Jak oceniać rząd PiS po 18 miesiącach?

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 506
Punkty reakcji
115
Miasto
Polska
Ile poważnych krajów nie produkuje swoich czolgów i samolotów? Odpowiadam większość. Możliwosci produkcji czołgów ma w tej chwili tylko kilka państw na swiecie.
A są to USA, Rosja, Chiny,Indie,Francja, Niemcy ,Wielka Brytania, Korea Południowa, Japonia do tego dochodzi Ukraina ze swoim Oplotem który w zasadzie nie jest nowym czołgiem tylko ukraina przerabia T-80 na T-84, tak że to raczej modernizacja radzieckiego czołgu i potrzebny jest na poczatku stary T-80 aby coś tam do niego doczepic, coś w nim zmienić.

A co do smigłowców, samolotów to jeszcze wyższa liga i mniej państw. Na dodatek tak naprawdę w tej chwili to czołgi produkują tylko Rosja, Chiny i być może Turcja, w reszcie państw linie produkcyjne są zamknięte a nawet już ich nie ma.
A co do baz USA w Polsce, czy ktoś myśli na poważnie że USA będzie broniło Polski? Narazi swój kraj na atak nuklearny aby obronić Polaków? Bo Polacy są tak ważni dla USA? Tak poważani i lubiani? Widac to było przy uchwalaniu ustawy 447.
Ale być może te wojska są po to aby Polska wypłaciła te miliardy dolarów dla żydów? W koncu wojsko okupacyjne dopilnuje tego.

POlska stała się smiesznym neokolonialnym państewkiem które samo poprosiło o możliwosc zaplacenia za okupacje obcych wojsk. Na dodatek zrobiło to jako pierwsze i jedyne w histori świata.
Jesteśmy jedyni w swoim rodzaju, inne panstwa walczą o wolność a my płacimy za to aby obce panstwo miało u nas swoje bazy wojskowe!

PiS to taka Targowica XXI wieku.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Polska Poloneza po ludzku zrobić nie umiała a Wy chcecie samolotów i czołgów? U nas nawet Daewoo splajtowało...
i Wy chcecie by świat uwierzył w Polską jakość?
Produkować można ale nikt normalny tego nie kupi.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
331
Punkty reakcji
4
serwor napisał:
A co do baz USA w Polsce, czy ktoś myśli na poważnie że USA będzie broniło Polski?
No właśnie do tego zmierzam. Potrzebne jest uzbrojenie a nie bazy. Zaś kupno czegoś na zachodzie jest uzasadnione tylko wtedy kiedy ma stanowić niezbędne uzupełnienie.


serwor napisał:
PiS to taka Targowica XXI wieku
No to głosuj sobie na PO.


serwor napisał:
Ile poważnych krajów nie produkuje swoich czolgów i samolotów? Odpowiadam większość
Fakt trochę popłynąłem. Ale czy to ma ekonomiczne uzasadnienie takie kupowanie od Niemiec(przy jednoczesnej sprzedaży Czechom T-72 bodaj 30). To jeśli się wyprodukuje coś lepszego niż T-72 to co się tego nie sprzeda?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Wy naprawdę sądzicie że Putin jest takim de.bi.lem że ruszy Unię? :)
Putin to wbrew wszelakim pozorom naprawdę genialny strateg. Putin to nie jankes z podstawówką na karku. Od dekad mówi się o wojnie USA kontra Rosja i wojny nie ma. Nie ma i nigdy nie będzie a te całe pirtolenie jest tylko po to by de.bi.lna Unia się zbroiła. Dlaczego dajecie sobie mydlić oczy? Czyżby w pseudo wykształconym narodzie naprawdę można wcisnąć ludziom kit że... kupować militaria musimy bo Rosja tuż obok i to jedyne usprawiedliwienie miliardowych wydatków na MON (czyt.dorabiania Amerykanów) ?????
Rosjanie są naprawdę miło nastawieni do Polaków. Tam nikomu w głowie napirtalanka nie siedzi.

To jeśli już się tak boimy i zbroić musimy to ... gdzie urfaa podziala się obowiązkowa służba wojskowa??
Dlaczego w 2018 roku, w latach pseudo zagrożeń 99% nie potrafi kałacha przeładować? Po uja nam sprzęt i cała reszta w chwili w której gdyby miało dojść do wojny 100% ciot biegających w loczkach i rurkach po Polskich ulicach nie wiedziała by jak uzupełnić magazynek?? Ktoś z Was pojechal by w las starem 266 do pełna załadowanym? Umielibyście rozłożyć do czyszczenia i uszykować do strzelności kbk-ak'ma??? A umie ktoś rzucić granatem? Taka 20 letnia młoda poleczka olewająca przedmiot typu PRZYSPOSOBIENIE OBRONNE który zresztą w wielu szkołach zastąpiono religią umiała by rzucić 2,5 kilogramkwym granatem dalej jak pod siebie?? Ciul z granatami! Umiał by ktoś uruchomić i obsłużyć wojskową radiostację? Na jakich częstotliwościach nadaje wojsko? Na jakich jest lotnictwo? Co to są qth? Jak zbudować w polu z drutów antenę na pasmo wojskowe pod f3e tak by nawiązać łączność z bazą na odległość 200km? A jak podłączyć radiostację pod znaleziony z ciężarówki akumulator 24V?? Wiecie co? Ciul ze sprzętem. Dobre pytanie to: jak przeżyć w lesie 11-12 dni bez picia i jedzenia? Co jeść? Jak łowić? Co wykopać? Co zerwać? Nie wiecie, prawda? A ja wiem. A czemu wiem? Latawiec 1996 Orzysz. 3 miechy na poligonie. Trzy razy po 11 dni bez żarcia w pustym lesie a w tym raz zimą 1996. Przebijecie to sprzętem na którym Ameryka zarobiła a 99% polaka uruchomić nie umie?? Wiecie jak wygląda Ruski żołnierz roku 2018? Człowiek taki kosą wytnie w 5minut calusieńką polską restaurację pełną loczków, krawatów i rurek. Gdy Ruskiemu dasz choć by 9-tkę to załatwi to w 2 minuty.

Dlaczego nie macie choć by namiastki odwagi cywilnej by odpowiedzieć racjonalnie na choć by kilka moich pytań?

Bo są głupie? Niedorzeczne? Śmieszne? Serio...?
Gdybys Ruskie weszły do Polski a Amerykanom zapomniało by się pomóc to te wszystkie karakale, karabinki i tarcze antyrakietowe by sobie za friko wzięli. A czemu? Bo wybić armią Rosyjską Polaczków to był by tylko weekend i nie było by komu tego wszystkiego pilnować. Powiedzcie, ilu ludzi dziś prywatnie trenuje jakiś sztuki walki i ... ilu z tych ludzi było by na mocy zatrzymać kilkadziesiąt tysięcy zaje...piście przeszkolonych Ruskich żółnierzy??
Wiecie co by Polacy zrobili w razie wojny? Pakowanko + wypiertalanko w trybie im dalej tym lepiej. Amen.
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
331
Punkty reakcji
4
No tak. Ktos taki kto w Orzyszu był to na takim forum jest "prawie jak marszałek". Kto jeszcze prócz mnie uważa że on napisał tylko po to aby swoim Orzyszem tu się pochwalić a nieudolnie nawołuje do dyskusji po to aby oświadczyć np że "walczył w Karbali"?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Chwalić się byciem w armii? No można i czemu że nie zwłaszcza w chwili w której inni zazdroszczą a widać to po fakcie że ich rusza, buhahahhaha. Pochwalić się to ja mogę ale cudowną żoną, wspaniałymi dziećmi czy fajowym psem :) no ale ... armią? Naprawdę kolega uznał to za przechwałki? :) Chwalić się czymś co wszyscy inni powinni wiedzieć i umieć???? Czymś co inni mogą z łatwością osiągnąć o ile odpalą mózgi??? To tak jak by chwalić się szklarnią z pomidorami w ogródku :) a najpłytsze w tym wszystkim ino tylko to że nie zakminiłeś o co mi kaman i jak zwykle nie mogąc nic sensownego powiedzieć znowu atakujesz. Przy okazji szukasz kolesiowa które poklepie Cię po plechach a mnie objedzie za te piękne słowa prawdy. Tak, tak kibicu. Człowiek bez szkoleń to pajac a drugi pajac to ten który inwestuje w sprzęt dla pajaca. Jest jeszcze trzeci pajac czyli opinia publiczna która uwierzy w to że ten pierwszy pajac ją obroni w razie 'w'.

No i pisz jakieś konkrety bo mi kasę z konta zjadasz. Teluś mi pika żem maila dostał, przerywam drzemkę pobrowarkową hamakową nadjeziorową Chorwacką, tracę te cenne mega bajty roamingowe tylko po to by przeczytać że się chwalę i o tym że nie pokładasz wiary w fakt iż pajace w rurkach i z loczkami naprawdę nie byli by wstanie przeładować kałacha w razie wojny i że podatnika w ciula się robi gadając non stop w mediach o jakiejś pseudo obronności...

Daj czadu noooo...
Nie szczędź się. Forumowisko to nie AntyKomor.pe el. :)
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 506
Punkty reakcji
115
Miasto
Polska
Kibic Polski napisał:
No to głosuj sobie na PO.
Tylko to druga strona kija a więc to samo. Obydwie partie to styropianowcy , czlonkowie tych parti przechodza sobie z PO do PiSu i odwrotnie bez problemu.
Dzisiaj jest w PiSie ministrem jutro w PO ministrem.Kibic Polski napisał:
Ale czy to ma ekonomiczne uzasadnienie takie kupowanie od Niemiec(przy jednoczesnej sprzedaży Czechom T-72 bodaj 30). To jeśli się wyprodukuje coś lepszego niż T-72 to co się tego nie sprzeda?
Polowę czołgów Leopard Polska dostała za symbolicze 1 euro a więc praktycznie za darmo, co prawda Niemcy teraz mają monopol na amunicję i czesci zamienne.
A co do Polskich T-72 to były czołgi małpiej, eksportowej wersji, najgorsze z najgorszych, produkowane kiedys w Polsce. Wersja eksportowa. Własnie Saddam w Iraku miał też te nasze czołgi z Polski, żadnych szans nie miały z Abramsami.
Te nasze T-72 są tyle warte ile ważą. Polacy własnie zdaję się zaczynają modernizację swoich Leopardów 2A4 do wersji 2APL, będzie to coś pośredniego pomiędzy Leopard 2A5 a Leopard 2A6 taka bieda modernizacja. Za 2 miliardy które jako wasale zapłacimy USA za wojska okupacyjne można by zmodernizować wszystkie nasze Leopardy do najnowszej wersji 2A7.
Wtedy byśmy byli praktycznię potęgą pancerną europy. Nawet Niemcy nie mają tyle Leopardów 2A7, no i tą wersję mają tylko Niemcy.milatam napisał:
Wy naprawdę sądzicie że Putin jest takim de.bi.lem że ruszy Unię?
Ja nie sądze i praktycznie nikt w europie poza oszołomami z PiS też. Jakoś Słowacja, Czechy, Węgry, Bułgaria czy Rumunia nie boi się tego.
Węgrzy którzy mieli wojnę z ZSRR w 1956 teraz robią z Rosją biznesy na potęgę, Niemcy którzy przegrali wojnę w 1945 to największy odbiorca ropy i gazu i nawet nie boją się że Rosja im kurek zakręci. Odwrotnie zdaje się że boją sie raczej że ukraina będzie to robiła i chcą rurociąg który omija ukrainę. Czechy i Słowacja też nie boją się Rosji, tylko Polska sra ze strachu przed Rosją.
A być może politycy z Polski dostali taki rozkaz z Białego Domu. W końcu jestesmy na ich rozkazy. Naszym bohaterem narodowym jest ich szpieg Kukliński.milatam napisał:
? Umielibyście rozłożyć do czyszczenia i uszykować do strzelności kbk-ak'ma???
Nawet teraz bez problemu, robiłem to pewnie setki razy.milatam napisał:
A umie ktoś rzucić granatem? T
Jaki problem?
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
331
Punkty reakcji
4
Serwor bo Ty tak podobno się znasz podobno wszystko wiesz. Czy wojsko polskie nadal używa kałacha? Bo czytam co pisze ten "Wielokrotnie nagradzany" i przypominam sobie że broń którą widziałem u żołnierzy to nie są moim zdaniem kałachy. Czy one zostały wycofane czy co ?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Kszysztoff, Ty znowu nie kminisz??? Weź się w końcu napiertol jak duży facet, może w końcu zaczniesz myśleć. Kałach to była forma przenośni traktowana jako ogół bo chyba nie sądzisz że przeładowanie w karabinkach czymś specjalnie się różni??? Jeśli jednak tak sądzisz to sorry...
Serwor, Ty, ja, kilku innych = umiemy no ale zostaje jeszcze ponad 38.000.000 innych baranków Bożych :)
a tak naprawdę dzisiejsi młodzi faceci poradzili by sobie z przeżyciem na wojnie tak jak radzą sobie ze wszystkim doczesnym czyli tam gdzie nie ma wuja google kończy się myślenie. 75% loczkowanych jedzie do serwisu klocki zmieniać. W chałupie awaria to dzwonią po specjalistów. Sądzisz że poradzą sobie w terenie?? :)
Młody Polak idący na wojnę powinien zostać zaopatrzony we wiadro a nie karabinek. Wiadro na ... łzy.

Kiedyś potyczka samca z samcem kończyła się krótką zadymą. Dali se ponryjach i rozeszło się po kościach. Dnia następnego nikt o niczym nie pamiętał. Dziś jest tak że połowa ciotek śmiga na kpm się wypłakać. Najpierw na kmp a potem pewnie do mamusi pod cyca. Nie rozśmieszajcie mnie ludzie już twierdząc że dzisiejsza społeczność była by na mocy walczyć. I dlatego sądzę że inwest w te pseudo wojska to kicz. Widzieliście kogo tam biorą i na kogo szmal wydajecie? Panienki? Serio mowię o kobitach. Na co takiej szkolenia i wydawanie na to kasy skoro taki jak ja tylko raz ją piśśśnie i babka zejdzie w locie??
Czym jest wydawanie kasy na szkolenie w woju panienki ze wzrostem 150cm o wadze 55kg? Ja mam na wadze 135. Skaczę na taką panią wojskową i Pani łamie się w pół. Tacy ludzie mają chronić kraj i za to płacimy???
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
331
Punkty reakcji
4
milatam napisał:
Kibic, Ty znowu nie kminisz???
Glucie bądź tak uprzejmy i się odpier**l odemnie bo nie jestem dla ciebie zadnym kumplem zasrańcu.serwor napisał:
Wtedy byśmy byli praktycznię potęgą pancerną europy
Ile trzeba mieć czołgów żeby być "potęga pancerną Europy"?
quote name='serwor' timestamp='1527762393' post='3364878'] PiS to taka Targowica XXI wieku [/quote]
Z czego wynika pewność że inni rządzący na ich miejscy zrobiliby inaczej? Ja na PiS nie głosowałem ja PiS nie popieram ale akuraqt tu uważam że serwor "popłynał'
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Glucie, buhhhhaaaaaa....
I to jest ten sens o który chłopca prosiłem?
Ja Tobie o karabinach i o życiu a Ty...
Kurdę, jaki ja głupi. Przecie Tobie jeszcze jajcuny nie zarosły a jedyny poligon jaki znasz to piaskownica a ja głupi przez chwilę myślał żem z facetem mam doczynienia. Ehhhh.... córki podrosły i się zapomniało jak to z dziećmi jest.
Znowu przesadzam?
Chyba nie bo wskazuje na to Twoja reakcja z tzw.prztupem. Tylko się nie "rozbecz" zaraz :)
Przytrąbić mi możesz jeśli chcesz tym o co prosiłem ... prawdą, logiką i sensem no ale tego zaczną Cię uczyć Kszysztoffie gdy mama chwyci za łapkę, zabierze z przedszkola i zaprowadzi do podstawówki. Nie wypełniaj zatem zbędnie pieluchy. Cierpliwości...
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
171
ogólnie chłopaki spokojniej i bardziej merytorycznie
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Focha prztrąbił że mu wygarneli prawdę. Co nam Polakom po miliardowych nakładach na zbrojenia i MON w chwili w której 95% samców nie umiało by tego sprzętu nie dość że obsłużyć to jeszcze użyć... no ale ... wszystkiego najlepszego dzisiaj coniektórym :)
 

Kibic Polski

Nowicjusz
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
331
Punkty reakcji
4
milatam napisał:
Kszysztoff, Ty znowu nie kminisz???
Ty :cenzura: tłumoku j**any o to mi chodziło a nie o czegoś udowodnienie. Nie jestem żadnym twoim kumplem szmaciarzu j**any podobnie jak nie jestem żadnym Krzysztofem. Nie widzę zatem powodu by każde zero do mnie w ten sposób się zwracało.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Zero to właśnie prezentujesz... i celowo nie piszę że jest to reprezentacja dna bo by się ryby vqurffiły...
Hulaj zatem dalej albowiem ludzie dorośli są odporni na tego typu zachowania... i mają z tego przeogromny ubaw czyli z tego jak siurek wyciska z siebie siódme poty próbując zajechać starego wygę. Nadal podtrzymuję prośbę o mądre i racjonalne odpowiedzi na moje pytania... O odwadze już nie wspomnę. Nie gotuj się tak bo sobie krzywdę zrobisz. Nie chcę być winien wylewu...
Proszę Cię raz jeszcze:
Rzuć w hasiok "poczytaj mi mamo", cofnij się do moich pytań i udowodnij że się mylę, udowodnij że klikasz z biura a nie piaskownicy. Naprawdę o aż tak dużo proszę?

Ps. Krzysziu lub Stefan... w armii to były:
Krzysiu = mami synek który beczał przez byle co/kogo
Stefan = to taki duży Krzysiu który za co się brał to sp...dolił :)
Na miano Stefcia jeszcze nie zapracowałeś no ale szacun za to że się starasz.
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 506
Punkty reakcji
115
Miasto
Polska
Kibic Polski napisał:
Serwor bo Ty tak podobno się znasz podobno wszystko wiesz. Czy wojsko polskie nadal używa kałacha? Bo czytam co pisze ten "Wielokrotnie nagradzany" i przypominam sobie że broń którą widziałem u żołnierzy to nie są moim zdaniem kałachy. Czy one zostały wycofane czy co ?
Na forumowisku jest a znawca broni, on by wiedział o tym wszystko to D_K, ja nie jestem fachowcem w tej dziedzinie .

Teraz w wojsku podstawowy karabinek to Beryl, według mnie to kałach przerobiony na amunicję NATO kaliber 5.56. Ale cały czas w razie W jest w zapasie z milion starych kałachów na kaliber 7.62. Zresztą coraz więcej krajów na świecie wraca do starego dobrego kalibru 7.62. Afganistan pokazał że 5.56 jest za słaby, talibowie ze swoimi starymi kałachami mają wyższą siłę ognia niż odziały NATO.
Być może za 10-15 lat to Grot będzie podstawowym karabinkiem.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 456
Punkty reakcji
173
Magazynek akm waży 0.5kg. Weź teraz daj naszej przykładowej Pani wojskowej 15 magazynków do paska, trzy granaty, załadowanego kbk.ak.ms, wrzuć te chudzinę ważącą <60kg w op1 i wyślij latem w las. Jak jej dorzucisz jeszcze kosę, prowiant, 2L wody + radiostację na plecy... to polski nowoczesny żołnierz z miejsca nie wstanie :) :) :)
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
171
bardziej w temacie

pozdrowienia dla Pana Pięty z PIS, i dla jego znajomej

a może Pan K walnie nam jakiś fajny komentarz na temat moralności tego posła, który tak bardzo zawsze eksponował moralność katolicką
 

serwor

Bywalec
Dołączył
2 Maj 2007
Posty
5 506
Punkty reakcji
115
Miasto
Polska
Kibic Polski napisał:
Ile trzeba mieć czołgów żeby być "potęga pancerną Europy"? quote name='serwor' timestamp='1527762393' post='3364878'] PiS to taka Targowica XXI wieku
Z czego wynika pewność że inni rządzący na ich miejscy zrobiliby inaczej? Ja na PiS nie głosowałem ja PiS nie popieram ale akuraqt tu uważam że serwor "popłynał' [/quote]

Ile trzeba mieć czołgów tyle ile teraz mamy tylko nowszej wersji. Te nasze T-72 powinny być skasowane na złom. Wystarczą Leopardy i PT-91.Mamy 249 Leopardów i 231 PT-91.
Niemcy mają 408 czołgów, Francja 423 czołgi a Wielka Brytania 408 czołgów. Za 2 miliardy dolarów te wszystkie nasze czołgi mogły by być zmodernizowane do najnowszej wersji i wtedy bylibyśmy potęgą pancerną europy zachodniej.
Co do Targowicy, jak już pisałem nie było w histori świata państwa które by samo zapraszało obce wojska i jeszcze chciało za to płacić. NIE MA NA SWIECIE PANSTWA KTORE PLACI INNEMU PANSTWU ZA TO ZE ONO MA BAZY W TYM PANSTWIE!!!! Niemcy, Włochy, Japonia to panstwa które są formalnie cały czas po okupacją USA ale nawet te panstwa nie płacą za bazy USA, odwrotnie to USA im płaci, mimo że są pod okupacją.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
171
po tym jak PIS dostał orgazmu podczas przemówienia Trumpa w Warszawie to będą płacić każde pieniądze, mają wizję że USA to ich przyjaciel
 
Do góry