Jak najlepiej nauczyć się języka obcego w Polsce?

T

Tszak

Guest
Proponuję zapoznać się ze stroną magia-umyslu.pl, na której dowiesz się jak powinieneś się uczyć i wybrać odpowiednią metodę dla siebie. Bo jednej złotej niestety nie ma.
 
I

iwonka88

Guest
trzeba ogrom ogrom samozaparcia, żeby się języka samodzielnie nauczyć. Najlepiej jednak zaufać specjalistom :) znaleźć dobrą szkołe, która ma ciekawe zajęcia. Duży nacisk na mówienie i która potrafi motywować do nauki. I wtedy pójdzie ;) ja tak poszłam do szkoly lincoln w krakowie i bardzo dużo mi to dało
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Masz racje, ja tez bym raczej nie umiala ie sama uczyć jezyka. Zresztą musze sie zawsze wsłuchac w akcent, to jest dla mnie wazne. No i rozmowa z lektorem też jest tutaj bardzo wazna.
 

adamik71

Nowicjusz
Dołączył
2 Czerwiec 2014
Posty
3
Punkty reakcji
0
Może to zabrzmi dziwnie tutaj, ale musisz po prostu wyjść z polskojęzycznego internetu. Zapewne spędzasz w sieci masę czasu, więc najlepiej połączyć to jednocześnie z nauką języka. Początki są trudne, zacznij od przystępnych stron dwujęzycznych (przełączaj wersje jeśli nie rozumiesz słów), z czasem warto poznać trochę języka potocznego, więc warto wejść na fora, przedstaw się że dopiero uczysz się języka, a na pewno wszyscy będą znacznie wyrozumialsi i zacznij szprechać.
Do słuchu niezbędne będzie oglądanie filmów z napisami w wersji oryginalnej, a z czasem bez napisów. do mowy niestety potrzebujesz okazji do porozmawiania z kimś kto umie ten język, tu musisz wyjść poza internet.
No i książki. Książki zawsze w cenie.
 
I

iwonka88

Guest
na początku wchodzenie na strony i fora, nie znajać nic języka neiwiele da.. trzeba znać podstawy. Trzeba mieć jakiś start żeby potem móc się przesawić wlaśnei na takie rzeczy
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
adamik71 napisał:
Może to zabrzmi dziwnie tutaj, ale musisz po prostu wyjść z polskojęzycznego internetu. Zapewne spędzasz w sieci masę czasu, więc najlepiej połączyć to jednocześnie z nauką języka.
Dla mnie to bynajmniej nie brzmi dziwnie. Nawet uważam, że jednym z celów nauki języka jest wyjście na świat. To nie tylko wakacje, ale przede wszystkim internet, do którego zaglądamy codziennie. Niestety by móc dyskutować, czy choćby wszystko zrozumieć wypada mieć podstawy, a z tym problemem najlepiej zwrócić się do szkoły językowej.
 

luomo

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2010
Posty
336
Punkty reakcji
1
u mnie nie sprawdza się samodzielna nauka języka, muszę mieć jakąś motywację do tego, żeby się uczyć. Dlatego wiem, że u mnie najlepiej się sprawdzi kurs językowy, tutaj http://expolingua.pl/ można znaleźć ranking najlepszych szkół i kursów. Może komuś z was się przyda
 

calme

calmeriatka
Dołączył
19 Lipiec 2011
Posty
558
Punkty reakcji
219
Ostatnio natrafiłam na książkę Beaty Pawlikowskiej "Blondynka na językach".
Wydaje mi się, że jest to doskonały dodatek do nauki języka.

W szkole, musimy uczyć się gramatyki. Fakt, jest to potrzebne, ale zazwyczaj przez nią
wiele osób zaczyna się blokować, bo chce powiedzieć dobrze, a nie wie jak.. Podstawą
jest przemóc się i zacząć gadać.

Uczenie się na pamięć pojedyńczych słówek też mało daje.. o wiele lepsza jest nauka
samych zdań - ciągle dokładasz kolejne słówka i w końcu zapamiętujesz. :)

Przynajmniej ja się tak najlepiej uczę :)
 

FrozenSky

Nowicjusz
Dołączył
28 Marzec 2011
Posty
74
Punkty reakcji
0
Sam tytuł "Blondynka na językach" jest dla mnie wystarczającym powodem, by trzymać się z dala od tego tworu, a twój post jeszcze bardziej mnie w tym utwierdza. Dla mnie nauka całych zdań jest nieefektywna. Co z tego, że nauczę się jakiegoś zdania, skoro nie rozumiem jak ono powstało i nie rozumiem konstrukcji gramatycznej? Już lepiej zainwestować w jakieś porządne rozmówki. :sleep:
 

marian_ka

Nowicjusz
Dołączył
19 Wrzesień 2014
Posty
2
Punkty reakcji
0
FrozenSky napisał:
Sam tytuł "Blondynka na językach" jest dla mnie wystarczającym powodem, by trzymać się z dala od tego tworu, a twój post jeszcze bardziej mnie w tym utwierdza. Dla mnie nauka całych zdań jest nieefektywna. Co z tego, że nauczę się jakiegoś zdania, skoro nie rozumiem jak ono powstało i nie rozumiem konstrukcji gramatycznej? Już lepiej zainwestować w jakieś porządne rozmówki. :sleep:
warto czytać i słuchać po angielsku. mam nawet taki sposób ze jak jakaś piosenka mi się podoba to pozniej szukam tekstu po ang w internecie i czytam go żeby wiedzieć o czym ona jest. natomiast myślę że jakieś lekcje, kursy. jak w wawie mieszkałam jeszcze neidawno to chodziłam do PiSchool, chodziłam na kursy FCE i bardzo sobie chwaliłam zajęcia bo były po porstu ciekawe i urozmaicone. ale w domu też musiałam się uczyć..
 

simpson

Nowicjusz
Dołączył
16 Sierpień 2011
Posty
44
Punkty reakcji
0
Wiek
43
Fajnie zapisać się do jakiejś szkoły językowej, bo wtedy ma się kontakt z innymi mówiącymi po angielsku. Mnie to dużo dało, chodziłem swego czasu na kurs do speak up. Mam też taką metodę, że czytam newsy i oglądam filmy po angielsku, bez polskich napisów.
 

SandraKa

Nowicjusz
Dołączył
31 Październik 2014
Posty
8
Punkty reakcji
0
Bez podstaw faktycznie samemu jest ciężko nauczyć się języka, zwłaszcza jeśli chodzi o wymowę. Jeśli już się ma podsawy, to można próbowac samemu. Im więcej różnych źródeł z których się uczy tym lepiej. Warto też oglądać filmy, słuchać muzyki i czytać teksty w języku, któego chcemy się nauczyć.
 

apra

Nowicjusz
Dołączył
19 Marzec 2008
Posty
975
Punkty reakcji
3
Wiek
45
Niemiecki miałam kilkanaście lat temu w szkole, ale go nie lubiłam, teraz żałuję trochę że się nie nauczyłam, ale po prostu się nie dało. Jak zmądrzałam to poszłam na kurs do empiku i teraz już wszystko rozumiem.
 

deedra

Nowicjusz
Dołączył
20 Maj 2009
Posty
48
Punkty reakcji
1
a ja myślę, że jak się chce ktoś dobrze nauczyć języka obcego, czy to angielski, czy niemiecki, czy jakiś inny to najlepiej byłoby się wybrać na kurs językowy. Glossa ma bardzo fajne kursy, dobrze dobrane podręczniki, fajnych nauczycieli.
 

modliszka23

specjalista
Dołączył
22 Kwiecień 2010
Posty
1 167
Punkty reakcji
6
Wiek
36
Miasto
tam gdzie moje miejsce
Angielski moim zdaniem to podstawa i szczerze mowiąc własnie nie ma innego dobrego jezyka. Na ten tylko warto postawic. Jak sie juz go dobrze nauczysz, to mozna potem mysleć o innym.
 

denka

Nowicjusz
Dołączył
28 Wrzesień 2009
Posty
27
Punkty reakcji
0
to prawda, język angielski jest podstawą bez niego ani rusz, nie znajdzie się dobrej pracy, ciężko też podczas wyjazdów za granicę, bo się nie można porozumieć. Przyznam rację, że świetne są takie zagraniczne kursy językowe. Miałam okazję wyjechać z Glossą na jeden taki kurs. Było świetnie. Dużo się nauczyłam w bardzo krótkim czasie, co dla mnie było najważniejsze.
 

pluto18

Nowicjusz
Dołączył
6 Kwiecień 2015
Posty
145
Punkty reakcji
4
Najszybciej to kontakt z obcokrajowcami w PL
 

robson12

Nowicjusz
Dołączył
25 Marzec 2010
Posty
552
Punkty reakcji
8
No nie wiem, dla kogoś kto nie zaczyna od zera kontakt z językiem, zwłaszcza żywym, zawsze jest bardzo wskazany, ale dla początkujących to już tylko nauka, nauka i jeszcze raz nauka.
 

ortodoks

Nowicjusz
Dołączył
3 Sierpień 2015
Posty
23
Punkty reakcji
0
SandraKa napisał:
Bez podstaw faktycznie samemu jest ciężko nauczyć się języka, zwłaszcza jeśli chodzi o wymowę. Jeśli już się ma podsawy, to można próbowac samemu. Im więcej różnych źródeł z których się uczy tym lepiej. Warto też oglądać filmy, słuchać muzyki i czytać teksty w języku, któego chcemy się nauczyć.
Zgadzam się, samemu najtrudniej nauczyć się wymowy i w ogóle komunikowania. Z drugiej jednak strony nie każdy może pozwolić sobie na kurs stacjonarny. Z tego względu ja sięgnęłam po kurs metodą Krebsa do nauki w domu. Czasem zaglądam też do starego podręcznika z liceum, ale dużo chętniej sięgam po wersję audio...może dlatego, że jestem słuchowcem typowym.
 

Karol85

Nowicjusz
Dołączył
1 Październik 2015
Posty
3
Punkty reakcji
0
Hej,

Moje rady:

-prosta książka do gramatyki, najlepiej z ćwiczeniami
-kurs online, systematyczna nauka nowych słów i zdań, tu polecam np stronę 17 Minute languages Polska
-oglądanie ulubionych filmów w języku , którego się uczysz
-internetowe wiadomości lub interesujące cię artykułu w przyswajanym języku
-kontakt z nativ speakerem, np daj ogłoszenie, że szukasz partnera do tandemu: ty nauczysz go polskiego lub np dasz korepetycje z matmy

Pozdro
 
Do góry