Jak Obliczyć Gęstoś Swojego Ciała? Help ..pilnie

P

Pawelko

Guest
Na jutro mam obliczyć gęstosć swojego ciała...ale zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać... pomoże ktoś>???
 
P

Pawelko

Guest
Jakby był to bym sie nie pytał:) Lekcja była o dokładności pomiarów i na przerwie krzyknęła aby nauczycielka w domu macie obliczyć gestość swojego własnego ciała...
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
to bardzo proste. :eek:k:
ale najpierw co to jest gestosc?
po prawidlowej odpowiedzi - recepta jak obliczyc gestosc (srednia) wlasnego ciala. :D
 
P

Pawelko

Guest
masa przez objętość = gęstość... hehe tylko jaką ja mam objętość ciała..?? jak ją zmierzyć??
 

shmondon

autoupdated
Dołączył
31 Sierpień 2006
Posty
1 301
Punkty reakcji
2
Miasto
straszna wiocha
dobrze kumasz :D
mase wlasna mozesz poznac wazac sie na wadze. oczywiscie masa ciala twego jest rowna LICZBOWO ciezarowi tylko jednoska to [kg]
teraz jak zmierzyc wlasna objetosc(V)? nie wiem czy jestes wielki i tlusty czy tez chudy i maly. zakladam, ze jestes sredni. potrzebny bedzie ci pomocnik (ktos z rodziny lub ...). musisz miec lazienke z wanna.
1. napuszczasz do wanny wody ok. polowe wanny.
2. zaznaczasz poziom wody w wannie (kolorowa kredka, flamastrem itp. niezmywalnym)
3. rozbierasz sie do golasa!(moze ci ktos pomoc :p )
4. zanurzasz sie calkowicie(z glowa, i wszystkim. nic nie moze wystawac! :lol: ) w wodzie, ktora jest w wannie.
5. pomocnik widzi czy jestes calkowicie zanurzony i zaznacza poziom wody w wannie
6. wylazisz z wanny.
7. obliczasz roznice poziomow wody (najlepiej zmierzyc np. tasma miernicza, linijka, centymetrem krawieckim)
8. przyjmujesz, ze wanna jest prostopadloscianem, wiec jak zmierzysz jej dlugosc i szerokosc to obliczysz ile
wody wyparlo twoje cialo.
9. objetosc wypartej wody = objetosci twego ciala (pamietaj o prawidlowych jednostkach)
milego kapania!! :p :D
 
P

Pawelko

Guest
Hehe dzieki za wypowiedz... hehe kurcze wanne mam w kształcie bardziej takiej łezki i ma jeszcze jakieś bajerki po bolach... heh to raczej w niej nie da sie tak zrobić... ja nie wiem ta nauczycielka jakas nienormalna chyba jest... najwyżej powiem ze wiedziałem jak zadanie zrobić tylko nie miałem warunków hehe...
 

ania_civ

Nowicjusz
Dołączył
19 Lipiec 2006
Posty
1 881
Punkty reakcji
0
To wykorzystaj inne naczynie - może być duża beczka np. Ważne aby dało się policzyć powierzchnię tafli wody i zmianę wysokości tafli wody - wtedy policzysz objętość wypchniętej cieczy. Wstawiasz do wzoru na gęstość, masę prosto zważyć. I gotowe.
 
Do góry