Jak oceniać rząd PiS?

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
Ale jedna kwota przypada na całą polske, a droższe jest życie np. w Poznaniu niż na wiosce na mazurach
Poczekaj, poczekaj. Pensje i wydatki to jedno. Inflacja drugie. Nie myl tych rzeczy.

życie w Poznaniu nie jest droższe, bo w biedronkach, czy lidlach masz te same ceny. Tak jak pisałem, droższe są tylko i wyłącznie mieszkania.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Czolgista12 napisał:
Drukarstwo czas start PIS 95% pozostale partie 5% hehe
Naucz się najpierw poprawnej polszczyzny, ja od lat mieszkam poza Polską a polskiego jakoś nie kaleczę w takim stopniu.
Naucz się odróżniać inflację od rozwarstwienia dochodowego, bo to trochę lipne tak świecić gołą d**ą w dyskusji o podstawach :D

Chciałbym, żeby to poparcie było odwrotne, żeby cały POPiS miał 5% a reszta była w rękach propolskich.

PiS na nieszczęście Polski ma przewagę bo jak po drugiej stronie widać takich amatorów ekspertów to nie można się dziwić. Wybieranie analfabety Komorowskiego czy pseudo-ekonomisty Petru nie dodaje powagi.
Ale to jest nieistotne, bo i tak nie masz wpływu na władzę. POPiS nie jest polskim tworem politycznym. Na każdą władzę nawet poważnych państw np. Niemiec czy Francji wpływają różne opcje zewnętrzne, lobbyści itd. W Polsce nie jest inaczej, z tym że oprócz prywatnych podmiotów na władzę wpływają jeszcze inne państwa. W PO inwestowała opcja niemiecko-rosyjska a w PiS amerykańsko-izraelska. Geostrategiczne położenie Polski sprawia, że każdy chce mieć ten obszar pod swoją kontrolą. I dopóki Amerykanie będą na wojennej ścieżce z Niemcami i Rosją o wpływy gospodarcze w Europie i naszym regionie to PiS jest nie do ruszenia.
Przecież w normalnych warunkach polskich PiS zostałby wysadzony po roku, dwóch jak 11 lat temu.
Jeśli ociepli się klimat na linii USA-Niemcy-Rosja, to PiS straci część władzy albo nawet całą. A jeśli Amerykanie nie odpuszczą, to kto wie czy nie powtórzy się w Polsce przypadek węgierski, gdzie Fidesz wygrał 3 razy z rzędu z większością konstytucyjną. Choć PiS może mieć z tym problemy, bo jednak ich rządy są dosyć nieudolne i ciężko byłoby sprzedać ludziom taką przewagę.

Aby mieć trochę szersze spojrzenie trzeba odrzucić POPiSowski beton.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Davidas napisał:
Chciałbym, żeby to poparcie było odwrotne, żeby cały POPiS miał 5% a reszta była w rękach propolskich.
Tyle żeby te "propolskie" nie okazały się SLD. To tak jak czołgista wrzeszczy jaka krajowi krzywda za PiS sie dzieje ale kto i dlaczego miałby ich w rządach zmienić tego już nie wie.
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
SLD jest prorosyjski w czystym wydaniu. Nie da się tak łatwo wyciąć korzeni z których się wyrasta. Potem gdy zwąchali interes i stołki na zachodzie to się lekko przeorientowali. Przestał płacić "moskiewski pan", to się przerzucili na "brukselskiego pana". Nawet za "drobne" użyczyli polskiego terytorium Amerykanom by mogli w spokoju "przesłuchiwać" swoich więźniów.

Polska scena jest tak zabetonowana, że to pytanie o lepszą opcję jest jak najbardziej na miejscu.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Davidas napisał:
Nawet za "drobne" użyczyli polskiego terytorium Amerykanom by mogli w spokoju "przesłuchiwać" swoich więźniów.
Za ponad sto kilo dolców nie wiem ile to milionów było jak podawał Sekielski. Jesli jednak dobrze Sekielskiego zrozumiałem to diabli wiedzą co się z tymi pieniędzmi stało. No chyba że ktoś wziął do kieszeni. Pytanie jednak który rząd by odmówił Amerykanom,?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
nie wiem czym się różni to klęczenie przed USA, czy SLD czy PIS to tak samo kolana ich bolą od tego klęczenia
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Davidas napisał:
Drukarstwo czas start PIS 95% pozostale partie 5% hehe
Naucz się najpierw poprawnej polszczyzny, ja od lat mieszkam poza Polską a polskiego jakoś nie kaleczę w takim stopniu.
Naucz się odróżniać inflację od rozwarstwienia dochodowego, bo to trochę lipne tak świecić gołą d**ą w dyskusji o podstawach :D

Chciałbym, żeby to poparcie było odwrotne, żeby cały POPiS miał 5% a reszta była w rękach propolskich.

PiS na nieszczęście Polski ma przewagę bo jak po drugiej stronie widać takich amatorów ekspertów to nie można się dziwić. Wybieranie analfabety Komorowskiego czy pseudo-ekonomisty Petru nie dodaje powagi.
Ale to jest nieistotne, bo i tak nie masz wpływu na władzę. POPiS nie jest polskim tworem politycznym. Na każdą władzę nawet poważnych państw np. Niemiec czy Francji wpływają różne opcje zewnętrzne, lobbyści itd. W Polsce nie jest inaczej, z tym że oprócz prywatnych podmiotów na władzę wpływają jeszcze inne państwa. W PO inwestowała opcja niemiecko-rosyjska a w PiS amerykańsko-izraelska. Geostrategiczne położenie Polski sprawia, że każdy chce mieć ten obszar pod swoją kontrolą. I dopóki Amerykanie będą na wojennej ścieżce z Niemcami i Rosją o wpływy gospodarcze w Europie i naszym regionie to PiS jest nie do ruszenia.
Przecież w normalnych warunkach polskich PiS zostałby wysadzony po roku, dwóch jak 11 lat temu.
Jeśli ociepli się klimat na linii USA-Niemcy-Rosja, to PiS straci część władzy albo nawet całą. A jeśli Amerykanie nie odpuszczą, to kto wie czy nie powtórzy się w Polsce przypadek węgierski, gdzie Fidesz wygrał 3 razy z rzędu z większością konstytucyjną. Choć PiS może mieć z tym problemy, bo jednak ich rządy są dosyć nieudolne i ciężko byłoby sprzedać ludziom taką przewagę.

Aby mieć trochę szersze spojrzenie trzeba odrzucić POPiSowski beton.
Mam w w dupie poprawną polszczyzne szkoda mi na to czasu, nie będę na to zwracał uwagi i mało mnie obchodzi gdzie mieszkasz.

Ale masz tutaj racje w kwestii polityki, też byłbym za tym by PO i PIS wyleciały z sejmu, ale obawiam się niestety, że to nie realne. Scena polityczna zacementowała się na te dwie partie , niestety.
Kibic Polski napisał:
Chciałbym, żeby to poparcie było odwrotne, żeby cały POPiS miał 5% a reszta była w rękach propolskich.
Tyle żeby te "propolskie" nie okazały się SLD. To tak jak czołgista wrzeszczy jaka krajowi krzywda za PiS sie dzieje ale kto i dlaczego miałby ich w rządach zmienić tego już nie wie.
Bo generalnie nie dzieje się dobrze w Polsce, pisałem , skrótowo co jest w Polsce nie tak pisałem , ale tą liste można by było jeszcze bardziej wydłużyć. Generalnie scena polityczna w Polsce jest strasznie zabetonowana , gdy będę powstawały komitety wyborze to byłbym za głosowaniem na partie nowe, które jeszcze nie rządziły. Ale uważam osobiście, że zapewne i tak nic się nie zmieni... , nikt nowy nie dojdzie.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
Mam w w d*pie poprawną polszczyzne szkoda mi na to czasu, nie będę na to zwracał uwagi i mało mnie obchodzi gdzie mieszkasz.
A zatem Twoje posty będą raportowane, a moderacja na podstawie regulaminu, którego fragment poniżej wkleję ma obowiązek je edytować, bądź usuwać, bądź wlepiać Ci bany.

§5. POPRAWNOŚĆ JĘZYKOWA
  • Bardzo cenimy sobie wysoką jakość wypowiedzi.
  • Używanie polskich znaków diakrytycznych (ę, ą, ł, ś itd.) nie jest wymagane, ale pamiętaj że ich stosowanie czyni cię poważniejszym odbiorcą dla pozostałych użytkowników.
  • Nie modyfikuj czcionki jeśli niema takiej potrzeby.
  • Dodając nowy temat, post pamiętaj:
  • nie używaj wulgaryzmów,
  • pisz poprawnie ortograficznie,
  • używaj znaków interpunkcyjnych: kropek, przecinków itd.,
  • nie nadużywaj powyższych znaków: w zupełności wystarczy jeden znak zapytania, jeden wykrzyknik,
  • korzystaj ze słownika wbudowanego w przeglądarkę, który podkreśla źle napisane słowa; nie ignoruj podkreślonych słów, poprawiaj błędy.
Co do polityki, to jak już pisałem i myślę, że zgodziliśmy się w tej kwestii z Davidasem, nasza scena polityczna jest nie tyle zabetonowana, co kontrolowana. Przez kogo? Wpływowe osoby. Z jakich kręgów? Patrząc po polityce, być może z żydowskich. Głowy nie dam.

Zresztą, na świecie jest niewiele państw prowadzących własną politykę. Rosja, USA, Chiny, Niemcy. Obok tych potężnych krajów stoją też mniej potężne i chcące na siłę mieć własną, niezależną politykę, te kraje to np. Syria, Irak, Iran, Libia... Z wyżej wymienionych tylko Iran JESZCZE jest niepodległy.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Gdyby tak chcieć porównać rządy PiS z Platformą w drugiej kadencji ? Rozdawnictwo to jedno ale jak się zapatrywać na przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego?
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Ależ Panowie, na horyzoncie rysuje się siła polityczna, która wstrząśnie całą polską sceną. Po oszałamiających sukcesach Janusza Palikota i Ryśka Peru (tak się ostatnio przedstawiał) szykuje się projekt "Salon ratuje koryto wersja 3.0". Zaszczytu wybrańca dostąpił Robert Biedroń, a jego nieistniejąca partia już może liczyć na 5%. Skromnie, to prawda, bo zanim Ryszardowi Peru stworzyli partię, notowała aż 11%. Ale spokojnie, sytuacja się rozwija. :szuka:

Ktoś się skusi?

7686040-robert-biedron.jpeg
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Największym plusem Morawieckiego było promowanie podczas swoich wizyt powrotu do kraju Polonii.
Jest to bardzo pozytywne działanie.
Wcześniej nie było tego działania bo wcześniej rządzili złodzieje a ekipa
Tuska wygnała 2 lub 3 miliony rodaków i większość stanowiły osoby młode.
Niestety brakuje programu który ich zachęci do tego.
Powinny dostać Polskie obywatelstwo a wcześniej badania czy nie mają chorób
wykluczających obywatelstwa.
Nie może mieć HIV i Rzeżączki .
Dokument potwierdzający że żyje zgodnie z prawem i nie ucieka bo złamał prawo.
Otrzymać Obywatelstwo mogą tylko osoby które mają normalną orientację i
posiadające naturalną płeć i mutanty które udają kobietę lub faceta nie
mają żadnego prawa przekroczyć Polskiej graniczy .
Darmowy transport i transport swojego majątku.
Zwolnienie ze wszystkich podatków na 10 lat i za darmo
ziemie i jeśli starczy dla nich to opuszczony dom.
Państwo za zgodą spadkobierców wykupuje te domy.
Pieniądze za osiedlenie się .
Wysokość zależy od miejsca osiedlenia .
Najwięcej pieniędzy za osiedlenie się na obszarach wyludnionych.
Urzędniczy sami uzupełnią podatki za obywateli .
Wcześniej firmy muszą wysyłać do pracowników PIT i marnują
pieniądze i czas.
obywatele muszą zmarnować czas i pieniądze na jego uzupełnienie i dostarczenie dokumentów .
Urzędniczy na przyjmowanie informacji które już mają .
Teraz urzędniczy uzupełnią PIT za obywateli a obywatele
mogą wyznaczonym terminie mogą uzupełnić te dane i podać dodatkowe ulgi które
według nich powinni dostać a urzędnik je potwierdza lub nie .
Większość wychodzi naz zero i absurdem jest by firmy i obywatele dostarczali jeszcze raz
informacje które państwo już ma .
Przypadku aborcji brak odrzucenia radykalnego projektu zakazującego aborcję.
Ten projekt siedzi w komisji i zabawy blokowanie go.
Powinni jawnie potwierdzić utrzymanie kompromisu aborcyjnego.
Narzucić pracownikom państwa odpowiedzialność za ich zachowania .
Normalnie dziecko powinno się pojawić po ślubie.
Jeśli pojawi się wcześniej to następuje ślub a przypadku rozstania
powrót do siebie a Państwo powinno narzucić swoim pracownik
odpowiedzialność za ich czyny .
Pracownik państwa powinien mieć obowiązek zawarcia ślubu lub płacenia
na dziecko i ma 1 miesiąc na decyzję bo straci pracę.
By zachęcić go do ślubu i odpowiedzialności nie musi płacić opłat administracyjnych
i dzięki specjalnej umowie płacić za ślub religijny.
Kobieta jeśli złamie prawo i zrobi aborcje i nie było sytuacji na które pozwala
prawo traci pracę i tak samo traci pracę jeśli bez zgody męża zamorduje
jego dziecko i nie było sytuacji na które pozwala prawo .
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
pan k napisał:
Nie może mieć HIV i Rzeżączki .
A czołgista który jak twierdzi: "ma cos w d..."? mógłby wrócić czy to groźna dolegliwość?
.
pan k napisał:
osoby ... posiadające naturalną płeć
Lubie wpisy Pana K ciekawe czy on sam jest ...naturalnej płci? Przyznaje jednak że bez niego to forum byłoby nudne a czołgista nawet nie byłby w stanie jego braku zrekompensować
.
pan k napisał:
Zwolnienie ze wszystkich podatków na 10 lat i za darmo ziemie i jeśli starczy dla nich to opuszczony dom.
Ta ziemia to chyba na Marsie...a narzekali na rozdawnictwo PiS...
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Bianka napisał:
Ależ Panowie, na horyzoncie rysuje się siła polityczna, która wstrząśnie całą polską sceną. Po oszałamiających sukcesach Janusza Palikota i Ryśka Peru (tak się ostatnio przedstawiał) szykuje się projekt "Salon ratuje koryto wersja 3.0". Zaszczytu wybrańca dostąpił Robert Biedroń, a jego nieistniejąca partia już może liczyć na 5%. Skromnie, to prawda, bo zanim Ryszardowi Peru stworzyli partię, notowała aż 11%. Ale spokojnie, sytuacja się rozwija. Ktoś się skusi?
Ja.

Do Biedronia miałem bardzo negatywne podejście na początku, jak był w Ruchu Palikota. Jako prezydent Słupska sprawował władzę jak należy, pokazał, że daje radę i jest kimś więcej, niż robiącym wokół siebie szum pedałem.

Pedał, czy nie, jeśli jest dobrym politykiem, dałbym mu szansę. Jeśli pod kątem gospodarczym pójdzie w stronę austriackiej szkoły ekonomii, dam mu szansę.

No bo tak szczerze - kto inny jest dziś jej przedstawicielem? Korwin, ok, ale żaden z niego polityk, raczej filozof. Reszta to keynesiści. PiS to socjalizm w czystym wydaniu, jak sobie pomyślę, ze mają rządzić kolejną kadencję, to robi mi się niedobrze.

Niestety mam wrażenie, że Biedroń pójdzie w tą samą stronę :( Zobaczymy, co z tego wyniknie, projekt nazywa się Burza mózgów, może ona przyniesie coś ciekawego.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
glowonog napisał:
Jeśli pod kątem gospodarczym pójdzie w stronę austriackiej szkoły ekonomii, dam mu szansę.
Biedroń: 500 plus to bardzo dobra zmiana

Ponadto jest gorącym zwolennikiem socjalistycznego charakteru UE:
Jego tekst dla Politico (pozwoliłam sobie przetłumaczyć)
"Sytuacja w wielu krajach europejskich jest tragiczna. Ale nawet gdy populistyczne siły antyeuropejskie zyskują poparcie w krajach całego bloku, droga do silniejszej, bardziej zintegrowanej Europy nie jest całkowicie zablokowana. Jeśli chcemy, aby ludzie podążali, musimy usunąć przeszkody.
Ponieważ Komisja określa budżet na najbliższe lata, musi pamiętać o jednej ważnej rzeczy: walka o duszę Europy ma miejsce w lokalnych społecznościach, regionach, miastach i wioskach. Bez odpowiedniego finansowania ci, którzy chcą zobaczyć jaśniejszą, bardziej otwartą Europę, stracą wiarę we własne marzenia."
https://www.politico.eu/article/pis-poland-eu-cohesion-funding-to-fight-populists-go-local/

A Głos Pomorza tak go opisuje:
"Podobać mogą się także społeczno-ekonomiczne poglądy Biedronia, który deklaruje zainteresowanie problemami klas niższych, a o klasie średniej mówi wprost, że jak ktoś sobie dobrze radzi, to nie trzeba mu pomagać. O. dziwo , w tym zakresie w pewnym sensie doskonale wpisuje się w narzucony przez PiS model polityki społecznej, który w wymiarze ekonomicznym również odwołuje się do poglądów lewicowych."
https://gp24.pl/robert-biedron-prezydent-polski-z-naszego-podworka-komentarz/ar/10438612
[wg. niego klasie średniej nie trzeba pomagać... ale ją doić to już tak]

Zgadzam się w pełni, że PiS to socjalizm, dla mnie odkurzona wersja sanacji, dlatego ze względów ideowych nigdy bym nie zagłosowała na nich. Ale Biedroń to nowoczesna wersja euro-socjalizmu. Ze wszystkimi współczesnymi wynalazkami.

Nawet jeśli Biedroń nie wyrasta wprost z tzw. salonu, to widać gołym okiem, że salon chętnie by go użył. Tym bardziej, że nie sprawdziła się operacja unowocześnienia PO przez Petru. Projekt Nowoczesna runął. Petru nie będzie drugim Tuskiem. Bez odbicia elektoratu socjalnego z rąk PiS-u niewiele da się zdziałać. Biedroń ma duszę PiS-u a umysł nowo-lewicowego aktywisty.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Bianka napisał:
a o klasie średniej mówi wprost, że jak ktoś sobie dobrze radzi, to nie trzeba mu pomagać.
Pomagać nie trzeba, wystarczy, że mi podatkiem nie dowali. Tylko socjaliści lubią podatki.

Cóż, wychodzi na to, że dalej będę głosował na " Krula ". Lepszy głos oddany za ideą wolności gospodarczej, niż brak głosu. Boli mnie tylko, że muszę głosować na polityka, który w ogóle mnie nie przekonuje tylko dlatego, że jest jedyną opcją wolnościową w tym kraju.

Szczerze mówiąc dziwi mnie również, że ludzie głosują na socjalistów teraz, kiedy coraz bardziej popularne jest słuchanie rad biznesmenów, ludzi sukcesu, którzy pokazują swój tok myślenia, polecają do czytania książki o ekonomii, która w gruncie rzeczy jest banalna ( nie mówimy o wiedzy szkolnej i centralnym sterowaniu - ta jest trudna, bo nawet Ci, co nią sterują nie potrafią tego robić, gospodarka tak naprawdę jest układem samoregulującym się ). Przecież nie da się przeczytać np. Bastiata i później zagłosować na PiS, albo PO.

Chyba, że ta moda na słuchanie ludzi sukcesu kończy się tylko na słuchaniu, a potem zamiast coś robić, młody człowiek włącza sobie serial, albo kolejny " poradnik ", tym razem uczuciowy i zapomina o tym, jak zmienić swoje życie. ( Swoje, a przy większej ilości ludzi dbających o swoje interesy, także całego kraju, bo lepiej pracować na wolność finansową, niż nie pracować dla 500 zł na dzieciaka. )
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
W 2015 chyba już po wygranej Dudy a przed wyborami które wszyscy wiedzieli że wygra PiS w programie Puszka Paradowskiej red naczelny the Warsaw Voice Andrzej Jonas postawił taka tezę że PiS "podsypie" społeczeństwu aby w zamian uzyskać brak sprzeciwu z jego strony do swoich "kontrowersyjnych działań". Zatem kiedy czytam że PiS to czysty socjalizm mam ochotę zrobić "buhahaha" jak to jeden tutaj robił. Ich socjalizm to strategia ta strategia przyniesie im kolejne zwycięstwo w wyborach czyli jest skuteczna . Innymi słowy rozdawnictwo dla utrzymania się przy władzy w moim przekonaniu to nie jest żaden "czysty socjalizm" ponieważ to działanie jest jedynie środkiem a nie celem. Pytanie jak można powstrzymać takich populistów bo chyba nie głosowaniem na "wynalazek" który 5% w wyborach nawet nie osiąga?
 
S

serwor

Guest
glowonog napisał:
Do Biedronia miałem bardzo negatywne podejście na początku, jak był w Ruchu Palikota. Jako prezydent Słupska sprawował władzę jak należy, pokazał, że daje radę i jest kimś więcej, niż robiącym wokół siebie szum pedałem.
A w jaki sposób dawał rady? Bo zdaję się nic nie robił, wszystko robili zastępcy i urzędnicy.
On w ciągu swojej kadencji przeważnie był w delegacji, wyszło mu podobno ponad 7 miesięcy tych wyjazdów do tej pory.
A co w tym czasie w mieście..... afera pedofilska tuszowana przez ratusz.
Przez kilka miesięcy w ratuszu wiedziano o pedofilu ale to ukrywano i nic nie zrobiono, a wszystko działo się w miejskim domu kultury.



glowonog napisał:
Pomagać nie trzeba, wystarczy, że mi podatkiem nie dowali. Tylko socjaliści lubią podatki.
No to dawaj do Somali, tam podatków nie ma twój raj. Po prostu niektórzy nie dorośli do cywilizacji.
Ale jestes wolnym człowiek, wy.....j z tej złej Polski jak sie nie podoba. Masz cały świat do wyboru.
Jedz do Meksyku raju Cejrowskiego gdzie jest raj i połowa ludzi nie umie czytać i pisać.


Bianka napisał:
Ponadto jest gorącym zwolennikiem socjalistycznego charakteru UE:
Wam już się w główkach poprzewracało.
To nie socjalizm tylko liberalizm obyczajowy, nie ma nic wspólnego z socjalizmem.



Bianka napisał:
Nawet jeśli Biedroń nie wyrasta wprost z tzw. salonu, to widać gołym okiem, że salon chętnie by go użył.
Biedroń wie że kolejny raz nie zostanie wybrany w Słupsku ale ma nadzieje że uda mu się dostać do parlamentu europejskiego i być może ma rację.
W końcu jest gejem i może dostać tych 5-6% a wtedy będzie urządzony do końca życia.


Bianka napisał:
. Bez odbicia elektoratu socjalnego z rąk PiS-u niewiele da się zdziałać. Biedroń ma duszę PiS-u a umysł nowo-lewicowego aktywisty.
Biedroń po prostu sprytnie szuka sobie posady na dalszą część życia, w zasadzie nic dziwnego , każdy grabi jak może.
JKM robi to po swojemu Biedroń po swojemu. Każdy z nich ma swoją nisze.
 

Bianka

Bywalec
Dołączył
28 Kwiecień 2016
Posty
440
Punkty reakcji
132
Miasto
Łódź
Kibic Polski napisał:
Innymi słowy rozdawnictwo dla utrzymania się przy władzy w moim przekonaniu to nie jest żaden "czysty socjalizm" ponieważ to działanie jest jedynie środkiem a nie celem.
Idee socjalizmu zwykle bywają środkiem a nie celem samym w sobie. Już zauważył to sam Marks chcąc mieć w ręku narzędzie, które będzie oddziaływało na wyobraźnię proletariatu. Niemniej jest to wątek na inną dyskusję. Zatem jakie są cele PiS-u, partii która historycznie odwołuje się do dorobku przedwojennej sanacji? Jeśli chodzi o mnie, to charakter partii oceniam przede wszystkim według jej korzeni, programu a jak już rządzi, to według jej owoców. Stąd dla mnie PiS to partia centrowa o odcieniu lewicowym, etatystycznym, socjalizującym ze wstawkami narodowymi, pozorowanym konserwatyzmem, realnym interwencjonizmem, ocierająca się o model państwa opiekuńczego. W dużym skrócie. Zaś pojęcie "Zjednoczona Prawica" w tym kontekście traktuję jako niesmaczny żart. Taka zjednoczona prawica bez Prawicy.


serwor napisał:
To nie socjalizm tylko liberalizm obyczajowy, nie ma nic wspólnego z socjalizmem.
Liberalizm obyczajowy mocno zakorzeniony w ideologii płynącej z marksistowskiego modelu rewolucji społeczno-kulturowej według frankfurtczyków tj. teoretyków zachodniego neomarksizmu.

Obecnie UE dąży do pogłębiania integracji co w praktyce oznacza zmniejszanie odrębnych tożsamości państw narodowych, centralizacji władzy, kolektywizacji, regulacji, biurokracji, rozszerzania i pogłębiania prawa unijnego, rozwijania wszelkiego rodzaju programów finansowania, dotowania nawet najbardziej abstrakcyjnych pomysłów wynikającym m.in. ze wspomnianej rewolucji kulturowej, buzujących sił postępu ale nie tylko bo również potrzeb socjalnych uciemiężonych klas społecznych, podmywania filarów cywilizacyjnych, multikulturalizmu itd. itd.

Jeden ze współczesnych patronów UE, włoski komunista Altiero Spinelli, którego nazwisko widnieje na jednym z gmachów unijnych
https://ak9.picdn.net/shutterstock/videos/15718009/thumb/10.jpg
pisał:
"Kiedy przekroczony zostanie horyzont Starego Kontynentu i wszystkie narody świata zaakceptują wielką wizję wspólnego działania, to Federacja Europejska będzie jedyną możliwą gwarancją pokojowej współpracy z amerykańskimi i azjatyckimi narodami. Upłynie wiele czasu zanim jedność całego globu stanie się możliwa." (...)
"Linia podziału pomiędzy postępowymi i reakcyjnymi partiami nie jest już zgodna z formalną linią mniejszej lub większej demokracji, albo mniejszego czy większego stopnia wdrożenia socjalizmu." (...)
"Jeśli zrozumie to dość ludzi w kluczowych krajach europejskich, wówczas zwycięstwo będzie w zasięgu ręki, ponieważ sytuacja i atmosfera będą korzystne dla ich pracy. Przeciwnikami będą partie i frakcje, które zostały zdyskwalifikowane przez katastrofalne doświadczenie ostatnich dwudziestu lat. Będzie to czas nowych działań i nowych ludzi – RUCH NA RZECZ wolnej i zjednoczonej Europy" (...)
"Aby odpowiedzieć na nasze potrzeby, europejska rewolucja musi być socjalistyczna. To znaczy, mieć za cel wyzwolenie klasy robotniczej i stworzenie dla niej bardziej humanitarnych warunków życia." (...)
"Kryzys rewolucyjny to właściwy moment na organizowanie i kierowanie siłami postępowymi, wykorzystując do tych celów wszystkie obywatelskie instytucje. Powstają one spontanicznie jak w gorącym tyglu z kipiącą rewolucyjną masą nie dla prowadzenia plebiscytów, ale raczej w oczekiwaniu na pokierowanie sobą."
https://www.poloniainstitute.net/expert-analyses/manifest-z-ventotene-1941/
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
197
Bianka napisał:
Zatem jakie są cele PiS-u, partii która historycznie odwołuje się do dorobku przedwojennej sanacji?
Władza dla samej władzy choć sam PiS być może faktycznie widzi się jako "współczesna sanacja". Tylko oby w wyniku tego znowu jakiś generał Zagórski nie "zaginął" jak to było za poprzedniej sanacji. Stąd właśnie polityka rozdawnictwa bo wyborca z pełnym portfelem i pełnym brzuchem znów na nich zagłosuje i nie będzie mu przeszkadzało że " jakieś sądy że jakiś trybunał" a malkontenci będą sobie wrzeszczeć o "czystym socjalizmie" bo co mogą więcej zrobić? Ja bym jednak im zadał pytanie jaką mają pewność że III kadencja rządów PO byłaby czymś na co by mniej narzekali?
 
Do góry