Jak mówić kobiecie komplementy?

Status
Zamknięty.

Uncle Uwo

Nowicjusz
Dołączył
13 Maj 2008
Posty
15
Punkty reakcji
0
Teoretycznie dawanie komplementów kobiecie, która Ci się podoba, a której nie znasz, jest dobrym pomysłem. Prawda jest jednak trochę inna. Bardzo często zdarza się tak, że piękne dziewczyny setki razy słyszą komplementy pod swoim dresem. Codziennie mogą słyszeć: „Jesteś piękna” itp. albo w jakiś inny sposób faceci wyrażają jej swoje zainteresowanie jej urodą.

I tutaj właśnie jest problem, ponieważ wiele kobiet jest już zmęczonych tymi ciągłymi komplementami i słodzeniem. Z resztą nie ma się co dziwić, postaw się w sytuacji dziewczyny, której codziennie kilka osób daje do zrozumienia, że jest ładna. Na początku może jest to i fajne, ale z czasem jej się nudzi i nie chce tego słyszeć. Po prostu jest zmęczona komplementami i nie chce ich słyszeć.

Dodatkowo wielu facetów myli się i myśli, że im więcej powiedzą kobiecie komplementów tym lepiej – co bardzo często nie jest prawdą. Wszystko zależy od tego, w jaki sposób mówisz te komplementy i w jakim kontekście je wypowiadasz.

Ja pokaże Ci dzisiaj, jak we właściwy sposób mówić komplementy. Dzięki temu nie tylko u niej zapulsujesz, ale również nie będziesz postrzegany jako facet, który chce zdobyć komplementami jej przychylność.

Tak więc. Jest dobry i zły sposób dawania komplementów.

Niektórzy guru uwodzenia doradzają, aby wcale nie mówić komplementów dziewczynie i w pewnych przypadkach jest to racja. Niektórzy z kolei mówią, aby mówić komplementy dziewczynie i jest w tym trochę racji. Według mnie powinno się dawać komplementy, ale trzeba to robić w odpowiedni - „nie needy” sposób.

Niewłaściwe komplementy

Niewłaściwy komplement przeważnie pojawia się, kiedy facet wychodzi z założenia, że ma niższy status niż dziewczyna i koniecznie powinien się jej jakoś przypodobać, aby zdobyć jej uwagę. Taki facet powie: „Jesteś piękna” „Jesteś mądra” „Jesteś wspaniała”, a jednocześnie podświadomie przekazuje je taką informację: „Mam nadzieję, że taka wspaniałą osoba jak Ty mnie zachce”

Nie zrozum mnie źle mówienie dziewczynie, że jest ładna, nie jest czymś złym albo niewłaściwym. Ale w tym, jak zdobyć kobietę najważniejsze jest żebyś to zrobił z pozycji, która wychodzi z pewności siebie, poczucia własnej wartości i z przekonania i chęci docenienia jej urody, a nie podlizywania się.

Kobiety natychmiast potrafią wyczuć czy facet mówi komplementy, bo się chce podlizać i nadrobić tym samym swój niższy status wobec niej, czy też wypływa to z czegoś innego.

Poprawne dawanie komplementów

Właściwe dany komplement w dobrym kontekście sygnalizuje to, co powinien i płynie nie z chęci podlizywania się, ale z twojego wysokiego statusu i poczucia własnej wartości.


Co komplementować?

No właśnie. Skoro ładna dziewczyna przeważnie setki razy miesięcznie słyszy: „Jesteś ładna”, to czy powtarzać taki komplement do niej, czy powiedzieć coś innego?
Według mnie na początku przy waszych pierwszych spotkaniach nie powinieneś nadmieniać i ciągle komplementować jej urody. Ona wie, że jest ładna, a Ty nie musisz o tym wspominać. Dopiero później możesz o tym powiedzieć, jak już lepiej się poznacie.

Zamiast tego lepiej jest dać dziewczynie jakiś komplement odnośnie tego, co ma na sobie i to nie do końca pozytywny komplement. Nie do końca pozytywny komplement to trochę jakby powiedzieć coś miłego, ale nie do końca. Przykłady na pewno Ci to trochę rozjaśnią.
Przykłady:

„Świetny szalik, pasuje do Twoich butów i makijażu, podoba mi się takie zestawienie. Sama wybierałaś, czy inspirowałaś się jakimiś gazetami?”
„Fajny wisiorek, wygląda jak jakieś rosyjskie odznaczenie wojskowe, pasuje Ci do koloru oczu”
„Wydajesz się pewna siebie. Podoba mi się to… Gdzie się taka zrobiłaś?”
„Fajne warkoczyki. Musiało Ci zabrać dobre parę godzin ich zrobienie co nie? Pewnie też trudno się je myje?”

Dlaczego Cię lubię?

Kolejny sposób na to, aby dawać niebezpośrednie komplementy dziewczynie, to mówienie, dlaczego ją lubisz. Oczywiście uzasadniając to w inny sposób, niż bo jesteś fajna albo bo jesteś ładna.
Przykład
„Lubię Cię, bo siedząc z Tobą, dobrze się bawię i dzięki Tobie się nie nudzę:
„Lubię Cię, bo potrafisz mnie rozbawić”

Otwieranie komplementami

Innym sposobem na dawanie komplementów jest zagadywanie nimi do dziewczyny. Najważniejsze jest jednak, aby to nie było zagadywanie, które polega na szukaniu od niej reakcji, czyli raczej NIE rób czegoś w stylu: podchodzisz do pięknej dziewczyny i mówisz: „Jesteś piękna” i czekasz aż ona coś odpowie.
Owszem takie coś może zadziałać i jest to tzw. Sposób direct, ale ja proponuję Ci zrobić coś innego.

Kiedy zobaczysz fajną dziewczynę przy barze, podejdź do baru, spójrz na nią , powiedz komplement w stylu: „Fajne buty, podobają mi się”, a potem, jak gdyby nigdy nic zamów browar i nie czekaj nawet na odpowiedź.

Jeśli ona coś odpowie, to wysłuchaj tego i jeśli to możliwe poprowadź rozmowę. Jeśli nic nie powie to znaczy, że jest nieśmiała.
Potem kiedy znowu podejdziesz do baru, a ona będzie tam siedziała, to możesz już powiedzieć: „Hej dziewczyno z fajnymi butami, jak tam?…”

Inny przykład komplementów

Dobrym komplementem jest motyw zaczerpnięty od Herbala:
,„Kiedy pierwszy raz Cię spotkałem to Cię nie lubiłem. Ale teraz, kiedy już Cię znam muszę przyznać, że jesteś zadziwiająca”.
Przede wszystkim ten tekst mówi o Tobie:

„Mam swoje standardy”
„Lubię w Tobie coś więcej niż urodę”
„Nie podrywam Cię ani nie będę za Tobą ganiał”
„Jestem szczery”
„Lubię Cię”
Wszystko w jednym zdaniu

Podsumowując

To co chciałbym, abyś najważniejszego zapamiętał z tego artykułu:

1. Nie mów ciągle: „jesteś piękna, jesteś taka mądra, jesteś wspaniała”. Taki sposób dawania komplementów jest błędny i pokazuje, że masz niższy status od kobiety. Nie dawaj komplementów, aby zdobyć akceptację i podlizywać się dziewczynie.

2. Nie zasypuj komplementami na temat urodny piękniej dziewczyny, bo ona wie, że jest ładna i tysiące razy słyszała komplementy na temat swojej urody. Dawaj jej inne nietypowe komplementy, które tylko pośrednio będą dotykać jej urody.

3. Mów komplementy, które nie są bezpośrednio komplementami i zawierają w sobie odrobinę czegoś negatywnego (tylko trochę)

4.Dawaj nietypowe komplementy wyjaśniające, dlaczego ją lubisz i warunkujące to, że ją lubisz za to?

Nie chcesz, żeby dziewczyna Cię wyśmiała, kiedy będziesz chciał ją zdobyć, bo nie wiesz nawet o czym rozmawiać? Wejdź na mojego bloga tam dowiesz się jak temu zapobiec Jak zdobyć kobietę
 

Waszii

Nowicjusz
Dołączył
25 Styczeń 2009
Posty
30
Punkty reakcji
0
Miasto
Toruń
Zgadzam się, że amatorski. Faceci chyba naprawdę nie wiedzą czego dziewczyna chcę, oczekuje.
 

Superiorr

failure is not an option
Dołączył
20 Październik 2008
Posty
2 159
Punkty reakcji
30
Wiek
39
Miasto
Poznań
Co to ma być? Zwykły spam. Co to w ogóle za nazwa "uwodzić-uwodzicielki"? Kolejny looser do kolekcji :]

J.B
 

Krzywy

Nowicjusz
Dołączył
24 Grudzień 2007
Posty
220
Punkty reakcji
0
Wiek
33
i osoba z nickiem z bajki której od dzieciństwa nie lubię bo jest nudna ;]
 
Status
Zamknięty.
Do góry