Jak Powiedziec Matce?

Status
Zamknięty.

pchełka

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
39
:smutas: mam pwazny problem starsznie boje sie powiedziec matce o tym ze jestem w ciazy mimo ze mam 20 lat mieszkam razem z nia i mlodszym rodzenstwem wiec napewno nie bede mogla zamieszkac tu z malenstwem, rodzice chlopaka przyjeli ta wiadomosc bardzo poytywnie i powiedzieli ze smialo mozemy mieszkac u nich ,wszyscy do okola juz wiedza ze jestem w ciazy tylko moja mama nie, bo nie wiem jak jej to powiedziec??pomozcie
 

asiekwil

złośnica
Dołączył
1 Styczeń 2006
Posty
5 437
Punkty reakcji
1
Miasto
z wariatkowa/pokój 8 obok Sary
No sprawa trudna ale wykonalna.Po prostu pogadaj na spokojnie z mama wytlumacz jej wszystko a na pewno Ci pomoze i wesprze!Nie znam tez dokladnie Twojej sytuacji ale matka to zawsze matka.Zawsze bedzie przy Tobie.Zreszta masz spore wsparcie nawet ze strony rodzicow chlopaka.Dasz sobie rade.Trzymam kciuki i gratuluje dzidziusia.Pozdrawiam ;)
 

MaryHuana

Nowicjusz
Dołączył
17 Marzec 2006
Posty
343
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Miasto
ukłoń się do jej martwych stóp..
Jak ja Ci gratuluję :)
Moja koleżanka też jest w ciąży..
Mój facet też już by chciał mieć ze mną dziecko..
Porozmawiaj z mamą w końcu masz już te swoje latka powinna już całkiem inaczej patrzeć na to :)
Trzymam kciuki.
pozdr
 

mała*czarna

Nowicjusz
Dołączył
28 Luty 2006
Posty
5 681
Punkty reakcji
6
Myślę,że nie masz sie czego obawiać a Twoja mama napewno to zrozumie i sie ucieszy bo nie jesteś nasto-matką czyli (14-18 lat dziewczyna).Powiedz jej o tym jak najszybciej ale może jej być przykro że nie dowiedziała sie jako pierwsza i lepiej zrób to Ty niż jakaś obca osoba. Pozdrowionka :papa: ;)
 

ankita2

Nowicjusz
Dołączył
6 Marzec 2006
Posty
85
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Miasto
Wrosław
heyka
Jestem z Tobą całym serduszkiem.. jeszcze kilka miesiecy miałam podobny problem!
w Prawdzie to była troche bardziej skomplikowana sytuacja. poniewaz ze swoimi rodzicami pokłuciłam sie i wyjechałam na 4 miesiace z moim wtedy jeszce chłopakiem 100 km od domu tam mieszkaliśmy i pracowaliśmy. Do rodziców przez ten okres nie odezwałam sie ani razu. A kiedy okazało sie ze jestem w ciązy .. wszystko powywalało sie do góry nogami!
Ja załatwiłam ta sprawę w 3 miesiacu ciąąy .. i to przez telefon.. tak nie powino byc i strasznie mi teraz z tego powodu źle ,... no ale każdy ma jakis sposób na tego typu problemy!
Dzis już jest po wszytkim i .. wtedy myślałam ze mnie "zaniją" albo odrzucą , ale nie było nic z tych rzeczy !
dziś już spokojnie i szcześliwie oczekuje mojego malusiego synka który juz nidługo pojawi sie na świecie
Pozdrowienia i trzymm za ciebie kciuki bardzo mocno !!
 

Karolina

Nowicjusz
Dołączył
4 Maj 2005
Posty
2 878
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Gratuluje ;) Jestes dorosla, jesli masz gdzie mieszkac i z chlopakiem nie ma problemu to sie nie przejmuj powiedz jej normalnie, napewno Cie zrozumie przeciez nie jestes juz malym dzieckiem ;) Piszesz ze wszyscy wiedza oprocz niej to lepiej powiedz jej czym predzej, bo chyba wolisz zeby sie od Ciebie o tym dowiedziala a nie od osób trzecich...
 

misiaa

Nowicjusz
Dołączył
30 Grudzień 2005
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
35
Kochana!!!! czym Ty sie martwisz!!jestes pelnoletnia masz faceta ich rodzicow,a matce predzej czy pozniej bedziesz musiala powiedziec!!ale powiem Ci z wlasnego doświadczenia ze lepiej wczesniej bo moze miec potem do Ciebie pretensje ze dowiedziala sie ostatnia i tak pozno!!moze pokrzyczy troche zdenerwuje sie ale bedzie sie cieszyc ze bedzie babcia ze na swiat przyjdzie maly wspanialy czlowieczek!!ja mam niespelna 18 lat za kilka dni ma przyjsc na swiat moja coreczka:)nie bylo lekko nie jest i nie bedzie ale ja jestem najbardziej szczesl;iwa osoba w tej chwili,a przyszla babcia choc na poczatku nie byla zadowolona ze wzgledu na moj i swoj wiek to teraz nie moze sie doczekac kupuje ciuszki smoczki buteleczki wymysla imie i jest bardzo szczesliwa:)ja Ci bardzo gratuluje zobaczysz ze bedzie dobrze!!trzeba byc dobrej mysli wszystko sie ulozy!!POWODZENIA!!
 

spelnione-marzenia

poszybować chociaż raz ponad śmierć ponad czas ...
Dołączył
14 Listopad 2005
Posty
655
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Białystok
za dużo ci nei podpowiem ale uwarzam ze przy tym powinien byćtwój chłopak
 

Dominika D.

........
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
13 032
Punkty reakcji
4
Wiek
38
Miasto
Śląsk
bedzie dobrze, matka powinna to jakos przyjac, w koncu masz juz 20 lat wiec nie jest to jakies "wczesne", a jak miejsce zamieszkania macie zapewnione to tym bardziej powinnas matce powiedziec, ze macie juz gdzie mieszkac
trzymam kciuki i zycze odwagi
 

askaka

Nowicjusz
Dołączył
28 Listopad 2005
Posty
1 870
Punkty reakcji
0
Wiek
39
Pchełka na pewno dasz rade, musisz tylko szczerze porozmaiwac z Twoja mama i o wszystkim jej powiedziec, mysle ze sie ucieszy, w kocu babcia zostanie, a poza tym jestes przeciez w dobrej sytuacji bo masz przy sobie chlopaka i macie gdzie mieszkac i na dodatek jego rodziec juz zaakceptowali ta sytuacje... na pewno bedzie dobrze...
trzymaj sie :*
Pozdrowiaonka i dbaj to malenstwo :)
 

jimmy

:) 8575292 :)
Dołączył
21 Listopad 2005
Posty
1 395
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Miasto
Śląsk
Jakbyś to powiedziała i co byś powiedziała to na początku może i tak być źle i wogóle, ale prawdy i tak nie ukryjesz, a zaakceptować i tak za akceptują wiec mogę tylko życzyć powaodzenia!!!!
 

Atira

Nowicjusz
Dołączył
2 Kwiecień 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
ja dwa lata temu też miałam taki problem :) bałam się powiedzieć rodzicom ale mile się rozczarowałam :D
na początku zapalali papierosa za papierosem ale potem do nich dotarło że będą dziadkami :) teraz są cali szczęsliwi ze swojej wnuczki i nie wyobrażają sobie ze mogłoby jej nie być :)

napisz proszę jak ci poszło?
 

Rokita

rawwwwrrr.. xD
Dołączył
4 Marzec 2006
Posty
3 053
Punkty reakcji
0
Wiek
16
Miasto
stąd.
Dobrze ze jestes w takiej sytuacji ze rodzice faceta pozwalaj ci mieszkac u nich a facet nie zwial na te wiadomosc. Powiedz mamie ze jestes juz dorosła i ze musi sie martwic ze bedziesz je sama wychowywac poniewaz twoj facet cie nie zostawi a rodziece twojefo faceta zaproponowali zamieszkanie w ich domu. Masz 20 lat i nie powinno to byc zaskoczenie wielkie ze strony twojej mamy..gorzej gdybys miala 16-18 lat...
3maj sie i wszystko bedzie ok:p
 

kolikol16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
co miesiąc modle się o okres.. ale to jedna sprawa..
mam 16 lat no ale cóż...
często o tym myślałam jakbym im to powiedziała,
i zawsze myśle tylko w ten sposób ze by sie nie dowiedzieli,
nawet by o tym nie pomysleli,
wyjechałabym daleko i zostawiłabym świat jaki był ale bezemnie,
ty masz o tyle szczęscie ze jestes pełnoletnia i na ciebie nie patrzyliby sie "inaczej"
rodzice nie bedą zadowoleni jak im powiesz, będą załamani ze nie pojdziesz na studia..
ze zawalisz sobie życie,
ale PAMIĘTAJ to jest Twoje życie!!
Kochaj to dziecko i przyszłęgo męża ktorego pozazdrościć.. bo nie wielu takich,
chociaż co do mojego mam pewność, i ufam mu bez granic, wazne że dasz nowe życie,
pomyśljak będziesz patrzeć jak rośnie.. jaki jest do Ciebie podobny.. do tatusia ;) a mama na pewno chce mieć wnuki ;)) Życzę szczęścia a ty mi życz żebym nie była w ciąży do 20 przynajmniej:p bo na razie mam 16 :/ hehe Pozdro
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
kolikol16 widze ze pobyt na forum duzo pomugł... ;) i juz nie masz takiego nastawienia...
masz 16 lat... i tak Ty ufałam kazdemu chłopakowi z którym byłam.... czy to miałam 16 lat.. czy 19..
najbardziej ufałam Mariuszowi... ojcu dziecka.. tylko czy tak mozna go teraz nazwac czy on nim wogole był..
wiesz mi nie kazdy chłopak jest odpowiedzialny dorosłości... i przygotowany na to by stawic sie z odpowiedzialnoscią.. byc przygotawany do ojcostwa..
moze byc tak ze rzeczywiscie kiedy wpadniesz (a tego Ci nie zycze... przynajmniej do 20stki) ze bedziesz ufała chłopakowi bez granicznie... a on Ci napisze lub powie... ze nie jest jeszcze by bawic..

Pchełko nie masz sie czego martwic... matki sa wyrozumiałe... i wczesniej czy pozniej dojdzie to do niej ze zostanie matką... moja przyjeła to obojetnie jak jej powiedzialam ze zostanie babcią.. a gdy powiedzialam ze bedzie miała wnuczka.. to sie bardzo cieszyła....
Kazda matka sie cieszy sie z tego ze bedzie miała kiedys wnuki..
gratuluje wspaniałego chłopaka.. nie zadko sie spotyka takiego chłopaka.. ;)
jesli sie boisz.. pogadaj z mamą i niech bedzie przy tym chłopak... w koncu to on jest sprawcą tego wspaniałego czynu
 

kolikol16

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2006
Posty
10
Punkty reakcji
0
dziękuje, ;)) wiem ze po tym jak panikowalam z tą ciążą ostatnio.. dało mi to wiele do zrozumienia..
a najbardziej to zeby isc po tabletki anty;)):p ale tez coś o morderstwie dzieci..;/
 

Kasia_na

tajemnica
Dołączył
25 Wrzesień 2005
Posty
1 609
Punkty reakcji
0
Wiek
36
Miasto
Z Dalekiego Wschodu
Może idź na rozmowę z ojcem dziecka.Oboje byście oznajmili tę wiadomość Twojej mamie.Poza tym mogłaby Twoja mam zobaczyć,że ojcem dziecka jest odpowiedzialny człowiek.Poza tym masz 20 lat,więc jesteś osobą dorosłą.Być może Twoja mam się ucieszy na wieść o wnuczku lub wnuczce.Czy reakcji Twojego ojca też sie obawiasz czy tylko mamy??A mogłabym wiedzieć dlaczego w ogóle się obawiasz.Czy Wasze relacje są złe dlatego sie boisz??
 

Kasia1986

Nowicjusz
Dołączył
4 Kwiecień 2006
Posty
251
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
Kutno
ciesze sie... :)

wierz mi za kazdą głupote czlowiek kiedys płaci... czy chce czy nie chce
 

Anulkas

Nowicjusz
Dołączył
10 Marzec 2006
Posty
26
Punkty reakcji
0
Wiek
41
Pchełka, nie zwlekaj bo w końcu mama dowie się od osób trzecich a to ją bardzo zaboli. Przygotuj się, że nie będzię na poczatku skakać ze szczęścia ale emocje szybko opadną i wszystko będzie dobrze. Mama Cię bardzo kocha i na pewno nie zostawi Cię samej. Jeżeli boisz się sama zacząć rozmowę poproś chłopaka żeby był wtedy z Tobą, razem zawsze raźniej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry