Jak pozbyć się kretów z ogródka? Czy trotyl to jedyny sposób?

Marcin Komraus

Nowicjusz
Dołączył
1 Sierpień 2015
Posty
40
Punkty reakcji
7
Wiek
45
Miasto
Śląsk
Słyszałem, że oprócz trotylu dobrym rozwiązaniem jest jeszcze przesiane całej ziemi z ogrodu przez sito. Krety zostają na sicie, zbieramy je do worka i wywozimy do lasu :)
 
W

wiki9969

Guest
Ooo ja mam ten sam problem. Malpy ( czytaj krety :D ) obgryzają korzenie drzew owocowych. Może ktoś ma jakiś sprawdzony sposób i się nim podzieli? ;)

Oczywiście na forum rolniczym ktoś mi polecił żebym ziemię przy drzewkach podlała bodajże... zawartością szamba. :D Coś czuję, że miałabym po tym sąsiadów na głowie. :lol:
 
E

Elen

Guest
Wiki... Ty masz Nornice a nie Krety. Kret nie obgryza korzeni drzewek. Poza Nornikiem na drzewach zeruje jeszcze Karczownik. Ciezko je wytepic ale niektorzy stosuja jakies wynalazki dzwiekowe, ktore montuja w ziemi i one ponoc poprzez fale elektromagnetyczne oddzialuja na te szkodniki, zmuszaja je do przeniesienia sie. Trzeba szukac w necie. Ja w kretowiska i inne dziury wkladam siersc psa lub kota, one nie lubia tego zapachu i tez sie wyniosly. Po prostu wyczesuje psa szczotka i zbieram siersc. Dobrze miec koty w obejsciu, bo one poluja na te szkodniki, ktore noca wychodza na powierzchnie ziemi.
 
M

MacaN

Guest
Trotyl, Anfo, Dynamit... Możliwości jest wiele. Widziałem kiedyś, jak gościu zrobił aluminiowy odlew mrowiska, po prostu wlał do dziury ciekłe aluminium. Może w przypadku kretów też się uda, tylko musisz wylewać z cysterny.
 
T

TomaszTomasz

Guest
próbowałem spalinami z auta, przez jakiś czas był spokój.
 
Do góry