Jak oceniać rząd PiS?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
w zeszłym roku przez 11 miesięcy się zachwalali budżetem w grudzień pokazał prawdę, poczekajmy z zachwalaniem tego roku
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Coś mi sie nie chce wierzyć że tak nagle wszyscy PISu się wystraszyli i polecieli ludzi rejestrować w robotach i pięknie VATy wpłacać.
A nie chce mi się wierzyć bo tam gdzie na lewca pracowali to dalej na lewca robią. Zero zmian w realnej rzeczywistości.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
dokładnie tak, cuda to w ewangelii
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Kopać to może kolega ROWY z taką wiedzą.
Nie ma sensu z Tobą dyskutować na merytorycznym poziomie. Chyba bezcelowe będzie tłumaczenie ci co to są lewe referencje, fikcyjne badania i certyfikaty itd. Zatrudnij się w Fakcie bo masz do tego smykałkę, tylko jeszcze musisz ogarnąć zmianę koloru czcionki na czerwono i jej rozmiaru na 68.


Żeby było w temacie: w 2016 roku zmieniło się prawo zamówień publicznych (nie wiem czy to PIS wymyślał czy nie). Dla wykonawców jest jeszcze trudniej niż było. JEDZ, oświadczenia o bezstronności pod rygorem odpowiedzialności karnej i inne takie. Lżej właściwie nie ma nigdzie a "procedura odwrócona" (mniejsza, że źle stosowana) w praktyce nic nie ułatwia. PIS mógłby jeszcze nad tą ustawą posiedzieć i parę kwestii doregulować bo teraz KIO ma w wielu kwestia przeogromną swobodę, a w związku z tym, że w praktyce działa na zasadzie precedensu, idea stojąca za zapisami ustawy rozjeżdża się z praktyką. No ale co ty możesz o tym wiedzieć jak przetargi znasz z opowieści znajomych przy wódce.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
Skończą się remociki łazienek po 30tys.
A to dużo? My dwa lata temu na samą armaturę (cały osprzęt) 14 800 wydaliśmy, a to mała łazienka i wszystko raczej niższej półki. Żyjesz na wsi pod Białorusią? Chociaż akurat tam jak u stolarza (na Podlasiu są świetni) zamówi się np. kuchnie, to z torbami można pójść.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Wadą jest kultura.
Nadal sztuka nowoczesna dostaje pieniądze.
Skutkiem jest bluźnierca Klątwa.
Ktoś nakręcił tą sztukę i przekazał mediom a nagrania potwierdziły bluźnierstwa .
Sex figurą Papieża i inne bluźnierstwa .
Twórca tego rynsztoku nadal przebywa naszym kraju.
Powinien za znieważanie zostać deportowany i dożywotni zakaz wstępu.
Sztuka tej osoby zakazana .
Teatr który ją wystawił powinien stracić pieniądze a dyrektor wyrzucony .
Twórca tej sztuki jest znany robienia rynsztoku np
Jezus gwałcący muzułmankę , podcieranie się Polską flagą .
Gospodarczo dobrym pomysłem jest mieszkanie plus.
Wszystkie programy zmuszały do kredytu .
Podwójnie zyskiwały Banki .
Od państwa by dać ulgę na raty i pieniądze od osoby
która z niego korzysta.
Państwo które przez spółki które kontroluje i ziemia rolnicza
która większości kontroluje państwo ma sporo ziemi.
Dzięki koszty budowy mieszkań spadną a czynsz będzie niski.
Ludzie zyskają mieszkania i nie będą musieli korzystać kredytu i powodu śmieciowych
umów nie dostaną kredytu i jeśli go dostaną to większość pieniędzy przekazują bankowi i brak
prawa do bankructwa i nawet po zabraniu mieszkania nie jesteś wolny od długu.
Wcześniejszy program Mieszkanie dla Młodych
był stworzony dla banków i urzędników .
Dotyczył tylko nowych mieszkań i wykluczono mieszkańców
wiosek i małych miast.
Wyznaczyli też cenę mieszkania i za tą cenę nie da się
kupić wielkich miastach mieszkania.
Warunki wykluczyły większość osób.
Stworzono nadmiar urzędników i zyskali wspaniałe zarobki
a pracy nie będą mieli prawie wcale.
Teraz dzięki programowi ziemia która wcześniej była marnowana
skorzystają na tym ludzie .
Wcześniej za rządów PO i PSL zamiast pozwolić na budowę mieszkań
to wykorzystywano ją by łatać dziurę budżetowa i sposób sztuczny
pozwolono by cena ziemi rosła a urzędniczy specjalnie nie wydawali długo pozwoleń na budowę .
Ceny nieruchomości są Światowe a szczególnie Warszawie.
Zwykłych ludzi nie stać na mieszkania a czynsze za wysokie.
Polska i Włochy mają bardzo wysokie czynsze za mieszkania i ceny ziemi.
Ten program zlikwiduje bańkę spekulacyjną bo nie trzeba będzie brać
kredytu.
PKP które posiadają nadmiar ziemi i nie znanych powodów nie pozwały na tym terenie
niczego budować i hamowały wzrost kraju a terenu wykorzystywały .
Teraz przekazom państwu tą ziemie i na tym terenie powstaną mieszkania.
Ziemia będzie służyły Narodowi a nie łataniu dziury budżetowej.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
pan k napisał:
Gospodarczo dobrym pomysłem jest mieszkanie plus. Wszystkie programy zmuszały do kredytu . Podwójnie zyskiwały Banki
Tyle, że mamy deficyt budżetowy największy w historii i do tego masę zadłużenia, więc o jakich zyskach banków pisałeś, skoro dziś zarabiają jeszcze więcej.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
danielr9 napisał:
Gospodarczo dobrym pomysłem jest mieszkanie plus. Wszystkie programy zmuszały do kredytu . Podwójnie zyskiwały Banki
Tyle, że mamy deficyt budżetowy największy w historii i do tego masę zadłużenia, więc o jakich zyskach banków pisałeś, skoro dziś zarabiają jeszcze więcej.
O programie Mieszkanie dla młodych który był stworzony dla banków .
Wymuszał kredyt.
Teraz ludzie nie muszą brać kredytu.
Dzięki temu że nie muszą brać kredytu
mają więcej pieniędzy.
Jak dostaną to mieszkanie.
Kupią do niego meble i inne sprzęty a normalnie nie stać ich było by
na mieszkanie.
Normalnie pieniądze które płacili by bankowi
zostają u nich.
Mają więcej pieniędzy.
Przyszłości się zwróci .
Płacą za niego czynsz.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czyli mieszkania dostaną za darmo ?
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Panie K wytłumacz mi jak za pomocą 500+ rodzina młodych ludzi ma kupić mieszkanie za 300 000 bez kredytu bo tego nie kupuje kompletnie?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Herbatniczek napisał:
czyli mieszkania dostaną za darmo ?
Dostaną mieszkanie i będą za niego płacili państwu czynsz plus opłata dojścia do własności
mieszkania 20 proc prawdopodobnie doliczona do czynszu a czynsz wyniesie 10 do 20 zł za 1 m2 lub 12-24 zł za m2 .
Będzie mniejszy niż obecnie.
.


danielr9 napisał:
Panie K wytłumacz mi jak za pomocą 500+ rodzina młodych ludzi ma kupić mieszkanie za 300 000 bez kredytu bo tego nie kupuje komplet
Dzięki mniejszym kosztom budowy cena mieszkania będzie niska.
Nie płacą za ziemie bo przekazom ją spółki skarbu państwa plus ziemia rolna
która jest pod kontrolą państwa .
Cena ziemi zwiększa wartość mieszkania a
bez kupowania ziemi mieszkanie stanie dostępne dla rodzin i młodych.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Ja tam bym promował mieszkanie z rodzicami. Rodziny wielopokoleniowe zawsze działały. Wszyscy moi znajomi, którzy mieszkają z rodzicami bardzo sobie chwalą - ja też. Oczywiście to nie dotyczy bardzo małych mieszkań.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
pan k napisał:
Dzięki mniejszym kosztom budowy cena mieszkania będzie niska. Nie płacą za ziemie bo przekazom ją spółki skarbu państwa plus ziemia rolna która jest pod kontrolą państwa . Cena ziemi zwiększa wartość mieszkania a bez kupowania ziemi mieszkanie stanie dostępne dla rodzin i młodych.
4 piętrowy Blok, który posiada ok 100 mieszkań jest budowany na działce ok 30 arów w dużych miastach taka działka to wartość ok 1mln.
Udział kosztów działki na jedno mieszkanie to więc tylko 10 000 PLN (tyle co telewizor + meble do salonu).
Także nie bardzo masz pojęcie o skali tego co piszesz.
Tak czy inaczej trzeba mieć 300 000 na mieszkanie i jeśli to nawet będzie te 290 000 to kredyt trzeba brać.
Ponadto pomysł, żeby jeden człowiek płacił za ziemię a drugi poprzez mieszkalnictwo socjalne nie płacił to jest czysty idiotyzm.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A jednak sie kręci.....
"Polska ograniczy emisję obligacji w III kwartale, gdyż dzięki uszczelnieniu systemu podatkowego polski deficyt budżetowy w tym roku jest obecnie znacznie mniejszy od prognozowanego - powiedział wiceminister finansów Piotr Nowak w rozmowie z "Financial Times"."
Czyli jak na złość wieszczącym finansową katastrofę czarne chmury się jeszcze nie zbierają. A co jeśli ta tendencja się utrzyma?
Ktoś znowu powie: Wystarczyło pogonić Platformę. Jak tak dalej pójdzie będę musiał zacząć mu wierzyć. I wtedy na forum przyjdzie
jakiś "inteligentny inaczej" i założy wątek "Czemu PiS ma tak wielkie poparcie?" A i zakaz handlu w niedzielę na razie trafi di zamrażarki
powodem jest brak porozumienia ze związkowcami. Poniżej link:
http://forsal.pl/gospodarka/finanse-publiczne/artykuly/1052569,ft-po-reformach-podatkowych-polska-ogranicza-plany-emisji-dlugu.html
 

Bronsky

Nowicjusz
Dołączył
29 Czerwiec 2013
Posty
58
Punkty reakcji
8
Wystarczyło zahamować lewy transfer pieniędzy, ograniczyć kradzież w państwowych spółkach i wpuścić CBA do nieuczciwych firm. I powoli widać tego efekty.

Wyniki spółek za I kwartał:

5158542400_1498144995.jpg

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Te-spolki-z-GPW-zarobily-najwiecej-I-kwartal-2017-7524223.html

Branża paliwowa mocno się odkuła. Uderzenie w mafię paliwową się opłacało.

Cieszą też lepsze wyniki JSW.

http://businessinsider.com.pl/gielda/spolki/jsw-wyniki-za-2016-rok/b1ew8w3
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Dochód netto? Enea? Energa? A to nie przypadkiem suma netto na jaką rolują polaków na prądzie? :)
Orlen? Lotos? I to pomimo tak wysokiej akcyzy jeszcze takie zyski????????????
PZU miliard???? Hola, hola, ale przecie nie ma na odszkodowania... ble ble ble....
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Dochód netto? Enea? Energa? A to nie przypadkiem suma netto na jaką rolują polaków na prądzie? :) Orlen? Lotos? I to pomimo tak wysokiej akcyzy jeszcze takie zyski???????????? PZU miliard???? Hola, hola, ale przecie nie ma na odszkodowania... ble ble ble....
Okej, czyli nie wierzymy w liczby. Nieźle.

Gdzie ty widzisz "rolowanie na prądzie"? Teraz jest o wiele taniej niż było. Dzięki uwolnieniu rynku. W firmie płacimy chyba od zeszłego września 4 razy (RAZY) mniej niż wcześniej.

Daj jakiegoś linka potwierdzającego, że PZU nie ma z czego wypłacać odszkodowań. Czy może chodzi ci o niewypłacone zawyżonej wyceny przez znajomego mechanika? PZU jest ubezpieczycielem, na którego patrzą inne ubezpieczalnie a nie odwrotnie. PZU jest dla nich wyrocznią.

Firmom wypada pogratulować i liczyć, że przekują go na rozwój i inwestycje.
 
Dołączył
19 Maj 2017
Posty
126
Punkty reakcji
6
Wiek
47
Ale Ty głupi i naiwny jesteś. Wytłumacz mi taki fakt:

Metr wody z miasta - Mediolan - woda zimna - 1,45€ brutto
Metr wody z miasta - Warszawa - woda zimna - 11,25zł brutto / 2.67€

kWh prądu brutto - Warszawa - 0,67zł / 0,136GBP
kWh prądu brutto - Londyn - opcja najdroższa na kartę prepaid - 0,095GBP / 0,465zł

A co do linków to jak przeżyjesz 40/50+ to same się pojawią!!!
Zyski korpo nie są dla Ciebie i gratuluj im ile chcesz.
Podwyżkę OC o 20-30-40% nazywasz zyskiem????????????????????????????

Dwa miliardy zarobił Orlen na paliwku, tak? Czyli 500.000 baniek to akcyza.
Gdzie ta kasa?
500+? :)

Ty naprawdę wierzysz w to że coś od żłoba dostajesz?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
FajnyMądryGadatliwy napisał:
Metr wody z miasta - Mediolan - woda zimna - 1,45€ brutto Metr wody z miasta - Warszawa - woda zimna - 11,25zł brutto / 2.67€ kWh prądu brutto - Warszawa - 0,67zł / 0,136GBP kWh prądu brutto - Londyn - opcja najdroższa na kartę prepaid - 0,095GBP / 0,465zł
W sumie słabo się znam i słabo mnie to interesuje (wodę mam z własnego ujęcia a prąd to nie pamiętam). No ale... na stronie mpwik jest inna stawka: 4,20 netto za m3 wody dla gospodarstw domowych. Prąd widzę najtaniej w cennikach za <0,30 gr. Średnia dla Warszawy to 0,53 a nie 0,67. PGNIG ma w ofercie 0,2852 gr.



FajnyMądryGadatliwy napisał:
Podwyżkę OC o 20-30-40% nazywasz zyskiem?
A ubezpieczałem ostatnio dwa samochody i nie zauważyłem dużych różnic.


FajnyMądryGadatliwy napisał:
Dwa miliardy zarobił Orlen na paliwku, tak? Czyli 500.000 baniek to akcyza. Gdzie ta kasa?
Jak to gdzie? W Orlenie... Mam nadzieję.


FajnyMądryGadatliwy napisał:
Ty naprawdę wierzysz w to że coś od żłoba dostajesz?
Nie chcę i nie potrzebuję ze "żłoba" ani złotówki. Pracuję i zarabiam po to, żeby się do "żłoba" dorzucać i ogólnie nie narzekam.


dave123 napisał:
Jeszcze gorzej niż było za PO.
Pewien jesteś? Czy znowu dane to dla was "nic"?
Monitor_2017_01.jpg
 
Do góry