Jak postrzegasz muzykę Techno?

Czym wg Ciebie jest muzyka Techno?

  • Array

    Votes: 0 0,0%

  • Total voters
    0

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Tak? No to najwidoczniej nie słyszałeś nigdy speedcore, glitchcore, splittercore albo muzyki konkretnej ;P TO dopiero ciężko jest nazwać muzyką :D To nie melodia decyduje o tym czy dany utwór można zaliczyć do muzyki czy też nie ;)

melodia to moze byc w kolysance spiewanej dziecku, a i te sa bardzej ambitne nieraz niz 5 min "umc umc" i 2 odglosy na krzyz
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
troll jesteś typowym przykładem osoby która pieprzy by pieprzyć nie znając w temacie.
Jeżeli się mylę to proszę o jakiś tytuł albo link do utworu techno :]
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
gdybyś odpowiedział na temat to bym się nie czepiał. Ale tekst o "nadużyciu słowa muzyka" napisany przez osobę, która najprawdopodobniej nigdy techno nie słyszała spowodował moją odpowiedź
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
gdybyś odpowiedział na temat to bym się nie czepiał. Ale tekst o "nadużyciu słowa muzyka" napisany przez osobę, która najprawdopodobniej nigdy techno nie słyszała spowodował moją odpowiedź

nie wypowiadam sie o czyms czego nie sluchalem to chyba logiczne
 

3milka

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
3
Miasto
wlkp ;)
Nie wiem doprawdy po co te kłótnie. Ten kto muzyki techno nie słuchał i od razu ją przekreśla po prostu jej nie zrozumie - jego sprawa.
Wydaje mi się, że jest ona trochę niedoceniania. Osobiście nienawidzę pustego 'umc umc' jak ktoś tutaj wyżej napisał, a zdarza się, że takie kawałki są tworzone. Dla mnie piękny jest trance, bardzo często z pięknym wokalem. Ta muzyka mnie uspakaja, skłania do refleksji i wciąga w trans jak sama nazwa mówi. Lekkie brzmienie, przyjemne dla ucha i moja wyobraźnia działa :) Każdy dźwięk, każde przejście powoduje u mnie czasem dreszcze ;d
Także jeśli ktoś naprawdę lubi się wsłuchać w utwór - szczerze polecam :)
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
Nie wiem doprawdy po co te kłótnie. Ten kto muzyki techno nie słuchał i od razu ją przekreśla po prostu jej nie zrozumie - jego sprawa

Klocis sie nie chcialem, jest temat to wyrazam swoja opinie i nie rozumiem dlaczego jak ktos ma opinie negatywna to musi od razu oznaczac ze albo sie nie zna, albo nie rozumie, albo nie sluchal ??

Jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje :)

Wydaje mi się, że jest ona trochę niedoceniania. Osobiście nienawidzę pustego 'umc umc' jak ktoś tutaj wyżej napisał, a zdarza się, że takie kawałki są tworzone

ano wlasnie :)
a jak sa jakies ambitniejsze "kawalki" no to tylko pogratulowac (bez ironi zeby nie bylo ;))
 

3milka

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
3
Miasto
wlkp ;)
Klocis sie nie chcialem, jest temat to wyrazam swoja opinie i nie rozumiem dlaczego jak ktos ma opinie negatywna to musi od razu oznaczac ze albo sie nie zna, albo nie rozumie, albo nie sluchal ??

Jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje :)



ano wlasnie :)
a jak sa jakies ambitniejsze "kawalki" no to tylko pogratulowac (bez ironi zeby nie bylo ;))

Oczywiście że się nie dyskutuje :) Dlatego uważam, że zbędne są te 'kłótnie'. Jedyne co teraz robię to wyrażam swoje zdanie na ten temat.

A no tak, sądzę że znajdzie się parę 'ambitnych' kawałków, które mogą zachwycić zarówno brzmieniem, jak i tekstem :)

Pozdrawiam serdecznie! ;)
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
nie wypowiadam sie o czyms czego nie sluchalem to chyba logiczne
to proszę jakiś tytuł techno od Ciebie

Osobiście nienawidzę pustego 'umc umc' jak ktoś tutaj wyżej napisał, a zdarza się, że takie kawałki są tworzone. Dla mnie piękny jest trance, bardzo często z pięknym wokalem. Ta muzyka mnie uspakaja, skłania do refleksji i wciąga w trans jak sama nazwa mówi. Lekkie brzmienie, przyjemne dla ucha i moja wyobraźnia działa :) Każdy dźwięk, każde przejście powoduje u mnie czasem dreszcze ;d
Także jeśli ktoś naprawdę lubi się wsłuchać w utwór - szczerze polecam :)
pieprzysz od początku do końca. Daruj sobie opisywanie swojej "miłości do muzyki" skoro nawet nie wiesz że trance to nie techno.

Klocis sie nie chcialem, jest temat to wyrazam swoja opinie i nie rozumiem dlaczego jak ktos ma opinie negatywna to musi od razu oznaczac ze albo sie nie zna, albo nie rozumie, albo nie sluchal ??
to nie dlatego że twoja opinia jest negatywna ale dlatego że twoje oskarżenia są raczej nietrafione jeśli chodzi o techno.
Poza tym sam przyznałeś że się nie znasz na tym gatunku więc po co się żalisz?
 

3milka

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
3
Miasto
wlkp ;)
to proszę jakiś tytuł techno od Ciebie


pieprzysz od początku do końca. Daruj sobie opisywanie swojej "miłości do muzyki" skoro nawet nie wiesz że trance to nie techno.


to nie dlatego że twoja opinia jest negatywna ale dlatego że twoje oskarżenia są raczej nietrafione jeśli chodzi o techno.
Poza tym sam przyznałeś że się nie znasz na tym gatunku więc po co się żalisz?

Po pierwsze troszkę grzeczniej, bo chyba się nie znamy,prawda? Trochę szacunku co do mojej osoby.
Po 2 mogę wypowiadać się w jaki sposób chcę.
Po 3 oczywiście że rozróżniam, dlatego napisałam, że DLA MNIE PIĘKNY JEST TRANCE i zaczęłam to opisywać porównując go do czegoś, co nazwałam 'umc umc'. Wystarczy trochę to przeanalizować a nie wysyłać cięte riposty tylko dlatego, że nie rozumiesz o co mi chodzi, takie trudne?

pozdrawiam serdecznie ;]
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
z tym że to "puste umc umc" które dobiega z wiejskich dyskotek czy tuningowanych aut dresowej społeczności to też nie techno :]

i skoro odróżniasz techno od tranceu. To dlaczego w ogóle pisałaś to o trensie?
 

3milka

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
3
Miasto
wlkp ;)
Po prostu dodałam coś od siebie, co się często zdarza, być może się zagalopowałam, ale tragedii w tym nie widzę.
Nie mam na myśli muzyki o której tutaj wspomniałeś bo takowej nie słucham. Po prostu osobiście nie podoba mi się minimal i tyle ;]
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
wow. Widzę że przeczytałaś kilka tematów z tego działu.
Ale minimal to nie wszystko. Techno na tym się nie kończy, jest tu prawdziwa różnorodność podgatunków :]
 

3milka

Nowicjusz
Dołączył
6 Lipiec 2009
Posty
126
Punkty reakcji
3
Miasto
wlkp ;)
Oczywiście, że się nie kończy. Ja piszę za siebie i o tym co ja sądzę. Nie muszę czytać żadnych działów żeby wiedzieć co to 'minimal' drogi kolego. A swoim dogryzaniem naprawdę udowadniasz, że czepiasz się chyba tylko dla zasady także najlepiej sama zakończę tą dyskusję.

Pozdrawiam ;]]]
 

Greeg

Wredny ch* ;)
Dołączył
9 Lipiec 2008
Posty
3 521
Punkty reakcji
313
Miasto
Kobieta :)
Klocis sie nie chcialem, jest temat to wyrazam swoja opinie i nie rozumiem dlaczego jak ktos ma opinie negatywna to musi od razu oznaczac ze albo sie nie zna, albo nie rozumie, albo nie sluchal ??

Jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje :)



ano wlasnie :)
a jak sa jakies ambitniejsze "kawalki" no to tylko pogratulowac (bez ironi zeby nie bylo ;))
yyy tak naprawde obecna sytuacja wyglada tak, ze malo kto robi takie "umc umc" i tak naprawde nie jest to techno.

dzisiejsze techno nie jest juz taka szybka mlocka, i wbrew pozorom mozna tam dostrzec jakas nutke kreatywnosci ;)

taki przyklad - moze nie jakis super kreatywny, po prostu odwiedzilem pierwszy z brzegu serwis sprzedajacy taka muzyke (np. beatport)

http://www.youtube.com/watch?v=hdpjzK8HPns

no i trzeba tez brac poprawke na to, ze nie jest to 3 minutowa radiowka czyli "emocje w pigulce" ;), a czesto 9-10 minut - po to wlasnie, aby DJ w klubie mogl to sobie dopasowac jak mu sie rzewnie podoba. Wiec na dzien dobry, powyzszy przyklad zacznij sluchac gdzies tak od 4:00 :) Nie mowie, ze sie przekonasz ;d , ale mimo wszystko sadze, ze jednak jest to forma muzyki - techno jest teraz bardziej "cywilizowane" niz bylo kiedys choc nadal jest to na pewno muzyka ciezka w odbiorze. sam chyba (mimo, ze lubie wszelka "elektronike") nie dalbym rady byc na imprezie, na ktorej przez pare godz lecialoby tylko takie techno. za to jakies polaczenie z trance, electro, d'n'b jak najbardziej moglbym zaakceptowac :)
 

Ptysio37

W.Y.J.A.D.A.C.Z
Dołączył
2 Styczeń 2008
Posty
1 445
Punkty reakcji
47
Wiek
29
Miasto
TBG
Dla mnie za każdym razem słuchanie prawdziwej muzyki tego typu to magiczne przeżycie. Jest w niej coś hipnotyzującego - nieprawdaż? To jak taki odjazd na jakimś trawsku, ale bez skutków ubocznych.
Nie znam się na tym gatunku prawie wcale, wiem jednak, że wolę utwory podchodzące trochę bardziej w elektro. To przesadnie głośne łupanie w głośnikach i stare jak świat dźwięki z jakichś mixerów...
To beznadzieja. W elektro można znaleźć spokój, ścieżkę do innego wymiaru, dźwięki psychoaktywne ;) Podoba się bardziej. Znowu w towarzystwie lepiej słuchać house lub dance. Co z tego, że ktoś
przez 6 minut powtarza jedno zdanie? Kolegom muzyka bez słów (jakichkolwiek) niepasuje.
 

Traumatic

el comandante
Dołączył
10 Lipiec 2005
Posty
1 274
Punkty reakcji
0
Miasto
Underground
Opszyn numer 3, lecz nie moge sie zgodzic co do tej trudnosci w odbiorze, no bez przesady!. Nielicznym? statystycznie rzecz biorac nie jest tak zle, choc znajomych ktorzy wiedza o co chodzi moge policzyc na palcach jednej reki.
 

Troll

obcesowy
Dołączył
10 Luty 2007
Posty
9 932
Punkty reakcji
158
Miasto
upper silesia
to proszę jakiś tytuł techno od Ciebie

tytuly sie zna tych kawalkow ktore sie podobaja, jak sie nie podobaja to nie zaprzata tym sobie glowy czyz nie ?

to nie dlatego że twoja opinia jest negatywna ale dlatego że twoje oskarżenia są raczej nietrafione

oskarzenia to chyba troche niewlasciwe slowo, wyrazilem opinie i tyle a ze negatywna to nie znacza ze sa to oskarzenia

co do nietrafnosci to chetnie przeczytam jak przedstawisz jakies argumenty a nie napinke :]


co to za rytm ? kazdy szanujacy sie perkusita nie wytrzymalby grac tego przez 30 s .. w kolko to samo, moze dlatego ze zrobi sie to na maszynie i mozna puscic przez 10 min, komp sie nie zdenerwuje :D

a w tle pikajace co jakis czas dzwieku, na gora 3 interwalach.. no kunszt muzyczny niesamowity ;)

wow no tak po 4 min zaczyna sie cos dziac, skomplikowana w cholere melodyjka na poziomie piosenek z przedszkola, a sekcja rytmiczna dalej ten sam mulacy motyw

nic ciekawego

p.s.. nie chce sie klocic ani nikogo atakowac ale po to jest chyba dyskusja aby przedstawiac rozne punkty widzenia nie ?
 

Yoggi

wujek Stefan mistrz ciętej riposty
Dołączył
6 Wrzesień 2006
Posty
3 735
Punkty reakcji
14
Miasto
z Biedronki
tytuly sie zna tych kawalkow ktore sie podobaja, jak sie nie podobaja to nie zaprzata tym sobie glowy czyz nie ?
migasz się od odpowiedzi. Jestem w stanie podać Ci jakiś tytuł z każdego gatunku, który słyszałem. Mimo, iż wiele mi w ogóle nie odpowiada.
Czyżbyś się bał odpowiedzi?

oskarzenia to chyba troche niewlasciwe slowo, wyrazilem opinie i tyle a ze negatywna to nie znacza ze sa to oskarzenia
nieeeee, wcaleeee "uważam, że słowo MUZYKA jest tu nadużciem". To nie krytyka, to gnojenie.
melodia to moze byc w kolysance spiewanej dziecku, a i te sa bardzej ambitne nieraz niz 5 min "umc umc" i 2 odglosy na krzyz
to nie jest oskarżenie. Wcaaaaaaaaleeeee.

co to za rytm ? kazdy szanujacy sie perkusita nie wytrzymalby grac tego przez 30 s .. w kolko to samo, moze dlatego ze zrobi sie to na maszynie i mozna puscic przez 10 min, komp sie nie zdenerwuje :D

a w tle pikajace co jakis czas dzwieku, na gora 3 interwalach.. no kunszt muzyczny niesamowity ;)
Otóż tak Trollu. Kunsztem jest zrobienie z prostych, płytkich i krótkich dźwięków coś co nie jest już takie proste i nudne (owszem większość społeczeństwa będzie to może usypiać, ale nie wymagajmy od mas zbyt wiele).
Początkowo techno też mnie nudziło i totalnie mi nie odpowiadało. Zastanawiałem się "czym oni się tak zachwycają".
Nie jest to muzyka lekka dla ucha jak piosenki dody czy innej markowskiej, ale ma swój urok gdy się w nią zagłębi.


i wiesz co? cieszy mnie to :)
 
Do góry