Jak oceniać rząd PiS?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W PiS są teraz w strachu, bo tym MARSZU Platformy, a także innych partii w Warszawie i w innych miastach boją się nie tylko spadku poparcia w sondażu ( a przecież oni fałszują, nie od dziś swoje sondaże i je zawyżają sztucznie i kłamliwie, bo tak w rzeczywistości nie jest to możliwe, aby po tym wszystkim, co nawyprawiali w Polsce, mieli jeszcze najwyższe poparcie i ja w to nie wierzę ). Boją się też kary przed Trybunałem Stanu, a sam Duda tam stanie za łamanie Konstytucji i za to, co kilka dni temu podpisał, do spraw jakiejś, wymyślonej komisji do spraw rosyjskich.
Po prostu w swoich głupich głowach wymyślają różne rzeczy, żeby za nic nie odpowiadali karnie, a jeszcze do tego utrzymali "żarło".
Nigdy Rosja w niczym Polsce nie zagrażała, bo nie miała powodu. Jak rządziła Platforma, to relacje Polski z Rosją były poprawne, a nawet bardzo dobre i wtedy nie było konfliktów z Rosją i nikt z Platformy nie zadzierał z Rosją, ani też z innych partii, bo nie pamiętam, żeby coś takiego wtedy było.
Polska współpracowała z Rosją i nie było w niczym żadnych problemów.
Nagle jak przyszedł zły Kaczyński i jego "banda" kolesi w 2015 roku, to się zaczęły różne rzeczy dziać, wydziwiania różne i psucie relacji z Rosją, Unią Europejską i Niemcami. I to tak trwa do teraz.
Oni muszą sobie szukać gdzieś jakiegoś... wroga... I dla nich to jest nieważne, czy to będą Niemcy, Unia Europejska, czy też Rosja.
To jest zły rząd, bez moralności, bez empatii i bez dobrych wartości.
Cała ta, KOMISJA do jakichś tam wpływów rosyjskich jest ich zwykłym wymysłem, bo oni po prostu posuwają się do różnych rzeczy, żeby kogoś za swoje zło i winy obwinić.
Ludzie źli moralnie robią takie rzeczy i będą takie rzeczy robili.
Nigdy żadna jakaś "komisja" w Polsce do spraw rosyjskich nie była potrzebna i za rządów poprzednich nie było tego.
Tylko za PiS takie rzeczy się dzieją.

Parodia, ale... smutna i zła.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ciekawe, że PiS z Kaczyńskim nigdy nie powołali żadnej komisji do jakichś wpływów rosyjskich, wcześniej, kilka lat temu, a dopiero teraz wpadli na taki pomysł, aby powołać jakąś komisję?
Po co to zrobili?
Po pierwsze dlatego, że zbliżają się wybory i oni się bardzo tego boją, że przegrają, a boją się też Tuska i Platformy, który ma już przewagę nad PiS i po prostu coś wymyślili, pod pretekstem: Rosji, wojny ukraińskiej, a to jest tak naprawdę... przykrywka, bo Rosja nigdy Polsce w niczym nie zagrażała.
Za żadnego rządu w Polsce.
No i po drugie, boją się karnej odpowiedzialności za swoje złodziejstwa i za inne "wały", ( a mają tego sporo na sumieniu ), więc robią wszystko, by byli bezkarni.
Tak samo też wymyślili te 800 plus dla rodzin, aby to podwyższyć, bo oni się cały czas łudzą, że tym przekupią jeszcze bardziej rodziny, a prawda jest taka, że już coraz więcej rodzin się nie da na to nabrać, bo wiedzą, że to jest obietnica tuż przed wyborami.
No a z czego podwyższyć do 800 zł, jak kraj jest cały czas zadłużany przez te rządy i nie ma już z czego.
To by oznaczało jeszcze wyższe podatki i okradanie społeczeństwa.
Te rządy są nie tylko głupie i bezmyślne, ale są niegospodarne i marnują środki publiczne.
Nie wyobrażam sobie, żeby z tego nie byli, co do złotówki rozliczeni.
Po prostu nie ma na to takiej opcji...
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
No to tak jak Józef Stalin, ale on był mężczyzną więc się nie liczy.
Józef Stalin ,,zrobił potęgę''... mordując miliony swoich obywateli🙃
Wyliczyłas kilka kobiet a mężczyzni? Były ich tysiące przez istnienie swiata, dziesiątki tysiecy. I slepej kurze trafi się ziarno. Podejrzewam ze te kobiety które wyliczyłlas
Nie neguję wkładu mężczyzn w rozwój świata. Ja nie jestem szowinistką.
Jednak chyba choć tyle zdążyłeś zauważyć, jak blokowanie kobiet przez wieki. Utrudnianie dostępu do edukacji, czy natłok domowych obowiązków, które im nie zostawiały czasu na wiele więcej.
Do niedawna sztandarowym argumentem mizogińskich pieniaczy było, że rzekomo nie ma kobiet kompozytorów. Raz, ze to bzdura, bo były już kilka wieków temu. Dwa, teraz zajmują się już tak poważnymi projektami, jak mężczyźni. Dla przykładu- to kobieta skomponowała utwór do koronacji Króla Anglii.

,, uważały sie za mężczyzn.... bo chyba mogły?''
🤣🤣🤣
Ty na pewno lepiej wiesz za kogo się uważały, niż one same. :p Te kiecki to nosiły tylko dla żartu i niepoznaki.😎I jak to niby możliwe, że kobieta jest w stanie intelektualnie udawać mężczyznę, zdaniem kogoś takiego jak Ty? .:p ,,Przecież mężczyźni są tyyyle inteligentniejsi''. Jakim cudem osoba mniej inteligentna miałaby skutecznie udawać tę rzekomo inteligentniejszą?? Bo w druga stronę, to jeszcze można. Np. MM udawała dużo głupszą, niż była, aby zmieścić się w koniunkturze.

,,jestes nowoczesną kobietą z dużego miasta.... strajk Kobiet!''

Ty jesteś przykładem na to, że szowinizm nie idzie w parze z inteligencją.:)
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Organiczne obrzydzenie do polityki nie pozwala mi się w tym wszystkim szczegółowo rozeznawać. (latem się bardziej zmuszę ze względu na wybory). Z tego co widzę na razie, to tak:
PiS jest marionetką amerykańską, a temu państwu nie można ufać- bez trudu poświęci sojusznika, jeśli upatrzy w tym swój interes, a na koniec z wszystkiego się wyłga i ,,obróci kota ogonem'' w razie czego. Zastanawiam się nawet czy to nie od nich pomysł nowej daniny, aby skuszeni ludzie na pewno wrzucili głos na nich i biały dom miałby wiernego pieska dalej?
PO- marionetka Unii, tu zachodzi pytanie czy Tusk w tej Brukseli się czegokolwiek nauczył, poza socjotechnikami i laniem wody? Jeśli tak, to wolę jego. Zawsze wybiorę kierunek na Europie, niż na USA.
Dalej to już szkoda komentować
Konfa- w ruskich łapach. Bazowanie na skrajnych nastrojach i populizm pod te grupę. Wybrana wysypałaby się szybciej, niż Kukiz.
A kto sponsoruje takie dziwo, jak Hołownia? Z czyjego polecenia on tu jest i na czyja rzecz będzie działać? Co to za twór w ogóle? Skąd ten typek się wziął? Bo jakoś ,,Ani mu nie ufam, ani go nie kocham''.
Czemu Kosiniak się z nim dogadał? Kosiniaka miałam za bardziej poważnego człowieka. PSL w końcu jedyna partia, co się ostała, nie zmieniając szyldu. Czyżby chciał to zepsuć?
Co tam jeszcze zostało?
Acha- pseudolewica (postkomunistyczny beton powoli skruszony nowym narybkiem spod znaku tęczy i zielonego liścia) pamiętam rządy ich leśnych dziadków. Nie mam podstaw, by przypuszczać, że tym razem byłoby lepiej.
Podejrzewam, że roztrwoniliby, co nie zostało jeszcze roztrwonione, w dużej mierze do własnej kieszeni.
I weź tu, człowieku i z tego wybieraj! Ech...😕
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Ty na pewno lepiej wiesz za kogo się uważały, niż one same.
Przecież to był taki żarcik... no może złosliwość, lubię wkurzać...
Jakim cudem osoba mniej inteligentna miałaby skutecznie udawać tę rzekomo inteligentniejszą?
No może, ogólnie przeważnie własnie ludzie udają w tą stronę, tylko w którymś momencie to się kończy.
Ty jesteś przykładem na to, że szowinizm nie idzie w parze z inteligencją
Ja w odróznieniu od ciebie mam co roku testy na IQ i przechodze je..... bez podawania wyniku. Nie twierdze że w tych testach jestem orłem bo nigdy nie rozwiązałem ich do końca, ale w granicach normy.
Ja nie jestem szowinistą tylko realistą. To naukowo stwierdzone że mężczyzni mają wyższy srednio IQ od kobiet. To natura lub Bóg tak stworzyl nas...... do wyboru.
Każda płeć ma inne zadanie do wykonania i dostała inne do tego narzędzia. Mężczyzni dostali siłę fizyczną i większy mózg, kobiety są ładniejsze i mają inne zalety....podobno.xD
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Przecież to był taki żarcik... no może złosliwość, lubię wkurzać...

No może, ogólnie przeważnie własnie ludzie udają w tą stronę, tylko w którymś momencie to się kończy.

Ja w odróznieniu od ciebie mam co roku testy na IQ i przechodze je..... bez podawania wyniku. Nie twierdze że w tych testach jestem orłem bo nigdy nie rozwiązałem ich do końca, ale w granicach normy.
Ja nie jestem szowinistą tylko realistą. To naukowo stwierdzone że mężczyzni mają wyższy srednio IQ od kobiet. To natura lub Bóg tak stworzyl nas...... do wyboru.
Każda płeć ma inne zadanie do wykonania i dostała inne do tego narzędzia. Mężczyzni dostali siłę fizyczną i większy mózg, kobiety są ładniejsze i mają inne zalety....podobno.xD
Mam w takim razie inne poczucie humoru. Inne też zdanie co do kobiet i mężczyzn. Uważam, że obie płcie nadają się do wszystkiego. Zależy od indywidualnego talentu, włożonej pracy i chęci.

Wypowiedź o testach IQ nie sugeruje wysokiego ilorazu inteligencji. Nie możesz przecież wiedzieć czemu ja się poddaje. Chyba, że to też miał być żarcik.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Sondaż IBRIS dla Radia Zet (podobno najświeższy)

PiS: 34,4% głosów ==> 183 miejsca w Sejmie
PO: 29,1% głosów ==> 152 miejsca w Sejmie
Konf.: 13,4% głosów ==> 59 miejsc w Sejmie
PSL+PL'50: 9,4% głosów ==> 35 miejsc w Sejmie
Lew.: 8,6% głosów ==> 30 miejsc w Sejmie
Mniejszość Niemiecka ==> 1 miejsce w Sejmie.

Teoretycznie PiS plus Konfa mogą utworzyć koalicję rządzącą.
Praktycznie nie sądzę aby całą Konfę dla takiej koalicji dało się pozyskać.

Pytanie jednak jak zachowają się nieliczni posłowie PSL Hołowni czy Lewicy
gdy im się zaproponuje korzyści za poparcie takiej koalicji?

PO zyskuje ale w tym sondażu wydaje mi się że zyskuje kosztem PSL-Hołownia
czy też Lewicy.

Zatem efektu "głupiej komisji" chyba jeszcze nie ma.

PS Wyniki sondażu "zerżnąłem" z wpisu "peowiaka" na historycy.org
Ponieważ to "peowiak" nie sądzę aby przy poparciu dla PiS oszukiwał.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
PiS traci elektorat patriotyczny, narodowy. Robiąc z ukrainców w Polsce lepszy sort PiS stał się wrogiem Polaków.
Konfederacja zyskuje kosztem PiSu i dzieki polityce anty-polskieji pro-banderowskiej PiSu.
Wystarczy przypomniec sobie zdjęcia Minstra Obrony Błaszczaka klekającego przed symbolami banderowskimi.
Lub pisowskiego ministra zdrowia który we Lwowie robił sobie zdjęcia na tle symboli banderowskich.
No i prezydent Mykoła, Andriej Duda i prezes Kaczyński wykrzykujący banderowskie zawołanie Słava ukrainie , herojom słava.
Te same okrzyki słyszeli przed smiercią mordowani przez ukraińców Polacy na Wołyniu w 1943 roku.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Duda i jego kolesie w PiS to są po prostu przestępcy, którzy mieli przez prawie 8 lat przyzwolenie na to, co robili z Polską.
I teraz mamy tego skutki w kraju.
Teraz niech społeczeństwo polskie płaczę i się martwi o sytuację w kraju.
Ja na złodziejstwo, draństwo i bandytyzm nie głosuję i nigdy nie głosowałem.
A ten, który na takich głosuję, to się godzi na zło i taka jest prawda.
Jak to jest możliwe, że prezydent przestępczy w kraju NATO i Unii Europejskiej nie tylko miał przyzwolenie na łamanie Konstytucji i na złamanie prawa przy niesłusznym ułaskawieniu przestępców z PiS ( Kamiński i Wąsik ) i nie odpowiada za to przed Trybunałem Stanu, już w trakcie prezydentury? To gdzie my żyjemy?
Przecież w normalnym państwie, praworządnym taki ktoś już nie pełnił funkcji prezydenta i stanąłby przed Trybunałem.
Nie wolno dopuścić, by ci: dranie, przestępcy byli bezkarni cały czas.
Oni muszą za wszystko odpowiedzieć przed sądem.
Każdy, kto przyzwala na ich zło, to się godzi na to zło i jest współwinny.
 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
178
Punkty reakcji
19
Najnowsze sondaże pokazują jedno, PiS traci grunt pod nogami...
Nawet jeśli wygra, to ewentualna koalicja z Konfederacją to byłby zwrot o 180 jeśli chodzi o rozdawnictwo i wchodzenie bez mydła Ukrainie i dalszy konflikt z UE!
Opozycja łapie wiatr w żagle i nawet jeśli pójdzie w trzech blokach ma dużą szansę na przejęcie władzy od populistów, a wtedy czekam na program Cela+ dla wiadomych osobników, albo postawiłbym warunek: Kaczy na emeryturę a Duda i reszta na emigrację, najlepiej do San Escobar😁
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Zmienia się nam jak w kalejdoskopie, w zależności od tego kto i dla kogo wykonuje sondaż.

Kantar dla TVN oraz TVN24:
1 Koalicja Obywatelska (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Zieloni, Inicjatywa Polska): 32% ==> ok. 181 mandatów poselskich
2 Zjednoczona Prawica (PiS, SuwPol, Republikanie, Kukiz'15): 31% ==> ok. 175 mandatów
3 Trzecia Droga (Polska 2050 Szymona Hołowni, Polskie Stronnictwo Ludowe): 10% ==> ok. 43 mandaty poselskie
4 Konfederacja Wolność i Niepodległość: 10% ==> ok. 43 mandaty.
5 Lewica (Wiosna, SLD, Razem): 6% ==> ok. 17 mandatów.



Tak jak poprzednio "zerżnąłem".
Co można ciekawego zobaczyć?
W zależności od tego dla kogo jest sondaż to dla zamawiającego wynik jest korzystniejszy.
Zakładając że taki będzie wynik wyborów
to nawet jeśli Duda powierzy misję tworzenia rządu komuś z PiS
to szabel zabraknie.
Co więcej moim zdaniem może dojść wiosną do przedterminowych wyborów.
Mam wątpliwości czy tak jedna strona jak i druga z tego utworzy trwałą koalicję.
Z drugiej strony zakładając że sondaż jest wiarygodny
jeśli poparcie dla Lewicy spadnie nie wejdzie ona do Sejmu.
Zgodnie z systemem d'Hondta spowoduje że zyska na tym zwycięzca wyborów.
Czyli może zyskać PO pod warunkiem że wygra.
Ale czy wygra?
 
Ostatnia edycja:

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Obojętnie kto robi sondaż to Konfederacja jest w czołówce a jeszcze rok temu mieli 3-5% poparcia.
Na dodatek Konfederacja jest zawsze zaniżana bo ludzie nie chcą mówić że ją popierają, to jest niepoprawne politycznie.
PiS traci za bezgraniczna miłość do banderowskiej ukrainy.
W Polsce jest to coraz gorzej widziane ostatnio ukraincy mieszkający w Polsce zaczeli kręcić filmy na ktorych pokazują swoje samochody z ukrainskim rejestracjami uszkodzone przez nieznanych sprawców.
Tego wczesniej nie było i ciekawe są komentarze Polaków pod tymi filmami, przeważają typu.... goscie może trzeba wracac do domu.....

A tutaj prezydent ukrainy Zeleński i ukrainskie poczucie humoru.
 
Ostatnia edycja:

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Sondaż IBRIS dla Radia Zet (podobno najświeższy)

PiS: 34,4% głosów ==> 183 miejsca w Sejmie
PO: 29,1% głosów ==> 152 miejsca w Sejmie
Konf.: 13,4% głosów ==> 59 miejsc w Sejmie
PSL+PL'50: 9,4% głosów ==> 35 miejsc w Sejmie
Lew.: 8,6% głosów ==> 30 miejsc w Sejmie
Mniejszość Niemiecka ==> 1 miejsce w Sejmie.

Teoretycznie PiS plus Konfa mogą utworzyć koalicję rządzącą.
Praktycznie nie sądzę aby całą Konfę dla takiej koalicji dało się pozyskać.

Pytanie jednak jak zachowają się nieliczni posłowie PSL Hołowni czy Lewicy
gdy im się zaproponuje korzyści za poparcie takiej koalicji?

PO zyskuje ale w tym sondażu wydaje mi się że zyskuje kosztem PSL-Hołownia
czy też Lewicy.

Zatem efektu "głupiej komisji" chyba jeszcze nie ma.

PS Wyniki sondażu "zerżnąłem" z wpisu "peowiaka" na historycy.org
Ponieważ to "peowiak" nie sądzę aby przy poparciu dla PiS oszukiwał.
To może być zbliżone do prawdy. PiS zadeklarował wyższe daniny, a że z poprzednich się wywiązał, taka deklaracja na pewno odniosła jakiś skutek. Natomiast, czy to dobrze?
Jest takie, stare, mądre, rosyjskie przysłowie- ,,Ser za darmo, jest tylko w pułapce na myszy''
Pytanie, czy oni nie chcą nas tym ,,serem'' wyborczym do jakiejś pułapki zagonić?
USA to nie jest kraj filantrop. Oni nie są u nas charytatywnie. Oni zawsze ubijają jakiś biznes! A na tej wojnie całkiem niezły skoro dolar się wzmocnił, zbrojeniówka ma zbyt.
Tu kolejne pytanie- Czy oni się tym nasycą, czy będą usiłowali to rozdmuchać. Bo jeśli to drugie, to jesteśmy w bardzo nieciekawej sytuacji.
Ciekawą rzecz zauważył użytkownik- Gulden. Stany Zjednoczone bardzo wzmocniły się po II wojnie światowej. Oni do dziś wzdychają od prosperity tamtych czasów. Idylle lat 50 uważają za swój złoty okres w historii. Obecnie USA już nie jest tak atrakcyjne, jak wtedy. Lepiej się żyje w Europie. A w globalnej rywalizacji pałeczkę pomału przejmują azjatyckie tygrysy. Jak sam zauważyłeś poważne ambicje, ale także warunki ku temu mają Chiny. Zachodzi, więc kolejne pytanie- Skąd tak naprawdę wzięła się obecna wojna na wschodzie i ile stron maczało w niej palce?
Oczywiście w najmniejszym stopniu nie zdejmuje to odpowiedzialności z Putina! To on tę wojnę oficjalnie rozpoczął i była to badaj najgorsza decyzja w całej jego prezydenturze. Dowodzi tego, że wypalił się jako przywódca, a uzależniony od władzy, nie chce jej oddać.
Co się mogło przyłożyć do takiej postawy? Globalne osłabienie gospodarki wywołane covidem? Wojna to świetna zasłona dymna od innych problemów, a Rosja ma wybory w 2024. Jeśli je wygra, to tylko krok od wprowadzenia zmian, by mógł rządzić aż do 2036 roku, a Rosja stała się jawną dyktaturą pod jego butem.
Już ją przypomina. Putin trzyma za mor.dę cały kraj przy pomocy służb, z których sam się wywodzi. Opozycja jest od dawna represjonowana, a nieposłuszeństwo wobec władzy surowo karane. Stąd nie zainteresowanie Rosjan polityką, o którym tu wielokrotnie wspominałam. Chyba jako przejaw instynktu samozachowawczego, który jednak ma bardzo krótkie nogi, co widzimy obecnie.
A teraz do wypowiedzi Saymona. Ten użytkownik wypisuje tu czasem głupoty, uprawia kiepski trolling zaczepny, ale w tym przypadku ma absolutną rację!
Jakkolwiek głupie i niesmaczne jest wyzywanie uchodźców wojennych, niewinnych ludzi, którym całe życie wywróciło się do góry nogami, od banderowców.
O tyle psim obowiązkiem(!) oficjeli państwowych, jest znać historię własnego kraju! Tym bardziej newralgicznych, zapalnych jej aspektów. Czym innym jest udzielanie wsparcia zaatakowanemu krajowi, czym innym klękanie przed pomnikami zbrodniarzy, katów własnego narodu, który się reprezentuje!
To już nawet nie wiadomo jak określić? Nie dość powiedzieć, że to bulwersujące, obrzydliwe! Nawet słowo hańba tego w pełni nie odda. Więc co? Może zdrada? Zdrada tych pomordowanych bestialsko ludzi, ich rodzin!
Rząd, który tak wyciera sobie gebę patriotyzmem. Ma usta pełne frazesów. Zgłasza jakieś absurdalne roszczenia do drugiego sąsiada, bo grubo poniewczasie, pozwala sobie na takie rzeczy?!
Tyle było zapalczywych deklaracji prezesa, jak to ,,Ukraina z Banderą do Europy nie wejdzie''
A tu prezydent Polski pozdrawia słowami upowskich rezunów? Minister składa kwiaty na banderowskim pomniku(!), a w polskiej księgarni ukazuje się książka(jeśli dobrze przeczytałam pt. - ''Chronologia'') przedstawiająca kolejny ,,bohaterów'' ukraińskich, w tym Banderę!
I do Saymona- Nie. To nie powód by wzniecać nienawiść wobec ludzi, którzy przyjechali do nas z Ukrainy. To powód, by poważnie zastanowić się nad taką polityką!
O czym to wszystko świadczy? Że nasz rząd coraz bardziej kłócący nasz kraj z sojusznikami z Unii, opiera się wyłącznie na sojuszu z USA, z konieczności ustawiając nasz kraj na pozycji poddańczej. To niebezpieczne w obecnej sytuacji na świecie! Grozi tym, że czego ten kraj od nas nie zażąda, a dba o własny, nie nasz interes, spełnimy.
I czy wtedy te podwyższone świadczenia są tego warte? Co z tego, że chwilowo ktoś dostanie więcej, jak już na nasz kraj spadają jakieś dziwne obiekty i jeszcze usiłują to wyciszać przed opinią publiczną?
Rządy Tuska były dalekie od ideału. Nie pamiętam jednak, by w czasach, gdy on sprawował władze człowiek zastanawiał się nad bezpieczeństwem własnego kraju, czy mu za kawałek bomby na łeb nie spadną? Czy nie będzie musiał uciekać z własnego domu- nie po lepszy zarobek, ale ratując życie- swoje i najbliższych!
Pytanie tylko, czy ten Tusk jest w stanie coś tym zrobić? Czy nie obwarowali naszego państwa takim zobowiązaniami, z których nie bardzo da się wyplątać? Czy uprzątnie ten bajzel, czy zrobi jeszcze większy?
Przedłużenie rządów PiSu wzbudzi we mnie niepokój. Ponieważ, wbrew temu, o czym pieją ,,wiadomości'' jesteśmy w bardzo nieciekawej sytuacji. Nie mamy żadnej gwarancji, że zła historia sprzed przeszło 80 lat się nie powtórzy.
Przecież ,,Historia uczy tylko jednego... że nigdy niczego, nikogo nie nauczyła''
Oby nie spełnił się ten fatalny scenariusz i nie zatoczyła kolejnego koła, bo wtedy znowu pójdziemy na pierwszy ogień. I zamiast martwić o to ile mamy pieniędzy, będziemy się martwić o zdrowie i życie.
Dlatego ja przyjmę zmianę władzy z nadzieją. Niewykluczone, że płonną...
 
Ostatnia edycja:
Do góry