Jak najlepiej nauczyć się języka obcego w Polsce?

M

maalamy

Guest
Wszystko zależy od osoby, jednym łatwiej uczyć się samemu, innym dużo lepiej idzie na kursie językowym (w tym mnie), ale chyba bez kontaktu z native speakerem.
 

Karolcia88

Administrator
Członek Załogi
Administrator
Moderator
Dołączył
19 Kwiecień 2015
Posty
81
Punkty reakcji
11
maalamy napisał:
Wszystko zależy od osoby, jednym łatwiej uczyć się samemu, innym dużo lepiej idzie na kursie językowym (w tym mnie), ale chyba bez kontaktu z native speakerem.
Zgadza się. Poza tym niektóre osoby mają zdolności do nauki języków, przychodzi im to z ogromną łatwością, spowodowane jest to świetną pamiecią zaś niektórzy nie wiadomo ile czasu spędziliby nad książkami to efekt i tak jest marny.
 

Agnieszka_16076

Nowicjusz
Dołączył
30 Październik 2015
Posty
4
Punkty reakcji
0
Szczerze polecam znalezienie znajomych , którzy są obcokrajowcami. Wtedy nie masz wyboru i musisz używać języka obcego. Wzajemnie uczycie się wielu rzeczy, a na dodatek poszerzasz swoją wiedzę o świecie, kulturach itp. :)
 

Duda

Nowicjusz
Dołączył
4 Lipiec 2005
Posty
653
Punkty reakcji
3
Agnieszka_16076 napisał:
Szczerze polecam znalezienie znajomych , którzy są obcokrajowcami. Wtedy nie masz wyboru i musisz używać języka obcego. Wzajemnie uczycie się wielu rzeczy, a na dodatek poszerzasz swoją wiedzę o świecie, kulturach itp. :)
Śmieszna rada. Czytałaś nazwę tematu? Tak to można zrobić za granicą. Poza tym, obcojęzycznych znajomych łatwiej znaleźć znając już język w któym się posługują, bo nie wydaje mi się, żeby ktokowiek chciał sprawować opiekę nad niepełnosprawnym językowo, tym bardziej kiedy się nie znacie. Śmieszna rada.

Polecam: http://www.fiszki.pl/


Łatwo, szybko i przyjemnie. Wystarczy trochę motywacji.
 
M

maalamy

Guest
Ja bym nie negowała znalezienia tych znajomych, są portale, fora gdzie można popisać po angielsku, pouczyć się, sama bym wolała pójść na kurs, bo zazwyczaj jest prowadzony przez nativów i wtedy nie ma opcji, trzeba mówić po angielsku
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Mnie się wydaje, że to jeden z lepszych sposobów nauczania, ale dobrze też jest należeć do klubu speak up, bo to dodatkowa dawka ciekawych ćwiczeń językowych i mówienia po angielsku. Ćwiczenia wymowy to podstawa przy nauce angielskiego.
 

AuroraBorealis

Nowicjusz
Dołączył
24 Luty 2016
Posty
46
Punkty reakcji
0
Jeśli znamy przynajmniej podstawy języka obcego, to można spróbować skorzystać np. z Conversation Exchange i za darmo porozmawiać z nativami, w dodatku jest szansa znaleźć kogoś o podobnych zainteresowaniach. Codzienna rozmowa (ustna albo pisemna) na interesujący temat pomoże się przełamać w kwestii aktywnego używania języka obcego, co jest zawsze największym problemem dla każdego, kto nie ma na co dzień okazji, żeby to robić.
 

jajanek97

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2016
Posty
11
Punkty reakcji
5
Też uczę się w speakupie i najlepsze są właśnie rozmowy z lektorami. Odwrotnnie niż w szkole, gdzie najpierw gramatyk, gramatyka i gramatyka, potem słówka, a na końcu mówimy. Tu słówka i gramatychka wchodzą w trakcje rozmowy na zajęciach :)
 

Adonis30

Nowicjusz
Dołączył
20 Październik 2016
Posty
1
Punkty reakcji
0
jajanek97 napisał:
Też uczę się w speakupie i najlepsze są właśnie rozmowy z lektorami. Odwrotnnie niż w szkole, gdzie najpierw gramatyk, gramatyka i gramatyka, potem słówka, a na końcu mówimy. Tu słówka i gramatychka wchodzą w trakcje rozmowy na zajęciach :)
Właśnie! Potwierdzam, najlepiej uczyć się języka podczas rozmowy z lektorami. Najlepiej jest, gdy lektorzy są nosicielami języka. Szkoła to nuda, gramatyka, nuda, gramatyka, żmudna i powolna nauka.
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
jajanek, ale chodzisz na dodatkowe zajęcia, czy korzystasz tylko z podstawowego kursu?
Bo warto poświęcić troszkę wiecej czasu na kluby. Po prostu nauka na "materiale", który ciebie interesuje jest wydajniesza.
 

jajanek97

Nowicjusz
Dołączył
18 Październik 2016
Posty
11
Punkty reakcji
5
robson12 napisał:
jajanek, ale chodzisz na dodatkowe zajęcia, czy korzystasz tylko z podstawowego kursu?
Bo warto poświęcić troszkę wiecej czasu na kluby. Po prostu nauka na "materiale", który ciebie interesuje jest wydajniesza.
No tka, chodzę na te kluby aktywności czy jakoś tak ;) Ostatni o byliśmy na kręglach irozmawialiśmy przy grze po angielsku. Naprawde, sporo się nauczyłem^^
 

gryczanekbam

Nowicjusz
Dołączył
24 Październik 2016
Posty
3
Punkty reakcji
1
w sumie sie zgadzam :) tez chodziłem na te kluby aktywnosci tylko na pilkarzyki i przez to było więcej rozmow o futbolu. fajne było to, ze moglem zabierax ziomeczka ;D
 

Vinko

Nowicjusz
Dołączył
3 Lipiec 2016
Posty
8
Punkty reakcji
0
jajanek97 napisał:
jajanek, ale chodzisz na dodatkowe zajęcia, czy korzystasz tylko z podstawowego kursu?
Bo warto poświęcić troszkę wiecej czasu na kluby. Po prostu nauka na "materiale", który ciebie interesuje jest wydajniesza.
No tka, chodzę na te kluby aktywności czy jakoś tak ;) Ostatni o byliśmy na kręglach irozmawialiśmy przy grze po angielsku. Naprawde, sporo się nauczyłem^^

Hej, zaciekawiłeś mnie tymi "klubami", gdzie można znaleźć jakieś namiary na nich? Są do tego strony internetowe czy może trzeba po prostu szukać? :)
 

bania1

Nowicjusz
Dołączył
8 Listopad 2016
Posty
3
Punkty reakcji
0
Wiek
58
dużo czytać, słuchać i jeszcze więcej mówić i tak codziennie po kilka dobrych godzin :) 6 miesięcy i się nie poznasz:)
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
bania1, wolałbym siebie po pól roku rozpoznawać. Nie każdy ma tyle samozaparcia, żeby tyle pracować samodzielnie nad językiem. Zresztą taka nauka w jednym nie pomoże - w konwersacji. Do tego potrzebni są ludzie.

Vinko, po prostu zajrzyj do speak up na stronę.
 

zmija85

Nowicjusz
Dołączył
1 Wrzesień 2019
Posty
31
Punkty reakcji
0
idz na obóz językowy do angielskiej wioski org. przez angloville, bardzo skuteczna metoda nauki poprzez konwersację z native speakerami
 

MartaFlora

Nowicjusz
Dołączył
9 Luty 2020
Posty
23
Punkty reakcji
1
Wiek
29
Miasto
Bydgoszcz
Ja, ewidentnie jestem samoukiem. Wszystkiego, w większej mierze nauczyłam się sama. Od prostych filmików na YouTube, po czytanie rozmówek i słownika języka angielskiego. Dziś, tą wiedzę przekazuję innym- dzieciom. Największym skarbom tego Świata. :).
 
Do góry