Jak postrzegasz muzykę Techno?

Czym wg Ciebie jest muzyka Techno?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
Hehe, zabawne. To jest właśnie to z czym walczymy przez większość tematu.
Dziwi mnie uwzględnienie opcji 3, że niewiele osób ją zna. Wśród młodzieży jest to zdecydowanie najbardziej popularny gatunek muzyki ( no, chyba, że pop może jeszcze ). Nawet ci co słuchają częściej metalu mają styczność z tym gatunkiem, choćby na dyskotekach, na muzycznych stacjach telewizyjnych ( chociaż częściej radiowych internetowych ) czy w sklepach odzieżowych.
Prosze, tak się rozpisałeś a wszystko na marne. Dlaczego? Bo to same bzdury. Gatunek Techno jest znany jedynie przez garstkę miłośników, ew. osoby którym owi miłośnicy pokazali czym techno jest.

Jednak techno, czyli house, trance, hardstyle czy inne jego podgatunki to muzyka jak każda inna.
Otóż techno to nie house, trance czy hardstyle. To równoległy ("budową" a nie genezą) gatunek. Dla Ciebie techno to cała muzyka elektroniczna, a to kompletna bzdura. Prawdą jednak jest, że większość społeczeństwa tak to pojmuje. Massmedia wpieprzają ludziom głupote a oni ją przyjmują i powtarzają.

Jednak techno, czyli house, trance, hardstyle czy inne jego podgatunki to muzyka jak każda inna. Ja powiem wprost: LUBIĘ MUZYKĘ TECHNO! Dziwne, co nie? Najpierw najgorsze rzeczy wypisuje, a teraz takie podsumowanie. Dlatego że czołowi światowi i polscy DJ'e robią naprawdę przyjemną dla ucha muzykę. Wymienię tu Armina van Buurena, Tiesto, Pakito, Dash Berlin, ( world ) a z polskich: East Clubbers, Max Farenthide, V1r00z czy Wet Fingers. Wielu niestety zapomniałem wymienić. Co jak co scena ambitnej muzyki technicznej jest naprawdę szeroka, ale masa dzieciaków i imprezowiczów z umysłem dziecięcym wybiera tą tandetną pozbawioną rąk i nóg.
Po pierwsze: żaden z wymienionych nie tworzy techno.
Po drugie: Pakito? Farenthide? V1r00z? EAST CLUBBERS???!!! To są niby twórcy porządnej muzyki? I ty narzekasz na "tandetną pozbawioną rąk i nóg" muzykę? Przy takich wykonawcach zdejmuje się koszulki, wyjmuje gwizdek i zakłada białe rękawiczki :]

W dalszej części też nieźle motasz, ale nie będę analizował wszystkiego
 

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
O trance to się można jeszcze sprzeczać, ale o hardstyle i house? Mam wrażenie, że wyraz "techno" jest też jak przekleństwo, żeby nie nazwać swojego ulubionego (pod)gatunku technem, bo się kojarzy z tym co napisałem wyżej. W takim razie co jest technem? Jak dla mnie to jest muzyka z syntetycznymi dźwiękami, w tempie 120-140 bpm z charakterystycznymi elementami przejść, a house zazwyczaj spełnia wszystkie te elementy, trance zresztą też. wokal trance nie, a hardstyle- techno czy nie techno, to i tak jedno wielkie g***wno ( moje zdanie ). A co do tych wykonawcow, ktorych ja wymienilem a Ty pojechales, to najbardziej przypadly mi do gustu bardziej konkretne piosenki, East Clubbers- To the moon and bach, Max Farenthide- Slice my nice a z Pakito- You wanna rock, a v1r00z- me & u; no moze i reszta ich utworow faktycznie nie za fajna, ale co do tych to nie mam watpliwosci, ze sa dobre :) no nie powiem, ze sa naprawde porzadni, ale wsrod tandeciarzy sie wyrozniaja.

No to kto wg Ciebie tworzy techno? wskaz mi jakis przyklad.
 

hellboy

Nowicjusz
Dołączył
5 Lipiec 2007
Posty
384
Punkty reakcji
5
Miasto
Okolice Wrocka
No to kto wg Ciebie tworzy techno? wskaz mi jakis przyklad.
Nie słucham techno ani równorzędnych gatunków muzyki elektronicznej (jak to ładnie brzmi :D), ale pewnie każdemu obiła się o uszy nazwa zespołu Kraftwerk.
Nie wiem czy to jest 100% techno, ale na pewno mieli wielki wpływ na ten gatunek.
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
@rightstuff- naprawdę nie ma problemu, było nawet o tym wiele tematów.
Z moich ulubionych: Jeff Mills, Umek, Paul Kalbrenner (choć tylko po części) wymieniać dalej?
 

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
no przesłuchałem. faktycznie czyste fajne electro ;p ale nie zmienie zdania co do tego, że o techno jest cicho. może po prostu dobra muzyka przesłania tandetę serwowaną przez Energy czy Manieczki.
A co do w/w producentów: http://www.youtube.com/watch?v=3YSAEWqt9EY&feature=related - pachnie DnB :D d(-.-)b <3
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
wiesz, nie każdy twórca zamyka się ciasno w ramach jednego gatunku :)
 

Krysiek77

Nowicjusz
Dołączył
21 Luty 2010
Posty
110
Punkty reakcji
1
Uwazam ze slowo MUZYKA jest tutaj wielkim naduzyciem

Si. Aż uszy bolą... nie ma się nawet w co wsłuchać, nie ma czego rozumieć. Ta "muzyka" jest pusta. Ale to tylko moja opinia, nie spinajcie się "technomaniacy" :)



Numenorean napisał:
Nie słucham techno ani równorzędnych gatunków muzyki elektronicznej (jak to ładnie brzmi :D), ale pewnie każdemu obiła się o uszy nazwa zespołu Kraftwerk.
Nie wiem czy to jest 100% techno, ale na pewno mieli wielki wpływ na ten gatunek.

mnie się nie obiło.
 

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
Si. Aż uszy bolą... nie ma się nawet w co wsłuchać, nie ma czego rozumieć. Ta "muzyka" jest pusta. Ale to tylko moja opinia, nie spinajcie się "technomaniacy" :)

A ja się nie zgodzę, że "nie ma się w co wsłuchwiwać". Tylko trzeba wybrać dobrych artystów. Nie podam najlepszych przykładów, ponieważ to nie będzie czyste techno, w pełni słowa znaczeniu, ale np. próbka DNB: http://www.youtube.com/watch?v=fb4tQbzGl3Y czy http://www.youtube.com/watch?v=SOkq-rsWkRc Polecam jeszcze http://www.youtube.com/watch?v=gOTyD6ZYcP0&feature=fvst . A poza tym wydaje mi się, że jeżeli ktoś jest konesetem trance'u to też potrafi dostrzec kwintesencje tej muzyki, przy ktorej mozna sie odprezyc ;) Sam nawet lubie trance, ale bardziej vocal t. Jak dla mnie to np. bardzo nieprzyjemny dla ucha jest wspolczesny rock, a konkretnie jakies jego smieszne odmiany- indie, ska. screamo... czy jakos tak. Banalne teksty, prosta kompozycja, nawet melodii nie maja, a sie ludzie jaraja tym. Tak samo "technomaniacy" moga postrzegac podobnie metali i na odwrot.
 

Depositum

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Zaznaczyłem CZYMŚ INNYM. Już pisze dlaczego...

Kij mnie obchodzi co ludzie nazywają Technem, dla mnie Techno to magiczny gatunek przez który moge odizolować sie od świata, po prostu wpaść w trans :) Mówie głównie o Acid Techno, po takich utworach chodze jak naćpany ;D (Choć nigdy nie ćpałem i nie zamierzam :p) Ambientu słucham bardzo często, na uspokojenie ;D Minimalu mało ale zawsze sie coś znajdzie, ładny gatunek :)

Mam nawet na koncie jedną produkcje Acid Techno i 3 Acid Trance ale to tak w ramach ciekawostki :)
 

sikorzwp1

Nowicjusz
Dołączył
14 Październik 2009
Posty
59
Punkty reakcji
1
Wiek
31
Miasto
Chełm
Kij mnie obchodzi co ludzie nazywają Technem, dla mnie Techno to magiczny gatunek przez który moge odizolować sie od świata, po prostu wpaść w trans :) Mówie głównie o Acid Techno, po takich utworach chodze jak naćpany ;D (Choć nigdy nie ćpałem i nie zamierzam :p) Ambientu słucham bardzo często, na uspokojenie ;D Minimalu mało ale zawsze sie coś znajdzie, ładny gatunek :)

a jakie tracki polecasz? obił mi się ambient i acid o uszy, ale nie potrafilbym ich wyróżnić.
 

Depositum

Nowicjusz
Dołączył
7 Maj 2010
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Miasto
Kielce
Żeby zrozumieć acid naprawde trzeba być wytrawnym słuchaczem. Jest to gatunek który umarł kilkanaście lat temu ale jest garstka ludzi na świecie którzy go kochają (w tym ja !). Ambientalne numerki są dla każdego i polecam wszystkim czytającym tego posta ! Zatem:

AMBIENT :

Blank & Jones - Beyond Time (Ambient Edit) Czyli ambientalna wersja klasyku
Blank & Jones - Desire (Ambient Mix)
Aglaia - Three organic Experiences
Chicane - Offshore (Ambient Mix) (Mój ulubiony numerek ambient ! Nie pytaj dlaczego :p)
ATB - Behind (ATB's Ambient Version) Coś dla lubiących ATB i ambitną muzyke :)
Biosphere - Substrata (Piękny album polecam !)
m83 - Dead Cities, m83 - Red Seas, m83 - Lost Ghosts
BT - Flaming June (Reuben Halsey Chillout Mix) (W sumie to gatunek CHILLOUT ale to jest to samo co ambient :))
Tritonal feat christina soto - piercing quiet (chillout mix)


ACID :

Space Cat vs Sesto Sento - Getting High Power (Cosmic Tone Rmx) - Acid Techno - po tym numerku jestem cały upocony i drże !
FJ Project - Girl In Acid - Acid Techno - dokładnie po tym utworze chodze jak naćpany !
Audiowarp - The New Generation - Acid Trance - najlepszy "kwas" jaki słyszałem !
Spencer and Hill - 303 (Acid mix) - Acid House - coś innego ale warto sprawdzić :)

Z resztą... na youtube wystarczy wpisać acid techno i jest :p Utwory te najczęściej powstawały na dyskotekach LIVE ! a nie na kompie - dlatego są takie wyjątkowe :) NJoy !
 

Pollo_Loco

Nowicjusz
Dołączył
5 Listopad 2009
Posty
28
Punkty reakcji
0
Miasto
Opolskie
Nie wiem czy wiecie, ale zrobił się mały offtop. Tematem jest, cytuje " Jak postrzegasz muzykę Techno?". Zaznaczyłem:
3. Muzyka bardzo mało znana szerszej publiczności, trudna w odbiorze, znana tylko nielicznym;
W 100% się z tym zgadzam. Większość za techno uważa wszystkie gatunki muzyki elektronicznej i wrzuca je do jednego worka. Zresztą Yoggi napisał tutaj już chyba wszytko. Wystarczy poczytać wcześniejsze posty.
 
A

AIZEN

Guest
Nie wiem czy zauwazyliscie ale jak dajecie odpowiedz 3 to tak jakby mowicie ze muzyka techno nie jest wcale fajna a to totalna bzura . Muzyka techno czy raczej powinienem powiedziec muzyka elektroniczna to jedyna sluszna muzyka ( moje zdanie ) . Zakladam ze autor tematu juz na wsepie wzucil wszystko ( Techno , Trance , House , Acid , Hardstyle , Progressive , Happy Hardcore , Rave , itp , itd . ) do jednaego worka . Ja oczywiscie dalem odpowiez 2 . Najwazniejsze jest to ze w prawdziwym techno czy tez trance nie ma praktycznie wokali . Podobnie jak tez w pozostalych odmianach muzyki elektronicznej - nie powinno byc .

Biorac pod uwage powyzsze fakty moge jeszcze dodac ze tak dokladnie to najlepsza i jedyna sluszna muzyka ( moje zdanie ) jest Trance . To dlatego ze techno jest nudne , House to pedalskie techno , acid zbyt "kwasny" , hardstyle zbyt slaby bas , progressive zbyt malo melodyczny , happy hardcore zbyt szybki , rave zbyt komercyjny , a Trance jest w calej swojej istocie jako muzyka poprostu najlepszy :)
 
Do góry