Jak oceniać rząd PiS?

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a rządzący tylko walą gadki w wstawaniu z kolan i Polsce w jak widać to g. prawda

gadać to jedno a robić to drugie
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
skończą budowac metro i zrobi się ciszej

jakbyś zobaczył przyjacielu ile jest Ukraińców w autobusach MZA odjeżdżających z zachodniego, normalnie jak by człowiek był w Kijowie
Kurde Herb ja to wiem, ja w Wawie czuję się prawie jak w Lwowie. Wszyscy znają Polski ale go nie lubią.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
czujesz się w Warszawie prawie jak we Lwowie choć w stolicy nie mieszkasz ? gdzie tu logika ?
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
czujesz się w Warszawie prawie jak we Lwowie choć w stolicy nie mieszkasz ? gdzie tu logika ?
Jest przymus mieszkać w Wawie? Jestem u was kilka razy w miesiącu, dzisiaj byłem od 5 rano do 8.30. Na dworcu Zachodnim byłem pól godziny, ukraiński i Rosyjski wszędzie.
Rosyjski znoszę, ukraiński..........
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
lingwista z ciebie że tak precyzyjnie odróżniasz rosyjski od ukraińskiego
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Jest Herbatniku różnica, jest i to ogromna. Ja jeszcze starej daty czyli ten z musu uczony Rosyjskiego przez całą podstawówkę. Sporo pamiętam jeszcze, alfabet, czytanie i szczerze mówiąc z Ruskim się dogadam od ręki.
Z Ukraińcem niestety nie i nie wiem dlaczego. Niby Ukraiński pochodzi od Rosyjskiego ale strasznie jakiś że tak powiem GWAROWY się zrobił. To coś ala Ślązak kontra Górol w jednej gadce. Za ciula nie zrozumiesz o czym gadają :)
i oni siebie też nie zakminią. A propos zachodniego to dworzec ten ma pecha. Od dekad był dworcem międzymiastowym i tak zostało. Wszystkie busy czy autobusy z Polski gonią na zachodni. Zachodni to też dworzec międzynarodowy bo stamtąd odchodzi 95% autobusów w świat. Problem jest tylko jeden. Nasza Policja. Sądzę że 80% ganiających po zachodnim to cichy handelek i widać to gołym okiem. Pewnie można kupić tam wszystko ale kogo obchodzi ukraiński "stadion" dzisiaj :) :) Przejdźcie się pieszo ulicą Targową od strony Zielenieckiej w kierunku "śpiących" których wywieźli (czyt. w kierunku Wileniaka). Idźcie lewą stroną :) ;-) Ubaw po pachy. Co chwila grupka coś ala Czeczenów no bo wszyscy ciemno skórzy i co chwila pytanko: fajki, gorzałku, tabletku... a w telewizji mówią że z DOPALACZAMI walczą. Szedłem dzisiaj 20 minut i w czasie 20 minut 4 oferty. Gdybym popytał to pewnie i giwerę mógł bym nabyć.
I w czasie tych 20 minut naliczyłem aż 7 patroli policyjnych. I co? I nic. Multikulti. Panowie Policjanci w metrze kawałek dalej pijaczka spisywali bo się biduliński wyglebał po schodach :) :)
A może kurdę patrole na ulicach nie mają amunicji, PO przecie wszystko rozpitoliło i rozprzedało i boją się podejść do ekip rodem a'la Pakistan, co?

A w tych miejscach na czerowno ...
3514755100_1525948686.jpg


są nowe polowe agencje towarzyskie :) wolnostojące. Wylazują z lasów, działek i krzaków jak grzybki po deszczu. Jakie chcecie. ukraińskie, Białoruskie, Czarnulki, Chinki...
Obczaiłem z deka teren i wygląda to tak:
- na wlocie trasy dwóch panów zamiata ulicę, na wylocie dwóch panów ...
Gdy tylko pojawi się radiowóz to TOWAR z ulicy znika z prędkością światła :) :) nawet taki nieoznakowany :) bo Panowie PILNUJĄCY to znaczy coś sprzątający zaraz za krótkofalówki łapią...
Się guzik wciska i Panie znikają :)
i patrzcie ... podatki płacimy, policje utrzymujemy, dobrodusznośc budujemy, poprawność katolicko-polityczną to już murujemy a tu takie numery i to w stolicy i to w biały dzionek.

Widziałem też numer którejś z ostatniej niedzieli. Byłem na słynnym Wolumenie. Stoi sobie przy wejściu murzynek oparty o budynek..., na stoliku przed murzynkiem tak gdzieś na oko ze 3 metry od niego faje jakie chcesz. Wszystko importo-przemyt :)
Podchodzą se człowieki do murzynka, takie i taki i tyle poproszę no to murzynek wagon wyciąga, kasa leci i po ptakach.
Z drugiej strony Wolumenu napotkałem panów policyjnych po cywilnemu. Spisywali gościa który niósł dwa albo trzy radia samochodowe. Gość krzyczy im: przecie to kurfffa przed chwilą tu kupiłem, macie tu papier, o taaam kupiłem, u niego... a oni jak dwa tępe nie powiem co - spisują dalej.
I czy to nie jest kraj WARIATÓW???

Jednak ta PISowska poprawność lekko łapy mi związała bo gdyby to było za czasów PO to bym im wprost powiedział: przygłupy, za robotę się weźcie a nie ludzi gnębicie ... a dziś za te PRZYGŁUPY dostał bym pewnie w zawiasach z pół roczku więc nie ryzykowałem.

Problem z ZAGRANICZNIAKAMI nigdy się nie skończy. Obcokrajowcy będą mieli w przyszłości więcej praw w polsce jak Polacy. Tak się dzieje już w prawie całej Unii. Tylko rusz choć by słownie przyjezdnego to od razu Cię kajdankują i sprawy zakładają no bo jest jak i jest komu. Gdy za lewe uliczne interesy zwiną murzynka o nazwisku Ibrahim Abdul Al'kamiro z rodu Tańczącego Słońca i wyeksportują w delegację do "siebie" nazad do Afryki przez południową granicę to Abdul
po kwartale pojawi się po drugiej stronie Wolumentu ponownie i tym razem będzie z rodu ZGAŚNIĘTEGO KSIĘŻYCA z nazwiskiem xxxyyyzzz.

Wiecie że Niemcy uchodźcom odcisków palców nie pobrali???????????
Serio!!!
Dzisiaj 85% z nich wyrzuca stare papiery i staje ponownie do przetargu o azyl :) buhahahaaaaa dlatego ja przez pół żywota tak mocno STRONICZYŁEM od Germańskich bardzo mądrych narodów brudząc tlen nad Wisłą no ale w końcu kasa wygrała no bo jeśli mam biegac po ulicach i patrzeć na czeczenów, pakistańców, ukraińców i zarabiać w PLN to będę biegał po podobnych ulicach, patrzył na Arabów i zarabiał w €
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
lingwista z ciebie że tak precyzyjnie odróżniasz rosyjski od ukraińskiego
Rosyjskiego uczyłem się w szkole. Ukraiński dla mnie to zlepek słow polskich i rosyjskich. Czesto przekrecony, zniekształcony.


milatam napisał:
Z Ukraińcem niestety nie i nie wiem dlaczego.
Mam identycznie, bawi mnie jak taki ukrainiec mówi coś po swojemu i sądzi że Polak go zrozumie bo on myśli że ukrainski to prawie Polski.
Zupełnie nie rozumię tej gwary i nawet nie próbuje zrozumieć. Gdy coś tłumaczą to czekam z uśmiechem aż skonczą i potem mówię. To teraz po Polsku lub w jakimś normalnym j języku bo Я ничего не понимаю.



milatam napisał:
propos zachodniego to dworzec ten ma pecha. Od dekad był dworcem międzymiastowym i tak zostało. Wszystkie busy czy autobusy z Polski gonią na zachodn
Ja tam lubię dworzec zachodni, tanio , swojsko. Kanapkę która na Centralnym kosztuje 8 zł a na Wschodnim 6 zł na Zachodnim kupisz za 3.5 zł.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Serwor, na kasie w Biedronce na Zaciszu siedzi Ukrainiec bez ksztyny znajomości języka Polskiego!!!! Zerooooo! Ja do niego - źle mi pan wydał i pokazuje łapsko, ten za słuchawke i po kierowniczkę.
Przyszła kierowniczka i wadliwym Ukraińskim wyłumaczyła chopakowi że się jepnął na hajs.
Kulturalnie mi pani wyłumaczyła i przeprosiła że chłopak dopiero się uczy.
I wiesz co?
Pamiętam swoje początki za granicą. Nawet do zamiatania w pojedynke mnie nie chcieli gdy nie znałem choć by 500 słówek.

Oglądają Wy ludzie w telewizorku ZOO pt. TAKE ME OUT (Umów się ze mną) ???
80% Ukrainki :)
Znajdź 80% Polek w podobnych programach w UK/F/D/A/I/E to stawiam kratę :) :)
 
S

serwor

Guest
milatam napisał:
Wiecie że Niemcy uchodźcom odcisków palców nie pobrali???????????
Gorzej, ostatnio ich rząd stwierdził że nawet ci z uchodzców którzy są podejrzani o działalność terrorystyczną będą mieli prawo sprowadzać rodziny do Raichu.
Niemcy sami będą sponsorować islamski terroryzm.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
W Biedronce nadal wisi oferta na kasjerów za za 1890zł brutto :) chcą najchętniej inwalidów. O zespole DOWNA nic nie dopisali.
A propos Niemców to nie wiem czy wolno w Polsce w ogóle głośno coś na Niemca powiedzieć no bo bym powiedział co myślę a myślę że to nigdy nie był mądry naród lecz... tylko bogaty.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a nasz rząd oczywiście ma tą inwazję Ukraińców w d.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Herbuś, nie do końca masz rację :) bo spora część mega korporacji prowadzona jest przez wujki,ciotki,synów,córki i kumpli tych u władzy. Ukrainiec na hali produkcyjnej za 14 talarów brutto jak znalazł. Będzie wył że nie ma za co żyć to zwolnią i na to miejsce wsadzą następnego. Powodem Ukraińskiego nalotu jest fakt iż w Polsce już jakieś 5,6 lat temu zabrakło rąk do pracy za przysłowiową dychę. Ci którzy zarabiali kiedyś dychę mieli dość o odpuścili. Dziś także mają dychę ale w innej walucie lecz to też się skończy gdy Białoruś i Ukraina dostaną możność zapitalania choć by w Niemczech dlatego coraz więcej u nas Czeczenów i podobnych. Powód? Polska już wie że za rok czy dwa Ukraińskich rączek też przybraknie. Przecież Ukrainiec to nie debil. Rozum ma. Będzie takowy zapitalał w Polonii za 2.50€ mogąc po 5 latach wyjechać w inne miejsce i zapitalać za 8€? Przecie tylko o to im chodzi i gdybym to ja był Ukraińcem zrobił bym dokładnie tak samo. Ukraińca do roboty bez umowy nie znajdziesz. Powodem tego jest to że UKR mają mieć udokumentowane 5 lat pracy w EU by dostać się do takich krajów jak Włochy, Hiszpania, Niemcy. Z tego co już wiem to Niemcy chcą zmniejszyć ten limit do 2 lat i to całkiem niebawem.
 
S

serwor

Guest
Herbatniczek napisał:
a nasz rząd oczywiście ma tą inwazję Ukraińców w d.
Nieprawda, on ją wspiera bo uważa że dzieki temu Polska będzie konkurencyjna cenowo, ukraincy stanowią zaporę przeciw podwyżkom wynagrodzenia. Ponadto PiS wierzy że ukraina to zapora przed Rosją a Rosji PiS boi się panicznie, na słowo Putin cały klub posłów PiSu zmnienia zmoczone pampersy.
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Zajebisty układ. Polska zawsze była dymana w kakao bo to taka sabaka że zawsze, wszędzie i wszystkim "kakao" wypina. Po prawicy dymana przez zachodnie korporacje, po lewicy przez wschodnich pracowników. Ruskie kręcą kurkami z gazem, Amerykańce z militarią, zachód nakazuje ile, komu i za ile żarcia możemy sprzedać a nam zostaje kopać dalej węgiel. Epoka węgla to znaczy kamienia łupanego.
Ps: cenzura = z.a.j.e.b.i.s.t.y. :)
 

Kibic Polski

Stały bywalec
Dołączył
18 Kwiecień 2018
Posty
2 277
Punkty reakcji
197
Czy Waszym zdaniem:
1 Kaczyński nie wiedział o planowanych nagrodach dla rządu Szydło?
2 Czy PiS faktycznie zastanawia się nad wystawieniem innego kandydata w wyborach prezydenckich niż Duda?
3 Czy nie można odnieść wrażenia że Kaczyński (jak kiedyś Tusk) traci kontrole nad własną partią?
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Kaczyńskiemu tylko awiano żema jakąś kontrolę. On już ją stracił. Przecie to gołym okiem widać że Duda okoniem stanął i Kaczkę olał.
Jeśli chodzi o nagrody to nie wierzę że nie wiedział. Gdy Duda stał w cieniu Kaczyńskiego nie wiedząc jeszcze jaką władzę objął to wtedy Kaczyńskich ciągał za lejce. Nie wierzę że o niczym nie wiedział no bo te nagrody to nie zakup serwetek na poselskie stoły. Co do wyborów to tak, może i tak być bo pomysły Prezydentowi już się skończyły i istnieje ryzyko że do końca kadencji się wypali do reszty.
Jest tylko jeden sposób na to by Duda samoczynnie bez pomocy Kaczorka wygrał kolejne wybory. Duda musi oddać rynek pracy Polakom i pozbyć się minimum 80% Ukraińców z Polski. Polak musi wrócić na stanowisko i na stawkę. W innym przypadku społeczeństwo się odegra.
Co mi kuggfa z 500+ jeśli roboty nie ma?
Co mi M+ jeśli 89% narodu do progru się nie kwalifikuje bo za stara?
Co mi z braku mafii vatowskiej jeśli za mafii paliwo stało po 4.4 a teraz 5.1??

Te wszystkie PROPAGANDOWE plusy przy wyrazach typu mieszkanie itp. zaczynają się zmieniać na minusy. Za PO znaleźć dobrą robotę w Warszawie to były trzy dni. Teraz też są trzy ale miechy i dotyczą Niedobrej roboty.
 
S

serwor

Guest
Kibic Polski napisał:
1 Kaczyński nie wiedział o planowanych nagrodach dla rządu Szydło? 2 Czy PiS faktycznie zastanawia się nad wystawieniem innego kandydata w wyborach prezydenckich niż Duda? 3 Czy nie można odnieść wrażenia że Kaczyński (jak kiedyś Tusk) traci kontrole nad własną partią?
Te nagrody to taka pociecha że nie można kraść i brać łapówek. Przecież taki minister, wiceminister ma do wydania miliardy, na tym można zarobić grube miliony rocznie.
Taki Sławowir N0wak pracował na ukrainie za marne 1.800 zł po przeliczeniu kursu ukrainskiej hrywny. Ale ma wyniki.
Ukraińska agencja zapobiegania korupcji NAPK zarzuciła naruszenie przepisów antykorupcyjnych szefowi agencji drogowej Ukrawtodor Sławomirowi Nowakowi, byłemu ministrowi transportu w rządzie PO-PSL.
Myślę że wielu za możliwość dojscia do takich możliwości pracowali by za darmo a pewnie nawet by dopłacali. Po roku takiej pracy jesteśmy urządzeni do końca życia.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
no właśnie jak to się politycy ustawiają do końca życia

tyle tylko po co politycy PIS krytykowali PO ? skoro też kradną publiczne pieniądze, wyciąganie tych premii to tak naprawdę kradzież,
 

milatam

Stały bywalec
Dołączył
22 Listopad 2017
Posty
1 454
Punkty reakcji
175
Zapytałem 16 osób w rodzinie:
Na kogo głosujecie w przyszłych wyborach????
Odpowiedź: na pewno nie na Ukraiński PIS.
Zapytałem, dlaczego???
Odpowiedź: no bo jak dalej tak będzie szło to jedynym pracownikiem w Polsce będzie Ukrainiec a jedynym dochodem dla Polaka będzie 500+
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
genialna myśl

i to tez warto powiedzieć że to Polak Polakowi to robi że go woli Ukraińcem zastąpić, po co nam wrogowie zewnętrzni czy zaborcy sami się udupimy
 
Do góry