Jak oceniać rząd PiS?

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Stalowy, byłeś w Czechach? Widziałeś Pragę i stare tramwaje, biletomaty w których można płacić TYLKO BILONEM? Części inne, niż turystyczne, gdzie Praga wygląda jak Wałbrzych?

Jedziles kiedyś po Czeskich drogach? Widziałeś, jak wyglądają ich Autostrady? Ja trochę pojeździłem. Autostrady w Czechach to nieśmieszny żart. Dziury jak na Polskich krajowkach, koło Brna na betonowce trzeba jeździć lewym pasem, bo na prawym można zęby pogubić. Zarówno w stronę Wiednia, jak i Bratysławy.


Czechy są biedniejsze od Polski. Czesi są bogatsi od Polaków (nie, to się nie wyklucza).
Ja myślę, że bzdury trochę opowiadasz, glowonog.

Czechy nie są tak bogate jak Niemcy, jak Austria, czy inne kraje w Europie Zachodniej, ale sa w lepszej sytuacji ekonomicznej i gospodarczej niż Polska.
Oczywiście może są rejony trochę biedniejsze w Czechach, ale w Polsce też tak jest. Np. w Polsce na Mazurach nie jest łatwa sytuacja, bo wiele gmin jest tam biednych i zmagają się z małą ilością środków w budżecie. Bezrobocie na Mazurach nadal występuje, w jakiejś skali i dlatego dużo ludzi młodych wyjeżdżało z Mazur do Warszawy czy też do innych miast za pracą. Również niektórzy poza granicę Polski wyjeżdżali.
Samorządy podnoszą tylko opłaty mieszkańcom, a z czego płacić? Żadna gmina nie chce być stratna finansowo.
Pandemia też się do tego przyczynił.
Nie zgodzę się, że w Pradze czeskiej jest ruina, jak to kolega określił. Powiedziałeś to chyba dlatego, bo bronisz złodziejskiej Polski, która jest rządzona przez nieudolny rząd? Tobie się może taki rząd w Polsce bardzo podobać i możesz nie widzieć patologii i nie właściwych rządów w Polsce i to jest Twoja sprawa.
W Polsce najlepsza sytuacja z pracą jest w największych miastach, bo jest najwięcej ofert pracy, co jest oczywiste.
Wiele gmin w Polsce ma jeszcze dużo do zrobienia, a potrzeb zawsze jest więcej niż na to środków. Polska była bardzo zaniedbana, a najczęściej przez wojnę, gdzie wszystko w tym kraju wyniszczyli. I to się ciągneło przez dziesiątki lat.
To jest oczywiste, że kraje, które w Europie były mniej zniszczone przez wojnę lub wcale nie były zniszczone, to nie pioniosły żadnych strat w mieniu, w majątkach i zachowały to.
Czechy nie były tak zniszczone przez wojnę, jak Polska była zniszczona i wiele rzeczy się w Czechach dobrze zachowało. Wiele zabytków się zachowało, bo nie były często niszczone. W Polsce wyniszczono wiele zabytków, których się nie dało odbudować. A te, które przetrwały, to odbudowano.
Natomiast, Praga czeska to jest Stolica kraju i to właśnie z zabytkami, która jest odwiedzana rocznie przez miliony turystów z innych krajów. Takie miasto musi być zadbane, tym bardziej że jest to Stolica.

Jeżeli nawet w niektórych rejonach Czech są jakieś zniszczone drogi, to nie tak jak w Polsce, gdzie w wielu gminach drogi wymagają pilnego remontu, ale brakuje na to środków. Nie zawsze gminy dostają środki unijne na remonty i gminy wtedy muszą z własnych środków realizować remonty. A poza tym, jak nawet są środki unijne przekazywane dla samorządów to nie są w całości. Zawsze, samorządy muszą z własnych środków coś dofinansować. Unia Europejska nie ma aż na tyle środków, bo to nie jest: studnia bez dna.
Ja bym nie bronił złodziejskiej Polski, w której rządzi nieudolny rząd, który "pozornie" wprowadził programy, co jest kosztem czegoś.
Gdyby nie środki unijne dla Polski i gdyby Polska nie wstąpiła do Unii Europejskiej, to tutaj byśmy żyli w ruinie, bo nie byłoby środków prawie na nic.
Tylko środki unijne ratują najczęściej prawie wszystkie inwestycje, szczególnie te duże i bardzo duże.

A z tego, co wiem to PiS nie wprowadził Polski do Unii Europejskiej, tylko Lewica. PiS nie powienien mieć nic do powiedzenia.
Ale ludzie głupi popierają ten rząd i są głupi z własnej winy.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nie zapytałem o to co Ty myślisz Stalowy, bo patrząc po Twoich odpowiedziach ciężko stwierdzić, czy w ogóle to robisz.

Zapytałem, "CZY BYŁEŚ W CZECHACH?"
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Jak przyśpieszyć rozwój? Pierwsze co przychodzi na myśl to obniżenie podatków. Czy to jednak jest dobry pomysł? Obniżyć tak ale tym razem nie każdemu. Po co obniżać podatki gościowi który nie ma ambicji się szkolić czy w inny sposób zawodowo doskonalić by więcej albo dużo więcej zarabiać? Niech on lepiej "spada na drzewo" albo jak trzeba "bykowe" płaci. " Kto się ofermą urodził kanarkiem nie umrze"
Komu i jak więc obniżyć?
Myślę że trzeba by tu było stosować "uznaniowość" a to pole do nadużyć a z drugiej strony osobom czy firmom nie tyle obniżać podatki
ile w części albo w dużej części refundować niektóre ponoszone na rozwój czy innowacje wydatki.
Trzeba by było zapobiec wyjazdom z kraju co bardziej zdolnym absolwentom wyższych uczelni. Żeby to uzyskać trzeba ich przekonać że choć finansowo rezygnując z wyjazdu stracą to jednak organizacyjnie Polsce wiele do Zachodu nie brakuje. Że znajdą się takie areny gdzie z Zachodem będą się mogli zmierzyć a i z czasem wygrać.
Myślę że nie da się tego osiągnąć bez poparcia czy to pracodawców czy też przez propagowanie i nacisk na zmiany np: zrzeszonych w Business Centre Club czy też organizacji młodzieżowych.
To nie "skamlanie" o rozdawnictwie do tego doprowadzi lecz udział w rządach ludzi którzy coś w życiu osiągnęli czy czegoś się dorobili .
Wiele wymagasz, docenić człowieka ambitnego i rozwojowego. Nie w tym kraju stary, nie za naszego życia.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Dlatego do gry musi wejść ktoś więcej jak np młodzież i ktoś poważny jak np BCC ich poprzeć. Tylko w oparciu o polityków zmieni się to jedynie
symbolicznie choć i tak "klasa próżniacza" pewnie reformą te zmiany nazwie a może nawet premie sobie za swe "dzieło" przyzna.
Swoją drogą tak się zastanawiam czemu klasa średnia nie ma swojej partii czy to w Sejmie czy też starającej się o wejście do Sejmu?
Jest ich mało ale ich apatia sprawi że może być jeszcze mniej.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Dlatego do gry musi wejść ktoś więcej jak np młodzież i ktoś poważny jak np BCC ich poprzeć. Tylko w oparciu o polityków zmieni się to jedynie
symbolicznie choć i tak "klasa próżniacza" pewnie reformą te zmiany nazwie a może nawet premie sobie za swe "dzieło" przyzna.
Swoją drogą tak się zastanawiam czemu klasa średnia nie ma swojej partii czy to w Sejmie czy też starającej się o wejście do Sejmu?
Jest ich mało ale ich apatia sprawi że może być jeszcze mniej.
Ma taką partie ta partia to
Ruch narodowy jako jedyni mają
Realny program gospodarczy , społeczny
, pokonali wady tego środowiska
Nie są narodowymi anarchistami i
Nie startują wyborach by je bojkotować,
Posiadają program gospodarczy i
Nie skupiają się tylko na kwestiach społecznych, religijnych i historycznych.
Niestety muszą powodu pieniędzy i
Zabierania głosów mieć sojusz
Z Korwinem.
Jako jedyni nie zgadzają się sprowadzania
Obcych i zwykła polityka migracyjna
Polega na przyjmowaniu tylko
Tą samą grupę etniczną i mogą
Przebywać tylko do czasu kryzysu
I powrót do siebie
Plus zwrot kosztów podróży i
Dla narzucenia tego osobna dzielnica
I mogą mieszkać tylko tej dzielnicy.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
To, co wcześniej już wspomniałem: obniżenie wszystkich podatków, nie minimalnie, ale konkretnie dla wszystkich pracujących ( za wyjątkiem tych, którzy najlepiej zarabiają, bo uważam, że osoby najlepiej zarabiające są w stanie oddawać więcej podatków, bo ich na to stać z wynagrodzenia. Czyli chodzi o podatki dla wszystkich sprawiedliwe: zarabiający najmniej, z minimalną pensją oddają groszowe podatki, średnio zarabiający oddają średnie podatki, a najlepiej zarabiający oddają najwyższe podatki ).
Tylko to powinno być tak zrobione, by było to adekwatne do wykonywanej pracy. Bo nawet tym którzy najlepiej zarabiają państwo nie powinno zabierać za dużo, bo są firmy, śerdnie i duże, czy też bardzo duże, które mają spore koszy na prowadzenie firm. Całość zarabianych pieniędzy właściciele firm nie zostawiają tylko dla siebie, ale muszą opłacać pracowników, muszą być koszty na sprzęt potrzebny do pracy, na paliwo do samochodów i tak dalej. To kosztuje i firmy muszą tyle zarabiać, aby było stać na utrzymanie tego wszystkiego. Rynek jest teraz drogi i każdy się ceni finansowo. Firmy też ponoszą wyższe koszty za prowadzenie firm, bo "drożyzna" dotyka każdego, bez wyjątku.
Gdyby nie to "rozdawanie pieniędzy" przez PiS, gdyby nie zbędne finansowanie Pana Rydzyka i jego mediów katolickich, jak też parafie i związki wyznaniowe i finansowanie religii w szkołach, zbędną biurokrację i za duże koszty na sam rząd, to budżet na tym dużo by zyskał. Nie byłoby też potrzeby podwyższania podatków.
Bo wszystko jest kosztem czegoś. W Polsce by się opłacało pracować i prowadzić firmy. Nie jest to też takie proste do zrobienia, ale jest możliwe.
Tylko PiS i tak robi po swojemu. Takiemu rządowi się nie wytłumaczy: "Robicie źle i zaprzestańcie zadłużania kraju i prowadzenia rozdawania pieniędzy, jak i podwyższania podatków". Ten rząd tego nie słucha.
A dla utrzymania władzy, rząd się posunie do różnych rzeczy, nawet do kłamstw i podłości. Władza potrafi głowę deprawować, do cna... A wtedy to już nie jest normalne myślenie takich ludzi w rządzie.
Ale na to panuje przyzwolenie, dlatego jest to, co jest.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
No to ustalmy sobie jeszcze czym Twoim zdaniem jest klasa średnia.

Ja np. uważam, że to człowiek z własnym biznesem, majątkiem, pracownikami, zarabiający jednocześnie tyle, że przy pracy na etacie wpadłby w drugi próg podatkowy.

Z kolei wielu ludzi się ze mną nie zgadza i uważa, że klasa średnia to może być też człowiek pracujący na etacie i zarabiający powyżej średniej krajowej.


Wg drugiej definicji jestem przedstawicielem klasy średniej, wg pierwszej, mojej, jeszcze mi do tej klasy brakuje.

Co do odpowiedzi Stalowego, a zresztą... Brak umiejętności czytania ze zrozumieniem to problem, który rozwiązywała pani od polskiego w gimnazjum, tylko trzeba było z lekcji nie uciekać.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja coś sprostuję, bo w kwestii podatków to musi być: równość.

Tak naprawdę to każdy, kto pracuje, w każdej branży musi płacić podatki i nawet pracujący za minimalną pensję, bo każdy musi się dzielić od tego co zarabia.
Więc ja, mówiąc o tym wcześniej, że: "Pracujący za minimalną pensję w Polsce powinni być z podatków zwolnieni", to raczej nie było właściwe.
Podatki trzeba płacić, bo ludzie potem mają z tego korzyść.
Każda inwestycja publiczna jest realizowana z podatków i każdy mieszkaniec korzysta z miejsc publicznych.
Dlaczego ktoś miałby być zwolniony z podatków, a tak samo korzysta z miejsc publicznych, które są remontowane za pieniądze od każdego podatnika? Poza tym to byłoby niesprawiedliwe, jeżeli chodzi o podatki, że np. byliby zwolnieni z podatków ci z najniższą pensją, a ci, którzy mają lepsze zarobki musieliby podatki płacić.
Więc nie chodzi o to, by w ogóle znieść podatki tym, którzy najmniej zarabiają, ale znacznie je obniżyć, by podatki te były groszowe.
Np. jeśli jest pensja minimalna w Polsce, która wynosi trzy tysiące złotych brutto, jako pełna pensja, to nie powinny być podatki zabierane w kwocie np. siedemset złotych, a tylko dwieście złotych podatków. Są jeszcze składki oddawane. Nawet powinno to być tylko sto złotych samych podatków, plus np. sto pięćdziesiąt złotych składek.
W dzisiejszych czasach, trzy tysiące pensji, przy takich cenach, jakie są w Polsce, to i tak nie jest wiele takiej pensji, bo wartość polskiego pieniądza jest słaba i słabnie.
Uważam, że w Polsce "minimalna" powinna być porównywalna do krajów najlepiej rozwiniętych w Europie, gdzie taka pensja jest trzy, a nawet czterokrotnie wyższa.
Żeby w Polsce żyć godnie, to ludzie musieliby zarabiać pięć tysięcy, co najmniej złotych pensji minimalnej, z nie dużym podatkiem i składkami.
Bo życie teraz sporo kosztuje, a to pracujący mają mieć z tego korzyść, bo na to pracują uczciwie, a nie państwo.
Państwo dostaje nie swoje pieniądze w podatkach i nimi zarządza, a pracujący ludzie własnymi rękoma zarabiają i muszą wkładać w pracę swój wysiłek. Natomiast, politycy, którzy zarządzają podatkami w budżecie nie wypracowują tych pieniędzy, tylko nimi zarządzają.
To podatnik jest pracodawca polityków. I dlatego każdy polityk powinien mieć szacunek do ludzi pracujących, bo to dzieki tym ludziom politych mogą istnieć, jak i cały rząd.
A z PiS-em w Polsce mamy taką sytuację, że ten rząd ma pogardę dla ludzi. Kaczyński ma pogardę dla pracujących.
Tacy ludzie nie są godni do tego, by rządzić.
Ale rządzą i to jest inna sprawa.
Nie powinni, a rządzą.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Przy okazji szkolnictwa zastanawiam się na ile zachodni pracodawcy są w nie "zaangażowani"? Mam tu na myśli nie tylko jakiś mecenat czy stypendia ale to czy sugerują jakie kierunki w szkołach czy na wyższych są aktualnie dla nich (a tym samym dla rynku) bardziej potrzebne od innych.
Ciekawi mnie czy ewentualna współpraca Orlenu czy KGHM z uczelniami technicznymi albo PKO czy PZU z ekonomicznymi coś pozytywnego by wniosła?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Są. Firma, w której pracuję współpracuje z technikami, uczniowie po ukończeniu swoich kierunków mogą u nas pracować za dobre pieniądze. W zamian w czasie szkoły mają różne zajęcia praktyczne na nowoczesnych sprzętach, jakieś merytoryczne wsparcie, itd.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Ma taką partie ta partia to
Ruch narodowy jako jedyni mają
Realny program gospodarczy , społeczny
, pokonali wady tego środowiska
Nie są narodowymi anarchistami i
Nie startują wyborach by je bojkotować,
Posiadają program gospodarczy i
Nie skupiają się tylko na kwestiach społecznych, religijnych i historycznych.
Niestety muszą powodu pieniędzy i
Zabierania głosów mieć sojusz
Z Korwinem.
Jako jedyni nie zgadzają się sprowadzania
Obcych i zwykła polityka migracyjna
Polega na przyjmowaniu tylko
Tą samą grupę etniczną i mogą
Przebywać tylko do czasu kryzysu
I powrót do siebie
Plus zwrot kosztów podróży i
Dla narzucenia tego osobna dzielnica
I mogą mieszkać tylko tej dzielnicy.
Dodatkowo ochrona pieniędzy
społeczeństwa od homo fantastyki.
Nie będą płacić i nie pozwolą
By społeczeństwo było zmuszone
Płacić za operacje zmiany płci i
Zablokują operacje na dzieciach.
Obecny rząd na początku zablokował
By społeczeństwo płaciło za zmianę
Płci ale do dzisiaj nie zablokował
Operacji na dzieciach i eksperymentu
Które chcą zrobić na dzieciach i
Obecnych przepisów powinni
Usunąć powodu hańby dla rodu
Pozwanie rodziców gdy opowiada
Że jest kobietą i po tym
Ród nie zna tej osoby i nie
Utrzymuje kontaktu .
Apotemnofilia albo
body integrity identity disorder
Ta osoba chce obciąć sobie nogę
Bo uznaje że jest niepełnosprawna
I powinnien być inwalidą i tym
Przypadku jest przymuszowe leczenie
A lekarz za pomaganie mu traci
Prawo do zawodu i jest oczywiste
Że nikt nie uzna tego za naturalne.
Nagle facet uznaje siebie za kobietę
I każdy ma płacić za to i takie
Osoby chcą to robić na dzieciach.
Na Węgrzech byli wstanie zakazać tego
Na dzieciach.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Są. Firma, w której pracuję współpracuje z technikami, uczniowie po ukończeniu swoich kierunków mogą u nas pracować za dobre pieniądze.
Pytanie jednak czy to reguła czy od reguły wyjątek? Podobnym działaniem dobrze by było objąć przyszłych inżynierów czy magistrów.
Jednak to chyba by było trudniejsze.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
To praktycznie nieosiągalne w tym kraju głównie ze względu na to, iż same te firmy charakteryzują się swego rodzaju bylejakością.

Tak jest wszędzie. Patrząc z zewnątrz myślisz sobie "kurcze, tam to musi być porządek, wiedza, musi być ciekawie, bo wysoka technologia". Realnie nie jest, bo jesteśmy tylko montownią niestety. Technologia opracowywana jest poza granicami naszego kraju, u nas inżynierowie są od zamawiania części, a nie od projektowania maszyn i nowych technologii. Typowy inżynier po automatyce, mechanice, elektryce, elektronice, itd. będzie wykonywał pracę, którą może wykonywać z powodzeniem po technikum, a czasem i po polonistyce.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Ja powiem też tak, rząd zły, złodziejski się krytykuje, bo są nieludzkie przepisy, bo zabierane są wyższe podatki, bo jest dzielenie państwa i jednych się traktuję lepiej, a innych gorzej.
Tak jak to robi w PiS w Polsce.

Ale wspomniałem też wcześniej o tym, iż: "należy też popatrzeć na samego siebie, na własne wady i błędy i na to, co ja robię źle, a nie tylko rząd".
Czyli, musi się też zmienić myślenie zwykłych przynajmniej niektórych ludzi do tego, żeby postępowali lepiej.
Bo dzisiaj ktoś krytykuje nieuczciwy rząd, ale jak sam by się dostał do polityki i wybrano by go na jakieś stanowisko, wtedy by to poczuł: dobre pieniądze, przywileje to robiłby to samo, co pozostali politycy w rządzie.
Wtedy dla korzyści i dla stanowiska, wartości się liczyć przestają, bo to "pieniądz" staje się ważniejszy.
Zmieniają się okoliczności, zmienia się sytuacja i wtedy jest też inne myślenie ludzi.

Jak człowiek jest w pełni uczciwy, ma honor i ma wartości to nigdy, mimo różnych okoliczności i sytuacji jego zachowanie i myślenie się nie zmieni.
Bo taki człowiek nie ulegnie złym wpływom i nie da się skusić na duże pieniądze.

Tylko takich ludzi jest w tych czasach coraz mniej.

Trzeba sobie to powiedzieć szczerze.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
To praktycznie Snieosiągalne w tym kraju głównie ze względu na to, iż same te firmy charakteryzują się swego rodzaju bylejakością.
Dlatego też uważam że to powinno być obiektem zainteresowania spółek Skarbu Państwa. Tymczasem taki Obajtek "gazety kupuje".
Tak jest wszędzie. Patrząc z zewnątrz myślisz sobie "kurcze, tam to musi być porządek, wiedza, musi być ciekawie, bo wysoka technologia"
W czasach dobrego zdrowia zawodowo nie byłem z czymś takim związany więc pewnie bym uległ takiemu wrażeniu.
Jednak nie trafia do mnie argument że nic się zrobić nie da. Raczej że nikt dotąd nie próbował.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ale co konkretnie chcesz zrobić? Zmusić firmy o rocznym dochodzie porównywalnym z dochodem Polski, żeby przestały traktować nasz kraj jak montownię, a zaczęły tu opracowywać technologie?
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 306
Punkty reakcji
199
Trzeba by było stworzyć polskie firmy opracowujące nowe technologie, którą potem zmontują i sprzedadzą na cały świat, ale czy wiesz, gdzie jest problem?
Moim zdaniem brak odpowiedniej kadry a nawet gdyby taka była to:
-ktoś taki zarobi na Zachodzie wielokrotnie więcej
-znajdą się jednak tacy którzy odłożą wyjazd na później. Jednak konieczne by było odpowiednie organizowanie im pracy. Sprawienie że na odcinku
za który odpowiadają oni będą kierować i wszelkie na nim zmiany będą za ich wiedzą i aprobatą a nie dlatego że niekompetentny znajomy Prezesa do czegoś go przekonał.
Nie wystarczy mieć rację ale trzeba innych do niej przekonać.
Nie wystarczy mieć młodych-zdolnych ale trzeba wiedzieć jak ich wykorzystać.
Myślę że tu jest problem i on jest chyba taki sam od czasów PRL.
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 437
Punkty reakcji
106
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Moim zdaniem brak odpowiedniej kadry a nawet gdyby taka była to:
-ktoś taki zarobi na Zachodzie wielokrotnie więcej
-znajdą się jednak tacy którzy odłożą wyjazd na później. Jednak konieczne by było odpowiednie organizowanie im pracy. Sprawienie że na odcinku
za który odpowiadają oni będą kierować i wszelkie na nim zmiany będą za ich wiedzą i aprobatą a nie dlatego że niekompetentny znajomy Prezesa do czegoś go przekonał.
Nie wystarczy mieć rację ale trzeba innych do niej przekonać.
Nie wystarczy mieć młodych-zdolnych ale trzeba wiedzieć jak ich wykorzystać.
Myślę że tu jest problem i on jest chyba taki sam od czasów PRL.
Dlatego by zachęcić do nauki
I zdobywania specjalistycznej
Wiedzy państwo powinno
Sponsorować tylko kierunki
Potrzebne gospodarcze.
Po skończeniu nagroda i
Obowiązek odpracowania
Studiów i nie wiadomo
Dlaczego nie ma ich odpracowania
szczególnie dla lekarzy i
Nadal istnieją zbędne kierunki .
Obecnie koszty za wysokie
Plus koszty podróży i koszt mieszkania
Plus kierunki specjalistyczne
Dodatkowe książki, specjalistyczne
Narzędzia.
Nie ma gwarancji zdobycia stanowiska.
Odpracowanie szkoleń i
Gwarancja zajęcia a obecnie
Szkolenia potrzebne gospodarcze
Dla zwykłej osoby są za drogie i
Nie ma gwarancji zajęcia i osoby
Odpowiadające za rekrutację
Pomimo skończenia kursu
Odrzucą bo nie ma doświadczenia.
Państwo żaden sposób nie pomaga
Osobą które chcą zdobyć specjalistyczną
Wiedzę i daje absurdalne warunki
Kursów czyli ta osoba kończy
Kurs i musi wyznaczony czasie
Zdobyć pracę a bez tego płaci
Kilka tysięcy za kurs lub firma
Płaci i musi go zatrudnić i
Przeciwnym razie płaci za ten kurs i
Nie zrobi tego po nie wie
Co będzie za kilka miesięcy.
Koszty specjalistycznej wiedzy są za
Wysokie dla zwykłej osoby
i nie żadnych gwarancji
Pomimo że jego praca ważna
Dla gospodarki.
 
Ostatnia edycja:
Do góry