Jak pomóc Maluszkowi podczas ząbkowania :(

B

BeamerBenzOrBentley

Guest
byłam u lekarza, powiedziaal mi lekarka że w szpitalu może go położyćjak się denerwuje, ale wsztsko jest dobrze i widocznie tak trudno przechodzi zabkowanie :( nie chce isc z nim do szpitala, to sie w domku męczymy!

mojej zaczely wychodzic zabki po roczku, i tez kilka na raz ale na szczescie nie trwalo to tak dlugo, moze dwa dni, to takie najgorsze byly, z podwyzsozna temperatura. wciaz jej wychodza, ale jest 'tylko' marudna, zadnej goraczki. to juz prawie tydzien od kiedy Twoj maluszek sie meczy. mam nadzieje ze to na pewno tylko zabki, bo goraczka caly tydzien to jednak za dlugo wg mnie zwlaszcza na roczne dziecko. a lekarze, czesto rutyniarze, moga sie mylic. badz czujna.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Mamy czwórkę na dole!!! i czwórkę od góry!!! jeszcze czekamy na trzecią czwórkę na dole (bo dziąsełko tam jest rozpulchnione) HURA!!!!!!!!!!! Mam nadzieje że będzie lepiej!
Dziękuje Wam za wszystkie rady!!! Czekam na kolejne ząbki!
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Mamy trzecią czwórkę! Ależ to była walka! Dobrze że wyszła! :) Dziękuję jeszcze raz za wsparcie!
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
Moje dzeciątko jest właśnie chore, ma ospę, całą ją zesypało. Najgorsze jest to że ją to bardzo swędzi i się drapie, nie chce aby pozostały jej blizny po tej chorobie. Smaruje ją pudrem przepisanym od lekarza ale nie łagodzi jej tego swędzenia. Może ktoś coś doradzi??? Na gorączkę podaje jej Milifen, o którym już tu pisałam. Oby ta choroba szybko jej przeszła bo wybieramy się do rodziny w góry w tym tygodniu no ale jak z chorym dzieckiem jechać????
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
No ja bym nie jechała. Podobno teraz ospa jest straszliwa - i sa po niej rózne powikania. Bałabym sie... Mój pediatra doradził mi zaszczepic synka na ospe przed przedszkolem. TERAZ O TYM NIE MYSLE BO JEST MALY, ALE MOZE WARTO SIE NAD TYM ZASTANOWIAC...SAMA NIE WIEM...
 

Kulka987

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Kraków
Roxy współczuję chorego maluszka, mój tez niedawno był chory, miał zapalenie krtani i niestety wylądowalismy w szpitalu, bo w nocy zaczął sie dusić. Na szczęście teraz juz jest OK. Co do ospy to jeszcze mój sysus nie przechodził wiec nie wiem co poradzic, ale trzeba uwazac, bo zdrapane strupki zostawiaja blizny.
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
dusił się???? Rany chyba bym ze strachy umarła! My nadal walczymy z zębami, znowu kupki zebowe i stan podgoraczkowy!
 

Kulka987

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
19
Punkty reakcji
1
Wiek
43
Miasto
Kraków
Tak, w dodatku koszmarnie znosił inhalacje w szpitalu, no ale to juz na szczęście za nami. Niedawno świętowaliśmy 2 latka :) :) :) A co do ząbków to Matuś ma juz dwie piątki, póki co wychodzą bezboleśnie. :310:
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
Oj to tylko pozazdrościć takich bezbolesnych ząbków!!! U nasz ząbki to koszmar! Każdy nastepny nie lepszy :(
Takie wizyty w szpitalach nie wspomina się zbyt dobrze, ale co zrobić... dobrze że już to jest za Wami!
 

roxy25

Nowicjusz
Dołączył
2 Sierpień 2012
Posty
29
Punkty reakcji
0
No nie pojechaliśmy:(:( Bałam się droga daleka a jakby trzeba było iść do lekarza, wiem że zawsze można jechać do szpitala jakby się pogorszyło ale po co narażać się na taki stres. Nastepny wyjazd zaplanowałam na święta zobaczymy:)
 

Lokata26

Nowicjusz
Dołączył
18 Lipiec 2012
Posty
87
Punkty reakcji
1
Wiek
42
Miasto
Kraków
życzę żeby nastepny wyjazd się udał!
Nadal czekamy na przebicie górnych trójek - no kosmos mówie wam! Nie wiem czy wasze maluchy taż tak miałay ale mój wypija tyle wody podczas zabkowania że zastanawiam się gdzie mu się to mieści!
 

erudyta79

Nowicjusz
Dołączył
23 Kwiecień 2013
Posty
53
Punkty reakcji
0
Lokata26 napisał:
Mój synek ma roczek i właśnie obie trójki od góry mu wychodzą, jest taki biedny i marudny, gorączkuje, nie chce jeść - chyba juz wszystkiego próbowałam, może macie jakieś własne sposoby żeby pomóc Dziecku???
ja mojemu synowi dawałam zimne gryzaki wypełnione wodą, trochę chłodziły i uspokajały go - na chwilę. bo to nasze ząbkowanie ciężkie bylo, ale pocztaj trochę http://www.siostraania.pl/artykul/zabkowanie--jak-ulzyc-w-bolu - może znajdziesz coś dla ciebie i maluszka :)
 

kwiatpustyni

Nowicjusz
Dołączył
25 Czerwiec 2011
Posty
5
Punkty reakcji
0
wyczytałam na forum że na gorączkę przy ząbkowaniu dobrze działa milifen i faktycznie bardzo nam pomagał ją zbijać, równie skutecznei co syropki reklamowane w tv ale przy tym jest tańszy, jest na bazie ibuprofenu więc bezpieczny dla maluszków już od trzeciego miesiaca życia
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Gryzaczek maczany w czymś smacznym.
 

idylla

Nowicjusz
Dołączył
13 Marzec 2014
Posty
5
Punkty reakcji
0
[SIZE=12pt]Gryzaczki się sprawdzają, ale dobrze też jest masować dziąsła. Nasz synek wolał masowanie niż gryzaki [/SIZE][SIZE=12pt]:)[/SIZE][SIZE=12pt] zawsze można też przemycić wtedy trochę żelu, który załagodzi podrażnienia, my smarowaliśmy dentibaby i synek mniej po nim marudził, czyli pomagało [/SIZE][SIZE=12pt]J[/SIZE][SIZE=12pt] a żel ma świetny naturalny skład więc nie ma obaw, że zawiera szkodliwe dla dziecka substancje.[/SIZE]
 
A

Aleksa24

Guest
Jeżeli chodzi o "nie domowe sposoby" to Camilia u nas bardzo dobrze się sprawdziła. W jej skład wchodzą bodajże Rumianek pospolity, Szkarłatka oraz Rzewień, więc nie balismy się, że będą wystepowały jakieś nieprzewidziane skutki i mielismy rację, bo było wszystko ok :)
 
Do góry