Jak pozbyc sie kamienia z nerki

Maria55

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2011
Posty
3
Punkty reakcji
0
Cz ktoś może mi podać sposoby pozbycia sie kamienia na nerce, domowym sposobem?
 

Vesemirus

Christopheros
Dołączył
1 Marzec 2010
Posty
1 855
Punkty reakcji
38
Są sposoby aby zatrzymać powstawanie kamienia nerkowego (picie dużych ilości wody => zmniejszenie gęstości moczu), aby go usunąć potrzebna jest pomoc lekarska.
 

syrcia

Lekarz - specjalista
Dołączył
16 Wrzesień 2011
Posty
138
Punkty reakcji
1
Miasto
Warszawa
Nie ma skutecznych, domowych sposobów leczenia kamicy nerkowej.Jedyne co może Pani robić, to przyjmować dużo płynów ( co najmniej 2 litrów dziennie), w celu szybszego wypłukania kamienia.
Leczenie uzależnione jest od typu kamicy, którą może ustalić Pani lekarz prowadzący. Zachęcam do kontaktu ze specjalistą.
 

moniaPD

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2009
Posty
75
Punkty reakcji
0
Nie na wszystkie rodzaje kamieni, ale jest preparat rowatinexi fitolizyna, ale ta działa słabiej/inaczej. Jak wysikasz chociaż część kamienia to daj go do laboratorium, żeby sprawdzić jaki to rodzaj kamienia. Wtedy lekarz lub farmaceuta pomoże Ci dobrać dietę. Poza tym tak jak pisano powyżej. 2 litry wody dziennie to absolutne minimum. Ja miałam urografię i rozbijanie czymś w rodzaju ultradźwięków i po kilku dniach na nospie i diclofenaku udało sie wysikać pokruszone kamyki .
Powodzenia :)
 

lepnamuchy

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2011
Posty
58
Punkty reakcji
0
niestety nie ma domowego sposobu nie ma, ale mojemu tacie ulgę przynosi picie dużych ilości naparu z pokrzywy
 
R

RobSon_85

Guest
Ja miałem małe kamyszki na nerkach. Najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest nadmierne picie wody mineralnej gazowanej ponieważ bąbelki je rozbiją no i jak najwięcej ruchu. Najlepiej długo skakać w jednym miejscu.
 

soso

Nowicjusz
Dołączył
25 Sierpień 2011
Posty
171
Punkty reakcji
2
Niestety..."domowo" mozna ich tylko zapobiegać. Jeśli już się je ma, to nie pozostaje nic innego, jak wizyta u urologa. Jeśli kamienie są drobne, istnieje możliwość usunięcia ich w sposób chemiczny, czyli nieinwazyjny, inne sposoby to już operacje bądź "rodzenie" kamieni. Wszystko zalezy od tego, jakiej wielkości one są. Im wczesniej sie tym zajmiesz, tym lepiej, bo im mniejsze kamienie tym łatwiej i bezpoleśniej je usuniesz...bo potem niestety w grę wchodza juz tylko bolesne sposoby...:)
 
Do góry