Jak oceniać rząd PiS?

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
A co ty byś chciał tam robić? S2 nie przesuniesz, żeby Chopin się rozrósł. A Modlin
Nie wiem i dlatego w pewnym sensie o to zapytałem. Kolega woli dyskutować z I love PiS?
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
Kolega woli dyskutować z I love PiS
To jest ten co to nas zablokował? Z nim jak widać dyskusji nie ma. No chyba, że w konkursie na narzekanie.



kszyrztofff napisał:
Nie wiem i dlatego w pewnym sensie o to zapytałem.
No to jak dla mnie rozbudowa Okęcia to kiepski pomysł, a Modlina to głupota, bo będzie trzeba zbudować następne tanie lotnisko, które Warszawa, jak widać musi mieć.
Główne tutaj pytanie to czy rynek lotniczy będzie rósł czy nie. Jeśli tak, to taki centralny port zwyczajnie jest potrzebny. Jeśli nie, to nie jest potrzebny. No ale nie słyszałem, żeby ten rynek malał. Następnie czy w tym temacie 35mld to dużo? Ile kosztuje jeden samolot?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
i czy Polska na pewno ma szansę być tym tranzytowym punktem w komunikacji lotniczej
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Z latania znam się głównie na tym po piwo a do tego nie jest potrzebny samolot. Jeśli więc prawdą jest to że Chopina staje się niewydolne to kwestia czy nowe będzie kosztować 35 mld czy 40 wydaje mi się być drugoplanową podobnie jak to czy będzie to lotnisko tranzytowe czy też nie. Ono raczej musi powstać a jedynie jego wielkość może być dyskusyjna. No ale co z systemem Wisła? Idziemy na wojnę ale z kim ? Czy tych 50 mld nie można lepiej wydać?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
można wydać lepiej, pomnik smoleński w każdej gminie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczek napisał:
można wydać lepiej, pomnik smoleński w każdej gminie
I po co oni polikwidowali te szopki z "św. Maryją" na wiochach to ja nie wiem. Teraz by się przydały. Wymieniło by się Maryję na ś.p. Prezydenta Kaczyńskiego i był by problem z głowy.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A tak bez ironii? Zdaje sie że teoria zamachu smoleńskiego definitywnie upadła. Według niektórych lata temu według innych w ostatnich dniach a są jeszcze inni którzy "walczą do końca". "Panie K czy składa Pan broń?". A tak poważnie na ile potrzebny Polsce jest system Wisła?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
Pan K się nigdy nie poddaje, pewnie po południu będzie obowiązkowy manifest
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
A tak poważnie na ile potrzebny Polsce jest system Wisła?
Ja bym powiedział tak: jeśli głównymi dostawcami byłby polskie firmy - tak. Jeśli firmy zagraniczne - nie. Czyli takie podejście światowe bym powiedział. Rozumiecie... jak Locheed Martin ma szanse sprzedać, to robimy wojnę, jak nie to nie :]
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbatniczek napisał:
Pan K się nigdy nie poddaje, pewnie po południu będzie obowiązkowy manifest
Wielkości manifestu KODu obecnie przy Belwederskiej??? :D
Jechałem przed chwilą. Namiot plastikowy + dwa ludki i tyle z KODOWANIA zostało :)
U nas manifestować sie nie opłaca. Raz że dostaniesz mandat, dwa że nikt nie uslyszy, trzy że zmarzniesz.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
Ja bym powiedział tak: jeśli głównymi dostawcami byłby polskie firmy - tak. Jeśli firmy zagraniczne - nie
No ja tez byłbym za polskimi ale co one akurat w tym przypadku mogą mieć w ofercie? Z drugiej strony ja bym się zastanawiał nad inwestowaniem w wojska lądowe . Wynika z klasycznego patrzenia na konflikt jak na potrzebą szybkiego zajęcia wrogiego terytorium.
Jeśli chcą Nas zniszczyć trzeba kilku pocisków nuklearnych i tu raczej sie nie obronimy. Ale jeśli chcą Nas podbić to wcześniej czy później w grę wchodzą starcia na lądzie. Tylko kto bo przed Rosja nie obronimy się niezależnie czy się wyda 50 czy 500 mld zł a chyba nikt inny napaść Nas nie chce.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
No ja tez byłbym za polskimi ale co one akurat w tym przypadku mogą mieć w ofercie?
Nie jestem w stanie podjąć dyskusji na ten temat.



kszyrztofff napisał:
Ale jeśli chcą Nas podbić to wcześniej czy później w grę wchodzą starcia na lądzie.
Z mojego punktu widzenia, jedynym wykonalnym i skutecznym działaniem mogłoby być upowszechnienie broni w Polsce. Czyli "lufa z każdego okna". To by było największym możliwym straszakiem. Żaden żołnierz nie chciałby takiego kraju atakować. I nie mówię tutaj w ogóle o dyskusji czy upowszechniać broń czy nie, tylko o realny znaczeniu takiej opcji w kontekście obronności kraju.
Bo jak tu już kiedyś pisałem, i zresztą kilka osób mnie wyśmiało ale nadal to podtrzymuje, czy będą jakieś "Wisły", Odry czy Bugi, to kraje typu Rosja czy Niemcy zdobywają nas w dwa dni i to tak, że żadna kula nie wystrzeli.

A same inwestycje w wojsko to sens mają największy (bo nie jedyny) jeśli za tym idzie rozwój technologii i możliwości produkcyjnych, żeby broń eksportować.
 
K

kssyrztofff

Guest
Kaagular napisał:
A same inwestycje w wojsko to sens mają największy (bo nie jedyny) jeśli za tym idzie rozwój technologii i możliwości produkcyjnych, żeby broń eksportować.
I myślisz że USA na to pozwoli? Że USA będą zadowoleni z konkurencji?
 

Kaagvlar

Nowicjusz
Dołączył
21 Marzec 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
Wiek
37
Miasto
wawa
kssyrztofff napisał:
I myślisz że USA na to pozwoli? Że USA będą zadowoleni z konkurencji?
USA to uczciwy kraj. Nie sądzę by z tego powodu zaczęła się zaraz jakaś wojna.
 
K

kssyrztofff

Guest
Piszesz takie same bzdury jak Herbatniczek. Na niczym się nie znasz i piszesz.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Kaagvlar napisał:
USA to uczciwy kraj. Nie sądzę by z tego powodu zaczęła się zaraz jakaś wojna.
KaagVlar :)

To pewnie konto tego co nas zignorował. W sumie czy takiego podszywania się gdzieś nie zgłasza?



kssyrztofff napisał:
I myślisz że USA na to pozwoli? Że USA będą zadowoleni z konkurencji?
Oczywiście, że nie pozwolą. Ponadto pisałem o czystej teorii. W praktyce wiadomo, że takie zakupy nie byłyby realizowane w Polskich zakładach. Tym samym byłbym przeciwny takiej inwestycji.


Edit: Ahaha :D "kssyrztofff" Dopiero ogarnąłem...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Kaagular napisał:
To pewnie konto tego co nas zignorował. W sumie czy takiego podszywania się gdzieś nie zgłasza?
A nie wiem......on dla mnie jest tylko matołem. Niech Herbatniczek się podnieca z nim dyskusją. I wcale się nie zdziwię jak niedługo sam się zdemaskuje bo to matoł.
 

jebacpo

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2018
Posty
1
Punkty reakcji
0
kszyrztofff napisał:
A nie wiem......on dla mnie jest tylko matołem.
Matołem? Ale przynajmniej z szacunkiem podchodzi do ludzi a ty i kumpel? Jak się czyta forum to się widzi kto tu najczęściej atakuje personalnie. Który to raz z Waszej strony poleciały wyzwiska?
Na pewno tylko on to matoł?
 

leonardo1111

Nowicjusz
Dołączył
16 Marzec 2018
Posty
3
Punkty reakcji
0
jebacpo napisał:
Na pewno tylko on to matoł?
Tak to jest gdy ma się naście lat, różowe okulary i nie wie o czym pisze. Tego typu ludzie starszym nerwy zjadają a jak już skończą się asy w rękawie to zaczyna się bijatyka, wyzwiska i podobne.
 
Do góry