jak nauczyć sie gry na gitarze

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Mam brata ciotecznego który bardzo się chce nauczyć grać na gitarze jednak nie ma kasy na lekcje gry, może ktoś doradzi gdzie mógłby się sam nauczyć grac jakieś programy czy coś w tym stylu. Z góry bardzo dziękuje.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Dawaj tu tego swojego brata ciotecznego,to może uda się go wprowadzić w temat.Przecież siostrą wyręczać przez całe życie się nie będzie.
 

prupst

Nowicjusz
Dołączył
27 Listopad 2012
Posty
3
Punkty reakcji
0
Ja się nauczyłem oglądając filmiki na Youtube i poprosiłem swoją nauczycielkę od muzyki, żeby mnie trochę podszkoliła z tego instrumentu :)
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Jego nie stać na lekcje do szkoły muzycznej go nie przyjęli. I dla tego właśnie tu pisze może ktoś poda jakieś programy czy coś.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
To może powiesz chociaż,na jakiej gitarze chce się nauczyć grać?
Czasem trudniej dociec,o co chodzi uczniowi,niż go czegoś nauczyć :(
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Uczy się na gitarze klasycznej.właśnie nie wiem jak go nauczyć lub by sam się nauczył tych chociaż podstawowych chwytów.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Gitarę ma kamerton też ma pulpit do nut ja mam to mu dam bo i tak nie używam jednego bo mam dwa. Co do podręcznika przekaże mu to sobie kupi a materiały mu pobiorę i będę próbować go nauczyć bo jak pisałam sama umiem ale ja nie umiem uczyć mnie uczył dziadek. Łatwo nie będzie, ale może damy rade.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Jeżeli sama potrafisz grać,to troche dziwne,że pytałaś.
Dla nauczycieli gry na gitarze polecam materiały autorstwa Tatiany Stachak i Dariusza Domańskiego.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Sama umiem,ale jego nie mogę nauczyć próbuje od roku i żadnych efektów. Bo jak pisałam ja nie umiem dobrze tłumaczyć dla tego na nauczyciela-gry na gitarze się nie nadaje.
 

MaraksGhash

In Conspiracy With Satan
Dołączył
6 Luty 2012
Posty
1 358
Punkty reakcji
19
Miasto
Helvete
Ja nut się nie nauczyłem nigdy, grałem i gram ze słuchu ale najczęściej własne kompozycje albo takie które mają mój minimalny wkład.
Tłumaczenie komuś zasad gry, chwytów itd - u mnie nie przeszło, załapałem sam, tak samo i bębny
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Może wystarczy stróbować metody nauczania,która była skuteczna dla tego,kto chce kogoś nauczyć gry?
Trudności mogą wynikać z różnych przyczyn:
-problemów z koordynacją ruchową palców,rąk
-braku,,słuchu“muzycznego
-trudności z koncentracją a co za tym idzie z zapamiętywaniem
-bólu palców,rąk,i pozostałych mięśni nieprzystosowanych do wymogów gry,przy zbyt forsownych ćwiczeniach
-problemów ze wzrokiem czy słuchem
-zwykłym brakiem motywacji.
itd.
Nie potrafię Ci pomóc.Spróbuj znaleźć przyczyne problemu i wtedy możesz pytać o sposób jego rozwiązania.

......................

Ahriman,w gitarze akustycznej i elektrycznej jest to nawet wskazane,ale w klasycznej improwizacja na początku nie przejdzie.
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Słuch muzyczny to on raczej ma bo jest Dj. Z zapamiętywaniem też raczej nie ma problemów. Wzrok niedawno badał. Motywacje też raczej ma myślę, że może problem tkwi w tym, że on za mocno szarpie za struny i widać, że go ręce bolą próbowałam mu nawet wytłumaczyć, że z gitarą trzeba delikatnie nie szarpać.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
Coraz bliżej prawdy.Struny paznokciami się uderza a nie szarpie za nie.Ciekawe,czy instrument potrzebom gry sprostuje?
 

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Tego to ja nie wiem. Wiem, że w struny uderza się paznokciami i nie szarpie się. I właśnie tu chyba leży podstawowy problem.
 

Oxar

Nowicjusz
Dołączył
20 Listopad 2011
Posty
205
Punkty reakcji
5
A pewno,że proste to nie jest.
:D
 

Attachments

  • mapa1 018.jpg
    mapa1 018.jpg
    71,8 KB · Wyświetleń: 19
  • mapa1 019.jpg
    mapa1 019.jpg
    282,3 KB · Wyświetleń: 22
  • mapa1 020.jpg
    mapa1 020.jpg
    582,6 KB · Wyświetleń: 19

wesolaasia21

Nowicjusz
Dołączył
1 Listopad 2012
Posty
243
Punkty reakcji
0
Wiek
32
Właśnie dziś przez to granie w mojej gitarze bo na razie uczy się na mojej poszły mi struny:D i musiałam kupić sobie nowe. A za załączniki dziękuje przydadzą się, ale ciężko będzie tym bardziej, że na gitarze nie jest się tak łatwo nauczyć.
 

danielo91

Nowicjusz
Dołączył
7 Grudzień 2012
Posty
1
Punkty reakcji
0
Znalazłem ostatnio stronkę w necie , która jest pewnego rodzaju kursem gitarowym. Materiał jest podzielony na lekcje, do każdej jest film wideo i w miarę prosto tłumaczone wszystko.
Może tam zobaczcie www.guitarspace.pl . Faktem jest , że samodzielna nauka jest trudna, szczególnie jeśli jest to sucha teoria i nie można zobaczyć jak dane partie mają być zagrane.
 

Korek5

Nowicjusz
Dołączył
8 Maj 2014
Posty
1
Punkty reakcji
0
Najlepiej żeby ktoś Ci na żywo pokazał chwyty a później to można już spokojnie samemu kombinować lub z youtube ;)
 
Do góry