Jak ozdobić ogród?

D

Dorka123

Guest
samba_mamba napisał:
No dobrze, sezon za nami a narzędzia i drobiazgi ogrodowe jakoś przechować trzeba. Ma ktoś może coś takiego? http://sklep.andrewex.com.pl/szopa-na-narzedzia.html - potrzebuję niewielkiej przestrzeni i zastanawiam się, jak się taki domek sprawuje w praktyce. Jakieś opinie?
rodzice mają, u nich wystarcza, kosiarki do tego nie schowasz, ale zwykłe narzędzia ogrodowe, jakieś worki na śmieci, łopatę do odśnieżania to już spokojnie. Na zdjęciu może tego nie widać dokładnie, ale na podłodze jest niewielki podest, wiec nawet jak podczas ulewy dostanie się na podłogę trochę wody to narzędzia są bezpieczne ;)
 

Wilk_LancaSter

wiek jest zmienną niezależną, od której wiele zale
Dołączył
18 Luty 2012
Posty
3 319
Punkty reakcji
40
Może coś pnącego się?
Aktinidia małoowocowa rośnie intensywnie, oplata drzewo i ma owocki - bardzo smaczne.
Nie owocuje długo, jeśli nie jest corocznie przycinana.
 

Primawera

Bywalec
Dołączył
23 Grudzień 2013
Posty
809
Punkty reakcji
121
Andrz3! napisał:
W obecnej chwili mniej więcej tak prezentuje się teren z przodu mojego domu:
Jesli Twój ogród nie jest jeszcze gotowy to pozwolę sobie na małą uwagę. Według mnie Twój projekt jest zbyt symetryczny. Dodałabym kilka elementów łagodzących ostrość symetrii . :)

http://www.futureworks.pl/wp-content/uploads/2013/08/ogro.jpg

http://ogrody.info/wp-content/uploads/2013/02/ogr%C3%B3d_dom_eu1.jpeg

Bardzo mi sie podobają aranżacje roślin z glinianym dzbanem.

z2506099Q,Gliniane-pojemniki-w-ksztalcie-dzbanow-znakomicioe.jpg


z14041280Q,OGRODEK-ZIOLOWY-urzadzony-w-uszkodzonym-glinianym-.jpg


przewrocony-dzban.jpg
 
I

iwonka88

Guest
a może coś kamiennego do ogrodu? figurki małej architektury :)? ja mam w ogrodzie takiego skrzata :) kupiłam na stronei kamienie wrocław :)
 

Attachments

  • skrzat.jpg
    skrzat.jpg
    119,4 KB · Wyświetleń: 0

jurkiewicczzowa

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2015
Posty
1
Punkty reakcji
0
Ja ostatnio wyczytałam w internecie ciekawy sposób na ozdabianie ogrodu, taki amerykański, nowoczesny, boomhouse.pl/
opisywali tutaj dokładnie ze szczegółami co jak i gdzie kupić i jak wszystko rozmieścić, bomba !
 
W

wiemlepiej

Guest
Fajne są te wszystkie pomysły na meble ale szczerze? To nie wiem czy wstawiłabym sobie krasnala ogrodowego do ogrodu :D Nawet jeśli jest z kamienia a nie z plastiku. Z drugiej strony jak byłam w Niemczech to tam krasnale robia duża furorę i ludzie mają je w praktycznie każdym ogrodzie.

Sama proponowałabym zainwestować w ładny komplet mebli ogrodowych. Uwierzcie,że jak nic innego zdobią one ogród.

Meble z technorattanu są eleganckie i jednocześnie bardziej praktyczne od rattanowych bo mogą stać pod gołym niebem. Jednocześnie nie kosztują dużo. Bardzo podobają mi się takie ogrodowe pufy:
FO.001.103_FOTEL-39749-m.jpeg
 
K

KamilKA01

Guest
Piękne rośliny, drzewka i krzewy ogrodowe można kupić w szkółce Polskie Korzenie Państwa Kałuzińskich http://www.kaluzinscy.pl/byłam ostatnio na zakupach, to jest koło Szadku, kawałem za Łodzią
 
A

Aleksa24

Guest
Jest kilka fajnych sposobów, jak donice Hiszpańska, Grecka, Duńska oraz kule ozdobne my w całości zaopatrywaliśmy się na nie w Pozbruk. Bardzo dobry kontakt, realizacja poszła szybko i w dobrych cenach.
 

jarzebina6

Nowicjusz
Dołączył
23 Listopad 2016
Posty
11
Punkty reakcji
0
Zobacz w google image, na pewno się czymś zainspirujesz,
Szukaj na frazy polskie i angielskie, bo jest tego zdecydowanie więcej
 

Solde

Nowicjusz
Dołączył
9 Marzec 2017
Posty
2
Punkty reakcji
0
Moja propozycja na zagospodarowanie ogrodu, to posadzenie krzewów (iglaków) wokół ogrodzenia, aby teren dla innych był mało widoczny. Następnie krzewy oddzielić od trawy obrzeżami, np. elasteo są giętkie i można z nich robić falę, a wokół roślin wysypać korę. Można z takich obrzeży także zrobić ścieżki, oddzielić rabaty, lub też wykonać plac wysypując kamieniami i na środku umieścić meble ogrodowe. Coś w stylu takiej własnej oazy i miejsca wypoczynku.
 

Iga1980

Nowicjusz
Dołączył
27 Lipiec 2017
Posty
1
Punkty reakcji
0
Świetnym pomysłem ozdoby ogrodu będzie ciekawe oświetlenie i wykorzystanie wszelkiego rodzaju dodatków, w tym na przykład dekoracyjnych lamp do wbicia w ziemię albo różnego rodzaju rzeźb wiatrowych. Ja korzystałam z oświetlenia od Aurora Garden. Znajdziesz tam sporo ciekawych inspiracji :)
 

beata_smol1983

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2018
Posty
10
Punkty reakcji
0
Pomyśl o jakiś lampionach na przykład drewnianych, w różnych rozmiarach, które z pewnością stworzą wyjątkowy klimat. Poza tym może jakieś niestandardowe kwiaty ogrodowe? Sporo fajnych produktów możesz kupić we FloraDekora.pl, (hurtownia pod Łodzią) polecam! ;)
 

Fanita

Zbanowany
Dołączył
10 Październik 2016
Posty
63
Punkty reakcji
3
My mamy oczko wodne z małym wodospadem i sporo roślinności dookoła. Do tego hamak na drewnianym stelażu (nie mamy drzew) ktory zbudował mi mąż. Zabezpieczyl go impregnatem do drewna garden luxdecor by nie rozlecial sie przy zmieniajacej sie pogodzie. Ten impregnat odpycha wode wiec drewno nie pruchnieje po opadach. Brakuje mmi tylko małego baseniku dla pelnego luksusu i bylabym happy :D
 

beata_smol1983

Nowicjusz
Dołączył
22 Listopad 2018
Posty
10
Punkty reakcji
0
Myślę, że fajnie ozdobić ogród chociażby poprzez różne donice, w których mogą być umieszczone kwiaty. Różne faktury, wielkości, kolory a nawet kształty. W ogrodach lub na tarasach super wyglądają też takie duże lampiony (robią ekstra klimat zwłaszcza wieczorami!). Ja ostatnio zaopatrywałam się w fajne donice i dodatki w sklepie FloraDekora.pl, więc mogę polecić, bo ceny są niższe niż w tych największych, popularnych sklepach ogrodniczych. ;)
 

krysinski

Nowicjusz
Dołączył
30 Listopad 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
W ogrodzie można postawić ściankę z murka gabionowego, który możemy wypełnić dowolnym materiałem. Czy postawić jakiś element z gabionu. Możliwości jest naprawdę dużo. Jak podobają się Wam zdjęcia?

Betafence-murki-i-konstrukcje-gabionowe-Gabiony-12294s_1BEKA.jpg
129119s_1beka.jpg
 

Susa22

Nowicjusz
Dołączył
21 Styczeń 2020
Posty
8
Punkty reakcji
0
W ogrodzie sprawdza się świetnie kamień ozdobny. W dobrej cenie znajdziesz duży wybór na https://www.lesniewscy-sklad-opalu.pl/ sama się zaopatrywałam u nich w grys czerwony. Szybko dostarczyli produkt, usługę zrealizowali na najwyższym poziomie. Pomogli i podpowiedzieli najlepszą opcję, wsłuchując się w moje oczekiwania. Także bardzo polecam, grys czerwony przepięknie prezentuje się na ścieżkach, wytrzymuje nawet najniekorzystniejsze warunki pogodowe, dobrze się układa pod stopami :)
 

domi12

Nowicjusz
Dołączył
16 Październik 2018
Posty
70
Punkty reakcji
2
Ciekawie prezentują się skalniaki z nasadzeniami z roślin ozdobnych. Taka kompozycja pozwala osiągnąć niebanalną aranżację ogrodu. Wystarczy zaczerpnąć inspirację z przykładowych realizacji i zaopatrzyć się w odpowiednie produkty jak: kamienie ozdobne, rośliny, nawozy i wiele innych artykułów ogrodniczych znajdziesz w hurtowni rolniczo-ogrodniczej FARMER. Mają całkiem spory asortyment, ceny przystępne, a całość zamówienia (nawet płacąc za przesyłkę) może wyjść taniej niż stacjonarnie.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Asia222

Nowicjusz
Dołączył
27 Kwiecień 2020
Posty
9
Punkty reakcji
0
Ciekawą ozdobą do ogrodu jest z pewnością oczko wodne. A jak doda się do niego pompę fontannową ma się również piękną fontannę czy strumień. To większa inwestycja, ale efekt może być tego warty. Mój tata na swojej działce właśnie takie oczko posiada i chętnie spędzamy tam całe wakacje.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry