Jak oceniać rząd PiS?

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
Misiewicza zaczął przebijać szef podkomisji smoleńskiej, spec od uwalania przetargów
Gościu lubi wypić i tyle w temacie. Takich wpadek personalnych było, jest i będzie multum. Partie nie umieją sobie z nimi radzić bo to są układy. Nie da się od tak zadziałać wbrew Macierewiczowi (bo można skończyć jak Olszewski od którego Macierewiczowie odeszli i skończył się ROP), nie można zadziałać wbrew Błaszczakowi itd.. PO nie mogło nawet zadziałać wbrew Musze, która jedyne w czym była dobra to we wpadkach czy Piterze. Nawet Drzewiecki czy Chlebowski to były męczarnie a przecież w biznesie to byłaby krótka piłka. No ale polityka to polityka. Dlatego specjalnie mnie takie historie nie ruszają.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Ale Ty Piszesz o partiach które będą się starały wmówić że oni 500+ zrobią lepiej a ja pisze o wyborcach np: forumowiczach przeciwnikach tego programu którzy sądzą że ich sprzeciw na kimś wrażenie robi że ktoś się nim przejmuje.
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
konkurs kłamstw, tak jak cytat z Wielkiego Szu - ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem, wygrał lepszy
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
Herbatniczek napisał:
konkurs kłamstw, tak jak cytat z Wielkiego Szu - ty oszukiwałeś, ja oszukiwałem, wygrał lepszy
Tyle, że nie można oceniać tego czy innego rządu przez pryzmat złej oceny demokracji. To bez sensu.
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
Kaagular napisał:
Żeby rozgrywki polityczne były takie proste... Inny by był świat. Misiewicz to ewidentna wpadka Rządu. Tak głupia, że zęby bolą. Macierewicz powinien przewidzieć, że tak się może to skończyć a nie przewidział. Misiewicz to jego wierny przyboczny, który był z nim w najtrudniejszych momentach. Macierewicz powinien był go umieścić na dobrym ale nieeksponowanym stanowisku a wybrał eksponowane. Problem też w tym, że co "Rząd" mógłby z tym zrobić... nic. Pójście na zwarcie z ministrem to nieciekawa perspektywa, a potem się zrobiła kula śniegowa i poszłoooo. Tyle dobrego, że tak naprawdę to temat nic nie znaczący i w długiej perspektywie zniknie. Gorzej np. z reformą edukacji, która żniwa będzie zbierać przez lata. Żniwa nie mogą być dobre (mimo tego, że reforma jest w ogółach dobra). Teraz notowanie dla PISu są niekorzystne ale to akurat pokazuje beznadziejność demokracji. Jak można zmieniać preferencje po 27:1 to nie mieści mi się w głowie. Cała sprawa nie miała i nie ma żadnego znaczenia a ludzie reagują jakby się wydarzyło nie wiadomo co.
Misiewicz to jedynie wierzchołek góry lodowej i żadna wpadka tylko reguła zatrudniania "kolesiów" na poważne stanowiska w strukturach spółek i urzędów państwowych.
Dlatego (między innymi) jestem za prywatyzacją - całkowitą państwowych spółek. Te spółki powinny być normalnie w przetargu sprzedane za rynkową ich wartość w ręce prywatne.
Pozostałe - nierentowne, również sprzedane lub zamknięte a grunt do licytacji.
Od takiego zabiegu należałoby zacząć oranie tego politycznego gówna jakie mamy w Polsce. Tyle, że oni na to nie pozwolą. Będą opowiadać farmazony, że to "strategiczne spółki" itd. bez których trudno jest funkcjonować.
Trudno funkcjonować jest człowiekowi z pewnością bez jedzenia - a jakoś przemysł spożywczy jest całkowicie sprywatyzowany. Firmy spożywcze i sklepy prześcigają się w ofertach dla klienta.
Gdy ten przemysł był w rękach państwowych to po chleb trzeba było się zapisywać pod ladą. Taka "drobna" różnica.
Tak samo dziś wygląda NFZ - też trzeba robić "coś pod ladą" (nie wnikam już co - tutaj obywatel ma dowolność), żeby być łaskawie obsłużonym na czas - inaczej zdychaj.
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
danielr9 napisał:
Tak samo dziś wygląda NFZ - też trzeba robić "coś pod ladą" (nie wnikam już co - tutaj obywatel ma dowolność), żeby być łaskawie obsłużonym na czas - inaczej zdychaj.
Nie do końca bo można trafić do prywatnego szpitala lecz na koszt NFZ . A tam robią coś co w normalnym szpitalu jest nie do pomyślenia.
 

Isen1822

Ten najgorszy.
Dołączył
3 Maj 2012
Posty
1 115
Punkty reakcji
106
Wiek
30
Miasto
Polska ;)
kszyrztofff napisał:
Ale Ty Piszesz o partiach które będą się starały wmówić że oni 500+ zrobią lepiej a ja pisze o wyborcach np: forumowiczach przeciwnikach tego programu którzy sądzą że ich sprzeciw na kimś wrażenie robi że ktoś się nim przejmuje.
Gdybym myślał, że ktoś się moją opinią przejmuje, to nie martwiłbym się o przyszłość tego kraju. Ja tylko wyrażam swoją subiektywną opinię. Jak każdy tutaj.
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
danielr9 napisał:
tylko reguła zatrudniania "kolesiów" na poważne stanowiska w strukturach spółek i urzędów państwowych.
Przerabialiśmy chyba zatrudnianie kolesiów. Było, jest i będzie. Misiewicz to właśnie nie jest czubek góry tylko wyjątek. Kolesiostwo polega na tym, że jest sprytne, Macierewicz w sprawie Misiewicza zapomniał co to spryt. Już nie mówiąc o zobowiązaniach, układach itp. Sam byś pozatrudniał tylu znajomych, że nie masz pojęcia. Dlatego nie narzekałem jak PIS uprościł weryfikacje kandydatów, bo po co ta farsa.



danielr9 napisał:
Dlatego (między innymi) jestem za prywatyzacją - całkowitą państwowych spółek. Te spółki powinny być normalnie w przetargu sprzedane za rynkową ich wartość w ręce prywatne.
Wyprodukuj jeszcze gorzki cukier albo wodę w proszku. Będzie więcej sensu niż w twoim zdaniu (co jest o tyle dziwne, że powinieneś wiedzieć co to jest przetarg...). Spółek państwowych (a konkretnie z udziałem Państwa, niekoniecznie pakietem większościowym, może coś jak w Chinach?) powinno być multum nie mówiąc o tym, że powinien być zakaz prywatyzowania poprzez sprzedaż spółkom państwowym krajów obcych (to są jajca jak berety).



danielr9 napisał:
Tyle, że oni na to nie pozwolą.
Człowieku, idź w politykę! Co tam, że trzeba mieć struktury lokalne, zaplecze merytoryczne, kilkudziesięciu jeśli nie kilkuset zaufanych ludzi, na których można polegać i którzy nie zdradzą, noża w plecy nie wbiją (i to nie ze znajomych/rodziny!) i którzy też nie zatrudnią nikogo z rodziny, odpowiedź na wszystkie pytania, "ofertę" dla każdego partnera zagranicznego, o drobnostce jakim jest expose (i wszystko co się z nim wiąże) nie wspominając. Z chęcią na tym forum założymy temat "18 miesięcy rządów Daniela" i będziemy się wyżywać (zawsze to lepsze niż górnicy z kilofami). Ciekawe która partia opozycyjna podłożyła by ci takiego Misiewicza. Albo, nie daj bóg, kobitkę jak Jasienicy. Co tam... świat jest taki prosty...
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Już po wygranych wyborach przez PiS redaktor the Warsaw Voice Andrzej Jonas postawił w programie Superstacji Puszka Paradowskiej hipotezę że pisowski rząd polityką rozdawnictwa będzie się starał ukryć swoje dążenia do zmian systemowych.
O ile jednak elementy rozdawnictwa mają miejsce jak np 500+ o tyle on sam w wymienionym programie spodziewanych zmian systemowych nie wymienił a i chyba dotychczas jakieś rzucające sie w oczy nie miały miejsca no bo spór o Trybunał był raczej rezultatem
przegięcia ze strony Platformy niż elementem polityki PiS. Mam teraz poważny problem no bo choć uważam że obecne czasy są ciekawsze niż te z drugiej kadencji rządów PO to jednak co zaliczyć do sukcesów PiS w zasadzie nie wiem. No bo przywrócenie poprzedniego wieku emerytalnego? Co do tego że on kiedyś musiał być podniesiony to nie mam wątpliwości ale działanie takie jest jak użycie broni palnej powinno mieć miejsce w ostateczności. Tusk mnie nie przekonał że konieczne było już wtedy jego podniesienie zatem powrót do poprzedniego nie mogę nazwać Wielkim Sukcesem. Nikt tu nie wspomniał o likwidacji gimnazjów czy ma to inne uzasadnienie niż zniszczyć pozostałości rządów PO. Kwestie wizerunkowe czyli Misiewicz . Tutaj bym nie przesadzał każdy rząd ma swojego Misiewicza tak jak opozycja swojego Adasia Hofmana. Misiewicz nigdy stanowiska ministerialnego nie zajmował natomiast nie wiem jak go traktować gdybym był wojskowym. Przez Misiewicza nie zwiększa sie deficyt budżetowy wiec specjalnie mi on nie przeszkadza. Program 500+ czyli dlaczego PiS wygra następne wybory? Dotychczas zawsze tak było że gdy w kampanii wyborczej coś się obiecywało to ponownie się to obiecywało cztery lata później. PiS zaryzykował i zrobił wyjątek nie wiem czy z własnej dobrej woli Prezesa czy może ktoś tam doszedł do wniosku że od 1990 społeczeństwu już tyle odebrano że czas najwyższy coś im dać? Jak dla mnie jest to ruch o tyle ciekawy co ryzykowny bo z ekonomicznego punktu widzenia faktycznie uzasadnienia dla niego nie ma. Tylko : jaka jest rola Państwa? Czy przypadkiem nie także taka aby dbać o swoich obywateli zwłaszcza tych którym nie z własnej winy się nie udało? Moim właśnie zdaniem w tym przypadku akurat on się sprawdza. Ale co tam moje zdanie
Morawiecki powinien wiedzieć lepiej. Innymi słowy nie wiem czy aktualnemu rządowi można przypisywać wielkie sukcesy ale dla mnie te rządy sie ciekawsze od rządów Platformy w drugiej kadencji.



Kaagular napisał:
Spółek państwowych (a konkretnie z udziałem Państwa, niekoniecznie pakietem większościowym,
Dziś to musztarda po obiedzie ale tak sie zastanawiam gdyby począwszy od 1990 roku sprzedawać znaczy prywatyzować państwowe zakłady . Prywatyzować mając na celu zachowanie przez Skarb Państwa 25-45% udziałów i o ile się da sprywatyzować w taki "magiczny sposób" żeby to Skarb Państwa miał największe udziały. Uzyskać taki model aby dopiero porozumienie największych akcjonariuszy mogło na Walnym Skarb Państwa przegłosować. Taki model pozwalałby na ewentualne czerpanie dywidend przez Państwo problem jednak tkwiłby w podejmowaniu strategicznych decyzji. Pytanie na ile takie "cudo" byłoby możliwe i opłacalne?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a kto by kupił firmę państwową żeby nie móc nią kierować ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
Tu jest właśnie problem co extra trzeba by było do dealu dorzucić albo z czego korzystnie się wycofać?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
ludzie biznesu to nie pomoc społeczna, oni są od tego żeby kierować firmą i zarabiać

ale wróćmy do tematu: coś w mediach się pojawia info o ustawionym przetargu w Resorcie sprawiedliwości, pod okiem Ziobry ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
"Komisja przetargowa zmieniła jeden z wymogów, ale zamiast powiadomić o tym od razu wszystkich zainteresowanych, wstrzymano wysyłkę pism o tydzień. W efekcie firmy miały zaledwie 24 godziny na przedłużenie gwarancji finansowych! Te dwie, które złożyły wadium w postaci polis bankowych a nie gotówki, nie miały szans zostać w grze. Niedługo potem trzecia z firm – ta z najtańszą ofertą – została zdyskwalifikowana za rzekomy brak wiedzy i doświadczenia. I urzędnikom została tylko jedna oferta."
Ciekawe jakie to firmy ?
 

Herbatniczek

dziadek dynamit (wnuk mnie tak nazwał)
Dołączył
5 Sierpień 2011
Posty
10 511
Punkty reakcji
172
a podobno tylko PO robiło lewe przetargi, taka niespodzianka w gniazdku Pana Ziobry ?
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
A czy ktoś kto ma w nazwie Prawo lub Sprawiedliwość musi być z urzędu prawy albo sprawiedliwy? Opozycja teraz jest tak cienka jak oni byli 8 lat temu wiec "hulaj dusza piekła nie ma" Swoją drogą to ciekawe kto w przetargu brał udział....Asseco krajowy potentat czy kto tam się jeszcze liczy?
 

pan k

Bywalec
Dołączył
7 Lipiec 2011
Posty
3 423
Punkty reakcji
105
Miasto
Dąbrowa Górnicza
Pielęgniarki , Ochroniarze i osoby sprzątające pracujące w administracji lub firmach państwowych odzyskały godność .
Za rządów PO i PSL miało być tanie państwo .
Od początku było to fikcyjne.
Skutki poniosły te grupy społeczne.
Zatrudniały ich firmy które rywalizowały cenami a powinny jakością .
Zyskały więcej pracy za mniejsze wynagrodzenie .
Powodu tej śmieciowej umowy stracili prawo do płatnego urlopu ,
do urlopu i dodatkowego wynagrodzenia za urlop , stracili prawo do płatnych nad godzin.
Kobiety za ciąże prawo do urlopu i powodu ciąży mogą od razu stracić pracę.
Przypadku oszustwa nie są wstanie odzyskać pieniędzy i nie mogą korzystać usług
lekarza .
Dzięki płacy minimalnej odzyskali godność .
Zlikwidowano ministerstwo skarbu państwa które
powinno się nazywać ministerstwo do spraw nepotyzmu.
Bez ich zgody ten minister zajmował się nepotyzmem.
Prowadzili kontrolę do wszystkich spółek i był to pierwszy przypadek
3 RP by stracono stanowisko za nepotyzm i pierwszy raz wysłano kontrolę do spółek by zlikwidować
nepotyzm.
Płaca minimalna powinna dotyczyć tylko pracowników państwa.
Nie da się ustalić płacy minimalnej dla całego kraju.
Powodu różnic między regionami i powodu różnic branżowych.
Można ją wprowadzić przez referendum i umowy branżowe.
1 Referendum danym regionie i przez głosowanie ją
ustalają lub odrzucają .
2 Powstaje jeden związek lub kilka branżowych przez
dialog ustala wynagrodzenie z firmami .
Jest ważniejsze niż prawo lokalne.
Płaca minimalna jest nie możliwa do prowadzenia w całym kraju
takiej samej wysokości.
Decyzja by płaca minimalna dotyczyła całego kraju jest absurdalna.
Państwo ma prawo ustalić wynagrodzenia dla swoich pracowników .
 

kszyrztofff

Nowicjusz
Dołączył
31 Grudzień 2016
Posty
1 005
Punkty reakcji
20
pan k napisał:
Pielęgniarki , Ochroniarze i osoby sprzątające pracujące w administracji lub firmach państwowych odzyskały godność
Kolega to o Polsce pisze czy może Korei....tej Północnej????
 

Kaagular

Bywalec
Dołączył
12 Grudzień 2006
Posty
1 712
Punkty reakcji
39
Wiek
37
Miasto
wawa
kszyrztofff napisał:
"Komisja przetargowa zmieniła jeden z wymogów, ale zamiast powiadomić o tym od razu wszystkich zainteresowanych, wstrzymano wysyłkę pism o tydzień. W efekcie firmy miały zaledwie 24 godziny na przedłużenie gwarancji finansowych! Te dwie, które złożyły wadium w postaci polis bankowych a nie gotówki, nie miały szans zostać w grze. Niedługo potem trzecia z firm – ta z najtańszą ofertą – została zdyskwalifikowana za rzekomy brak wiedzy i doświadczenia. I urzędnikom została tylko jedna oferta."
Takie rzeczy to absolutna norma począwszy od urzędów na poziomie gminy, skończywszy na ministerstwach. W ogóle ciekawe co to znaczy "zamiast powiadomić". Zmiany SIWZ publikuje się tak samo jak odpowiedzi na pytania do SIWZ (ale może nie zawsze?).Następnie jak ktoś składa wadium w postaci polisy to krzyż mu na drogę. Subiektywna ocena wiedzy i doświadczenia to pewnie przejęcie modelu francuskiego (wywalą każdą niefrancuską firmę).
Po następne od zapisów SIWZ można się odwoływać do KIO a potem do SC.

A poza tym: http://centrumprasowe.pap.pl/cp/pl/news/info/96587,25,oswiadczenie-ms-ws-nieprawdziwych-informacji-opublikowanych-przez-gazete-fakt-(komunikat)
 

danielr9

Wyjadacz
Dołączył
10 Kwiecień 2007
Posty
6 519
Punkty reakcji
321
Wiek
40
Miasto
KRAKÓW
pan k napisał:
Płaca minimalna powinna dotyczyć tylko pracowników państwa. Nie da się ustalić płacy minimalnej dla całego kraju. Powodu różnic między regionami i powodu różnic branżowych.
Pracownicy państwa tak samo pracują w różnych regionach Polski.
Wprowadzanie różnych kodeksów pracy dla ludzi "lepszych" i "gorszych" to jest zawodowy faszyzm i jest oczywiste łamanie nie tylko konstytucji ale po prostu niesprawiedliwe.
Płaca minimalna to jest ogromna szkoda dla społeczeństwa, są na to badania i tutaj nie ma z czym dyskutować.



pan k napisał:
Dzięki płacy minimalnej odzyskali godność .
Gdyby płaca minimalna rozwiązywała problemy niskich zarobków to wystarczyłoby w takiej Etiopii wprowadzić płacę minimalną na poziomie 1000 USD miesięcznie i problem biedy w Afryce byś ręką odjął.
Kompletnie nie znasz się na ekonomii dlatego pleciesz takie bzdury że trudno się to czyta.
Przez płace minimalną przedsiębiorcy omijają umowy o pracę, zwalniają ludzi, optymalizują stanowiska kasując te nieopłacalne, które jeszcze opłacało się robić ręcznie.
To pozwalało zdobyć doświadczenie nisko wykwalifikowanym ludziom - pomoce do sprzątania, zmywanie naczyń, sprawdzanie biletów w kinie etc. Wprowadzając wyższe płace minimalne to zmywanie naczyń staje się na tyle nieopłacalne, że lepiej dokupić zmywarkę aniżeli płacić "Twoją godną pensję" temu człowiekowi. W efekcie mamy ubóstwo pogłębiające się w małych wsiach i miastach bo rośnie bezrobocie.



pan k napisał:
Zatrudniały ich firmy które rywalizowały cenami a powinny jakością . Zyskały więcej pracy za mniejsze wynagrodzenie . Powodu tej śmieciowej umowy stracili prawo do płatnego urlopu , do urlopu i dodatkowego wynagrodzenia za urlop , stracili prawo do płatnych nad godzin. Kobiety za ciąże prawo do urlopu i powodu ciąży mogą od razu stracić pracę.
Firmy korporacyjne robią dla pracownika dużo więcej aniżeli to Twoje państwo.
Są firmy w Polsce (kapitał wyłącznie zagraniczny) gdzie pracownicy mają w pracy:
- dostęp do firmowej stołówki (pełen obiad za 7,50 PLN)
- prywatną opiekę medyczną - dostęp do wszystkich specjalistów bez kolejek.
- Salony rozrywki, gier, imprezy integracyjne, liczne dodatki socjalne.
- Co tydzień w firmie jest fryzjer, kosmetyczna, lekarka która zrobi szczepienie na grypę.
To wszystko przy średnio 40% wyższych zarobkach aniżeli mediana rynkowa.
Jak to się dzieje? Ano tak, że w tych firmach rozumie się czym jest biznes.
Nie trzeba wcale wprowadzać żadnych regulacji rynku - firmy nie traktujące dobrze pracownika są mniej wydajne i same przegrają.
Dzisiaj podstawą jest odpowiednie zaplecze i dbałość o ludzi, fachowcy są bardzo poszukiwani i firmy ich poszukują na rynku pracy.
 
Do góry