jak namówić do wizyty u lekarza?

misiaka

Nowicjusz
Dołączył
10 Październik 2012
Posty
6
Punkty reakcji
0
Witam serdecznie!
Mam ogromny problem ze swoją mamą: od pół roku próbuję ją namówić do wizyty u lekarza. W styczniu zaczęła mieć problemy z nogą i z chodzeniem, w ogóle nie mogła stąpnąć. Po długich poszukiwaniach ortopedy znalazła w prywatnej przychodni za grube pieniądze jakiegoś "profesora" (tak powiedziała kobieta z recepcji). Nie będę pisała, jakie było nasze zdziwienie, kiedy zobaczyłyśmy pana chyba świeżo po studiach. Jakby tego było mało, facet zaczął się do mnie przystawiać, zamiast zachować się jak profesjonalista (musiałam wejść do gabinetu, bo moja matka potrzebowała pomocy przy chodzeniu). Moja mama tak się wkurzyła, że mimo wszelkich namów, nie poszła do niego na kontrolę, ale do jakiegoś starego trzęsącego się alkoholika, który ją odesłał do lekarza rehabilitacji. Dodam tylko, że 8 lat temu ten sam lekarz przez 10 miesięcy nie umiał mi wyleczyć pękniętej torebki stawowej (po prostu cały czas miałam szynę). Rehabilitacja zlecona, przez tego ostatniego nie dała żadnego skutku, wręcz przeciwnie, trzeba było ją przerwać, bo noga całkiem odmówiła posłuszeństwa. Próbowałam już wszystkiego: mówiłam jej, że chcę, żeby zatańczyła na moim weselu (a to niedługo), że bez tej nogi sama nie utrzyma w domu czystości, że na grzyby nie będzie mogła chodzić (ku mojemu największemu zdziwieniu poszła utykając...), a jak ona będzie się z wnukami bawiła, w końcu, że przecież nie ma 80 lat, by kuleć. Jakieś pomysły,co jeszcze mogę zrobić, by jej pomóc? Ona sama chyba nie zechce iść do lekarza, tłumaczy, że wie, co jej jest i na to nie ma lekarstwa.
 

rybka-plum

Nowicjusz
Dołączył
21 Czerwiec 2009
Posty
204
Punkty reakcji
1
może spróbuj, niech mamę namówi jakaś babeczka, która jest w jej wieku? niech poleci jakiegoś specjalistę, przemówi do rozumu. ze zdrowiem nie ma żartów, a z zaniedbań będą tylko większe kłopoty :(
 

ula.maka

Nowicjusz
Dołączył
25 Październik 2012
Posty
15
Punkty reakcji
0
Zamów wizytę domową. Nie przyjdzie góra do Mahometa to Mahomet przyjdzie do góry;) Polecam serwis gochat świetna sprawa dla ludzi nieśmiałych:)
 
Do góry