Jak oceniać rząd PiS?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Co do PiSu, co sądzicie o tej komisji, którą Dudeł zatwierdził? Polowanie na opozycję? Pociągną Macierewicza do odpowiedzialności? Bo kto jak kto, ale ten to pierwszy powinien być prześwietlony pod kątem powiązań z Rosją.
Jest lato więc nie mam czasu na politykę. Jednak sensu tej komisji nie rozumiem. W Polsce są "ruskie onuce" i inne sprzedawczyki ale takich się uprząta bez niepotrzebnego hałasu.
I co z tego że jakiś peowiec z jakimś ruskiem kiedyś się ściskał?
To jeszcze nie dowód że służył interesom Rosji.
Moim zdaniem to może być głupie polowanie na opozycję.
Spójrzmy na kalendarz.
Jest prawie czerwiec trzy miesiące pracy komisji to wyniki we wrześniu.
A wybory w październiku?

Innego sensu komisji teraz nie widzę.
 

Saymon

Stały bywalec
Dołączył
24 Sierpień 2007
Posty
1 450
Punkty reakcji
167
Miasto
Polska
Ja Twojej niestety wcale. Może kiedyś Ci się uda mnie jakoś zaskoczyć?
Nie dam rady, za wysoko. ale cieszę się twoim szczęsciem, Jesteś pracownikiem nie fizycznym, i masz czas przez całą dobę na internet.
A ja biedny fizyczny pracownik tez jestem całą dobe w internecie ale czesto piszę w pracy o 2-3,4 itd w nocy ze służbowego tabletu.
Ale internet prywatny. Nie używam służbowego internetu do prywatnych spraw....
Pracuję na pociągach towarowych więc czesto stoję na stacjach i mam czas .......
Mam nadzieję że jako nie fizyczny pracownik zarabiasz odpowiednio do swoich nie fizycznych kwalifikacji. I płacisz podatki.
Bo ja za wszystko płacę, pracuje w ogromnej firmie i wszystko legalnie.
No i w tym problem , musze płacxić na ukrainskich żebraków.......
 
Ostatnia edycja:

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
No i w drugą stronę, można też zobaczyć, że wcale nie jesteśmy 100 lat za murzynami :) Przynajmniej pod kątem infrastruktury, czystości, itd. Ja tam zawsze lubię do Polski wrócić i docenić, że jest w sumie w pytę.

Co do PiSu, co sądzicie o tej komisji, którą Dudeł zatwierdził? Polowanie na opozycję? Pociągną Macierewicza do odpowiedzialności? Bo kto jak kto, ale ten to pierwszy powinien być prześwietlony pod kątem powiązań z Rosją.
Taka komisja jest w demokratycznym, a szczególnie unijnym kraju nie tylko nielegalna, ale też jest bezprawna i wbrew Konstytucji.
To, co w PiS, razem z Dudą robią to zachowują się jak... przestępcy i tyle. Inaczej nie można tego nazwać.
Oni robią to po to, bo się zaczynają bać utraty "koryta", przywilejów i tego, że nie będą mogli dalej kraść z budżetu nie swoje.
A nie chcą tego utracić i boją się też karnej odpowiedzialności za swoje przestępstwa bezkarne i za złodziejstwa, jakich się przez prawie 8 lat dopuszczają.
I widząc przed oczami... strach... posuwają się do takich rzeczy, bo się ratują przed karą i przed Trybunałem Stanu.

Pokaż mi złodzieja i przestępcę, który ma na sumieniu złe rzeczy, który chciałby za swoje czyny ponieść karę i trafić "do puszki"? Nie ma takiego kogoś.
Taki ktoś robi wszystko, żeby karnie za nic nie odpowiedzieć, bo takie ma myślenie w swojej głowie.
Nie ma złodziei, bandytów, którzy za złe rzeczy chcą odpowiedzieć karnie.
Każdy chce być z takich ludzi bezkarny.

I tak samo myślą w PiS, bo są przestępcami, ale ich wyborcom to w niczym nie przeszkadza, że oni tacy są.
Jak ktoś lubi złodziei i drani, to będzie też takich popierał, bo tak to działa.
Swój, swojego zawsze znajdzie.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
W PiS potrafią tylko przerzucać własną winę i błędy na inne partie polityczne, ale też na Unię Europejską, na Rosję.
Każdy ma być winny złej sytuacji w Polsce, ale nie oni.
Są podli i bezczelni i tacy są od prawie 8 lat.
Teraz podle dali taką informację na budynku Banku Narodowego, ale też na stronach politycznych w sieci i to pokazał jeden z niezależnych dziennikarzy, który w sieci pokazuje to, co się wyprawia w kraju, iż: zła sytuacja gospodarcza, drożyzna i inflacja w Polsce to nie jest ich wina, ale wina Rosji. Wina Niemiec. Wina Unii Europejskiej.
I ich, niektórzy wyborcy uwierzą w takie rzeczy i dalej będą się ogłupiali.
A ja przypomnę, że gdyby te rządy nie rządziły, a rządziłby inny rząd, i to nawet Platforma takiej, złej sytuacji by w Polsce nie było.
Bo normalny rząd zadbałby o gospodarkę, radziłby sobie normalnie z pandemią i inflacja w Polsce nie byłaby taka jaka jest teraz.
Trzeba wiedzieć, bo nie każdy wie o tym w Polsce, że wysoka inflacja i wysokie ceny w sklepach nie są tylko przez sytuację zewnętrzną.
Sama, pandemia, droższe surowce, np. przez wojnę ukraińską miało tylko minimalny wpływ na inflacje, ale tylko o kilka procent i nie więcej.
Każdy ekspert, ekonomista to powie, że same przyczyny zewnętrzne na sytuację w kraju to nie jest taki problem, bo normalne rządy potrafią sobie z tym radzić.
Jak są drozsze surowce na rynkach światowych ( a teraz gaz i ropa już nie jest droga ), to rządy w krajach obniżają od tego podatek na jakiś czas i wtedy nie ma takich cen w sklepach.
Poza tym wiecznie też nie będą drogie surowce i wcześniej czy później stanieją i sytuacja się unormuje.
I to już ma miejsce na rynkach światowych.
Natomiast, zła, wewnętrzna polityka rządu prowadzi do złej sytuacji w kraju i to mamy w Polsce.
Oni utrzymują cały czas inflację dość wysoką, bo mogą ją obniżać, gdyż każdy rząd ma do tego narzędzia, ale nie mają do tego woli, bo na tym budżet zyskuje.
Wyższy VAT, to wyższe wpływy do budżetu. Wyższe podatki, to też są wyższe wpływy do budżetu i budżet się na tym bogaci.
Nawet w Rosji, jakby ktoś nie wiedział VAT jest znacznie niższy niż w Polsce, bo sprawdziłem i tam ten podatek wynosi: 18 %, do tego na niektóre produkty jest obniżony chyba do 8 %.
No to, jaka jest różnica, między tym podatkiem w Polsce, a w Rosji?
Nawet Rosja nie wyzyskuje własnego społeczeństwa ( pomimo że jest tak oskarżana i obrażana przez PiS i przez niektórych ludzi w Polsce ), tak jak Polska wyzyskuje na tym podatku, ale także na innych podatkach społeczeństwo polskie.
A w PiS muszą kogoś obwiniać za swoje błędy i winy, bo przecież oni sami siebie nie obwinią.
Oni w niczym są niewinni, nigdy.
W zakładach karnych większość skazanych nie jest winnych, tylko za coś tam siedzą.
PiS tak Polskę okradł, że nie mieści się to w głowie...
Oni nie tylko okradli i okradają jeszcze do wyborów społeczeństwo poprzez coraz wyższe podatki, wyższy VAT, ale oni okradli Polskę i Polaków z ogromnych środków unijnych, bo przez ich: przestępczość, łamanie Konstytucji i praworządności, Unia nie wypłaca środków i to jest strata ogromna dla Polski.
Trzeba sobie z tego zdawać sprawę, że tak ogromne sumy z kasy unijnej można by zainwestować w wiele remontów, inwestycji i projektów w Polsce.
Ale tych środków nie ma, bo rządzą złodziejskie i złe rządy.
Poza tym są kary naliczane dla Polski za brak praworządności i PiS nie płąci tych kar, bo mają to w poważaniu.
Więc, Komisja Europejska sobie odliczy te sumy i Polska nie dostanie prawie nic, a i tak nie ma środków dla Polski.
Za to odpowiada PiS i cała ta "banda złodziejska". Żaden inny rząd za to nie odpowiada.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Nie dam rady, za wysoko. ale cieszę się twoim szczęsciem, Jesteś pracownikiem nie fizycznym, i masz czas przez całą dobę na internet.
A ja biedny fizyczny pracownik tez jestem całą dobe w internecie ale czesto piszę w pracy o 2-3,4 itd w nocy ze służbowego tabletu.
Ale internet prywatny. Nie używam służbowego internetu do prywatnych spraw....
Pracuję na pociągach towarowych więc czesto stoję na stacjach i mam czas .......
Mam nadzieję że jako nie fizyczny pracownik zarabiasz odpowiednio do swoich nie fizycznych kwalifikacji. I płacisz podatki.
Bo ja za wszystko płacę, pracuje w ogromnej firmie i wszystko legalnie.
No i w tym problem , musze płacxić na ukrainskich żebraków.......
Po co Ty mi o tym piszesz? Co mnie to obchodzi kiedy możesz być w necie i z jakiego urządzenia wtedy korzystasz? Po co Ty się z tego tłumaczysz? Co za żenada...!
I wreszcie- co trzeba mieć w głowie, żeby nie zdawać sobie sprawy, że niektórzy pracują przy komputerze/laptopie/ ba! nawet zdalnie i w między czasie wchodzą sobie np. na takie fora? Jak tak bardzo Cię boli, że niektórzy tak mają i sami zarządzają swoim czasem i zadaniami, to może trzeba było wybrać inny zawód? Więcej się uczyć przydatnych rzeczy, zamiast marnować czas na wyczytywanie bzdur- np. propagandy?
Co do podatków, panie geniuszu, zapisując dziecko do miejskiego przedszkola okazuje się PIT, na dowód, że jest się podatnikiem danego miasta...
I mnie osobiście bardziej osłabia, że te podatki idą na utrzymanie zwyrodnialców, pedofilów, morderców, bo nie ma KS, niż na ukraińskie dzieci, które uciekły przed wojną, a nam mogą trochę podłatać dziurę w demografii. No ale cóż zrobić, to nie ja ustanawiam prawo. Taka jest cena bycia w Unii, że tego KS nie ma. A Unia mimo wad jest jednym z najlepszych miejsc do życia.
 

Siennna

Bywalec
Dołączył
30 Styczeń 2023
Posty
1 517
Punkty reakcji
87
Co do PiSu, co sądzicie o tej komisji, którą Dudeł zatwierdził? Polowanie na opozycję? Pociągną Macierewicza do odpowiedzialności? Bo kto jak kto, ale ten to pierwszy powinien być prześwietlony pod kątem powiązań z Rosją.
Szopka przedwyborcza. Klasyk gatunku. Ale z tym Macierewiczem to już pojechałeś. Rozumiem, że można faceta nie lubić, ale to chyba najbardziej antyrosyjska osoba w państwie.
 

Zeus

Nowicjusz
Dołączył
5 Styczeń 2023
Posty
178
Punkty reakcji
19
Sienna, właśnie tak działają obcy agenci że się kamuflują i udają niby porządnych obywateli, a wręcz patriotów...
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 308
Punkty reakcji
199
Przypuszczam że głowonog jakąś książkę Tomasza Piątka czytał a to ten łączył Macierewicza z Rosją.
Tyle że Piątek łączył go z rosyjskimi grupami przestępczymi a celem komisji powinni być ci którzy
oddawali "usługi" rządowi rosyjskiemu.
W takim przypadku celem może być Pawlak a chodzi o umowę na gaz.
Tyle że to znowu jest źle pomyślane bo celem powinien on być zaraz po przejęciu władzy w 2015 roku.
Teraz będzie to mało wiarygodne.
 

Mandr4ke

Bywalec
Dołączył
20 Grudzień 2008
Posty
289
Punkty reakcji
53
Miasto
Los Angeles
System prawny, w którym bez ograniczeń można ustanawiać dowolne przepisy jest nic niewarty. Równie dobrze mogłyby nie obowiązywać żadne zasady.

Ogólnie to mam głęboko w dupie wszystkie ustawy wycelowane w opozycję czy ogólnie w polityków. Niech się tam nawet na szpady tłuką. Gorzej jest jeśli te ustawy mogą mieć coś do zwykłych obywateli.

I tak jest w tym przypadku. Nie wiem czy ogarniał ktoś całą tą ustawę i podejrzewam że nie - bo i komu chciałoby się tyle czytać. Tak czy inaczej nie dajcie się znowu wydymać. Choć można powiedzieć że już dupy powypinane standardowo... Bo...

A bo w tej ustawie jest napisane że cała ta komisja może sobie sprawdzić każdego obywatela. I dla przykładu wystarczy głupi pro Rosyjski wpis na socjalmediach tudzież wpis który negatywnie ocenia pomoc Ukrainie i Ukraińcom przez Polski nierząd to komisja może sobie (tak sama z siebie bez wyroków Sądów i w ogóle procesów) stwierdzić że owy delikwent jest winny wpływom Rosyjskim i mogą zabrać mu cały majątek. Dom, samochód i wszystko co ma łączni z pieniędzmi na koncie. Mogą sobie np. wszystko zlicytować i przekazać Ukrainie hajsy z tego ;)a Wy jak zawsze debatujecie kogo oni będą prześwietlać i czy to będzie Tusk czy inny NieTusk. Jakby to było ważne... Każdy może zostać i zapewne większość będzie. Wystarczy pisać nie tak jak należy ;) Choćby tutaj na forum.


Na całe szczęście nad tym całym bajzlem którego Polacy nie widzą czuwa jeszcze Unia Europejska która w trybie pilnym już się zbierała dzisiaj i na całe szczęście totalnie są przeciwni tego co długopis nazywany prezydentem podpisał.

Cała ta komisja i jej powołanie łamie wiele punktów Polskiej Konstytucji ale przecież ważniejsze jest rozmyślanie nad tym kogo będą Pisiory prześwietlać zamiast zainteresować się tym co należy. Ponownie rząd robi sobie co chce a Polacy tylko wypinają zady czekając na dymanko. Nawet Ameryka się za głowę łapie. Z racji tego że cała ta komisja uderza w demokratyczny porządek i może mieć wpływ na wynik najbliższych wyborów. Cały świat trąbi że ponownie w Polsce dzieje się cyrk a Polacy dumają nad tym czy Tusk ma problem :)

Cała ta komisja poza połamaniem Konstytucji RP łamie również art. 2 traktatu o UE.

Ponownie UE zablokuje wypłatę KPO a dokładniej tej części która wypłacony być mogła.

Polska w końcu wyleci z UE bo już mało kto ma nerwy do takiego członka. Wieczny problem. Może wtedy ktoś się obudzi... Nieeee nikt się nie obudzi. Jedyne co Polacy potrafią to się wypinać
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Jeżeli Polska już jest w tej Unii Europejskiej, bo Polska zgodziła się tam wstąpić, a nie musiała wstępować do tej struktury, gdyż to była dobrowolna decyzja każdego z tych krajów, które wstąpiły do Unii, w tym i Polski, to powinno się dbać o relacje z Brukselą i dotrzymywać wszystkich umów unijnych.
PiS tego nie robi, jako jedyne rządy w tym kraju, bo mają to w głębokim poważaniu.
Ponadto, Polska nalezy też do NATO i nie ma miejsca w kraju NATO i Unii Europejskiej na takie rządy złe i szkodliwe, jakie Kaczyński z Dudą prowadzą od prawie 8 lat.
Gdyby Polska nie należała do NATO i Unii Europejskiej, wtedy mogli by sobie rzadzić w Polsce, jakby chcieli.
Ale to też zależy od rządu, jaki się rząd wybiera.
Albo się wybierze dobry, ludzki rząd, albo rząd zły moralnie, który nie szanuję wyborców, społeczeństwa i niszczy kraj i tak jest w przypadku złego PiS.
Natomiast, co do tej, jakiejś... komisji PiS-u, to cóż, kombinują jak tylko się da i robią różne, żeby za nic nie odpowiedzieć karnie i wymyślają jakieś, nieprawdziwe sytuacje z Rosją, a tak naprawdę Rosja Polsce nigdy w niczym nie zagrażała, a do tego, np. za Platformy Polska z Rosją miała normalne, poprawne relacje.
Po co psuć i osłabiać relacje nawet z Rosją i robić to z głupoty?
Przecież w PiS nie ma mądrych ludzi. To są idioci, "pajace"... , którzy myślą tylko o własnej dupci i żeby dbać tylko o własnym dobru.
Nic nigdy dobrego z tych rządów nie było i nie będzie.

Oni są źli po prostu i zachowują się tak specjalnie.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
PiS to jest Wielki szkodnik Polski i tak zostanie zapamiętany.
Oczywiście, nie dla ich większości wyborców, którzy wolą być naiwni i wolą wierzyć w kłamstwa tych rządów.
Ale myślę, że kiedyś i takim oczy się otworzą i zorientują się, na jakie rządy głosowali i co ich rządy zrobiły z Polską.
Bo całe życie też nie można być... ślepym. W końcu trzeba na oczy przejrzeć.
To jest jedyny, zły rząd w kraju, po 89 roku, który takie szkody narobił Polsce i społeczeństwu.
Wiadomo w Polsce nigdy nie było i nie ma pełnej demokracji w praktyce i zawsze będą jakieś wady w polskiej demokracji i to pomimo różnych rządów.
No ale to, co Kaczyński wyczynia od prawie 8 lat, to już jest złe i karygodne.
Nie wiem co jeszcze można do tego dodać?
 

wwwatujest

Nowicjusz
Dołączył
31 Marzec 2023
Posty
56
Punkty reakcji
8
Dajcie mi człowieka, a paragraf się znajdzie. Dołączyliśmy już do standardu białoruskiego i rosyjskiego oraz koreańskiego.
 

Stalowy

Bywalec
Dołączył
20 Maj 2021
Posty
1 365
Punkty reakcji
84
Wiek
40
Miasto
Tajemnicze miejsce...
Boją się jak cholera w PiS i dlatego zaczynają panikować.
A który bandzior, złodziej i oszust by się nie bał przed karą więzienia? Prędzej czy później trzeba będzie za swoje czyny odpowiedzieć i nie ma do końca życia bezkarności.
PiS przede wszystkim boi się tegorocznych wyborów, że jak przegrają, nie tylko utracą dobrą kasę podatników, "koryto", przywileje, posady, ale też boją się więzienia.
Bo jak tam trafią, wtedy będą nikim...
I oni dlatego zaczynają, na wszelkie sposoby "kombinować", udawać... wymyślać nieprawdziwe jakieś teorie na temat: rosyjskich wpływów w Polsce, by w tym celi i "pod przykrywką" wprowadzić jakąś komisję, która jest nielegalna i nie Konstytucyjna.
Ale co te rządy robią zgodnie z prawem w Polsce? Nic nie zrobili zgodnie z prawem.
Oni mają sztuczną i fałszywą nazwę partii: Prawo i Sprawiedliwość, która nic nie znaczy w praktyce.
Tylko tyle, że tak się nazywa partia Kaczyńskiego.
To jest tylko teoria.
Rosja nigdy Polsce nie zagrażała, bo za Platformy relacje z Rosją Polska miała poprawne i było dobrze.
PiS to są kłamcy, manipulatorzy, którzy wprowadzili złą sytuację w Polsce, jakiej nie było za rządów poprzednich.
Podzielili paskudnie polskie społeczeństwo, a udają, że: "oni niby pomagają rodzinom, bo dają kasę dla rodzin i dla emerytów".
Ale w zamian za to kłamią, kradną, osłabiają gospodarkę i zniszczyli w kraju praworządność, przez co Unia Europejska nie wypłaciła Polsce środków unijnych, a to były bardzo ogromne sumy.
Oni to ukradli polskiemu społeczeństwu i w niczym nie są winni.
Nigdy złodziej, bandyta w niczym nie jest winny, tylko ma na sumieniu podłe i złe rzeczy.
Trzeba umieć i chcieć przyznać się do własnej winy, jeżeli jest się winnym i wyrządziło się komuś zło.
Ale to tego jest potrzebny honor i przyzwoitość, a w PiS nikt tego nie ma.
 
Do góry