Jak oceniać rząd PiS?

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
pan k napisał:
jeśli posiada spore piersi obowiązek jeśli pogoda pozwala nosić płaszcz zasłaniający je bo szczególnie prowokuje i wszystkie czynności które robi mają skojarzenia seksualne
i


pan k napisał:
Spódnica powinna zasłaniać połowę nóg.
i


pan k napisał:
a szczególnie zmniejszyć kobiece piersi jeśli produkcja jest skierowana do dzieci.
Tak sobie teraz pomyślałem: Czy Pan K nie jest przypadkiem PEDAŁEM?
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Ja dzis przeczytałem cos o 1000+, póki co ponoć nad tym nie pracują ( i mam nadzieję, że nie będą ).

Mam dziwne wrażenie, że tymi " plusami " rząd wprowadza program " Wenezuela+ ". Tam socjaliści już pokazali, jak należy rządzić krajem. Inflacja na poziomie kilkunastu tyś. %, a jeszcze kilkanaście lat temu każdy obywatel wenezueli dostawał tysiące dolców rocznie na podróżowanie.

Niech rozdają dalej, za jakieś 5 lat jak kryzys przyjdzie, to nie będzie czego zbierać z tego państwa.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Znowu próba kupna ludzi programami, ale ludzie którzy głosowali na PIS w 2015 roku musieli być naiwni .
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Największym sukcesem było zlikwidowanie Gimnazjów .
Dzieci okresie dojrzewania trafiają do całkowicie nowej szkoły i
klasy a poziom edukacji przedłużeniem podstawówki i celem
nie była wiedza a egzamin gimnazjalny i jak rozwiązywać testy .
Wielu przypadkach do Molocha który zawiera Gimnazjum i Liceum.
Nie da się utrzymać dyscypliny a nauczyciele powodu nadmiaru
papierów i braków kadrowych nie wychodzą na korytarz.
Powodu wielkości szkoły nie są wstanie kontrolować uczniów .
Gimnazja były siedliskiem patologii i przemocy.
Brakuje dwóch rzeczy tej reformie.
1 Edukacja powinna mieć charakter specjalistyczny .
Na poziomie podstawowym poznaje się wszystkie przedmioty
a później tylko przedmioty potrzebne na danym kierunku.
Absurdem jest wymuszać by matematyk i podobne kierunki
wymuszać naukę przedmiotów humanistycznych .
Debilizmem jest nauka humanistów matematyki.
Wymuszać by sportowcy zajmowali się zwykłymi przedmiotami
i to powoduje słabe wyniki sportowców i porażki na zawodach.
Każdy ma przypisane umiejętności i nie da się opanować innych umiejętności.
Każda umiejętność wyklucza inną i absurdem jest ignorowanie
tych umiejętności np kujon nigdy nie stanie się sportowcem a
atleta nie zostanie kujonem.
Uczniowie zyskają spadek godzin i szansę skupienia się na wybranym kierunku.
Nie da się opanować wszystkiego a zawody są podzielone na specjalizację a
każda specjalizacja zajmuje się swoją robotą a inny pracownik ma
zakaz wykonywania tego zadania .
Jeśli nie opanuje się podstaw danego przedmiotu to nie ma sensu się nim zajmować
bo są dla wybranych i są wiedzą tajemną którą są wstanie opanować nie liczni.
Przez narzucanie wszystkiego szkoły zawodowe przypominają zwykłe szkoły a
powinny uczyć tylko zawodu bo ta osoba chce zajmować się pracą i
nie potrzebuje zwykłych przedmiotów i nie jest zdolny to tych przedmiotów .
Sportowiec nie może się skupić na sporcie bo słabe oceny zabrały mu szansę
na trening i zawody a później słabe wyniki sportowców .
2 Szkoła jest świątynią wiedzy i powinny obowiązywać radykalne
zasady ubioru a szczególnie kobiety a najlepiej osobne klasy.
Bez odpowiedniego ubioru nie ma szacunku dla edukacji bo
jeśli ubierze się sposób wyuzdany to udowadnia brak zainteresowania
nauką i dodatkowo swoim wyglądem zabiera chłopcom możliwość
skupienia na nauce i swoim wyglądem prowokuje wyuzdane zachowania .
Powinny powstać osobne klasy dla dziewczyn i chłopców .
Dawniej istniały osobne klasy i szkoły.
Radykalna kontrola ubioru i dawniej dziewczyna ubrana jak na dyskotek
nie weszła by do szkoły bez karnego fartuchu.
Spódnica musiała zakrywać połowę nóg i zakaz malowania i obowiązek
zmycia makijażu.
Dziecko nie może wyglądać jak dorosła kobieta.
Przyciąga zboczone osoby a facet nie wie ile ma lat .
Przez to ma problemy i do procesy trafia do aresztu.
Dla swojego bezpieczeństwa i dla bezpieczeństwa
mężczyzn ma swoim pokazywać swój wiek a szczególnie po
prowadzeniu rejestru pedofilów i prawo nie odróżnia
dobrowolnych relacji .
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Nic nowego.

Ponoć mają wprowadzić Exit tax ;) Szukają kasy na łatanie dziur, jak skończy się pomysł na podatki, inflacja wystrzeli w górę. Pakujta kasę w złoto / srebro / nieruchomości / dolary ( choć to najgorszy z pomysłów ), bo będzie płacz i zgrzytanie zębów jak przyjdzie kryzys.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
U nas się robi większe rozdawnictwo niż w krajach europy zachodniej.
Ciekawe czy kolejne wybory będą już drukowane czy jeszcze demokratyczne. Bo patrząc na oficjalne sondaże to mało realne by PIS po takich odpałach co robi miał 40% poparcie.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
Czolgista12 napisał:
Bo patrząc na oficjalne sondaże to mało realne by PIS po takich odpałach co robi miał 40% poparcie.
Czytam te odpały i się zastanawiam. To ten PiS ma w końcu te 40% czy nie ma? Ale jeśli nie ma to dlaczego?
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Ok. W ostatnim somdażu miał 38% za dużo to nie zmienia :))))

Jak dla czego :
Upolitycznianie sondownictwa , mieszkanie plus program który okazał się lipny, niszczenie armii chociażby ostatnie pseudo plany zakupu okrętów , brak kontraktów nowych , ziemia dla kościóła , utrudnienia w sprzedaży ziemi, zakaz handlu w niedziele , misiewicze i obsadzanie swoimi w spółkach skarbu państwa, rozdawnictwo pieniędzy zamiast dbanie o innowacyjność , kompromitacja polski na arenie międzynarodowej , przykładowo jest więcej , ale za dużo by pisać.

Nie sądze ,że ludzie są aż tacy głupi by znowu pchać do pisowskiego syfu. Ja przynajmniej nie chce żyć w takim kraju jak jest obecnie.

Nie zdziwie się jak będą jakieś matactwa przy wyborach.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
Czolgista12 napisał:
Nie sądze ,że ludzie są aż tacy głupi by znowu pchać do pisowskiego syfu. Ja przynajmniej nie chce żyć w takim kraju jak jest obecnie.
Jak rozumiem beneficjenci 500+ będą głosowali przeciw PiS? Czołgistę nikt tutaj nie trzyma wystarczy wejść do czołgu i ...ruszyć 3 września do szkoły by się dowiedzieć że..
.
Czolgista12 napisał:
Upolitycznianie sondownictwa
poprawną formą jest ...sądownictwo. No i oczekuje uzasadnienia dlaczego mądrzy ludzie nie mają głosować na PiS.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Kolejne machloje pisu mi się przypomniały a dotyczyły transportu , w przypadku nałożenia mandatu przez ITD , który zdaniem kierowcy był za wysoki to teraz były zmiany, że odwołanie rozpatrzy Sąd administracyjny a co za tym idzie on nie ma możliwości zmiany kwot mandatów, były jeszcze bez zasadne karanie mandatami za wyprzedzanie ciężarówek i to są kolejne przykład naszej dojnej zmiany :D
Kibic Polski napisał:
Nie sądze ,że ludzie są aż tacy głupi by znowu pchać do pisowskiego syfu. Ja przynajmniej nie chce żyć w takim kraju jak jest obecnie.
Jak rozumiem beneficjenci 500+ będą głosowali przeciw PiS? Czołgistę nikt tutaj nie trzyma wystarczy wejść do czołgu i ...ruszyć 3 września do szkoły by się dowiedzieć że..
.
Czolgista12 napisał:
Upolitycznianie sondownictwa
poprawną formą jest ...sądownictwo. No i oczekuje uzasadnienia dlaczego mądrzy ludzie nie mają głosować na PiS.
500 + nie ma żadnej waloryzacji i już teraz 500 zl to jest jak 450 zl , druga kwestia by komuś coś dać to najpierw trzeba zabrać innym, po drugie po co pracować skoro ma się kilkoro dzieci :D
Po drugie nie wszyscy ludzie co głosują to osoby z dziećmi, poza tym partie opozycyjne wcale nie musza rezygnowac z 500+ , gdyby przejeły władzę.


No dlatego, że to są oszuści, co ustawa to jest szkodliwe dla ludzi ,przykładów podalem sporo i pewnie sam się zgodzisz, że to co napisałem pozytywne nie jest.

A po drugie skoro taki inteligent z ciebie z gramatyki, to napisz mi jak się robiło całkowanie i pochodne z matematyki ? :D :D
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
A po drugie skoro taki inteligent z ciebie z gramatyki, to napisz mi jak się robiło całkowanie i pochodne z matematyki ?
Ja Ci napiszę, a mimo to nie kaleczę języka.



Czolgista12 napisał:
500 + nie ma żadnej waloryzacji i już teraz 500 zl to jest jak 450 zl
Bzdury. Inflacja w Polsce waha się w granicach 2% w skali roku. Coś tam przed chwilą przebąkiwałeś o liczeniu całek i pochodnych. Policz sobie, ile wynosi 98% z 500.



Czolgista12 napisał:
ruga kwestia by komuś coś dać to najpierw trzeba zabrać innym, po drugie po co pracować skoro ma się kilkoro dzieci Po drugie nie wszyscy ludzie co głosują to osoby z dziećmi, poza tym partie opozycyjne wcale nie musza rezygnowac z 500+ , gdyby przejeły władzę.
Nie, żebym się czepiał, ale po " po drugie " jest jeszcze " po trzecie " i " po czwarte ", a nie samo " po drugie".

A opozycja utrzymująca program socjalny wprowadzony przez PiS to g*wniana opozycja, nie chcę takiej, czym się różni jeden socjalizm, od drugiego, oprócz tego, że Ci drudzy będą obsadzać stołki swoimi ludźmi?
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Ja tam na kolanie to pisze na szybko i nie zwracam uwagi na gramatyke i tak każdy rozumie o co chodzi to nie lekcje polskiego.
Zależy ja od regionu polski w moim rejonie duże miasto to po przeliczeniu wartości to jest już 464 zł.
A po drugie jak są wybory to każda partia składa jakieś obietnice, łatwo sie domyslic, że zapewne nowa partia rządząca usunęłaby by 500+ i zrobiła coś innego. A po to gada ją takie rzeczy by zachęcić osoby z 500+ też.
Jak porównuje rządy PO to były one kiepskie u nie dziwie sie że budze niechęć a, ale działanie pisu to dramat w stylu gorsze zło.
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 276
Punkty reakcji
196
Czolgista12 napisał:
Ja tam na kolanie to pisze na szybko i nie zwracam uwagi na gramatyke i tak każdy rozumie o co chodzi to nie lekcje polskiego.
Ja natomiast zwracam uwagę na pisownię bo jak to ktoś powiedział po piśmie można poznać intelekt. Zaś co do ewentualnej zmiany rządzących uważam jak na razie to za bajkę i tych którzy sadzą że ..
.
Czolgista12 napisał:
Nie sądze ,że ludzie są aż tacy głupi by znowu pchać do pisowskiego syfu.
za bajkopisarzy. Inna zaś sprawa że czołgista nawet się nie zająknął jakie to grupy społeczne będą głosować przeciw rządom PiS.
Może emeryci i renciści?
Nie sztuka jest coś zmienić sztuka to coś zmienić na lepsze.
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
Zależy ja od regionu polski w moim rejonie duże miasto to po przeliczeniu wartości to jest już 464 zł.
Co Ty chrzanisz? Inflacja jest na poziomie kraju, a nie regionu!
 

Davidas

Ten Nieznośny
Dołączył
4 Styczeń 2013
Posty
342
Punkty reakcji
50
Wiek
38
Upolitycznianie sondownictwa


Sondownictwa? To, że sondaże można kupić to nie jest nic nowego :D

A na poważnie, upolitycznienie polskiego sądownictwa sięga czasów stalinowskich i do dziś nie zostało oczyszczone. I dopóki politykom będzie się opłacało mieć wpływ na sędziów, to nic się nie zmieni. Tutaj nie ma większej różnicy czy sędziowie będą komunistyczni, postkomunistyczni, PeOwscy czy PiSoscy. Po prostu są zależni. Czy to mentalnie, strukturalnie czy ideowo. Przez ostatnie lata przez SN przewinęli się sędziowie orzekający w sprawach karnych w czasie... stanu wojennego. Tacy ludzie jak Płóciennik, Iwulski, Siuchniński, Rysińska, Sobczak, Paprzycki, Godyń, Buliński, Steckiewicz, Rychlicki powinni być dawno odsunięci od kluczowych stanowisk w polskim wymiarze sprawiedliwości. A potem ludzie się dziwią dlaczego afery polityczne czy gospodarcze na wielką skalę gdzieś się rozmywają. W Polsce żadna afera nie została rozliczona do końca, nawet słynna afera Rywina. Sędzia nie dotyka polityka a polityk nie dotyka korporacji. Prosty układ. Teraz podniósł się klangor bo PiS w myśl zasady "teraz k***a my" postanowił wywalić proPeOwskich sędziów i wstawić swoich. To tylko pokazuje, że ta cała "niezawisłość" to pic na wodę. Mit dla naiwnych.

Jak oceniam rząd pisowców? Miernie.
Wybory samorządowe zapewne wygrają, bo w zasadzie nie muszą nic robić. Wystarczy, że będą patrzeć jak ich konkurenci się sami wykańczają. PiS jest cienki ale ci drudzy to już totalna katastrofa. Bój o Stolicę jest już chyba rozstrzygnięty. Ktoś musiał kandydatowi PO powiedzieć aby robił wszystko żeby przegrać. Plan wykonywany w 100%. Ale to wybór między dżumą a cholerą. Trzaskowski to dalsze wspieranie układu mafijnego w ratuszu (on wygląda na jeszcze mniej rozgarniętego niż HGW), wspieranie oszustów i rozkradanie miasta. Patryk Jaki to ryzyko innego kalibru. Mówiono, że z nim konsultowały się środowiska żydowskie w sprawie dużej ustawy reprywatyzacyjnej, ambasador Izraela też tego nie ukrywała. Zainteresowanie jest duże. Ryzyko? Jaki może po prostu łatwiej przychylać się do wniosków o oddawanie kamienic w ręce tych, którzy zgłoszą się do Polski z tzw. Just Act 447. I to może być dla Warszawy jeszcze większy problem niż mafia reprywatyzacyjna... Nie zazdroszczę takiego wyboru.

A z sukcesów? Wydalenie z Polski i z UE Ludmiły Kozłowskiej. Ale czy to sukces? Normalna procedura, którą należało już dawno przeprowadzić. Polskie służby też jakoś nie rzucają na kolana. Potrzebowali tyle czasu by ją rozpracować. A przecież w FOD aż roi się od rosyjskich wpływów a przede wszystkim ruskich pieniędzy. Jej brat Petro ma rosyjski paszport, robi interesy na anektowanym Krymie, ona dostała ruski paszport w Sewastopolu w 2014. Modelowy przykład rosyjskiej agentury pod obcą flagą. Materiał musi być mocny skoro nawet UE nic nie wydała w jej obronie. Tym bardziej dziwi, że mogła tak długo w Polsce funkcjonować. A z FOD fotografowali się politycy z PO i z PiS. I pytanie czy robili to z głupoty czy świadomie?
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
Kibic Polski napisał:
Ja tam na kolanie to pisze na szybko i nie zwracam uwagi na gramatyke i tak każdy rozumie o co chodzi to nie lekcje polskiego.
Ja natomiast zwracam uwagę na pisownię bo jak to ktoś powiedział po piśmie można poznać intelekt. Zaś co do ewentualnej zmiany rządzących uważam jak na razie to za bajkę i tych którzy sadzą że ..
.
Czolgista12 napisał:
Nie sądze ,że ludzie są aż tacy głupi by znowu pchać do pisowskiego syfu.
za bajkopisarzy. Inna zaś sprawa że czołgista nawet się nie zająknął jakie to grupy społeczne będą głosować przeciw rządom PiS.
Może emeryci i renciści?
Nie sztuka jest coś zmienić sztuka to coś zmienić na lepsze.
I don't understand you. I don't speak and write polish. Could you count me integral and derivative ?


glowonog napisał:
Zależy ja od regionu polski w moim rejonie duże miasto to po przeliczeniu wartości to jest już 464 zł.
Co Ty chrzanisz? Inflacja jest na poziomie kraju, a nie regionu!
Są rejony w których są wyższe koszty życia i niższe.
Davidas napisał:
Upolitycznianie sondownictwa

Sondownictwa? To, że sondaże można kupić to nie jest nic nowego :D

A na poważnie, upolitycznienie polskiego sądownictwa sięga czasów stalinowskich i do dziś nie zostało oczyszczone. I dopóki politykom będzie się opłacało mieć wpływ na sędziów, to nic się nie zmieni. Tutaj nie ma większej różnicy czy sędziowie będą komunistyczni, postkomunistyczni, PeOwscy czy PiSoscy. Po prostu są zależni. Czy to mentalnie, strukturalnie czy ideowo. Przez ostatnie lata przez SN przewinęli się sędziowie orzekający w sprawach karnych w czasie... stanu wojennego. Tacy ludzie jak Płóciennik, Iwulski, Siuchniński, Rysińska, Sobczak, Paprzycki, Godyń, Buliński, Steckiewicz, Rychlicki powinni być dawno odsunięci od kluczowych stanowisk w polskim wymiarze sprawiedliwości. A potem ludzie się dziwią dlaczego afery polityczne czy gospodarcze na wielką skalę gdzieś się rozmywają. W Polsce żadna afera nie została rozliczona do końca, nawet słynna afera Rywina. Sędzia nie dotyka polityka a polityk nie dotyka korporacji. Prosty układ. Teraz podniósł się klangor bo PiS w myśl zasady "teraz k***a my" postanowił wywalić proPeOwskich sędziów i wstawić swoich. To tylko pokazuje, że ta cała "niezawisłość" to pic na wodę. Mit dla naiwnych.

Jak oceniam rząd pisowców? Miernie.
Wybory samorządowe zapewne wygrają, bo w zasadzie nie muszą nic robić. Wystarczy, że będą patrzeć jak ich konkurenci się sami wykańczają. PiS jest cienki ale ci drudzy to już totalna katastrofa. Bój o Stolicę jest już chyba rozstrzygnięty. Ktoś musiał kandydatowi PO powiedzieć aby robił wszystko żeby przegrać. Plan wykonywany w 100%. Ale to wybór między dżumą a cholerą. Trzaskowski to dalsze wspieranie układu mafijnego w ratuszu (on wygląda na jeszcze mniej rozgarniętego niż HGW), wspieranie oszustów i rozkradanie miasta. Patryk Jaki to ryzyko innego kalibru. Mówiono, że z nim konsultowały się środowiska żydowskie w sprawie dużej ustawy reprywatyzacyjnej, ambasador Izraela też tego nie ukrywała. Zainteresowanie jest duże. Ryzyko? Jaki może po prostu łatwiej przychylać się do wniosków o oddawanie kamienic w ręce tych, którzy zgłoszą się do Polski z tzw. Just Act 447. I to może być dla Warszawy jeszcze większy problem niż mafia reprywatyzacyjna... Nie zazdroszczę takiego wyboru.

A z sukcesów? Wydalenie z Polski i z UE Ludmiły Kozłowskiej. Ale czy to sukces? Normalna procedura, którą należało już dawno przeprowadzić. Polskie służby też jakoś nie rzucają na kolana. Potrzebowali tyle czasu by ją rozpracować. A przecież w FOD aż roi się od rosyjskich wpływów a przede wszystkim ruskich pieniędzy. Jej brat Petro ma rosyjski paszport, robi interesy na anektowanym Krymie, ona dostała ruski paszport w Sewastopolu w 2014. Modelowy przykład rosyjskiej agentury pod obcą flagą. Materiał musi być mocny skoro nawet UE nic nie wydała w jej obronie. Tym bardziej dziwi, że mogła tak długo w Polsce funkcjonować. A z FOD fotografowali się politycy z PO i z PiS. I pytanie czy robili to z głupoty czy świadomie?
Nie troluj, zero merytoryki.
Drukarstwo czas start PIS 95% pozostale partie 5% hehe
 

glowonog

feniks
VIP
Dołączył
14 Maj 2017
Posty
1 863
Punkty reakcji
160
Czolgista12 napisał:
Są rejony w których są wyższe koszty życia i niższe.
Ale pensje też są odpowiednio inne. Wartość nabywcza pieniądza w stosunku np. do dolara, bądź złota jest taka sama.

To raz, a dwa - koszty utrzymania wynikają głównie z kosztów wynajęcia, bądź kupna mieszkania. Reszta stoi na podobnym poziomie cenowym. Na przykładzie Wrocławia mogę napisać, że koszt wynajęcia jednego pokoju dwuosobowego ( całego, a nie miejsca z łóżkiem ) to ok. 1400-1600 zł. Jedynka to jakieś 900-1000 zł. W porównaniu do, dajmy na to Rzeszowa, są to kosmiczne ceny, no ale we Wrocku zarobek rzędu 4000 miesięcznie na rękę nie jest wielkim wyczynem ;) W Rzeszowie jak najbardziej.

Uważam nawet, że łatwiej się żyje w dużym mieście, niż rejonie, gdzie wydajesz mało, ale i zarabiasz mało. W dużym mieście DA SIĘ wydawać mniej, ale w ciulowym rejonie NIE DA SIĘ zarabiać więcej. To dość istotna różnica.
 

Czolgista12

Nowicjusz
Dołączył
17 Luty 2018
Posty
186
Punkty reakcji
1
glowonog napisał:
Są rejony w których są wyższe koszty życia i niższe.
Ale pensje też są odpowiednio inne. Wartość nabywcza pieniądza w stosunku np. do dolara, bądź złota jest taka sama.

To raz, a dwa - koszty utrzymania wynikają głównie z kosztów wynajęcia, bądź kupna mieszkania. Reszta stoi na podobnym poziomie cenowym. Na przykładzie Wrocławia mogę napisać, że koszt wynajęcia jednego pokoju dwuosobowego ( całego, a nie miejsca z łóżkiem ) to ok. 1400-1600 zł. Jedynka to jakieś 900-1000 zł. W porównaniu do, dajmy na to Rzeszowa, są to kosmiczne ceny, no ale we Wrocku zarobek rzędu 4000 miesięcznie na rękę nie jest wielkim wyczynem ;) W Rzeszowie jak najbardziej.

Uważam nawet, że łatwiej się żyje w dużym mieście, niż rejonie, gdzie wydajesz mało, ale i zarabiasz mało. W dużym mieście DA SIĘ wydawać mniej, ale w ciulowym rejonie NIE DA SIĘ zarabiać więcej. To dość istotna różnica.
Ale jedna kwota przypada na całą polske, a droższe jest życie np. w Poznaniu niż na wiosce na mazurach , tak samo pensje na wiejskich rejonach są często troche niższe niż w miastach. Też uważam, że lepiej się żyje w dużym mieście, bo większe perspektywy, ale żyjąc w mieście często trzeba szukać lepiej płatnej pracy.
 
Do góry