów. U nas taką kampanię realizuje agencja Funkymedia i rzeczywiście efekty są w 100% zgodne z oczekiwaniami. Oby tak dalej - planujemy wprowadzenie kolejnych słów do pozycjonowania.
 
A

Antek G

Guest
Ja zleciłem audyt strony oraz określenie działań odpowiednich dla mojej branży agencji Synerway z Warszawy. Wszystko jest robione zdalnie, skusiłem się na marketing szeptany oraz linki sponsorowane. Efekt linków widoczny był od razu, na podsumowanie działań szeptanego trzeba jeszcze poczekać gdyż są raczej długofalowe.
 

okazja777

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2012
Posty
56
Punkty reakcji
1
Sporo czasu spędziłem na forum SEO i streszczając najwięcej się tam mówi o DOBREJ TREŚCI i LINK,LINK,LINK:) Pomijam oczywiście rozmowy stałych bywalców bo oni mówią w innym języku a ja go nie rozumiem;(
 

Daria*

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2012
Posty
45
Punkty reakcji
7
Z moich doświadczeń wynika, że najlepsze sposoby promocji strony to katalogi i toplisty, a poza tym wymiana buttonów i zostawianie komentarzy na innych stronach z linkiem do własnej. Na forach ogólnotematycznych i reklamowych też można się reklamować, ale dzięki temu zyskuje się raczej "publiczność" na chwilę, czyli taką, co wchodzi i zaraz wychodzi. Jeśli już, to lepsze są fora tematyczne. Na profesjonalnej promocji, firmach i zarabianiu na stronach nie znam się, mówię tylko ogólnie, co moim zdaniem najlepiej zrobić. Ja osobiście najwięcej wejść na swoje blogi (poza wyszukiwarką google) mam z toplist i katalogów, dlatego uważam, że to najlepsza forma promocji. Z forów wielotematycznych to czytelnicy przeważnie wchodzą i po chwili wychodzą, niemniej jednak można reklamować się i na nich w celu zostawienia odnośnika. :) A co do tego, że "jeśli jakaś strona jest ciekawa, to sama się rozreklamuje"- dla każdego co innego jest ciekawe, dla mnie np. strona o samochodach nie byłaby warta uwagi i ominęłabym ją szerokim łukiem, z kolei dla kogoś, kogo samochody interesują, byłaby bardzo interesująca. Sztuką jest dotrzeć do odpowiedniej grupy docelowej. ;-)
 
Do góry